Jump to content

Lattelecom Virszemes TV


Lattelecom
 Share

Recommended Posts

Tad jau iznāk, ka TV3 nav ko stresot. Ja paņem šeiten pie manis to pašu Sēlijas TV + Vidusdaugavas TV - dabūju vēl divus FTA kanālus, t.i. TV3 un LZK.

Gulbenē vai kaut kur vispār - lokālā televīzija TV6 retranslēja. Tas jau vispār Prima! :D

Link to comment
Share on other sites

Tad jau redzēs kā būs ar vietējām TV, es gan nevienu nekad neesmu skatījis, vai pareizāk sakot uztvēris.

 

p.s. no Cesvaines torņa TV salasījis pats bez manas ziņas jau 12 kanālus un laikam 2 test tabulas.

Link to comment
Share on other sites

Lattelekoma bezmaksas paketē itkā ir vieta reģionālajām TV. Zinu, kāda situācija ir Rīgas apkarnē. Lattelekoms Jelgavas, Jūrmalas, Ogres, un Allažu televīzijām, kuras raida pierīgā, prasa tādu maksu, ka to naudu nevar samaksāt "sametoties" visas šīs televīzijas. Es nemaz nerunāju par relejlīnīju būvi(vajadzēs tak tiešraides translēt no Rīgas raidītāja) un centralizētas programsa veidošanu(cilveki jāalgo, aparatūra jāiepērk). Jocīgi jau sanāk, bet reģionalajām TV sava raidītāja uzturēšana ir daudzas reizes lētāka par LVRTC prasīto naudu un par Lattelekoma naudām vispār nav ko runāt.

Link to comment
Share on other sites

Man jebkurā gadījumā narādīs bildi, bet liekas ka neraida neko šobrīd. Tik kanālu liste papildinājusies.

Link to comment
Share on other sites

Jā, nu man tik daudz nebija, tikai 7 bija līdz šim, tāpēc rakstīju ka papildinājusies liste. Labi, gan jau būs arī bilde. kaut kad :whistle3:

Link to comment
Share on other sites

Šodien Kauguru (Jūrmala) RIMI vienā bodē manīju TV STAR tuneri ar MPEG4 pa 26,50 LVL, laikam bez conax slota.

Link to comment
Share on other sites

ggg97, tas uztvērējs bija paša Rimi, vai kur blakus? Baigi labā cena un ideāla dāvana lauku vecmāmiņāi, kura nekad neskatīsies maksas kanālus

Link to comment
Share on other sites

Tas nebija ne pašā RIMI ne RD electronics, bet pa vidam tei RIMI angārā ir bodīte(nezinu, kā saucas), kur pārdod pūlksteņus, tosterus u.c. elektrisko sīktehniku. Pats tuneris atradās vitrīnā pie ieejas. Nu bāc, 2x uz viņu atskatijos, bija 26,50 LVL.

Link to comment
Share on other sites

ggg97, tas varētu būt TN Rozalinde. Valmieras Maximā arī tāda bodīte ir un pie ieejas redzēju Lattelcom Vtv reklāmas plakātu. Diemžēl nebija intereses un laika tur ieiet un palūkoties.:(

Link to comment
Share on other sites

XVZ kā sauc, veči, neatceros. Jūrmalas Kauguru rimčika angārā tā bode, ja nemaldos, ir pretīm narvesenam.

Link to comment
Share on other sites

Sveiki.

Gulbenes TV retranslē TV6.

Ja viņiem jāpāriet uz digitālo apraidi, tad signāls jādabū uz Cesvaini. Relejs būs lopā dārgs. Bet cita varianta dabūt tur signālu nav. Un visiem Cesvaines retranslatora skatītājiem nafig NEVAJAG Gulbenes ziņas. Vēl jau var turpināt darboties ar savu mazjaudas 11.kan. raidītāju, raidot digitālo signālu. Bet vai 11.kanālā to atbalsta standarts, TV iebūvētie uztvērēji, LTC dekoderis???

