Jump to content

[Fleims] Pastiprinātāji, DAC, vadi, audiofīli utt.


tomy91
 Share

Recommended Posts

andys22

Tieši tā arī tika izdarīts.Pirms 5 mēnešiem nopirku citu pastiprinātāju un arī cd atskaņotāju.pārdodod vecās lietas.Uzlabojums ārkārtīgi manāms un dzirdams.

 

Par to tīkla vadu..protams nestrīdēšos un neko arī nevaru apgalvot,bet tāpat strīdīgs jautājums :D

 

Biju iedomājies ka,ja kaimiņs ieslēdz veļasmašīnu un ir tie tīkla traucējumi,tad īpašais kabelis pa 75 ls darīs visu iespējamo,lai es to veļasmašīnas ietekmi dzirdētu pēc iespējas mazāk..Tā esmu iedomājies to tīkla kabeļa ietekmi.Tiem kabeļiem ir tie filtri un citas lietas,kas it kā novēršot tīkla radītos traucējumumus..

 

un galā sanāk mazāk traucējumu pastiprinātāja barošanai un pārējais jau pa ķēdīti uzlabojās :)

 

 

Tā es to esmu iztēlojies un tāpēc vispār mēģināju veikt tādu testu un paņēmu to vadu uz ķīlas naudu..

 

Var jau būt ka jātic Inspektoram :)

 

 

Jāpaņem vēl kādreiz tīkla vads uz testu..Just for fun..uz a klases varbūt kāda atšķirība būs manāma..nezinu..

aicinu ciemos uz testu :D :D

 

 

 

komentēt lūdzu kompetenti :) iepriekš visiem labi izdevās :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 947
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • JJP

    86

  • Inspektors Caps

    118

  • JDat

    118

  • RudeWolf

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Inspektors Caps

Par tiem vadu parametriem runājot, īpaši kapacitāti, es vairāk biju domājis RCA vadus. Tur parasti otrā galā ir 47 kohm un tad jau varbūt neliels LPF filtriņš, kas skaisti ar lēzenu līkni nedaudz piegriež augšas, sanāk, ja pie tā piestrādā... :D

 

 

 

Jautājums gan paliek, vai nelīdzenumus nevar aizsmērēt ar DSP. Es domāju, ka var. Tāpēc arī mērķēju uz pēc iespējas neitrālāku sistēmu. Savādāk tā iekrāsošana sāk stūrēt manu mūzikas gaumi.
 

Lētākais praktiski lietojamais laikam ir Behringer DEQ2496. To var izmantot arī kā DAC, bet var arī neizmantot, jo gan ieejas, gan izejas ir gan digitālas, gan analogas, pie tam balansētas.

 

 

 

Biju iedomājies ka,ja kaimiņs ieslēdz veļasmašīnu un ir tie tīkla traucējumi,tad īpašais kabelis pa 75 ls darīs visu iespējamo,lai es to veļasmašīnas ietekmi dzirdētu pēc iespējas mazāk..

Filtrs par dažiem Ls to izdarīs simtreiz efektīvāk. Normāliem aparātiem parasti gan pietiekošs filtrs jau ir iebūvēts.

 

 

 

un galā sanāk mazāk traucējumu pastiprinātāja barošanai un pārējais jau pa ķēdīti uzlabojās

Doma formāli ir pareiza un tā to domā arī audiofīli, tikai... No barošanas vada līdz skaņas līnijām normālām iekārtām ir TIK daudz dB "noise rejection", ka tas skaņu nekādi neietekmē.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

RudeWolf, to, par ko Tu runā, sauc par kropļojumiem. To diezgan labi parāda THD mērījumi, un vēl labāk THD+N. Kādēļ lai ar Sennheiser HD800 pankroka klausītājam asiņotu ausis? Ar ko pankroks atšķiras no jebkura cita audio signāla?

 

šis komentārs kārtējo reizi pierāda, ka tu mūziku vai nu neklausies vispār un tikai skaties uz shēmām, vai klausies kaut kādus ļoti šaurus izpucēto ierakstu populāros žanrus

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Nē, tas pierāda tikai to, ka Tu nesaproti, ko nozīmē frāze "audio signāls". Pastāsti mums kā pankroks neiekļaujas cilvēka dzirdei paredzētā audio signāla parametros! :D

 

P.S. Par mani visu pareizi pateici, tikai tieši otrādi. Ja lasītu diskusiju, būtu arī izlasījis jau vismaz dažus, ko klausos, bet tā ir tikai maza daļa, arī stilu un žanru ziņā.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Ja lasītu diskusiju, būtu arī izlasījis jau vismaz dažus, ko klausos,

 

atvaino, ka lasīju neuzmanīgi un neesmu pamanījis nevienu, vari lūdzu iedot norādes uz vismaz dažiem?

