Jump to content

akustiskie skandu vadi


jeekabsons
 Share

Recommended Posts

Konstatators

Viņiem visiem tad ir laba atbilde - Tu esi dumjš un vari iet irst. Bet es DZIRDU!

:mrgreen:

Labots - Konstatators
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    24

  • Didzis

    26

  • Ronalds

    21

  • Luke

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

jeekabsons

Esmu ar mieru piedalities sada veida testa! Vel jo vairak varu pat likt galda kadu banknoti ka uz savas sistemas (domaju ari daudzam citam foruma lietotaju) iznemot Logitech tumbinam.. Saklausisu atskiribu starp saviem qed apsudrabotajiem un vienkarsiem vara vadiem!

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Kamēr man nav sistēma, ko parametru ziņā var saukt par absolūtu referenci, lietošu vienkārši augstas kvalitātes vadus bez īpašas "maģijas". Man neinteresē niecīgas izmaiņas, kamēr varu piestrādāt pie pamanāmākām un vienkārši nomērāmām lietām.

Labots - Darkheart
Link to comment
Share on other sites

Njā, nav grūti iedomāties to sāpi, kad ir sistēma ar 4 ampiem kur pie katra un no katra jānovelk labi vadi. :)

Bet nu teiciens "augstas kvalitātes" spridzina! Kad lasu tekstu "high quality", uzreiz iztēlē parādās ķīniešu ebayā nopērkamie labumi, kas visi kā likums ir "augstas kvalitātes". 

Pa visam nesen par vadu tēmu pļāpāju ar vairākas reizes blakus tēmās pieminēto Juri Priedīti, kas stāstīja par to kā vairāki viņam zināmie audiofīli liekot mīksto brendotajiem vadiem, tā vietā meklējot  40.to, 50.to, 60.to gadu, vēlams, vācu aparātus, kuriem iekšā varētu būt pēc iespējas garāki vadi, ko varētu izplēst no tiem ārā un ielikt savās audio sistēmās, ibo tajā laikā ražotajiem vara vadiem vārds "varš" to arī nozīmēja "varš". 

Šobrīd situācija tajā jomā ir tāda, ka reti kurš vads, uz kura lieiem, smukiem burtiem uzrakstīts "99% copper", iziet vienkāršāko "magnēta" testu, par Depo un Argusā nopērkamajiem izstrādājumiem nerunājot..

Link to comment
Share on other sites

 

 

Šobrīd situācija tajā jomā ir tāda, ka reti kurš vads, uz kura lieiem, smukiem burtiem uzrakstīts "99% copper", iziet vienkāršāko "magnēta" testu

 

Mhm, šis ir visnotaļ interesanti, kas tas tāds par "magnēta" testu?

Link to comment
Share on other sites

"Magnēta tests" ir tad, kad izrauj no kāda sprāguša cietņa ārā spēcīgu neodīma magnētu, paņem maziņu vada gabaliņu un pieliec pie magnēta. Kā zināms, varš pie magnēta nepievelkas, ja tas ir tīrs varš..

Link to comment
Share on other sites

Ļoti interesanti, pamēģināju uz 3 dažādiem argusā pirktiem vadiem, magnēts nostrādāja tikai uz vienu 4mm^2, tiesa gan neesmu pārliecināts, ka tas tika mārketēts kā 99% varš, jo pirku ļoti ļoti sen.

Patiesības labad gan jāpiebilst, ka visi 3 skan līdzīgi $ūdīgi neatkarīgi no vara tīrības pakāpes.

p.s Kas tas par leģendāro Juri Priedīti? Jau kuro reizi redzu viņu pieminam, taču neviens tā arī līdz šim nav spējis atbildēt ar ko viņš tik ievērojams.

