Jump to content

Granulu apkures katli vs. citi apkures veidi


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Man pat karstākajās dienās pa dienu labi ja par grādu uzsila, no 24 uz 25... Kā tev ir, kad ārā 30? Iekšā "taškenta"?

Link to comment
Share on other sites

Jā, līdz pat 27, māja kalnā, saule sākot ar rīta sauli, līdz vakaram, dabiskā ēnojuma nav.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
1 stundu atpakaļ, binary teica:

Ja reiz SS, tad pieņemu, ka siltās grīdas, kas tad arī ir tāds masīvs siltuma akumulators - lēni uzsilst, lēni atdziest.

Vispār tas ir interesanti, kāds varētu būt siltuma akumulators siltumsūkņu sistēmā. 5-10 tonnas ūdens ar 50°C.

 

Apiet biržas svārstības pa stundām.

Gais/gaiss vai gaiss/ūdens variantā saražo siltumu dienā, kad siltāks.

Link to comment
Share on other sites

droši vien 7kub.m. betona var uzskatīt kā siltuma akumulatoru. Telpās nav nekādas diennakts temperatūras svārstības. Toties āra temperatūru pēdējā nedēļā par siltu nenosaukt

temp.jpg

Pedējo trīs gadu kopējais elektrības patēriņš. Pirmajā gadā iekšā vēl nedzīvoju, telpu t bija 16 un tā bija silta ziema, pēdējās divas ar iekštelpu t 22, bet tās bija īstas ziemas ar salu un sniegu

pat.jpg

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , jema teica:

Vēl ārā ir ļoti silts, šorīt nekurinātā mājā man ir 20.9 grādi, vakarā jau noteikti atkal pie 23 būs, bet tev jau 2 diena pa 11 kWh,  ko tu ziemā darīsi?

Vakardien pirmo reizi iekurināju māju šajā sezonā… 6kg granulas aizgāja… ;) šodien atkal iekurināšu…

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Celuloze ar elļas piesitienu vien ir. Vienīgā priekšrocība varētu būt, ka pie bada, varbūt tās grauzt varētu?😃

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Daiļais teica:

Pedējo trīs gadu kopējais elektrības patēriņš.

A cik māja m2, un radiatori vai siltā grīda?

Link to comment
Share on other sites

Un kā tu to stādies priekšā?

 

Link to comment
Share on other sites

Jema viņš neko ''nestāda''.😃 Jo praktiskā pieredze tālāk par zīmuļa ripināšanu nesniedzās.

  • Atbalstu 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Malkas apkure, ir doma par kombinēto granulu/malkas vai arī vaļējā kontūra sistēmai jāliek siltuma akumulators. Meklēju informāciju, idejas.

Link to comment
Share on other sites

Brauc ciemos. Ir divi jaudīgi katli; malkas un granulu, kuri ''netieši satiekās'' 3t akumulatorā.☺️

 

Link to comment
Share on other sites

Radiatori pa tiešo no akumulatora(atvērta sistēma). Granulu katls(atvērta sistēma) silda akumulatoru caur kontūru tajā.Malkas katls pa tiešo pie akumulatora. + 200l boilers akumulatorā.

Link to comment
Share on other sites

Dabīgi 3 sūkņi. Katliem un apkurei. Lai arī visam ir jaudīgs UPS(24V 120Ah), bet pašcirkulācija sistēmā tāpat ļoti laba.

Link to comment
Share on other sites

Sveiciens visiem! Vēlos saslēgt dzīvoklī apkuri pēc Tihelmana shēmas. Ir vajadzīgi 2 loki. Kur loki sadalās, ir vajadzīgi kolektori? Varbūt ir kāds labāks slēgums, kuru izmantot manā gadījumā? 

