Jump to content

Eiro 2014


jakslis
 Share

Recommended Posts

uldiss, on 08 Jan 2013 - 13:45, said:kas ir "kreisais" un kāds ir šāda epiteta piešķiršanai sakars ar tēmu? Ar kreiso bija domāts tāds, kas atbalsta sociālismu un komandekonomiku.

 

 

es neinteresējos ne par sociālismu, ne par komandekonomiku, bet apzinos, kādu rīcību vēlos no savas valdības. pirms vēlēšanām visas partijas tēlo, ka grib tautai nodrošināt darbu, algu un mājokli. vari attiecināt savu epitetus uz partijām, nevis foruma biedriem.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Nu iet jau nevis silti,bet slikti :). Un nevis kādam ,bet vairumam.Tas tikai par kādu ,parāda TV vai pastāsta presē.

Vairumam iet labi nevis slikti.

 

Ja pensionārs nevar nopirkt brilles un nekas nesāp, viņam iet labi. Ja viņš būs apkrāvies ar brillēm un sāpošu muguru, tad gan ies slikti.

Ne jau naudas daudzumā ir sāls, bet gan uztverē.

Link to comment
Share on other sites

Tiem, kas nav pamanījuši - valsts iekārta ir mainījsies un valsts loma līdzi tai. Kapitālismā cilvēkam primāri ir jāspēj pašam pa sevi parūpēties un valstij tikai jācenšas lieki netraucēt (nu kaut vai uzņēmējdarbībai ar lieku birokrātiju), bet ne jau jāveido nerentablas darba vietas Mazpisānos.

 

pamato šādu skarbu uzstādījumu ar likumu, vai ministru kabineta noteikumiem.

pamato to ar partiju programmām, kurās būtu skaidri izklāstīta šāda lietu kārtība, lai tad zinām, vai tauta to ir apzinātui izvēlējusies. jeb, tā tāda savdabīga ideoloģija klejo, lai attaisnotu neizdarību? piemēram, partiju pirmsvēlēšanu teksti stipri atšķiras no godmaņa, kā premjera, tekstiem. kāpēc tā? mānīšana? vai apzinies, ka tu to atbalsti?

p.s. kāpēc būtu jāveido nerentablas darba vietas, ja var un vajag veidot rentablas? tā valdība, kas to negrib un nespēj nodrošināt, lai nemaz nesāk savu darbu un netērē laiku un resursus.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu bet ja jau Tu vari minētajos Mazpisānos uztaisīt rentablas darba vietas - aiziet!!!

 

Ko var tukši ņaudēt, ka viss slikti, valdība slikta... Kas, čekists biji iekš CCCP? Ja nebiji, tad beidz ņuņnāt, piesakies pašvaldību vēlēšanās vismaz savā dzimtajā miestā vai tur, kur pleķis zemes vai hata pieder, DARI, ibio, kaut ko. VISIEM tas ir ļauts. Uzraksti savu programmu (tik "ekonomistu" citātus tā uzmanīgi, tur limits zīmju skaitam), pārliecini cilvēkus - tici, ievēlēs! jo Tu taču zini, kā vajag, un gribi, un vari!

 

Es pilnīgi nopietni.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

pamato šādu skarbu uzstādījumu ar likumu, vai ministru kabineta noteikumiem.

Šādu uzstādījumu var pamatot vēders, precīzāk, tā piepildījuma pakāpe.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet ja jau Tu vari minētajos Mazpisānos uztaisīt rentablas darba vietas - aiziet!!!

 

 

vai tev šķiet, ka es esmu esmu premjers, kam ir rokās visi valsts resursi? vai tev škiet, ka premjers savā ceļā uz amatu nav solījis reģionālo attaīstību? kāpēc tagad, kad premjeram ir dots amats, visi valsts resursi un pilnas rokas darba, viņš tā vietā niekojas ar atkārtotu naudas ieviešanas projektu un solījumu pildīšanu atlieku uz nezināmu nākotni - kautkad pēc svešās naudas ieviešanas.

 

uldiss, on 08 Jan 2013 - 17:21, said:pamato šādu skarbu uzstādījumu ar likumu, vai ministru kabineta noteikumiem.Šādu uzstādījumu var pamatot vēders, precīzāk, tā piepildījuma pakāpe.

 

kas te ir domāts? kontekstu vēl atceries?

 

Ko var tukši ņaudēt, ka viss slikti, valdība slikta... Kas, čekists biji iekš CCCP? Ja nebiji, tad beidz ņuņnāt, piesakies pašvaldību vēlēšanās vismaz savā dzimtajā miestā vai tur, kur pleķis zemes vai hata pieder, DARI, ibio, kaut ko. VISIEM tas ir ļauts.

 

kas visiem ir ļauts?

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

versatile

Kandidēt un tikt ievēlētiem valsts un pašvaldību institūcijās. Ir izņēmumi, bet slinkums likumu pētīt.

