Jump to content

Ekonomiskas spuldzes.


Kitai
 Share

Recommended Posts

Mazmājiņai derēs 10-15W,viesistabai no 20W uz augšu.Vispār jau lumeni jāskatās uz iepakojuma,nevis vati,jo vairāk lumeni,jo spožāka.

Labots - maritis
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 430
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Didzis

    39

  • Tubus

    27

  • ediots

    27

  • e = d

    31

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mazmājiņai gan ekonomisko nepērc. Nu vienīgi ja avīzi tur taisies ilgi sēdēt un lasīt avīzi, bet citādak, kad lampa būs iesilusi, tu jau tur visas lietas sen būsi nokārtojusi. Vēl varu piemetināt, skaties uz iepakojuma v krāsu temperatūru. Ja tā ir ap 3000K, tad gaisma bus silta un patikama, bet ja ap 5000K, tad zila miroņgaisma. Ja krāsu temperatūra un lumeni nav rakstīti, tad tās ir kreisās ķīniešu lampas un es neieteiktu tās pirkt. Normāls ražotājs vienmer uzraksta uz iepakojuma tehniskos parametrus!

Link to comment
Share on other sites

Ir pieejamas ekonomiskās spuldzes ar momentālo '' uzsilšanu '' un neierobežotu ieslēgšanas un izslēgšanas skaitu,tā ka der arī mazmājiņai.Pirms pāris gadiem eksperimentam ieskrūvēju pa vienai gan mazmājiņā,gan vannas istabā,abas darbojas joprojām un ņemot vērā bērnu skaitu mājā, tiek darbinātas visai intensīvi.Spuldzes pirku angļu ebajā un bija megaman,varbūt tāpēc tik izturīgas.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nezi, man istabā bij ieliktas 3x25W (kauču kas ap 20+) ekonomiskās, nu ir bišķi pa tumšu. Vienu nomainīju uz klasisko 60W kvēlspuldzi, nu, so, so - ciešami. A tā uz sitiena, man šķiet, ka lielākas par tiem 25W nemaz bodēs neesmu piefiksējis.

Link to comment
Share on other sites

A man visā dzīvoklī, un mājā visas ekonomiskās. Pēdējā laikā superneto pirktas. Da šancē un galvenais, ka man patīk. Ar ekonomiskajām sāku ķēmoties jau 90-to beigās. Vidēji viena spuldze pa gadu aiziet pie dieviem. Jā, dažas superneto pirktās slēdzas ar 1sekundes aizturi, bet es par to diži neiespringstu. Kaķa sūdu tāpat saožu pa gabalu. Ekonomiskās ir mans spuldžu ceļš /Frenks Sinatra/. Un galvenais, tākā es tās pērku par savu naudu, neiesaku uz manu komentu pārāk iespringt