Link to comment
Share on other sites

Man vissāpīgākā pieredze ar magnēta testu sanāca tāda, ka viens vīriņš, kuram uz Rīgu nesanāk bieži braukt, bija noskatījis vienā internetveikalā interkonekta vadu (subja) teju vai par 4 latiem metrā. Jams gribēja 10 metrus. Nopirku, aizsūtīju šim pa pastu, tik, diemžēl, pēc tam, kad vīriņš bija notestējis to vadu ar magnēta testu, jamam kaut kā piemirsās man naudiņu par tiem kabeļiem atdot. :( 

Juri Priedīti te ir pieminējuši tādā sakarā, ka viņš Jersikas ielas vinila tirdziņā bija piedalījies ar lekcijām par akustiku un tamlīdzīgi. IMHO, ļoti zinošs audio entuziasts. :)

Link to comment
Share on other sites

taads magneeta tests manupraat ir ljoti neobjektiivs raadiitaajs, saakot ar nogriezto vada shkjiedru izmeeriem / laukumu un beidzot ar statikas lietaam starp materiaaliem .

tad ja gribas kaadam ko pieraadiit, var nest paraugus uz kaadu laboratoriju kas veic preciizu sastaava analiizi. varbuut ka man kautkas taads ir pieejams, tik jaapaskataas , ar cik lielu precizitaati to vispaar var izdariit.

Link to comment
Share on other sites

 

 

t.i. varš tomēr nav diamagnētiķis un starp diviem bleķiem, kas saskaras, ir "statikas lietas"?

 

vienalga kaadas lietas, kaut spekjaini pirksti no belashu eeshanas.

Link to comment
Share on other sites

"Magnēta tests" ir tad, kad izrauj no kāda sprāguša cietņa ārā spēcīgu neodīma magnētu, paņem maziņu vada gabaliņu un pieliec pie magnēta. Kā zināms, varš pie magnēta nepievelkas, ja tas ir tīrs varš..

 

 

Luke, Tu gadījumā neesi salasījies Furutech reklāmrakstu:

"

 

 

Furutech’s Two-Stage Cryogenic and Demagnetization

 

alphap_051.gifUsing cutting-edge technology and materials, Furutech developed a low-temperature two-stage process that significantly improves every facet of audio and video performance. The treatment begins during the manufacturing

 

process with a deep, conditioning cryogenic freeze of all metal parts. Using high-end refrigerants — liquid N2 or He

 

– Furutech achieves temperatures of between -196 to -250C. The treated parts actually change their molecular structure at these extremes of temperature relieving internal stress. The molecules bond together more tightly and the overall structure becomes more stable. This improves electrical conductivity and so power and signal transfer.

Step two in the Alpha Process exposes these same parts to the patented Ring Demagnetization treatment. Ordinary high power magnets used for this purpose often increase magnetization effects; they leave some areas more magnetized than others. Just like a CD spinning over a fixed magnet; when the CD stops the area above the magnet is still exposed to the magnetic field causing audible effects. This patented process uses controlled attenuation to completely eliminate magnetization for immediately more vivid and colorful improvements. Ring Demagnetization further enhances conductivity of all treated materials. The patent holder for this treatment is Sekiguchi Machine Sale Co., Ltd. in Japan; Furutech are licensed users of the technology.

ALL metallic parts used in Furutech products go through the Alpha Process treatment to keep all connectors, conductors, and metal parts in a perfect stress-free, stable and highly conductive state.

The Final Result The 2-Step Alpha Cryogenic and Demagnetizing Process works in tandem with other design-in features to create the most optimized AC power transfer possible. Furutech’s total awareness and devotion to detail results in a greater sense of power, dynamics, and resolution, with cleaner, blacker backgrounds and a larger, more stable soundstage, vivid tonal colors and deeper extension at both ends of the frequency range.[/size]

Link to comment
Share on other sites

Omus jau laikam tagad vadiem neviens vairs nemēra? Tagad visi augstakajās matērijās ņemās un par vada ķīmisko sastāvu uztraucās. Vajadzētu gan vienreiz aklo testu uztaisīt un salīdzināt vienādas pretestības dzelzs vadu ar kruto hifiliķu bezskābekļa vara vadu. Es pat ņemtos dzelzs vadus sameklēt, bet jāvienojas gan, kāda būs vadu omiskā pretestība. Lai eksperiments būtu "tīrs" visiem vadiem jābūt ar pilnīgi vienādāku pretestību.

