Jump to content

Vasaras riepas


androidz
 Share

Recommended Posts

Pilns nets ir ar riepām līdz 50 eur.

Tur nav dižas atšķirības - principā ņem jebkuras, kvalitāte būs normāla grants ceļiem un Latvijā atļautam kustības ātrumam.

Šodien daudz maz sakarīgi tirgotāji galīgus sūdus vairs netirgo.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pilns nets ir ar riepām līdz 50 eur. Tur nav dižas atšķirības - principā ņem jebkuras, kvalitāte būs normāla grants ceļiem un Latvijā atļautam kustības ātrumam. Šodien daudz maz sakarīgi tirgotāji galīgus sūdus vairs netirgo.

Paldies domaju aizbraukt uz  http://www.pkp.lv/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pacelšu šo tēmu.

Tuvojās siltais laiks. Jāsāk domāt par vasaras riepām.

Kāds ir kaut ko jau skatījies 2018. gadā?

Varbūt neiespringt un mierīgi ņemt kaut kādus dayton, vai hankookus R17 uz atlaidēm pa 50 - 60 eur gabalā, vai tomēr ir vērts piemest?

Vajag tieši 225/45/R17

Labots - lexxx
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pirku tikko gan jaunas ziemas, gan vasaras riepas. Skatījos uz cenu un skaļuma db. Protams, pašas lētākās pirkt nevajag, bet ap 60 eur gab. būs tīri lietojamas. Jauna vidējas cenas riepa strādās labāk par sakaltušu, nobrauktu dārgo riepu. 

Link to comment
Share on other sites

Būtiskākie faktori man ir klusums, degvielas ekonomija un ilgmūžība. Par saķeri es baigi neuztraucos.

Link to comment
Share on other sites

Pagājušo vasaru nobraucu ar jaunām Sailun Atrezo Elite. Nav pilnīgi nekādu pretenziju. Un braucu es samērā daudz- vidēji ap 140 km katru dienu. Nodila labi ja milimetrs. Pirku šeit http://mmkserviss.lv/katalogs/vasaras-riepas/vasrass-riepas-22545r17-sailun-atrezzo-zsr-94w-xl/

Labots - ridao
Link to comment
Share on other sites

androidz

Abus savus drapakus esmu apgādājis ar Altenzo riepām, pagaidām sūdzību nav. Par nodilumu vēl agri spriest, bet īpaši skaļas nav, nobalansejas normāli, cena ļoti pat ok. Imho, normālas budžeta riepas. 

Link to comment
Share on other sites

Šoreiz vasaras riepam  esmu nolēmis izvairīties no augsta ātruma indeksa riepām ar asimetrisku un rotācijas virzienā orientētu protektora rakstu. Tādas riepas var regulāri samainīt pa pāriem no priekšējās ass uz pakaļējo, bet nevar pa diagonāli. Sekas tam, nu, vismaz uz mana autiņa, ir tādas, ka protektors izdilst nevienmērīgi, veidojas izdilums uz vienu riepas malu un pats nepatīkamākais - zāģveida izdilums starp blakus esošiem protektora blokiem. Tas var radīt nepatīkamu rites troksni par uz relatīvi mazbrauktas riepas un tikt no tā vaļā tā īsti nevar, palīdzētu vien riepu maiņa pa diagonāli, bet nav paredzēts.

Nevajag tagat iespringt par savērsuma, sagāzuma regulāciju, ir gana citu īpatnību.

Link to comment
Share on other sites

Jā, papildu īpatnības ir: beigta piekare un amortizācija un riepas krietni platākas par ražotāja noteikto ... gribi šikot, maksā ...

Link to comment
Share on other sites

Kādam ir arī tā :), bet, principā, atveram auto ražotāja rokasgrāmatu un tur ir nepārprotami rakstīts ka ik pa 10 000 km riepas ir jāmaina pa diagonāli. Esmu jau pāris reizes šeit par to ieminējies, tā ir populāra problēma 17" riepām, tam pat autiņam, tai pat ekspluatācijas periodā 16" būs bez problēmām, abi izmēri ir ne tikai ražotāja komplektācijā, grāmatiņā, bet pat uz pašas beznīnbākas vāciņa rakstīti!!!

