Jump to content

Balagāns par autobraucēju kultūru


martinno
 Share

Recommended Posts

MartiniB
Pirms 18 minūtēm , Bruketajs teica:

Ja ir atļauts 90, tad tieši ar tik visi brauks, kamēr statistika nepiespiedīs uzlikt zīmes ar mazāku ciparu.

tak tur jau taa lieta ka atljautaa aatruma ciparaa jau ir iereekjinaatas atkaapes no ideaaliem apstaakljiem -

lietus, sniegs, nakts, dziivnieki, blondiines ar taisnu acu skatu utt.

briizhos kad augstaak mineetais neiedarbojas var mieriigi braukt(te teiks traukties) ar 120kmh un nevienu neapdraudeet

 

pie mims vieniigais bubulis ir paarsniegtais aatrums,

kameer citaas valstiis vairaak fokuseejas uz aatruma starpiibu samazinaashanu veidojot papildus ieskrieshanaas joslas

 

p.s.

zhetons nemarkjeetajam Subaaram par joslas blokjeeshanu vakar uz Hanzas starp Briezha un Ruupnieciibas,

visi kas brauca no areenas noteikti noveerteeja.

bonusaa veel krastmala sleegta :)

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Ja godīgi, es gribētu, lai mūsu autovadītāju kultūra būtu eiropas attīstīto valstu (neskaitot pšekus) nevis "rašas" un ukrainas stilā.


MartiniB, ir skaidri jaušams viegls naids pret nemarķētajiem... jā, pie šo auto stūres nevar sasēdināt cilvēkus, kas spēj lieliski domāt, jo tādiem nepietiks naudas algām, bet nu tie, kas ir, kaut ko dara un jācieš visiem bijā tā iemesla dēļ, ka Subārs ņema priekšā kādu, kas bija uzskatījis ka CSN ir tikai rekomendējošs raksturs. Jādomā pa 1 soli uz priekšu, nevis uzreiz jāvaino menti.

Link to comment
Share on other sites

MartiniB
Pirms 21 minūtēm , Bruketajs teica:

kultūra būtu eiropas attīstīto valstu

nav jau visur taads siirups kaa lej :)

Francijaa, Itaalijaa un citaas dienvidu valstiis galiigi nekautreejas no kontaktparkoshanaas

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 5 minūtēm , MartiniB teica:

Francijaa, Itaalijaa un citaas dienvidu valstiis galiigi nekautreejas no kontaktparkoshanaas

Jo viņiem nav attīstīt dzelžu pielūgšanas kults. Bet uz ielām ir redzama starpība uz pretējo pusi - cilvēki ciena viens otru un savus nervus - neviens nekur nelien un neskrien. 

Acīmredzot, savu artavu tajā ir ienesušas normālas algas un tas, ka šiem nav jāpārstrādājas, lai normāli dzīvotu.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 1 minūtes , snukurins teica:

Tak katru vakaru ,,Degpunktā,, apmēram nemainīgs piefiksēto skaitlis diennaktī-ap 10.

Tas nozīmē, ka kaut kādā neilgā periodā tiem vajadzētu izbeigties. 10 gurķi dienā veido vairāk par 3k  no tiesībām atbrīvoto gadā. Man gan liekas, ka kaut kas tajos ciparos nav pareizs, jo citādi jau būtu tukšas ielas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Bruketajs teica:

Bet uz ielām ir redzama starpība uz pretējo pusi - cilvēki ciena viens otru un savus nervus - neviens nekur nelien un neskrien. 

 

Kā tad! :D Par Vāciju un Austriju vēl varētu piekrist, bet ne jau par dienvidniekiem.

Labots - Racer
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , snukurins teica:

Ne jau ,,rekomendējamais,, bet ,,atbilstošs,, ātrums konkrētai situācijai.

Piemērs-,,asprāši,, izdomāja ka pa grunts ceļiem max ātrums var būt tikai 80km/h,tas nozīmē ka ja neņem vērā punktu par atbilstošu ātrumu un močī konstanti pa zeminieku uz 80km/h pa visiem līkumiem un bedrēm tad 99% var pazvanīt uz mājām lai negaida vakariņās.

Redzi, šņukuriņ!