Ja runa par vadiem, kurus pievelk magnēts, tad jūs vienkārši nopērkat ķīniešu vara  brīnumu teiksim ar 2,5 kvadrātu škērsgriezumu, kuram ir dzelzs vada pretestība. Man viena tāda buhta no Argusa stāv. Pats ieberzos, 3m garā vadā 12V 50W spuldze gandrīz uz pusi tumšāk deg. Sākumā nesapratu, kur laža, drāts ta resna. Tad iedomājos pamērīt omus un sapratu- sūds, labi ka neiekāpu :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

didzi, tu runaa par parastu CCA vadu , tur nav nekaadi suudi, vajag pirms pirkshanas paskatiities uz to vadu arii, tad redzeesi, ka apkaart varsh pa vidu ALu, un pretestiiba saprotams ka ir 1/3 lielaaka . ne par taadiem vadiem te ir runa sobriid . un [skaabeklja daudzums vara vadaa to vada R attieciibaa uz skanju  jau nu absoluuti nekaa diemzheel nemaina]  . un luugums shito neizciteet, tas ir viens teikums

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Es nestāstu par speciāliem tumbu vadiem, bet vispārīgi par štruntiem, kas pie mums tiek tirgoti. Vadu pirku priekš filmēšanas 12V gaismām. Lai gan 2,5 kvadrātu vadu uz tumbām arī varētu izmantot.Tai vadā, kuru nopirku, nebija alumīnijs, bet drīzāk dzelzs. Alumīnijam pretestība nav nemaz tik liela. Es neesmu ķīmiķis un sakausējuma sastāvu uz aci noteikt nevaru, bet spīdēja kā varšs un tā arī tika pārdots.  Interesanti, ka vads ar parastu kalifoniju nelodējas, vajag cinka hlorīdu. Tā i tas sūds stāv, pat uz zemējumu nevar likt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

vienalga kaadas lietas, kaut spekjaini pirksti no belashu eeshanas.
 Bļ*d, ja kāds no klātesošajiem ir spējīgs saklausīt speķainus pirkstu nospiedumus uz audio kabeļiem, es apēdīšu savu cepuri. 

 

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Viņi ir spējīgi saklausīt ne tikai speķainus vadus, bet arī to, kādas zvērīgas skaņas izdvesa tas minkāns, pirms viņš tika samizots gaļai, ko ievietoja tajā belašā, kuru ēdot, nospeķoja vadus, ar kuriem nav iespējams neko klausīties. :prankster:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Darkheart
Njā, nav grūti iedomāties to sāpi, kad ir sistēma ar 4 ampiem kur pie katra un no katra jānovelk labi vadi. Bet nu teiciens "augstas kvalitātes" spridzina! Kad lasu tekstu "high quality", uzreiz iztēlē parādās ķīniešu ebayā nopērkamie labumi, kas visi kā likums ir "augstas kvalitātes".

Kas tad tā par sāpi, salīdzinot ar pasūtīto daudzkanālu DACu, kas maksā vairāk kā manu esošo skandu pašizmaksa un plānoto ampu pašizmaksa būs vēl lielāka. :)

Nez, es ebay vadus neskatos. Šobrīd lietoju Cordial - gan starpblokiem, gan uz skandām.

Labots - Darkheart
Link to comment
Share on other sites

 

 

Bļ*d, ja kāds no klātesošajiem ir spējīgs saklausīt speķainus pirkstu nospiedumus uz audio kabeļiem, es apēdīšu savu cepuri. 

 

tas jau ir ekstrēmi! ja nu vienīgi sieva Tev uzkonstruēs cepuri čipsiem:)

 

Visu cieņu Tavai interesei par audio tēmu un vēlmei piedalīties diskusijā!

   Esi tik laipns, pastāsti mums par savu audio sistēmu, setapu, kā tagad moderni teikt. Kādas skandas, pastiprinātājs, avots? ar ko savienotas šis koponentes? Vai ir atsevišķa noklausīšanās telpa? Kādu mūziku klausies? 