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Tu labāk pastāsti ar ko tas pankroks neiekļaujas visu citu audio signālu tehniskajos parametros, jo tieši par to Tu man brauci virsū un apstrīdēji.

 

 

 

Ne jau tikai Kraftwerk ir elektroniski. Enigma, Mike Oldfield, Jean Michel Jarre, Vangelis, Pink Floyd, Jumprava - tie visi ir ar daudz elektronikas.
 

Bet minēti šie ir tādēļ, ka runa bija par elektroniski radītu mūziku un JJP to nosauca par "vispār čau". Īstenībā jau tas parādīja, ka viņš klausās tikai kaut kādus noteiktus žanrus un pārējo aprobežoti uzskata par sliktu, nemaz neizprotot mūzikas būtību.

Link to comment
Share on other sites

Labsrīts visiem reliģisko karu cīnītājiem un "šova" skatītājiem! Visupirms pateicos JDat par AQ produkcijas reklamēšanu!

 

 

 

Piemēram: http://servo.lv/Prod...px?item_id=1005 Kā kabelis var uzlabot skaņu? Kas tam ir apakšā. Normāli būtu ja nesabojā. bet nu uzlabo. Tas tāpat kā ar enerģiju kura rodas no nekurienes. Frē energy. Mūžigais dzinējs. Nu cik var pukstēt un cirst pretī, ja pats muļķibas runā.
 

 

Jautājums it kā āķīgs, bet pēc būtības ļoti labs. Ar šo atbildi vēršos ne vis pie saldā pārīša , bet pie pārējiem lasītājiem, kurus interesē mūzikas klausīšanās, un savas sistēmas pilnveidošana. 

 

Uzlabot var tikai kaut ko esošu. Šajā gadījumā linkā norādītais kabelis var uzlabot ļoti daudzu lietošanā esošu sistēmu skanējumu, ar noteikumu, ka galvenais sistēmas elements- skandas vai austiņas un to savienojums ar pastiprinātāju ir pietiekami augstā līmenī, jo pretējā gadījumā visi ieguvumi netiks saklausīti. 

 

Ja pietiekami augsta līmeņa avots un pastiprinātājs  ir saslēgts ar vienkāršu, kvalitatīvu, mehāniski izturīgu Klotz, Canare utt. vadu, sistēma skanēs pietiekami labi. Bet, ja šo parasto vadu nomainīsim uz minēto AQ Sky, vai lētāku Oyaide;

http://www.oyaide.com/ENGLISH/AUDIO/products_category/interconnects_cable/pg515.html

 

tad sistēmas esošais skanējums (skaņa) tiks uzlabota ievērojami. Kamdēļ tāds apgalvojums? Visu pirms kabeļa vadītāja (stieples) materiāla kvalitāte ir atšķirīga. Ja vara vadāmība tiek ņemta par 100%, tad sudraba vadāmība ir 105%. Plus ja ņem vērā, ka abos kabeļos, gan Audioquest Sky gan Oyaide  tiek izmantots ļoti tīrs sudrabs (pat 99,9998%) tad pienesumu brīvo elektronu vadāmību šajā stieplē, salīdzinot ar 3-4N varu , nez vai būtu jēga apstrīdēt. 

Nākošais nomērāmais un ļoti svarīgais kabeļa elements ir izolatora materiāls. Šajos kabeļos tas ir teflons un Sky variantā stieple ievietota teflona caurulītē (gaiss kā zināms ir labs izolators). 

Treškārt- ļoti kvalitatīvs ekranējums, kas neapstrīdami ir ļoti svarīgs mūsdienu apstākļos (GSM, WIFI un vēl nezin kas visapkārt).

Ceturtkārt- konektori. Atkal jāatgriežas pie materiālu vadāmības, jo parasto sakausējumu vadāmība ir daudz zemāka kā tīram varam. Te jāmeklē kompromiss starp mehānisko stiprību un vadāmību. 

Piektkārt - vada konstrukcija un tā izgatavošanas kvalitāte, kas nodrošina vienādus mehāniskos un elektriskos parametrus visa vada garumā.

 

Varbūt ko piemirsu, pielabojiet.

 

Ceru, ka atbildēju uz šo visai vienkāršo jautājumu. Ķēde ir tik stipra cik tās vājākais posms. Kabelis ir audio sistēmas komponents (sastāvdaļa)!

