Jump to content

Recommended Posts

Guest Javeris

Šī sludinājuma sadaļa izskatās "patukša". Kā reiz, cerot, ka šeit ir kaut cik pieredzējuši un saprātīgi cilvēki auto jomā, vēlos uzdot kompleksu jautājumu ar daudz iespējamiem atbilžu variantiem, kur, iespējams, katram būs savs variants. Bet droši, ja jums ir ideja vai variants, ko piedāvāt un arī argumentēt to, lūdzu, izklāstiet to šajā tēmā komentāros.

 

Tātad, vajadzīga vieglā automašīna, protams, lietota vai mazlietota (labāk jau būtu mazlietota), jo jaunai naudas nepietiks. Budžets - līdz 3000Ls, ieskaitot jebkādus iespējamos remontus - šajā summā jāiekļaujas, lai auto būtu perfektā stāvoklī braukšanai pa Latvijas ceļiem (t.sk. lauku ceļiem) un arī tāds, lai to pēc dažu gadu lietošanas varētu arī pārdot. Prasības pret auto:

 

1) ekonomiskums, zems degvielas patēriņš (piemēram, lai atvaļinājuma izbraucieni līdz 3000km neiztērētu visu atvaļinājuma naudu),

2) drošība (Latvijā dunduku uz ceļiem netrūkst),

3) zemas ekspluatācijas izmaksas (remonti pietiekoši lēti, bet ne pārāk bieži, vai arī vidējā cenā, bet reti remontējami) - pie šī arī būtu būtiski pieminēt, ka auto jāiztur Latvijas (bez)ceļi,

4) elementārs komforta līmenis, spēja uzņemt vismaz 3 pasažierus, ietilpība sākot no maza ģimenes auto līdz universāļa ietilpībai, katrā ziņā šeit ir iespējas variēt.

 

Ir varianti?

 

P.S. Ja kādam ir 100% zināmi paņēmieni kā auto efektīvi pārbaudīt (testēt) pirms tā iegādes, lūdzu, padalieties ar informāciju.

Link to post
Share on other sites
 • Replies 822
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • Mezavecis

  50

 • androidz

  36

 • mafijs

  36

Top Posters In This Topic

Posted Images

100% paņēmieni nekad nebūs. Var daudz ko darīt pirms auto pirkšanas. Pirmām kārtām jau skaties pēc cilvēka no kā tu pērc. Tad var sākt skatīties uz to kas notiek zem eļļas vāciņa pec motora noslāpēšanas u.t.t. bet labāk jau laikam pirms iegādes uztaisīt to diagnostiku kādā sertificētā servisā.

 

 

Es tev ieteiktu skatīties golf4 virzienā , audi a4 , Opel astra, vectra.

Edited by maiss
Link to post
Share on other sites
atkarigais

Lūk!!

1. Volvo- salīdzinoši izturīgas mašīnas

2. Ja viss ok, tad ir ok, bet ja lūzt, tad lūzt kā nākas (par šo nezinu, bet ir pieredze ar veco v70, kā sāka viss jukt un lūzt, tā viss pēc kārtas. Varbūt, ka gadi pie vainas bija)

3. Gāze!!! Mūsu nākotnes degvielas veids (kamēr nav cena virs 1.2 :D )

4. Kupeška :preved:

5. Pēc skata izskatās arī tā neko (Rusu nemanu )

Link to post
Share on other sites

volkswagen/opel

 

Lēti un lēti uzturēšanā, Tavai cenu kategorijai derēs.

