Jump to content

[Fleims] Pastiprinātāji, DAC, vadi, audiofīli utt.


tomy91
 Share

Recommended Posts

Inspektors Caps

Pievienojos Huan Kaktus un JDat par to, ka būtu interesanti vairāki atkārtoti ieraksti un vēl interesantāk būtu tos mēģināt salīdzināt ar oriģinālo digitālo failu. Cerams, ka tas nav lossy formātā, kur katram būs savs dekoderis... Ja ir, tad kevins varētu ar to pašu pleijeri atkodēt un iedot mums lossless. Interesanti būs noteikt vai parastajam vadam troksnis būs -84 dB, bet krutajam būtiski zemāks, vai tomēr abiem būs ap tiem pašiem -84 dB. Bet tas tāpat nekādi neatcels to, ka atšķirību starp šiem failiem cilvēkam faktiski nav iespējams detektēt...

 

Padarboties ar failiem esmu ar mieru. Tas ir objektīvi un interesanti - kas gan tur var būt zem goda? Starpcitu, JDat un citiem tīri tā starpcitu - ja gribās cilvēcīgi padarboties ar audio failiem, bet negribās instalēt Sony Sound Forge, Adobe Audition vai ko tādu, tad foršākais ir tāds super mazs viena faila neinstalējams Wavosaur, kas ir diezgan pieklājīgs Sound Forge pakaļdarinājums. :D Bet nu Audacity salīdzinoši tāpat ir mēsls.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 947
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • JJP

    86

  • Inspektors Caps

    118

  • JDat

    118

  • RudeWolf

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kāpēc audacity [slēpts]. Es sa[spisos] aiz neuzmanības.

Audacity, SoX, SPEK ikdienai pietiek. Vai vajag kaut ko specifiskāku? Matlab un Octave lietot nemāku.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

JDat, tādēļ, ka tas ir izcili neērts. Interfeiss ir tāds, ka ir sajūta, ka operē mandeles caur pēcpusi. Kopš atradu to Wavosaur, par Audacity eksistenci esmu veiksmīgi aizmirsis.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs. Man kaut kā sanāk un nesūdzos par Audacity, ja neskaita FFT lietas (tur SPEK vai SoX). Bet nu, šis topiks ir ārpus kabeļu cepiena tēmas.

Link to comment
Share on other sites

Daudz gan te sarakstīts divās nedēļās. Neko nekonkritizējot, tomēr gribas norādīt uz vienu lietu. Te tik daudz tiek pārmests, ka mirstīgs klausītājs neveic merījumus, klausās tikai abstraktus aprakstus un uzticas smadzeņu skalotājiem, bet tai pašā laikā cilvēki, kam ir ikdienā pieeja mērraparatūrai un saprašana var to procesu, paši arī nav ielikuši nevienu mērījumu rezultātu. Pagaidām ir 1:0 amatieru labā.

Link to comment
Share on other sites

:) tak kārtējo reizi izčeļas ķīviņs par vadiem. Viens tomēr saņemās un kaut ko arī izdara, vismaz kaut kas. Vai tad tiešām eletroniķi nevar paņemt tos pašus usb vadus un samērīt un beidzot iebāzt mums, pārējiem, degunā, lūk - te ir vads pa 2 lati, te ir vads pa 2 reiz x lati un te ir vienādie rezultāti. Visiem mutes ciet.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Pagaidām ir 1:0 amatieru labā.

Ja neviens neko nebūtu izdarījis, kā Tu to saki, tad būtu 0:0. Bet īstenībā objektīvie ir norādījuši uz pierādītu teoriju, kas būtu 1:0, un ir arī atsaukušies uz citu cilvēku praktiskiem mērījumiem, kas dod jau 2:0. Plus ar Kevina palīdzību ir veikts arī vismaz aptuvens foruma biedru mērījums/analīze, kas ir jau 3:0. Kāds ir audiofīlu veikums? Tikai zombēta mārketinga murgu un "mana sieva arī dzirdēja" skandelēšana...

 

 

 

Vai tad tiešām eletroniķi nevar

Nu tak Kevins jau izdarīja un es izanalizēju! Kādēļ tad tas neskaitās?

Link to comment
Share on other sites

aa, nu labi, es Kevinu nepieskaitīju pie elektroniķiem. Vainīgs. Bet vai tad tur nebija norādīts, ka kaut kas nebija kārtībā ar metodiku? Būs jāpaskatās vēlreiz.