Lauku granteni salīdzināt šajā jautājumā ar apdzīvotu vietu galīgi nepass! Ja uz grantenes sava stulbuma dēļ (ar 90, 100) nesavāksies, tad, sliktākajā gadījumā, tikai pats šoferis (un pasažieri(?)) dosies uz citiem medību laukiem. Ja apdzīvotā vietā sava stulbuma dēļ (ar 70, 80) nesavāksies, tad visticamāk (diemžēl) šoferis izdzīvos, bet pastāv iespēja, ka kādu(-us) garāmgājēju/braucēju(-us) aizsūtīs uz citiem medību laukiem. Tikai nevajag tagad stāstīt par pilnajām korkām un ka pilsētā nav iespējams nesavākties. Pat ja tā - Tu neesi vienīgais šajā pasaulē zemē. Ne visi šeit ir tādi asi.
Tā kā autovadītājiem (par motobraucējiem vispār nerunāsim)  iekš LV ir pieņemts nerakstīts likums, ka jābrauc ar V=[max ātruma ierobežojums] +10; +15; +20 km/h, tad apdzīvotās vietās oficiāli pacelt max ātruma ierobežojumu uz 60 km/h ir neprāts. Būs daļa braucēju, kas tupa cirtīs ar 60 +10; +15; +20 km/h, jo likums un fotoradari to pieļauj un otra daļa braucēju, kam nāksies "iekļauties šajā plūsmā".

Labots - Koala
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Atbilstošs ir pārāk stiepjams jēdziens - es ar savu auto un atbilstošām riepām teorētiski varētu braukt cikun kā gribu pa to granti, bet cenšos to nedarīt, jo saceltais putekļu mākonis pēc tam nosēžās lauku mājās. 

Mūsu CSN prezumē, ka cilvēks vidējais neprot braukt pa grants/šķembu/misc segumu, viņam nav naudas kaut vai jaunām riepām un auto ir mīksta piekare, kas uz grants uzvedās dīvaini.

Dažreiz vēl parādās ģēniji, kas saka ka viņiem ir "kvatra" un ka viss būs čiki-puki.... līdz nākamajam līkumam un grāvim. 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

8/18/2017 , 11:47, Bruketajs teica:

Tas nozīmē, ka kaut kādā neilgā periodā tiem vajadzētu izbeigties. 10 gurķi dienā veido vairāk par 3k  no tiesībām atbrīvoto gadā. Man gan liekas, ka kaut kas tajos ciparos nav pareizs, jo citādi jau būtu tukšas ielas.

Redz, ar "atbrīvošanu no tiesībām" ir tā viltīgi - ja tiesības zaudētas, tad vēlreiz pazaudēt tās nevar, taču vai tas traucē sēsties pie stūres?

 

8/18/2017 , 12:13, Bruketajs teica:

Atbilstošs ir pārāk stiepjams jēdziens - es ar savu auto un atbilstošām riepām teorētiski varētu braukt cikun kā gribu pa to granti, bet cenšos to nedarīt, jo saceltais putekļu mākonis pēc tam nosēžās lauku mājās. 

Putekļi, protams, ir kaitinoši, bet kopš grantenes dēļ nācās mainīt stiklu (labi, ka tikai stiklu), no grantenes izvairos, ja vien ir tāda iespēja…

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
pirms 15 stundām , binary teica:

Putekļi, protams, ir kaitinoši, bet kopš grantenes dēļ nācās mainīt stiklu (labi, ka tikai stiklu), no grantenes izvairos, ja vien ir tāda iespēja…

Es sievas auto dabūju mainīt stiklu, jo ir gņidas, kam zīme 70, vietās kur ceļš ir " saremontēts"  ar piķi un akmentiņiem, ne tikai neko nenozīmē, bet kuri arī aizmirst, ko nozīmē ceļa zīme ar divām mašīnītēm, no kurām viena ir sarkana. Ko tu ģerevņai padarīsi. Parasti, lidojot  pa granteni, akmens neķer pašu, bet gan citus.

 

 

pirms 15 stundām , binary teica:

Redz, ar "atbrīvošanu no tiesībām" ir tā viltīgi - ja tiesības zaudētas, tad vēlreiz pazaudēt tās nevar, taču vai tas traucē sēsties pie stūres?

