Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Lai kādam kaut ko iedotu, citam ir jāatņem, no gaisa jau nekas nekrīt. Katrs politiķis skatās kam dot, kam ņemt tā, lai varētu mierīgi nosēdēt Saeimā arī nākošo termiņu. Loģiski, ka ņem no tiem kas neiet uz vēlēšanām un muļķiem, kam var jebkurus makaronus uz ausīm uzkarināt, bet dod tiem kas reāli nodrošina uzvaru nākošajās vēlēšanās t.i. sponsoriem un aktīvām, organizētām vēlētāju grupām.

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , Zin... teica:

pamegini Vācijā par matu griezumu prasīt 8 eur un samaksāt to pusotru tūkstoti apkopējai :)

Es nemaz neatceros, kad par matu griezumu maksāju 8 eur… Nēnu divgadīgam-trīsgadīgam bērnam jā, bet man pašam parasti kaut kādi 20 vai 25 izmaksā.

 

Pirms 54 minūtēm , Zin... teica:

Nu viena lieta ir maminalga, ko izmaksā pielīdzinot tavai oficiālajai algai pēdējā gada laikā.

Un kāds ir tavs viedoklis par tētiņalgu? :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , binary teica:

Es nemaz neatceros, kad par matu griezumu maksāju 8 eur… Nēnu divgadīgam-trīsgadīgam bērnam jā, bet man pašam parasti kaut kādi 20 vai 25 izmaksā.

Pirms mēneša mazpilsētā vienkārši apgriezu matus. 6.50EUR. Rīgā protams, tas maksātu 20+ EUR.

 

Kaut kas man teica, ka Vācijā bezdarbnieks varot mierīgi nopirkt jaunāko (pieņemu, ka runa ir par 7-tīto, jo X modelis vēl nebija iznācis) Aifonu no sava ikmēneša pabalsta. Nezinu gan vai tā ir taisnība.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , base7 teica:

Pirms mēneša mazpilsētā vienkārši apgriezu matus. 6.50EUR. Rīgā protams, tas maksātu 20+ EUR.

Nu jā, 1x pamēģināju mazpilsētā (Baldonē). Neatceros, cik samaksāju, bet atkārtot nevēlos. Toreiz tiešām "vienkārši apgrieza" - griezums it kā bezgala vienkāršs, bet tāpat šķībi, līki, nepareizi :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Hmm, es biju baigi dusmīgais kad man pirms 2 mēneši Rīgā sāka 12 EUR par frizēšanu prasīt 10 EUR vietā. Vietējā frizētava 150m no nameļa, tādā pat rādiusā ir vēl 4-5 frizētavas. Kaut kad pirms gada vai diviem pa ceļam iegāju blakus jaunatklātā frizetavā, tur 8 EUR bija, bet nepatika rezultāts

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , binary teica:

Nu jā, 1x pamēģināju mazpilsētā (Baldonē). Neatceros, cik samaksāju, bet atkārtot nevēlos. Toreiz tiešām "vienkārši apgrieza" - griezums it kā bezgala vienkāršs, bet tāpat šķībi, līki, nepareizi :D

 Normāli apgrieza. Pēc tam aizbraucot uz Rīgu, neviens neteica, ka šķībi būtu nogriezts :good:

 

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

Tak labi, frizieris ir tikai piemērs :D

var arī pamēģināt santehniķi izsaukt ārpus LV, būs vēl lielākas acis :)))

 

Pirms 49 minūtēm , binary teica:

Un kāds ir tavs viedoklis par tētiņalgu? :D

Tas jau ir vecāku ziņā, ko uzskata par labāku variantu sūtīt saņemt šo algu :))) laikam jau atkarīgs no atalgojuma un velmes nemties ar bērnu :))

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Zin... teica:

laikam jau atkarīgs no atalgojuma un velmes nemties ar bērnu :))

Primārais jau laikam ir atalgojuma apmērs, nevis vēlme ņemties ar bērnu - var saņemt to pabalstu un vienlaicīgi arī strādāt, tikai tad no sarēķinātā pabalsta saņem vien 30%.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, bet ja pastāv iespēja, ka tēvam pajāt vai arī bailes, ka šim atstāt bērnu ir tikpat vērtīgi ka atstāt šo vienu pašu, tad jau atalgojums vairs nav noteicošais. Nu individuāli tas laikam, bet pozitīvi, ka ir izvēles iespēja

Link to comment
Share on other sites

nez.. man frizieris Jelgavā.. 5 eur bez zamaročkām.. 20+.. da tur kkāda fifīgā frizūra? :D

 

manējā, kad vēl nestrādāja un sēdēja mājās.. izmantoju iespēju tos 30%+171 eur saņemt papildus algai.. izdevīgāk bija kā formēt bērna mātei.. + vēl neapliekamais par bērniem..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Rīgā maksaju 10-20, atkarībā no vietas, fifigs nekas gan nav man ērkulī ?

