Jump to content

Ekonomiskas spuldzes.


Kitai
 Share

Recommended Posts

Tai ir 360 lumenu, vai nav tā kā pa maz? 100w ir pāri pa 1000.

Šitā varbūt arī derētu http://www.bmv.lv/index.php?zoomid=20330 , bet 12 lati. Neesmu drošs, vai 270 grādi gaismas lenļkis ir pietiekami daudz, nav iznācis sastapties praksē.

Bet nu tik un tā -300W halogēnā lampa bliež ārā 5.5k lumenu, gandrīz uz pusi vēl vairāk kā man še.. Scary

Tāpēc arī viena pati piegaismo istabu un gaisma ir patīkamāka nekā no ekonomiskajām.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 430
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Didzis

    39

  • Tubus

    27

  • ediots

    27

  • e = d

    31

Top Posters In This Topic

Posted Images

viesturs0711

Vilx- tur pilnīga taisnība. Kaut kā to procesu vajag kontrolēt. Tik jāatrod tas zelta vidusceļš.

 

Mūsdienu sabiedrības vajadzības pēc elektrības tikai aug, nekontrolējami.

 

Nebūs kvēlspuldzes šeit, atvedīs no Krievijas! Uz ekonomiskajām spuldzēm man ietaupījums sanāca kādi 3 - 5 lati mēnesī! Kādu laiku palietoju un sapratu, ka nelietošu! Nervus beigt dēļ piecīša negribu!

 

Led gan daudz nav lietots, bet cik ir lietots - nepatīk. Var jau būt ka neesmu lietojis pašus labākos ledus!

Link to comment
Share on other sites

A ko darīt ar elektroauto, ja pat 100w lampiņas ēd par daudz?

 

Interesanti, ka UK var nopirkt 100w lampiņas https://www.bltdirec...ct.php?pid=1030 , amazonē arī redzēju http://www.amazon.co...53628740&sr=8-1, par ko vispār strīds :) Jeb tās ir kādas citas?

100w, 150w, 200w, http://www.easy-ligh...eter/?volts=240 . Kas tas ir, Latvija atkal ir izcēlusies?

 

Mēģināju uz ātro atrast parastās spuldzes gaismas leņki, nesekmīgi. Laikam tāds nava, ja aprakstos neuzrāda kā to dara ar led spuldzēm. Acīmredzot pietiekami tuvu 360.

 

30w ekonomiskās arī būtu laba alternatīva, dārgas vienīgi http://www.easy-ligh...meter/?watts=30 Diez Latvijā vispār ir nopērkamas?

 

Interesanti, vai bez Limbažiem vēl kaut kur ir nopērkamas 100w un vairāk w kvēlspuldzes? Varbūt visa tā jezga sen ir beigusies un mums tikai aiz inerces veikalos nav to lampiņu?

 

Ja ir jāekonomē uz lampiņu vatiem, tad vajadzētu sākt ar kantoriem un vispār darba vietām. Tur gaisma deg vismaz 9h stundā, vidējais iedzīvotājs savās mājas tik ilgi nededzina. Un darbavietās arī būtu lielākais ekonomiskais ieguvums, tur neko nevajadzētu pierādīt, pietiktu parādīt ciparus. Iedzīvotājam mājās vairāk interesē labums un ērtums, tur ir jāspiež uz šiem argumentiem, ar pliku matemātiku entuziasmu neuzcelsi.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Kārtejo reizi bija eiropai jālien dibenā tā, ka galva brūna! :D

 

Ar autobusiem Rīgā bija tas pats. Ikarusus nomainija (savā ziņā pat labi) jo tāda esot eiropas savienības direktīva sabiedriskajam transportam. Cik pēdējā laika ir sanācis būt pie poļiem... tur vieni Ikarusi. Ko tad, Polija nav ES??? Mūsējie izceļas kā vienmēr.

 

Maksai par kWh nevajadzētu parsniegt 0,05Ls, jo viss kas ir virs tā, ir perebors!