Link to comment
Share on other sites

sveiki biedri.

 

liels paldies kevinam par linku uz šo forumu. izrādās, ka agrāk biju pat te reģistrēts. esmu autors kevina postam par to, kādas starpības ir dzirdētas.  

 

stāstu pavisam nejauši uzķēru par to, ka kevins gājis kabeļus klausīties. tas vien bija interesanti. tāpēc nolēmu pajautāt sīkāk kas un kā. tad arī nonācu līdz šim forumam.

 

 

godīgi sakot ilgi neticēju, ka ir iespējamas kādas izmaiņas tikai no datu vada nomaiņas. bija arī laiki, kad neticēju, ka nomainot interkonektus kaut kas mainīsies.

 

 

godīgi sakot galvenās tendences ir skaidras - ir mērītāji un ir klausītāji. katram diametrāli pretējs viedoklis par pieeju un vēl visādām niansēm. katram ir kaut kāda daļa taisnības. protams, ir žēl arī tādu indivīdu, kuri uzskata, ka zina visu un var rast atbildi uz jebkuru jautājumu vai parādību. tāda nu ir cilvēka daba.

 

 

pirmkārt - inspektor cap, esmu gatavs ierasties uz tevis vadītu blind testu par jebkuru no tēmām. man nav kauns atzīt ka kaut ko nezinu vai neprotu, man pašam būs interesanti uzzināt vai uz mani iedarbojas placebo efekts vai nē. vienīgais nosacījums - referencei es ņemu līdzi savus trekus un savas ausis. pārējais ir pēc tevis izvēlētām metodēm.

 

otrkārt - ļoti žēl, ka reālām autoritātēm šajās jomā nav pat vēlme iesaistīties. kāpēc? tāpēc, ka, citēšu, "bērnudārzs". viņiem tāpat pietiek par ko domāt, cepties internetā neatliek laika.

 

treškārt - piekrītu, ka jebkuram efektam ir jābūt skaidrojumam, taču ir jautājums vai ir pietiekama mēraparatūra/pieeja, lai kaut ko nomērītu. varbūt ka esam kārtējos viduslaikos, kad zeme bija apaļa tāpēc, ka īsti nebija veidu kā nomērīt, ka viņa ir apaļa? ne man par to spriest... neaizmirsīsim, ka cilvēka ausis tomēr ir ļoti jūtīgs un unikāls mērinstruments - gan jūtības, gan diapazona, pat fāzu lietas var ļoti precīzi pateikt.

 

 

dažs labs izteicās, ka gaida aprakstiņu pa sekundēm kur kas dzirdams. ja būs laiks, ceru šīs nedeļas laikā pārklausīties tos trekus un iemest varbut kādu detalizētu aprakstu. taču nevaru 100% solīt, jo vasaras sezonā darbs no kājām gāž.

 

 

p.s. atļaušos pastāstīt vienu stāstiņu par latvijā ļoti labi zināmu skaņu inženieri, kuram darba pieredze un zināšanas ir ļoti ievērojamā daudzumā. stāsts tāds - tiek strādāts zināms pasākums, kurā ierodās zināms ārvalstu mūziķis. visai tipisks koncerts, laba akustika, laba "priekša" utt. ierodās mākslinieks, paspēlē soundcheck laikā, pēc neilga laika izvelk savu strāvas vadu un esošo nomaina pret savu. rezultāts? zināmais inženieris vienkārši atsēžās.....nevis no tā, ka nekas tāds nav dzirdēts, bet gan tāpēc, ka viņš vienkārši nesaprot kā tas var notikt.

Link to comment
Share on other sites

Partyman

 

 

rezultāts? zināmais inženieris vienkārši atsēžās.....

rezultats?tik labs vai tik slikts,ka atsezas?

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
TIQA, Tu izdiskutēto vai nu neesi, vai neesi sapratis. Neviens te nesaka, ka zin visu - saka, ka zin cilvēka dzirdes sistēmu. Nav arī katrai pusei dažādu pieeju. Ir viena puse, kuriem ir objektīva uz mērījumiem un faktiem bāzēta pieeja un ir otra, kurai nav vispār nekādu likumu, zināšanu un loģikas spriestpējas - pieejas faktiski nav, ir tikai subjektīvi vervelējumi. Tieši tādi paši, starpcitu, kā Kevina ieliktais Tavs citāts. Tu mums te fleitēji kā Tu dzirdēji -84 dB atšķirību lineārajā signālā - tātad Tu apgalvo, ka desmitos gadu visi zinātnieki, ārsti un citi medicīnas fizikas darboņi ir kļūdījušies un nepareizi noteikuši tos 85 dB DNR, kas pie tam ir absolūti ideālais gadījums?
 
