Jump to content

Ekonomiskas spuldzes.


Kitai
 Share

Recommended Posts

Varbūt kaut kur (šaubos gan) ir arī aprēķināts, cik izejvielu/enerģijas/atkritumu/darba "per lumen" veidojas uzražojot 1 kvēlspuldzi, 1 dienasgaismas lampu, 1 led.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 430
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Didzis

    39

  • Tubus

    27

  • ediots

    27

  • e = d

    31

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu man līdz šim dabiskā veidā ir nobeigušās tikai 3 ekonomiskās spuldzes, visas bija ar tranzistoriem. Divām bija pārdedzis viens kvēldiegs un otrai bija atlodējies tas kondensators starp kvēldiegiem. Visas bija labojamas.

 

Un nedaudz offtopikā - kas lācītim vēderā:

Compact Fluorescent Lamp (CFL) teardown

 

Tas raksts izskatās kā tulkots ar google translate.

Link to comment
Share on other sites

yyy, tas kvēldiegs parasti arī pārsvilst no tās prastās shēmas. Pašam ir viens gaismeklis, kur cauruļveida 11W luminiscentā spuldze. Apnika katru otro mēnesi mainīt pārdegušās spuldzes (un tās maksā arī naudu) nopirku normālu elektronisko balastu, izravēju ārā veco kas sastāvēja no pāris tranzistoriem un jau divus gadus neesmu mainījis lampu. Nu ja spuldzi iedarbina un darbina pēc normāla algoritma , tad tās tiešam kalpo ilgi. Nezinu tā jaunā balasta shēmas smalkumus, bet uz plates ir vairākas mikrenes un kaudze elementu. Kas īpatnēji, pēc divu gadu darbināšanas tur kur spuldzei elektrodi nav nekāda tumša nosēduma uz stikla. Tātad laikam kvēldiegs (kas arī ir emisijas elektrods) iztvaiko/dilst minimāli un tas normālais balasts strādā pa pirmo.

Link to comment
Share on other sites

Nomainiju ~10 spuldzes uz halogeniem un ekonomiskajam. no ~120kWh uz 90kWh. Menesi 1-2 spuldzes sevi atpelna. Protams neskaitot dazhas liekas morga spuldzes plaukta, kas eksperimentali tika atzitas par nelietojamam.

Link to comment
Share on other sites

Esi laimīgs cilvēks. Man savā mājā grūti zem 400kWh menesī tikt. Vasarā ir mazāk, bet ziemā pat vairāk ar visām ekonomiskajām un diožu spuldzēm. Nu jā, man jau darbnica mājā un diezgan daudz sanak strādat, bet tad gaismu es nežēloju un uz jevropas direktīvām neskatos :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Vienu Osram spuldzi ar 3200k uzliku sievai izstabā un tā labi kalpo. Nopirku otru tieši tādu pašu otrai istabai. Varbūt reizes divdesmit ieslēdzu un tak nosprāga maita. Vot i viss biznes -viena darbojoša lampa izmaksāja 12Ls :sarkasms: Philipsi man nosprāga pie lieliem mīnusiem.Atkal tikai zaudejumi. Itkā jau čekus saglabāju, bet ei nu meklē , brauc uz bodi un tad vēl saņem "pozitīvas emocijas" no bodnieka, kuram nafig negribās tās lampas ņemt atpakaļ. . Toties diožu lampas darbojas perfekti.

Nu i nafig pirkt tās dārgās, ja maximas 1 Ls spuldzes dara tāpat ,- saskrūvēju tur visādas, vienu klāstu nopirku Glāzgovā, ja nemaldos 6 spuldzes pa mārciņu, hvz..- zālā domāšana šiem??? nu un kalpo viss godam,... hmmm, ja nenosprāgst uzreiz...

http://www.ebay.com/...c#ht_4796wt_860

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

janissipkovs

Esmu pieredzējis taupītājs. Zinu stāstīt, ka lielākais enerģijas patēriņš privātmājās ir no patstāvīgi ieslēgtajām ierīcēm. Tādām, kā signalizācija, internets, guļošie parāti utt. Rekur var pasekot vienai dzīvojamajai ēkai onlinē līdzi: http://my.currentcost.com/device/30432