Edited by edw
Link to post
Share on other sites

Es tieši pārdodu savu e36 96' 328 kupeju. Vizuālais ir jāpielabo (Var iekļauties 100ls, lai izskatās kā konfekte 50ls stikls, 20 ls moldings + pavarotņiks, 10ls reste 20ls darbs). Ja plāno tāliem braucieniem nekā labāka neatradīsi. Rij pa šoseju 7.5L/100Km pilsētā man sanāk gan 9.5l/100, sēžot smagos sastrēgumos, šo vari notestēt pēc kompja vai pēc ielietā bendzīna daudzuma. Apdzīšana pilnā mašīnā nav problēmu. Pirku tieši arī ceļojumam nenožēloju :D

 

Ir svaiga TA līdz 12.04.13 visi nodokļi nomaksāti varu pat dod Money back garantiju, ka viss būs kā solīts. Ir M paka gandrīz visas ekstras (nav elektrisko beņķu tiesa ir apsildāmi ādas rekaro, kondiška utt).

 

TA

1p par ieplaisājušu priekšējo stiklu

1p par nenozīmīgu koroziju (šis ir gandrīz visām mašīnām, jo uz ceļa ber sāli)

 

Pārdodu, jo pārsēdos uz moto braucamo :D cena 2200Ls tā ir lēta cena...... Man jau 20 cilvēki pieteikušies uz skatīšanos. Jo ievietoju sludinājumu tikai vakar vakarā .... Tā kā, ja gribi dabūt ko nenopistu un labu pasteidzies, kā foruma biedram varu dod pirmo roku.

 

Ja ir velme varam arī doties uz jebkuru servisu testēt.

 

http://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/bmw/328/akddx.html

Edited by kazarma
Link to post
Share on other sites
_dunduks_

A tu par tādu cenu papildus negribi arī dzīvokļa atslēgas, kur nauda glabājas?

 

Atceries, ka lietotas mašīnas pirkšana vienmēr būs laimes spēle.

Vienam paveiksies, slavēs visu mūžu tiptroniku, otrs varēs pirst karstu vasku, kā lai to uiņu salabo.

Bet labā ziņa, ka salabot var visu.

Link to post
Share on other sites
Mezavecis

kazarma, man ir 94. gada būmeris, bet 2 gadus jaunāku kupeju par tādu cenu diezvai ir prātīgi pirkt. ~1.5k vēl būtu atdekvāti.

Edited by Mežavecis
Link to post
Share on other sites
androidz

Vecais labai kantainas volvo v70 vai ja sedans tīk S70, tie kas ražoti līdz 2000 gadam. 2.5 TDI un manuālā kārba. Ļoti ekonomisks. Un dinamisks auto, ļoti labi aprīkoti, visdrīzāk klima, pusādas salons un vēl sazikasvēl. Samērā izturīgs un kas mūsu salītiem ceļiem ļoti atkuāls, ļoti laba noturība pret rūsu. Protams ja tīk kantainais dizains un dīzeļa tarķšķēsana. Labāk skatīties 99/00 nedaudz pamainījās dzinējs. Cena ~ 2000 ls. Par atlikušajiem 1000 uztaisīsi konfekti vai atliksi neplānotiem remontiem, kas būs jebkuram vecam auto.

 • Patīk 1
Link to post
Share on other sites
Ronalds789

Iesaku ņemt mašīnu no Vācijas, JO, pie mums brauktās jau dabūjušas pagaršot LV bedres un ziemas sāļus.

Tiešām iesaku golf 4 , ja ņem benzīnu tad ieliekot gāzi būsi dabūjis ekonomisku auto, pretējā gadījumā TDI vismaz ar 110 zs

 

pats braukāju jau 6 gadus ar golf4, ne gan ar to ekonomiskāko -1.8T (viens no labākajiem vw/audi dzinējiem), pa šoseju 6-7 L, pilsēta 8-10 L, jaudas attiecība pret patēriņu vienkāŗši fantastiska (190zs/270Nm)

ekspluatācijas izmaksas diezgan demokrātiskas, viss atkarīgs kādas kvalitātes detaļas liec.