UK standarta frizieris, kas tev pajautā ka vajag, bet atbildi tāpat ignorē un pārrauj galvai pāri ar matmasinu - 10£. Kas neignore - 15£, bet nu tas tādas parastās turku frizētavas, kur tāpat neiespringst.

Link to comment
Share on other sites

cenas Rīgā tagad nezinu, bet kad vēl dzīvoju.. par tiem pašiem 5-6 eur nebija nekādas problēmas.. tas, protams, bez izvirtībām un dejām pie stieņa :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , CAP teica:

tas, protams, bez izvirtībām un dejām pie stieņa :D

Nepareizam vietām ej :D

 

  • Patīk 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , binary teica:

Es nemaz neatceros, kad par matu griezumu maksāju 8 eur… Nēnu divgadīgam-trīsgadīgam bērnam jā, bet man pašam parasti kaut kādi 20 vai 25 izmaksā.

Rīgā, Pļavniekos, kur pa žizņi ejam visi uz vienu frizētavu, pēdējo reizi bērniem bija 7€, man 8€, pēdējos gados cena nemainīga. Nupat mazpilsētā pa 5€ nogriezu.

Un nē, nav vienkāršs, tipa mašīnītes, griezums. 25 min. tai krēslā aiziet.

Link to comment
Share on other sites

2018.06.25. , 16:40, vvv teica:

Ir kaut kur arī vainīgi. Esmu pieredzējis visādus. Ir bijis tā, ka priekšnieks nevis veicina tavu darba ražību, kā tam būtu jābūt, bet tieši otrādi. Šitā dziesma «mūsu darbiniekiem maza ražība» no vadošajiem itin bieži dzirdama. Tik kāpēc ir tā, ka tas pats strādnieciņš aizbraucot, piemēram, uz tādu UK, neizceļas ar to «mazo ražību», dzirdēts, ka vidēji mūsu strādnieki tur skaitās labi.

Darba ražībai ar strādnieku vispār nav nekāda sakara, strādnieks dara to ko viņam liek darīt. Par darba ražīgumu atbild priekšnieks, kurš vai nu spēj organizēt darbu vai arī nespēj. Mūsu uzņēmēji  ir tik mantrausīgi un stulbi, ka uzņēmuma peļņu iegulda nevis ražōšanā, bet gan jaunā BMW vai vasarnīcā un tad brīnās, ka iekārtas salūzušas, novecojušas  un nav darba ražīguma. Vainīgs protams ir strādnieks , kurš nerauj pakaļu putās par minimālo algu, lai šefs varētu vēl vienu BMW nopirkt. 

  • Atbalstu 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Maris77 teica:

bet gan jaunā BMW vai vasarnīcā

NU nesaki, nav šo lietu un mājās priekšnieku tā ņem visos caurumos priekšā sieva, ka par darba ražīgumu vispār nav domu, un strādnieks tiek atlaists un bērni badā, barības ķēdē nostrādā :thumbsup:

 

Pirms 14 minūtēm , Maris77 teica:

Mūsu uzņēmēji

Jebkurš drīkst izmēģināt šo saldo un vieglo maizi :biggrin:

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

2018.02.2. , 10:22, Racer teica:

Ok, es piekrītu, ka atmiņas ir zināmā mērā selektīvas, bet es ļoti labi atceros tos laikus, biju pajauns un apstākļu sakritības pēc biju diezgan tuvu tai Labvakar padarīšanai. Tur cilvēki reāli apzinājās, ka kādā brīdī viņus var sašņorēt un ciest ģimene. Tas, ka kaut kādā mērā tā laika vara vispār pieļāva tāda veida izpausmes bija pārrēķināšanās attiecībā uz to, kas izveidojās.


Atgriežoties pie "Labvakar" stāsta: 2 no raidījuma "Labvakar" vadītājiem bija VDK aģenti.

