Jump to content

Auto iegāde. VW Golf 5, piemēram...


Baigais Janka
 Share

Recommended Posts

Baigais Janka

Atkal es. Auto nopirkts, sieva apmierināta, viss OK :) Negribu taisīt jaunu topiku - ta tēma par kasko. Kas, ko, kā, pie kā. Kasko laikam tomēr jāskatās, lai apdrošināšanas kantoris būtu solīds? Tā jau, pameklējot info, sunī vai no panckām ārā viņus visus :) Kā jāmaksā, tā glumāki par zušiem. Tad nu interesē, ko var teikt tie, kas reāli naudu situši no viņiem laukā. Kam tur vispār jāpievērš uzmanība, pašriski - kas un kā?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • androidz

    22

  • ivo

    19

  • Baigais Janka

    38

  • Gestapo

    21

Vajag Tev to kasku? Man nevienam autiņam nav bijis, uzskatu apdrošinātāju barošanu par naudas izmešanu.

Kaut gan, ir zināms cilvēks, kurš VIENMĒR pamanās saņemt no apdrošinātāja vairāk nekā samaksājis, bet pie tā, protams, jāpiestrādā :) Parastā gadījumā - nafig.

Link to comment
Share on other sites

Sirdsmieram KASKO noder, tik tiešām noder. Ņem Baltā. Man ir bijuši divi Kasko gadījumi, abos gadījumos viss notika bez strīdēšanās un operatīvi. Protams jāskatās cik tas kasko maksā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man bija OCTA gadījums ar adrošinātāju IF. Tante iebrauca spārnā un aizlaidās. Liecinieki iedeva man tantes auto numuru un IF apmaksāja remontu kā nākas. Citā gadījumā man viens iebrauca bamperī, liecinieku nebija un paliku bez kompensācijas. IF teica, ka tādi esot OCTA nosacījumi, ka jābūt pret ko vērst piedziņu, ka jāpiefiksē vainīgais.

Kopumā, par IF man ir labvēlīgas domas. Gan jau, ka KASKO gadījumā necenstos apčakarēt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Parastā gadījumā - nafig.

Tad kad nošķīlu auto līdz norakstīšanai, biju ļoti priecīgs par kasko esamību... 

Link to comment
Share on other sites

Līzinga autiņiem kaska ir obligāta. Neizgrozīsies. Ja nav līzinga auto - brīva izvēle, ņemt vai nē.

Tiesa Swed līzingam ir tā, ka ja auto vecāks par 5 gadiem vai līzinga atlikusī summa zem kaut kāda cipara (šķiet 2k ls), kasku vairs neprasa.

IFs skaitās solīds. Prasa vairāk kā citi, toties arī mazāk piesienas.

 

Pašrisks ir tā summa kuru maksāsi jebkurā gadījumā. Var būt konkrēts cipars vai procenti no remonta izmaksām.

Ja remonts sanāk, teiksim 3000€, ir jūtama starpība, vai pašrisks ir 10% vai 100€

Savukārt sīkiem remontiem - nu jā, tur ir otrādi - labāk maksāt 20% no 200€ nekā 100€. 

0% pašrisks nozīmē diezgan pamatīgu prēmiju. Tad vēl visādas ekstras - stikli, lietie diski, audio utt.

Prēmijas apjomu ietekmē arī šofera vecums, stāžs, auto "riska grupa" un citi parametri, un ne ar visiem apdrošinātājs ar Tevi vispār dalīsies.

Ir labi, ja ir savi gali pie apdrošinātāja.

 

Man autiņam visi pēdējie sanākuši uz otra avārijas dalībnieka OCTA. Nebija problēmu, šķiet Baltikums abos gadījumos.

Bija 2 reizes no aizmugures, abas reizes sieva pie stūres.

Vienu reizi viens dunduks ieplēsa aizmugurē pie krustojuma, jo blenžot apkārt bija "izdomājis" ka sieva mauks pāri bezmaz vai uz sarkano.

Autiņam bik ieskrāpēts un ielūzis bamperis. Tam - priekšas spārns nost un airbagi izšāva. Paveicās mums - trāpija pa to siju, kas atduras pret bamperi.