Link to comment
Share on other sites

Da nu labi, uz divdesmit minūtēm ieslēgta elektriskā plītiņa notērēs vairak kā visa mājas aparatūra dežurrežīmā mēneša laikā. Jo vairāk rausīsi štepseļus no kontaktiem, jo biežak būs jālabo vai jāmaina visi tie aparāti. Lampiņa jau arī parasti izdeg ieslēdzot :sarkasms: Tā tada mode tagad uz tiem dežūrrežīmiem klupt virsū. Tai pat laikā, man, nekad neslegts ārā SAT uztvērējs, kalpoja gadu ilgāk par tādu pašu aparātu, kuru vienmēr pēc lietšanas atslēdza no tīkla. Nu labi, man jau tas remonts un kondēnsatori neko nemaksāja, bet parastam lietotājam, kuram jalūdz meistara palīdzība, tas ir būtiski. Tā kā nevar zināt, vai štepseļu raustīšana atmaksājas :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Pastāsti, cik hektārus ar kādiem prožektoriem tu apgaismo, lai sasniegtu šos kW. :moil: Laukos viss uz elektrības - boileris, ūdens sūknis, elektriskā plīts, el. sildītājs vannasistabā un salasās tikai ~300kw.

Man savā mājā grūti zem 400kWh menesī tikt.

Link to comment
Share on other sites

janissipkovs

Nav Tev šoreiz taisnība. Lūk mani dati no Google Powermeter (kad šamējais vēl bija dzīvs)

http://twitter.com/#!/energodata/status/118338615444115456/photo/1/large

Redzi gandrīz puse aiziet gaidīšanas režīmā. Tie puļķi kā reize ir plīts un trauku mašīna.

 

Man 80 m2. Vakar notērēju 10 kWh. Mājās paēdu brokastis, tad nebiju mājā līdz 21:30, tad pāris stundas gaismas un gāju gulēt. Man ir saldētava, ledusskapis, signalizācija, el. siltā grīda vannas istabā 2m2, wi-fi, Lattlecom rūteris, radio telefons, ir elektriskā plīts, bet to vakar šķiet nelietoju. Tā kā 400 kWh mēnesī uzraut nav nekādu problēmu.

Link to comment
Share on other sites

~260 m2 mājai mēnesī zem 600kWh palīst nav iespējams, vidēji ap 800 kWh. Ledusskapis un akvārijs vien ~150 kWh pa mēnesi savāc.

Link to comment
Share on other sites

Tas ir vienkārši ideotisms aizliegt kvēklspuldzes.

 

Kur tu rāvi, ka ir aizliegtas kvēlspuldzes. Halogēnkvēlspuldzes neviens netaisās un arī neaizliegs. No tirgus izņem parastās kvēlspuldzes ne jau halogēnās. Halogēnās salīdzinot ar parastajām atmaksājas un nekas tur ātrāk neizdeg un neizdegs. Tieši parasto kvēlspuldžu kvēldiegs ir pārāk garš un tievs, tāpēc izdeg ļoti ātri pie tam jūtīgs uz vibrācijām.

Link to comment
Share on other sites

Starp citu - tās spuldzes pilnīgi vairs nekur nevarēs dabūt vai kā? Man ir lavas lampa, kura paredzēta 40W parastajai spuldzītei, un tā ir diezgan izvēlīga. Pamēģināju ieskrūvēt 60W - uzkarsa par daudz, un visa "lava" tusēja pa lampas augšpusi. Par ekonomiskajām spuldzēm var aizmirst, jo tajā korpusā tur nav vietas tik daudz (un sils arī mazāk). Nezinu, vai halogēnās derēs.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu kā ar 40W spuldzēm, tās tak laikam vēl tirgo, bet 100W spuldzes, tāpat kā etiķa esenci, es pērku lauku bodē. Bez jebkādiem sirdsabziņas pērmetumiem es to melno tirgu balstīšu un pirkšu kvēlspuldzes. Tiko dabūju savai kolekcijai 5000W kvēlspuldzi. Tas man protestam pret jevropas aizliegumu uz kvēlspuldzēm. Ir problēmas ar tās spuldzes ieslēgšanu, jo patērē pie 23A un sit ārā 25A automātu. Būs jāuztaisa kāda bilde.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Didzis,

 

Aizmirsi vēl kvalitātes etalonu melbalto padomju televizoru un veco labo freona ledusskapi :)

Link to comment
Share on other sites

Ko tu ņemies ar protestiemn nevien tāpat tevi nesadzirdēs. Iepērc tā pavairāk 100W-nieces un kas vēl tev tur populārs vajadzīgs, lai tavam mūžam pietiek.

