Jump to content

akustiskie skandu vadi


jeekabsons
 Share

Recommended Posts

 

 

Tai pat laikā es nekad neparakstīšos uz to, ka ātrās pārslēgšanas aklie testi vai spektrometriskie mērījumi pretendē uz galējo audiotehnikas labuma noteicošo faktoru.
 

 

Oki, tad kas? Ja jau subjektīvā skaņas kvalitāte un objektīvie instrumentu rādījumi tie nav..... 

 

Cenu zīmes pie vadiem? :D :D :D 

 

 

 

bet ko par šo vadu ticību saka useris Didzis

Domāju ka visiem daudz maz patstāvīgiem šī forma biedriem Didža nostāja ir skaidra. Viņš vairākas reizes ir piedāvājis nomērīt signālus dažādām audiosistēmām lai būtu skaidrība, kas tiešām uzlabo skaņu, kas ir tikai placebo efekts. Bet cik zinu, tas nekad nav noticis, jo kā pats Didzis saka - audiofīli baidās no mērinstumentiem kā velns no krusta....  

 

 

 

vai, piemēram, USB, Coax, Optical vadu ietekme.
 

 

Sore, bet digitālam signālam kā piemēram  USB, Coax, Optical - nu sorre, tur galvenais vai uztverošā iekārta spēj atšķirt 0 no 1, viss pārējais po! 

 

 

 

Ko Tu vispār klausies un vai vispār no tēmas ko kaut elementāri rubī? Domāju, ka nē!
 

 

Nu ja pārējie argumenti ir beigušies,  sākās uzbraucieni... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    24

  • Didzis

    26

  • Ronalds

    21

  • Luke

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sore, bet digitālam signālam kā piemēram  USB, Coax, Optical - nu sorre, tur galvenais vai uztverošā iekārta spēj atšķirt 0 no 1, viss pārējais po! 

 

 

Nu ja pārējie argumenti ir beigušies,  sākās uzbraucieni...

Nē, tie nebija uzbraucieni. Tā bija fakta konstatācija! 

Starp citu, aicinu jūs izteikties blakus tēmā attiecībā uz maniem jautājumiem par DAC!

Vēlos pasūtīt ja ne šodien tad rītdien vai nu http://www.twistedpearaudio.com/digital/wm8804.aspx, vai http://www.twistedpearaudio.com/digital/cs8416mux.aspx , vai arī abus divus..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

 

 

Sore, bet digitālam signālam kā piemēram  USB, Coax, Optical - nu sorre, tur galvenais vai uztverošā iekārta spēj atšķirt 0 no 1, viss pārējais po!
 

 

Tāda lieta kā digitālais signāls nav. Tas ir tāds pats analogais signāls, ko uztverošā ierīcē interpretē.

 

 

 

Oki, tad kas? Ja jau subjektīvā skaņas kvalitāte un objektīvie instrumentu rādījumi tie nav

 

Nepieciešams izmantot gan objektīvos, gan subjektīvos izmēģinājumus, tai pat laikā apzinoties katras metodes ierobežojumus. 

Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

Tā saucamā diskusija iet tieši tajā virzienā, kurā tai bija un ir nolemts iet. Trūkst tikai dzērušā rāpuļa ar viņa "argumentiem". Bet, O.K., tas nu tā.

Tofika afftaram varu tikai ieteikt, paņemt zobos etak kādus 50 jevro un aiziet uz Audiostars Stabu ielā 56 vai arī pie Hi End Collection uz Grēdu ielu 4a. Viņiem ir arī akustiskie kabēļi gatavā veidā, un par tādu summu visticamāk varēsi sarunāt paņemt paklausīties. Ot i usjo. Secinājumus izdari pats.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tāda lieta kā digitālais signāls nav.

Eu!!! Nu te es nekomentēšu..... :(  

Link to comment
Share on other sites

Tā jau ir un runāšana ir bezjēdzīga, ja patīk un apmierina, tad klausies,ja nē, meklē citus vadus, pastiprinātāju,akustiku,u.t.t. Tas tāpat kā šņabja bodē. Viens nopērk pudelīti Valmiermuižas  alus, bet otrs, pa to pašu naudu, trīs litru žbanu ar nenosakama satura alu un abi laimīgi, jo tāda manta apmierina :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Starp citu, aicinu jūs izteikties blakus tēmā attiecībā uz maniem jautājumiem par DAC!