 

Pirms pērc auto ņem līdz cilvēku ar laptopu un VAG-COm kabeli (šis variants tikai VW,Audi,Skoda,seat variantiem, jo tie visi no vw koncerna) uztaisi diagnostiku, ja nav kļūdas un viss strādā tad jau var iet tālāko posmu un celt augšā uz pacēlāja, bet ieteicams pie uzticamiem meistariem...

Link to post
Share on other sites

Pērkot VW, BMW un Audi jārēķinās, ka šiem pat ļoti veciem auto zog visu ko var nozagt, ieskaitot arī pašu auto. Ford un Opel, arī Toy šajā cenu kategorijā būtu normāla izvēle.

Link to post
Share on other sites

Iesaku ņemt mašīnu no Vācijas, JO, pie mums brauktās jau dabūjušas pagaršot LV bedres un ziemas sāļus.

 

toties "Tikko no Vācijas" mašīnām liela iespējamība, ka būs notīts spidometrs un galus nesadzīsi, par cik notīts. ir jau pamanījušies servisa grāmatiņas saštampot, tā ka visi gali ūdenī. turpretī Latvijā pirktajām visa vēsture dabūnama no CSDD

Link to post
Share on other sites

nekas netraucē, bet CSDD tas būs redzams, jo skatē nobraukumu pieraksta un ievada datubāzē. un tie 20 - 50 000, ko nobrauc līdz nākamajai skatei ir sīkums, ar kuru neviens kruķītājs neķēpājas

Edited by raiviss
Link to post
Share on other sites
androidz

Kāpēc gan ne? Cik tur daudz bēdu nomauc 60K, pirms skaties nogriez 50K, un viss smuki pēc CSDD datiem.

 

90% auto noskrējieni ir krutīti, jo pēc sludekļiem gan 5 gadu vecie un 15 gadus vecie auto ir ar tiem pašiem ~ 200K :)

Edited by androidz
Link to post
Share on other sites
Ronalds789

Muļķības runājiet cilvēki... kāda problēma pašam līdz Vācijai aizbraukt? lai nopirktu normālu auto Latvijā, kurš nācis no Vācijas var arī pircējs, kuram galva ir uz pleciem.

Link to post
Share on other sites
androidz

Un golfs ir un bija stipri overrated taburete (man pašam ir 3-ais)

 

Aha uz vāciju pēc auto līdz 3k Ls. Lieliski.

Edited by androidz
 • Patīk 1
Link to post
Share on other sites

Ronalds789

 

Un tālāk? Atdzīšana uz LV, reģistrācija, skate tur vien savācas gandrīz 1000ls, protams viss atkarīgs no motora utt. Tādā summā labāk ir ņemt LV!

Link to post
Share on other sites
Žaks Noriss

kazarmas 2.8 litri un 7.5 uz šosejas izklausās pēc pasakām. Bija lietošanā V70 Volvo ar 2.4 un tam minimālais ko izspiedu, apejoties ar gāzes pedāli kā jēlu olu, bija 8.2. Labākajā gadījumā to 7.5 var dabūt tikai ripinot 5. ātrumā ar 75 km/h konstanti bez jebkādas bremzēšanas vai apdzīšanas.

 • Patīk 1
Link to post
Share on other sites
androidz

Takš benžas kā sugu, tem boļeje tik vecus un tik jaudīgus (rijīgus) vispār var aizmirst. Ja nu vienīgais jau aprīkotus ar gāzi.

 

Neaizmirstam arī tā perdoļoto piedziņas veidu, kas mūs sniegotās un slidenās ziemas apstākļos var sagādat daudz pārsteigumu. Cik savā pagalmā tādus esmu izstumdījis...

Edited by androidz
Link to post
Share on other sites

Nu motori var būt vienādi pēc litrāžas, bet patēriņi krasi atšķirīgi, tas tā...