Link to comment
Share on other sites

Izskatās,ka mani te par baigo konservatoru uztaisa. Nu nav tā,man diožu lampas jau divus gadus pagalmu izgaismo, darbagaldus izgaismo 50W vērstās halogēnlampas, istabas,kur ilgi neuzturos, stāv ekonomiskās spuldzes, bet vakariņas virtuvē protams ēdu kvēlspuldžu gaismā. Gribētos gan dzirdēt,ko stulbie jevropas likumrakstītāji ieteiktu kvēlspuldzes vietā likt mitrā pagrabā un pirts pērtuvē? Vardu sakot,nav sliktas spuldzes,tās vienkarši katra jāizmanto vietā, kur tā piemērota un komfortablas. Aizliegt kvēlspuldzes ir stulbākais,ko varēja izdarīt. Jā, varēja tām uzlikt nodokli par neefiktivitati, bet ne aizliegt. Skaidrs,kakvēlspuldžu un vecu autiņu lietošana,kuru arī jevropa bīda,ir tīra biznesa lobēšana. Paši tak zinat, cik smagi iet Eiropas autobūvei. Protams, ka jaunatnei var iestāstīt,ka vecs golfiņš ir briesmīgi "kaitīgs". Piemēram varu pateikt,ka mans žigulītis tālajā 1985 gadā tērēja 6L benzīna, bet kā zināms, galvenais piesārņojuma avots ir motora dūmgāzes un jo vairāk degvielases ēd motors jo vairāk dūmu. Kautkā nekur tālāk modernā autobūve degvielas patēriņā nav tikusi :sarkasms: Jā, autiņi kļuvuši komfortablāki un drošāki, bet degvielas patēriņu būtiski nevar nodzīt lejā pat pati modernākā elektronika. Vārdu sakot, tās "zaļās" runas ir liekulība un biznesa lobēšana. Tak parastās kvēlspuldzes bija nokritušās cenā zem 20s, nu kāds tur bizness,a uz 5Ls vērtu ekonomisko spuldzi vārās gan tirgotājs,gan pārvadātājs, gan ražotājs un galvenais valsts uz nodokļu rēķina.Lūk viss izskaidrojums, kapēc mums uzspiež pirkt dārgāku spuldzi. Vot jums visa "zaļā domāšana" bļin :sarkasms:

Domā,ka Krievijā valdībai nodokļu naudu nevajag, bet kvēlspuldzes tur maksāja vēl lētāk. Es gan domāju,ka tur nebūs viegli kvēlspuldzes iznīcinat. Viņiem iļjiča lampiņa, tāpat kā sarkanā zvaigzne, vēl dikti mīļi

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Didzi, vai nu tā gluži ir. Mana zaļā domāšana aicina 180(3gb x Ls0,20) vatu kvēlbeztaupību nomainīt uz 30W (3 x Ls1) ekonomiskajām. Iltermiņā ļoti pamatots pasākums. Vēl jau ņemot vērā, ka man pēdējās pirktās kvēlspudzes ir sprāgušas viena pēc otras. No eko visas dzīvas. Par LED gan neko nesaku, cena ir nepamatoti augsta.

 

 

ediots

 

Interesanti, vai bez Limbažiem vēl kaut kur ir nopērkamas 100w un vairāk w kvēlspuldzes?

 

Bez problēmām - ekonomiska spuldze 24w būs tev 100w aizvietotājs - 2ls. Arī parastās ir līdz 1ls.

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

beidz gaudot par Eiropu. Reku blakus Krievijā ir tādi paši aizliegumi - Госдума утвердила закон о запрете ламп накаливания

Kur jūs atrodat tos 3 gadu vecos ziņu atreferējumus, kuri dzīvē tā arī nav realizējušies?

 

Bez problēmām - ekonomiska spuldze 24w būs tev 100w aizvietotājs - 2ls. Arī parastās ir līdz 1ls.

Nu, vati arī nav vienīgais rādītājs, lumeni diezgan mēdz atšķirties dažādām eko spuldzēm ar vienādiem vatiem. Stulbākais, ka nekad nezini, kā tās eko lampas uzvedas dzīvē, katra savādāk, bez testa pirkuma vairākas pirkt riskanti.

