Jump to content

akustiskie skandu vadi


jeekabsons
 Share

Recommended Posts

normundss

 

 

Kautkā neticās, ka audiomīlētājiem plauktiņā stāvētu augstfrekvences ģenerātors un citi pričendaļi. Nu ar matemātiku Tev izskatās problēmu nav un teorētiskas formulas šausmīgi patīk. Es labāk uzreiz mēru decibelus, pikofaradus un omus. Nafig kautko rēķināt. Labi, ciparus es varu samērīt, bet rēķini pats gala rezultātu.

Drīzāk audiomīļiem var būt ģenerators un osciloskops nekā vektoru analizators.  Tāpēc būtu noderīgi saprast gan metodes kā samērīt visus pamatparametrus no kā var izveidot pilnīgu teorētisko modeli, gan arī ko var samērīt ar sentēvu metodēm un ko no tā var izsecināt. 

 

Pieejot no otra gala, es redzu divus galvenos veidus kā vads var kaut ko ietekmēt:

1. Ietekme no ārējiem EM laukiem, vads kā antena.  Šis nav mans jājamzirdziņš, bet vispārīgi skatoties te parādās tādi faktori kā ekrāni, vītie/nevītie pāri, laukums starp vada dzīslām.  Kā īpaši gadījumu vajadzētu noskaidrot ceturtdaļviļņa frekvenci konkrētam vadam un paskatīties kā pastiprinātājs reaģē uz izejā iegāztu modulētu signālu šajā frekvencē.

 

2. Vads kā pārraides līnija,tā  tiešā mijiedarbība starp pastiprinātāju un skandām. Te atkal ir vairāki scenāriji ko papētīt:

 

a) ja kabeļa raksturīgā pretestība < skandas impredanci, atstarojums ko redz pastiprinātāja izeja būs sinfāzs ar signālu šajā frekvencē.  Ņemot vērā, ka kabeļa raksturīgā pretestība augstākās frekvencēs samazinās, bet skandas palielinās, šī situācija būs kaut kādās augstfrekvencēs, kas pastūzim var radīt galvassāpes.

 

b) kad kabeļa raksturīgā pretestība > skandas impedanci, atstarojumi būs pretfāzē.  Šeit it kā nevajadzētu būt tik lielai problēmai, jo tas notiks zemākās frekvencēs, kur pastiprinātāja izejas pretestība varētu būt pietiekami zema, bet atkal jāskatās konkrēti.

 

c) kabeļa raksturīgās pretestības ietekme uz kabeļa/skandas kopējo ieejas pretestību ko redz pastiprinātāja izeja.  It sevišķi uz reaktīvo daļu, kas var ietekmēt fāzes nobīdes, uz ko cilvēka auss ir daudz jutīgāka nekā uz nelielām amplitūdas izmaiņām.

 

Nu tas ir kas uzreiz nāk galvā, noteikti ir vēl visādas citas lietas.

Pašlaik nav laika iedziļināties mērīšanas metodikā, varbūt pa brīvdienām sanāks kaut ko paštukot.  Tikmēr Tu varētu uzrakstīt konkrēti ko, ar kādām metodēm un kādu aparatūru Tu vari pamērīt.  Tas pats ESR/kapacitātes mērījums būtu noderīgs, ja to var veikt dažādās frekvencēs, un ja metode parāda atsevišķi omisko/reaktīvo pretestību. Vienalga kādās mērvienībās, to jau nu var viegli pārrēķināt kā vajag.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    24

  • Didzis

    26

  • Ronalds

    21

  • Luke

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kamēr Didzis mēra akustiskos kabeļus, es nulle kā atplēsu vaļā kastīti kas atrodas uz vieniem MIT MI-330 interkonekta vadiem un ieraudzīju tajā vienu maziņu burciņu ar tumšu, cietu ķiti, par kuru padomāju, ka ļooti iespējams tas varētu būt kondiķis. Vadiņi, kas nāca no tās burciņas, savienoja fāzes vadiņu ar nulles vadiņu. Kabelim kapacitāti starp fāzes un nulles vadu samērīju 2.5 vai 2.6nF.