Tpt arī.. ne vienmēr lielāks motors tērēs vairāk, nekā mazāks. Ikdienas braukšanā. ;)

 

Pastaigā pa autoforumiem.. tur bieži vien ir labas mašīnas (attiecīgi arī cena nedaudz virs tirgus vērtības dažreiz) toties koptas un ar zināmu vēsturi.

 

Vācijā ir tik daudz turku... kuri ne mazāk muhļijās kā latvijā...

Link to post
Share on other sites

kazarmas 2.8 litri un 7.5 uz šosejas izklausās pēc pasakām.

 

Pilnībā piekrītu, tur pa pilsētu reāli ir kādi 11l.

Link to post
Share on other sites
Guest Javeris

WV Golf arī starp citu apsveru, bet man jau tas piektais Golf patīk, taču laikam dārgāks tas ir... Tas budžets ko es nosaucu, nebūtu augstākā robeža, bet ja ir virs tās, tad baigi rūpīgi jāskatās, jo augstāk par 3000Ls jau var vēlēties ļoti jaunu (<10 gadi) un ļoti labu auto...

kazarma - paldies nē un man ir aizdomas, ka tu melo, apgalvodams, ka tavs 2.8 litru benzīna motors, pie tam, pakaļas piedziņa rij tikai 7.5/9.5 litri benzīna uz 100km. Nu nestāsti pasakas. Pie tam, es BMW nepirkšu, jo baidos, ka tas varētu nebūt pārak praktisks izmaksu ziņā.

 

Ko sakāt par Opel un Ford? Starp citu, kāpēc VW un Audi tik nenormāli zog?

Link to post
Share on other sites
androidz

Par tādu cenu Tavas prasības ir utopiskas!

Nu jau, nu jau... ir protams cilvēku suga, kas lietotu neatzīst. Bet ja nav morālu aizspriedumu braukt ar 8-12 gadus vecu auto, pa 3K var izvēlēties gana lietoājamu auto.

 

Ko sakāt par Opel un Ford? Starp citu, kāpēc VW un Audi tik nenormāli zog?

 

Opel Vectra B, tikai nekādā gadījumā ne Vectra C (laikam pa 3K kaut kādu sūdīgu vectru C var piemeklēt). Vectra B - manā skatījumā labi un lēti. Bet ja man vajadzētu auto pa 2K es skatītos uz kantaino V70. Bet protams tas ir liels auto. Ja nevajag tik lielu, ta var skatīties kaut vai to pašu vectru B hečbeka formā.

Edited by androidz
Link to post
Share on other sites
Žaks Noriss

Atļaušos palabot!

 

tāpēc, ka populāri autiņi Krievijā

Link to post
Share on other sites

da visu zog kas nav piesiets. vw un audi zog vairak jo viņu ir daudz un zagtais atri iztirgojās.tapat jau daudz zog bmw un mersus ari. nejau tapēc ka viegli aizdzīt vai vel kas.

 

 

zaļie gurķi izbeidziet teikt ka žurka ēd zem 10l. (braucot normāli)

Edited by maiss
Link to post
Share on other sites
Guest Javeris

Vispār ar to nozagšanu ir tā - pret to ir apdrošināšana un arī, ja jau baidīsies visu laiku par nozagšanu, tad ir jāpērk Iž pa 75Ls :D

Starp citu, kā jums whatcar.lv vērtējumi?

 

Es vispār uzskatu, ka par auto, kam izlaidums ir pirms 2000. gada vispār nav vērts vairāk kā 2000Ls maksāt (vairumā gadījumā). Bet jāņem vērā arī nobraukums - vai ir jēgas pirkt auto, kuram nobraukums ir krietni virs 200'000km?

 • Patīk 1
Link to post
Share on other sites
androidz

viņiem visiem ir virs 200k neskatoties uz to kas ir odometrā, skaties stāvokli nevis odometru. Un skaties servisā, kas kaut ko jēdz no auto vai vēlams kas specializējas un konkrētu marku.

Edited by androidz
 • Patīk 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
 • Create New...