Milzīgi sodi un personāža atbrīvošana no visa, kas tam pieder, jau no pirmās braukšanas ar atņemtām tiesībām. 

Labots - Bruketajs
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Piebildīšu - dažiem šeit forumā šķiet, ka esmu vecs pensis, kam kaitina katrs, kas pārkāpj ātrumu un ka es labprāt velkos zem atļautā un gribu visus piespiest darīt tā pat.

Ņi**ja tā nav! Man vienkārši iar pieredze, ka citu un arī paša noteikumu neievērošana šad tad maksā pat vairāk kā tikai sodu. Nu vajag iemācīties uz koplietošanas ceļiem cienīt CSN un pārējos, kaut arī lielākā daļa to nespēj un diez vai spēs. Tas besī un smagi skumdina. Vācijā tādi ir tikai tupie poļi un leiši ar savām " fūrām" - bet tad ir prieks redzēt kā Polizei aizvāc šos no ceļa. 

Labots - Bruketajs
Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Bruketajs teica:

cienīt CSN

To varēs darīt tad, kad CSN un to noteiktie ierobežojumi būs loģiski un pamatoti!

Diemžēl LV tā nav! Tas pats atļautais ātrums ir noteikts laikā, kad žigulis bez bremzēm bija oki auto. 

Uz ceļiem ir ieviesti nejēgā ierobežojumi, uzskatu ka daudzi tikai ar domu lai būtu kur sodus iekasēt!

Jo CSN sodi ir pat kā budžeta ieņēmums paredzēts. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Ronalds teica:

Jo CSN sodi ir pat kā budžeta ieņēmums paredzēts. 

avotu lūdzu :) 

Link to comment
Share on other sites

Piemēram

http://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/budzeta-ienemumi-pusgada-par-05-atpaliek-no-planota.a193667/

 

Par galveno klupšanas akmeni šogad kļuvusi tā dēvēto nenodokļu ieņēmumu, tas ir, maksājumu par valsts kapitāla izmantošanu, soda naudu, dažādu valsts nodevu un tamlīdzīgu ieņēmumu iekasēšana.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Pag, vai man tik tā liekas, vai arī visās man zināmajās valstīs ir līdzīgi ātruma ierobežojumi. Nu un atkal atgriežamies pie vecā - runa nav tikai par ātrumu.
Turklāt, lai būtu augstāki ātrumi ir jābūt labākiem apstākļiem un galvenais - labākiem šoferiem. No žiguļu laikmeta esam tikuši laukā, bet ne no žiguļu stila domāšanas.

Ja es toreiz būtu uzmeklējis to Audauni, kam 70km/h šķita pārāk strikts ierobežojums, es noteikti pacenstos mainīt viņa domas. Ja tas gudris būtu ievērojis csn, es nebūtu šķīries no 90eur par jaunu stiklu. Pasakiet man vēl reiz, ka ātruma ierobežojumi ir naudas kāšanai un nevis drošībai uz ceļa.

 

Labots - Bruketajs
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Pie mums šoferi ir tādi ampļi, ka ātrums vēl jāsamazina.
Paprasiet biedriem no Norvēģijas, cik tur ir ierobežojumi - tur, šķiet, nav problēmu ar budžetu. Kā ar Somiju?


Pag, aizmirsu pajautāt, kur Lietuvā ir lielāki ātrumi? Uz tās vienas ātrgaitas šosejas? Mums tāda ir? Pie mūsu mazajiem attālumiem tāda ir nepieciešama?


Igaunijā ir mazliet lielāki ātrumi, jo šoferi tos ievēro. Mums jau 60km/h nozīmētu 75km/h un tā tālāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jūs te kaut kādā grāvī iebraucāt, Ronalda doma taču bija ka neforši ir ieplānotie budžeta ieņēmumi no sodiem, ne jau ierobežojumi kā tādi

Link to comment
Share on other sites

vēlreiz, avotu... arī šņukurs drīkst norādīt :) 

 

Un pat ja būtu, cik tad tas ieņēums būtu? 0,2% no budžeta?

