Jump to content

[Fleims] Pastiprinātāji, DAC, vadi, audiofīli utt.


tomy91
 Share

Recommended Posts

RudeWolf

Es īstenībā arī vēl neesmu redzējis to gadījumu, kad tiltā laižot tiktu iegūts vairāk kā pazaudēts. Gali redz zemāku pretestību, bet jauda tāpat nereti tik par 1/3 pienāk klāt.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 947
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • JJP

    86

  • Inspektors Caps

    118

  • JDat

    118

  • RudeWolf

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

nnoname

 

 

Kāpēc?

 

minēšu, ka saskatījies kā dažiem "modernajiem" kino resīveriem ir tāda fīča uz frontiem un sagribējis pamēģināt

 

 

 

labāk galu tiltā, kā mezglā...

 

atkarīgs no gala, un no tā, kas pirms un pēc viņa :)

Link to comment
Share on other sites

minēšu, ka saskatījies kā dažiem "modernajiem" kino resīveriem ir tāda fīča uz frontiem un sagribējis pamēģināt

 

Kurā vietā? Izejā uz skandām? Vai arī runa ir par līnijas ( 1V P-P) signālu?

 

Nez kāpēc nnoname šodien tāds... neagresīvs. Pamiers uz kādu laiku?

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

As tā saviem Jamo kinozālē laižu. Hz, vai ir atšķirība- tad, kad viņķelēju klāt, tad par audio sapratu vēl mazāk kā tagad. Tip likās- divi 'stūži kustina lielos frontus un visam jābūt jipī kai jēj. Vajadzēs kaut kad paprovēt atviņķelēt.

 

Un jā- runa visdrīzāk ir par 7 kanālu pastiprinātāja izmantošanu 5 kanālu sistēmai, kur divi liekie kanāli tiek pieslēgti priekšām. Vismaz es tā sapratu.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Hmm. Apākēc nevarētu paņemt riktīgu audio dekoderi, kaudzi ar jaudīgiem ampiem un salikt palīgtelpā. Lai jau jamie dūc uz nebēdu un tad baudīt kino. Labi tas tā nereāli. Biezo variants. Līdzīgi kā tas ir komerciālajos kinoteātros.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Izejā uz skandām? Vai arī runa ir par līnijas ( 1V P-P) signālu?

 

gali un līnija? nu kamōn, protamska uz skandām

un kurā vietā es esmu bijis agresīvs? un pamiers ar ko? :shok:

Link to comment
Share on other sites

Jā, jā, nezinu kā pareizi to nosaukt. Bija man tāda iedoma. Ir viņam pa tranzistoram (ja tie ir tie) uz kanālu, a stereo variantā nodarbināti tiek tikai divi no septiņiem. Varētu darbināt visus trīs uz kanālu. Ir taču pastiprinātāji ar vairākiem tranzistoriem uz kanāla. Man tas aparāts tikai kā stereo interesēja. Ja nu tas tiešām ir iespējams un no tā vispār ir kāda jēga, tad gandrīz varētu atkal to aparātu paņemt. Pēc skanējuma man tas tīri labi patika.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Ediot, man austiņas kustinā 16 tranzistori uz kanālu!

 

Nav ko ar kinozāles ampu māžoties gar stereo.

Link to comment
Share on other sites

 

 

un kurā vietā es esmu bijis agresīvs?

 

Kaut kur mēs kasījāmies. Hz par ko. Laikam tajā FLAC tofikā vai tml.

 

 

 

un pamiers ar ko?

Nu kā. Kādu brīdi nekasamies?

 

 

 

gali un līnija? nu kamōn, protamska uz skandām

Pag. es jau nezin kadi jums tur tie aparāti un kas ar ko saslēgts. Tāpēc arī jautāju lai noprecizētu. Kādam liekas tādās lietās eksistē tikai jaudas signāli kino lietām. Biju Igaunijā šonedēļ. Uzliku DLP projektoru kinītī. Tur ir tāds aparāts Dolby DMA8, kas savienojas ar Dolby CPS500. Tur laikam neiet signāli no jaudas pastiprinātāju izejām... 