P. S. Ar lielu varbūtību, ka viens par otru nezināja:)

Avots (1:43:20): 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Maris77 teica:

Darba ražībai ar strādnieku vispār nav nekāda sakara, strādnieks dara to ko viņam liek darīt. Par darba ražīgumu atbild priekšnieks, kurš vai nu spēj organizēt darbu vai arī nespēj. 

Tātad, kādu laiku jau atbildu par kādiem 40 cilvēkiem, kas dara teorētiski vienkāršu darbu noliktavā. Es katru dienu redzu cik viņš ir bijis ražīgs kaut pa minūtēm.

Interesanti sanāk, ir daļa, kas vienmēr sasniedz 100% un pat pārsniedz no nospraustā merka, pat 50 gadigas sievietes. Savukārt maza daļa to pašu darbu izdara varbūt 60-70%... Un ne jau tā, ka tur pa retam, jo nu katram var gadīties sliktas dienas, bet regulāri. 

Tālāk seko pats interesantākais, paņem stundu monitore viņu viņam nezinot, dara 50%, tad pieej klāt un pasaki, ka šo uzmanīs stundu kāds, tavu brīnumu, pēkšņi ražīgums pieaug uz 160% :), ppec tas monitoresanas nokriit uz 90-100%, kas ir optimāli un pēc laika sākas vecā dziesma.

Tātad kurš šeit ietekmē ražīgumu, menedžeris vai darbinieks? :))

labak ir šos uzmanīt kā suņus un kameras visur sabazt priekšā pakaļā? Vai tomēr atļaut elpot?

Pie vienādiem darba apstākļiem ir vnk daļa tādu cilvēku, kas vienmēr atradīs  kādu arejo attaisnojumu neapmierinosajiem rezultātiem, bet neatzīs to, ka lielākā problēma ir tas, ka no sava darba laika vins 2 stundas pavada runājoties ar comiem darbā par neko vēl pa dienu 24 reizes ies uz tualeti un vēl 101 blakus nodarbe būs, motivē vai nemotive viņus. Tādēļ dēļ tādiem nav vērts arī sabojāt citiem dzīvi, kas pie relativas brīvības sasniedz un pārsniedz mērķi, ieviešot striktakus noteikumus, lai nevarētu laist gurķi atsevišķi indivīdi.

toties kad vajag brīvdienas, slimības lapas utt, tad arī tie lielākie nedaritaji ir tie lielākie prasītāji.

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Zin... teica:

Tātad kurš šeit ietekmē ražīgumu, menedžeris vai darbinieks?

Protams, ka menedžeris. Pats uzrakstīji - kad menedžeris monitorē, darba ražīgums aug, kad menedžeris nemonitorē, darba ražīgums krīt. Viss vienkārši - menedžeris iespringst, labs ražīgums, menedžeris neiespringst, slikts ražīgums. A viņi grib neiespringt. :sarkasms:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Zin... teica:

Tātad, kādu laiku jau atbildu par kādiem 40 cilvēkiem, kas dara teorētiski vienkāršu darbu noliktavā. Es katru dienu redzu cik viņš ir bijis ražīgs kaut pa minūtēm.

Interesanti sanāk, ir daļa, kas vienmēr sasniedz 100% un pat pārsniedz no nospraustā merka, pat 50 gadigas sievietes. Savukārt maza daļa to pašu darbu izdara varbūt 60-70%... Un ne jau tā, ka tur pa retam, jo nu katram var gadīties sliktas dienas, bet regulāri. 

Tālāk seko pats interesantākais, paņem stundu monitore viņu viņam nezinot, dara 50%, tad pieej klāt un pasaki, ka šo uzmanīs stundu kāds, tavu brīnumu, pēkšņi ražīgums pieaug uz 160% :), ppec tas monitoresanas nokriit uz 90-100%, kas ir optimāli un pēc laika sākas vecā dziesma.

Tātad kurš šeit ietekmē ražīgumu, menedžeris vai darbinieks? :))

labak ir šos uzmanīt kā suņus un kameras visur sabazt priekšā pakaļā? Vai tomēr atļaut elpot?

