Jump to content

Granulu apkures katli vs. citi apkures veidi


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Pirms 7 minūtēm , vvv teica:

tad spiediens celsies ievērojami.

Un pretvārst spiedienu nometīs, viņam arī tāda funkcija ir. Man 150L kombinētais, nav nekāda izplēšanās trauka uz karsto ūdeni, man stāv papildus termovārsts lai avārijas gadījumā no boilera neaizietu prom ūdens karstāks par 60 grādiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , jema teica:

Un pretvārst spiedienu nometīs, viņam arī tāda funkcija ir.

Kad karstā ūdens boilera izplešanās trauka membrāna nokalpoja, tad drošības vārsts meta nost spiedienu, grīda slapja...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , jema teica:

man stāv papildus termovārsts lai avārijas gadījumā no boilera neaizietu prom ūdens karstāks par 60 grādiem.

Tas arī. Man saveidots pēc visas pareizības. Kombinētā boilera čūska atveras tikai tad, kad apkures ūdens uz čūsku virs 60 grādiem, ja zemāks, tad vārsts čūsku «aizver»...

Man malkas katls. Tur nav konstantas temperatūras uz boilera čūsku, lielā salā vairāk kurinot temperatūra lielāka, bez boilera izplešānās trauka nekādi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Vasarnieks teica:

 Iebūvēts nav, parastais 10l boilers.

Cik saprotu, boileris tiek izmantots tikai kā bufertrauks, lai izlīdzinātu siltā ūdens temperatūras svārstības. Pie tam, uzreiz (nu praktiski uzreiz) tiek tecināts iekšā karsts ūdens, tur nekāda izplešanās faktiski nenotiek, vēl jo vairāk 10L tilpumam. Un kad aizgriež siltā ūdens krānu, tad boilerī jau ir tikai karsts ūdens, kas var tikai atdzist, tātad, tikai sarauties... no kurienes tur var rasties pārspiediens? Ja pareizi sapratu, tad pie elektrības ne viens viņu nemaz neslēdz un nesilda. Nevajag nekādu tur vārstu.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , saf teica:

Ja pareizi sapratu, tad pie elektrības ne viens viņu nemaz neslēdz un nesilda.

Tad tiešām... :D

Pretvārstu gan uzliktu, ne to boileru apvienoto pretvārstu - drošības vārstu, bet parastu pretvārstu. Lai 10 litru uzsildīta ūdens nezustu, ja nu gadās situācija, kad ūdens var iet pretējā virzienā, pilsētas ūdensvadā spiediens nokrīt vai kaut kā tamlīdzīgi...

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
Pirms 27 minūtēm , saf teica:

Cik saprotu, boileris tiek izmantots tikai kā bufertrauks,

Jā, paldies Tev, ka pamanīji. Man jau sāka šķist, ka jābrauc pēc 12l izplešanās trauka :D

nu plāns man tāds. Izmantot kā bufertrauku un pielikt rozetei taimeri, lai reizi dienā, piemēram, no paša rīta  ka ūdeni vel neviens netecina, lai uzsilst atkal uz kādiem 60 grādiem, lai nav no rīta 10l auksts ūdens jānotecina. Jā, arī bails no leģionellas, laikam jāuzgriež no rīta, lai silda uz max kādu stundu

Link to comment
Share on other sites

Pag, tad tomēr slēgsi pie elektrības... :D

Tad drošības vārstu jāliek

Ir dzīvē pašam pieredze ar elektrisko boileri, kad tens neizslēdzas un boileris pārkarst...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Vasarnieks teica:

Jā, arī bails no leģionellas

Nekas tur nepaspēj ieperināties tajos 10L. Tur tak rokas mazgājot jau ūdens nomainās pilnībā. Ja vēl sildīsi katru dienu līdz 60 grādiem, vēl jo vairāk...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Boilerim ķīnieši visu kompakti sataisījuši. Labākais risinājums būtu uzlikt kādu sonoff slēdzi ar temp. devēju. Ja ilgi ūdens nav tecināts, un atdzisis, tad pieslēdz ar elektrību pasildīt, tik izolācijā caurums jātaisa termometram :D

Link to comment
Share on other sites

Video, visiem "gaisa kabatu" cienītājiem par godu.