 

Līdzīgi savulaik mājas kino lietām bija kaut kāds Violet Audio aparāts ar 6 vai 8 XLR izejām. Tur arī nebija ne smaka no pastiprinātājiem...

 

Nu kā tad es, tāds nezinītis varu no pusvārda saprast ko tas edi-joks ir domājis?

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

minēšu, ka saskatījies kā dažiem "modernajiem" kino resīveriem ir tāda fīča uz frontiem un sagribējis pamēģināt

Tjipa tovo?

 

Screen%20Shot%202013-05-30%20at%2010.34. 

Link to comment
Share on other sites

Tilts ir tad kad viens pastirinātājs taisa pozitīvo pusperiodu, bet otrs negatīvo un skaļarunis ir ieslēgts starp pastirinātāju izejām rezultātā jauda teorētiski palielinās 4x ...

Labots - Dils
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Nope, tiltā nozīmē, ka pastiprinātāji zāģē kā ar družbu! Viens avots, divi kanāli tiltā un viens skaļrunis.

 

Bēda ir tā, ka katrs pastiprinātājs redz pusi no tumbas omiem un tāpēc ir spiests dot ārā konkrētu strāvu. No šīs strāvas arī liela daļa no tiem teorētiskajiem vatiem izkūp siltumā. Problēma tik tāda, ka no reālā jaudas palielinājuma lēciens skaļumā būs salīdzinoši neliels.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Tilts: http://en.wikipedia.org/wiki/Bridged_and_paralleled_amplifiers

Biamp: http://en.wikipedia.org/wiki/Bi-amping

 

Vai arī... Nāksies atvērt fizikas grāmatu. Izlasīt oma likumu, saprast kas ir tas vilnītis ko sauc par sinusoīdu. Tad sākt saprast kas ir LC ķēde. Ko tā dara skandā un tad arī sāks parādīties apajusma par to kas ir Biamp.

 

Усилители делитса на два подкласса:
1) усилители внешнего сгорания;
2) усилители внутренниго сгорания;
 
Усилители внутренниго сгорания делитса на два подкласса:
а) стационарние усилительные установки;
б) самоходние усилительные установки;
Labots - JDat
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

martinno

Bi-amp, imho, izskatās vienkāršāk :) Nu vismaz teorētiski saprotams pasākums.

 

Un palasīju wiki - aptuveni iebraucu arī tiltā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ediot, man austiņas kustinā 16 tranzistori uz kanālu! Nav ko ar kinozāles ampu māžoties gar stereo.

 

Nu re. A kāds bija pamats tādai izvēlei?

 

Par to kinozāles ampu es savulaik nebiju atradis nevienu kritisku vārdu. Plus vēl 170w (8 omi) uz kanālu.  Tai laikā UK dzīvoju, tad likās, ka aparātus varēs mainīt pēc noskaņojuma. Pirkt un pārdot ebay bija vienkārši, zaudējumi minimāli. Šito monstru izmantot tikai stereo likās izšķērdība.

http://www.audiogamma.it/caricamenti/pdf_link/AVC-A1SE-EN.pdf

Link to comment
Share on other sites

nnoname

tiltu atminos no pirmajiem paņa un laikam arī finiera eksemplāriem, kuros bija d klase galā, nu tad laikam lai cīnītos ar to d klases mazspēju (tolaik visdrīzāk tripath - icepower un pārējie vēl nebija attīstījušies, prasīgām tumbām protams par švaku), mārketings bija izdomājis to tilta fīču stereo režīmā, kad pārējie kanāli netiek nodarbināti, biampings no aizmugures ir man jauna mārketinga atklāsme

 

 

 

Pag. es jau nezin kadi jums tur tie aparāti un kas ar ko saslēgts.