Link to comment
Share on other sites

kontekstu vēl atceries?

 

Konteksts ir pirksta tiesu virs citētā teikuma.

 

Šeku reku ir:

Kapitālismā cilvēkam primāri ir jāspēj pašam pa sevi parūpēties
Labots - VIL
Link to comment
Share on other sites

Kandidēt un tikt ievēlētiem valsts un pašvaldību institūcijās. Ir izņēmumi, bet slinkums likumu pētīt.

 

 

viens tikko teica, ka valsts uztstādījums esot cits - esot kapitālisms un cilvēcīgs darbs, alga un mājoklis nepienākas.

 

 

 

 

uldiss, on 08 Jan 2013 - 17:36, said:kontekstu vēl atceries?Konteksts ir pirksta tiesu virs citētā teikuma.

 

 

viens tikko teica, ka valsts uztstādījums esot cits - esot kapitālisms un cilvēcīgs darbs, alga un mājoklis nepienākas. tāds bija konteksts. bet, ko tu atbildēji, tam bija jāatbilst kontekstam.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites


vai tev šķiet, ka es esmu esmu premjers, kam ir rokās visi valsts resursi?

 

Ja neskatās uz Ušakovu, kas fokusējas uz kases iztīrīšanu, tad pašvaldībās tiešām risina praktiskas dabas jautājumus. Tātad, ja ir idejas, ko un k'darīt labāk, tad tiešām var kandidēt vai vismaz izklāstīt šīs idejas pašvaldībai. Šamējie būs priecīgi, ja pašiem nebūs jādomā.



viens tikko teica, ka valsts uztstādījums esot cits - esot kapitālisms un cilvēcīgs darbs, alga un mājoklis nepienākas. tāds bija konteksts. bet, ko tu atbildēji?

 

Es atbildēju Tev nevis vienam. Kas man daļas, ko citi saka.

Link to comment
Share on other sites

VIL, ja tu atbildēji man, izraujot no konteksta ko es rakstīju citam, tad kāda jēga? tāpat vien kautko uzrakstīji? ok, lai tā būtu.



uldiss, on 08 Jan 2013 - 17:36, said:snapback.png

vai tev šķiet, ka es esmu esmu premjers, kam ir rokās visi valsts resursi?

Ja neskatās uz Ušakovu, kas fokusējas uz kases iztīrīšanu, tad pašvaldībās tiešām risina praktiskas dabas jautājumus. Tātad, ja ir idejas, ko un k'darīt labāk, tad tiešām var kandidēt vai vismaz izklāstīt šīs idejas pašvaldībai. Šamējie būs priecīgi, ja pašiem nebūs jādomā.

 

premjera līmenis un pašvaldību līmenis ir nesalīdzināmas lietas attiecībā uz valsts stratēģiju.

Link to comment
Share on other sites

Es nelasīju visu pavedienu, tas tiesa. Arī šo ekrānu es nelasīju, bet mani uzrunāja Tavs aicinājums Maslova piramīdu pamatot ar MK noteikumiem.

Cilvēki nedzīvo pēc MK noteikumiem.



premjera līmenis un pašvaldību līmenis ir nesalīdzināmas lietas attiecībā uz valsts stratēģiju.

Valsti vadīt ir vieglāk nekā nokrāsot šķūnīša durvis.

 

Homo vulgaris savus soļus valsts pārvaldē ir racionāli sāk ar zemāku līmeni. Pienāks laiks, kad daļa no speciālistiem spēs kvalitatīvi pildīt arī premjera pienākumus.

Link to comment
Share on other sites

es neesmu paudis tādu aicinājumu par maslova piramīdu. padomā, kā tas izskatīsies, pirms publiski piedēvē man šādu maldinošu tekstu.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Ja neskatās uz Ušakovu, kas fokusējas uz kases iztīrīšanu

Šitas ir vislabākais:).

 

Viss ,kas netiek dots pie varas esošiem,vai super puper uzņēmējiem ,džipu iepirkšanai,tiek uzskatīts par kases tukšošanu.

Skolu remonts ,sociālā palīdzība trūkumcietējiem,pašvaldības māju celtniecība (lai ir dzīvokļi,tiem ,kurus jaunizceptie saimnieki izmet uz ielas),kaut vai bezmaksas transports svētkos ,tas viss ir izšķīerdība-lielā katla ,no kura pagrābt ,tiem kas tā tuvumā ,veltīga tukšošana :).Paliks taču mazāk ko nosmelt,algu pacelšanai,miljonvērtu dzīvokļu īrei/pirkšanai un tml..

