Jump to content

Vasaras riepas


androidz
 Share

Recommended Posts

Sveicināti,

 

Savulaika bija noderīgs topiks par ziemas riepām. Tagad sezonai atbilstoši gribētu padiskutēt par vasaras riepām.

 

Tātad ir nepeiciešamas 16" 215/55 riepas vasaras sezonai. Tās nepateicīgs izmērs, kurš ir krietni dārgāks kaut vai par 205/55.

 

Brendīgās diemžēl uz doto brīdi atļauties negribu, mans izmērs maksā ahūni dārgi. Paliek trīs varianti:

1) lietotas brendīgas, apspriest negribu, tur viss ir skaidrs, tā ir laimes spēle bez garantijas saistībām. Esmu braucis gana daudz ar lietotām, pieredze ir. Pieredze normāla, esmu braucis bez lielām problēmām, bet šoreiz laikām nē;

2) riktīgās kitajozas, aka Ling Long, Hankhang, KingKlang utt. Cena ~ 45 Ls.

3) atjaunoties, cenas sākot ar 34 Ls, Piem kaut kāds KingMayler

 

Un jautājums - kas ir labāks ķīnas lētucis vai atjaunotas. Un ko tauta saka par atjaunotām, kur pirkt, kādu marku? Ziemas topikā daži silti izteicās par atjaunotām.

 

Gāzējs neesmu, visnotaļ mierīgs (dažreiz pat miermīlīgs) braucējs. Un braucu diezgan maz. Pa sezonu max 10K.

 

Velkomēti dalīties pieredzē, beztēmot uz nebēdu. Šonedēļ tās riepas ir jāiepērk.

 

A

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Čeko PM!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man arī tā kā derētu 2 gab 15/55/225 riepas, jo aizmugurējās vasarenes galīgi plikas kā pakaļa :)

Link to comment
Share on other sites

Kur tu tādu izmēru izrāvi 15 collas 225 platums?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kļūdījos. Laikam jau pareizais izmērs būs R16 :)

 

Tomēr ir 15.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Ir tā ka norvēģi jaunas riepas pērk katru gadu (ziemas/vasaras). Lietotās vienkārši izmetot ārā. un lielai daļai no viņām nobraukums ir tik minimāls, ka vēl ir redzamas gumijas pumpiņas, kas ir jaunām.. Par to lietu man teica paziņa, kas tur strādā....viņš esot iekrājis vairākus komplektus ko vedīs drīz uz latviju :spiteful:

 

Tā kā ja kādam norvēģijā ir zināms kāds radinieks vai kas cits tad painterisējaties pie viņiem. varbūt palīdz

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jā ir dzirdēts par tām bagātajām ārzemēm. Man tur kā reize dzīvo paziņa. Bet viņš stāstīja ka pie tām riepām ganās tādi gudrinieki, kas visu uzreiz salasa uz aizfīrē uz austrumeiropu. Un vēl viņš manījā ka daži riebīgie norvēģi pirms izmest tās riepas sagriež.

Bet jā var noveikties, pats nobraucu 4-as ziemas ar nokia hakapelita lietotām riepām. Lietotas viņas bija ļoooti nosacīti. Bet tā ir laimes spēle un tagad tādu varianti ir maz, krīzīte ievieš korekcijas.

Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF

Nomaini diskus un beidz chakareties! :D

Un kitajozas neperc ne kada gadijuma. Ar tam apstaties lietaina laika ir tik pat viegli, ka apstadinat masinu, kas veljas leja no kalna.

Tad jau labak nenosmiedzies un noperc labas pirelli riepas, ja esi miermiligs braucejs! :) Varesi apstaties ka zeme iemits!

 

Beefs

Labots - 0xDEAD BEEF
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Un kādas cenas ir lietajiem diskiem? :crazy_pilot:

Nomaini diskus un beidz chakareties! :D

Link to comment
Share on other sites

Atkinsons

10-15 ls par dzelziniekiem + atbilstoša izmēra riepas būs jebkurā gadijumā letāk nekā zemāka profila/platākas riepas.