Veiksmīgu darba dienu visiem! lai labi skan!

Link to comment
Share on other sites

Nu nez JJP, tu jau uzskaiti faktus, bet kaa tieshi/ cik ljoti katrs konkreets gadiijums maina skanju --- par to jau skaidriibas nav. Tpc jau arii cepiens

Link to comment
Share on other sites

Kevin, Tu ļoti labi saproti par ko ir runa:), šī tēma taču malta elfas forumā ne reizi vien.

 

Konstruktīvs risinājums būtu "neticīgajiem" noklausīties, pārliecināties un tad nomērīt to vadu atšķirību (ja ir tāda iespēja) un tad paskaidrot to mums, tumsoņām.

 

Bet man vienkāršāk un patīkamāk ir dot iespēju cilvēkam paņemt un pašam uz savas sistēmas paklausīties, piemēram USB, vadu, un tad, ja atšķirību (uzlabojumu) viņš sadzird, tad nu lai pats meklē to parametru un skaņas uzlabojumu korelāciju, ja ir tāda interese. 

Man ar to laiku tā ne visai:(...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Bet ir viena lieta kā fizika. Visi labi zina šo formulu, kas lieliski parāda, ka palielinot šķērsgriezuma laukumu, vadītāja pretestība samazinās. Jebkurā gadījumā 2x resnāks vara vai alumīnija vads būs lētāks par 100% sudraba vadu. Tas pats attiecas uz konektoriem - palielinām virsmu un rezultāts pat vēl labāks.

11973abae1180fd1405e4448ad579e93.png

 

Ja mēs paskatāmies tabuliņā, tad sudraba vadītspēja tikai nedaudz labāka par varu, līdz ar to par sudraba vadu superspējām runāt ir bezjēdzīgi. Tas pats, kas mēģināt pārliecināt, ka zeme nav apaļa, jo taču ir kalni, ielejas.

http://lv.wikipedia.org/wiki/%C4%AApatn%C4%93j%C4%81_vad%C4%ABtsp%C4%93ja

 

 

Ja vara vadāmība tiek ņemta par 100%, tad sudraba vadāmība ir 105%. Plus ja ņem vērā, ka abos kabeļos, gan Audioquest Sky gan Oyaide  tiek izmantots ļoti tīrs sudrabs (pat 99,9998%) tad pienesumu brīvo elektronu vadāmību šajā stieplē, salīdzinot ar 3-4N varu , nez vai būtu jēga apstrīdēt. 
Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

 

 

Mike Oldfield

 

Un tagad pastāsti, pirmajos Tubular Bells cik % ir elektronikas?

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Vadam, protams, var zemināt R, bet jāpatur prātā, ka stiprekļa Rout>0.

Link to comment
Share on other sites

JJP kā vienmēr stāsta itkā pareizas lietas, bet tās nu apsolūti neattiecas uz skaņas diapazonu 20Hz-20kHz. Ftoroplasts neapšaubāmi ir labs materials, bet tas attiecas uz GHz diapazonu, nevis zemfrekvenci. Sudrabs ir labs vadītajs, bet ir pilnīgi pofig starpbloku vada pretestības izmaiņa par miliomiem, ja slodzē stāv 47 kiloomi. Vot starpbloku vada kapacitāte tiešāmatstāj iespaidu uz skaņu, bet tur jau sākas aparatūras shēmas nepilnības. Ne par velti profesionālā aparatūrā izmanto simetriskās līnijas ar zemomīgām ieejām un izejām. Tad skaņu var pārvadīt ar salīdzinoši lētiem simetriskajiem kabeļiem. Nevajag vairs ne ftoroplastu, ne bezskābekļa varu, ne arī sudrabu :sarkasms: Ierakstu studijās tomēr strādā profesionāļi, kuri "kautko" no skaņas saprot un viņus apmierina parasti simetriski kabeļi.

Link to comment
Share on other sites

Iemetu googlē "recording studio audio cables".

Izbrīnīja jau 4.tais links, kur pamanīju pazīstama brenda mājas lapu (JJP arī šo leišu vadus tirgo): http://www.lessloss.com/recording-studio-installation-project-p-201.html

Izrādās, te pat Rīgā ir recording studio, kas vienā ņēmienā ir nopirkusi ap 70 gab. dārgajiem barošanas kabeļiem. Tā kā rādās, ka Didzim nebūs īsti taisnība. Bet, nu varētu būt, ka vairums ierakstu studiju Latvijā nepievērš daudzām lietām uzmanību, tāpēc nemaz nav jābrīnās, ka vairākas Latviešu blices šeit vietējām tā sauktajām ierakstu studijām liek "mīksto" un brauc ierakstīties uz ārzemēm.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Šo studiju zinu. Es ne reizi vien esmu raucis uzaci, kad redzēju tos vadiņus. Studijā tak par telpas akustiku vairāk jālauza galvu, nekā par dārza šlangiem!