Gan ārzemju, gan vietējo tirgussievu basņas JJP stilā vari nestāstīt. No JJP esam jau atklausījušies līdz nelabumam, un zinām mēs arī paši tādus. Piemēram, man tuvs draugs stāstīja kā tepat Latvijā kaut kāda lielā studiju autoritāte (pats ar viņu runāja) CD diskus pārraksta ar atskaņotāju un rakstītāju, kas savienoti analogi ar RCA vadiem, jo viņš "dzirdot", ka datora kopētais tomēr skanot sliktāk. :D Realitāte ir tāda, ka pat, ja viņš tiešām kaut ko tur sadzird, tad tikai savas sajātās kopijas atšķirību. Pilna pasaule ar tādiem klauniem...
 

 

inspektor cap, esmu gatavs ierasties uz tevis vadītu blind testu par jebkuru no tēmām
Kādēļ Tu gribi, lai es tērēju savu naudu, lai sagādātu Tev testiem aparatūru utt.? Es ticu veselam baram zinātnieku, kas to jau ir nomērījuši, nevis vervelētājiem bez pamatojuma! Gluži tāpat kā ticu, ka Ņūtona fizika noteiktās robežās strādā. Ja Tu gribi pierādīt muļķības vai kaut ko jaunu, tad Tu meklē iespējas to pierādīt citiem, nevis Tu te pavervelēsi tirgussievas līmenī un zinātne Tavā priekšā pēkšņi paklanīsies un sāks domāt kā tik šim neko nezinošajam indivīdam izskaidrot sen zināmas lietas viņam saprotamā valodā.
 

 

ir jautājums vai ir pietiekama mēraparatūra/pieeja, lai kaut ko nomērītu
Ir arī atbilde - jā, ir! Apmēram pēdējās divās desmitgadēs elektronika ir pārsniegusi cilvēka dzirdes spēju robežas, un pēdējā desmitgadē tāda aparatūra ir kļuvusi nopērkama arī parastiem mirstīgajiem.

 

 

 

neaizmirsīsim, ka cilvēka ausis tomēr ir ļoti jūtīgs un unikāls mērinstruments - gan jūtības, gan diapazona, pat fāzu lietas var ļoti precīzi pateikt.

Nosacīti jūtīgs un precīzs, jo atkarīgs ar ko salīdzina. Bet parametri ir zināmi - tas ir 20..20k Hz (reāli jau pat tie 20 kHz parasti nav) spektra analizators ar 85 dB momentāno DNR, 120 dB DNR kopā ar ilgtermiņa adaptēšanos un ~10 us laika izšķirtspēju priekš fāzēm.

Link to comment
Share on other sites

Izlasīju tiko šeit 5lpp. Eu... nu šeit es tomēr neiesaistīšos.

Ir 2-vas pretenzijas:

1) kevin, neatsaucies pret visiem ar nožēlu + nelāga izteikumiem = pret tiem, kas nav Tavus ievietotos failus klausījušies. Es esmu to starpā :) Nu nevajag man spiest kaut ko klausīties. Vēl jo vairāk, jo Tu jau sākumā kādu vēlies "pataisīt par muļķi",

2) Inspector Cap, vai nu Tu esi absolūti jauns jēriņš, vai arī - "pieklājīgs labs cilvēks", bet nu tad... tāds pēc dabas :)

Dainas par cipariem bārsti, bet pārējo?... Ekh...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Melvins,

1. Forumā vispār nevienu nevar piespiest kaut ko darīt. Ja neinteresē, tad neklausies un kaut vai never vairs vaļā šo diskusiju.

