Jump to content

Granulu apkures katli vs. citi apkures veidi


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Pirms 13 minūtēm , saf teica:

Man vajag telpās 23 grādus, kad ārā mīnusi, zem 50 siltumnesējs neko nesilda, 21 telpā tura, bet man par maz

Jāvelk džemperis vai arī jāpalielina radioatoru m2

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , saf teica:

Man vajag telpās 23 grādus, kad ārā mīnusi, zem 50 siltumnesējs neko nesilda

nu tāpēc jau 33 tipa radiatori, kuriem ir krietni lielāks siltumatdeves laukums. ja vēl nepietiek, tad jāmeklē, kur tas siltums paliek..

 

Pirms 18 minūtēm , saf teica:

A cik šis var dot maksimums grādus uz radiatoriem?

neesu mēģinājis, bet man liekas, ka varēja uzlikt 55 max. šobrīd SS izslēgts, nav kur apskatīties.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Dils teica:

Nu jā, tad izskatās ka nepaveicās tev, atrast tādu "superurbi", jo normāli ar parastu urbi skalo izurbto materiālu ārā ar vienu un to pašu ūdeni atkārtoti un nekāds ūdens pa gaisu neiet un uz kaimiņiem netek ... tad labāk nākamreiz pameklē urbējus ar urbi parasto...

Man paveicās. Nepaveicās tiem, ar ko bīdīju apkures un ūdens lietas - viņiem uz to brīdi urbšanas aprīkojums bija nobrucis, nācās pieaicināt citus. Bet nu visas problēmas viņi arī atrisināja, no manas puses tīri tik daudz, ka bija jāpaseko līdzi, lai 60m vietā nesanāk 45m.

 

pirms 1 stundas , uldise teica:
pirms 4 stundām , binary teica:

SS ar radiatoriem nav pārāk ekonomisks

atkal garām..

 

man pašam ir gaiss-ūdens SS, nu jau četras sezonas aiz muguras.

sezonas COP šitais ziemai - 3.15.

Pašam tev garām. SCOP 3 karstajam ūdenim ir ok, bet apkurei es tādu negribētu. Būtu tev 4-5, tad varētu te "garāmoties".

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , uldise teica:

nu tāpēc jau 33 tipa radiatori, kuriem ir krietni lielāks siltumatdeves laukums. ja vēl nepietiek, tad jāmeklē, kur tas siltums paliek..

Nu tad sanāk vaina radiatoros... 

 

Nu a cik, Tev 2021.gada decembrī bija par apkuri eiras jāmaksā? Nu vai cik kWh bija par apkuri decembrī? Bez siltā ūdens...

Man ar ir ap 200m2 kaut kāda optimizācija jādomā uz nākošziemu...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , saf teica:

Nu vai cik kWh bija par apkuri decembrī?

apskatijos grafikos, 2021 gada decembris 1270kwh, COP ~2.6

Pirms 21 minūtēm , binary teica:

Būtu tev 4-5

a man nevajag 4-5, jo tāds nekad no uzstādītāja puses arī netika solīts. teica, ka būs ap 3. ka ir jāsanāk aptuveni tik pat, ck ar granulām. nu kā būs nākamo sezonu, tad jau manīs, eletrības cenas jau arī ies kosmosā - nekad nebūs tā, ka viens apkures veids būs stipri pārāk par citu pie līdzīgām komforta iespējām..

Link to comment
Share on other sites

Aha... nu man pēc gāzes kubiem pārrēķinot sanāk ap ~3800kWh siltumenerģijas..

Njā, jārēķina...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, uldise teica:

a man nevajag 4-5, jo tāds nekad no uzstādītāja puses arī netika solīts. teica, ka būs ap 3.

A tad varbūt nevajag bārstīties ar "garām", kad cilvēki raksta, ka SS ar radiatoriem strādā štruntīgi?