 

istabas,kur ilgi neuzturos, stāv ekonomiskās spuldzes

Tiešām? Par tādām vietām būtu vismazāk jāuztraucas. Kur tur efektivitāte?

Un jā, par pagrabiem un pirtīm arī gribētu viedokli, ar ko aizvietot.

Link to comment
Share on other sites

smartdevil

ediots

Zini, ka šadā gaitā man jautajums, kokova h pēc tevi uztrauc 100w spuldzes? Varu tikai ieteikt acu ārsta apmeklējumu, ja nepietiek ar 60w kvēlspuldzes lumeniem. Lai aizskrietu līdz mazmājiņai nav nepieciešama saules gaisma zem kājām. :p

Ekospuldzes ļoti līdzīgi dod ārā kā parastās, tikai jāuzgaida, lai iesilst, respektīvi - nav jēgas likt, kur deg īsu brīdi.

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pirtīs un mitrās vietās neliek plikas spuldzes. Par normāliem lampu korpusiem neesi dzirdējis?

ieteiktu kvēlspuldzes vietā likt mitrā pagrabā un pirts pērtuvē?
Link to comment
Share on other sites

Ir man tā sauktā viesistaba, caur kuru visi staigā, bet neviens ikgi neuzturas. Ekonomiska spuldze tādā telpā der ļoti labi,kaut arī krāsu spektrs nav acij tīkams.

Smartdewil, vot parādi,kur var nopirkt labu ekonomisko 24W spuldzi ar 3200K krāsu temperatūru pa 2Ls un kura vēl kalpotu ilgāk par dažiem mēnešiem ?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ediots, ir arī siltās dienasgaismas spuldzes. Tās neder?

Link to comment
Share on other sites

Pirtīs un mitrās vietās neliek plikas spuldzes. Par normāliem lampu korpusiem neesi dzirdējis?

Eko spuldzēm ir vajadzīga ventilācija, paskaties kaut uz kastīti virsū, kur sazīmētas ieteicamās atrašanās vietas. Vismaz dažiem modeļiem ir redzēts. Nedomāju, ka tās būtiski atšķiras viena no otras, tehnoloģija līdzīga.

 

ediots, ir arī siltās dienasgaismas spuldzes. Tās neder?

Kādu piemēru. Vai esošajā lustrā ieskrūvēt var?

 

Jā, dežūrapgaismojumā ekospuldzēm tiešām ir īstā vieta.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Līkroci,parādi man kaut vienu ekomomisko spuldzi,kura ielien tā sauktajā krievulaiku "laiviņā". Tādi gaismasķermeņi pilna pasaule un tajos var tikai kvēlspuldzi ieskrūvēt. Starpcitu arī modernajās "laiviņas" ekonomiskā spuldze nelien iekšā. Ekonomiskajai spuldzei vajag dzesēšanu, bet tādos hermētiskos"abažūros" ar dzesi pašvaki.

Pērtuvē vispār ekstremāli apstākļi.Man plastmasas kļemņiks izkusa.Labi,ka ftoroplasta vadi un metāla=stikla abažūrs.Tad nu pasakiet, izturēs tādos apstākļos ekonomiskā vai diožu spuldze :sarkasms: ?

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Pirtīs un mitrās vietās neliek plikas spuldzes. Par normāliem lampu korpusiem neesi dzirdējis?

Paskatījos uz vienas kastītēs. Slēgtos korpusos skrūvēt nedrīkst.