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nu , tā , sanāca notestēt LED garās ( T8 , tipa kas dienasgaismas garās spuldzes) . Teikšu kā ir , nedaudz žoklis atkārās par to kur tās tehnoloģijas aizgājušas. Tā ka tika aizvietota standarta armatūrā (nu izņemot starteri un balastu) , tad bija ar ko salīdzināt. Faktiski tā 600mm garā (18 w luminiscentās gabarīts) ar patērēto jaudu 9W nu reāli dod VAIRĀK gaismas kā tā oriģinālā 18w luminiscentā. Arī tai spektrs tīri neko (normāls). Pats galvenais ka cenas jau ir cilvēcīgākas (ja skatās jaudas ) . Tanī LASD bodē, Sadovņikova 9 (pirms Latgalītes) 600mm, 9W (18w lum. analogs ) laikam 26 ls , bet 1200mm, 18W (36w lum. analogs) tik 28 ls. Nu pēdēja vispār attiecība cena/spožums ir pa pirmo. Starp citu, šiem , bodē ir četru spuldžu gaismeklī ieliktas blakus divas LED un divas luminiscentās. Var redzēt ka LED ar uz pusi mazāko jaudu spid gaišak kā luminiscentās. Nu vienīgais šo spuldžu trūkums (garo) ka nederēs lustrās ar parasto patronu. A tā, laba manta. Starp citu šiem, tanī bodē, saradies vesels lērums visvisādu citu LED spuldžu. Tā ka mana skepse par LED spuldzēm kā ''miroņgaismu'' krietni saruka . Ja šitā tās tehnoloģijas turpināsies , tad tiešam drīz daudzi lietos LED sadzīvē nevis tik koridoros/tualetēs. Vēl kāda īpatnība, ko izpētīju tai spuldzei pēc specifikācijas, jaudas koeficients .96 . Prastam lietotājam tas maz ko izteiks, bet saprotošam pasaka ka spuldzē ir iekšā smalka barošanas elektronika . Nu vienkārši sakot paņem no maiņstrāvas sinosoīdas visu ko var paņemt , nevis kaut ko kā tas ir prastajās ekonomiskajās spuldzēs, kur ieejas ķēde sastāv no diožu tiltiņa un kondensatora. Nu viens no labumiem ir arī tas ka šitādas, smalkas , darbojās plašā sprieguma diapozonā. Nu no 99V līdz 277V. Attiecīgi vienlīdz spoži spīdēs gan pie pazemināta sprieguma , gan paaugstināta. Nu, ja padomā, tad tanī spuldzē tas dārgākais ir tā barošanas elektronika. Tāpēc laikam starp 600mm un 1200mm tik minimāla cenas starpība.

Link to comment
Share on other sites

nopirku philips e14 12w saskrūvēju, super ekonomija, tik jāatceras ka nevar visu laiku slēgt ārā/ iekšā

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Superekonomija - salīdzinot ar ko? Neskrūvē vispār iekšā, būs vēl ekonomiskāk :) Tādi 12W - kam tas reali atbilst - 30W kvēlspuldzei? :) Tās kuras bija 20W iraid švakākas par 60W kvēlspuldzi, kauču virsū vai tik visa 75W atbilstība nebij uzdrukāta. Da graši tur sanāk, ne ekonomija. Var jau būt, ka kāds visu dienu gaismu dedzina, ta jūt. Man - vai es par apgaismojumu 2x vairāk vai mazāk maksāju - tā i tufta. Apgaismojums nav zvēra daļa no kopējā elektrības patēriņa.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau lumeni jāskatās uz iepakojuma,nevis vati,jo vairāk lumeni,jo spožāka.

Jo vairāk, jo sliktāk, ja vien nestrādā morgā. Pa 2700 augstāku nevajag ņemt, jo pazūd gaismas siltums.

Link to comment
Share on other sites

Tādi 12W - kam tas reali atbilst - 30W kvēlspuldzei? :) Tās kuras bija 20W iraid švakākas par 60W kvēlspuldzi, kauču virsū vai tik visa 75W atbilstība

Nu nezinu par citām, tika iepirktas Megaman 15W un 20W. 20 gandrīz kā 100 spīd, 15 pa vidu starp 60 un 75 kvēlspuldzēm.

Link to comment
Share on other sites

Zuxters, pēc kā Tu secini, ka 15W ekon. spīd kā 60-75 W kvelspuldze? Pēc telpas izgaismošanas, vai kaut kā citādi? Piemēram, uzmetot acis uz spuldzi un sajūtot, cik stipri nožilbst acis?

Man kaut kā nav nācies atrast 15W spuldzi, kas atbilstu reāliem 75W. Mērīju pat ar fotogrāfiem paredzēto gaismas mērītāju. Sanāk labi ja 50W

Link to comment
Share on other sites

Varbūt tagad pieejamās ir palikušas švakākas, nezinu. Tās tiku pircis pirms ~3gadiem (akcija 1 Ls). Kad mainīju, tad arī skatījos tīri uz izjūtām, cik gaiša telpa ar vienu vai otru. Sajūtas bija tādas - 20 pa vidu starp 75 un 100, 15 pa vidu starp 60 un 75. Varbūt ar mērinstrumentiem tā bilde ir citādāka, bet kāda tam šķirba ja sajūtas maz atšķiras. Spuldzes parametri - 15W, 130mA, 2700K. 20W pirms gada aizgāja.

Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

Jo vairāk, jo sliktāk, ja vien nestrādā morgā. Pa 2700 augstāku nevajag ņemt, jo pazūd gaismas siltums.

 

Ko var murgot. Lūmeni nav kelvini.

 

Lūmeni - gaismas spilgtums

Vati(W) - patērētā jauda

Kelvini - krāsas temperatūra(gaismas tonis,siltums)

 

CRI - krāsu atveidošanas indekss(<90 miroņu krāsa)

 

Svarīgs parametrs komfortam ir tieši CRI, jo tikai halogēnam vai kvēlspuldzei tas ir ap 100. LEDiem CRI ir ap 75 un CCFL ir ap 80. Tātad lai kā gribētos apgalvot, ka "Tā ka mana skepse par LED spuldzēm kā ''miroņgaismu'' krietni saruka" tam nav objektīva pamata. Plus vēl CCFL nāk klāt mirgošana.

 

 

Nu galvenais, lai iegūtā gaisma ir pēc iespējas lielāka pret iztērēto enerģiju. :friends:

 

Ko tu uzskati par gaismu? Visefektīvākās ir nātrija lampas, dod ārā tādu izteikti spožu dzeltenu gaismu, plaši tiek izmantotas ielu apgaismošanai. Lai gan spožas redzēt tajās neko nevar, citu krāsu kā sugas tur nav. Tā kā ne viss ir tik vienkārši.

Labots - Kanibaals
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

CRI ir diezgan apšaubāms kā subjektīvās gaismas mērs. tas apskata tikai 8 krāsas paraugu atbilstību ideālam. Ar ļoti nelielām novirzēm apgaismojuma spektrā var iegūt zemu cri, bet praktiski uz aci nepamanāmu atšķirību.

 

Tā kā apgalvojumiem "cri<90 = miroņu krāsa" nav nekāda pamata.

Link to comment
Share on other sites

Ko var murgot. Lūmeni nav kelvini.

Taisnība, ātrumā sapratu, ka par kelviniem ir runa. :sorry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Donkeyhot

Tur visa elektronika ir lampā. Ja pirms tam nekā tāda nebija un lampa ir jau ilgu laiku kalpojusi, tad būs vien jāmaina. Bet ja mirgotu jau sākumā, tad tā jau cita vaina.

Link to comment
Share on other sites

Šodien braucu par Ķeguma tiltu un tur ūdens smuki tecēja, bez raustīsanās. Tā ka laikam vien vaina būs lampā. Var būt pati spuldze nobeigusies, bet ei nu sazini. Paņem lamu līdzi uz bodi un lai bodnieks ieliek jaunu. Ja nemirgo, tad pērc jaunu spuldzi, ja mirgo, tad met to lamo niskastē. Nē, nu ja ir sajēga elektronika, tad jau noteikti var salabot, bet pie meistara nest neatmaksājas.

Link to comment
Share on other sites

Tikko izjaucu to lampu, saliku atpakaļ. It kā raustās bik mazāk, nekā vairs nesaprotu, varbūt man vienkārši rādās :resent: Nu pastrādas bišk, tad jau redzēs.

 

Vispār laba ideja aiznest lampu uz veikalu, būs tā arī jāizdara.

Link to comment
Share on other sites

Tā takšu parastā dienasgaismas spuldze, kur starteris iebūvēts spuldzē, bet drosele tanī blokā kas vadā. Nu 50Hz mirgošana garantēta. Ja jūtīgs, tad var just ka kas nav kā vajag. Nu ja rupi mirgo, tad jau kautkas čupā ar iebūvēto starteri.