Link to comment
Share on other sites

LTC ir iedotas tiesības uz frekvenču izmantošanu VHF III un UHF diapazonos (skat. šajā tēmā kādu lapu atpakaļ). No tā izriet, ka reģionālajām TV nebūs tiesību lietot šos frekvenču diapazonus.

 

Ministru kabinets otrdien, 27. janvārī, SIA „Lattelecom” apstiprinājis kā uzvarētāju pretendentu atlasē par televīzijas programmu zemes apraides ieviešanu un nodrošināšanu ciparformātā Latvijā.

 

Valdības izvēlētajam komersantam 60 darba dienu laikā ir jānoslēdz līgums ar VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” par tās infrastruktūras izmantošanu TV programmu zemes apraides ciparformātā nodrošināšanai līdz 2013. gada beigām.

 

Pēc līguma noslēgšanas SIA „Lattelecom” tiks piešķirtas radiofrekvenču spektra lietošanas tiesības 174-230 MHz un 470-862 MHz diapazonā. Komersantam būs jāizveido zemes ciparu apraides tīkls, kas ļaus sabiedriskās televīzijas programmas uztvert ar stacionāro antenu 99% valsts teritorijas. Tāpat būs jānodrošina iespēja reģionālo televīzijas programmu izplatīšanai vienā vai vairākos apraides reģionos.

Labots - aatrie
Link to comment
Share on other sites

ESD arī piedalās šīs problēmas risināšanā. Ar reģionālajām TV lieta ir sarežģīta, jo jamo jauda ir lielāka. Ar vietējām ir rasts risinājums - ir piedāvāts nokoordinēt frekvences tā, lai vietējās TV varētu pāriet uz mazmazmazjaudīgiem ciparu raidītājiem (daži vati, ar 10km aptveramību) un turpināt raidīt savā mazpisānu (no offence!) TV trīs māju radiusā. Tak visiem izdevīgāk ir vaimanāt, nekā apgreidot raidītāju, enkoderi etc. Saprotams, ka liekas naudas nav nevienam, bet.. nav jau tā, ka nekas netiek darīts. Visas vietējās un reģionālās stacijas ir sauktas uz NRTP, ir skaidrots, runāts... bet vai kāda no viņām par to ir tālāk ko teikusi? Tikai latvietim raksturīgās vaimanas. Un kļauzu rakstīšana Saeimas komisijām. Viss tik dārgs, tik dārgs...Kas attiecas uz Lattelecom dotajām tiesībām - jā, bet starptautiski saskaņotajās frekvences - tātad, lielas jaudas. Nekur nav teikts ka Lattelecomam ir viss spektrs atdots.

 

4.2.4. pēc tam, kad pārtraukta analogās televīzijas raidīšana, izvēlētais komersants izmanto radiofrekvenču spektra lietošanas tiesības ciparu televīzijas apraidei 174-230 MHz un 470-862 MHz diapazonā saskaņā ar Starptautiskās telekomunikāciju savienības Reģionālo nolīgumu par zemes ciparu apraides dienesta plānošanu 1.reģionā (1.reģiona daļas, kas atrodas uz rietumiem no 170° E meridiāna un uz ziemeļiem no 40° S paralēles, izņemot Mongolijas teritoriju) un Irānas Islāma Republikā 174-230 MHz un 470-862 MHz frekvenču joslā (Ženēva, 2006) (apstiprināts ar Ministru kabineta 2007.gada 11.decembra noteikumiem Nr.855);

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Ar 174-230 MHz nav tik vienkarši. Vismaz Mālpils 12 kanāla raidītāju ESD lika izslēgt un iedeva šī kanāla vietā decimetru kanālu. Pamatojums bija tāds, ka 12 kanāls paredzets digitālajam radio. Cita lieta, ka to digitālo radio nevienam nafig nevajag, jo signāls izplatās sliktāk par 88-108MHz FM diapazonu un skaņas kvalitāte dranķīga. Vismaz citur Eiropā digitālais radio nekur nav populārs un autiņos klausās parasto FM.