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Šņukuram ka tik sviestu kult - nebūs pirmā reize. Par Ronaldu neticās - viņš nav aprobežots, bet pieļauju, ka vienkārši vēlme braukt ātri - tā ir visiem, arī man. Pirms pieciem vai sešiem gadiem man bija 9 punkti.
Uz mūsu valsts miljardiem, sodos iekāstie miljonu desmiti ir procents, kas ne plānojams ne rēķinams.

Link to comment
Share on other sites

Neskatos TV plāksni ikdienā, norādi uz kādu dokumentu, raidījumu,ziņu, "vina tante teica" lūdzu... jo pagaidām es arī varu pateikt, ka budžets ir plānots no brīvības pieminekļu apčurātāju  sodiem...

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pa TV plāksni tas neskaitāmas reizes ir stāstīts.
Pa tv plāksni ne to vien stāsta - tur pat ir seriāls no Turcijas par dīvāna locekli.
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Es visu laiku braucu ātrāk bet man nekad nav bijuši soda punkti,par ātruma pārsniegšanu pēdējoreiz maksāju 93 gadā.
Tas ir tikai laika jautājums...
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , snukurins teica:

O,mums ir milijardi.

nē, b*e, 500 eur uz galviņu, ko izdala ziemassvētkos...

 

Pirms 7 minūtēm , snukurins teica:

Starp citu arī avārijas nav notikušas kaut visi tā brauc.

statistika melo, budžeta ieņēmumi nekādi, algas mazas, veikali strādā neefektīvi zato avārijas šajā valstī nenotiek... aleluja

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Avārijas toč nenotiek. Ja notiktu, mums taču nekāptu octa cenas. Oi, laikam kļūdījos - octa cenas kāpj, jo visi dauza dzelžus. LTAB mājaslapā var redzēt, ka cenas avārijām ceļās un to skaits nekrītās...

Link to comment
Share on other sites

Par OCTU nevelos šajā forumā apspriest...būs "zagļi, kampēji, resnie mūļi" utt... novēlu visiem tādiem UK dabūt apdrošināšanu 2 litru+ motoram uz gadu,ik tieši ja stāžš zem 2 gadiem,ir bijusi avārija pēdējo 5 gadu laikā vai vecums zem 30 neizmantojot nekādas viltības

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Man bija Īrijā apdrošināšana uz Opeel fuckin Corsa ar 1.2l motoru un rekomendācijas vēstuli no lv apdrošinātāja... 965eur gadā... Un tad bija sen... pirms gadiem 10.

Link to comment
Share on other sites

@Ronalds nav gan, jo nenodokļu ieņēmumi ietver arī valsts uzņēmumu dividendes (galvenokārt), nodevas un jā, arī soda naudas, bet tas pat nav piliens jūrā, tā ir peles asara okeānā, ja runājam par satiskmes soda naudām.

Ja tur ir kāds noteikts plāns, td tiešām pārvaldei nav ko darīt un zīlē cik BMW gada laikā pārskries pāri salu tiltam ar neatļauto ātrumu... bet nekur kaut aptuvenu plānu neatrodu dziļajā internetā

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , snukurins teica:

(..),par ātruma pārsniegšanu pēdējoreiz maksāju 93 gadā.

Starp citu arī avārijas nav notikušas kaut visi tā brauc.Varbūt tāpēc ceļa policiju te neredz jo viss mierīgi

Laikam jau vairāk nebrauc nekā brauc. Man gan stāžs nav ne tuvu tik liels (tiesības kopš 2005.), bet kaut kā reizi gadā vai divos gadās pa kādai sīkai avārijai - parasti "dabūnu pa dibenu" pie kāda krustojuma vai korķī. Jā, 1x pārmaiņas pēc arī ar stirnu dabūju "pa dibenu", pārējos n-tos desmitus reižu no stirnām, lapsām un stārķiem gan ir sanācis veiksmīgi izvairīties. Arī pirms tiem "ai, gan jau viņš piebremzēs" krustojumos līdējiem līdz šim ir veiksmīgi sanācis sadzēsties - gan vasarās, gan arī ziemās, bet nu zinot viņu popularitāti - tas, diemžēl, ir tikai laika jautājums…

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

@Zin...  @Bruketajs  

Nestrīdēšos! Man nav ne tādu prasmju, ne resursu kā valsts propagandas aparātam! 