Link to comment
Share on other sites

Rūdolf, vai tad Tev liekas, ka, piemēram, spriežot pēc bildēm, studijā nav tikusi lauzīta galva arī par telpas akustiku? Normālas studijas par visu lauza galvu, vai tad tā nebūtu jābūt?

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Ir lauzīta! vienkārši pirmoreiz redzu, ka tik ļoti lauza galvu par vadiem!

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Ja pietiekami augsta līmeņa avots un pastiprinātājs  ir saslēgts ar vienkāršu, kvalitatīvu, mehāniski izturīgu Klotz, Canare utt. vadu, sistēma skanēs pietiekami labi. Bet, ja šo parasto vadu nomainīsim uz minēto AQ Sky, vai lētāku Oyaide; http://www.oyaide.co...able/pg515.html   tad sistēmas esošais skanējums (skaņa) tiks uzlabota ievērojami. Kamdēļ tāds apgalvojums? Visu pirms kabeļa vadītāja (stieples) materiāla kvalitāte ir atšķirīga. Ja vara vadāmība tiek ņemta par 100%, tad sudraba vadāmība ir 105%.

Absolūti meli. Tieši augsta līmeņa pareizai aparatūrai ieguvuma nebūs nekāda. Ieguvums būs tikai audiofīlu hlamiem ar nepareizām un sliktām ieejām un izejām. To, ko JJP sauc par vadāmību, īstenībā fizikā sauc par pretestību. Kā jau Didzis teica, aparāta ieejā ar daudz kiloomu pretestību kaut kādi miliomi neko nemaina. Pie tam vada pretestība pat skanējumu nemaina vispār, jo tā ir vienāda visām frekvencēm. Skanējumu maina maina kapacitāte un induktivitāte. Ja audiofīla vadam būs augsta kapacitāte, tad no vada sanāks LPF filtrs, kas nogriež augšas, lai izklausās kā "lampu skaņa", "maiga skaņa" utt. Apsveicu - esat skaņu nevis uzlabojuši, bet būtiski sabojājuši. Pie tam to pašu vai daudz lielāku defektu var panākt ar papildus filtru par dažiem santīmiem vai latiem.

 

paklausīties, piemēram USB, vadu

Yes! Tu saproti cik stulbs ir šis apgalvojums? Tas parāda, ka Tu no šīs tehnikas nesaproti vispār neko! USB vadam ar skaņu nav pilnīgi nekāda sakara, jo pārraidītā informācija ir digitāla un USB pakešu biežumam nav nekāda sakara ar skaņas frekvencēm.

 

Līdz ar ko mēs redzam, ka JJP bizness ir ne tik zinošu cilvēku krāpšana. Lūdzu Tev reklāma!

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Nu un kur tad tai Rīgas mistiskajai studijai ir pasaules klases ieraksti,kuri veikti ar uberkrutajiem vadiem? Mūsdienas ierakstu studiju var katrs duraks savērt, bet tas nenozīmē,ka tajā strādā tehniski zinoši cilvēki. Pareizi uztaisīta aparatūras simetriskā ieeja-izeja strādās labi arī ar krievu sakarnieku poļovkas vadu .

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Un tagad pastāsti, pirmajos Tubular Bells cik % ir elektronikas?

Es teicu, ka viņam pilnīgi viss ir elektronisks? Nē! Bet kaut kur jau gribās paspirināties taču, vai ne? Jo audiofīlu reliģijas fundamentālās dogmas es noroku pazemē ar argumentiem, pret kuriem nav ko iebilst...

 

 

 

Iemetu googlē "recording studio audio cables".

