Jump to content

Auto iegāde. VW Golf 5, piemēram...


Baigais Janka
 Share

Recommended Posts

Bonifacijs

Signum ir neveiksmīgs modelis pats par sevi, finansiāla neveiksme un noņemts no ražošanas, attiecīgi ir tikpat ieteicams ka kaut kāds SAAB

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • androidz

    22

  • ivo

    19

  • Baigais Janka

    38

  • Gestapo

    21

Te bija rakstīts, ka normāls 6. golfs sākas no summas X (laikam 8000 eiro, nav laika meklēt).

OK

Bet tad sanākm, ka viss, kas ir lētāks un vecāks, ir pilnīgi nenormāls un nebraucams? 

Kaut kā muļķīgi izklausās, jo var nopirkt mašīnu arī pa 2000 eiro un 5 vai vairāk gadus novālēt. Bez problēmām.

 

Līdzīgi ar tām turku mašīnām .... pārtītajiem nobraukumiem.... nu fufelis tas viss ir... ja 1000-2000 eiro remonti, uz kuriem vari ielidot (un ilgtermiņā ielidosi), šāusmīgi sit pa kabatu, tad varbūt jāpārdomā, vai vispār jābrauc ar mašīnu, nevis ar sabiedrisko .....

 

Tas izlaiduma gads, cena utt vairāk ir psiholoģiski. Ja tev tas ir tikai pārvietošanās līdzeklis, tad ir jāpērk to, ko vari atļauties un lietot nekalkulējot.

Attiecīgi izdomā, cik esi gatavs tērēt un pērc to, ko vari atļauties... un kas patīk.

Labots - shark
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

 

 

Tu tieši zini, ka no vāciešiem?
Nu, tā viņš saka :) Zināms kadrs ir, bet nu nav jau korišs, lai galvu ķīlā liktu. Nodarbojas ar auto piegādi, pietiekami zināmi ļauži ir ņēmuši un nesūdzas. Neraža tik tā, ka tur tā cena, par ko viņš sāk kustēties, iraid vismaz reizes divas lielāka, nekā es taisos izlikt, ta nezinu, vai pierunāšu :)

Un jā - pa plačiem vazāties, nezinot, ko īsti gribu - nav ne mazākā vēlēšanās. Tā kā jāapdomā viss līdz sīkumiem.

 

->shark

Galīgi nepiekrītu. Tādu filosofiju var pielietot, ja ņem jaunu auto, un/vai naudu nav kur grūst. Ir tāda lieta, kā statistika, kas konkrētām markām/modeļiem/gadiem tomēr norāda "labumu" - cik veiksmīgi konstruēts, cik kvalitaīvi likts kopā utt., utjpr. To arī te mēģinu izkasīt, pēc atsauksmēm. Savā sfērā - kompi arī es nepērku "kāds patīk" un "ka tik strādā 5 gadus", bet štukojot kam tieši tas tiks lietots, un izejot no tā izvēlos - ko konkrēti tur bāzt iekšā, un nepērku, kādu varu atļauties, bet kādu vajag - gan netranžīrējot tur lieku naudu par nevajadzīgām fīčām, gan arī - ja vajadzētu, varētu siksnu savilkt ciešāk, lai paķertu ar vajadzīgu fīču. Nu, varu es nopirkt vāģi par pāris štukām dārgāku, varu es remontā iegrūst vēl pāris štukas, ar ubaga tarbu kaklā nepalikšu, bet - kakogo hu*, ja bez tā var iztikt? Bez tam - man ar to patikšanu ar ir kā ir, jo auto, kā sfēra, tiešām sirdi neaizrauj, ta pieeju tam stipri praktiski. Izvēle noteikti nebūs no sievas puses dzirdot "Redz, cik smuks balts salons, jāņem šitais!" :) Te gan taisnības labad jāsaka, ka sieva ir šausmās no baltiem saloniem - pazīstams biezenis paņēma jaunu auto ar baltu salonu, arī viņam divi bērni, kas visu laiku tiek vadāti - pēc kā tas salons izskatās pēc diviem gadiem... :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

ja viens eksemplārs ir lamata, tad tas nenozīmē, ka visi Signumi ir lamatas! Nopērk graustu un sūkstās...

Tiešām zini?