Tā nu tagad nedaudz aizdomājos vai D klases stipreklim, kurš man kādreiz (cerams :D ) taps, būtu vērts paspēlēties, ieejā ieliekot mazas kapacitātes kondiķi pret zemi?

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Domaju ka 2500pf ir kosmoss..slikts vads..protams preampam vai power ampam..ja ieeja virkne bus 1k rezistors...nogazis virs 60khz ..dzirdesi? Riaa korektoram ieeja gan shads vads bus nepiemerots. Tas maigi teikts.

Link to comment
Share on other sites

 

 

kosmoss..slikts vads

 

kas ir slikts un kas ir labs ? 0,1 vai 0,5% thd ampam arii ir kosmoss. slikts amps.

Link to comment
Share on other sites

:D :D Oskars savā elementā! :D Tā teikt, formu nezaudē!

Tie 2.5nF, pieņemu, ka +/- tāda kapacitāte varētu būt tam kondiķim, kas tajā "filtra" kastē ir pret zemi. Galīgi lauza mēģināt atlodēt tajā filtrā tos kondiķa vadus, ja aptuvenu kondiķa kapacitāti var nomērīt tā pat..

Link to comment
Share on other sites

Kabelim kapacitāti starp fāzes un nulles vadu samērīju 2.5 vai 2.6nF.

Necenzēti vārdi!  Ja pānemam tavus datus tad tu ir īsais!

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Jema, no paša rīta izlasīju to Tavu neizlaboto postu, kur, bez tā, ka

 

tu ir īsais!

, biji arī ierakstījis, ka ir fizikas grāmata, un, ka Tu neesi specs, piecēlos un speciāli ar multimetru nomērīju Re starp fāzes un nulles vadu. Neatceros līdz cik mega omiem man tam multimetrs māk samērīt- 20 vai 200. Multimetra rādījums, protams, bija 0L.

Ar to gan es negribu noliegt, ka mērot Z XmHz  vai GHzfrekvencē varētu arī būt īsais.

Bet nu pēc Jemas loģikas sanāk, ka, pieslēdzot pie elektrības jebkuru barošanas filtru, piemēram, lūk šādu https://www1.elfa.se/data1/wwwroot/assets/datasheets/paFN2080_Data-DEF.pdf , kādu es lieku savos DACos, kuriem pirmais filtra elements ir aptuveni tāda paša lieluma kondiķis pret zemi, vajadzētu būt īsajam, izsist korķus ne tikai pašiem, bet arī visiem kaimiņiem.. Īsi sakot "slikts" filtrs. :D

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Long John

Ja par tēmu (pareizāk- tās nosaukumu)-  dikti "patīk" izteikti "zinātniskais" formulējums- "AKUSTISKIE"  vadi..... :yahoo:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Es arī priecājos par šo vārdu, katrreiz kad ieraugu... "fāzes vadiņš" arī interesants. Un likās, ka vada kapacitāti visi cenšas samazināt, bet te vēl pieliek kondensatoru...

Link to comment
Share on other sites

rakstīju no telepona -tāpēc "līki" nu piedodat skolotāji - bet par Luke vadu neiebraucu - tad uzzīmē shēmu kā viņš tur savienots un kur tie nanofaradi vai nofočē.

Link to comment
Share on other sites

Te pa vadiem tāds nopietns bazars ar sūrakiem večiem :) .Par šito vadu atšķirību un reālo ieguvumu skaņas ziņā vienmēr ar smaidu lasu.Kad ir dzirdama jūtama atšķirība.Lieta tāda mans http://www.philips.ru/c-p/MCD909_12/heritage-audio-dvd-component-hi-fi-system(parakstā Filips centriņš) kad nopirku ar komplektā ar orģinālajiem vadiem skanēja,nu tā man pietika.Tagad kādu gadu nebiju darbinājis un uz tumbām pieliku parastos kapara diametrā 1.5mm vadus.Nu pakaļā ar skaņu....Ne augšas,ne vidi.Nav vairāk orģinālo vadu.Varētu būt ,ka pašam ampam kas beidzies vai tiešām tie vadi tā dzirdāmi? Ok! paņemšu vadus. Tā tad kopējo garumu vajadzētu metrus piecus par abām tumbām.Uz ko skatīties par teiksim 10eiro metrā(vairāk gan liekas stulbums).