Par DAC, tur ir nianses (nomēramas), es tajā jomā neesmu specs, labāk neizteikšos!


 

 

Viens nopērk pudelīti Valmiermuižas  alus, bet otrs, pa to pašu naudu, trīs litru žbanu ar nenosakama satura alu un abi laimīgi, jo tāda manta apmierina

 

Jā, bet te mēs diskutējam par to ka viens nopērk valmiermužas alu pa 1 eur pudelē, otrs nopērk to pašu alu tikai citā pudelē un pa 20 EUR/l un tad ar putām uz lūpām apgalvo ka tas dārgākais variants ir krietni labāks! ;)  

Link to comment
Share on other sites

 

 

Par DAC, tur ir nianses (nomēramas), es tajā jomā neesmu specs, labāk neizteikšos!

Nu Tu jau esi izteicies.. 

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

 

 

dārgākais (alus) variants ir krietni labāks!

 

A kā šito izmērīt? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Roksan caspian tomēr ir klasisks , stabils pastūzis...maz ticams , ka tas aiziet "dziesmā" dēļ nepareiziem vadiem... Cerams, ka autors atrakstīsies , kas bija/nebija ar tiem vadiem.  Tā jau protams uz kopējo audio sistēmu smukus vadus vajag :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Eu!!! Nu te es nekomentēšu.....  

 

Šis ir digitāls vai analogs signāls?

 

8688.Ethernet-RMII-REFCLK.png

Link to comment
Share on other sites

signāls, signāls - signāls ir signāls (atšķiras tikai tas  kā signāls ģenerēts , kur tas radies etc )  - tikai tam var būt dažādas formas un frekvences ut.t. un kabelim vienalga kas par to plūst.... :TBS:

Link to comment
Share on other sites

Apsolīju autoram rītvakar gar jamo nobraukt atrādīt pāris savus vadus.

Tā kā autoram uzreiz teicu, ka ne vienu no šiem vadiem netaisos pārdod un ar vadiem netirgojos, visticamāk ka tā arī beigsies- ja autors vadu nomaiņā saskatīs kādu ieguvumu- ar Audiostārsa vai kādas citas audio bodes apmeklējumu..

Link to comment
Share on other sites

 

 

Apsolīju autoram rītvakar gar jamo nobraukt atrādīt pāris savus vadus. Tā kā autoram uzreiz teicu, ka ne vienu no šiem vadiem netaisos pārdod un ar vadiem netirgojos, visticamāk ka tā arī beigsies- ja autors vadu nomaiņā saskatīs kādu ieguvumu- ar Audiostārsa vai kādas citas audio bodes apmeklējumu..

 

Lūk tas ir, kāpēc dažreiz aizstaigāju uz Audiostāra klausīšanos. Jauni iespaidi un galu galā - spitālīgajiem jāturas kopā. Jācer, ka autors kaut kādā galā nonāks. 

Link to comment
Share on other sites

tagad paskatījos, ka tās tās BW plauktinieces..kā reiz ilgu laiku tādas ss.lv tirgojas un cena krīt..bračka gribēja ņemt - atrunāju..kaut kas tur nebija ok...baigā bedre pie 2,5Khz + tās augšas

 

 

post-57155-0-18331900-1413806589_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

normundss

vēl spicē tas izskatās šādi uz skaļruņa ekvivalentu normālam pastūzim...varam mainīt R C un L vērtības līdz

nemaņai...nogāzt augšas par 1db/..nav reāli.