Arī studijās strādā daudz idiotu. Ļoti labs piemērs ir tas krievu idiots ar savu studiju, kuru JJP uzskata par baigo specu. Tad arī ir reāli tepat Latvijā ir no dzīves zināms piemērs, kur studijas galvenais speciālists CD diskus pārraksta, izmantojot CD atskaņotāju un CD rakstītāju, kas savienoti ar analogo RCA vadu. Argumentācija - skanot labāk kā datora 1:1 kopēts CD! :D Tādi lūk studijās "speciālisti". Par cirvjiem viņus nosaukt būtu apvainojums tam lieliskajam malkas skaldīšanas instrumentam.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ne par velti profesionālā aparatūrā izmanto simetriskās līnijas ar zemomīgām ieejām un izejām. Tad skaņu var pārvadīt ar salīdzinoši lētiem simetriskajiem kabeļiem. Nevajag vairs ne ftoroplastu, ne bezskābekļa varu, ne arī sudrabu Ierakstu studijās tomēr strādā profesionāļi, kuri "kautko" no skaņas saprot un viņus apmierina parasti simetriski kabeļi.
 

 

 Jau biju licis linku uz Bernie Grundman masterig, bet lieku vēlreiz:

http://www.berniegrundmanmastering.com/engineers/grundman.html

 

gan jau vinš saprot ko dara un aprīko studiju ar Cardas kabeļiem

 

te vinila cienītājiem viņa aprikujuma saraksts:

 

Bernie Grundman's Updated Mastering System:
• New customized dual mono power supplies
• New tape pre-amplifier: an upgraded hybrid design with single-ended in-out that is specifically triode on the input for the gain and EQ and feeds into a discreet solid state circuit that drives the output
• Brand new tape heads for the Studer playback tape machine including a complete hardwire with Cardas cables
• The power supplies on tube cutter amps have been updated and rewired with Cardas cable on the head leads and feedback
• The Studer in Bernie's cutting room is essentially transport only i.e. it is used for the superb stability of its mechanical parts. All the electronics (from the tape heads through to the cutting head on the lathe) have now been totally customized and hard-wired point to point
• The tube cutting amps used for the ORG LP reissues have just been re-tubed with ex-US military grade tubes from Sylvania 

Only 2500 Numbered Limited Edition Copies will be made worldwide and subscriptions are strictly on a first come, first serve basis. There is a very limited number of subscriptions available so reserve your copies today by becoming a subscriber! 

 

Stockfish records 

http://www.stockfisch-records.de/

aprīkoti ar Vovox kabeļiem:

http://www.vovox.ch/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=3

 

un Ross Hogarts

http://www.hoaxproductions.com/discography/

  izmanto

Evidence Audio

 

pavisam ne lētākos  kabeļus:

http://www.evidenceaudio.com//index.html

 

un tā var turpināt ilgi un dikti

 

Nu es nesaprotu par ko cepiens- negribi, nesaredzi (nedzirdi) nepērc!



 

 

es! Tu saproti cik stulbs ir šis apgalvojums? Tas parāda, ka Tu no šīs tehnikas nesaproti vispār neko! USB vadam ar skaņu nav pilnīgi nekāda sakara, jo pārraidītā informācija ir digitāla un USB pakešu biežumam nav nekāda sakara ar skaņas frekvencēm.  

 

2xYes!!  Ar nolūku pieminēju USB vadu, jo tam ir ļoti stipra ietekme uz skanējumu!

 

Tava tirāde lieku reizi apliecijna, ka kvalitatīvas skaņas jomā esi pilnīgs dornis. Nekā personīga, tikai fakta konstatācija. Kad būs brīvāks brīdis un iespēja, uzaicināšu tevi paklausīties atškirību starp USB vadiem, ja vēlēsies, protams.

Link to comment
Share on other sites

 

 

noroku pazemē ar argumentiem, pret kuriem nav ko iebilst...

 

Atceros, krusta karos, kā arī citās kristīšanas akcijās tā saucamie "apgaismības nesēji" arī līdzīgi runāja un pat rīkojās. Bet es ar tevi netaisos diskutēt ne tāpēc, ka uzskatītu, ka tev nav taisnība, patiesībā daudzos jautājumos ir gluži otrādi. Man vienkārši derdzas cilvēki, kas patvarīgi uzņemas misionāra funkciju un tāpēc pārējos uzskata par zemes tārpiem. Un jā, tevis minētajā piemērā ar ampa shēmu apakšējā pleca tranzistors ir pilnībā ciet un ne sūda tur neplūst. Tiesa, ir viens izņēmuma gadījums, bet par to pats padomā. Ja pateiksi to vienīgo gadījumu, kurā tas izpildās (tas ir, plūst strāva), tad runāsim tālāk.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

JJP, pārstāj šeit nodarboties ar reklāmu un vēl sludināt mums savus studiju analfabētus. Par Tavu apvainojumu, pateicoties jaunajai foruma noteikumu stingrības politikai, dodu ziņu administrācijai...