Labots - jakslis
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

daudzās vietās jāpiekrīt uldim, bet viņa pretiniekiem NAV pietiekoši labi argumenti, lai,  tos apgāztu, sevišķi par ES darbību 

Link to comment
Share on other sites

uldiss, on 08 Jan 2013 - 18:00, said:premjera līmenis un pašvaldību līmenis ir nesalīdzināmas lietas attiecībā uz valsts stratēģiju.Valsti vadīt ir vieglāk nekā nokrāsot šķūnīša durvis. Homo vulgaris savus soļus valsts pārvaldē ir racionāli sāk ar zemāku līmeni. Pienāks laiks, kad daļa no speciālistiem spēs kvalitatīvi pildīt arī premjera pienākumus.

 

 

atgādināšu, ka premjers dombrovskis nav sācis savu karjeru no pašvaldību līmeņa. ja vien atkal neesi aizgājis no konteksta kautkur savās pārdomās un ja tevi vēl interesē tas, ko pats no citu teiktā komentē.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

es neesmu paudis tādu aicinājumu par maslova piramīdu. padomā, kā tas izskatīsies, pirms publiski piedēvē man šādu maldinošu tekstu.

Izveidoju ekrānšāviņu ar bildīti, lai Tavs raksts nejauši neizlabojas.

Ar sarkanu ir pasvītrota Maslova piramīdas pamata pakāpe. Ar zilu Tavs aicinājums.

post-48-0-05316400-1357661742_thumb.png

Ja ir piemirsies, kas ir amerikāņu zinātnieka Maslova vārdā nosauktā piramīda, tad internetā atradu attēlu. Tā ir cilvēku vajadzību piramīda ar gravitāciju apveltītā pasaulē. Pirmajā vietā ir fizioloģiskās vajadzības, bet tikai pēc tam nauda un izpriecas.

post-48-0-68513900-1357661759_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

paldies par uzskatāmu maslova pirmamīdas attēlu. teikšu, ka maslova piramīda neko nemaina valdības pienākumā rūpēties par valsts pilsoņu labklājību.

Link to comment
Share on other sites

atgādināšu, ka premjers dombrovskis nav sācis savu karjeru no pašvaldību līmeņa. ja vien atkal neesi aizgājis no konteksta kautkur savās pārdomās un ja tevi vēl interesē tas, ko pats no citu teiktā komentē.

 

 

Mans konteksts šajā kontekstā bija ieteikums foruma biedriem, kā un kur pielikt savu roku.

Katram podiņam ir savs vāciņš tāpat kā katram likumam ir savs izņēmums, bet vairumā gadījumu sekmīgāka stratēģija būs pakāpeniskā virzība pa karjeras kāpnēm.

 

 

 

paldies par uzskatāmu maslova pirmamīdas attēlu. teikšu, ka maslova piramīda neko nemaina valdības pienākumā rūpēties par valsts pilsoņu labklājību.

 

Neapšaubāmi.

 

Tomēr valdības pienākums rūpēties par pilsoņiem neatņem pilsoņiem pienākumu rūpēties pašiem par sevi.

 

 

Šitas ir vislabākais:).

Paldies.

Viss ,kas netiek dots pie varas esošiem,vai super puper uzņēmējiem ,džipu iepirkšanai,tiek uzskatīts par kases tukšošanu.

 

Viens sīks piemērs iz pēdējām avīzēm:

Augsta riska finanšu darījumi radījuši galvaspilsētas uzņēmumam ”Rīgas Nami” 1,26 miljonu latu zaudējumus, turklāt bijušais uzņēmuma vadītājs Kārlis Kavacs, slēdzot līgumus par šiem darījumiem, ir pārkāpis vairākus likumus. Par darījumiem domes vadību varēja informēt arī divi bijušie valdes locekli Almers Ludviks un Mareks Segliņš, tāpēc pret visiem trijiem tiks iesniegta prasība tiesā par zaudējumu atlīdzināšanu, portāls ”Delfi” uzzināja domē.

 

Skolu remonts ,sociālā palīdzība trūkumcietējiem,pašvaldības māju celtniecība (lai ir dzīvokļi,tiem ,kurus jaunizceptie saimnieki izmet uz ielas),kaut vai bezmaksas transports svētkos ,tas viss ir izšķīerdība-lielā katla ,no kura pagrābt ,tiem kas tā tuvumā ,veltīga tukšošana

 

Pēdējos gados esi bijis Rīgas skolās un bērnudārzos? Remontus taisa vecāki par vecāku naudu.

Esi drošs, ka Ušakova izvēlētais naudas tērēšanas veids ir efektīvākais? Un no kurienes naudiņa nāk tajā katlā? Kur tā naudiņa paliek pēc zupas virtuvēm un skolu remontiem? - pareizi - tiesvedībā, lai pamatotu, kādēļ Rīgas Dome aizliedz studentiem doties 18. novembra korporāciju gājienā. Pat pie Īvāna un PCTVL vadības RD šādu pretvalstisku rīcību no iedzīvotāju kabatas nemēģināja apmaksāt.