Link to comment
Share on other sites

JJP, nu ko tur cepies, vienmēr būs cilvēki no malas, kas ir tālu no audio, bet kuriem gribas internātā pasprēgāt! Cilvēkiem, kuriem tēma interesē, tie sen jau ir klausījušies, salīdzinājuši gan blaindā, gan bez blainda.. ..un, protams, ir cilvēki, kas gadiem kladzina vienu un to pašu un nav varējuši, nav interesēti izdarīt to, par ko autors pārliecinājās pāris minūšu laikā.

Par topika tēmu; Es no savas puses laikam biju piemirsis nedaudz iekomentēt un pastāstīt par topika autora iesākto tēmu un mūsu vadu klausīšanos pie tēmas autora. Satikāmies pagājušo otrdien, kad piebraucu pie Jēkabsona ar 4 gab. akustiskajiem vadiem. Paklausījāmies kādas 10 minūtes viņa sistēmu "as is", lai man būtu apmēram skaidrs, kas kā skan. Tad nomainījām viņa vadus pret vieniem maniem vara vadiem. Topika autoram, šķiet, jau pirmajās 10 sekundēs bija skaidrs kā ir izmainījusies skaņa. Par saviem iespaidiem tēmas autors arī nekautrējās pateikt man gan par šo, gan par visiem pārējajiem 3 kabeļiem, ko biju paņēmis līdz. Pats nesteidzos izteikt savus novērojumus un secinājumus, jo man likās, ka svarīgi ir tēmas autoram pašam saprast kas, ko un kā. Tēmas autors saklausīja skaņas izmaiņas visiem kabeļiem. Mūsu domas par skaņas atšķirībām lielākoties sakrita.

Jāpiebilst, ka autors par audio esot sācis interesēties pa visam nesen. Iepriekš es ar tēmas autoru nebiju personīgi pazīstams. Tikāmies pirmo reizi. Tā kā autors likās ļoti sakarīgs cilvēks, uzticēju viņam pat vienus no maniem vadiem, lai paņem kārtīgi paklausās.

Tajā pat laikā te pat forumā ir biezā slānī ilggadējie foruma dalībnieki, kuri nav vadus ne salīdzinājuši, ne normālus vadus redzējuši un rokās turējuši, bet viedoklis, kā mēs ļoti labi zinām, visiem ir. Man personīgi nebūtu žēl iedot kādu no saviem vadiem labi zināmajie forumiešiem paklausīties. Ja atbrauktu pie manis ciemos paklausīties mūziku, vadus vai tā pat parunāties, pacienātu arī ar tēju un cepumiem, bet nu, acīmredzot, nevienu tēma neinteresē.

Tā kā respect autoram un cilvēkiem, kam audio tēma patiešām interesē! :)

Link to comment
Share on other sites

Jāni, bet tev nešķiet, ka vairāku domubiedru grupa sen ir aizmirsusi klausīties MŪZIKU, bet nepārtraukti klausās savu piecu kompaktdisku 7 treku pirmās 40 sekundes un salīdzina, salīdzina, salīdzina? Tur jau tā lieta, ka es klausos _mūsziku_, nevis tehniku, un , pa lielam, man pie pakaļas, vai jauno Leonard Cohen es izdzirdu austiņās, automašīnā no mp3 vai CD vai mājās uz LP. Un naudu, ko varētu iztērēt "jauniem vadiem" es nule iztērēju biļetēm uz šo

 

http://www.simonandstingtour.com

 

koncertu pavasarī?