Link to comment
Share on other sites

Uz ekonomiskajām spuldzēm man ietaupījums sanāca kādi 3 - 5 lati mēnesī! Kādu laiku palietoju un sapratu, ka nelietošu! Nervus beigt dēļ piecīša negribu!
Nez, man tieši otrāda loģika. Tās parastās spuldzītes parasti izdega pa vienai ik pa dažiem mēnešiem. Ar ekonomiskajām tagad, ja vienreiz gadā kāda izdeg, tad daudz. Jūtos nervus ietaupījis. :)
labu ekonomisko 24W spuldzi ar 3200K krāsu temperatūru pa 2Ls un kura vēl kalpotu ilgāk par dažiem mēnešiem
Nu, pa 2Ls toč tādu neatrast, tur es Tev piekritīšu.
Eko spuldzēm ir vajadzīga ventilācija, paskaties kaut uz kastīti virsū, kur sazīmētas ieteicamās atrašanās vieta
Jā, ir tāda lieta. Taču - es arī kādu laiku mocījos ar ekonomiskajām spuldzēm vannasistabā. Kamēr liku parastās Philips pa 3Ls, tikmēr vairāk pa 6 mēnešiem nevilka. Tad sajozu jostu un veikalā nopirku (Megaman, laikam) ekonomisko spuldzi, kurai virsū taisni bija rakstīts, ka tā esot "ilga mūža". Tur gan stundām, gan slēgšanās reizēm bija par vienu nulli vairāk rakstīts, nekā visām citām, kas blakus stāvēja. Maksāja ap 10Ls. Pagaidām, tfu, tfu, tfu, jau otro gadu iet bez problēmām. Korpuss pusslēgts - augšpuse vaļā, un nav pie griestiem (ķipa, tāds kā apgāzts pusmēnesis pie sienas). Vienīgā problēma - ilgāk iesilst. Kādu minūti vajadzēs līdz pilnam spožumam (Philips uzreiz ieslēdzas uz max). Man ir aizdomas, ka tas ilgais mūžs tieši ar to arī ir panākts.

 

Un vēl kas - dzīvojamajā istabā pie griestiem ir gandrīz noslēgta lampa. Tāda kā bļoda, kas pie griestiem pielikta cieši klāt. Un neko - divas Philips ekonomiskās pa 3Ls (kaut kur 60W vai 75W ekvivalentas, neatceros - lielākas nelīda iekšā) jau vairāk kā 3 gadus rullē bez bēdām. Dedzinātas tiek diezgan daudz katru dienu. Jūtos, ka šīs spuldzes sevi jau ir atpelnījušas.

 

Tādi gaismasķermeņi pilna pasaule un tajos var tikai kvēlspuldzi ieskrūvēt.
Jā, vot tas gan ir stulbi, tur es piekrītu. Vienīgais mīnuss, ko es varu nosaukt ekonomiskajām spuldzēm - viņas ir lielākas, un pārsvarā lāga neiederas tajās vietās, kur parastās spuldzes paredzēts likt. Kas vēl pretīgāk - visas jaunās lampas arī nāk kā paredzētas kvēlspuldzēm. Man tagad arī taisni guļamistabai jaunu lampu jāmeklē, baigais retums tādas, kurās var ekonomiskās likt (nu, tā, lai normāli izskatās). :(

 

Pievienots: Un vēl viena lieta - tas aizliegums taču ir tikai uz 100W kvēlspuldzēm, ne? Visas pārējās taču vēl ir atļautas, vai ne? :)

 

Jā, autiņi kļuvuši komfortablāki un drošāki, bet degvielas patēriņu būtiski nevar nodzīt lejā pat pati modernākā elektronika. Vārdu sakot, tās "zaļās" runas ir liekulība un biznesa lobēšana.

Biznesam taču taisni būtu izdevīgāk, ja nebūtu tie noteikumi par efektivitāti! Viņiem (valdībai) taču jau ir 20-gades plāns jau gatavs par to, cik efektīvām jābūt mašīnām! Šobrīd autoražotāji diezgan svīst par to, kā izdosies ievērot noteikumus par efektivitāti pēc 10 gadiem. Tieši tāpēc, ka, kā jau Didzis teica, būtiski tur kaut ko nodzīt kļūst aizvien grūtāk. Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Biznesa lobēšana ir tajā apstāklī, ka spiež nomainīt vēl labi kalpojošoas lietas pret jaunām ar vienu vienīgu pamatojumu. Vārdu sakot, mākslīgi spiež uz apgrozījumu.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Kurš Tev spiež nomainīt kaut ko labi kalpojošu?

Tas bija par auto un tamlīdzīgām lietām. Piemēram, Londonā (diezgan plašā teritorijā) bija pāns ar šo gadu aizliegt (va ar;i liels nodoklis) iebraukt auto vecākām par kādu noteiktu gadu (neatceros cik). Nezinu vai realizēja. Par izmešiem runa nebija, tieši par vecumu.