 

Lai nebūtu tukša runa, avots: http://www.delfi.lv/news/national/riga/studenti-uzvar-rigas-domi-tiesa-par-18novembra-korporaciju-gajiena-aizliegumu.d?id=42787994

 

 

ugstākās tiesas (AT) Senāts otrdien atstāja negrozītu spriedumu, ar kuru atcelts Rīgas pilsētas izpilddirektora 2011.gada 9.novembra lēmums par atteikšanos izskatīt biedrības ”Latvijas studentu korporāciju prezidiju konvents” pieteikumu gājiena rīkošanai pērn 18.novembrī, portālu ”Delfi” informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja.

 

Biedrība 2011.gada 18.novembra gājienu pašvaldībā pieteica 2011.gada 8.novembrī - dienu vēlāk, nekā to paredz likums "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem", proti, pieteikums iesniedzams ne vēlāk kā 10 darba dienas pirms plānotā pasākumā. Šī termiņa nokavējuma dēļ Rīgas pilsētas izpilddirektors atteicās izskatīt biedrības pieteikumu, tādējādi pēc būtības aizliedzot gājienu.

Biedrība izpilddirektora lēmumu pārsūdzēja Administratīvajā rajona tiesā. Tiesa šo lēmumu atcēla, jo atzina par formālu un nesamērīgu. Rīgas dome par Administratīvās rajona tiesas spriedumu iesniedza kasācijas sūdzību AT Senātā, kas otrdien atstāja negrozītu Administratīvās rajona tiesas spriedumu, ar kuru biedrības pieteikums apmierināts un strīdus lēmums atcelts. Domes kasācijas sūdzību Senāts noraidīja.

Senāts atzina, ka pulcēšanās brīvība ir būtiska demokrātiskas sabiedrības vērtība un tās ierobežojumam nepieciešams nopietns attaisnojums.

Senāts norādījis, ka valstij vajadzētu pēc iespējas izvairīties no nevajadzīgiem pulcēšanās brīvību apgrūtinošiem ierobežojumiem.

Senāta ieskatā, likumā noteiktais 10 darba dienu termiņš nav tāds, kuru neievērojot, gājiena rīkošana un arī iestādes sagatavošanās gājiena nodrošināšanai būtu izslēgta un vairs nebūtu iespējama.

Turklāt Rīgas pilsētas izpilddirektors lēmumā nav norādījis, ka situācija Rīgā attiecīgajā brīdī būtu bijusi tik īpaša, ka nebūtu bijis iespējams sagatavoties pieteiktajam gājienam īsākā termiņā kā 10 darba dienās.

Senāts spriedumā atsaucies uz Eiropas Cilvēktiesību tiesas un Satversmes tiesas judikatūru pulcēšanās brīvības jautājumā.

Senāta otrdien pieņemtais spriedums nav pārsūdzams.

Labots - VIL
Link to comment
Share on other sites

Pievienots Pirms minūtes uldiss, on 08 Jan 2013 - 18:17, said:atgādināšu, ka premjers dombrovskis nav sācis savu karjeru no pašvaldību līmeņa. ja vien atkal neesi aizgājis no konteksta kautkur savās pārdomās un ja tevi vēl interesē tas, ko pats no citu teiktā komentē. Mans konteksts šajā kontekstā bija ieteikums foruma biedriem, kā un kur pielikt savu roku. Katram podiņam ir savs vāciņš tāpat kā katram likumam ir savs izņēmums, bet vairumā gadījumu sekmīgāka stratēģija būs pakāpeniskā virzība pa karjeras kāpnēm.

 

ja pilsoņa valstij soli pa solim atņem suverenitāti, tad katra atsevišķa pilsoņa karjera tur neko nevar līdzēt. stratēģiskajiem uzstādījumiem ir jābūt labiem, lai kopumā sasniegtu labu rezultātu. šobrīd viena tāda aktualitāte ir centieni atdot valsts monetāro sistēmu kādu ārēju spēku rokās. soross bija teicis, "kas emitē naudu, tam ir reālā vara". pēc satversmes vara pieder tautai, bet satversme jau neparedz, ka valsts atdod savu monetāro sistēmu projām. tātad, satversme var kļūt par neaktuālu papīru, ja tiktu realizēta iecerētā naudas afēra. 

p.s. katrā ziņā, premjers un reklāmas komanda nespēj sakarīgi parunāt, kad ir jāpamato viņa iecerētais eiroprojekts. es nevaru iedomāties nevienu uzņēmēju, kas ar tik nekonkrētu un neargumentētu darījuma partneri, kāda izskatās eirokomanda, būtu ar mieru ielaisties parakstīt ilgtermiņa sadarbības līgumu.

Link to comment
Share on other sites

"kas emitē naudu, tam ir reālā vara". pēc satversmes vara pieder tautai

 

Nebiju līdz tam aizdomājies, bet izrādās, ka satversme legalizē naudas viltošanu.