 

 

 

Ar nolūku pieminēju USB vadu, jo tam ir ļoti stipra ietekme uz skanējumu!

Tava tirāde lieku reizi apliecijna, ka kvalitatīvas skaņas jomā esi pilnīgs dornis.

Šo traktējumu tagad var pilntiesīgi attiecināt uz Tevi. Tu esi pierādijis absolūtu šim atbilstošu savu zināšanu līmeni. Tagad lūdzu klāj vaļā USB vads ietekmē skanējumu. Brīdinu - es zinu gan USB elektronikas, gan protokola darbības principus, ieskaitot visus sinhronos un asinhronos režīmus un visu citu. Paver tik muti un norakšu Tevi pilnībā! :)

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

2xYes!!  Ar nolūku pieminēju USB vadu, jo tam ir ļoti stipra ietekme uz skanējumu!

Pa USB tak iet digitālais signāls - ieiet "1"  , iziet "1" ;  ieiet "0"  , iziet "0" . Vai tad tie traucējumi uz USB kabeli ir tik nozīmīgi , ka kādā brīdī "1" pārvēršas par "0" , vai otrādi ?

Link to comment
Share on other sites

martinno

Digitālajam signālam vispār po uz vadiem, imho. Tur nekas nevar ne pazust, ne pielikties.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

patiesībā daudzos jautājumos ir gluži otrādi

Patiesībā daudzos jautājumos ir gluži otrādi kā audiofīli traktē fizikas lietas, kurām NAV izņēmumu, lai vai kā kādam zombētajam to gribētos!

 

 

 

Un jā, tevis minētajā piemērā ar ampa shēmu apakšējā pleca tranzistors ir pilnībā ciet un ne sūda tur neplūst.

Kāds ir spriegums uz VT14 bāzes un kādā stāvoklī ir VT10? Kad atbildēsi, tad sasummēsim iespējamās strāvas pēc Kirhofa likumiem.

 

 

 

Vai tad tie traucējumi uz USB kabeli ir tik nozīmīgi , ka kādā brīdī "1" pārvēršas par "0" , vai otrādi ?

USB ir error chekings un, ja kaut kas tomēr ir noraidījies nepareizi, tad tas tiek noraidīts atkārtoti.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Digitālajam signālam vispār po uz vadiem, imho. Tur nekas nevar ne pazust, ne pielikties.

 

aha, laikam neesi redzējis artefaktus uz teļļuka dēļ sūdīgas hdmi drāts vai usb devaisu gļukus dēļ tā paša iemesla :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

nnoname, Tu tikai parādi, ka Tu nezini kā HDMI atšķiras no USB. Tev diskutēt nav jēgas, ej lasi dokumentāciju. USB devaisiem datu "gļuku" nav - tie vai nu strādā, vai gļuko viss jeb iekārta nestrādā.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

USB ir error chekings

Man jau likās , ka kaut kam tādam jābūt , citādi jau USB nevarētu izmantot datu pārraidei . 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Man vienkārši derdzas cilvēki, kas patvarīgi uzņemas misionāra funkciju un tāpēc pārējos uzskata par zemes tārpiem.
 

Es neko nemisionārēju, bet tikai cīnos pret fizikas nomelnošanu un normālu cilvēku krāpšanu, ko dara audiofīli. Tādus kretīnus es tiešām uzskatu par zemes tārpiem.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Tu tikai parādi, ka Tu nezini kā HDMI atšķiras no USB. Tev diskutēt nav jēgas, ej lasi dokumentāciju. USB devaisiem datu "gļuku" nav - tie vai nu strādā, vai gļuko viss jeb iekārta nestrādā.

 

šeit tu parādi, ka tev pašam nav nekādas saprašanas un pieredzes, mans komentārs bija par digitālajiem kabeļiem, kādi ir abi, un vispār bija veltīts citam diskusijas dalībniekam, tā ka stfu

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Man īstenībā ne ar vienu kabeli nav tādas problēmas, kā ar USB. Ir viens fērlīgs aparāts, kas grib strādāt ar 2 no 5 USB kabeļiem- asinhronais USB->SPDIF konverteris/reklokeris.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

nnoname, es tās lietas zinu tik dziļi, ka Tu pat nespēsi saprast CIK. HDMI ir bezpakešu real-time protokols bez nekāda error chekinga. USB ir pakešu protokols ar error chekingu un atkārtotu pārraidi. Kabelis var ieviest kropļojumus arī digitāliem signāliem, bet USB datus tas nemaina un nemaina arī audio pa USB vadu. Ja vads ir tik slikts vai garš, ka USB gļuko, tad tā vispār nav uzskatāma par strādāšanu, jo gļukos viss un visu laiku.