 

pag, par pro (vai drīzāk tipa pro, bet nav pro) aparātiem runa bija nedaudz citā tofikā, šeit ir ekskluzīvi consumer dzelži

kaut kādu viedokļu nesakritību miglaini spēju atminēties, tas gan manā vārdnīcā nav sinonīms agresijai

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Tas Denon jau ir kruts kinozālinieks, bet es jau stāstīju par problēmām, kas rodas darbinot pastiprinātāju kanālus tiltā. Tas, ka 2 omus sauc par zemu slodzi ir tāds kontraintuitīvs izteikums. Iedomājies, ka tu brauc ar mašīnu pa taisnu virsmu- slodze ir neliela, bet autiņš tiek galā. Braucam kalnā- augsta slodze un maksimālais ātrums krītas. Bet te braucam no lēzena kalna lejā, teorētiski ir iespējams sasniegt maksimālo ātrumu un vēl nedaudz, jo ar gravitāciju nav jācīnas, bet te- pēkšņi straujāks kritums un, ja ielikt ir ātrumā, tad apgriezieni uzlec līdz augšai un dzinējs vairs netiek galā! Iedomājies- tu skrien no kalna, cik vari un tad kāds no muguras vēl pagrūž! Tev ir jāmāk skriet daudz ātrāk, lai kājas nesamestos!

 

Kaut kā tā. Lai kāds zinošāks palabo, ja kaut kur alojos.

Link to comment
Share on other sites

Es tak tos consumer nezinu. Saražoti daudz un dažādi brīnumi. Patrs uzraksta kaut ko ģeniālu uz iepakojuma. Bija gan Violetajam, gan Denonam savi "resīveri" (vai kā tur saucas). Kuriem ārā nāk lineāras izejas un pastiprinātājiem. Ai nu hren s ņim. Vismaz beidzot man ir skaidrs ka tagad runa ir par pastiprinātāju saslēgšanu ar skandām.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Par to kinozāles ampu es savulaik nebiju atradis nevienu kritisku vārdu. Plus vēl 170w (8 omi) uz kanālu.

 

ko tu ar viņu darbini, ka tev ar šo ir par īsu?

Link to comment
Share on other sites

Ne jau par īsu, vienkārši acīs cērtas, kāds potenciāls ir bez darba. Nav jau man tā aparāta sen.

 

 

 

Vismaz beidzot man ir skaidrs ka tagad runa ir par pastiprinātāju saslēgšanu ar skandām.

Ne gluži. Domātas bija kādas iekšējas modifikācijas. Piemēram, ja tur padod ciparu signālu, tad stereo variantā aparātam DAC modulis tiek pārkonfigurēts tā, ka uz katru kanālu tiek nodarbināti 4 dac čipi. Un skaņa iet laukā tikai no diviem kanāliem, tas ir pie front pieslēgtām skandām. Tas ir, aparātam ir milzīga jaudas rezerve (paredzēts uz 7 kanāli vienlaicīgi, bet nodarbināti 2), kura netiek izmantota. Man vienkārši interesē, vai šī jaudas rezerve ir kaut kā izmantojama arī stereo variantā.

Tīri analogā variantā droši vien sekmīgi var izmantot Y vadus un darbināt četrus vai visus sešus kanālus. Bet te atkal es saprotu, ka dikti lielas jēgas biampot skandas ar pasīvo filtru arī nav. Va arī ir?

Link to comment
Share on other sites

 

 

biampot skandas ar pasīvo filtru arī nav

 

Gada citāts? Vai arī es atkal kaut ko nesaprotu IT/consumer lietās? 

Link to comment
Share on other sites

katram sava pupiņvaloda

 

Vēl nekur neesmu dzirdējis viennozīmīgu atbildi par to, vai ir vērts pīkstuļiem izmantot atsevišķu pastiprinātāju un vidiem/basam arī atsevišķu pastiprinātāju, ja skandām ir pasīvais krosovers (filtrs droši vien nepareizais vārds) ar atsevišķām ligzdām pīkstulim un basiniekam.

Link to comment
Share on other sites

Jāsaprot kas un kā tur saslēgts. Cik skaļruņu skandā? Viens Low Frequency un viend High Frequency? Vai tomēr ir trīs skaļruņi? Kas labāks: vista vai krokodīls? Tātad mana atbilde būtu: It depends on... Tad seko garš saraksts.

Link to comment
Share on other sites

Teiksim, divi skaļruņi. Pīkstulis un basinieks. Nav ne jausmas kas un kā saslēgts krosoverī. Ja vajag konkrētu piemēru, var izvēlēties Phonar Monitor IIs.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kā neredzas pieslēgumi un manuālis neatrodās. Pie krieviem teikts ka pasīva skanda. Tobiš klāt slēdzams viens pastiprinātājs. Nav nekāds biamp.