Link to comment
Share on other sites

Nuu, tur gan es tev negribētu piekrist, Lielbritānijā DABs kļūst arvien populārāks (BBC un komerciālie tur piedāvā vairāk radiostaciju). Par kvalitāti piekrītu - tā ir slikta un pat atbaidoša.

Link to comment
Share on other sites

Tas, ka angļi raida DAB, vēl nebozīmē ka kāds to klausās :sarkasms: Neviens normāls cilvēks nepirks stacionāru radio uztvērēju par bargu naudu, ja tas skan sliktāk par lētu FM resīveri. Savukār virtuves radio ar DAB uztvērēju maksā dārgi un mājsaimniecei jau nevajag tās daudzās stacijas. Kad izgudroja DAB, tak neviens neiedomājās, ka būs interneta radio un ar datoru varēs klausīties visas pasaules radiostacijas,ar tādu pašu kvalitāti, neieguldot naudu DAB resīverī .Vienīgais reālais radioklausītāju loks ir autobraucēji, bet tiem DAB nu galīgi nevajag.

Link to comment
Share on other sites

 

 

NIAJ, bija, bija RBS TV deviņdesmito gadu sākumā un Rīgas 7 TV kanālā kādas tik televizijas nav raidījušas :sarkasms:

RBS TV raidija DMV 38. kanālā! :crazy: Ja kas!
Link to comment
Share on other sites

snoopy, ja būtu uzmanīgi lasijis manus iepriekšējos ziņojumus, tad tur es tieši norādiju, ka RBS raidīja 38 kanalā. Laikam tiešām 74 lapas ir par daudz :sarkasms: . Starp citu, tieši ar RBS raidītaju LVRTC sāka eksperimentus ar digitālo apraidi Rīga sapkārtnē. RBS nobankrotēja un LVRTC par parādiem savāca raidītāju.

Link to comment
Share on other sites

Raidītājs sen jau ir cits, tas vecais nosprāga vellszinpirmscikgadiem jau. Bija iegādāts tāds, kam rezerves daļas pagrūti atrast.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka 38 kanāla raidītājs sen jau cits, bet šo kanālu elektrosakaru inspekcija bija izdalījusi un digitalā televīzija sākās tieši RBS TV dotajā kanālā.

Link to comment
Share on other sites

OMFG! 74 lapas! :shok: Moš jaunu topiku?

A kas vainas 74 lapām? Visa diskusijas vēsture 'zem pirkstgaliem', nav jāmeklē, kur tur tas iepriekšējais tofiks bija... :)

Un var jau arī uzlikt, lai rāda vairāk vienā lapā, tad būs arī mazāk lapu.

Link to comment
Share on other sites

Vai kāds var apskatīties uztveramību ap Dundagu. It kā kaut kam vajadzētu būt.

 

Jautājums tiek pārcelts uz rītdienu ,tā ap 9:00.

Link to comment
Share on other sites

Reālus jaunus lētākus MPEG-4 ārējus dekoderus rēķinot vēl sūtīšanas izdevumus EU reģionā nu neesmu atradis....

Link to comment
Share on other sites

LTC tak solīja, ka no abonentu skaita palielināšanās tiks samazināta maksa.

