Jump to content

Granulu apkures katli vs. citi apkures veidi


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Regisss

Pirmdien solīja 10 dienu laikā atsūtīt priekšapmaksas rēķinu. Tad ielikšu bildi te... ;) Un tā kā transportu jau saorganizēju pats, tad jūnija laikā būs arī granulas mājās.

Link to comment
Share on other sites

330 visdrīzāk. Vai nu kāds pārteicās vai kāds pārklausījās. 

Link to comment
Share on other sites

Es šodien savedu pa 370. Nu nav variantu, domāju, ka cenas rudenī būs 450 eur.

Te jau pa dienām cena aug.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 10 minūtēm , e = d teica:

330 visdrīzāk. Vai nu kāds pārteicās vai kāds pārklausījās. 

 

Visi tik gudri ka pisec... "boot as usual"... 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kāda jēga ražotājam pārdot kādam lētāk, ka visi prasa vairāk. Tas kāds altruisms?

Pirms 11 minūtēm , Laxe teica:

Ar tagadejām cenām lētāk sanāk izaudzēt graudus un tos dedzināt granulu vietā

Gāzes dedzinātājiem arī varbūt šo var ieteikt?

Pareizi, tagad vasara, kāpēc domāt par ziemu....

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 9 minūtēm , Regisss teica:

Visi tik gudri

Nu... mums pēdējo mēnesi briketes gāja prom pa 250 tikai tā. Noliktavā "nulle". Norvēģi runāja, ka uz rudeni varētu pirkt par ~500 ... Granulas parasti ir dārgākas. Ja pa 230, tad tas ir diezgan fenomenāli. Apsveicu!

Link to comment
Share on other sites

Vēl jau variants, ka uzmetiens jau saknē. Saņems naudu, pēc tam preci nepiegādās. 
mums kiberdrošības apmācībās šis viens no krāpnieku atpazīšanas karodziņiem - piedāvātās preces cena ir ievērojami zemāka kā vidēji tirgū.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Just now, e = d teica:

Vēl jau variants, ka uzmetiens jau saknē. Saņems naudu, pēc tam preci nepiegādās. 
mums kiberdrošības apmācībās šis viens no krāpnieku atpazīšanas karodziņiem - piedāvātās preces cena ir ievērojami zemāka kā vidēji tirgū.

 

Latgranula? pisec... man vairs nav komentāri... 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Regisss teica:

Vēl jau variants, ka uzmetiens jau saknē.

Nē, šis nav tas gadījums. Latgranula normāls uzņēmums.

Cik dzirdēju twiterī vakar vai aizvakar pie vienas ražotnes esot rinda no 4 naktī stāvējuši pēc lētām granulām. Varbūt regiss jau nokavējis?

Link to comment
Share on other sites

Es tiko piezvanīju vienam ražotāja īpašniekam, šis teica nu varbūt jūlija vidus piegāde, un 300 par paleti, man noplēsīs. ;(

Link to comment
Share on other sites

versatile

Latgranula jau iepr partiju tirgoja par 220, kad Staļiem bija virs 300. 

Nav brīnums, ka šiem izpērk.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Regisss

@xp Lūdzu citē korekti!!! Es neteicu to ko Tu ieliki kā mana rakstītā citātu!

Pirms 1 minūtes , versatile teica:

Latgranula jau iepr partiju tirgoja par 220, kad Staļiem bija virs 300. 

Nav brīnums, ka šiem izpērk.

 

Latgranulu pašlaik izķer 2h laikā uz nākamā mēneša piegādi... Maija vidū viņi solīja ka būs 230 EUR/palete un 1dien, kad dabūju akceptu ka mans pasūtījums ir reģistrēts un pieņemts, tad arī teica 230 eur. Bet noteikti ka tas viss ir meli un mani apkrāps īstenībā... 

Link to comment
Share on other sites

Sorry regis

Nu jā, bet Latgranulai vajadzīgs savs transports (liekas, ka paši viņi nepiegādā) - to arī vēl jāpieskaita pie cenas 

Pirms 6 minūtēm , versatile teica:

Nav brīnums, ka šiem izpērk.

Ne tikai - arī pa 360 tagad izrauj. Aizvakar vienu biju sarunājis, bet vēlāk pat klausuli necēla.

