Jump to content

Vasaras riepas


androidz
 Share

Recommended Posts

Braucot bez pārsteigumiem visas riepas būs praktiski vienādas. Testi pierāda, ka tomēr bremzēšanā, sānslīdes noturība un tml. labāka ir vecajiem labajiem zīmoliem. Šie Nexeni un citi līdzīgie nevelk līdzi. Uz kaut kā rēķina jau tās tomēr ir lētākas.

10 gadus lietot riepas arī ir overkils, kaut vai tur nodilums būtu minimāls, gumija būs jau sliktāka kā jaunam ķīnietim.

 

Protams, bagāts dara kā grib ...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ar kādu auto tad pārvietojies, ja 20Ls par riepām nav sīkums???

 

Tad kā vispār var atļauties auto, ja jāskaita katri 20Ls? Pilna bāka šobrīd maksā ap 50Ls...

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

darklight

99-tā gada Astra. Likšu šogad ražotāja paredzētās 195/65/R15, līdz šim braucu ar 205/55/R15. Pilnīgi noteikti jāiekļaujas 40Ls par riepu. Jau pasūtīju no viena i-veikala Nexenus par 30 Ls gab, ar domu, ka tik lēti tak nevar būt. Tā arī bija - atnāca atbilde: "Atvainojiet, šo riepu nav, bet ir citas, baigi labās, tikai drusku dārgākas" . Parastā klientu pievilināšanas prakse.

 

Žak, tu varbūt brīvdienās kaisi no balkona pieclatniekus, jo vari atļauties? Es nevaru atļauties mētāt naudu pa labi un kreisi. Ja jāizdod pa ģelu, tad cita lieta.

Labots - darklight
Link to comment
Share on other sites

Nu pag, tagad nav sezona, noliktavā pašreiz ir tas, kas aizķēries no pagājušā gada.

Pa 40Ls moš jau sanāk kāds Barum, pēc testiem tās tomēr ir labākas. Vēl ir tādas Sportiva, kas ietilpst Continental koncernā. Ja pa drusku dārgāk arī bija līdz 40Ls un tiešām "vecais labais" zīmols, tad kāpēc neņemt?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

darklight, es jau nerunāju, ka jāņem dārgākās zemprofilenes un blingbling diski. Bet tomēr ir jābūt kaut kādai cieņai pret sevi, savu drošību un apkārtējo neapdraudēšanu. It īpaši tas attiecas un atbilstošām, nenodeldētām riepām un sakārtotām bremzēm.

Link to comment
Share on other sites

darklight

Nu ja es nedomātu par drošību, tad krāmētu tik vecās virsū, vēl jau protektoru redz :thumbsup: Un mērķis jau man nav ie*ist kapeiku, bet gan atrast labāko price/performance.

OffSide ieteikto kantori biju palaidis garām, ātrumā uzmetot acis, liekas cerīgi.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pačeko freibi.lv, tur ir kaut kāda izvēle zem 40Ls.

 

Pievienots: rubbers.lv arī šis tas ir.

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

ja uz vācu bāņiem ātri braukt nav plānots un ikdienā brauc mierīgi, tad brauc uz jau pieminēto RVT riepām un izvēlies komplektu ar lietotajām. Kā vasaras riepas būs ļoti ok par nelielām naudām.

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

pačeko lielākajos latvijas riepu veikalos.

piemēram pats savulaik janvārī freibi nopirku komplektu michelin energy ar visu montāžu pa Ls 160.

Mārci - kur tu tādus terminus redzēji ?

Labots - Arnis2002
Link to comment
Share on other sites

Maza personiskā pieredze Latvijas apstākļiem viens no piemērotakajiem variants ir radžojama riepa bez radzem ar kuru var droši braukt visu gadu, normāls resurs ap 60000 - 70000 km līdz nodilst līdz 6 mm protektoram. Ja ticēt auto ražotajiem vairumam modeļu tas ir protektora lielums kad saglabajas riepas īpašības(ja ticēt katalogam) dažiem modeļiem tas ir arī 5 mm, atjaunota radžojama riepa maksā ap 24 Ls izmēri 14, 15, 16 collas vidēji var nobraukt ap 3 gadus , atkrīt vajadzība pāŗiet uz vasaras riepām, maksāt par riepu uzglabāšanu nesezona, mašīna ir vienmēr gatava braukšanai gan rudenī, gan ziemā, gan vasarā, personiski pats lietoju un varu ieteikt master Nordic 3 laba saķere arī vasara, protams arī ziemā.

Link to comment
Share on other sites

darklight

Nu nē, man ar uzglabāšanu nav problēmu, kā arī ir divi disku komplekti, kurus pats arī nomainu. Bet kā ar ziemeni vasarā var pabraukt? Atceros pagājušajā pavasarī uznāca +20, nebiju vēl nomainījis, sajūta tāda, ka man riteņu vietā kaut kādas pankūkas būtu. Ne uzsākt, ne pagriezties, par benzīna patēriņu vispār nerunāsim.

 

Tā arī neviens nepadalījās, ko dara ar vecajām riepām?

Labots - darklight
Link to comment
Share on other sites

Ko tad Tu pēkšņi iedomājies par degvielas patēriņu, bet kad agrāk pats brauci ar "...līdz šim braucu ar 205/55/R15. ...", Tu laikam biji iedomājies, ka tas uz patēriņu neattiecas?

Jo platākas riepas, jo lielāks patēriņš!

Link to comment
Share on other sites

 

Tā arī neviens nepadalījās, ko dara ar vecajām riepām?

Kad pēdējo reizi mainu, tad pasaku, lai serviss savāc, viņi arī neiebilst.