 

Manējam zemes SS pēc specenes SCOP atšķirība starp 35° un 55° ir diezgan būtiska - 5.77 vs 4.12. Bet tu te saki, ka 3 ir "ļoti OK" :D

 

Kāds man būs reālais SCOP - nav ne jausmas, kā to nomērīt. Ja patērēto elektrību vēl varētu nomērīt ar skaitītāju (kopējo - gan ūdenim, gan apkurei, gan abiem cirkulācijas sūkņiem), tad kā nomērīt saražotā siltuma daudzumu - nudien nav ne jausmas.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , binary teica:

tad kā nomērīt saražotā siltuma daudzumu

mūsdienu SS vajadzētu būt iekšā siltuma skaitītājam..

manējam vismaz ir, un ir arī elektrības, BET - tas mēra gaužām neprecīzi tieši pie mazāka patēriņa - pie liela patēriņa puslīdz sakrīt ar Sadales tīkla rādījumu, kamēr pie mazām strāvām atšķirības ir iespaidīgas..

 

Pirms 18 minūtēm , binary teica:

Manējam zemes SS pēc specenes SCOP atšķirība starp 35° un 55° ir diezgan būtiska - 5.77 vs 4.12

ar uzsvaru uz vārdu "zemes" - ar gaisa tur nav ko salīdzināt, tas ir pilnīgi cits produkts, arī pilnīgi citā cenu kategorijā. cerams, ka TEv viņš kalpos labi. nekā man te kaimiņam, kam pirms divi gadi kontūrs gāja pušu, kamēr atrada, salaboja, bet pagājušo rudeni ieraka jaunu kontūru..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , uldise teica:

cerams, ka TEv viņš kalpos labi.

Cerams, jā ;) Un nebūs jāmaksā par 200 kWh elektrības mēnesī par ūdens sildīšanu. Un arī pagalmā nebūs tāds diskomforts kā kaimiņiem - šiem kaut kādi baigi skaļie tie gaisa SS.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

Manējam zemes SS pēc specenes SCOP atšķirība starp 35° un 55° ir diezgan būtiska - 5.77 vs 4.12. Bet tu te saki, ka 3 ir "ļoti OK" :D

Kāds modelis?

1 stundu atpakaļ, binary teica:

diskomforts kā kaimiņiem - šiem kaut kādi baigi skaļie tie gaisa SS.

Pie mīnusiem varētu būt tā. Ap 0 + - jau šim nav tik grūti. 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , dzincha teica:

Kāds modelis?

Thermia Calibra 7kW.

Gribēju Thermia Diplomat G3 6kW, bet kad pienāca laiks viņu vest uz objektu un sākt apsaisti, tad nebija pieejams.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , binary teica:

Calibra 7kW.

Tas bija ar to sīcoņu/pīkstēšanu?

Cik k Eur tāme? Ja nav noslēpums.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , dzincha teica:

Tas bija ar to sīcoņu/pīkstēšanu?

Jā jā, tas pats.

Tāme bija sen un noteikti vairs nav taisnība ;)

Link to comment
Share on other sites

Nu tas ar zemes siltumsūkni, kura ierīkošanas izmaksas diez vai jel kad atsitīs gāzes vs elektrības starpību, zinot, ka elwktrības cena koreles ar gāzes cenu vēl labu laiku.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, vajag lielākus radiatorus. Man otrajā stāvā viss uz radiatoriem 22 tips zem palodzes cik ielien un ir baigi ok. Pat termogalvas uzliktas un tās pieregulē temperatūru. Laidu līdz 38 grādiem pie -10 un zemāk. Pirmajā stāvā daļēji grīdas, daļa radiatoru. Tur griesti augstāki, arī durvis jāmaina un radiatori mazāki, tur bija vēsāks un prasījās pacelt uz 40 līknes maksimumu. 
tas mājā, kur ārsienām vienīgais siltinājums ir gaisa sprauga pusmetrigā ķieģeļu sienā.