Link to comment
Share on other sites

uldiss, on 08 Jan 2013 - 18:37, said:"kas emitē naudu, tam ir reālā vara". pēc satversmes vara pieder tautai Nebiju līdz tam aizdomājies, bet izrādās, ka satversme legalizē naudas viltošanu.

 

 

tev ir īpatnējs domu gājiens, lai neteiktu vairāk. jeb arī tu neesi informēts par termina "viltošana" nozīmi.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Tā kā Latvija mūsdienās ir valsts ar mazu ekonomiku, tad iestāšanās ES un eiro ieviešana ir loģiska. Iepriekš bija trāpīgi uzrakstīts, ka ES nav līdzvērtīgu valstu savienība. Es atļaušos vēl vienu citātu:

"Kā to jau redzējām, mūsu nespēja izprast, kāpēc tik daudzas valstis ir un paliek nabadzīgas, ir cieši saistīta ar aklajiem plankumiem, kas nevienmērīgās attīstības teorijas radīšanu padara ļoti grūtu, ja ne gluži neiespējamu. Āfrikas un citu nabadzīgo reģionu problēmu risināšana ilgā laikā ir jābalsta uz nevienmērīgās attīstības teoriju, kas pašlaik ir vāji attīstīta. Šī teorija, kas 500 gadus bija sekmīgu ekonomisko politiku pamatā – no Anglijas karaļa Henrija VII laika (1485) līdz Spānijas un Portugāles integrēšanai Eiropas Savienībā 1986. gadā –, tagad ir praktiski izzudusi.
Pašreizējai pieejai nabadzīgo valstu problēmai ir stipra nosliece paliatīvās ekonomikas virzienā; citiem vārdiem sakot, tā ir vērsta uz nabadzīgo cilvēku ciešanu atvieglošanu, nevis uz nabadzības izskaušanu ar ekonomiskās attīstības palīdzību. Turklāt pašreizējā pieeja ļauj ne tikai turpināt, bet arī paplašināt šo praksi (kā tas notiek PTO sarunās), neveicot globalizācijas radīto problēmu izpēti perifērijā. Tiek uzturēti tie paši mīti, kurus rada ideoloģija, nevis pieredze, un piekopta tā pati politika.
Diemžēl Tūkstošgades attīstības mērķu nodošana to cilvēku pārziņā, kas radīja un ieviesa neoklasiskās šoka terapijas pasākumus, neapšaubāmi bija kļūda, kas lielā mērā ir arī pašreizējo nepatikšanu iemesls. Tās dēļ arī nenotiek fundamentāli nozīmīga diskusija par to, kas nogāja greizi “vēstures beigās”. Taču mums ir nepieciešama teorija, kas izskaidro, kāpēc ekonomiskā attīstība pašā tās būtībā ir nevienmērīgs process. Tikai tad ir iespējami adekvāti politiskie pasākumi.
Eiropas integrācijas procesā 2005. gadā bija nopietna krīze. Francijas un Dānijas vēlētāji noraidīja Eiropas konstitūciju, tādējādi izsakot lielu neuzticību tam, kā integrācija notiek. Poļu avīzes Rzeczpospolita nesenais pētījums parādīja, ka poļi ir apmierināti ar vārda brīvības iegūšanu, iestāšanos NATO un ES, bet 85 % aptaujāto vaino Solidaritātes kustību par to, ka tā iesāka liberalizāciju, kas daudzus poļus padarīja par bezdarbniekiem. Eiropas Savienības veco dalībvalstu iedzīvotāji jūtas apkrāpti tādēļ, ka viņu labklājība pasliktinās, bet jauno dalībvalstu iedzīvotāji – tādēļ, ka viņu labklājība neuzlabojas tik strauji, kā cerēts. Nav jābrīnās, ka negaidītā situācija rada jautājumu, kas ir nogājis greizi. Pārsteidzošs ir tas, ka tāda noskaņojuma maiņa ir notikusi tikai gadu pēc eiforiskās Savienības paplašināšanas.
Pašreiz dominējošā ekonomiskā teorija rada problēmas ne tikai Trešās pasaules valstīs. Eiropas Savienības gadījumā vairumā attīstīto valstu palielinās ekonomiskā nevienlīdzība. Tādējādi tās pašas problēmas pastāv trīs līmeņos: globālajā, Eiropas Savienības un valstu iekšējā līmenī. Cēlonis būtībā ir viens – atteikšanās no gadsimtiem ilgi pārbaudītas teorijas. Lai gan vācu ekonomistu Frīdrihu Listu ekonomikas mācību grāmatās gandrīz nepiemin, viņa ekonomiskie principi ne tikai industrializēja kontinentālo Eiropu 19. gadsimtā, bet arī atviegloja Eiropas integrēšanu no 20. gadsimta 50. gadiem līdz sekmīgajai Spānijas un Portugāles integrēšanai Eiropas Savienībā 1986. gadā.