Otrreiz - atkal pa to pašu bamperi - ziemā, sieva mierīgi stāv uz krustojuma, gaida savu zaļo un bams! dāmīte ar Lexus džipu pārvērtēja sava auto spējas

nobremzēt ziemā. Vairāk kosmētiski bojājumi - bik plaisa, krāsa nost utml. Bamperis tak plastmasas. Leksim radiatora reste ārā un kas tur vēl.

Žēl ka nav āķa, tad abos gadījumos mūsu auto vispār nebūtu cietis.

 

@@ivo, jā, šādas leģendas regulāri klīst. Tad ir jārīko "mākslīgas" avārijas un citas izvirtības.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

līzētajiem skaidrs, ka vajag kasku. Es saviem neņemu kasku. Man nav riska grupas auto. necili un neinteresanti. Ja būtu bmw vai audi , vai kāda honda crv - ņemtu. Bet tā nafig. Neviens nav pasargāts, protams nariks var stiklu izbombīt vai nogopīt spoguļus.,,bet kasko ar pašrisku tāpat neglābs pie sīkām šaizēm..a piemaksāt par full kasko negribētos man.

 

Jā zinu kad cilvis palūdza lai kāds ar šroti izbliež lampu - jo izdedzis  hrenons komplektā (lampa tipa nejaucas) maksāja ap 2 kls :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Žēl ka nav āķa, tad abos gadījumos mūsu auto vispār nebūtu cietis.

 

Bamperis amortizē triecienu. Ja būtu āķis, iespējams, tad ciestu šasija, kas ir mazāk vēlami nekā bampera remonts.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu, līzinga man nav, bet ir sieva ar tikko noliktām tiesībām, tāpēc tomēr kasko gribas. If jau biju sācīs pētīt.

Vienīgais - mistiskais parametrs par apdrošināšanas summu - transportlīdzekļa tirgus vērtība. Cik sapratu, ir kauču kāds apdrošinātāju apstiprināts katalogs vai, pēc kā viņi vadās. To kaut kur var redzēt? Ir kauču kāds kalkulators pieejams inetā, vai kā? Nu, mani interesē, kāda tad ir apdrošinātāju izdomātā "transportlīdzekļa tirgus vērtība" manam dampim šodien, salīdzinot ar summu, par kādu tikko viņu nopirku. Ja tur būtiska atšķirība, tad gan apdrošinātāji var iet dillēs :)

Link to comment
Share on other sites

versatile

Kasko laba lieta, ja gadās kādu stirnu uz kapota pavadāt vai ja kāds nospērt sadomā. Nu un arī ja nošķiļ.

Paskaties, cik kas prasa un ņem.

Vienam auto ģimenē bija, bta ja nemaldos, it kā bija ok. Pēc viena crasha dabūja mainīt spārnu ar diezgan specifisku vizuālo noformējumu, bet nekas, atjaunoja arī to.

Link to comment
Share on other sites

vari parādīt sava dampja pirkšanas līgumu

Vai tad tādus kāds noformē, ja pērk no privātpersonas? Jelbkurā gadījumā nedomāju, ka drošinātājam būtu jebkāda interese par šādā līgumā rakstīto summu, kura faktiski var būt dajebkāda un neatspoguļot auto reālo vērtību.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jāskatās, cik vecs autiņš. Kasko 1000 EUR vērtam verķim neatmaksājās. 

 

A šitais ir reāls stāsts. Viens kadrs bija apdauzījis bamperi kaut kur neveiksmīgi parkojoties. Protams, negribējās pašam visu to apmaksāt un aizgāja pabraukāties pa apli, kur bars ar cilvēkiem, kas neievēro noteikumus. Ilgi nebija jāgaida, kad kāds ieplēsa aizmugurē. Protams, neviens jau pēc nepētīs, kad visi bojājumi radušies. 