Link to comment
Share on other sites

Bet par to jau ir runa. Skandām ar pasīvo krosoveri bi-amp ir apšaubāma lieta.

No tā paša wiki linka  - If at all noticeable, benefits of bi-amping cannot be realized if passive crossover networks of a speaker system are not removed.

Tāpēc arī teicu, ka analogā pieslēguma varinatā nav problēmu no CD ar Y vadu pieslēgties tam Denonam, tad katram skaļrunim tiktu savs pastiprinātāja kanāls. Bet jēgas tak no tā neesot. 

Link to comment
Share on other sites

Ko nozīmē apšaubāma? Neiespējama, ja vien neizravēsi ārā filtru un nepieslēgsi pats biampā, bet tas jau ir šķunings. Tādu lietu mācētu kevins, kaspsihs un vēl daži. Paliek jautājums: nafig tev to vajag?

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka man nevajag raut ārā normālas skandas  pasīvo krosoveri un būvēt pašam savu aktīvo (ko darbināt pirms pastiprinātāja) krosoveri neko no tā nesaprotot. Ne jau man ko dikti vajag. Tāpēc arī bija jautājums par trīs pastiprinātā moduļu apvienošanu vienā. Ja nav jēga, tad nav un miers. Ja atbildei vajag servisa manuāli, tad man tāds ir, 22mb pdf fails.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Luke garajā postā kā audiofīliem - teksta daudz, bet satura maz vai necik, lietas izrautas no konteksta, un līdz risinājuma kopainas aptveršanai tālāk kā līdz Mēnesim...

 

Tā kā sanāk, ka Inspektora Cepļa gānīšanās par JJP ir nepatiesas liecības sniegšana par cilvēku, jeb īsāk sakot- apmelošana!

Nē, man ir pamats gan! Viņš jau vairāku gadu laikā nevienu no saviem murgainajiem argumentiem nav tehniski pamatojis. Pirms kādiem diviem gadiem topikā par RCA vadiem viņš kaut ko sava prātiņa līmenī pāris postos mēģināja "pamatot", tad ātri saprata, ka viņa bērnudārza nejēgas līmenis nav pat tuvu citiem, kuri kaut ko tiešām sajēdz, tajā skaitā arī Kaspich, Tornis, osscar, ivo un citiem, un pārstāja pat mēģināt kaut ko argumentēt jeb blamēties ar savu tehnisko nejēgšanu, bet tā vietā ieņēma pozīciju "esmu tāds guru, ka uz mani matemātika un fizika neattiecas". Bet matemātikai un fizikai izņēmumu nav... Viņa nespēja piedalīties tehniskā diskusijā un divu gadu laikā vismaz kaut kādu savu izteikto apgalvojumu nespēja pamatot ir skaidra norāde uz to, ka viņš ir absolūts diletants šajā jomā. Pie tam, ja viņš klusētu, tad vēl nekas, bet viņš visu laiku cilvēkiem, kuri grib nopirkt audio tehniku, turpina karināt savus reliģiskos makaronus. Ja viņa motivācija ir savervēt cilvēkus savai sektai, tad mana motivācija ir izsvēpēt tādus morālos kropļus no zemes virsas. Vai vismaz padarīt tos nekaitīgus tehnikas forumā...

 

Nu vēl pa tēmu ļoti komiski liekas, ka, kad pasaku, ka var labi dzirdēt vadu atšķirību, tad tiek pateikts, ka ir nekorekta aparatūra, taču tajā pat laikā, kad tiek jautāts par konkrēto modeli Denon AVC-A1SE (uz kura es šo atšķirību varu dzirdēt), tad šis spečuks saka, ka tas ir labs aparāts. Bik pretrunas sanāk!

Man atkal komiski liekas, ka Tu šajā topikā it kā dzirdot vadu atšķirību, bet blakus topikā pat elementāru troksni neesi spējīgs sadzirdēt! Biki tā kā arī pretrunas sanāk... Un tas Denon ir labs, bet ne absolūts top līmenis. Un, ja to izmanto ar 12 m RCA vadu un iespējams nekorektu avotu, tad tad sistēma kopumā kļūst par nekorektu aparatūru. Sadi*st var visu, pie tam parasti ļoti viegli...