 

Uzlaist gaisā var arī sildot pāris litrus ūdens. Atcerieties ka raditais spiediens iedarbojas uz visu sistēmu no boilera līdz maisītājam. Jums to vajag ?

Labots - chieris
Link to comment
Share on other sites

Nu tak fizikas likumus (līdz šim) vēl neviens nav atcēlis. Sistēma ir jātaisa ar galvu. Pretvārstus, atgaisotājus, pārspiediena vārstus u.t.t. ir jāliek tur kur vajag. Ja pašam nav sajēgas, sauc Meistaru jeb RTFM.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Klau… cik tālu varētu cenas iet lejā?

Latgranula nu jau paleti pārdod par 290 EUR, CED par 312 eur…

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , kaads teica:

tad tāpēc pārdod auto ? 😀

Nav man TĀDS granulu patēriņš… 😁😁😁

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , Regisss teica:

Klau… cik tālu varētu cenas iet lejā?

Piznesmeņi skatīsies kāds pieprasījums, kādas rādās gāzes cenas utt.
"Patīkami", ka pagājušogad vislielākais pieaugums no visām precēm bija tieši granulām un briketēm ...
Parasti marts/aprīlis ir zemākas cenas, pēc manām sajūtām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , Regisss teica:

Klau… cik tālu varētu cenas iet lejā?

Nu un kāds tad bija iemesls cenu celšanai izņemot efektīvo idiotu panikai? Izejvielu mazāk palika? Vai 3x vairāk sāka kurināt?

Gan jau pamazām uz 150-200 nokritīs. Protams, ja atkal efektīvo izveidotā ļoti stabilā pasaules ekonomiskā sistēma neieies kārtājā ejakulācijas ciklā.

 

p.s. ņirgājos, protams 🤣.

 

Briketēm normālā cena bija ~150 eiro, tagad ir 230. (ok, bišķi meloju, visi esam efektīvie, tie 230 ir par 900 kg)

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , maize teica:

Piznesmeņi skatīsies kāds pieprasījums, kādas rādās gāzes cenas utt.

Gāzes cenas jau nokritušās līdz 'vēsturiski vidējam' līmenim, tad ganjau arī citiem kurināmajiem nekritīsies.

Vai varbūt tieši pretēji, atgriezīsies pie kurināšanas ar gāzi un granulas nevienam vairs nevajadzēs, pieprasījuma nebūs - cenas kritīsies.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Jurkins teica:

ok, bišķi meloju, visi esam efektīvie, tie 230 ir par 900 kg

vēl melo :D , par 96 ~10kg pakām, ap 960kg būtu jābūt

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu tur ir visādi...

Uz 80x120 paletes iet virsū 96 pakas ar 12 briketēm (10 kg) = 960kg.

Bet efektīvie nav ar pirkstu taisīti! Atceries to! Konteinerā foršāk iekraut 100x115 paletes. Un uz tā iet virsū 108 pakas pa 10 briketēm jeb 8.5 kg = 918 kg. 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Jurkins teica:

Briketēm normālā cena bija ~150 eiro

Tas pirms 2 gadiem. Tagad pēc 2 gadiem 15% inflācijas (vai varbūt pat 20%), pa 230 sanāk pat lētāk.

Link to comment
Share on other sites

Nu nē, vēl pagājušogad ap šo laiku pat bija nedaudz zem 150, jūnijā maijā pacēlās uz 175...200.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Zini kā ir? Sadzīvē jau neviens to inflāciju neņem vērā. Tas ir efektīvo jājamzirdziņš.🤣

Nu jā, bet tā ir apmēram gan jau. 😉

Tikai nekur nav teikts, ka nenokritīs vēl zemāk.