 

Ja Tu tiešām gribi kaut ko spriest par kabeļu ietekmi pēc simulācijām, varētu papētīt korelāciju starp "tumbu vadu skanējumu" un pastiprinātāja jutību pret RF frekvences traucējumiem pastiprinātāja izejā. Tādi var rasties no EMI uztveršanas (vads=antena), kā arī no atstarojumiem. Vispārīgi skatoties, pastiprinātāji ar dziļu globālo atgriezenisko saiti varētu būt jutīgāki pret šādiem traucējumiem. Kādi intermodulācijas produkti tur var rasties, kāds ir CMRR RF frekvencēs?  Bet tad vajag daudz precīzākus modeļus ar visām parazītiskajām īpašībām vismaz līdz kādiem 10MHz gan kabelim, gan pastiprinātāja komponentiem un montāžai, gan skandām. Modelī acīmredzami pietrūkst V avots (vai vairāki) pastiprinātāja izejā. Barošanas bloka impedance arī nav modelēta.  Tā ka no šāda modeļa nekādus tālejošus secinājumus izdarīt nevar. 

 

Pieņemot, ka mērķis ir samazināt skandu kabeļu ietekmi, tajā simulētajā pastiprinātāja shēmā ir ačgārni saslēgti L1/R49 un R50/C25, ja kas.

 

Daži raksti iedvesmai:

Simulating inductors and networks

Cables, amplifiers and speaker interactions

Tur gan ir tikai mērījumi, bez klausīšanās un korelācijas ar dzirdamajiem (vai nedzirdamajiem) efektiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tev taisnība LT spicē es vienkārši visu piemetu. Dabā pastūža, tumbu un to vadu uzvedība var būt savādāka. CB dokumentu saglabāju. Viņam labi lasāmgabali, arī  par kondensatoriem. par saitēm tnx.


Bet pagaidām es tomēr uzskatu, ka konkrētās BW ir diezgan specifiskas, ja tā var teikt...svarīgākais diapazons tāds - nu savāds ....:D

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

jā....., autoram un vēl dažiem tiešām aiz bezdarbības nav ko  darīt, kā klausīties vadus....,bet tomēr labāk nekā pīpēt spaisu


pieņemsim, ka biedram Lukem ir zelta ausis, un viņš dzird atšķirību, bet pastāsti, kā tu darbojies?

pieņemsim, tu pašlaik klausies ar vieniem vadiem, pēc tam tu piecelies, samaini vadus apsēdies un klausies, bet ir jau pagājis kāds brīdis, un tu reāli jau esi aizmirsis, kā skanēja iepriekšējie

varētu mēģināt abus vadus pieslēgt uz reiz paralēli caur kaut kādu pārslēdzēju (ar zelta kontaktiem), un tad nepieceļoties no sēdekļa, slēgāt šurpu - turpu

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Nogarlaikota suņa nodarbe ir tā pi...s ar vadiem. "Es dzirdu to, ko tu nedzirdi un ticu tam un šitam", bet pierādījumi tam ir tik pat blāvi kā šamaņu rituālu dūmi.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Kāds piedzimst krekliņā , kāds - ar vadu mudžekli padusē ...

Link to comment
Share on other sites

Alusbundža, es arī par biedru saukšanu latviski http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/161001-biedru-nosaukumi/

Tāpēc vēlos Tev pajautāt vienu lietu, kas biedram Lūkam nav īsti skaidrs; Lūk, Tu saki, ka kamēr es mainu vadus, tikmēr ir aizmirsies kā skan iepriekšējais.

Bet kā tas tā var būt, ka pie manis atnāk čomaks, uzliek uz maniem open baffliem kaut kādu tuc tuc, paklausās un pēc tam saka- zini, šitais gabals pie manis auģikā skan pa kārtu labāk? Wtf, tā tak tīrā ..iršana, vai ne? Kā viņš var zināt, ka viņam tas gabals auģikā skan labāk? Vai tad viņš pie manis mājā ar savu auģiku iekšā brauca, lai varētu salīdzināt? Vai tad es savas tumbas ārā nesu pie viņa auģika? Vai viņš varbūt noklausījās to gabalu savā auģikā un tad ātri skrēja pie manis augšā uz trešo stāvu klausīties to pašu gabalu uz manām tumbām, kamēr viņam nav aizmirsies kā skanēja auģikā? Man vispār tādas aizdomas, ka viņš to gabalu iepriekšējo reizi, pirms klausīšanās pie manis, to gabalu auģikā vispār varbūt tikai pirms nedēļas bija klausījies. Vot es viņam arī saku- zini, neskan Tev tas gabals auģikā tik labi kā pie manis mājās. Viņš saka- skan! Ko man tagad darīt?? Vot l ohs, ne? :p

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Skatoties un šo skandu mērījumiem, nav šaubu, ka tur ar augšām un augšējiem vidiem nekas labs nevar būt, un pat ar ekvalaizeru tas viss nav labojams. Caspian pastiprinātājs viennozīmīgi ir pelnījis labākas skandas.