 

Otrkārt, lai apgaismojums panāktu līdzvērtīgu efektu kā 3x100w lampiņas, nākas mainīt pašu apgaismes ķermeni, lai varētu ieskrūvēt vairāk lampiņu, vai apgaismes ķermeni pilnīgi citai tehnoloģijai, vai 0.5 latu vērtas lampiņas vietā pirkt lampiņas par vismaz 5 lati.

 

Vai to tiešām var nosaukt par līdzvērtīgu alternatīvu? Un ja tā ir, kāpēc tās ieviešanai ir jāpielieto administratīvas metodes?

 

Bez tam, kāpec tad tikai aizliegta tikai viena produktu grupa. Redz, es dedzinu 3x100w kvēlspuldzi, es esmu sliktais. Bet, to, ka alternatīvai slēdzu iekšā 300w halogēnspuldzi, tas nevienu vairs neinteresē. Divkoši vienkārši.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Ja tā būtu patiesība, tad visu šo jezgu varētu elementāri atrisināt ar eletrības tarifu palīdzību.
Tas bija par auto un tamlīdzīgām lietām. Piemēram, Londonā (diezgan plašā teritorijā) bija pāns ar šo gadu aizliegt (va ar;i liels nodoklis) iebraukt auto vecākām par kādu noteiktu gadu (neatceros cik).
:whistle2:

 

0.5Ls vērtas lampiņas vietā lampiņas par 5Ls ir līdzvērtīga alternatīva. Tač jau iepriekš tikai 101 reizi izrunāts, ka, jā, tas Tev pašam ir ekonomiski izdevīgāk. Tikai cilvēki ir iesīkstējuši, un 5Ls uz sitiena visiem šķiet vairāk, nekā 20Ls izsmērēti pa visu gadu.

 

Plus, gaismas ķermenis nav obligāti jāmaina - ja tajā jau no paša sākuma bija paredzēts skrūvēt 100W spuldzīti, tad ir gana daudz vietas, kur ieskrūvēt arī 21W ekonomisko. Tās, kurās nav vietas, nekad nav domātas vairāk par kādiem 40-60W (un tur var ieskrūvēt arī analogas ekonomiskās spuldzes). Nu, jā, tikai ne vienmēr tas smuki izskatās, tur es Tev piekrītu. :(

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Nu bet halogēnspuldze tak maksā daudz dārgāk, tātad viss OK- varka lielāka visiem un tai skaitā valstij,a par ekoloģiju un zaļo domāšanu, tas tā ,lai naivajai tautai iestāstītu :sarkasms: Vispār jau halogēnspuldzes dod bišku vairāk gaismas, tikai klasiskās kvēlspuldzes aiztāt tās nevar, jo jo kopuss pārāk mazs un kvēldiegs fiksi pārdeg. Vot halogēnspuldzes stienīšu izpildījuma ir normāla štelle, bet atkal tās nevar izmantot parasto kvēlspuldžu vietā. 12V khalogēnlampas arī normāli kalpo, bet vairs nevar tām normālu transformātoru nopirkt. Impulsu barblpki uz 12V sprāgst kā mušas. Grozi kāgribi, neko labāku un lētāku par kvēlspuldzi neviens nav izdomājis.

Link to comment
Share on other sites

0.5Ls vērtas lampiņas vietā lampiņas par 5Ls ir līdzvērtīga alternatīva. Tač jau iepriekš tikai 101 reizi izrunāts, ka, jā, tas Tev pašam ir ekonomiski izdevīgāk. Tikai cilvēki ir iesīkstējuši, un 5Ls uz sitiena visiem šķiet vairāk, nekā 20Ls izsmērēti pa visu gadu.

Jā, bet mani ienākumi arī ir 'izsmērēti' pa visu gadu. Otrkārt, paskatieties, cik ilgi jums mājās apgaismojums deg. Piemēram, man labi ja 2h dienā vidēji pa gadu salasīsies. Pie tāda režīma atmaksāšanās laiks diez vai būs gads.