Link to comment
Share on other sites

šodien inresantu joku novēroju...dzīvoju Salacgrīva respektīvi 100km no Rīgas.Nolēmu pajokot un pielikt virszemes TV,tā kā veikala logi atrodās uz Igaunijas pusi nodomāju aiii meiģināšu kadu no igauņu kanāliem uzķert uzliekui uz palodzes parasto režģi un par parsteigumu man salec gan igauņu kanāli gan latviešu par kuriem man lielākais parsteigums...KĀ?Tak raidītājs atrodās Rīgā... :meeting:

Link to comment
Share on other sites

Nu māja atrodās tieši paralēli rīgai un nav nekāda maziņa....un biezās sienas ir uz rīgas pusi..bet kā jau teicu logs tikai uz igauniju.Sākumā izskenēju turot aiz loga neka...izliku uz palodzes vola kanāli lec iekša...Kaut kā prātam neaptverams...cits antēnu izgroza ka traks un neko neatrod es prosta uz palodzes un skatos :on_the_quiet2:

Link to comment
Share on other sites

Savukārt par fm - 88-108. Ir gadījies, ka pilna skala ar itāļiem, frančiem. Bet tas aiz (labvēlīgas) jonizācijas attiecīgajos atmosfēras slāņos... Bet Latvijas mazpisānos nav jābrīnās, ja kādam izdodas ar normālu antenu noķert Rīgu.

Link to comment
Share on other sites

Pateicoties biedram Tornis esmu ieguvis savā īpašumā USB uztvērējiņu. Tagad kāds man iesaka lūdzu labu programmu, kura failus var ierakstīt *mpg formātā, ne mp4, vai vēl trakāk Windows Media Center failos...

 

32 kanālus Rīgā noskenē man, kad būšu pa svētkiem Viesītē paziņošu kā tur ir...

Link to comment
Share on other sites

Veco zēn, nesāc te mūs pārsteigt! Raksti tādā formātā, kādā gruzī Latvijas DVB-T, un pēc tam konvertē tādā formātā, kādā Tev vajag...

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Ja nu kas, tad *mpg, *ts, vai *mkv konteineris var saturēt MPEG4 tipa "informāciju".

Link to comment
Share on other sites

Samaniiju Kuldiigaa DTV signaalu.Saakumaa atrada 6 kodeetos,peecaak tie pazuda.Tad paraadiijas uz citas frekvences 7 kanaali .Visas 5 latvijas un divi testi. Taa kaa man telljuks ar iebuuveetu Mpeg2,tad tikai skanja.

Link to comment
Share on other sites

Es te, ja nemaldos trešdien, rakstīju, ka vienā bodē iekš Kauguru RIMI TV Star tuneris tirgojas pa 26.50 Ls. SORRY par dezinformāciju. Šodien apskatijos, tā cena izrādās attiecas uz CONAC moduli, bet tuners maksā tāpat kā visur, 39ls. Man šķiet, trešdien pārdevēja tunera cenu nebija izlikusi.

 

Vēlreiz sorry par dezinformāciju no manas puses

Link to comment
Share on other sites

Tagad nedaudz par ko citu.

LTK izsludinājusi kampaņu pērc līdz 15.01 un saņem viedkatri un mēnesi čolē pa brīvu. Interesē tāds jautājums: no kura brīža tā viedkarte sāk uzskaitīt mēnesi? No tā brīža kā nopirkts dekoders, jeb no tā brīža, kad pirmoreiz iebakstīta iekš dekodera, jeb viņai jau no "dzimšanas" uzlikts beigu termiņš. Kāpēc tā jautāju? da olimpiāde tuvojas, būs vien dekoders jājem, bet tā kā šitas akcions beidzas 15.01 tad .... Ja nu es to viedeni iebakstu ap olimpiādes sākumu, tad moš būs lielāka iespēja olimpiādi čolēt pa vairākiem dažādiem kanāliem....

Link to comment
Share on other sites

A kā karte var zināt kad jāsāk skaitīt tas mēnesis? Tikai tad kad PIRMO reizi ieliec dekoderī un, pa gaisu atnāk signāls no LTC . Tā ka , ja nopērkat to dekoderi ar karti, tad nevajag likt iekšā , bet tikai tad kad tiešam ir ko skatīties. Kā ieliec, tā sākas atskaite tam mēnesim (skaties vai neskaties, bet termiņš iet ).

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...