Link to comment
Share on other sites

Es arī vecās riepas atstāju servisā. Par ziemas riepām vasarā - es arī tā daru, jo esmu sapratis, ka tā čakarēšanās ar mainīšanu man neatmaksājas. Pēc 3-4 gadi tāpat jāmaina, un tik ilgi es varu izvilkt arī ar vienu komplektu. Pēdējo reizi, kad mēģināju braukt ar vasarenēm vasarā arī palika sajūta, ka saķere uz pusi mazinājās - ne tur uzsākt, ne pagriezties. :mrgreen: Skaļākas arī.

 

Enīvei, ja kādam interesē, var dabūt mazlietotas (1 vasara 2009. gadā) 205/55R16 Continental vasaras riepas. Braukts saudzīgi, uz darbu un atpakaļ, pa vīkendiem reizēm uz laukiem. Protektors kā jaunai. 30Ls/gab, bet jāpērk visas 4 reizē. Kad pats pirku, dabūju par 60Ls/gab, un tas vēl bija ar atlaidi (parastā cena laikam ap 80Ls/gab bija) Precīzākus parametrus neatceros, ja ir interese, PM.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

spainiss2

ja desmit gados nobrauc vasarenes,tad pasaki ,cik km tu gadā vidēji nobrauc?.....ar tādu mazu nobraukumu brendotās nav vērts ņemt-sakaltīs ātrāk nekā nodils...līdz šim visas riepas esmu atstājis servisā,kāda jēga piegružot salonu....visilgāk dzīvojušās riepas man ir bijušas michelin pilot sport , laikam apm. 35000km izvilka(225/45/17),tad uzliku ķīniešus pat netceros īsti ,kāds nosaukums bija bet nodila baigi ātri ,laikam 15000km-vienu servisa intervālu izturēja...tad uzliku khumo vai kumo itkā skaitās tādas pusbrendīgās,bet baigie mēsli arī pie 20000km ir jau gandrīz gatavas-nākošnedeļ jāliek citas...

Link to comment
Share on other sites

darklight

Tās vecās riepas vairāk bija mētājušās garāžā, nekā brauktas, līdz tika uzliktas manai Astrai. Pats vasaras sezonā norullēju pie 10K, ziemā mazāk. Nav daudz.

Link to comment
Share on other sites

Principā, ja labi pameklē var dabūt - GT Radial, Kleber, Falken, Hankook, Yokohama cenu spektrā no 37-44 Ls

Ja ir intrese, PM

Labots - wellstar
Link to comment
Share on other sites

99-tā gada Astra. Likšu šogad ražotāja paredzētās 195/65/R15,

 

freibi.lv

SAVA _dot.gif INTENSA 195/65R15 91H thumb_40220.jpg64.00 42.00 32.00

SAVA _dot.gif INTENSA HP 195/65R15 91H thumb_40222.jpg64.00 46.00 35.00

Normālas riepas.

Link to comment
Share on other sites

Radžojamai riepai ir mazliet cietāka gumija, lai turētos radzes, galu galā ja vasarā šai riepai škiet pārak laba saķere, tad var par 0.5 bar pacelt spiedienu un problēma pazudīs, tas ir drošais lielums, ko pieļauj paši riepas ražotāji,

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Nu jau gandrīz 10 gadus pērku tikai lietotas riepas. Šo gadu laikā, kādas 4x ir sanācis pirkt gan vasaras gan ziemas riepas.. ja pievērš uzmanību ražošanas gadam/nedēļai, nav grūti par 40ls atrast visas 4 riepas, kuras kalpos 2-3 sezonas. Par vasaras riepām runājot, patīk uz velkošajiem ratiem atstāt nobrauktas ziemenes, viegli izbraukt dubļus, pļavas, u.c. neceļus, kur copes vietai jāpiekļūst.. tas arī daļēji ekonomijas nolūkos - vasarā piebeigt ziemenes.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mīļo, Kristīnīt, uzņēmuma reklāmai vajag paredzēt nopietnāku budžetu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Paldies! Jau viss sakārtots :butcher:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Čau! Iesakiet vasaras riepas diezgan daudz sanāk braukt  pa lauku un grants ceļiem

Link to comment
Share on other sites

@@laikamtak,

tu laikam te viss gudrākais 

Labots - Sleepy
Link to comment
Share on other sites

Uz tādu jautājumu labākas atbildes grūti iedomāties :D

Labāk sāc ar info: Kāds auto, cik $$$ gatavs atvēlēt? 

 

:hvz: lauku ceļiem, droši vien būtu jāskatās ar XL atzīmi 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Labāk sāc ar info: Kāds auto, cik $$$ gatavs atvēlēt? 
 

priekšpiedziņas auto Vidējais segments

Link to comment
Share on other sites

 

 

LOL līdz 50

 

Ja tādu cenu tu vēlies atvēlēt riepu komplektam, tad man tev ir labas ziņas - kad mainīju riepas, vecās atstāju lai izmet, moš servisā pārdos kā mazlietotas :D

Ja summa ko atvēli riepai, tad izmērus pasaki. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

a summa ko atvēli riepai, tad izmērus pasaki. 

Nu protams ka par 1 50euro.

195/65/15 

Link to comment
Share on other sites

Mans auto ir 750 eur vērtībā.

Vajag riepas R16

Ko var atrast labu 200 eur vērībā par vienu?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Mans auto ir 750 eur vērtībā. Vajag riepas R16 Ko var atrast labu 200 eur vērībā par vienu?

var atrast riepas 750 eiro vērtībā. 

Link to comment
Share on other sites

var atrast auto 750 EUR vērtībā, un riepas būs bonusā!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...