Link to comment
Share on other sites

Lietota auto pirkšana vienmēr būs loterija. Pirms četriem gadiem pienāca laiks mainīt auto, aizbraucu uz Rumbulu, pusdienu pastaigāju, zināju ka vajag ceturto Golfu, iekšējā balss pie viena dzelža teica jāņem, servisa grāmatiņa aizpildīta pa gadiem, īpašnieks dāmīte ( vadītāja vietā ar papēdi grīdas segumu izbakstījusi), neaizbraucu pat uz servisu. Nopirku. Pa šiem gadiem esmu nomainījis izpūtēju, priekšējos amartiņus, bremžu klučus. Tiem kam vajag super ekstras, tie Golfu nepirks. Man pietiek ar kondišku, elektr. spoguļiem, logiem, lukturiem. Nolaižot aizmugurējos sēdekļus vietas pietiek lai vestu standara sadzīves tehniku. Das auto.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo - tas, protams, ir jauns temats diskusijai, bet manā gadījumā tā bija ap 60g kundze(atradu  viņas datus internetā), vienīgā īpašniece, vāciete. Bet kā jau iepriekš rakstiju - lietotu auto pirkšana vienmēr ir loterija.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tiešām zini?

Nē, izsaku pieņēmumu.

p.s. Nu tad paskaidro citiem, ja zini, kas tad tik slikts bija Signumā?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Baigais Janka
(labots)

Tāks, ar pirkšanu pamazām jāsāk forsēt :) Šitos domāju apzvanīt un apskatīt - varbūt uzreiz var norādīt uz grābekļiem. Kārtība tāda, kādā sieva redz iegādes prioritāti. Pats šaubīgi skatos uz Nr. 2, 5 Golfiņš ar 1.4 benzīnu - nav tomēr pa švaku?

auto.zip

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

1.4 ir diezgan švaks. Pa pilsētu varbūt var sadzīvot, bet ārpus un braucot lielus gabalus - nebūs patīkami.

Nesapratu ne tavas, ne pārdevēja runas par pēdējo golfu, 4. golfus beidza ražot 2006. gadā.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Punkts nr1 - nu kur var tik nekaunīgi melot par nobraukumu.. Es šī iemesla vien ietu ar līkumu šim auto.

 

Un es skatītos auto kuriem nesen skate izieta, īpaši bez pieredzes remontos, lai var kādu laiku pabraukt nevis uzreiz pa servisiem...

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Jā, tas nobraukums man ar iekrita acīs :)

Link to comment
Share on other sites

Viss jau var būt ar to 1., bet tad tam jābūt kaimiņu opim, kur tu esi redzējis, ka viņš aizbrauc tik līdz veikalam un tml.

Tam Golf V jau krāsa no spārna lobās nost. 1.4 motori bija ar īpatnībām. Ja tas ir tas pats 1.4, kas nāca uz 4. golfa, tad tam varēja gadīties, ka kartera ventilācija aizsalst, un tad motoram čau.

Link to comment
Share on other sites

Nevajag šito.

a) jau golf 4 ar to motoru ir mironis,bet 5 ir smagāks.

b) lai tas pasākums kaut cik kustētos,būs jāzāģē. savukārt tad tērēs vairāk par 1,6

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka
(labots)

Vakar iegāzu rīklē butili Ballantines visīti, un, reku - apgaismība klāt. Lietotu auto tirgus Latvijā raksturojams īsi - piģerasi! © Ņikita Sergejevičs. Gan žuļicēšanās ar spidometrāžas tīšanu (starp citu, iekš USA lieta vienkārša - tas ir pielīdzināts dokumentu viltošanai, kas tas patiesībā arī ir. Un ar atbilstošām sekām), gan pārpircēju pūlis - ar asarainiem sludinājumiem, ka spiests pārdot uzticamo draugu, utt., utjpr, a zem tā numura sludinājumi deviņi ar dažādiem "draugiem" :) Vārdu sakot, lai iet irst. Tātad - bams! - uguņi un gaismas noplaiksnī, un saprotu, ka nav šķēršļi paņemt jaunu auto. Nu, lēto galu protams. Doma sekojoša - pirmā iemaksa teju tas pats, ko taisos maksāt par lūzni, nu, OK, bišķi vairāk, bet bada maizē nesēžu. Tālāk, gada griezumā lūzni uzturēt - štuka aizies, praktiski tas pats, ko sanāks maksāt līzingā. Vienīgais mīnuss - apkope pēc cik tur kkm, bet za to - jauns ir jauns. Tātad, divi kandidāti:

 

Dacia Duster 1.6 benzīns (jā, jā Dacija, bet nemaz tik briesmīgs tas variants neizskatās  :) Sākot no ~11200 EUR.

http://www.dacialatvija.lv/duster.html

http://www.whatcar.lv/auto-testi/dacia/duster-krosovers/kopsavilkums/1994/

 

Opel Astra Classic III, hečbeks. 1.6 benzīns. Dārgāks gan maita, ~14000 EUR.

http://www.opel.lv/vehicles/opel-range/cars/astra-5-door/raadiitaajs.html

 

Nosunīšna velkomēta.