Link to comment
Share on other sites

Tie augstie Copi gandrīz visiem ir pie +7 āra temperatūras 😀

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , e = d teica:

Tie augstie Copi gandrīz visiem ir pie +7 āra temperatūras

 

Latvijas klimats

Gada vidējās gaisa temperatūras klimatiskā standarta norma (1981.-2010. gads)* Latvijā ir +6,4 °C. Teritoriāli gada vidējās gaisa temperatūras ir no +5,2...+5,3 °C Alūksnes un Vidzemes augstienēs līdz +6,8...+7,4 °C Baltijas jūras piekrastē, savukārt pilsētas "siltumsalas" ietekmē visaugstākā gada vidējās gaisa temepratūras norma +7,9°C ir Rīgā. Gada gaitā vissiltākais mēnesis ir jūlijs, tā vidējā gaisa temperatūra ir +17,4 °C, bet vidējā maksimālā  +22,3 °C. Savukārt visaukstākais gada mēnesis ar vidējo gaisa temperatūru -3,7 °C un vidēji minimālo gaisa temperatūru -6,6 °C ir februāris. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , dzincha teica:

Reku cop 4.5 o2-h2O ss

mārketingā mēs visi esam gudri. jāskatās uz reālajām pieredzēm. kā manējām, it kā Panasonic normāla firma, bet elektrības skaitītāju iekšpusē nejēdz normālu uzlikt. ja rēķinātu pēc tā skaitītāja, kas iekšpusē, tad jau man arī COP > 4 būtu.. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , saf teica:

Nu tas ar zemes siltumsūkni, kura ierīkošanas izmaksas diez vai jel kad atsitīs gāzes vs elektrības starpību, zinot, ka elwktrības cena koreles ar gāzes cenu vēl labu laiku.

Nu kā kuram. Gāzes apkures ierīkošana man izmaksātu miljonus, ja ne miljardus. Protams, ja vien neizskata variantu ar gāzes baloniem (ir arī tādi varianti dzirdēti).

pirms 4 stundām , e = d teica:

Tieši tā, vajag lielākus radiatorus. Man otrajā stāvā viss uz radiatoriem 22 tips zem palodzes cik ielien un ir baigi ok.

Es otrajā stāvā pa visu stāvu varētu uzlikt divus radiatorus, max pusotru metru platus. Vairāk fiziski nav iespējams, turklāt tie paši divi izskatītos kaut kā ne tā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , uldise teica:

mārketingā mēs visi esam gudri. jāskatās uz reālajām pieredzēm. kā manējām, it kā Panasonic normāla firma, bet elektrības skaitītāju iekšpusē nejēdz normālu uzlikt. ja rēķinātu pēc tā skaitītāja, kas iekšpusē, tad jau man arī COP > 4 būtu.. 

Varbūt tas ar nodomu,lai arī būtu tas cop kā papīros. 

Šitie vismaz uzraksta tur 4 vai 4.5 tas cop. 

Tagad jaunais trends A+++ utt. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , dzincha teica:

Varbūt tas ar nodomu,lai arī būtu tas cop kā papīros.

jebkurā gadījumā tas ir mārketings, lai es neteiktu, ka tomēr vienkārši melošana.

bet nu es tomēr likšanas brīdī vairāk paļāvos uz uzstātāja pieredzi, kas pateica, ka sezonā vidēji COP būs drusku virs trīs - tā arī visas sezonas man te ir bijis.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:
pirms 7 stundām , saf teica:

Nu tas ar zemes siltumsūkni, kura ierīkošanas izmaksas diez vai jel kad atsitīs gāzes vs elektrības starpību, zinot, ka elwktrības cena koreles ar gāzes cenu vēl labu laiku.

Nu kā kuram. Gāzes apkures ierīkošana man izmaksātu miljonus

Nu man jau ir gāze, runa ir par optimizēšanu cenu kāpuma dēļ.