Link to comment
Share on other sites

Es jau tikai pret kvēlspuldžu tirdzniecības aizliegumu, tapēc tādu 5kW uzliku :sarkasms: Lokizlādes jau jevropa nav aizliegusi. Da nu labi, neesmujau es galīgi konservatīvs vecis, bet vienkārši riebjas, ja kāds grib man diktet savus noteikumus. Gurķus marinet nedrīkst, etiķis esot inde, novusu spēlēt nedrīkst, borskābe arī inde. Nu kas būs nākošais? Būtu uzlikuši kvēlspuldzēm kādu nodokli un miers- nē, vajag aizliegt "iļjiča spuldzīti".

Ja par tēmu un spektriem, tad novēroju interesantu parādību. Man pie mājas putnubūrī iemetušies sirseņi. Tad nu šie vakarā ir kā traki uz kvēlspuldzes gaismu un rinķo ap to bariem, bet uz diožu spuldzes gaismu nelido. Laikam jau ar diožu spektru kautkas kārtībā nav.

Link to comment
Share on other sites

etiķa esenci neaizliedza pēc ES prasībām - tur vietējie paši pacentās. Un to ir aizliegts pārdot tikai mazumtirdzniecībā, tāpat kā borskābi.

Link to comment
Share on other sites

Nu kvēlspuldzes es arī pērku pie "vairumtirgotāja" točkā :fuck: Pēdejais jaunums, gāzes baloni neatbilst kautkadām tur jevropas normām. Pēdejos divdesmit gadus atbilda un te pekšņi neatbilst. :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Da drīzāk jau vienkārši neviens vēl nebija uzmanību pievērsis tiem baloniem. Bet, nu, Tu arī Didzi - da ko ta tu gribi? Lai vispār nebūtu standartu un patvaļa? Jā, visi standarti ar laiku kļūst stingrāki, un vecās lietas kļūst aizliegtas. Tas ir normāli. Pirms pārdesmit gadiem arī mašīnā sprādzēties nevajadzēja. Teiksi, ka slikta un lieka lieta?

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau es cenšos nesprādzēties. Kā teica Zadornovs- durnaja primeta :sarkasms: Es jau saku braukt ar Moskviču un tam nemaz jostu nebija.

Par to aizliegšanu principā nepiekrītu. Vajag radīt apstākļus, kad cilvēkam nav izdevīgi lietot kvēlspuldzes, vai ir ērtāk lietot mazākus gāzes balonus. Tad tirgus pats visu noregulēs un noliks vietā. Kaut vai piemērs ar kabatas lukturīšiem. Nu nepirks mūsdienās neviens vairs lukturīti ar parasto spuldzīti, ja var nopirkt diožnieku, kuram baterijas nav gadu jāmaina. Tāpat, neviens vairs nepērk audio kasetes, jo ir tak MP3. Tā jābūt ar visam lietām.

Link to comment
Share on other sites

Ja ir tik acīmredzamas priekšrocības, tad jau viss ir forši. Bet ko darīt gadījumos, kad priekšrocība nav acīmredzama (drošības jautājumi, piemēram), vai arī sabiedrība ir tā iesīkstējusi pārdesmit gadu laikā, ka negrib mainīties prom pat uz acīmredzami labāku lietu?

Link to comment
Share on other sites

Nu ja sabiedrība ir tā iesīkstējuse, tad mūsu valstī ,par miljoniem, ceļ gaismaspili, nevis skanē grāmatas digitālā formatā :sarkasms: Gan jau elektrības rēķini ar laiku noliktu vietā gan kvēlspuldzes, gan ekonomiskās, gam diožu spuldzes.