Labots - Tufjord
Link to comment
Share on other sites

tev vienkārši de ža vjū :D biji aizmirsis cik sūdīgi tie centriņi skan :D man arī centra skaņa uzdzen šermuļus, bet jaunībā klausījos - bija ok, pilnai laimei eq uz disco un V bass vai X bass kā nu kuram to bass boost sauc :D


lai nav tukštēma, paķēru šādu uzb vadu priekš mazā asusa lai var ar daku Smuki savienot, neatceros pie saprāta brāļiem Honkongā liekas ap 14 usd nāca. Smuks bet stīvs, redz kā negrib turēties taisni ligzdā, būs jāpataisno :D Baltais vai pelēkais izskatījās ne pēc kā.

 

DSC00404.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

tev vienkārši de ža vjū
Šitam es varētu piekrist,bet telpa arī ir mainījusies.Un atskaņoti tiek orģinālie cd,ne mp3 dažādu avotu.Viss nepatīk.(ieskaitot MTV HD kanālu no sat.) Laikam būs jaskatās uz ko nopietnāku.Bet šis jau arī galu galā lampenieks :) .

 

 

pilnai laimei eq uz disco un V bass vai X bass kā nu kuram to bass boost sauc :D
Nu tas ta viņam gan ir pietiekoši :) Vairāk i neprasa.Telpa 5x 4metri griesti 2.4m.Koka karkasa sienas ar vates siltināšanu.

http://www.philips.ru/c-p/MCD909_12/heritage-audio-dvd-component-hi-fi-system

Link to comment
Share on other sites

Tātad ko? Uz šo konkrēto centru ir iespējamas izmaiņas skaņai dēļ vadiem? (tas jautāts vadu ekspertiem)Nu jā,nav viņš HI end,bet kaut kas točna nav kārtībā ,,,dzirdi,vadiem vai pašu dzeldzi.

Link to comment
Share on other sites

tā grūti pateikt, vispirms jāsamērī frekvenču josla, vai kaut ar primitīvu dator softu un mikrofonu jāskatās kas nāk ārā :) Var jau būt, ka tās 12AX7 izbeigušās, bet nu neticas, tām mūžs gana liels. Cik vecs tas centrs ?

Link to comment
Share on other sites

Vai tiešām tu domā, ka "orģinālie" bija kaut kādi ūberkrutie sudraboti un sazin kādi tur vēl ?

Tādi paši visvienkāršākie vadi vien bija.


Būsi pretfāzē saslēdzis. Izvietojums telpā cits varbūt. Un uzreiz cits skanējums.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Tātad ko? Uz šo konkrēto centru ir iespējamas izmaiņas skaņai dēļ vadiem?

padomā loģiski......, vai jau ''vadinieki'' nodullinājuši  ?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Cik vecs tas centrs ?
Kad iznāca nopirku,šķiet gadi četri vabūt.

 

Būsi pretfāzē saslēdzis
Nu nē,vads ta (standarta elektrības)krāsainais zils/brūns.Nesajaucu.

 

Izvietojums telpā
Nu jā,iespējams.Bet ir mainīts iespēju robežās,stūros protams nelieku.Cenšos uz plauktu un nu tā centimetri 10 no sienas sanāk.

 

 

Vai tiešām tu domā, ka "orģinālie" bija kaut kādi ūberkrutie sudraboti
Kā jau teicu,pa šito vadu šteli tā ar humoru visu laiku lasu un skatos.Orģinālie bija 2.5 vai pat 3.5mm diametrā.
Link to comment
Share on other sites

ja lampas iet uz beigām tad ieslēdzot var būt visādi "gļuki" ....bet tā ja iesilis un nav vidu augšu...tad nez problēma kur citur.