 

Bet nē... gribas lai ir smuki. :)

 

Kad nopirku mašīnu, nāca līdz tikai 17/45/225. Pienāca ziema, izrēķināju ka jaunu ļetaki + jaunas riepas sanāk lētāk.

 

Ir braukts arī ar ķīnietēm, vienīgā atšķirības ir skaļums salonā.

Labots - Atkinsons
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Atkinson

Nu kādi dzelzinieki, kādi smukumi? Varbūt tas tev būs pārsteigums, bet ir vāģi, kam neko īpaši mazāku par 16 uzštellēt nevar dēļ iespaidīgajām bremžmašīnām. Pienmēram Impreza ar dzelziniekiem, jā, nu vienkārši super... :sarkasms:

 

Kaut daļa taisnības tomēr ir, ja nevar nopirkt normālas riepas, tad vai nu disku komplekts ir par "šerpu" vai visa mašīna ir no pārāk augsta plaukta... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Atkinsons

Tas nav pārsteigums, ir redzēti bemwē kuriem, je nemaldos 17-18 ir mazākie ko var uzaut.

 

Piemēram par subāru, ja var atļauties liet 10-11 litrus, vai cik viņš tur ēd, tad riepas diez vai ir problēma...

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pats arī vienu reizi gandrīz iegrābos. Bija ģimenē laukos braucamā ķerra, kurai oriģinālā nāca laikam 265/70 R16. Gribējās vasarenes uzlikt uz lielāka diska, ss.lv tikai pieskatīti mazlietoti lietie diski par ārkārtīgi labu cenu (4 gab. 17" par 120Ls). Viens ģimenes loceklis aizlaiž uzmest aci, zvana, saka ka viss ir baigi OK, diski nav dauzīti, tiešām kā jauni. Jāņem. Par laimi ieskatījos internetā cik maksā viena riepa attiecīgam augstumam uz 17". 320Ls par 1 riepu bija lētākais. Uzreiz zvanīju un teicu, lai mūk no tiem diskiem kā uguns. Tā ir ar diskiem un riepām...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Atkinsons, ja man ir jau lietie diski, tad kāds būtu ponts tos nopārdot/izmest muserā, lai nopirktu vēl vienu 4-paku dzelziniekus ar riepām. Te tak viens gudrinieks sprieda, ka tā esot lētāk.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Nu a ja par tēmu, tad IMHO loterija ir ar visiem variantiem, nu izņemot varbūt krutos brendus, kur riepa maksā tik cik viss komplekts pie ķīnīzeriem. Uzrauties uz "kantainas" var gan atjaunotās riepas gadījumā, gan arī jauna ķīnieša gadījumā. Tāpat arī gumijas sastāvs sazin kāds var patrāpīties un tad sāksies vaimanas iz sērijas, a hackujam tik sūdīgi turās uz slapja piķa vai kāda cita seguma veida. Ja ziemā vēl atjaunotajām nav tik svarīgi cik tā riepa ir/nav apaļa - ātrumi mazāki, segums ar nelīdzens. Tad vot vasarā, kad uznāks luste uz Jūrmalenes atstiept 180 lietus laikā , vot tad gan jutīs ka ķīnietis riepu taisījis ar kreiso roku, pietam vēl pohmeļains būdams.

 

Tā kā iesaku gan meklēt kādu, kas jau kaut ko ir nopircis vai ir pircis pagaišgad un labu atsauksmju gadījumā skatīties turpat un tādas pašas, šīs, par labām atzītās atjaunotās/jaunās ķīniešu riepas, whatever. Un nekādā gadījumā neklausīties nepazīstamus veikalniekus, tie acīs skatīdamies un ceļos krizdami iesmērēs pēdējos mēslus, ka tik piķis nāk.

Link to comment
Share on other sites

 

Un kitajozas neperc ne kada gadijuma. Ar tam apstaties lietaina laika ir tik pat viegli, ka apstadinat masinu, kas veljas leja no kalna.