2. Neesmu es ne jauns jēriņš, ne vecs buks, un nebārstos tikai ar skaitļiem, bet ir arī pieredze ar dažādu audio aparatūru un pašam mūzika ir tuva tēma. Tad kādēļ labs cilvēks? Vai tādēļ, ka manu šīs jomas zināšanu fonā Tu vai kāds cits izskatāties kā nulles? Pie tā audiofīli paši ir vainīgi, ka viņiem nekas tā īsti līdz galam neinteresē, neko nespēj, nesaprot, nepēta, nelasa, nemācās un daļa vispār neattīstās savā eksistencē. Ja Tu no manis rakstītā uzzināji ko jaunu, tad Tev bija jābūt par to pateicīgam, nevis jāsauc mani par labs cilvēku. Savukārt, ja netici manis teiktajam, tad visa tā informācija ir brīvi atrodama internetā. Vai labs cilvēks drīzāk nav tas, kurš uzskata, ka zināt vairāk un dalīties ar citiem, ir stulbi?

Link to comment
Share on other sites

Kā var noprast no gaismneša atbildes TIQA, ne tikai audiofīli baidās no testiem kā velns no krusta, bet arī augsti izglītotie elektronikas inženieri (vismaz viens toč)!... patīkams pārsteigums:)... nez kāda tam mūsu gaismnesim ir tā izglītība, spriežot pēc sarunu vešanas manieres izskatās, ka maģistrs vismaz ir!

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Subjektīva klausīšanās un subjektīvi secinājumi. Vej, izstrīdēsies par muzikālo dzirdi, gaumi un priekšroku tīrai vai uzlabotai skaņai un nonāks pie kopējām vērtībām. Vēl autoritātes piesauks. :)

 

Par skaņu no akustikas var strīdēties, bet ar USB datu kabeļiem ir cits stāsts - dati aiziet no viena devaisa uz otru tādi, kādi tie ir. Vienigais, ko tur var mēģināt pievilkt ir "sliktā" kabeļa ienestie traucējumi ANALOGAJĀ daļā un viss.

 

 

Par tādu naudu to kabeli ar apzeltīt, apgādāt ar bateriju paku vai DC/DC pārveidotāju, kas uztur 30,50 vai 72 voltus starp nekur nepievienotiem vadiem un vikisaits par loģikas līmeņiem ar dažu voltu loģisko 1 un 0 pārveršas par reklamas bukletu, jo voltu taču ir vairāk.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

inspektor, es apbrinoju tavu egocentriskumu un stūrgalvību :) man jau škita, ka "klaunu" atmaskošanas iespēja varētu labi spodrināt tavu ego, taču nē, blind testam neesi gatavs.

 

man gan lasot radās jautājums, kādas ir biedru references sistēmas uz kurām tie klausās? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

"klaunu" atmaskošanas iespēja

 

Vakar pilnīgi nejauši noskatījos jaunu filmu "Now You See Me". Tur vienam atmaskotājam ne pārāk labi gadījās ...

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
JJP un TIQA, es nebaidos un esmu gatavs - sagādājiet aparatūru un vietu. Es aiziešu pieskatīt korektumu un paskatīties kā jūs izgāžaties. Kādēļ tas jādara jums? Jo es neesmu tik stulbs, lai tērētu savu naudu pārbaudīt lietas, ko desmitiem gadu ir darījuši citi daudz zinošāki, un visi atzinuši, ka tas nav iespējams.
 
Pat Raimonds1 šoreiz patīkami pārsteidz ar spriestspēju un objektivitāti.

 

 

 

man gan lasot radās jautājums, kādas ir biedru references sistēmas uz kurām tie klausās?

Es jau sen esmu uzdevis jautājumu - ko tas maina? Neviens audiofīls nav spējis objektīvi atbildēt. Un, ja nu mājās nav nekas dižs, bet citur klausījies esmu visu ko, vai, ja nu mājās vispār nav audio aparatūras? Vai Tev pielec, ka, ja cilvēka dzirdes sistēma nevar dzirdēt -84 dB atšķirību, tad aparatūra tur neko nespēj mainīt? Lūk arī tā minētā stūrgalvība, tikai audiofīlu! Jo gribās taču kaut ko apzeltītu, un gribās piedomāt tam "pierādījumus"...

Link to comment
Share on other sites

pa lielam jau neko nemaina, tikai ir skaidrs, kādas ir tavas prasības pret audio sistēmu. turklāt, lai klausītos visu un visurkur ir jabūt kaut kādai referencei, lai attīstītu savu klausīšanās prasmi.