Kapēc tā - hz, kaut kas nav līdz galam izdomāts. Asimetriskajām riepām pagriezienos vienmēr ir slodze uz vienu un to pašu ārējo malu, visus triecienus pa apmalēm u.c. arī saņem viena un tā pati mala, savukārt dilst drusku vairāk pretējā mala, jo riepas taču stāv  šādi //  \\. Uz 16" to īsti nevar pamanīt, uz 17" jau var.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

"Rokasgrāmatās" visādas muļķības raksta. Riepa dzīvo ilgāk, ja visu savu mūžu ir vienā vietā (protams, priekšējās nodilst ātrāk).

Ja "Nevajag tagat iespringt par savērsuma, sagāzuma regulāciju", tad palīdzētu mašīnas maiņa (riepas var palikt).

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Es domāju uz 17" arī nevarētu pamanīt, ja būtu augstākas par 45. Laikam standarts ir 17x45x2**. Uzliktu 17x55x2**, tad būtu ok.

Link to comment
Share on other sites

Kā jūs uz tiem 45 braukājat? Pie mūsu bedrēm tak bez zobiem un piekares paliec! :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Sākot ar maiju 45mm jau ir droši, jo visas bedres aizlāpītas :) Lūk 30-45mm ziemas riepām jābūt ļoti bagātam vai arī jābrauc tikai pa tikko remontētiem ceļiem :)

Link to comment
Share on other sites

Vaininieces UHP NEXEN CP 641 215x55x17 - ļoti augstas, kā tankā

Link to comment
Share on other sites

Es savā getto rajonā esmu redzējis arī šādus kadrus: post-2-1227558419.jpg

Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 2 stundām , abi teica:

nepārprotami rakstīts ka ik pa 10 000 km riepas ir jāmaina pa diagonāli.

Manis pēc tur var visu kaut ko sarakstīt, tāpēc jau neies kā idiots 2x sezonā riepas stutēt un kaut ko tur mērīt kaut kādus mm :shok:

P.S.

Vakar uzstutēju Michelin pilot sport 4 nu var atkal gāzt, zb tās ziemenes :tommy:

Link to comment
Share on other sites

DeteCtiV

Vasarā ar 45 nekādu īpašu diskomfortu nejūtu. Lietošanā Pirelli Cinturato P7 Blue.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Raimonds1

Bridgestone RF Run Flat 195/65 R15

Izskatās, ka tā biezā gumijas mala darbojas līdzīgi, kā būtu uzliktas zemāka profila riepas. 

Link to comment
Share on other sites

osscar

Man tās pašas Lassa competus at 215x65x16 vissezonas...pusotrs gads jau  un kādi 20 k apm. nobraukti...protektors joprojām kā jauns..

Uz santas tās pašas uniroyal laredo vissezonas..laikam arī jau 2 gadi.viss rullē..protektors zvērā vēl pāris gadi neko neplānoju mainīt.

Link to comment
Share on other sites

Tie GY ir tipa vissezonenes, bet ar novirzi vairāk uz vasaru, ne tik uz ziemu. Tādas, ar ko vairāk braukt kaut kur Vācijā, ja nu pēkšņi sniegs uzkrīt.

 

Ja vari atļauties, ņem Conti.

Link to comment
Share on other sites

Msnikss
2018.05.5. , 14:50, Kitai teica:

Man noskatītas vairākas. Ko varat teikt?

 Braucu ar Yokohama Bluearth - Nav sliktas, taču jau pamanīju nelielu 'pumpu'. Katru dienu 8km jābrauc pa 'atjaunotu' grants seguma ceļu. Kā noiet greiders, tā šķembas lido pa labi un pa kreisi.. Kaimiņš visus 4 ripuļus pagājušā gadā nomainīja. Manējām otrā sezona tikko tikai sākusies. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...