Link to comment
Share on other sites

 

 

dzīslas diametrs 3 mm ?
Jā orģinālajiem bija dzīslu diametrs ap 3mm.un 2m gari.

Nu nav jau ,ka galīgi nav tie vidi un augšas,bet kaut kā galīgi savādāk viss tur skan,kā agrāk.Sporta pēc sameklēšu jaudīgākus el.mīkstoe kapara vadus :) .ap tiem 3mm diametrā.

Link to comment
Share on other sites

tad uzzīmē shēmu kā viņš tur savienots un kur tie nanofaradi vai nofočē.

Lauž man fočēt.

Nu specam Klusu nepatika, ka es to vadiņu par kuru plūst fāze nosaucu par fāzes vadiņu. Kā tad lai es savādāk izstāstu- ē, nu tas kondiķis ir ieejas galā starp "plusa" vadu un "mīnusa" vadu. Nu varbūt vietējiem speciem tāds apzīmējums labāk patiks.. Vai, ē, nu vispābā tur ir divi vadiņi un starp tiem ir kondiķis.

Beidzot tak "uzmetu acis" tā vada iepakojuma kastītei un nosecināju, ka fīčai ielikt kondiķi pa vidu starp vadiem ir pat savs nosaukums ar saīsinājumu "ISI", kas atvasinās kā "Impendance Specific Interface". (Man tāda aizdoma, ka būtu jautri palasīt šā vada mārketinga slaidus par MIT engineeru unikālo technoloģiju RF traucējumu samazināšanā, bet tas nu tā..) :D

Izrādās šim vadam ir pat trīs iegādes opcijas, kur pārdevējs sludinājumā nez kāpēc nebija uzskatījis par vajadzīgu norādīt, kura opcija ir konkrētais kabelis (nu ne jau viņš vienīgais..)

1. Low (10k-47k omi)

2. Medium (47k- 100k omi)

3. High (100k-200k omi)

Uz konkrētās kastes ir iekrāsots sarkans pleķis iepretim otrajai opcijai.

Pieņemu, ka pirmajai ISI technoloģijas opcijai atbilst kondiķis ap kādiem 4-5nF un trešajai ap 1nF.

Uz kastes konkrēti nav rakstīts par kādiem kilo omiem tur iet runa. Pieņemu, ka runa iet par ieejas pretestību.

Ceturtā opcija ar ieejas pretestību virs 200k acīmredzot netiek piedāvāta.

Pieslēdzu to kabeli pie sava MEST stiprekļa. Man likās, ka manam MESTam tas kabelis patika. Augšas bija vieglas un gaisīgas. (nu jā, ja pareizi skatos, manam MESTam input impendance vispār ir 7kOhm). Žēl, ka neienāca prātā ideja pieslēKt to vadu, piemēram, pie mana lampinieka vai jebkura cita stiprekļa ar augstu ieejas pretestību un paklausīties kā tur izmainās skaņa..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

normundss

Ir diezgan liela iespējamība, ka tajā aizlietajā klucī ir kondensators ar rezistoru virknē, varbūt arī vairākas tādas ķēdes paralēli.  Kondiķi pa taisno ieejā neieteiktu likt, bet aiz rezistora gan var.  Tā, lai veidojas RC filtrs.

 

Ja pastiprinātājam ir nebalansētās ieejas ar izolētiem RCA konektoriem, var ielikt 10nF keramisko kondiķi no RCA signāla zemes uz korpusu tieši pie paša konektora ar iespējami īsiem vadiem.

Link to comment
Share on other sites

Labākais Bangkokas rums! Bet vads nupat tika uzmeistarots, lai ar manu pastiprinātāju varētu draudzēties arī austiņas ar 4 polu XLR spraudni. Rīt vajadzētu ienākties jaunai mantiņai saimniecībā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...