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Man ar piemēram besī, ka JJP postē tikai bezsakarīgus sladēšanas nanotehnoloģiju linkus bezjebkādiem pierādījumiem, ko tas uzlabo. ( ari lampas pārdod tipa apsaldētas - bet tas ir ar tāds pats sviests) Tikai tukšas frāzes par pilnību un uzlabojumu+ reklamē visu ko pats tirgo, sākot ar čaina kodu un beidzot ar to mega dārgo D klases plāceni. Vai tos tīkla filtrus kur iekšā parasts iec tipa filtrs un apildus pāris rozetes par kosmosu - tīrs lohatrons imho.PA manam labs vara vads ir viss ko man vajag - un tāpēc es vadus nekad neklausīšos un uz veikalu nekad pēec viņiem neiešu. Un to naudu labāk ieguldu barokļa uzlabojumos vai kur citur.  Ja jau tā trīcat par vadiem - tak ko necapties , ka iekšējie vadi nav no sudraba, vai detaļu kājas , vai alva mega cardas sudraba ut.t. utjp. A tā var saldēt kaut visus komponentus un ziņot par mega uzlabojumu. A jēga. Jā normunds ielika labu linku kur akustiku vads tiek pilīdzināts pārraides līnijai un to problēmām...bet tās problēmas ir pie augstākām F un ja pastūzim ir vajadzīgās kompenscājis + tumbā ir kompensācija - cobels ut.t. Es neticu, ka tas maina skaņu tādā līmenī, ka dzird izmaiiņas bet nevar nomērīt. Jā es ticu, ka aptaukoti vadi apsūbē ātrāk, savienojuam pretestīa švaka...var veidoties  pusvadītājefekts ut.t....bet to var visu tarisināt akurāti salodējot vadu konektorā ut.t.  JA jau tādas bailes no gariem vadiem - var tak taisīt/pirkt  monoblokus un likt pie skandām - būs max 1m vads...un necepties par to visu. Diemžēl visos audi žurnālos tie vadu testi ir subjektīvi - bez nekāda mērījuma. Kā lai tiem tic - ieteikt var visu - kurš vairāk otkatu iedos par reklāmu. zinām mēs kā top produktu review :D

Man nav žel , ka cilvēki pērk vadus, akmeņus, zvaniņus - da jebko  kas viņiem subjektīvi uzlabo skanējumu, bet nevajag to pasniegt kā mega pārbaudītu patiesību. Un nevajag tērēt 3 caparu skaitli lai labu pāris m vadu nopirktu.


riaa prempa vada kapacitāte gan ietekmē kopējo vinila sistēmu ar MM galvu - tas ir nomērāms, saklausāms un pamatojams. Bet kur reāli mērījum i ar ko tīra vara vads vai bez skābeķkļa  atšķiras viens no otra , audio diapazonā DC- kaut 80Khz  un  būtiski(nomēramī)  maina FR/Fāzi vai da jabko.  par basu - jā ņemam lielām jaudām resnu vadu.

Labots - osscar
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Uldi, un kas par to, ka ir cilvēki, kas katru dienu klausās vienus un tos pašus trekus un mēģina saklausīt sīkākās atšķirības?Ja Tev ir po uz ko klausīties, tad pēc Tavas loģikas sanāk, visiem tagad būtu jātiecas uz to, ka mājās liek un klausās to, kas pagadās? Lūk kā reiz vakar ieliku blakus tēmā vienu DAC viena vakara prodžektiņu, kura BOM ir zem 100eur, jeb citiem vārdiem sakot- padsmit reizes lētāk kā BOM Buffalo 3SE, ko arī pašlaik būvēju. Varu saderēt, ka 95% forumiešu blindā neatradīs atšķirību starp lēto DACu un DACu, kura BOM ir 4 cipari. Pēc Tavas loģikas sanāk, ka man naKuj to Buffalo DACu nevajag un, ka esmu loKs, ka tērējos tam? Pie tam tas otrs Buffalo prodžekts arī izmaksu ziņā ne maz tik lēti- arī sanāk 4 cipari sanāk, ka nemetas.. Nu un ko tad Tu iesaki- apzināti ignorēt to, ka vadi arī ir setupa sastāvdaļa, sakot- nu tipa gan jau tāpat soidjot? Sorry, man nevajag kaut kā!Redz, kur kolēģis, kuram acīmredzami nav ne mazākās nojausmas ko tumbās dara cobelis, dara visu "kaut kā", un kuram pašam par šiem gadiem, kuru es jamo pazīstu, izaugsme šajā jomā ir nulle un kuram par šiem gadiem nav bijusi pat interese paklausīties, kaut ko, kas ir labāk ne kā "kaut kā".. Sorry, man pašam ir augstāki prasību standarti pret savu hobiju..