 

Bet tas, ko šeit var darīt:

1) Ja Oskara iepostotās līknes ir pareizas, tad ir skaidrs, ka uz asīm šīs labāk neklausīties. Var pamēģināt pamainīt izvērsuma leņķi, lai skandas nebūtu vērstas uz klausītāju, bet tēmē garām, krustojoties kaut kur aiz muguras vai arī nekrustojas vispār. Žēl, ka nav redzams, cik grādu leņķi ir tiem mērījumiem, bet tā vidējā līkne izskatās vislabāk.

2) Augšējo frekvenču atstarojumu slāpēšanai var palielināt absorbējošo materiālu daudzumu telpā. Kad man pirms pāris gadiem bija skandas ar ļoti plaši izstarojošajiem invertētajiem titāna pīkstuļiem, tad neapstrādātā telpā ātri vien no klausīšanās iestājās nogurums. Paklāja uzklāšana uz lamināta grīdas un biezo aizkaru pielikšana pie sienas aiz skandām ļoti palīdzēja.

 

Salīdzinot ar manis minētajām izmaiņām, vadu ietekme būs maznozīmīga.

Labots - Darkheart
Link to comment
Share on other sites

laikamtak


"Pievienots Vakardien, 23:54

OCC vs OFC. Kurš labāks ? Jeb tomēr kāds no vītā pāra n-tajiem veidiem ?"

 

te nedaudz par vara atšķirībām:

 

 http://www.aboutcables.blogspot.com/search?updated-min=2007-01-01T00:00:00%2B02:00&updated-max=2008-01-01T00:00:00%2B02:00&max-results=1


"Var pamēģināt pamainīt izvērsuma leņķi, lai skandas nebūtu vērstas uz klausītāju, bet tēmē garām, krustojoties kaut kur aiz muguras vai arī nekrustojas vispār."-

       

Ļoti pareizs ieteikums. Domāju, ka tas var ļoti palīdzēt. Vēl jautājums, kas ar skandu "grilliem"? vai tie tiek lietoti, vai tiek klausīts, bez un, ko iesaka ražotājs?

Labots - JJP
Link to comment
Share on other sites

Luke, kautko objektīvi salīdzināt var tikai vienā telpā, vienādos apstākļos un bez šmigas galvā. Ja čomam liekas, ka viņa auģikā skan labāk, neko nenozīmē. Tur līdzi nāk simts un viens subjektīvs faktors. Varbūt viņš, savas iemīļotās mūzikas pavadījumā, drāzis autiņā mīļoto sievieti un tad iespiedies atmiņā, ka nu tā skaņa bija pati abākā :sarkasms: . Tapēc ir tehniski mērijumi akustiskajā kamerā, kuri parāda objektīvus akustikas rādītāju un tos var salīdzināt. Skaņu parastā istabā var tikai relatīvi  salīdzināt. Arī tas ir labi, bet nekad ,pēc šādiem  salīdzinasanas testiem, nevarēs pateikt, kā akustika skanēs citā istabā.

Par visu šo subjektivitāti,ir laba ankdode. Aprecās jaunais pāris, sieva vāra dažādas putras, bet jaunais vīrs visu laiku pārmet, ka sieva neprot izvārīt tik garšīgi kā viņa mamma. Sieva cenšas gan šā gan sita, visādas garšvielas liek klat, desmit pavārgrāmatas izlasa, bet nekā. Vienreiz putra piedeg, sievai škrobe par visu to ņemšanos un pagrūž vīram priekšā piedegušo putru., ka nav ta nav. Vīrs pagaršo un pēksņi atplaukst, nu re, kad tu gribi, tad vari uzvārīt tik garšīgu putru kā māna māte :sarkasms: .