Pie vienādiem darba apstākļiem ir vienkārši daļa tādu cilvēku, kas vienmēr atradīs  kādu arejo attaisnojumu neapmierinosajiem rezultātiem, bet neatzīs to, ka lielākā problēma ir tas, ka no sava darba laika vins 2 stundas pavada runājoties ar comiem darbā par neko vēl pa dienu 24 reizes ies uz tualeti un vēl 101 blakus nodarbe būs, motivē vai nemotive viņus. Tādēļ dēļ tādiem nav vērts arī sabojāt citiem dzīvi, kas pie relativas brīvības sasniedz un pārsniedz mērķi, ieviešot striktakus noteikumus, lai nevarētu laist gurķi atsevišķi indivīdi.

toties kad vajag brīvdienas, slimības lapas utt, tad arī tie lielākie nedaritaji ir tie lielākie prasītāji.

 

 

Kāpēc Tu turi darbā tādus slaistus? Cik es esmu novērojis savās darba vietās, problēma ir apstāklī, ka maksā tik mazas algas, ka ir jāpriecājas par katru plenci, kas vispār atnāk uz darbu, ja viņš vēl sadomā strādāt, tad vispār ir pasaka. Ja darba devējs maksā labu algu , ir labs kolektīvs un darba apstākļi, tad tādā uzņēmumumā veidojas rindas uz darbu un var izvēlēties labākos strādniekus. 

Link to comment
Share on other sites

Tā ir DHL noliktava, kur rumāņu vairāk nekā saprasanas :)))

Potenciālo darbinieku arī kkā netrūkst jo darba apstākļi, salīdzinot ar citām vietām, ir ok un attieksme nav ka pret suņiem (agrāk esot bijusi, tas mainīts) un darbinieku rotācija samazinājusies un vidējais ražīgums palielinajies. Katru reizi apmācīt jaunus, nezinot kādi šie būs, arī maksā naudiņu un pamatīgu laiku, jo pats darbs nekādu baigo kodolfizikas grādu neprasa, tomēr savi knifi ir :))

Šeit gan vnk gribēju verst uzmanību, ka darbā, kur tiek pielietotas daudz cilvēkstundas un nav konveijera princips, tomēr arī darbinieka atbildība ir , nevis tikai menedžmenta atbildība par efektivitāti, kā teikt, komandas darbs. Jo ko dod perfekti izplānots darba plāns, ja būs cilvēki, kas viņu sacakares viena vai otra veidā vai vispār neieradisies darbā (protams tam ir robežas, nav tā, ka atlaidīs pēc vienas reizes vai arī neko neteiks, ja kavē katru 1dienu)

Link to comment
Share on other sites

Vienā lielā LV rūpnīcā stāstīja, ka viņiem izdvevies pacelt kopējo efektivitāti, kad mērķus nosprauda nevis globāli vai individuāli, bet nelielām grupām/maiņām.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , boto teica:

Pirms trim gadiem Jāņu svinības Rīgā maksāja 140k, bet šogad 380k

Šogad vēlēšanas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kautkāda sūdīga organizēšana, UK šī problēma jau sen atrisināta. Tie kas izpilda 70 - 80% tie arī strādā un saņem savu milimālo algu vai tuvu tai, tie kas var 100% un vairāk saņem kautkādu bonusu. Tie kas zem 70% vienkārši nākamajā dienā var nenākt. Protams katrā vietā savādāk, bet risks par "rīt vari nenākt" pastāv visur kur kautkādi aģentūru tipa darbi.

pirms 5 stundām , Zin... teica:

UK standarta frizieris, kas tev pajautā ka vajag, bet atbildi tāpat ignorē un pārrauj galvai pāri ar matmasinu - 10£. Kas neignore - 15£, bet nu tas tādas parastās turku frizētavas, kur tāpat neiespringst.

Nav tik traki, jau ntos gadu esu uz ierasto frizētavu, strādā labi un prasa 9.50. Nīderlandē arī parasti maksāju ap 10 - 15 EUR, bet ganjau var atrast lētāk un labāk.

Link to comment
Share on other sites

Ir 3 mērķi, kopējais, komandu un individuālais , tā kā ar to viss ok :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , AndrisBB teica:

Kautkāda sūdīga organizēšana, UK šī problēma jau sen atrisināta. Tie kas izpilda 70 - 80% tie arī strādā un saņem savu milimālo algu vai tuvu tai, tie kas var 100% un vairāk saņem kautkādu bonusu. Tie kas zem 70% vienkārši nākamajā dienā var nenākt. Protams katrā vietā savādāk, bet risks par "rīt vari nenākt" pastāv visur kur kautkādi aģentūru tipa darbi.