Pie tam, kā redzi, par skaņas niansēm šajā forumā vislielākais viedoklis ir tiem, kuri neklausās vienus un tos pašus treckus katru dienu!

Par tiem $$$ ko tie vadi maksā- ir 100 un 1 veids, kā uztaisīt labus DIY vadus, kas nemaksā pat desmitus, bet kas skan ļooti labi. Arī tas nevienu šeit forumā neinteresē..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Luke

 

Skatos esi iekarsis...

 

Bet ja tā godīgi, kā Tev pašam šķiet, varbūt ne jau pārējie visi ir pasīvi, bet gan tavas prasības ir pārāk augstas salīdzinājumā ar šeit esošo vairākumu?

 

Varbūt Tu esi tas, kurš dārgā uzvalkā tērpies, mēģina popularizēt klasisko mūziku lauku disenē, kurā visi klausās tuc tuc un tava augstā māksla nevienam ņejebjot?

 

no offence, protams.

Link to comment
Share on other sites

Jāni, es nekādā veidā netaisos ierobežot _tavas_ tiesības uzlabot savu (nu, tavu) sistēmu tā, kā tu vēlies, bet saglabāju _savas_tiesības izteikt savas domas par to :) Bez tam, kā jau teicu, parasti tieši audiorasti ir tie, kas nelāgi ķērc par to, ka pārējie apšauba kārtējās čūsku eļļas pudelītes pienesumu skanējumam. Man arī patīk dārga un laba aparatūra, bet ne visu, ko gribētu, es varu atļauties, un ne visu man arī vajag, jo es tomēr klausos _mūziku_, nevis _skaņu_. Kašķīgs es palieku tikai tad, kad man sāk stāstīt, ka tāpēc es esmu loKs :)

 

PS - tam " poor mans DAC" es silti iesaku pārbūvēt barošanu, domāju, ka ilgtermiņā tas būs izdevīgi. Tak "capostrojs" ir vesela reliģija, īpaši jau IV kaskāžu topoloģija un barošanas avoti :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet ja tā godīgi, kā Tev pašam šķiet, varbūt ne jau pārējie visi ir pasīvi, bet gan tavas prasības ir pārāk augstas salīdzinājumā ar šeit esošo vairākumu?

 

un kāpēc lai Luke pielāgotos vairākuma gaumei un zemākajām prasībām pret mūzikas skanējumu?

 

Ja nav ko atbildēt tēmas autoram, kādēļ piesārņot tēmu??

 

Zemākas prasības pret skanējumu nedod tiesības troļļot konkrētā foruma tēmā. 

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

 

 

Varbūt Tu esi tas, kurš dārgā uzvalkā tērpies, mēģina popularizēt klasisko mūziku lauku disenē, kurā visi klausās tuc tuc un tava augstā māksla nevienam ņejebjot?

Man gan šeit izskatās otrādi - kāds dubļainiem zābakiem ienācis operā bļaustās, ka biļete astronomiski dārga un ka labāk būtu visi uz lauku zaļumballi aizlaiduši. 

Link to comment
Share on other sites

Uldi, es tiešām vairs neatceros neatceros kā aizsākās tā sāga par eļļas pudelītēm, jebkurā gadījumā neviens audiofīls man ne ko tādu nav stāstījis, bet nu atgriežoties pie tēmas;

Tas ko es sapratu no autora secinājumiem:

1. Skaidrs ir, ka viņu esošais vads esošajā setupā neapmierina un, ka viņš to mainīs pret vara vadu.

2. Domāju, ka topika autors lieliski saprot, ka, pieliekot 1k eur vērtam stipreklim tik pat vērtu vadu, viņš neiegūs 2k vērtu skaņu. Domāju, ka viņš spēs un pratīs objektīvi novērtēt, cik viņš ir gatavs maksāt par "skaņas uzlabojumu", ko dod konkrētais vads. Es viņam no savas puses atgādināju, ka parasti rekomendētās summas, ko tērēt par vadiem reti kad pārsniedz ap 10% no aparatūras vērtības.