Link to comment
Share on other sites

Agrā pavasarī (marta sākums) Latgranulā bija 190Eur par paleti. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , xp teica:

Sorry regis

tad salabo! ;) 

 

Pirms 1 minūtes , xp teica:

Nu jā, bet Latgranulai vajadzīgs savs transports (liekas, ka paši viņi nepiegādā) - to arī vēl jāpieskaita pie cenas 

 

230 EUR/palete ir bez piegādes. Piegādi uz Valmieru organizēšu pats - ap 90 EUR (jau ir šoferis un auto, kas atvedīs)...
5 paletes man izmaksās - 5 * 230 + 90 = 1240 EUR... citus gadus pirku pa 150 - 160 par paleti un Latgranula piegādāja par 100-120 EUR...

Link to comment
Share on other sites

Vēl jau var pirkt lielajos Big Bag maisos - tie ir lētāki

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , DeEK teica:

Agrā pavasarī (marta sākums) Latgranulā bija 190Eur par paleti. 

Zinu ka bija ~200, bet to es palaidu garām... :( 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , xp teica:

Sorry regis

Nu jā, bet Latgranulai vajadzīgs savs transports (liekas, ka paši viņi nepiegādā) - to arī vēl jāpieskaita pie cenas 

Ne tikai - arī pa 360 tagad izrauj. Aizvakar vienu biju sarunājis, bet vēlāk pat klausuli necēla.

Nu nu, būv veikalos par šo ciparu var iepirkt

Link to comment
Share on other sites

Nu kurš varēja iedomāties, ka tā notiks. Es parasti uz kādu augustu granulas gādāju.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , xp teica:

Vēl jau var pirkt lielajos Big Bag maisos - tie ir lētāki

Man nav iespēja ar to normāli operēt... nav kur glabāt utt... tāpat visas 5 paletes ar rokām sanesu un krāmēju garāža... 1 palete ielien kurinātavā... kopā mājā iekšā sakrāmēju ap 7 paletēm... 

Link to comment
Share on other sites

Tev tika daudz vajag uz sezonu? Tev tak ekonomiskais RTB?

Pirms 5 minūtēm , DeEK teica:

Nu nu, būv veikalos par šo ciparu var iepirkt

Vēl jau ne mazāk svarīgs faktors ir to izcelsme - kāds ir ražotājs. Kāda jēga nopirkt, un pēc tam mocīties ar izdedžiem, skaidām u.t.t.

Staļi kuršos maksā 6.19 15kg maiss

https://www.kursi.lv/lv/klimata-kontrole-un-apkure/kurinamais-granulas-un-briketes/kokskaidu-granulas-stali-6-mm-15-kg

DEPO ir pa 5 eur, bet hren viņu zin kas tas par ražotāju

https://online.depo.lv/products/6271#2871

 

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , xp teica:

Tev tika daudz vajag uz sezonu? Tev tak ekonomiskais RTB?

man 5 paletes vajag... Un man 70to vidū vecāku celta māja... ar vēl veco apkures sistēmu (čuguna radiatori, resnas trubas, un ap 1m3 ūdeni sistēmā)... Nu un nevarētu teikt ka māja baigi turētu siltumu... attiecīgi, kamēr netaisu renovāciju pilnīgu, tikmēr vairāk jākurina... Bet jā, katls strādā forši! ;) 

Link to comment
Share on other sites

Zinu, man tāds pats katls ir.

Tev noteikti paliela māja. Man ir arī padomju laika māja, nesiltināta 90m2, bet sistēmu visu taisīju no jauna (radiatori, trubas un apsaiste). Man vidēji gadā 3.5t. 

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 3 minūtēm , xp teica:

DEPO ir pa 5 eur, bet hren viņu zin kas tas par ražotāju

https://online.depo.lv/products/6271#2871

Valmieras Depo ir GK - Gaujas koka granulas. Vakardien biju bet cenas nenočekoju... 

Just now, xp teica:

Zinu, man tāds pats katls ir.

Tev noteikti paliela māja. Man ir arī padomju laika māja, nesiltināta 90m2, bet sistēmu visu taisīju no jauna (radiatori, trubas un apsaiste). Man vidēji gadā 3.5t.