Un Bingo sauc tavs suns.

1)Tas ir UK

2)atbildu par aģentūras komandām

3)performance based payment šajā gadījumā nebūtu īsti godīgi dažādu apsvērumu dēļ, tādi parasti ir vietās, kur darbs ir ļoti monotons un ļoti vienveidīgas lietas atrodas noliktavā (pārtika, drēbes, pakošana)

4) prece arī ir dārga un ja visi tagad sāks skriet pakaļ procentam algas dēļ,  potenciālie zaudējumi sachakarejot preci būs lielaki nekā ieguvums.

5) katrā vietā tiešām ir savādāk, bet šeit pagaidām mērķis ir ilgtermiņa darbinieks nevis izspiest sulu un nomainīt uz nākamo, tādēļ arī mērķi nemaz nav tik neizpildāmi, drīzāk sasniedzami "mierīgā  pastaiga" un menedžeri maksimāli cenšas palīdzēt pie mazākās problēmas ja cilvēkam protams ir normāla attieksme 

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Biju vienkārši pa Jāņiem aizbraucis uz "ziemeļiem", tapēc saklausijos visādus bēdu stāstus un mūžīgo sacensību, kuram 50p vairāk maksā un kuram breiks pa 15 minūtēm ilgāks, jo aukstumā jāstrādā.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Tak ir šādi darbi šausmu stāsti nevis atpūta parkā. Skumīgi gan, ka liela daļa dzenas pakaļ tiem 50p tā apskrienot 4 darbavietas gadā nevis pieturoties vienā, apliecināt sevi un tikt iekšā kā neAgenturas darbinieks, kam nebūs jau vairāk tikai 50p klāt...

Link to comment
Share on other sites

Nu pa lielam tipisks sektantisms. Kamēr pats savā nodabā , tikmēr lai jau , bet kad sāk citiem uzbāzties tad neredzu dižu atškirību starp dažiem radiķālajiem ticīgajiem, kādi ir islama valsts atbalstītāji un šādiem savu uzskatu uzspiedējiem. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

atteikties no mauriņu pļaušanas

 

Agresīvākie vegāni mauriņu var vienkārši nograuzt :

 

Man nav nekas pret pieaugušu cilvēku veģetārismu vai vegānismu (ar šito gan jābūt uzmanīgam). Man daļa draugu un paziņu tādi ir - ilggadējie, mierīgie, bez ekshibicionisma un histērijas. Sliktākajā gadījumā pastaigās pelēki pāris mēnešus un atmetīs.

Bet tie indivīdi, kas to nespēj bez agresijas, kampaņām, histērijas un publicitātes (un nikniem FB/forumu postiem par līķēšanu), var iet dēt.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Vēl nesen es piederēju pie tiem, kuri ir uzurpējuši visu pārējo cilvēku tiesības...

Kā baltais vīrietis spēka gados ar tradicionālo seksuālo orientāciju, ģimene, bērni, ne trūkumcietējs, ne invalīds un idiots...?

Tagad gan jau ir viena atlaide; sirma galva un savi gadi...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , jacobs teica:

Kā baltais vīrietis spēka gados ar tradicionālo seksuālo orientāciju

ar tādām lietām nav jālepojas.

 

Citēt

 

nodaļā 3 darbinieki, kāds jāsamazina.

sieviete saka - ja atlaidīsiet mani, tā būs diskriminācija pēc dzimuma.

pavecāks kungs saka - ja atlaidīsiet mani, tā būs diskriminācija pēc vecuma.

trešais darbinieks, jauns puisis, samulst, saka ... ēēē  .. ēēēēm.. a es vispār gejs esmu, jā!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Man patika tās modeļu akcijas - kaut plika, bet bez kažokādām :D

Link to comment
Share on other sites

Ta ir Vislatvijas čigānu tiesa :D

Čalis no Tukuma

bet nu ko tur slēpt, čigānu Kuldīgā daudz, tiesa, pārāk daudz problēmu gan nerada, kkā integrejusies

 

to čaļi Rīgā pāris reizes biju redzējis, moska tur arī rosina problēmas nevienam nezinot, kā betmens

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Racer locked this tēmaa
  • Zin... unlocked this tēmaa
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...