Link to comment
Share on other sites

Paartinu video liidz briidim kur raada exceli, pareizi sapratu ka izdeviigaakais ir gaiss-uudens ss? Par to, ka 40-50 graadi ir max uudens tra, ko var uzsildiit ss bez tena... njaa, tas Ferroli gadiijumaa nav kaut kaads itaalis, muusu klimata joslai nemaz nav paredzeets? Tam pasham Daikinam ir divi COPi noraadiiti, siltajaam griidaam pie +35 un radiatoriem +55.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , jozhix teica:

radiatoriem +55

ja liksi gaiss-ūdens SS turēt +55, pie mūsu apstākļiem tas aizsals visu laiku, jo principā strādās maksimālā slodzē.

pareizi jau tur saka, ka tādam SS svarīgi ir liels siltuma atdeves laukums, lai samazinātu ūdens temp sistēmā - tātad siltās grīdas vai kā manā gadījumā 33 tipa radiatori, katram termogalva klāt. kā jau rakstiju, augstāk par 42 sistēmā neesu laidis pie jebkādiem mīnusiem. BET, jebkurā gadījumā SS ir jābūt otram apkures veidam, ja nu kas. man tās ir vecās malkas krāsnis. ja ir zvērīgi mīnusi, var tak iekurināt, lai palīdzētu SS. es gan tā darījis neesu, tik cik man malkas plīts ir, to gan kurinam regulāri ēdiena gatavošanai.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, uldise teica:

kā manā gadījumā 33 tipa radiatori, katram termogalva klāt. kā jau rakstiju, augstāk par 42 sistēmā neesu laidis pie jebkādiem mīnusiem.

Lai nodrošinātu lielāku sistēmas tilpumu apkures guru neiesaka likt termogalvas, bet manuālos ventīļus. 

Lai būtu lielāks izstarotais laukums rekomendē pat 11 tipu likt, tas ir 3x lielāki par 33. Bez maz vai visai mājai pa perimetru radži. Bet visam pamatā aprēķins 35 turpgaita 30 atpakaļgaita. Var arī zemāk, ja vieta/maks atļauj. 

 

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Par tiem radiatoriem - braucot no Rīgas uz Ogri tur pa labi ir viens kantoris, ta ne SB, ta ne Ferolli, tur bija 2 metru augsti radiatora elementi pa 45 gabalā. Ja tādus smuki saliek rindā kādus 4-5 metrus, tad tajā istabā tas radiatoru laukums nemaz tik ļoti no grīdas laukuma neatšķiras.

Pie tam vēl ir jautājums, kas ar to faktisko siltumatdeves laukumu notiek, ja to gaisu ap to milzīgo sienas radiatoru ar ventilatoru tā pavisam viegli papūš.

 

Par kārtīgas krāsns un siltumsūkņa kombināciju viens zinātājs Ķīpsalas izstādē stāstīja, ka grīdas apkurei caurulēm var salikt tādus ventiļus un krānus, ka var regulēt siltumatdevi katrā istabā.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , saf teica:

Nu man jau ir gāze, runa ir par optimizēšanu cenu kāpuma dēļ.

Nu man arī gāze. Parēķināju un sanāca, ka nav jēga pāriet uz ko citu, ņemot vērā ieguldījumus sistēmas nomaiņai un cenu starpību pēcāk. Iespējams, ka man nav taisnība, bet man bračka un vēl pāris čomi ņemās ar siltumsūkņiem, saules paneļiem, granulu katliem utt. Redzēsim...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , dzincha teica:

neiesaka likt termogalvas, bet manuālos ventīļus.

bet katram radioatoram tāds arī ir - uz ieejas termogalva, uz izejas manuālais ventīlis - ar mērķi, lai saregulētu plūsmas un būtu vajadzīgā temo starpībā kā Tu raksti. termogalva ar mērķi, ja nu ārā spīd ļoti saule, lai neturpina istabu cepināt.

pirms 1 stundas , dzincha teica:

Bez maz vai visai mājai pa perimetru radži.

gan jau ka tā arī var, tikai nu tas paskats pēc tam. bet nu par gaumi jau nestrīdas - vienam labāk izskatās 33 tipa, bet īsāks, otram 11 tipa, bet pa visu sienu, vēl citam vertikālais, kas arī var sasniegt pat divu metru augstumu.