Link to comment
Share on other sites

Kā redzi, 15 gadu laikā vēl nav nolikuši pie vietas. Bet pa to laiku vislielākais "rēķins" tiek piestādīts mūsu planētai CO2 u.c. kaitējumu veidā. Lai arī man jāpiekrīt Tev, ka spuldzīšu jautājumā varēja vienkārši uzlikt 1Ls lielu nodokli katrai spuldzītei. Nu, ko var gribēt no Gaismaspils cēlējiem? Bet virziens ir pareizs, to nenoliegsi.

Link to comment
Share on other sites

Da drīzāk jau vienkārši neviens vēl nebija uzmanību pievērsis tiem baloniem. Bet, nu, Tu arī Didzi - da ko ta tu gribi? Lai vispār nebūtu standartu un patvaļa? Jā, visi standarti ar laiku kļūst stingrāki, un vecās lietas kļūst aizliegtas. Tas ir normāli. Pirms pārdesmit gadiem arī mašīnā sprādzēties nevajadzēja. Teiksi, ka slikta un lieka lieta?

TAS NAV NORMĀLI!!! Ja par to sāk aizdomāties, gribas emigrēt ne tikai no Latvijas bet Eiropas kā tādas. Mani reāli besī tas, ka valsts visu laiku "pievelk skrūves" bet iedzīvotāji kā auni to visu pacieš. Un kas būs kad "vadzis lūzīs" vienreiz - totāla anarhija?

Kaut vai tie paši nejēdzīgie sodi autovadītājiem, kas nemitīgi tiek pacelti. Cik tālu cels - kamēr kāds nošaus ceļu polici lai no mūža ieslodzījuma par ātruma pārsniegšanu izvairītos? Par to kā izskatās velosipēdists ar ķiveri vispār paklusēšu. Bet tās tagad it kā esot pat obligātas? Bet tas pagaidām tikai Rīgā...

Link to comment
Share on other sites

Vot pacēlās...

Iedomājies kas būtu ja nesodītu par ātruma pārsniegšanu?

 

Ķiveres obligātas bija, ja nemaldos līdz 7 vai 12 g.v bērniem.. Bet tāpat, pietiekami saprātīgs riteņbraucējs brauks ar ķiveri.

Atbildot uz 'Par to kā izskatās velosipēdists ar ķiveri vispār paklusēšu' Par to kāds izskatās velosipēdists, kas ietriecies ar galvu kokā/mašīnā/sienā/jebkur - Paklusēšu.

Link to comment
Share on other sites

Nu nez, tā ķivere jau tomēr tavai drošībai, tāpat kā josta iekš auto. Ja kaut cik ir cerība palielināt izredzes, tad kāpēc to nelietot. Tas, ka ka ir liela daļa, kas var pastāstīt, kā bez jostas izdzīvojuši, nenozīmē, ka to, ka tā daļa, kas neizdzīvoja un nevar vairs pastāstīt, būtu mazāka.

Par tiem baloniem. Nu ir tie veci, vēl nesprāgst, bet tam metālam tomēr taču arī ir nogurums, kas to zina, kurā brīdī neizturēs vairs to spiedienu. Man šķiet, ka tas mazāks balons nenāktu pa sliktu, lai nav tāds monstrs man virtuvē.

Te, protams, kā valsts šīs lietas ievieš. Mums, diemžēl, piespiedu-labprātīgi. Faktiski jau vajadzēja būt kaut kādai veicinošai apmaiņas programmai. Bet ko var gribēt no valsts, ja pilsonis lepojas ar to, ka nemaksā nodokļus un tml.

 

Gan jau šo tēmu vajag slēgt, citādi aizies sviestā.

Link to comment
Share on other sites

baloni ir tipiska žīdu propaganda. vajag patīt filmu atpakaļ līdz pirmajai gomberga intervijai. kur viņš aizmuldējās līdz tam, ka tie ir smagi un vispār jāļauj klientam tikai ņemt nomā balonus, etc.. šie jau ir garantējuši manu aktīvu dalību nākamajā holokaustā.