 

mana pieeja ir ļoti vienkārša - tā kā ikdienā ļoti daudz sanāk strādāt ar akustiskiem instrumentiem, tad zinu kā skan instrumenti dabiski bez apstrādēm, pastiprinājuma vai efektiem. līdz ar to kā tālāku referenci var ņemt labus akustiskus ierakstus, piemēram, telarc, chesky, lai spriestu par sistēmu.

 

ok, ja es noorganizēju blind testu, tad tu esi gatavs ierasties? atbildi par saviem vārdiem?

 

edit: kaut kur tepat diskusijā pavīdēja arī izteikumi par to, ka studijās nelieto hifilītiskos vadus. tad rodas jautājums, cik daudzi no teicējiem ir bijuši normālās studijās? kaut vismaz uz stundu? piekrītu, ka latvijā tas līmenis ir visai bēdīgs, taču ir atsevišķi ieraksta inženieri, kuri ir, atļaušos teikt, pasaules līmenī. diemžēl, bet daži jau ir zem zemes.

Labots - TIQA
Link to comment
Share on other sites

edit: kaut kur tepat diskusijā pavīdēja arī izteikumi par to, ka studijās nelieto hifilītiskos vadus. tad rodas jautājums, cik daudzi no teicējiem ir bijuši normālās studijās? kaut vismaz uz stundu? piekrītu, ka latvijā tas līmenis ir visai bēdīgs, taču ir atsevišķi ieraksta inženieri, kuri ir, atļaušos teikt, pasaules līmenī. diemžēl, bet daži jau ir zem zemes.

 

Vot davai nevajag [slēpts]. Tu pats cik studijās esi bijis? Studijās var novērot vienu interesantu tendenci. Jo stucijas cilvēks mazāk jēdz, jo dārgākus kabeļus pērk. Ieraksta un nomasterē ar korpļiem. Da kādi tur vadi? Tie kuri tiešām māk kaut ko studijā darīt, tie nekrāmējas ar supervadiem. Tad nav mans teorētiskais apgalvojums. Tas ir novērots dzīvē.

 

TIka nomērīti kabeļi. Atškirība torkšņos kuri ir ar kārtu -85 dBFS. Kāds vispār zin ko tas nozīmē? Tak nē, turpina liet ūdeni par savām sajūtām. Kāds vispār zināja ka 16-bitīkai ciparu skaņai viss kas ir zem -30 dBFS ir bŗākis. Tur pieaug gan kropis gan trokšņi. Atkal vakūms zināšanās un paļaušanās uz savam sajūtām?

 

Ja jau runājam par sajūtām. Mēģināšu šonedēļ paklausīties kevina failsu uz vidējas klases DACa un labām austiņām.

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

 

 

JJP un TIQA, es nebaidos un esmu gatavs - sagādājiet aparatūru un vietu. Es aiziešu pieskatīt korektumu un paskatīties kā jūs izgāžaties
 

 

lai arī gaismnesis ir pieskaitījis mani klauniem, es esmu visai pragmatisks , kā jau spekulants :). Tad kāda man jēga tērēt savu laiku, lai  izklaidētu vienu pašpārliecinātu subjektu, kuru neinteresē nekas cits, kā tikai sava ego apmierināšana? Ko, pat, ja viņam nāksies mainīt savu viedokli, uzreiz AQ Diamond vada pārdošana pieaugs n-tās reizes?

http://www.audioquest.com/usb-digital-audio/diamond

 

kaut kā neticās, ka viņa, kā patiesības sludinātāja un cīnītāja pret tumsas spēkiem, autoritāte ir tik liela...

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

TIQA, neaizmirsti, ka subjektīvu lietu pierādīšanā vajag daudz piegājienu un subjektu. Lai būtu ticamība, viss tikai sākas ar vismaz 40. T.i. Tev vajag vismaz 40 reizes diezgan konsistenti atpazīt ierakstus. Un tad vēl vēlams to izdarīt vismaz 40 cilvēkiem. Tā to dara nopietni zinātnē, un tikai tad var sākt runāt par kā jauna atklāšanu vai pierādīšanu.

 

Mūsdienu atskaņošanas tehnikai reference ir PCM dati, kas ir precīzi definēti. Korekts ieraksts un miksēšana ir citas tēmas, par ko mēs šeit nediskutējam.