Pirms 2 minūtēm , Racer teica:

Parēķināju un sanāca, ka nav jēga pāriet uz ko citu, ņemot vērā ieguldījumus sistēmas nomaiņai un cenu starpību pēcāk.

vot šim es piekrītu. paredzēt uz priekšu - jau laimes spēle. bet kā rakstiju jau - nekad nebūs tā, ka viens apkures veids b ūs par kārtu pārāks par citu cenas ziņā pie līdzīga komforta.

Link to comment
Share on other sites

Tur jau tā lieta. Tā tabula ko tas granulu licējs rādīja, arī pirms gada tāda pati bija - tikai skaitļi savādāki.

Es, kad liku granulu katlu - arī baigi domāju par gaiss-ūdens SS, apstājos pie tā, ka apdzīvotā mājā es nevaru visur nomainīt siltās grīdas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , xp teica:

apdzīvotā mājā es nevaru visur nomainīt siltās grīdas.

mana pieredze rāda, ka tas īsti nav vajadzīgs - man visur koka grīdas. man bija līdzīga dilemma par granulas vs SS - bet nu nospēlēja tas, ka tad man vēl katlu māja jābūvē būtu, jādomā, kur vēl granulas glabāt un tml. tagad SS mājas iekšpusē pieliekamajā viss ir pie sienas, tai skaitās apsaiste, kopā varbūt kādu kvadrātmetru aizņem, bet netraucē visam citam, kas tur tanī telpā vēl atrodas..

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Raimonds1 teica:

Par kārtīgas krāsns un siltumsūkņa kombināciju viens zinātājs Ķīpsalas izstādē stāstīja, ka grīdas apkurei caurulēm var salikt tādus ventiļus un krānus, ka var regulēt siltumatdevi katrā istabā.

Kolektors siltajām grīdām - https://prof.lv/lv/apkure/siltas-gridas/kolektori-siltajam-gridam

 

Augšējā blokā turpgaita, apakšējā - atpakaļgaita (vai arī otrādi). Augšā un apakšā kaudzīte ventīļu (vai kā nu viņus sauc) - katrai grīdas cilpai pa turpgaitai un atpakaļgaitai. Tad nu katru cilpu var pieregulēt pēc vajadzības.

 

"No kastes" tiem kolektoriem regulācija manuāla, bet var to grozāmo verķi nomainīt ar automātiku. Man gan grūti iedomāties, kā tā automātika var telpā kaut cik konstantu temperatūru uzturēt, ņemot vērā grīdas termomasu.

 

Pats sākumā mēģināšu regulēt manuāli. Tur gan arī zināma jautrība - atkarībā no temperatūras, SS ir tendence pamainīt cirkulācijas sūknim jaudu, attiecīgi arī kolektoram visa manuālā regulācija nojūk - ja pie lielākas jaudas uz kaut kādu cilpu plūsma bija saregulēta 2x mazāka nekā uz citām cilpām, tad pie 35% cirkulācijas sūkņa jaudas uz tām cilpām plūsma jau bija gandrīz nekāda. Nezinu, varbūt cirkulācijas sūknim to regulēšanu būs jāatslēdz…

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , binary teica:

SS ir tendence pamainīt cirkulācijas sūknim jaudu

un tas tā kā ir normāli. man sāvā sistēmā SS iekšā ir savs sūknis, un tālāk jau mājas cilpā pēc jaucējtvertnes ir pievienots otrs cirkulācijas sūknis, kurš strādā ar konstantu jaudu - šo gan neesu pārbaudījis. Ja SS atslēdzas, jo ir pārsniegta apkures līknē uzstādītām temp, SS cirkulācijas sūknis izslēdzas gandrīz pavisam, kamēr mājas sūknis turpina dzenāt apkārt ūdeni. līdz ko temp samazinās zem uzstādītā līmeņa - un to jūt SS, jo nedaudz tiek darbināts SS sūknis, kas no jaucējtvertnes nedaudz sūknē iekšā ūdeni, tā SS atkal ieslēdzas. tā kā mājai inerce ir liela, tad šo temp staigāšanu starp augšējo un apakšējo robežu komfortā nekā nejūt.