Nu tā īsumā kaut kā..

 

Par to DAC- paldies par padomu! Ņemšu vērā.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Nē, "iedomu opera" šinī forumā ir jums, ar max 10 apmeklētājiem...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Runa ir par konkrēto tēmu, nevis forumu. Ja nespēj konstruktīvi izsacīties par tēmu, tad kāpēc jālien iekšā? Protams, ka vairums cilvēku nav uztrenējuši klausīšanās iemaņas, un tas ir normāli, bet tas nenozīmē, ka atlikušie 5-10%, ir idioti tāpēc, ka viņi spēj dzirdēt tās nianses un ir gatavi tērēt daudzreiz vairāk naudas, lai iegūtu sev pieņemamu sistēmas skanējumu. Tas gan nenozīmē, ka idioti ir tie, kam audio sistēmas kvalitātei ir maza prioritāte, ja vien tie par visu varu savas prioritātes necenšas uzspiest citiem.

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu, bet ja atgriežamies pie autora s;apes, es tomēr domāju, ka tās BW ir "līkas" pašas par sevi ( 1. versija) ....Interesanti bšu zināt vai beigās tie vadi palīsdzēs.

Link to comment
Share on other sites

Oskar, aizej pie autora, paklausies! Paklausies kā skan ar viņa vadiem, paklausies kā skan ar maniem vadiem (kamēr tie vadi vēl ir pie autora) pēc tam ieraksti tēmā savus novērojumus un secinājumus!

Link to comment
Share on other sites

Es piekrītu osscar, visdrīzāk tumbas ir "līkas". Pēc raksturlīknēm vismaz tā izskatās.

Luke, nu pasaki man vienu iemeslu, kapēc tikai jāklausās? Kapēc nevar, pie reizes, pamērīt vadu elektriskos parametrus un akustikas raksturlīknes ar dažādiem vadiem? Nu paskaidrojiet man, kapēc to nedarīt? Relatīviem mērijumiem tak nevajag spektra analizatoru ar četrciparu skaitli un akustisko kameru. Pietiks ar vienkāršu RLC mēriekārtu un datoru plus vienkāršu kondensatora mikrofona kapsulu. .

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es jau ne ko nesaku- lai jau Oskars aiziet, pamēra tās "līkās" tumbas, salīdzina ar savām "taisnajām" un pakomentē, kāpēc topika starterim "neapmierina" savu tumbu skanējums un kāpēc Oskaru vinā tumbu skanējums apmierina, piemēram. Lai pie viena tad pieliek tām tumbām savu "cōbeli" un pieliek tik pat greizajam stipreklim "kompensāciju", kas atrisinās problēmas tā, ka ar sudrabotajiem vadiem arī skanēs.

Vienkārši sanāk tā, ka būs jau pagājusi nedēļa, kopš es biju aizgājis pie lietotāja, bet jūs kā pirms nedēļas tā pat beztēmā runājāt, tā runāsiet arī pēc nedēļas, un pēc gada, un pēc 10 gadiem, un brīnīsities kā tas var būt, un stāstīsiet, ka tas ir bull shits, ka tāda pat šķērsgriezuma vara vadiem skaņa atšķiras no sudraboto vadu skaņas.. :D

Link to comment
Share on other sites

Es neko netaisos mērīt, autoram problēma, lai pats domā un pats tic kas tam pie vainas. Es tik norādīju uz to , ka krosovera zonā tām skandām ir pamatīga bedre ( un cobels gan jau tur ir  iebūvēts) . Tas nav normāli. Tu tak pats skandas būvē un zini kā jābūt vai uz ko jātiecas. Tak ja gribas vadus mainīt - lai maina...es neesmu tik drošs par savām ausīm - cik par to ko es redzu mēraparātā, datora ekrānā vai kur citur. Ja es mainu vadu , vai kādu detaļu un redzu uzlabojumu - tas man der. Piem. kaut vai pareiza parasto taisngriežu "snuberēšana", AC vadu savīšana - tas vismaz ir nomērāms, novēršams etc. Ar ezotēriskām lietām man nav ne laika ne vēlēšanās nodarboties. sorry. Ja jums liekas, ka kaut kas uzlabojas - izmantojiet to, bet necenšaties vismaz man pierādīt , ka tas darbojas bez reāliem cipariem....