Link to comment
Share on other sites

Uff, kas par salamāšanos! Slēgšu ciet, pirms vēl vajag kādas vārnas izsniegt. Audiofīlija ir reliģija, un, kā jau pret jebkuru ticību, loģiski argumenti ir bezspēcīgi.

 

Ieteikums audiofīliem - uz jūsu naudas daudz kompānijas uzvārās. Ir lietas, kas tiešām ir to vērtas, bet ir arī lietas, kas ir pilnīgs marketinga blefs, un jebkāds iegūtais efekts būs vairākas kārtas klusāks, nekā oda spārnu švīkoņa otrā istabas stūrī. Nopietni. Klausīšanās testi, pat ar savām ausīm, arī ir neuzticami, jo psiholoģiskie efekti ietekmē uztveri ar kārtu vairāk, nekā reālā skaņa.

 

Es nesaku, ka tagad visu vajag mest pie malas, bet - ja gribas perfekto aparatūru, tad vajadzēs apgūt fiziku pašam un rūpīgi izrēķināt līdzi visus cipariņus, un nepaļauties uz marketinga vārdiem un solījumiem, jo pēc tiem īstās mantas nevar atšķirt no sūda.

Link to comment
Share on other sites

martinno

@@nnoname, toč tādus gļukus neesmu redzējis, bet nu jautājums: kā, piemēram, optiskais kabelis var ietekmēt skaņu - man liekas, ka vai nu tas laiž cauri vai nelaiž - tojestj, strādā vai nestrādā. Termins - strādā slikti īsti neiederas. 

Link to comment
Share on other sites

Pēc publikas pieprasījuma atslēdzu vaļā. Ceru, ka tā nebūs kļūda...

Link to comment
Share on other sites

 

 

paklausīties, piemēram USB, vadu

 

 

Ar USB ir tāpat kā ar RCA. Pilnīga dešovka. Neskaitāmas reizes mans jautājums par to kāpec RCA vietā hifilītiķi nelieto BNC atduras pret klusumu. Kāds no hifilītiķiem var paskaidrot ar ko RCA labāks par BNC?

Tas pats attiecas uz USB. USB skaņas kartes ir pilnīgs lētucis santīm[slēpts]. Firewire pēc būtibas labāk transportē signālu. Kāpēc tad hifilītķi nav uzauguši līdz firewire skaņas kartēm? Kur problēma ielikt PCI-E karti ar S/PDIF izejām un pa BNC transportēt signālu uz DACu? Atkal dārgi? Tas ir lēti salīdzinājumā ar tām uzskrūvētajām vadu cenām.

JJP atkal lej ūdeni par leitām, par kurām neko nersaprot. Es speciāli izvēlējos līnijas singāla kabeli no stervo (tas nav lamu vārds) lapas. Tieši tāpēc ka lņijas singāliem pieslēgumi ir ar kārtu kiloomi. A man te tagad sāk spraust batonus par miliomu ietekmi. Kabeļa šajā gadījumā ietekmē signālu 10^-6 pakāpē. Miljons reižu mazāk. Uz 1 voltu ir 1 mikrovolta kļuda. Tas ir sliktākajā gadījumā. To ka kabelim ir kapacitāte, tāds tirgotājs noklusē. Laikam nezin. Kas vēl interesanti? Kabeļu "sildīšana". Kā man vien teica. tas ir process kurā kaut kādā veidā sagatavo kabeļa izolāciju stapr sinālu un ekrānu lai labāk skanētu. Tas pats JJP neko nevar pastāstīt, jo a) komercnoslēpums; b) neko nezin. Tad lūk. Es pastāstīšu pats par sildītajiem kabeļiem. Kabelis savā ziņa ir kondensators ar noteiktu kapacitāti. Tas ir kā pieslēgt kosensatoru starp signālu un zemi. Dabūs līdzīgu skanējumu, bet... Kabeļu sildīšana. Ir arī tāda lieta kā dielektriskā apsorbcija kodensatoriem. Keramikais sļikta, plēvei laba (salīdzinoši). Tad lūk kabeļu sildītāji kaut kādā veidā "sildot" labeli izmaina izolācijas dielektrisko apsorbciju. Kā tieši tas notiek? Jāprasa organiskās ķimijas zinātājam. MAni tas neinteresē. Mani interesē kā izmainās skaitlīši apsorbcijā pirms/pēc sildīšanas. Attiecīgi te ir vēl viens lauciņs kurā makaronu karinātāji var izpausties izmaiņot kabeļa parametrus. Atkgādināšu ka novērtēt dielektrisko apsorbciju var ar intermodulācijas mērīšanu pavisma vienkārši.