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Duster "sākot no" būs kā būs. Bet ideja tev pareiza. Pats nācu pie tāda secinājuma jau 2005. gadā. Lai gan pirms 2 gadi paņēmu vienu mazlietotu aparātu, jo tādu, ar 5+2 vietām, negribēju/nevarēju pacelt jaunu, un Lodgy vēl tajā mirklī nebija.

Rēķini gan vēl klāt KASKO. Un pabraukā uz saloniem, paprasi atlaides, visticamāk, ka iedos.

Un ja jau tad jau, paskaties uz Nissan Note, arī tavā jaunajā budžetā trāpa.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Tas dustera 1.6 ir tups, par maz jaudas tik lielai lavai, kārba nesaprotama, jo pazemināto ātrumu nav, ir tikai ļoooooooti īss pirmais ātrums, kas laikam viņuprāt spēj aizvietot pazeminātos ātrumus, Salona apdare ir devītā žiguļa līmenī. Patēriņš tāpat ir paliels, jo izbraucot uz šosejas tas 1.6. jau zāģē ar 2.5k apgriezieniem pie 90, kaut ir 6 robu kārba, bet kā jau teicu, pirmais robs praktiski neskaitās, parasti sanāk uzsākt ar otro. Pa lielam ir divi plusi - cena un caurejamība, tas krupis var izdarīt diezgan daudz, ir dzīts pa visādām vietām un tur nav ko piesieties, nu moš izņemot to, ka, ja iesēdīsies, tad jāiet pēc traktora, jo smaguma dēļ nekas cits nepalīdzēs :lol:

 

Par žopeli neko nezinu, bet 3 dusteri darbā ir nogājuši no 0-100k~ un tagad tiks atdoti prom, jo nevienam negribās viņus atpirkt no nomas kantora :D

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Jauns auto izmaksā krietni dārgāk kā lietot! Krietni! Netici tirgotāju pasakām!

 

Uzskatu ka aizņemties $$$ auto iegādei ir pamatīgs stulbums, par to stulbāk ir tikai no ātro kredītu kantoriem aizņemties!

 

Treknajos gados diezgan daudzi ar auto līzingiem ieberzās, nemācamies no švešām kļūdām?

Darba kolēģim izgāja sekojoš. Pēc pāris gadus braukšanas dēļ distances neievērošanas iekļuva "vilcieniņā". Purns lupatās, pakaļa lupatās. Apdrošinātājs secina ka labot nav vērts un izmaksā mašīnas vērtību. Lieki piebilst, ka summa ir mazāka par atlikušo parādu, auto nav un vēl ir jāmaksā bankai. Skaidrs ka šādus gadījumus reklāmas bukletos neapraksta...

Link to comment
Share on other sites

Un kāda starpība, vai tas notiek ar auto līzē vai kaut ko nopirktu lietotu. Lietota gadījumā tāpat par to naudu jāmeklē cits un vēl jāparedz nauda jauniem remontiem. Apdrošinātājam bijis nebijis, ka tu to sasito biji uzturējis kā konfekti.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Lietotu es aizdzenu uz šrotu, dabūju kādu naudu, nevis turpinu maksāt bankai! Ir atšķirība vai ne?

Un es nekad nepirktu to parodiju par auto vārdā dacija. Ja man būtu 12k eur priekš auto es skatītos uz kādu b/u, bet labi aprīkotu premium klases auto pa taisno no rietumeiropas.

Link to comment
Share on other sites

Te runa ir par līzi, nevis par to, ka ir 12kEUR. Tiem kam tā pabrīvi ir 12kEUR ņem līzē jaunu premiumu.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

 

 

bet labi aprīkotu premium klases auto pa taisno no rietumeiropas.

Kā Tu salīdzini lietota premium klases auto uzturēšanas izmaksas ar jaunu mazbudžetnieku lol. Zini cik maksā apkope kajēnai un dusteram?

Link to comment
Share on other sites

Cayenne pa 12k ir tas pats kas lode galvā :D

Bet pa 12k var paņemt kaut ko 3-5 gadus vecu un tad tiešām būs ok variants.

Link to comment
Share on other sites

Principā jau būtu tā, ja cilvēks paņem auto pa 12kEUR uz sitiena, tad viņam kontā paliek vismaz tikpat.

Ja ņem ko līzē, tad līdzīgi, tik ar pirmo iemaksu. 

Bet nu iezemietis vulgaris sakasa naudiņu, paņem 5 SMS kredītus, un paņem premium auto, kas nu tur sanāk, un noliek to sētmalē, pēc tam pa zaķi brauc uz darbu.


Par mani jau gan jau arī kaimiņi brīnās, ka man sētā 2 Renault.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Njā, atkal jākalkulējas un jāapsver plusi un mīnusi.