Link to comment
Share on other sites

@uldise, nezinu, kas tev skaitās cirkulācijas sūknis, kas - mājas sūknis. Pašā SS man ir divi cirkluācijas sūkņi - viens ir grīdām, otrs - āra kontūram. Es rakstīju par to cirkulācijas sūkni, kas dzenā ūdeni pa grīdas caurulēm - kā tam jauda nokrīt, tā nojūk plūsmas sadalījums pa cilpām. Gandrīz vai jāliek uz grīdu kolektora kaut kādu DIY elektroniku ar plūsmu mērītājiem, kur varētu norādīt, cik procentus uz kuru cilpu laist. Tas tad strādātu vienlīdz labi pie jekburas cirkulācijas sūkņa jaudas.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

Es rakstīju par to cirkulācijas sūkni, kas dzenā ūdeni pa grīdas caurulēm - kā tam jauda nokrīt, tā nojūk plūsmas sadalījums pa cilpām.

es jau par to pašu - pašā SS tātad ir viens sūknis, kas dzenā ūdeni uz māju. man visas tālākā sistēmā ir tā teikt vienā cilpā. pēc SS ir uzstādīts papildus 50l jaucējtrauks, kuram pievienoti abi SS izvadi(prom un atpakaļ), un divi izvadi uz māju(prom un atpakaļ). jau pēc šī jaucējtrauka ir uzstādīts otrs sūknis, kas nodrošina darbību mājas kontūrā neatkarīgi no tā, vai SS ir ieslēdzies vai nav.

 

tavā gadījumā, ja Tu vēlies vairākas cilpas, kur katrai var regulēt savu temp, tad jau arī jāliec attiecīgs plūsmas dalītājs ar visu kas tur nu vēl vajadzīgs. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Racer teica:

Nu man arī gāze. Parēķināju un sanāca, ka nav jēga pāriet uz ko citu, ņemot vērā ieguldījumus sistēmas nomaiņai un cenu starpību pēcāk.

Man arī aprēķini uz to velk... Jāoptimizē esošā pagaidām esošā sistēma...

 

Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu, tev tas 50L "jaucējtrauks" faktiski pilda mini siltuma akumulatora funkciju?

 

Manā gadījumā ir vairākas cilpas un ir tikai tas viens cirkulācijas sūknis, tikai jaucējtrauka vietā ir jau grīdu kolektors ("plūsmu dalītājs"). SS ievietotais cirkulācijas sūknis strādā arī tad, kad SS "nestrādā" - kad kompresors ir izslēdzies.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Cik saprotu, tev tas 50L "jaucējtrauks" faktiski pilda mini siltuma akumulatora funkciju?

īsti nē - tas nodrošina to, lai sistēma stabilāk strādātu. pašā SS jau arī ir neliels jaucējtrauks, 10l varbūt. vienkārši, lai nodrošinātu to, ka SS visu laiku neslēgtos iekšā ārā, sevišķi siltākā laikā, ir šāda papildus tvertne.

 

Pirms 2 minūtēm , binary teica:

SS ievietotais cirkulācijas sūknis strādā arī tad, kad SS "nestrādā" - kad kompresors ir izslēdzies

apskaties, ar kādu jaudu tas strādā brīdī, kas SS ir izslēdzies. es savējam šo rādījumu monitoringā redzu.

manā gadījumā tā sūkņa jauda pie izslēgta kompresors ir principā ļoti minimāla - 0.13l/min. brīdī, kas SS ieslēdzas atkal, sūkņa jauda ir virs 40l/min. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...