Tikai pēc Stabilitātes un izaugsmes pakta noslēgšanas 1997. gadā Lista principus atmeta, lai dotu vietu ekonomikas teorijai, kas tagad dominē Vašingtonas konsensā. Tā rezultātā galvenajās vecajās valstīs pieauga bezdarbs un nabadzība, izraisot strīdus, kas beidzās ar Eiropas konstitūcijas noraidīšanu. Turpmāk minēti trīs Lista principi, kas nostatīti pretī standarta mācību grāmatu ekonomikai.
Lista princips. Valsti vispirms industrializē un tad pakāpeniski ekonomiski integrē ar citām tāda paša attīstības līmeņa valstīm.
Neoklasiskais princips. Brīvā tirdzniecība ir mērķis per se, pat ja nav sasniegta nepieciešamā industrializācijas pakāpe. ES paplašināšana 2004. gadā bija pretrunā ar Lista principiem. Bijušās komunistu valstis Austrumeiropā (izņemot Ungāriju) cieta no dramatiskas deindustrializācijas, bezdarba un nepilnas nodarbinātības. Pēc tam šīs valstis tika strauji integrētas ES, radot milzīgu ekonomisko un sociālo saspīlējumu. No Rietumeiropas viedokļa ražošanas faktoru cenu izlīdzināšana, ko solīja starptautiskās tirdzniecības teorija, izvērtās par cenu pazemināšanos.
Lista princips. Bagātības, demokrātijas un politisko brīvību radīšanas priekšnoteikumi ir vieni un tie paši – dažādota rūpnieciskā ražošana, kurā pastāv augošās atdeves (kas agrāk nozīmēja tikai rūpniecisko ražošanu, bet tagad ietver arī uz modernām zināšanām balstītus pakalpojumus). Tas bija princips, kuru izmantoja Amerikas Savienoto Valstu pirmais finanšu ministrs Aleksandrs Hamiltons, uz kura pamata tika celta Amerikas Savienoto Valstu ekonomika un kuru no jauna atklāja Džordžs Māršals 1947. gadā.
Neoklasiskais princips. Visas ekonomiskās aktivitātes ir kvalitatīvi vienādas, tādēļ tam, ko ražo, nav nekādas nozīmes. Šī ideoloģija balstās uz “relatīvo priekšrocību”, neatzīstot, ka tādējādi valstij ir iespējams specializēties būt nabadzīgai un tumsonīgai, iesaistīties ekonomiskajās aktivitātēs, kurās nevajag zināšanas un kuras perfektas konkurences apstākļos darbojas ar dilstošām atdevēm un/vai kurās nav ekonomijas, ražošanas apjomiem augot, un nav iespējami tehnoloģiski uzlabojumi.
Lista princips. Ekonomisko labklājību rada sinerģija. Florences 13. gadsimta kanclers Bruneto Latini pilsētu bagātību izprata kā “kopīgo labumu” (un ben comune).
Neoklasiskais princips. “Nav tāda jēdziena kā sabiedrība.” (Mārgareta Tečere, 1987)
Lai attīstītu Āfriku un citas nabadzīgās valstis, pašreizējās neoklasiskās ekonomikas principi ir jāatmet un jāpieņem vecie Lista principi. Lai saprastu Lista idejas, ir jāatzīst dažādu ekonomisko aktivitāšu kvalitatīvās atšķirības, ražošanas dažādošana, jauninājumi, sinerģijas un procesu vēsturiskā secība – to visu standarta ekonomika ignorē. Lietojot instrumentus, kas neļauj saprast, ka Listam ir taisnība, mūsdienu ekonomisti meklē izskaidrojumus, kāpēc nabadzība turpinās. Viņi atgriežas pie tā, kas jau pētīts un atmests, piemēram, pie rases un klimata kā nabadzības iemesliem. Teorijas kustība notiek pa slideno uzmanības novēršanas manevru ceļu, kas aplūkots 6. nodaļā, un prakse virzās “labdarības koloniālisma” virzienā.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