Man 140m2 - apkurināms 136m2. Sistēma tāda, kāda no dzimšanas... :( Paštece vairs nav - sistēma noslēgta ar pārplūdes trauku lejā kurinātavā. Ziemā kad mīnusi man 16kw katlam vajag vismaz 2h lai sasildītu sistēmu līdz vēlamajai temperatūrai...

 

image.png.9a16f25e60438beef770b0f200b863e3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu te varētu teiukt, ka fiziku vēl neviens nav atcēlis. Radiatoru veids un izmērs, tāpat kā cauruļu diametrs un ūdens daudzums sistēmā neietekmē enerģijas patēriņu. Cik sadedzini, tik arī sasildi. Cita lieta sistēmas ātrdarbība, bet tā jau ekonomiju neietekmē.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 46 minūtēm , Regisss teica:

Latgranulu pašlaik izķer 2h laikā uz nākamā mēneša piegādi...

Zinu. Iepriekšējo nokavēju un šajā arī, nebiju LV un nesanāca sazvanīt.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Just now, versatile teica:

Zinu. Iepriekšējo nokavēju un šajā arī, nebiju LV un nesanāca sazvanīt.

Sazvanīt nevarēja uz visiem 4 numuriem... :( pačeko PM.

 

Link to comment
Share on other sites

Šodien jauni rekordi

Tas pie staļiem

image.png.f740c4f6a9a564acc979b7ac42a7393a.png

Labots - xp
Link to comment
Share on other sites

MasteR's

Šogad uz granulām kārtīgi jūs visus noslauks. Pēc tam ražotņu īpašnieki būvēs villas. 😀 Lētas alternatīvas nav.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
pirms 2 stundām , xp teica:

Šodien jauni rekordi

Tas pie staļiem

image.png.f740c4f6a9a564acc979b7ac42a7393a.png

 

Lai tie Staļi iet tur kur krievu kuģis…

 

Pirms 28 minūtēm , MasteR's teica:

Šogad uz granulām kārtīgi jūs visus noslauks. Pēc tam ražotņu īpašnieki būvēs villas. 😀 Lētas alternatīvas nav.

 

un stulbākais ka labiem katliem nevar tā kaut kādas kreisās granulas :( 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 22 minūtēm , Regisss teica:

stulbākais ka labiem katliem nevar tā kaut kādas kreisās granulas

Paziņas rudenī nopirka čuķ lētāk. Laikam kaķim tualetei tuvākos ~25 gadus neko nevajadzēs pirkt.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

nemaz jau tie staļi labi nav. Vienu gadu biju pasūtījis. Piegādātājs vienu paleti izgāza un man uz galvas gandrīz uzkrita, kā arī viņās bija daudz skaidu, kas katlam nepatīk.

Link to comment
Share on other sites

Saules mūžu tam kaķim. Bet runā, ka kaķa kakas būtiski uzlabojot granulu kvalitāti.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Boss samērā regulāri ved mūsējās briketes uz Rīgu uz kaut kādu kantori, kur tās tiek testētas - siltumspēja, pelnu daudzums, laikam kaut kādi "kaitīgie izmeši"😁 nezinu. Un, ja sarēķina pēc enerģētiskās ietilpības un salīdzina ar elektrības cenu biržā, tad tikpat enerģijas maksā ~900 eiro. Ņemam vērā katlu lietderības koeficientus un vēl gan jau visādu kuiņu (ērtības u.t.t.) ... 500 eiro par tonnu. Skaidrs, ka elektrības cena ir neadekvāta (gan jau kāds tūlīt brēks, ka es uzbrūku baltā un pūkainā kapitālisma pamatiem🤣). Bet nu ir tā kā ir. Granulām tāda lieta kā lietošanas ērtība ir lielāka. Tātad...

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Siltumsūknis ar vidējo sezonas Cop 3 tad sanāk 300 EUR par to pašu enerģijas daudzumu. 

Link to comment
Share on other sites

Tur pat nevar tagad salīdzināt ar citiem kurināmiem - pienāks sezona, tad varēs ko salīdzināt.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 11 minūtēm , e = d teica:

Siltumsūknis

Reāli, jā. Ja viss turpinās tādā pašā marazmā. Tikai, ja visi saliks siltumsūkņus, tad elektrība būs vēl x10.

Link to comment
Share on other sites

Šovasar te paziņas saliks saules paneļus, ar iespēju elektrību vēlāk it kā* atgūt no ST. Laiks rādīs.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...