Tad jau labak nenosmiedzies un noperc labas pirelli riepas, ja esi miermiligs braucejs! :) Varesi apstaties ka zeme iemits!

 

Beefs

 

Nu, nu. Gribi teikt, ka tev ar tām riepām rati bloķējas lietainā laikā?

Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF

Nu masinai nebija abs. Logiski, ka blokejas. Es tev saku - tas riepas uz slapja asfalta vispar nestajas.

 

Runajot par izmeriem - var variet un likt planakas/biezakas riepas, ja ta sanak letak. Galvenais - jamegina platumu piedzit isto (bet ari te var minimali variet).

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Es skeptiksi skatos uz atjaunotām, jo nav nekādas garantijas par kvalitāti.

Šīm riepām diez vai ražotāji īpaši iespringst uz kaut ko tādu kā bremzēšanas ceļš vai saķere.

 

Ja vari atļauties, ņem HANKOOK VENTUS S1 EVO (58lvl)

Pēc cenas vēl diezgan "budžeta", bet pēc kvalitātes jau tuvu top ražotājiem, kuru cenas bieži vien ir x2.

Link to comment
Share on other sites

Paga paga veči, spamošana ir welkomēta, bet saprāta robežās. Par diskiem davaj nediskusēsim. Labāk koncentrēsimies uz piereidzi ar kitajozām un navarkām. Par brendīgām viss ir skaidrs, dārgi un ļoti labi, bet vajag tikai lēti un labi :) Cik man paziņas ir braukuši ar kitajozām, visi ir puslīdz apmierināti, neviens nesūdzas ka ir baigās s#ds.

Link to comment
Share on other sites

Tavai zināšnai - arī tās tavas pirelli, tiek ražotas pie škībacainajiem.

 

 

Starp citu kaut kad za ruljom (ir krieviem tāds žurnāls) salīdzināja laikam michelinus (vienu un to pašu riepas modeli) no francijas un ķīnas un secināja, ka atšķirības performancē ir minimālas (bija tur laikam 1-2% atšķirības bremzēšanas ceļos).

Link to comment
Share on other sites

Labāk koncentrēsimies uz piereidzi ar kitajozām un navarkām. Par brendīgām viss ir skaidrs, dārgi un ļoti labi, bet vajag tikai lēti un labi :) Cik man paziņas ir braukuši ar kitajozām, visi ir puslīdz apmierināti, neviens nesūdzas ka ir baigās s#ds.

 

kamēr nevajag ekstrēmi bremzēt vai veikt citus ekstrēmus manevrus atšķirību īpaši nejūt.

Tikai ja uz slapja asfalta Tev uz 100km/h kāds priekšā bremzēs ar labām riepām,

tad varēsi vērot atālumu dilstam un pārdomāt par to vai pareizās riepas izvēlējies ;)

Bet tās ir situācijs, kas gadās tiešām reti un katram pašam jāizlemj, vai "investēt" vai arī paļauties, ka gan jau nevajadzēs.

Link to comment
Share on other sites

ja var atļauties liet 10-11 litrus, vai cik viņš tur ēd, tad riepas diez vai ir problēma...

 

Nevar atļauties, bet pienākas liet, un lētākas riepas meklēt līdz ar to arī!

 

Pagājušogad, oktobrī, arī meklēju sev 205/70R15, nav ne atjaunotu, ne jaunu samērā lētu. Cenuklubā atradās M+S 205/65R15 30,00 Ls, kaut kādas atjaunotās, firmu neatceros, tjipa Anglijas štancējums/navarka. Nobalansējās ļoti labi, vienai vispār nevajadzēja. Nobliesti ~6 mēn., pagaidām nedilst, šur tur pumpiņas vēl stav, redzēs kā pa vasaru karstā laikā turēsies/dils.