Plus, gaismas ķermenis nav obligāti jāmaina - ja tajā jau no paša sākuma bija paredzēts skrūvēt 100W spuldzīti, tad ir gana daudz vietas, kur ieskrūvēt arī 21W ekonomisko.

Šobrīd tā arī ir, 3x20w ekonomiskās, bet tas nav tas pats. Droši vien 30w būtu kā vajag, bet, Tubus, tās maksā pat vēl vairāk par Ls 5.

Nu bet halogēnspuldze tak maksā daudz dārgāk, tātad viss OK- varka lielāka visiem un tai skaitā valstij,

Nē, Didzi, tās ir tās lētās, zem lata par 300w.

 

Vot halogēnspuldzes stienīšu izpildījuma ir normāla štelle, bet atkal tās nevar izmantot parasto kvēlspuldžu vietā.

Jā tā tiešām ir. Vēl ir grīdas lampa istabā ar tādu iekšā, tāpēc vēl varu pieciest esošo lustru ar eko lampām, ir alternatīva vajadzības gadījumā. Es jau vairāk cepos pa principu. Ja kāds sāk tukšā vietā, tad varbūt arī nesaprot, viņš var izvēlēties tieši ko vajag, nav jāpielāgojas un nekas nav jāmaina.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Patiesībā halogēnspuldzes ir ekonomiskākas nekā parastās spuldzes. Ne tik ļoti, kā ekonomiskās spuldzes/LED, bet tomēr. Bet tās nav tik plaši izplatītas kā 100W parastās spuldzītes, tāpēc arī tām vēl neviens nav ķēries klāt. Gan jau ar laiku arī tās nomainīs ar LED'iem. Taču tas varētu notikt arī dabīgā ceļā, bez valsts iejaukšanās.

 

Un vienmēr paliks nišas pielietojumi. Tiem neviens klāt neķersies, jo tie no kopējā elektrības patēriņa sastāda ļoti mazu %.

Link to comment
Share on other sites

Patiesībā halogēnspuldzes ir ekonomiskākas nekā parastās spuldzes

Ekonomiskākas vai efektīvākas? Ja abas ir 100w, tad abas tērēs 100w, bet halogēns būs spožāks, vai arī nē?

Link to comment
Share on other sites

Piemēram, man labi ja 2h dienā vidēji pa gadu salasīsies. Pie tāda režīma atmaksāšanās laiks diez vai būs gads.

Nu, parēķināsim. :)

 

Pieņēmumi: Parastā spuldze maksā 0.50Ls un ēd 100W; Ekonomiskā spuldze maksā 5.00Ls un ēd 20W. Elektrība maksā 0.10Ls/kWh.

 

Tātad, 1 stundā parastā spuldze noēd 0.1kWh = 0.01Ls. Ekonomiskā spuldze 1 stundā noēd 0.02kWh = 0.002Ls. Pēc cik ilga laika ekonomiskā spuldze izmaksās tikpat, cik parastā?

 

5 + 0.002*X = 0.5 + 0.01*X

4.5 = 0.01*x - 0.002*X

4.5 = 0.008*X

X = 4.5/0.008 = 562,5h.

 

Ja dienā dedzina 2h, tad tās ir 281,25 dienas. Mazāk nekā gads. :)

 

Ekonomiskākas vai efektīvākas? Ja abas ir 100w, tad abas tērēs 100w, bet halogēns būs spožāks, vai arī nē?

Vai tas nav viens un tas pats? Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Visa tā ir tukša teoretizēšana :) Man arī parastās spuldzes mainījās vidēji reizi gadā. Pārgāju uz ekonomiskajām - sprāgst, kā suņi, iraid arī varianti, ka 8 Ls spuldze pēc 2 nedēļām nosprāgst. Kad sāku ekonomiskās lietot, excel failu ieviesu, cik nu man tas viss izmaksā. Totāli, absolūti un galīgi neizdevīgi - par n reizēm. Elektrībā labi, ja pāris latus varēja iegūt mēnesī (nu, OK, viens toreiz dzīvoju, ta cik nu dedzināju), a vot šitādai lampai nomirstot jebkāda ekonomija uz pus gadu pakaļā, atvainojos. Neviena ekonomiskā spuldze gadu (!) neturēja, tas 100 un 100%.