Vilx. Te nav salamāšanās. Ja nesaporti par ko ir runa, tad labāk nieijaucies. Te ir vēl daudz diskutējama.

DUFAQ uc digitālisti. USB vads hipotētiski var ietekmēt to kā skan lētais DAC. kapēc? Tāpēc ka DAC ir uztaisīt sevišķi līki. Pa uUSB bez datiem skraida arī barošana. Un te sākas. Zemes cilpas. Barošanas trokšņi. Digitālu datu interference uz analogajām ķedēm utt utjp. Mainot kabeļu ekranējumu un vēl dažus trikus, var panākt ka skan savādāk. Tomēr. Paliek ajutājums. Kāda vella pēc jāpērkt tādi lēti USB DACi kuri izmaina skaņu katra pirdiena ietekmē? Līdzigi ir ar digitālo skaņu pa HDMI. Teorētiski maina, pratiski tas viss ir buļļa kaka.

Kas attiecas uz uzlabošanu. Ja salīdzina dārgos vadus ar maksimā pirktajiem, tad skaņa uzlabojas. Paskatoties principā, pareizi būtu teikt: sārgo vadi mazāk sačakarē skaņu ne kā maksimas vadi. Cik daudz un ko tieši tas ir atsevišķs stāsts.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, drīzāk mani interesē, kas ir tā ierakstu studija, kas Tavuprāt ir kvalitātes etalons? Nu nez, daudzās ierakstu studijās neesmu bijis.

Varbūt Tu ar to referenci domā LR mājas ierakstu studiju, kas pati knapi galus velk, kurai flīģelis pirkts par Raimonds Paula naudu, un, kuru ierakstu zālē esošo plastmasas tumbu pīkstuļu diafragmas ir acīmredzami sajātas vai ar pirkstu izspaidītas?

Nu jā, te cilvēks ar savu ierakstu studiju māk nopelnīt sev iztikšanu, kā arī viņam sanāk nauda, ko ieguldīt dārgos kabeļos, kas viens gabals maksā vairākus simtus latu, bet Tu saki "Duraks". ;)

 

Kas attiecas uz reklāmu- bija tāds slavens teiciens: "Raksties par mani ko gribat, tikai uzrakstiet manu vārdu pareizi!"

Tā kā reklāma ir un paliek reklāma. Vēl jo vairāk, ja šos vadus reklamē pats Inspektors Ceplis.

Nu ko tauta domā te par Inspektoru cepli? Manā skatījumā zinošākie cilvēki te- ko par jamo tiešā tekstā teicis Tornis, varu sameklēt, ja vajag, Huans Kaktuss par cepli te tik pasmīn, Kevins vienīgi saka, ka Ceplis ir foršs džeks. :D

Pats Cepli, es Tev jautāju, kad Tu beigsi sevi diskreditēt. Tā nu es, tipiska forumieša vietā arī padomātu- ja nu reiz Ceplis tos JJP vadu tā noliek, tātad tur jābūt kaut kam labam. :D

 

P.S. Izskatās, ka mums ar Kevinu tuvākajās dienās būs iespēja paklausīties gan biezā gala B&W tumbas, gan JJP krutāko USB vadu par 600EUR vai latiem. :)

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Luke! Tajā pat knai velkošajā LR sudijā vismaz ir sakarīgs mirofonu parks salīdzinot ar citām studijām. Nē nu ir vēl dažas studijas kur ir kaut cik vērā ņemams mikrofonu parks. Un tur ir viena interesanta sakarība. NEVIENĀ no tām studijām nav sildīto hifilitiķu vadu. Sagadīšanās? Krīze? Savukārt vienā sildīto vadu studijā kas kotējas? Pareizi. Behringer mikserpults. Kamēr nesildīitu vadu studijās var atrast gan Nieve, gan SSL, gan Studer, gan Cadat pultis. Par kādu profesionalitāti tad te ir runa? Tāpēc varbūt pasko līdzi situācijai pirms mēģini kaut ko teikt par vadiem studijās.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

tipiska forumieša vietā arī padomātu

Es , kā tipisks forumietis , domāju , ka nauda pirmkārt jāiegulda labā aparatūrā un pēc tam tikai uz vadiem jāskatās . 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...