305585648_1186969752084648_9000506055673580704_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
10.06.2022. , 17:14, binary teica:

Kāds man būs reālais SCOP - nav ne jausmas, kā to nomērīt. Ja patērēto elektrību vēl varētu nomērīt ar skaitītāju (kopējo - gan ūdenim, gan apkurei, gan abiem cirkulācijas sūkņiem), tad kā nomērīt saražotā siltuma daudzumu - nudien nav ne jausmas.

 

Calibrai nav saražotās siltumenerģijas uzskaites? Laacz  bija mērījis COP kkādam Alpha Innotec sūknim, kas reportē saražoto siltumu (cik noprotu, balstoties uz kompresora spiediena mērīšanu)- pēc viņa datiem zemes SS COP sanāca 3.31 (vs sūkņa specenē 4.76).

 

Man ir lēts aliexpress siltumenerģijas skaitītājs (ultraskaņas plūsmas sensors un divi temperatūras sensori), bet slinkums taisīt setupu, lai gūtu pārliecību, ka plūsmas daudzumu mēra +/- korekti.

 

Link to comment
Share on other sites

Standarta firmwarē nekādas Wh tur neredzēju, arī ar "admin autorizāciju" (varbūt ar citu firmwari varētu redzēt). Pie interneta savējo slēgt neplānoju. Nekādu "gudrās mājas moduļu" man arī nav.

 

SS uzstādītāji teica, ka Wh vajadzētu varēt redzēt internetā, bet vai tam var ticēt - nav ne jausmas.

 

Pirms 8 minūtēm , fest teica:

Man ir lēts aliexpress siltumenerģijas skaitītājs (ultraskaņas plūsmas sensors un divi temperatūras sensori),

Par šo varētu sīkāk? Mani nepamet doma pēc 5-10-20 gadiem "automatizēt" kolektoru, bet negribas likt mehāniskos plūsmas mērītājus. Mēģināju sameklēt ultraskaņas, bet tos, kurus izdevās atrast, par lētiem nevarētu nosaukt.

 

Nebūtu slikti arī uzlikt tādu siltumenerģijas skaitītāju, vismaz grīdām. Siltajam ūdenim varētu būt grūtāk sarēķināt recirkulācijas dēļ.

Link to comment
Share on other sites

Es pasūtīju šādu:

TUF-2000M-TS-2 https://a.aliexpress.com/_mLR3I7K

Es laikam pirku laikā, kad aliexpress šmauca PVN, kopā izmaksāja ap 130EUR.

 

Plāns bija monitorēt dīzeļkatla ražoto siltumu (tam tikai viens loks), bet beigās vienkāršāk bija monitorēt degvielas patēriņu ar improvizētu, bināru current clampu uz degvielas sūkņa barošanas līnijas.

 

Bet jā, ar siltā ūdens uzskaiti ir grūtāk, ņemot vērā, ka daļa sagatavotā ūdens boilerī atdziest.

 

Būs gan jau jāpieslēdz pie interneta un jāpamonitorē trafiks.

 

Edit: sagooglēju kaut ko, kas izskatās pēc Thermia modbus protokola dokumentācijas- redzu, ka var nolasīt elektroenerģijas patēriņu, visu loku temperatūras, bet saražotā siltuma uzskaiti gan neredzēju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , fest teica:

Bet jā, ar siltā ūdens uzskaiti ir grūtāk, ņemot vērā, ka daļa sagatavotā ūdens boilerī atdziest.

Tu boilera daļas pakojumu esi apskatījis? Nopakotas gan SS sienas, gan pati tvertne. Man šķiet, ka man uz recirkulāciju būs lielāki zudumi.

Link to comment
Share on other sites

mēri mmaģistrāli, kam tev izdalīt

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , binary teica:

Nu jā, ja man vajag 7-8 caurulēm, tad šo ar lētu grūti nosaukt.

Pieņemu, ka tev nav kolektors ar vārstiem un termostats katrā istabā?

Kad pētīju risinājumus centralizētai vadībai, redzēju bezvadu risinājumus- vārstu vadības bloks ar izejām katram kolektora vārstam + bezvadu termostati- bet maksāja diezgan dārgi.