Link to comment
Share on other sites

Nu smuki, tātad šajā gadījumā minimālam ekospuldzes kalpošanas laikam ir jābūt 2 x 281 diena (kas droši vien arī ir), lai man visu laiku nevajadzētu dzīties pakaļ. Pieņemot, ka nekas cits nav jāmaina, jā, tas varētu būt arguments, ja gadās atrast spuldzīti, kas apmierina arī pārējās prasības. Gan jau tāda ir. Nezinu, kā tagad, kādreiz bija ļoti lielas atšķirības. Es tak savā laikā kādas 30 gab 20w ekolampas atsūtīju savējiem no Anglijas. Tur lielveikalā pa 1 mārciņu tirgoja un tai pat laikā Latvijā par sū prasīja trisreiz vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Pievienots: Pat ja mēs pagriežam parametrus vēl agresīvākus - parastā spuldze maksā 0.25Ls; ekonomiskā ir 23W; elektrība maksā 0.08Ls/kWh - tik un tā atmaksāšanās laiks ir īsi virs viena gada (mazāk par 1 gadu un 1 mēnesi). Rekur atradu vienu online kalkulatoru.

 

Neviena ekonomiskā spuldze gadu (!) neturēja, tas 100 un 100%.
Nez, tad jāskatās uz citiem apstākļiem. Kā jau teicu - man mierīgi iet 3 gadus un uz augšu, reti kad kāda izdeg. Un tā nav nekāda teoretizēšana.

 

Slēgti korpusi? Lēti čainīzeri?

Tur lielveikalā pa 1 mārciņu tirgoja
Takš cik reizes jāatkārto - lētie draņķi par 2Ls toč nekādu ekonomiju nesataisīs! Un man vienalga, kurā valstī Tu viņus pērc. Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Nē, tas ir labais piemērs. Man te vēl arvien lielākā daļa, cik redzu, no tām 1 mārciņu spuldzēm strādā, vairāk kā divi gadi būs.

 

Uz paciņas rakstīts 8 gadi, lai tik pamēģina izdegt ievērojami ātrāk.

 

Es pieņemu, ka Anglijā tajā laikā bija kāds atbalsts, cenu starpība ar Latviju bija fantastiska.

Link to comment
Share on other sites

Vilx, gan jau Tavs aprēķins ir pareizs, un neviens jau nesaka,kaekonomiskāspuldze nepatērē mazāk elektrības. Tikai nevajag salīdzināt 18-20W ekonomisko un 100W parasto. Tur vienādības zīme nesanāk. Jā, reklāmā jā, bet dzīvē nē.Paņem eksponometru un pats pamēri. 100W atbilst aptuveni 23-26W ekonomiskā. Tātad ekonomiskā spuldze atmaksājas aptuveni gada laikā, bet vidēji tas arī gadu kalpo.Ekonomiskā spuldze nav ekoloģiska(dzīvsudrabs), to izgatavojot patērēta daudz vairāk enerģihas un vēl jātērē līdzekļi utilizacijā.Kur tad te ir tā :"zaļā" domāšama?

Link to comment
Share on other sites

Ekonomiskākas vai efektīvākas? Ja abas ir 100w, tad abas tērēs 100w, bet halogēns būs spožāks, vai arī nē?

 

ediots: priekšnamā jau pāris mēnešus stāv 2 reflektorspuldzes - 42W halogēnā un 60W parastā. Atšķirība iesilšanas ātrumā vai spožumā nekāda.

~1/3 elektrības ietaupījums, nekādā ziņā neatpaliekot jaudā - tā ir ekonomija.

Virtuvē laikam arī viena tāda ieskrūvēta starp 60-vatīgajām. Pat atšķirt nevar, kura tā ir.