Link to comment
Share on other sites

Rupji nemirgo, bet ar 50Hz, laikam esmu jūtīgs. Kaut kā liekas, ka agrāk nemirgoja, bet varbūt vienkārši nepievērsu tam uzmanību un acis sāp no datora.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
oxygen

Tā vis tek un mainās. Rādās ka normālas LED spuldzes ir nopērkamas par normālām cenām. Konkrēti redzēju darbībā 8 W LED (šitādu http://www.interveikals.lv/info/70836//) . Nu teikšu kā ir spīd kā padzīvojusi ekonomiskā gāzizlādes 20 w E27 patronai. Ja paskatās cenu (ap 8-10 ls) , tad jau var padomāt . Līdz šim bija vai nu cena debesīs vai gaisma nekāda (tonis un lūmeni) ja cena zema. Tiem piegādātājiem ir arī kalkulators kur var sarēķināt to ekonomiju http://leduro.lv/index.php?id=15 . Nu diezgan viegli sarēķināt ka ir jēga pirkt vietām kur ilgi dedzina i tad , ņemot vērā pašas spuldzes cenu , atmaksāsies labi ja pēc pusgada ( ja nelieto nonstopā 24 st diennaktī). Bet progres šinī lauciņā ir jūtams. Sāku apsvērt vai nav jānopērk priekš dzīvojamās istabas, jo tur ikdienā dedzina visilgāk gaismu. Tik nez kā būs ar tā 40000 darba stundām. Ar gazilādes ekonomiskajām pieredze ka nevar ticēt ko raksta uz iepakojuma. Philips , reāli , velk labi ja 2-3 gadus. Beigās , ņemot vērā cenu, sāku domāt ka ar ekonomiju vai tik neesmu labi ja pa nullēm.

Link to comment
Share on other sites

Paņēmu no ebaja sauju šitādas - http://www.ebay.com/itm/7W-E27-Warm-White-SMD-LED-Corn-Light-Bulb-Energy-saving-Lamp-/220859464466?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item336c3ffb12

Kaut kur 75W kvēlspuldzei subjektīvi atbilst pēc gaismas daudzuma. Reāli ir nedaudz virs 5w elektrības patēriņš (nomērīts). Gaismas krāsa ir virs 3K, nav gluži dzeltena.

Link to comment
Share on other sites

hamster

Es nomainīju halogēnās lampas (GU 10) uz LED-iem no ebay http://www.ebay.com/itm/Top-60-LED-3528-SMD-Spotlight-Bulb-Warm-White-GU10-Base-230V-AC-for-Home-Office-/280869673651?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4165231ab3 dažāda veidu LED SMD utt. Kvalitāte izskatās ka garāža lodētas. Pagājis 1,5 gads. viens led uzsprāga pēc nedēļas, labi ka neviena nebija tuvumā. Detaļās lido uz visām pusēm. Pārējās turas. Gaisma - lai arī raksta ka warm nav salīdzināma ar kvēldiegu spuldzēm - tik un tā mazliet auksta. Ekonomija - fig zin, sen neesmu latEnergo starta tarifā:)

Par parastajām ekonomiskajām spuldzēm http://www.aircomnet.lv/index.php?productID=205947 neviena nav izturējusi solītos 5 gadus.

Link to comment
Share on other sites

Nu, ja ņem spuldzi, kuras parastā cena ir 1.28Ls bez atlaidēm, tad 5 gadus toč negaidi. Bet Tev arī nevajag sagaidīt 5 gadus. Pieņemot, ka Tev ir starta tarifs, Tev vajag ieekonomēt 1.28/0.08 = 16kwh. Vienā stundā Tu (salīdzinot ar parasto kvēlspuldzi) Tu ieekonomē 0.06kwh. Tātad, 267h laikā būsi spuldzi atpelnījis. Pat, ja Tev šī spuldze spīdēs tikai vidēji 1h dienā, Tev pat vesels gads tur nesanāks.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka
(labots)

->Vilx-

 

Arī no dārgajām neko dižu gaidīt nevar. Man kauču kāds Philips pa 8 Ls pēc pāris nedēļām nosvila - vot i rēķini cik ilgu laiku vajag, lai atpelnītu šitos zaudējumus, un varētu sākt runāt par nākošās iepirktās spuldzes atpelnīšanos (pat, ja es nākošo pa latu iepērku). Un jā - bodē pasūtīja irst ar nomaiņu :)