tā kā visām attīstītākajām pasaules valstīm ir milzīgi ārējie parādi, bet visas finanses kontrolē 3 % cilvēku, ko tad te vispār var pasākt, 

Link to comment
Share on other sites

Aigar, nav saprotams Tavs ievadteikums par Latviju turpmāk minēto teoriju kontekstā.

Teorijas ir viena lieta, bet prakse parasti atšķiras. Piemēram, kas tās par ekonomistu rūpēm, kuru rezultātā vienu no attīstītākajām Āfrikas valstīm - Lībiju brutāli nobombardēja 2011.gadā un pameta bandītu patvaļai? Tas notika ar lielo ES dalībvalstu tiešu līdzdalību un mazāko ES dalībvalstu klusu piekrišanu. Āfrika kā bija, tā arī palika lielo Eiropas valstu kolonija. Bet Tu citē teorijas, kas mēģina izskaidrot attīstības atšķirības klaji ignorējot brutālu izlaupīšanu un paverdzināšanu gadsmitiem ilgi. Kāda tur var būt Āfrikas attīstība, ja pat 2011.gadā ņem un nobombardē valsti, kas mierīgi dzīvo savā nodabā un ir paraugs visam reģionam?

Un, kur paliek ES ekoloģijas rūpes, kad sarīko tādus karus? Tik vien rūp ekoloģija, kā lai nokāstu milzīgu akcīzes nodokli no ES pilsoņiem, kas esot degvielas taupības nolūkos. Katrā tādā karā sadedzina milzumdadz naftas produktu un piesārņo dabu.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Jeraldino

viss ir vienkarsi, vajag atgriezties pie parbauditam vertibam.

Eiro ieviesnas atbalsatitaji ar Valdi prieksgala personigi galvo ka viss bus kruta. Ja viss ir kruta , tad sanjem otkatu alja premiju.

Ja nav kruta, tad nodod visu savu persoingo ipashumu nekrutuma dzesanai un aktivi piedalas sabiedriskos darbos - alja brauc uz mazpisaniem buvet skaisto nakotni. Pie tam sanjemto atalgojumu atkal novirza nekrutuma dzeshanai.

Manuprat, kamer nav nekadasa atbildibas tikmer nekadas kartibas nebus. Visi zags un bledisies .... kapec gan ne, ja ari pieker, tad sliktakais kas var notikt ir bus jaatvainojas ... "nu piedodiet, ta sanaca"

Vajag realu atbildibu, apzagies - tevi piekera, nah visas atrunas ka neparvarami apstaklji utt. Vajag realu atbildibu.

Varbut kads var man atgadinat cik LV ir bijusi precedenti, ka veiklie darbonji tiek iesedinati ar istu cietumsodu un mantas konfiskaciju. Manuprat precizi nulle. Ja, visi nojaus ka dzeks ir apzadzies vai izbidijis projektus draugiem, vai vienkarshi ir sabraukts auzas jo nav padomats 3 dienas uz priekshu un kas seko? Tiesi ta, nekas neseko, jo ir atruna "Piedodiet, ta sanaca ... es nezinaju, es negribeju"

Ekselents piemers - Parex. Direktorinji protams ne pie ka nav vainigi - ta vienkarshi sanaca.

 

 

 

P.s: Atcerejos vienu senu sci-fi stastinju. Tur parlamenta loceklji nesaja ar dinamitu aprikotas apkaklites un tautai bija iespeja velesanu iecirknos ar podzinjas nospiesanu izteikt neapmierinatibu par konkretu valstviru. Kad neapmierinato pilsonju balsojums sasniedza kritisko massu, tad apkaklite eleganti atdalija dumjo galvu no rumpisha ... luk reala atbildiba par saviem darbiem.

Labots - Jeraldino
Link to comment
Share on other sites

Tur parlamenta loceklji nesaja ar dinamitu aprikotas apkaklites un tautai bija iespeja velesanu iecirknos ar podzinjas nospiesanu izteikt neapmierinatibu par konkretu valstviru.

 

Kādu neapmierinatību :)?

Bija tak skaidri pateikta nostāja ,ka pie mums valstij nav jādomā par cilvēkiem,un atbild viņi tikai par sava maka piesišanu.

Tas ir kā atsevišķa biznesa nozare.Vai tad veikalniekam jāatbild ,par pieņemsim,fabrikas strādnieka dzīvi :)?

Vislabākais bija nesen notikušā ņemšanās par ārzemēs strādājošo  nodokļiem Latvijai,lai gan viņi jau gadiem dzīvo un strādā ctā valstī,kura tiešām,rūpejas par viņiem(pabalsti un tml.),kā arī palīdz šeit palikušajiem radiem.

Bet nodoklis jamaksā par "godpilno" Latvijas pilsoņa statusu.

Jamaksā valstij ,no kuras biji spiests aizbraukt ,jo lika tā valsts uz tevi no augsta kalna :).

Labots - jakslis
Link to comment
Share on other sites

Aigar, nav saprotams Tavs ievadteikums par Latviju turpmāk minēto teoriju kontekstā. Teorijas ir viena lieta, bet prakse parasti atšķiras.

 

Droši vien izrauti citāti no kopējā konteksta nedod precīzu priekšstatu. Grāmatā par to tieši arī ir runa. Nav iespējams cits veids kā sasniegt bagāto valstu līmeni, kā ceļš, ko visas bagātās valstis ir gājušas 500 gadu ilgā vēsturē. Problēma ir tā, ka mums ir liegts šis ceļš.Tur ir arī koloniālās politikas piemēri. Pasaule ir iesaistījusies jaunā ekonomiskā eksperimentā. Šis eksperiments tāpat kā komunisms pagaidām neko labu nenes. Man pagaidām nav skaidrs, kam šis eksperiments var nest labumu.