 

Pēc tam konstatēju, ka man uz katru istabas termostatu tomēr bija trīs dzīslu kabelis, nevis divu kā šķita sākumā, tāpēc aliexpresa Tuya wifi termostati ar alternatīvu firmware (mqtt vadāmi) bija labāks risinājums.

 

Neko vairāk par attālinātu temperatūras pacelšanu garāžā (poga: nūģošanās) un nelielu temperatūras samazināšanu naktī lejasstāvā gan neesmu realizējis. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , jema teica:

mēri mmaģistrāli, kam tev izdalīt

 

pirms 1 stundas , binary teica:

Mani nepamet doma pēc 5-10-20 gadiem "automatizēt" kolektoru

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , fest teica:

Pieņemu, ka tev nav kolektors ar vārstiem un termostats katrā istabā?

Nav. Ir katrā istabā paredzēta vieta termostatam (aizšpaktelēta kārba), ir savilkti vadi (varētu būt piecdzīslu), ar domu, ka "ja nu es kļūdos", bet es kaut kā līdz galam neticu tai automātikai.

 

Tas, ko es gribētu varēt regulēt - plūsmu attiecība katrā lokā. Manuāli to it kā var saregulēt, bet līdz ko pamainās cirkulācijas sūkņa jauda, tā pamainās arī plūsmu attiecības. Tādi vismaz bija sākotnējie novērojumi. Pieregulēju, ka divos lokos ir puse no tā, kas citos lokos, kad cirkulācijas sūkņa jauda ir 50%, grīdām visur vienāda temperatūra, bet kā sūkņa jauda nokrītas uz 35%, tā tajos divos lokos plūsma kļūst krietni mazāka un grīdas temperatūra par pāris grādiem zemāka nekā citur.

Link to comment
Share on other sites

Nu, ja vēlme ir kontrolēt tieši plūsmu, tad būs bišķi jāpaņemas. Man pietiek ar on/off kontroli katram lokam, balstoties uz telpas temperatūru- ja arī kādā lokā plūsma ir zemāka- nu, pastāv vārsts biški ilgāk vaļā.

 

Varbūt vajag nevis telpas, bet grīdas termostatus? :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , fest teica:

Man pietiek ar on/off kontroli katram lokam, balstoties uz telpas temperatūru

Un cik ilgs laiks paiet, kamēr telpas temperatūra reāli pamainās?

Kā SS uzstādītāji man izreaklamēja - atnāk ciemiņi, pieelpo visu, termostats saprot, ka ir ekstra siltums un loku jānoslēdz, lai lieki nekarsē.

Kā es to saprotu - atnāk ciemiņi, loks tiek noslēgts, grīda dziest. Ciemiņi aiziet, viss extra siltums tiek izvēdināts, tad nu sēžu aukstā istabā ar atdzisušu grīdu. Nav jau tā, ka kā atvērs to loku, tā uzreiz būs silti.

 

Pirms 6 minūtēm , fest teica:

Varbūt vajag nevis telpas, bet grīdas termostatus? :)

Ir arī tādi pieejami.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , binary teica:

Un cik ilgs laiks paiet, kamēr telpas temperatūra reāli pamainās?

Kā SS uzstādītāji man izreaklamēja - atnāk ciemiņi, pieelpo visu, termostats saprot, ka ir ekstra siltums un loku jānoslēdz, lai lieki nekarsē.

 

 

Kā jau sistēmā ar lielu inerci- vismaz dažas stundas.

 

Es uz to vairāk skatos kā individuālu telpu siltuma bilances īpatnību (piem. viesistaba ar lielu logu/Saules ieguvums pa dienu D pusē) kompensēšanu ar laika konstanti vairākas stundas.

 

Konstanta grīdas temperatūra jau arī nepalīdzēs ciemiņu gadījumā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...