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

2x pa četrām GU10 esmu sūtījis no ebay. Pirmo reizi 3528, bija rakstīts, ka warm, bet reāli diezgan zilas (iespējam ķīnietis kaut ko sajaucis) Otrajā reizē sūtīju 5050, tās gan patīkami dzeltenas. Aizvakar tika veikts trešais sūtījums ar warm 5050, tad jau redzēs ko šoreiz atsūtīs :D

Gads kopš pirmās nopirku nav pagājis, bet pagaidām sūdzību nav.

 

GU10 būšu nomainījis, tagad jāķeras klāt MR16, bet tur vēl arī trafiņš cits jāsūta.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Es paņēmu šitādu,- E27 65 led (un vienu popkornu,)

 

http://www.ebay.com/...=item519b131708

 

nu dies kas nav, lodēšanai ok, bet lai aizvietotu kaut vai ļumeni, ņea...

 

pārāk švakas

Diez vai tur kāda sarežģītāka lektronika ir iekšā, var barot 12V arī no veciem ATX barokļiem, ja kas, bet tie sprieguma pazeminātāji nopērkami tur pat ebay... 105W kādi ls 3.

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

sāku likt šādas dzīvojamā istabā, gaisma laba+plus regulējas stars uz vienu vai otru pusi.

Galīgi silta tā gaisma nav, bet tieši tāda lai nebūtu traucējoša.

http://www.ebay.com/...984.m1497.l2649

 

uz 20 m2 kādas 25 līdz 30 gab vajadzīga, tērē 3,4w viena(nomērīju)

Ak jā,der labi ja sūdīgi griesti, jo gaišš ir vis izņemot griestus.

Viena cena ir no 4,5 līdz 5,5$

Pie mums līdzīgas jau protams maksā pie 10 ls gabalā.

Labots - rashns
Link to comment
Share on other sites

3x pa četrām spuldzēm ?(Gu10) esmu pircis ebay. Pirmajā reizēm atnāca diezgan liels mironis, lai gan bija minēts 3200-3500k

Otrajā reizē atnāca ar ļoti patīkamu gaismu. Šķiet ka bija 2800-3200 (vai 3000), trešajā reizē atnāca nedaudz baltākas, bet tāpat 10x patīkamāk kā pirmais mironis.

Link to comment
Share on other sites

Nu mani 400 lūmeni par LED spuldzēm.

Lietojamas:

līdz 3500 K (silti baltas līdz baltas)

sākot no 5x1 W vai kaut ko ekvivalentu (5x1W gaismas atdeve nereti ir lielāka kā 3x3W)

un gaisma virs 390..400 lm.

 

Kaut ko virs 20 Ls/gab bezjēdzīgi pirkt. (Izņemot 60x60 paneļus iekārtajiem griestiem)

Tie GU10/MR16 aizvietotāji neder nekam citam, kā akvārija vai gleznas/fotogrāfijas pie sienas izgaismošanai. Vai arī pilni griesti ar tādām, lai būtu kaut cik jēdzīgs apgaismojums.

 

Te sakarīgas domas:

uz 20 m2 kādas 25 līdz 30 gab vajadzīga, tērē 3,4w viena(nomērīju) Ak jā,der labi ja sūdīgi griesti, jo gaišš ir vis izņemot griestus.
Labots - marizo
Link to comment
Share on other sites

Mazajām spuldzītēm (GU10 un vēl kādas tur), kuras domātas iebūvējamo halogēnu aizvietošanai ir viena kritiska lieta. Tās jāņem tikai 12V variants vai ar atsevišķu driver bloku. Nu kā rashns norādītās. Ja ņems ar korpusā iebūvētu driver no 220 uz 12 ir ļoti liels risks, ka tā spuldze ilgi nevilks. Jo tur fiziski nav iespējama normāla siltuma novadīšana.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...