 

 

Ar ekonomiskajām garajām pieredze tāda, ka ir kalpojušas labi IKI pirktās. ~2 gadus nostāvēja 2x 11W spuldzītes sienas lampā aiz dūmakaina kupola, degot visu vakaru, joprojām darba kārtībā. TV lūrēšanai, datora lietošanai dīvānā utml aktivitātēm pilnībā pietiekams apgaismojums.

Koridorā aiz papīra kupola nostāvēja arī ~2 gadus 9W lampa - reizēm ejot prom atstājam lai vismaz kāda gaisma logos. Joprojām darba kārtībā.

 

 

Baigajam Jankam u.c biedriem laikam nestabila elektrība vai kreisās lampiņu firmas trāpās, ja tās mirst kā mušas :/

 

Well, General Electric - šitās ir firmas, kas labi kalpojušas aiz kupoliem un vietās, kur ieslēdz uz visu vakaru. Uz atlaidēm IKI ņemtas, ja pareizi atceros.

 

Ir "mantojumā" no iepriekšējiem iemītniekiem palikušas Osram Dulux apaļās - tika te izmantotas priekšnamam. Ievācoties apnika tā lēnā ieslēgšanās ( jēgas nekādas no spuldzes ), ielikām vietā halogēno 42W. Bet arī biežu slēgāšanu pārdzīvojusi, joprojām darba kārtībā.

Link to comment
Share on other sites

ediots: priekšnamā jau pāris mēnešus stāv 2 reflektorspuldzes - 42W halogēnā un 60W parastā. Atšķirība iesilšanas ātrumā vai spožumā nekāda. ~1/3 elektrības ietaupījums, nekādā ziņā neatpaliekot jaudā - tā ir ekonomija.

Jā, ja tā skatās, tad taisnība. Man šķiet, ka garie halogēni veikalā tikai sākas no 100w, bet varbūt nē.

Link to comment
Share on other sites

Mirst,mirst kā mušas un elektrība tur ņipričom. Pat visdārgākā labas firmas ekonomiskā spuldze bieži nosprāfst ieslēdzot ārā pie -27 grādiem.Man divas nobeidzās ārā un tapēc pārgāju uz diožu spuldzēm. Mzjaudīgās es principā nelietoju,jo nav tādas vietas,kur izmantot, bet 26W riktīgi silst un elektronika nosprāgst tai temperatūrā.Jā, es saprotu,ka vajadzētu spuldzi turēt ar cokolu uz leju, bet tad jāmaina lustras dizains.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Jā, es saprotu,ka vajadzētu spuldzi turēt ar cokolu uz leju, bet tad jāmaina lustras dizains.

Nu lūk, es arī visu laiku cenšos argumentēt, ka bieži ir papildu izmaksas, lai sekmīgi pielietotu ekospuldzes. Nevar tikai elektrības ietaupījumu skatīties.

 

Tāpat ar tām led spuldzēm. Man lustrā ir ar cokoliem uz leju. Tas nozīmē, ka led lampa uz apakšu slikti apgaismos, kvēlspuldze un pat ekospuldze to darīs veiksmīgāk.

Link to comment
Share on other sites

Pat visdārgākā labas firmas ekonomiskā spuldze bieži nosprāfst ieslēdzot ārā pie -27 grādiem.

ha - tad runa tomēr ir par ekstrēmiem apstākļiem, kas vajadzīgi lai spuldzes sprāgtu nost ;)

 

Labierīcību spoguļskapītī ir divas Megaman Ping-Pong, sāk spīdēt faktiski uzreiz, pilnu jaudu iegūst līdz 2 minūtēm. Arī laba manta - pēc krāsas izskatās, ka ilgi stāvējušas tur, nav jāmaina ik pēc dažiem mēnešiem.

 

Jā, ja tā skatās, tad taisnība. Man šķiet, ka garie halogēni veikalā tikai sākas no 100w, bet varbūt nē.

 

kas ir "garie halogēni"? Halogēnā reflektorspuldze, kas ar 28w, 42w u.c jaudām nopērkama veikalos, izskatās šitāda (kātiņā sākas stikla veidojums interesants):

vxe_130976_l.jpg

 

 

Ja paprasīsi veikalā vienkārši halogēnspuldzi, tad dabūsi šitādu:

vxe_130650_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...