 

Ja runā par blakus tēmu, kur tiek ieteikti jūzerim kaut kādi Arcami, incēja pajautāt- pēc kādiem kritērijiem- data sheeta, jeb arī kaut vismaz servisa manuāļi tika apskatīti?

"Arcam service manual" pirmais links iekš Google. Ak vai, lielākajai daļai pat jaunāko modeļu oficiālajā lapā ir brīvi pieejami ne tikai servisa manuāļi, bet gandrīz visa dokumentācija. Tā kā kurš te nodarbojas ar apšaubīšanu, kas velk gandrīz uz apmelošanu? Tad jau uzreiz pāris nianses piemēram, ar ko Arcam atšķiras no "parastā veļaspulvera"...

* Sprieguma stabilizatoru audiofīlīši uztaisīs uz 5..10 tranzistoriem ar marinēta bambusa kondensatoriem un pāvesta iesvētītām induktivitātes spolēm, un stāstīs, ka tas pārspēj integrētu mikroshēmu ar ~30 tranzistoriem, pie kuras ilgi strādājusi vesela ļoti gudru inženieru komanda. Piemēram populārajam LM317 tipiski ir kādi 60 dB PSRR. Pat, ja kādā šaurā pielietojumā tas custom brīnums tiešām ir labāks, tad tas ir par pāris dB. Arcam vienkārši paņem un saliek divus populāros LM317 virknē, pie reizes arī pakāpeniski pazeminot spriegumu un sadalot siltumu pa diviem, bet pats galvenais - summāri krietni pārsniedzot daudz dārgāko audiofīlu brīnumu salīdzinoši smieklīgos jau tā maz ticamos ~70 dB PSRR. Ar gudrību!

* DC komponentes atsaistīšanai pastiprinātāja ieejā netiek izmantots dārgs kondensators, kā gandrīz visiem, bet DC tiek kompensēts, izmantojot DC servo shēmu ar opampu. Atkal divi zaķi ar vienu šāvienu - audio signāla ceļā nav kondensatoru, kas samazina kropļojumus un troksni, un vēl bonusā tas atkal izmaksā mazāk. Atkal ar gudrību!

 

Laikam nebija ātrumā apstījies, ka konkrētam verķim nav nemaz gala pastiprinātāju.

Tieši tā - iemetu to AV888 kļūdas pēc, jo tas tur ir sadaļā "AV Amplifiers"! Bet es taču atzinu, ka kļūdījos un kļūdu laboju, liekot vietā kā piemēru AVR600. Ilgi turpināsi vienīgais par to cepties? Citu neko objektīvi nespēj, tad jau jāpiepi*ās pie neuzmanības kļūdām...

 

Kad tēmā tiek teikts, ka atsevišķo aparātu fīča ir atsevišķi trafi, ekrāni starp komponentēm, jeb kastes. Spečuks sāk stāstīt ka var taisīt n-tos ekrānus vienā kastē.

Tad salīdzini godīgi teiksim atsevišķu DAC vai integrētu - kas kuram nāk klāt papildus pret otru risinājumu:

1. Skaists metāla korpuss, barošanas bloks, čupa pogu un konektoru (pat tie ir dārgāki par elektronikas komponentēm), labi vadi.

2. Nedārga skārda sieniņa.

Ieguldot pirmā varianta papildus izdevumus otrā varianta elektronikas komponentēs un inženieru algās, otrais variants to pirmo kvalitātē ieliks vienos vārtos. Tagad pieskaiti vēl veselu armiju lieku aparātu... Risinājuma kopaina pielec?

 

Katrs pats labāk zin, ar ko viņam sagādā baudu atpūtas laikā ņemties- LP, CD ripuļiem vai bakstīt pleilisti kompī.

Jā, lai mājās dara ko grib, tikai, lai beidz publiski demagoģēt, ka vinila bakstīšana ir ērtāka par plejlisti datorā, bet pats galvenais - vinils it kā skanot labāk par digitālo audio.