 

JJP, tak štrunts par mani - Tu esi nostājies pret visu zinātni un pat matemātiku! Es te tikai pārstāvu zinātni un izmantoju tās argumentus, bet aiz Tava teiktā nestāv vispār nekā objektīva. Pats nejūti par kādu klaunu sevi padari? :)

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

 

 

tak štrunts par mani
- pirmo reizi piekrītu pilnībā!! tiešām-štrunts ar tevi! lai gan savs labums no tevis ir!  
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

JJP, a kāds no viņa labums? :p

 

P.S. Šodien apsveicu Kevinu ar to, ka viņa skaņu kartei ir 85db SNR, kas nozīmē, ka viņam labāku nevajag. Viņš man nepiekrita. :D

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Drīzāk jājautā - kāda jēga ir no audiofīliem? Ko bez tukšmuldēšanas un sludināšanas jūs vispār mākat? Tādā viduslaiku tumsoņu attīstības līmenītī vien esat.

Link to comment
Share on other sites

 

 

85db SNR, kas nozīmē, ka viņam labāku nevajag. Viņš man nepiekrita.
da nerubī tas Kevins ...būvēt tas skandas, kko burās. a te gaismnesis uz S90 pačeko failus  un verdikts gatavs! učis student!! :)
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

JJP, ja Tu vispār kaut ko savās smadzenēs sajēgtu, tad Tu saprastu, ka faili tika objektīvi čekoti ar digitālu apstrādi - miksēšana, FFT spektra analīze, RMS noteikšana utt. Bet Tavam prātiņam to laikam nav lemts saprast... Nolaidies uz Zemes - daba Tevi prātiņā ir apdalījusi!

Link to comment
Share on other sites

Bet nu te ir jautājums- vai viņš pats 40 reizes noklausījās to gabalu un pieaicināja 40 ekspertus, lai iegūtu saviem secinājumiem pietiekami lielu ticamību? :D Nē, nu gan jau ka 40 reizes klausījās arī uz "labā daca" ar "studijas austiņām". :D

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Vēl viens prātā apdalītais, kuram nepielec, ka digitālajai apstrādei pietiek ar vienu reizi...

 

 

 

Šodien apsveicu Kevinu ar to, ka viņa skaņu kartei ir 85db SNR, kas nozīmē, ka viņam labāku nevajag. Viņš man nepiekrita.

Un pareizi darīja, jo ne visi ieraksti ir korekti normalizēti līdz full scale un tādēļ noder vēl pāris dB rezerve.

Link to comment
Share on other sites

 

 

kāda jēga ir no audiofīliem? Ko bez tukšmuldēšanas un sludināšanas jūs vispār mākat? Tādā viduslaiku tumsoņu attīstības līmenītī vien esat.

 

nokrītu uz ceļiem gaismas sludinātāja priekšā! tik augst domas planējums!!

 

Mēs, tagad jau ne tikai klauni, bet arī tumsoņas, esam veselas ražošanas nozares ptērētāji! Pircēji! Tie. kas izdod savu sapelnīto naudu. lai kāds varētu izstrādāt, uzražot,pārdot un  samaksāt strādājošiem algas, gūt arī peļnu, kuru investēt jaunās izstrādnēs! Tu deldē bikses pie darba devēja, klabini klavu cauru dienu un gudri *irs, laikā kad kāds pelna reālos USD, EUR, LVL, lai tev algu samaksātu! Puišeli, vai saprati? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

autoritāte ir tik liela

 

Kas ir Ksāna atkarīga no autoritātes.

 

Nu kāda mārrutka pēc viss beigās tiek nogrūsts uz subjektīvo? Jedritvai kociņ. Vai tad nav skaidrs par ko ir cepiens. Atrast uzslavinātās kabeļu īpašibu objektīvos iemeslus. Tak nē. Autoritātes ir tas kas nosaka kā skan. Nav brīnums ka tiek ienīsti kabeļu klausītāji. Iemesls: stulbums.

Link to comment
Share on other sites

Ja pareizi atceros Kevina skaņas kartes spec- ir tai kartei arī pāris dB rezervē. :D

Vai tad es noliedzu, ka esmu apdalītais..?

Redz, uz pasaules ir divu veidu muļķi:

1. Muļķi, kas ir muļķi, bet ir pietiekami gudri, lai to saprastu.

2. Muļķi, kas ir tik tupi, ka nesaprot pat to, ka tie ir tik tupi.

Es jau arī, piemēram, nezinu īsti kā tranzistors darbojas, tāpēc arī, atšķirībā no daža laba :D , gudri necenšos mācīt tos, kas to zin. Tāpēc arī pieskaitu sevi tai pirmajai muļķu grupai. :)

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Tu deldē bikses pie darba devēja, klabini klavu cauru dienu un gudri *irs, laikā kad kāds pelna reālos USD, EUR, LVL, lai tev algu samaksātu! Puišeli, vai saprati?