Nu un kas no tā mānījās, ka tu aizgāji - pazuda augšas par -1db ? diezin vai. Varēji jau paķert mērmikrofonu un nomērīt FR līkni - gan jau dators bija autoram mājās pieejams...vai laptops.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu vai tad man nav bijusi taisnība par to, ka arī pēc 10 gadiem tā pat muldēsiet un teiksiet, ka atšķirības nav?! Tā, diemžēl, gadās, ka cilvēkam neinteresē, bet gudri ..irst tas netraucē. Par to mērīšanu- Normundsa ieliktajā linkā ir daudz rakstīts par to, kas un kā būtu jāmēra. Diemžēl, jūsu līmenis tam stipri nevelk. Bet kā zināms- cilvēkam nesaprotamās lietas ir ezotērika..

Par līknēm- jā es pats būvēju skandas un man uzreiz ir skaidrs, ka Tev nav ne mazākās sajēgas par to, kas ir cobels. Tā kā diskutēt te tālāk pa tēmu nav vērts.. ..un bedrei pie attiecīgā leņķa krossa zonā ar cobeli nav ne kāda sakara..

 

Link to comment
Share on other sites

kur es teicu ka ir sakars. tu tak piedāvāji iebūvēt cobeli.  Un un par kādu diapazonu tad tajā rakstā gāja runa ? Un ko secināji no - jā jau tu saproti ?

Link to comment
Share on other sites

Es secināju to, kas Tev gadiem nepielec un visticamāk arī ne kad nepieleks- topika autoram, nomainot vadus, mainījās akustisko sistēmu skaņa. Par to Tev, protams, aiziet un pārliecināties slabo, ibo no tēmas ne ko necērt!

Par cobeli Tu pats sāki beztēmā muldēt.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Luke, tu arī to dzirdēji, vai tikai autors?

piektdien būšu pirmspusdien Rīgā, ja mani kāds te uzaicinās, tad varētu paklausīties un salīdzināt......,

ar iespaidiem noteikti te padalīšos.... 

Link to comment
Share on other sites

tu izlasīji to normunda rakstu jeb nav vienkārši to teikt ? tas cobels arī novērš gan AF atstaroto signālu nevajadzīgu  "iekļūšanu " pastūzi, gan samazina risku AF ierosmei pie induktīvām slodzēm. Tumbās ir cobels vai šunts kā nu kurā risinājumā, kas novērš tumbu vadu AF antenas efektu, kas neļauj AF drazai pa kabeli caur pastūža atpakaļ saiti nokļūt pastūzi. + tajā rakstā iet runa šuntēt tipa kabeli ar rezistoriem galā un piemklēt paša kabeļa ptretestību lai sanāktu  noteikta pārraides līnija.  tas tā pa vienkāršo , kā es to saprotu. man vismaz ir mans uzskats. Ko tu pats sacepies , ja nav ko teikt ?

 

 

Lai pie viena tad pieliek tām tumbām savu "cōbeli" un pieliek tik pat greizajam stipreklim "kompensāciju"

 

šie nav tavi vārdi par ieteikumu pievienot cobeli ? diez tavam LV stipreklim tak ar izejā ir gan LR gan RC ķēdītes? ko ta nečīksti ka tā spolīte izejā bojā augšas vairāk kā kabelis - tā tak induktīva, tas ir slikti :D


jā esmu kaut kad dažādus vadus testējis, vienīgais kur jutu izmaiņas - preampa Phono ieeja /TT galva.

Labots - osscar
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...