Bet ir MĪNUSS, skaņa paaugstināta, bet pie 40 - 70 km/h skaņa atgādina braukšanu tālreisa autobusā, nav jau skaļi, bet tomēr.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

hankook evo galiigi garaam pats sev biju panjeemis sho meeslu, gubij ar raupju fakturu riepas vienu sezonu neiztureeja braucot mieriigi, ar diizemi automaatu baigi neaardisiies, bet nodila zaibeniigi, jo riepas uzliku vasaras viduu pirms ziemas bija lisas

Link to comment
Share on other sites

Tāks... man pašam šķūnī stāv viens lieks komplekts ar Continental R16 riepām. Pārējos parametrus tagad neatceros. :( Pirku jaunas aizpērn pavasarī (vai varbūt pērn? atmiņa švaka...), nobraucu vienu vasaru, un beigās izdomāju, ka man labāk patīk braukt vissezonas riepām, un nečakarēties ar to mainīšanu. Tāpat es braucu 99.9% tikai pa pilsētu no darba un atpakaļ.

 

Par cenu... nu, nezinu... 30Ls/gab? IMHO es viņas pirku par kaut kādiem 60Ls/gab vismaz, un tas bija pa lēto, caur pazīšanos.

 

Kādam ir interese? :D

 

Upd: Atradu bankas izrakstā, toč, 2009. gada pavasarī pirku, maksāju 60Ls/gab.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vilx-, vispirms derētu precizēt izmērus, jo diski nav no gumijas :)

 

P.S. Es gan bēgu no vissezonas kā no uguns, jo nākas pa šoseju daudz vandīties.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

16 collas, kā jau teicu. Pārējos izmērus varu noskaidrot tuvējo dienu laikā (šķūnis atrodas pie mana vectētiņa. ;))

Link to comment
Share on other sites

Nu 16" tie nav visi parameteri. Precīzs riepas izmērs, nosaukums un dažas fotkas kas raksturo stāvokli palīdzeš atbrīvot vestētiņa šķūni no riepām :)

Link to comment
Share on other sites

diametra collas ir 1 no vismaz 3 parametriem,kuriem jāpievērš uzmanība pērkot riepas...

 

Domā kāds to nezin?!

 

Tātad ir nepieciešamas 16" 215/55

 

Nu var arī nedaudz variēt, ņemt R16 bet 205/60, praktiski tas pats platums vien sanāk.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Vot man ir tā paranoja, ka cenšos likt to izmēru ko ražotājs iesaka :) Bet ja augstums neatšķiras tad ir vērts papētīt

Link to comment
Share on other sites

izskatās,ka kāds nezin' gan,ja tirgo 16'' riepas bez pārējo izmēru un ražošanas gada pieminēšanas...

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Vilx- vēl tik, manuprāt izteica, ka būs pārdošanā, a tu uzreiz krāgā!

 

Vot man ir tā paranoja, ka cenšos likt to izmēru ko ražotājs iesaka :) Bet ja augstums neatšķiras tad ir vērts papētīt

 

215/55 - 205/60 škirba praktiski nav, nu ir minimāla, bet cenā gan ir atsķirība!

 

Reku Laneks kalkulators.

 

Te vēl, vari salīdzināt dažādus izmērus un citas lietas.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

nez es turos pie "vissezonas" riepām, par cik maz braucu, pat liekas ka savas "maximā" ņēmu, lēti gan par cik prātīgi braucu riepas ka jau riepas.

Link to comment
Share on other sites

Ko var rakstīt, ja nav nekādas sajēgas :mad:

1. Nevar vienkārši rakstīt ķīnietes un brendi - tos pašus brendus 80% gadījuma ražo Ķīna un Indonēzijā!Un nevajag pirkt no name ķīnieti - tam visam piem ir Lietotāju testi

2. Atkāpes no ražotaja ieteiktā izmēra var būt , taču ir jaievēro, ka lietojot nesamērīgus izmērus tiek bojāta piekare un spidometre rādijumi var atsķirties.

3. Arī vasara neieteiktu izmantot atjaunotas riepas - neviens nevar dot garantiju uz kāda karkasa tās ir atjaunotas - tikko klientam nomainiju svaigi nopirktam atjaunoto riepu komplektam(pircis pa lēto) Virsū MADE IN GERMANY, viena riepa mēneša laikā pagalam - karkasa brāķis(izlīda kordi)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...