Lai būtu! Ātruma ierobežojumi, sodi un nodokļi ir paredzēti tikai un vienīgi tautas labklājībai un drošībai!!

Moš ieviešam vislatvijas ātruma ierobežojumu 20km/h! Padomājiet cik droša tad būs satiksme!!!

Jo mēs jau esam noskaidrojuši ka ātrāk braucot nekāda laika ieguvuma nav un jo lēnāka satiksme jo drošāk! Un sodi par ātruma pārsniegšanu sākot no 1000 EUR! 

:D:D:D 

  • Atbalstu 4
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Mēs šeit nerunājam par budžetu, bet gan šoferīšu kultūru, kura ir sakaina. Zb jau raudāšana par nodokļiem, kas aiziet ne tur. Paši ievēlam cirvjus. Normāla partija pat procentu nesavāktu, jo nereklamētos uz katras mazmājiņas un bez reklāmām mūsu sabiedrība nejēdz, ko izvēlēties.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , snukurins teica:

Piliens vai kaka,kāda šķirba,tas ir tieši tāpat kā ar transporta nodokli kuram būtu jānonāk ceļu uzturēšanai bet nonāk kopējā katlā,sajaucu,nevis katlā bet noraušanai podā

tu tagad salīdzini divas dažādas lietas ar diametrāli pretēju fiskālo ietekmi un summām, kas grozās... nerunājot par prognozējamību

 

Pirms 3 minūtēm , Ronalds teica:

Lai būtu! Ātruma ierobežojumi, sodi un nodokļi ir paredzēti tikai un vienīgi tautas labklājībai un drošībai!!

Moš ieviešam vislatvijas ātruma ierobežojumu 20km/h! Padomājiet cik droša tad būs satiksme!!!

Tak Ronald izbeidz :) Diemžel mūsu ceļi un kultūra spiež uzturēt tos 90 km/h. Jā, pats es viņus arī neievēroju normālā ceļā tāpat, kā lielākā daļa un mauc uz tiem 100-110, bet nu arī apzinos kādas sekas būtu, ja atļautis būtu120km/h, jo vienmēr atradīsies kāds,kas vilskies uz 80km/h vai viņa volvo v70 nobirs gultnis uz ceļa, nu nav mums daudzjoslu maģistrāles... A ja sodi būtu, kā agrāk, tad visi vispār liktu mīksto, atceros, kā savu pirmo sodu dabūju 9 gadus atpakaļ maucot uz 140, samaksāt dabūju 40 latus, tagad ja būtu jāmaksā 55 eur neviens pat neiespringtu un mauktu uz tiem 140 km/h

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Ja godīgi, arī es gribētu notīties uz kādu nomaļu vietu. Pie mums Jelgavā savukārt ir sasiptie ļisapēdisti - viens pasistais zz uzrakstīja rakstu, kur saspamoja litru teksta par to kā sliktie menti šo apturēja un iešķieba 15eur sodu par braukšanu pa sarkano un nogriešanos, uz vienvirziena ielu. Vot tas jau ir līmenis.

Link to comment
Share on other sites

2008. gada raksts, kur runa par miljonu, bravo.... pat ja tagad soda ieņēmumi būtu 7kārtojušies, tad cik sanāktu procentuāli no valsts budžeta?

Link to comment
Share on other sites

@Zin...

http://nra.lv/latvija/179936-vid-administretie-kopbudzeta-ienemumi-pirmaja-pusgada-augusi-par-5-6.htm

 

Savukārt naudas sodu un sankciju ieņēmumu plāns, kas paredzēja 10,36 miljonu eiro ieņēmumus, ir pārpildīts par 57,5% un naudas sodu un sankciju ieņēmumi pirmajā pusgadā bija 16,32 miljoni eiro.

 

Kādu vēl linku vajag???

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Zin... teica:

Diemžel mūsu ceļi un kultūra spiež uzturēt tos 90 km/h.

Un

 

Pirms 16 minūtēm , Zin... teica:

Jā, pats es viņus arī neievēroju

Lūk šādu divkosību es nekādi nesaprotu! Ja jau uzskati, ka ātruma ierobežojumi ir pareizi, kāpēc tad viņus neievēro??????

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...