Īstenībā var būt visādi. Jau tagad Ukrainas nākotnes kapitalizācija tiek dalīta tā, ka maz neliekas. Tas naudas cunami, kas ies uz turieni pēc neilga laika, būs vienkārši paranormāls. Kas notiks ar energoresursu un vispār resursu cenām uz Ukrainas atjaunošanas rēķina efektīvo pārvaldībā... labāk par to nedomāt 🤣.

Link to comment
Share on other sites

Elektrībai cena pašlaik laba dēļ ūdens Daugavā. Arī TEC strādā pareizā režīmā.

Jā, vasarā varētu saule labi ražot (jau pagājušā nedēļā bija viena saulaina diena, un tad tur bija ~100MW), bet tā īsti nepiedalās tirgū. Te vairāk jāgaida uz lielajiem saules un vēja parkiem, tad būs arī uz cenu efekts.

 

Par granulām. Staļiem jau vismaz 2. akcija - tad piegāde pa velti, tagad kaut kāda "īpašā" atlaide, un vēl bonus viņu koka būdām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , ju teica:

Staļiem jau vismaz 2. akcija

Staļu granulas ir stipri sūdainas… viņi jau klāt šķeldu 🤬

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Regisss teica:

Staļu granulas ir stipri sūdainas

Tas ir maigi teikts sūdainas.

Tur netikai šķelda, bet arī bonusā smilts

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vai citi brauc uz mežu ziemā ar ragaviņām, atlasa labākos kokus, un tad tos samaļ skaidās un taisa savas granulas?

 

Man daudz nav gan ar ko salīdzināt, bet it kā ir OK. Kurās labi, pelnu maz. Man, laikam, citi staļi. Nezinu.

Vēl tik esmu lietojis Apellets. Arī bija OK. Par citām nemācēšu spriest, nav pieredzes, arī rūpnīcās neesmu bijis, un koksnes piegādes ķēdes neesmu pētījis.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ju teica:

Elektrībai cena pašlaik laba dēļ ūdens Daugavā.

Aha, kā tad! Viena Daugava nometa cenas visā Nodpoolā. Cena nokrita jau pus decembrī, tad nekāds papildus ūdens Daugavā nebija.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , ju teica:

Vai citi brauc uz mežu ziemā ar ragaviņām, atlasa labākos kokus, un tad tos samaļ skaidās un taisa savas granulas?

Labas granulas ir gaišas, dzeltenas bez melniem, pelēkiem punktiem (tas ir mizas). Jo miza nozīmē ka būs smiltis un uzdegums uz degļa (“dzintars”).

Labie granulu ražotāji taisa granulas tikai no galdniecības skaidām!

Staļi papildus šīm skaidām maļ klāt šķeldu…

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Tā kā ir vs citi apkures veidi, tad ņemšu pa taisno kilovatus no Elektrum. Ar piegādi līdz pat apkures iekārtai.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Ieej SS, paņem savu rajonu un skaties! ES jau paņēmu, 270 par paleti ar piegādi maksāju.

Link to comment
Share on other sites

Šogad paņēmu no Enefit. Kaut kādi 276EUR ar PVN.

Man te netālu viens kaut kāds kantoris. Nevarēja saprast, kas viņiem tur ir. Pašlaik vienas, pēc nedēļas būšot citas. Cena bija tā pati.

Link to comment
Share on other sites

Nu es dārgāk ņēmu, bet jau pie iepazīta ražotāja - negribu uzrauties uz staļveidīgām granulām.

Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 9 stundām , edzha90 teica:

Atkal tas laiks pienacis.

LOL :))
Granulas jau jūnijā bija šķūnī.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jā, man arī, bet šogad, vismaz pašalaik vēl, cenas īpaši nav mainījušās. Staļi man tik sūta visādas super akcijas. Tāda sajūta, ka daudzi pagājušā gadā jau "pa lēto" iepirkušies.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...