Tāpat ir ar skaņu, katram tā patīk savādāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

IMHO, tām skandām vislabāk būtu, ja tās kāds izjauktu un no 0 pārtaisītu filtru. 

Ar tiem absorbējošajiem materiāliem, protams, var mēģināt spēlēties, ja sieva neiebilst, bet nu pa lielam augšējās frekvences kā reiz ir tās, kas telpā atstarojas salīdzinoši vismazāk.. Pēc Oskara ievietotajiem grafikiem tik tiešām var tā domāt, ka tās tumbas puslīdz klausāmas varētu būt "off axis"..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Es, protams, atvainojos par iejaukšanos, un tiešu atbildi uz autora jautājumu, bet....

http://www.jenving.com/products/view/rondo-4x4.0-1000000719

http://www.jenving.com/products/view/quadrax-4x2.0-bi-amp-combicon-1000100618

 

Uzvedas būtiski miermīlīgāk nekā QED.

Kāds ir vads starp Dacmagicu un Caspianu ?

Labots - DSTr
Link to comment
Share on other sites

jeekabsons

Paldies, Par atbildēm,

Darkheart - Paldies ņemšu vērā :) 

Rīt uzrakstīšu visu precīzi kas un kā man saslēgtsiemetīšu kādu foto ..

Labots - jeekabsons
Link to comment
Share on other sites

Jeekabson... Tev tie B&W 685 ir vecie vai jaunie S2?

Link to comment
Share on other sites

Neesmu 100% pārliecināts, bet man tā šķiet, ka Jēkabsonam bija B&W 685 bez S2, tb vecie..

Link to comment
Share on other sites

Kad savulaik salīdzināju Ikon mk2 ar 6 sērija B&W tad B&W šķita tādi miltaināji, noteikti ne asāka skaņa... Dali bija plašāka skaņa...

Tagad pirms 2 nedēļām vienu vakaru audiostārā paklausijos jaunos 683... un salīdzināju ar Dali ikon 6 mk2... nu jau bija ļoti ļoti līdzīgi... Dali likās varbūt nedaudz dzidrāki un plašāki savā skanējumā...

 

Tas ko gribēju teikt... es ieteiktu pamēģināt Inakustik vadus! :)

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Tas laikam ir tā, it kā vokālistam būtu pilna mute miltiem - skaņa kļūst mīkstāka. :D

Link to comment
Share on other sites

Man darba biedram ir tāds krievisks termins "šipučka". Nez vai tas ir tas pats kas "miltaināki"?

Link to comment
Share on other sites

man iedeva paklausīties kanādiešu  Energy tumbiņas, kuras neviens veikalā negrib ņemt. Sīkās meitenes mājās ir starā, beidzot viss smuki džinkst un var iebliezt kārtīgu diseni ar Katty Perry - ne tā, kā ar mazajiem Tannoy. Man no sākuma arī pirmais efekts radīja pārsteigumu - ļoti izteikta detalizācija, visādi šķīvīšu trinkšķi u.t.t. Koroče ar Rotel pastūzi kopā sanāk tāds kārtīgs jauniešu komplekts "nemiltainam" muzonam ar trinkšķi un basu - tā lai kaimiņi arī dejo. 

 Laikam jau tā skaņa vairāk no tumbām un tehnikas atkarīga, jo man ir gan dārgāki vadi, gan labi, resni "parastie" akustikas vadi - uz viduvēja līmeņa akustikas tur nevar nekādas atšķirības saklausīt. Bet Rotel pastūzi pamainot uz Electrocompaniet, (biju paņēmis paklausīties) uzlabojumi ir jūtami.

     

 

post-90219-0-54209000-1414242303_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Te nesen atpakaļ viens biedrs bija piedāvājis lai foruma audiofīļi nodemonstrē savu kruto ausi, un spēju atšķirt 1€, 5€, 100€ un 500€ vērtos vadus uz ausi aklajos testos - kā atminos, tur visi mutes bajāri nepārtraukti mainīja tēmu, un visādi citādi izvairījās atbildēt par savu muldamo... Tiešām neviens, pat JJP, nav gatavi aizstāvēt savu hobiju un dažiem pat maizes darbu? Nu taču?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...