Konkrētā firma (LPG) brutāli izmanto ES prasību, ka baloniem jābūt drošiem, lai mēģinātu Latvijā pilnībā monopolizēt to tirgu. Lielai daļai viņu argumentu nav nekāda sakara ar ES direktīvām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

LEDi ir kaku kakas. Nopirku vannas isabai un koridodam hoalogenu vietā. Pirku ''siltās''. Tāpat miroņgaisma, arī itkā spilgtas, kad skatās virsū, bet tāpat sajūta, ka telpā tumšs, kaut kā tā gaisma slikti izklietējas.

Atkal nopirku vietā 50 wt halogenus, Ledi mētājas rindiņā uz palodzes, vēl neesmu izsviedis miskastē tikai tāpēc, ka neceļas roka vairāk par 100 LVL ārā mest!.

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu, kas tev par halogēnu ar silto gaismu. halogēns ir tā pati kvēldiega spuldze tikai nevis slāpeklī, bet gan cēlgāzē. Viņām nav nekādas 'siltās' vai 'aukstās' gaismas.

Pats tikko iegādājos 105w halogēnu (140w parastā kvēldiega ekvivalents) - lūk tā ir gaisma - spoža un patīkama.

Link to comment
Share on other sites

Tankalis, Latvijā nu diezin vai LPG būs monopols . Ir arī citi kantori kas pilda tos propāna balonus . Tiesa mazāki. Bet ir viens liels BET . Vienīgie kas laikam tos sarkanos pārbauda (un tātad izmaksas) ir LPG . Nu attiecīgi pārējie dzīvo uz LPG rēķina. Laikam šiem piegriezies un tāpēc grib savus balonus nevis ''kolhoza'' , kas neviena nepieder bet tai pašā laikā ir bīstama iekārta . Nu ir liela šķirba vai balons kas iemontēts mašīnā un atbild īpašnieks vai arī tie ''kolhoza''. Ja tik LPG pildītu , tad būtu OK, bet pilda visi kam nav slinkums, bet par tehnisko stāvokli jārūpējās tik vienam no pildītājiem.

Par drošības jostām: divas reizes esmu kūleņojis ar mašīnām. Un pateicoties tām siksnā m tiku cauri tik ar zilumiem. Nebūtu piesprādzējies, varbūt būtu citā saulītē.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Par siksnām, sen atpakaļ arī sanāca pāris kūleņus apmest, brāļa neuzmanības pēc ar Opel Ascona. Beigās abi smuki karājāmies ar galvām uz leju, bez skrambiņām, tik mazliet roku sagriezu, kad līdu caur saplēsto sānu logu, jo durvis nevarēja attaisīt. Prikols bija, ka motors turpināja darboties atrodoties otrādāk, pienācās līst slāpēt un ne jau uz reiz, bija vēl no pārbīļa jāatiet!

Un lielajā sportā paskatās, pēc viņu krutajiem negadījumiem, vai tad kāds bez siksnām vispār vēl būtu dzīvs?

Riktīgi offtop-icā aiziet, bet mēs jau paši vainīgi.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

šie jau ir garantējuši manu aktīvu dalību nākamajā holokaustā.

+1

 

Bet nu zagnuļi ar tiem baloniem toč, feini tagad 700 k balonus nomainīsim uz jauniem, atkal kāds līkdegunis latiņus 2-3 ieliks kabatā no katra un visi būs laimīgi un smaidīgi, regula ievērota, dzīvot kļuvis drošāk un daži pediņi uzbūvējuši sev pa septītajai villai.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

azarbaidzz

da plika stāstihana, neviens nesaka ka riitaa viss psc japerk jauni baloni.. tagad jau ir daudz mazo 27 litru balonu, un tos izmanto kaudzēm vietās un variantos, man ''skiet ka labāk 2 mazi, nekā viens liels, jo var gan vielāk pārvietot,gan nomainīt, gan pārvietot, ja vajag nomainīt. Tas ir tikai loģiski ka LPG grib lai paliek mazie baloni tikai, jo ja vinjiem jasedz uztureshanas izmaksas ir, tad tas ir tikai logjisks risinaajums.

Link to comment
Share on other sites

Tad kādas man pirkt tās ekonomiskās vietās, kur vajadzīga prosta gaisma un vietās, kur vajag labu gaismu? :D Nu tīri aptuveni vatus?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...