Kamēr šī politika nemainīsies, ne dalība ES, ne eiro, neko nedod. Bet pastāvot arī ārpus ES mums nav izredžu, jo mums neļaus realizēt savu neatkarīgu ekonomisku politiku. Labākā gadījumā tā būs ekonomiskā blokāde. Savienību ar Baltkrieviju un Krieviju nav vērts apspriet.

 

 Komentējot Oslunda kometāru gribu teikt, ka latvieši pierādīja, ka ir paklausīgi vergi. Latvija noteikt ieinteresēja investorus. Tikai problēma tā, ka šeit nekad neatvērs ražotnes, kas būtiski var uzlabot ekonomisko situāciju. Parasti bagātās valstis uz nabazīgākām pārceļ tās ražotnes, kas ir kļuvušas neizdevīgas. Tas ir labāk kā nekas. Mans viens kolēģis saskārās ar tādiem investoriem no vienas Eiropas valsts. Bija ļoti apvainojies par necienīgu izturēšanos pret viņu.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

pašvaldības māju celtniecība (lai ir dzīvokļi,tiem ,kurus jaunizceptie saimnieki izmet uz ielas)
 

 

 

awwww .. mēs varam izbeigt vienreiz to bulšitu, ka "valstij ir JĀDOD katram dzīvoklis un pilnīgi idioti ir tie, kas paši mēģina pirkt/īrēt dzīvojamo platību, nevis īdēt DODIET MAN VALSTS DZĪVOKLI " ?

 

 

Ziepniekkalnā ir uzbūvētas 2 daudzdzīvokļu 10stāvīgās mājas ar franču balkoniem. It kā bāreņiem, it kā sazin kam, bet vidusmēra cilvēki dzīvo - ģimenes, ne tās trūcīgākās, mašīnas pretī stāv pieklājīgas abās pusēs namam. Nekādus nabagus es tur neesmu redzējis.

Link to comment
Share on other sites

Nevienu pārvākšanos līdz šim neesmu redzējis, tā ka skeptiski izturos pret versiju, ka tās mājas ir kaut kas līdzīgs naktspatversmēm, kur īslaicīgi piemetas tie, kas nupat ir ar koku nakts vidū pretlikumīgi izdzīti no svaigi privatizētas mājas.

Link to comment
Share on other sites

Ir dzīvokļu rindas, kurās ir kaut kādi cilvēki. Tiem arī dod iespēju īrēt šo valsts dzīvokli.

Tas gan nenozīmē, ka šie acumirklī neizīrē to tālāk par lielākām naudiņām. No turienes arī ir tie glaunie autiņi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

klau, varbūt beidziet spamot offtopiku par valsts izaugsmi un runājam par valūtu - eiro? (par ko arī ir šī tēma)

citādi baigi daudz tukšas lapas savācas.

Link to comment
Share on other sites

viens tikko teica, ka valsts uztstādījums esot cits - esot kapitālisms un cilvēcīgs darbs, alga un mājoklis nepienākas.

 

Ļoti precīzi. Kapitālismā darbs, alga un mājoklis IR JĀNOPELNA, pienākas tikai "cilvēktiesības". 

Diemžēl daudzi vēlarvien netiek vaļā no "sociālsima domāšanas", kad viņiem "viss piecācās" no valsts (darbs/alga/mājoklis).

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

vairākums domā tāpat kā tu-domā ka viss ir čikimniekā.

 

Nevajag man "piesiet" to, ko neesmu teicis ("ka te viss būtu kārtībā").

Es neapgalvoju, ka te viss ir kārtībā, bet es neesmu tik "naivs", lai parakstītos uz šiem "dodiem mums laimes lāci" lozungiem.

Jo nekādu konkrētu ieteikumu, kas būtu jāmaina un kur dabūt naudu jau nav, ir tikai populisms "man pienākas darbs/alga/mājoklis".

Link to comment
Share on other sites

versatile

Kāpēc šķiet, ka mašīna ir kaut kas elementārs?

Mājokļa obligāto nepieciešamību savā īpašumā arī nesaprotu. Pašlaik NĪ mani konkrēti nofiksētu uz ilgu laika posmu vienā vietā, ja nebūtu pieejams dzīvoklis, kas nav tieši manā, bet vispār ir tuvu cilvēku īpašumā, īrētu. Kam tās sienas pēc manis vajadzēs? Ir man laukos daļa mājas, da es tur tik reti parādos...

Link to comment
Share on other sites

Es te nerunāju par muļķa dzinējiem-vadītājiem kuriem arī 3000liekas par maz bet gan par tiem kas reāli strādā

 

Ja uzņēmums var nopelnīt pietiekami, lai samaksātu tādu algu, tad par ko ir stāsts?  (pieņemam, ka viss ir legāli ar nodokļiem utt)?

Pie tam, ja jau vadītājs tiešām ir muļķa dzinējs, ta tev ir iespēja - ej pie īpašniekiem un pārliecini viņus, ka Tu esi labāk piemērots šai 3k algai.

Uz priekšu!!!!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...