Tu domā, ka Tavi iedomātie murgi kļūst par patiesību tad, kad Tu tos publiski izvervelē? Tāpat kā tirgussievas domā par savu sludināšanu? Vienā frāzē - pilnīgi garām! Tur pat nav jēgas atspēkot, jo no tiem murgiem manā gadījumā vienkārši NEKAS nav patiesība. Saprati, pusmūža apdalītais puišeļa prātiņā un mācītāja cietpaurībā?

 

Luke, es arī zinu kā strādā tranzistors, un ne to vien. Patiesībā es varētu izmest citu izaicinājumu audiofīliem-elektroniķiem - izstrādājam katrs savu DAC un tad pamērāmies...

Link to comment
Share on other sites

Lūk, Inspektor CAP, par to jau ir runa- Tu saki, ka Tu zini kā strādā tranzistors, bet par to vai tas atbilst patiesībai, mēs jau pārliecinājāmies.

Abet lūdzu, taisi tak to savu DACu! Jebkura rosība ir vien apsveicama! Tikai, kas tur ko mērīties- apsties- tam pašam manis pieminētajam DACam S/N ratio ir nieka 116dB, a kā jau Tu pats teici- pietiek ar 85 + pāris dB. Pēc Tevis stāstītā sanāk, ka Tavs DAC, ja uztaisīsi to pietiekami labu, skanēs 1:1 kā manējais. A vai tad mani interesē citi DACi, ja vien tie neskan labāk???

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Redzi, Luke, Tu tikai parādi savu nezināšanu, ko Tu pats neaptver. Par tranzistoru darbību diskusija nav bijusi. Par AB klases pastiprinātājiem jā, bet tur neviens nestrīdējās par pašu tranzistoru darbības principiem. Par DAC un SNR Tu arī neesi līdz galam klausījies. Ja DAC spēj 120 dB vai tuvu tam, tad var izmantot digitālo skaļuma kontroli, kam ir lērums citu plusu. Tādēļ, izstrādājot DAC ir liela jēga tiekties uz 120 dB.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
Luke, es arī zinu kā strādā tranzistors, un ne to vien. Patiesībā es varētu izmest citu izaicinājumu audiofīliem-elektroniķiem - izstrādājam katrs savu DAC un tad pamērāmies...

 

 

Nū, nū... Cik tad mums vispābā ir to lodētāju-izstrādātāju? Ok, Oskars ik pa laikam uztaisa kādu pastiprinātāju, es pusgada laikā uzlodēju savu austiņu stiprekli un pēc tam nedaudz uzlaboju DACu. Zinu, ka Normundam arī DACs kā Rīga un Tornim arī top diezgan nopietns fonokorektors. Vienīgais, ko pēdējā laikā kaut ko izstrādājam esmu redzējis ir Elfas Jurkins, par ko viņam visa cieņa un Athlons, kurš izgatavoja ļoti nesliktu Wolfson bāzes DACu/ausstiprekli. Es zinu, ka man līdz "izstrādāšanai" ir kā līdz mēnesim- labākajā gadījumā varētu uz perfoplates ar 20 piegājienu uzlikt DACa standarta shēmu. Skaidrs, ka tas ne tuvu nebūs čipa veiktspējas iespējām tieši amatieriskās konstrukcijas pēc.

 

Līdz gada beigām, iespējams, uztapināšu Sjostrom QRV08 un FetAUDIO FDA-1B. Bet tā ir atpapagaiļošana! Ok, būs no maniem montāžas risinājumiem atkarīgs, vai zemes pareizi savilktas un drātiņas smuki sapītas, bet lielās šaibās tas būs Lego. Es tāpat visdrīzāk darbības principus šiem projektiem pilnībā izprast nespēšu un operēšu ar ready-made konceptiem, kas būs pareizi līdz zināmai robežai, ko, cerams, es spēšu sataustīt.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Paškritikas paraugs. Nopietni. Ņemt par piemēru.

 

------------

Nevaru atrast JJP linku par kabeli ar 72 voltu vadiem un pastāstu, ko tie tur kabelī dara.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...