Nē nu - pa 12k es varētu uz sitiena ar paņemt, tik daudz jau ir, bet nu tad rēķins tomēr būtu pārak patukšots, vienmēr kauču kādam buferim jābūt nebaltām dienām :)

Link to comment
Share on other sites

Nu, tad atrēķini nost cik vēl K gribas atstāt kontā un skaties, kas max jauns un atbilstošs sanāk. Arī pa 8k var ieķert ļoti ok auto - galvenais neķert pirmo, kas trāpās pa ceļam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu, mani līzings neuztrauc, neredzu jēgu tomēr principā uzreiz visu nomaksāt, bet ņemt lētāku.

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc tieši no Dacia tieši Duster ar priekšpiedziņu?

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu, tika ieteikts no viena ļauža, ņemot vērā divus faktorus - zema cena & ietilpība. Nav akmenī cirsts. Vienkārši šobrīd ir divi šitie varianti.

Te iepriekš pieminētais Nissan Note - nu, 1.2 benzīnam man nav ticības, savukārt dīzelis uzreiz ir dārgāks.

Link to comment
Share on other sites

Tas standarta 1.2 nebūs kūtrāks par to Duster ar 1.6

Tūlīt arī laikam būs 1.2t ar 98ZS, tas gan arī varētu jau būt tuvāk dīzelim pēc cenas.

A tā, visi jaunie dzinēji nav domāti ilgam laikam.

Link to comment
Share on other sites

Note ar 1.2 nebūs sliktāka par to Duster ar 1.6. Cik tam Duster ir pilna masa vispār, nesanāk paliela transporta nodeva?

 

Fabia jau arī ap tiem 12k grozās ne?

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka pa 12000 eiro sanāk jauns Toyota Yaris, dīzelis :)

 

btw, te kāds izteicās, ka ja kontā 12k , tad , redz , pērk jaunu premiumu līzingā.... es gan zinu, ka cilvēki ar 6 cipariem kontā brauc ar 2-3k mašīnām :D :D

Labots - shark
Link to comment
Share on other sites

Cilvēki visādi, IKEA šefs braucot ar tramvaju.

Un runa bija par to, ka 12k vismaz paliek pāri, un tā nauda tur kontā nav gadījuma rakstura, bet radusies no stabiliem ienākumiem.

Var jau būt, ka arī brau ar tādu auto, jo nebūs labi, ja kāds uzzinās, cik viņam īsti nauda :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man liekas, ka pa 12000 eiro sanāk jauns Toyota Yaris

Reti neglīts auto, IMHO 

Link to comment
Share on other sites

janka tu skatijies uz 4o golfu un tagad uz jaunu auto?

apsties cik maksaa sakumaa 2-3gadus vecas dacias ieksh ss ( pateiksu prieksaa 3X leetak nekaa jaunas) tatad tu izsvied to savu naudu pilnigi vejaa perkot kkadu meslu.

 

Masina ir TIKAI konstruktors kas sastav no simtiem detalu,ja tas konstruktors nav izrusejis tad ja arii neveicaas un noperk meslu ,uzcelt vinu augshaa tik un taa bus vairakas reizes letak nekaa vertibas kritums taadai dacijai pirmajos 2-3gados. Un atceries ka tev bus jaiet arii uz oficialiem saloniem taisit tam jaunajam auto apkopes ja gribi lai garantija ir, un tas ir mierigi 100ls katru reizi par vienkarsu ellas nomainu,tas ir ja tev vel paveicas!!!

+ja perc kredita, tev vel vajag kasko.

Pirkt jaunu auto ja vien  nepelni 50k+ gadaa ir pashnaviba,

 

Vel joprojam uzskatu ka pirkt 4-6gadus vecu auto kas ir bijis jauns Nopirkts Latvijaa ,jaa Latvijaa! ir labakais viduscels kas iespejams.

No vacijas un citam valstim diemzel paslaik naak tikai super-leetais gals ko ten pardod par daargo galu ar notitu spidometru.

Labots - kmna
Link to comment
Share on other sites

a kāpēc tā braucēja pati nevar nopirkt sev mašīnu? 

Ja grib braukt, lai pērk, ko gribu un basta.

 

da lai pērk kaut vai BMW X6. :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

a kāpēc tā braucēja pati nevar nopirkt sev mašīnu?

Gan jau ka var, bet Janka tak neļaus :D Grib būt kārtīgs vecis un pats izvēlēties ar ko sieviete brauks. 

Link to comment
Share on other sites

Knaabis

No tiem auto, kurus Tu Wordā iespundēji, neņemtu nevienu!

Tad jau labāk kaut ko tādu.

Izskatās labs auto.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...