 

 

Kaut gan, ir zināms cilvēks, kurš VIENMĒR pamanās saņemt no apdrošinātāja vairāk nekā samaksājis
 
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

 

 

Vai arī - vari parādīt sava dampja pirkšanas līgumu, to ciparu arī paņems.
Pats par sevi saprotams, ka līguma nav. Bez tam - kam parādīt? Es par ko runāju - sāku formēt kasko internetā, neviens man nekādus ciparus neprasa, bet līguma gala formā apdrošināšanas suma ir "transportlīdzekļa tirgus vērtība". Nu, nospers man viņu nākošajā dienā pēc līguma noslēgšanas, lai dies pas, protams. Cik man izmaksās - lūk, kas mani interesē. Vai dienu pirms līguma beigām notiks šmuce - summu, viņi taču no p... ēēē ... noslēgšanas brīža/tekošās (?) "transportlīdzekļa tirgus vērtības" izzīdīs. Un kāda tā būs? Nē nu, OK, var jau iet personīgi uz kantori un runāt, bet ja inetā ir šitāda lieta un ļaudis tak slēdz tādā formā tos līgumus - var taču to summu dabūt no kauču kurienes?
Link to comment
Share on other sites

To summu skādes gadījumā noteiks viņu eksperts. un cik ir bijusi saskare viņa būs 70 - 80 % no reālās auto vērtības.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ļaudis tak slēdz tādā formā tos līgumus - var taču to summu dabūt no kauču kurienes?

ss.lv brc.lv utml - skaties līdzīgus autiņus

Galu galā - Tev pašam sava autiņa vērtība zināma :) 

Link to comment
Share on other sites

Pirkss, apdrošināšanas ekspertiem kas novērtē skādes lielumu pie kājas ss.lv un pārējās auto pārdošanas saites. Kā arī īpašnieka viedoklis.

Viņiem savas "formulas" ;)

 

Nepazīstu nevienu kurš saņemot kasko izmaksu + pašrisks būtu par to $$$ varējis nopirkt līdzvērtīgu auto! Tā ir realitāte un ar to jārēķinās! (Nē nu protams var tiesāties ar apdrošinātāju :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Vo, tieši par to es runāju. Kas no tā, ka es zinu tos ciparus, mani interesē - cik man apdrošinātājs izmaksātu. Nu labi - lai novērtē drusku zemāku, bet es negribu līgumu, kurā summa vispār nav minēta, bet kauču kāds nomaskēts termins :) Tas i kā standarts, visur tā?

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

@@Pirkss, ne visi min vērtību. Bet ir jau tāda lieta kā aizvietošana - neizmaksā skaidrā, bet nopērk vietā. 

Link to comment
Share on other sites

Žak, teorētiski jā, praksē ne ko tamlīdzīgu nav gadījies novērot.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

->Pirkss

 

Tak es jau desmito reizi saku - NAV minēta tā summa (If līgumā konkrēti). Tāpēc jau es te kalkulējos. Bet, jebkurā gadījumā, apdrošināties būs jāaizbrauc personīgi, a to tur visi tie foto vajadzīgi, kauču ko vēl nobildēs ne tā, pēc tam vēl pasūtīs nafig...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Baigais Janka

----------------------------------------

 

Tāks, liekam jaunu bildi iekšā...

 

Viens motorizēts atkritums pie salu tilta jau paguva sievai strauji iegriezt priekšā un uzmest pa mēmajiem (pats brīnos, bet sieva noreaģēja :), ta nu doma par videoreģistrātoru. Papildus netraucētu arī navigātors. Doma par kādu čainīzeru brīnumu, pārāk lielās naudās izvirst negribas. Tad nu - kam jāpievērš uzmanība, parametrāža utt. Interesē - varbūt ir 2in1, tipa, gan navigātors, gan reģistrātors vienā kastē. Kas ar gps - der iebūvētie, jebšu labāk tomēr atsevišķā kastīte? Skatījies piedāvājumus neko daudz neesmu, un negribas arī - pirmsatvaļinājuma laiks, nākas saraut tekošos darbus, domas, tā sacīt, citā virzienā. Der arī links uz konkrētu aparātu, ko varbū kāds lieto un atzīst par labu esam. Budžets tāds akmenī iecirsts nav - vajag, lai tā kaste darītu to, ko no viņas prasa.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...