 

vienkārši domāju, ka kādam ir bijusi smaga bērnība un viss, bet nu es tur nevaru un nevēlos palīdzēt- tas ir speciālistu darbs..

Atkārtošos šajā forumā - ar mani viss ir kārtībā un mana personīgā "misija" ir sniegt koncentrētu tehnisku informāciju tautai, lai kādu dienu tas kādam noderētu. Tas var būt arī ne šī foruma biedrs, kurš netīšām iemaldījies no Google. Fīlīšiem gan derētu aiziet pie atkarību speciālista, jo viņi nezin kādēļ tehniskus argumentus, kad tie nonāk pretrunā ar viņu reliģiskajiem uzskatiem, sāk uztvert kā personīgus apvainojumus un sāk "jukt prātā" ķeroties pie visiem iespējamajiem izdomājumiem un apvainojumiem. Gluži kā mazi bērni...

 

bija paralēlajā forumā runa par šiem Giantiem, kur tika rādīti arī tumbu AFR mērījumi, kur acīmredzami, ja pareizi atceros, pīkstuļa AFR bija galīgās auzās..

Ja? Vai varbūt tomēr kāds nav pareizi mērījis? Pakomentēsi šeit zemāk redzamo "slikto" AFR?

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

 

 

Jā, lai mājās dara ko grib, tikai, lai beidz publiski demagoģēt, ka vinila bakstīšana ir ērtāka par plejlisti datorā, bet pats galvenais - vinils it kā skanot labāk par digitālo audio.

 

Jā, tikai nevajag aizmirst, ka pasīvi dzesēts dators arī nav nekāds lētais prieks, ja to izmanto arī citām vajadzībām kā tikai audio. Pliks pasīvais barošanas bloks maksā jau tuvu Ls 100. Pirkt citu datoru, izteikti mazjaudīgu, lai dzese klusa, ssd vai arī pielietot ekstra pasākumus hdd klusināšanai? Un to visu tikai mūzikas atskaņošnai? Plus vēl DAC. Vai varbūt tomēr palikt pie kvalitatīva CD atskaņotāja un klāt pienākošo jauno materiālu ierakstīt matricās. Pats blakus topkā uzstādīji tādus apstākļus trokšņa saklausīšanai vadā (mēģināšu kādreiz pamēģināt), ka dators kā avots ir diezgan neiedomājama lieta.

Par šito mēs laikam jau kaut kad nesen runājām. Vismaz man pie savas diezgan lēni papildinošas mūzikas kolekcijas dators tiek apsvērts kā diezgan negribīga alternatīva. Gaidīšu šim mērķim piemērotas planšetes, varbūt tad.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
In other news- nākamnedēļ vajadzētu pienākt izodinamiskajām austiņām ar šitādu AFR līkni-

Vot tā ir līkne!

 

FIR vairāk der ja klausās kontentu teiksim no CD,PC utt. Kapēc? Aizture. Nu un tad? datoram vai CD pofig ja nospiežot PLAY skaņa paādīsies nevis pēc 1 ms, bet pēc 100 ms. Tāpat nepamanīs. Dzīvajā skaņā rodas problēmas.

Jap, un tādēļ tieši mājas atskaņošanai, ņemot vērā akustisko sistēmu salīdzinoši (ar visiem citiem aparatūras posmiem) sliktās līknes, tā būtu ļoti vērtīga lieta.

 

Kas notiek ja mums ir 48 kHz skaņa kuru izlaižam caur 16000 TAPām? Cik daudz milisekundes klāt nāks? 48000/16000=300 ms.

Patiesībā aizture būs par (16000-1)/2 = ~8000 laika vienībām un attiecīgi ~150 ms, bet tas lietas būtību nemaina.

 

Līdzīgi savulaik mājas kino lietām bija kaut kāds Violet Audio aparāts ar 6 vai 8 XLR izejām. Tur arī nebija ne smaka no pastiprinātājiem...

Ir, ir arī consumeriem tādi dekoderi/DAC/priekšpastiprinātāji. Kaut vai mans kļūdas pēc pieminētais Arcam AV888.

 

Tilts = signāls no diviem avotiem saiet vienā?

Pamēģināšu paskaidrot arī es... Tilts ir, kad divi jaudas pastiprinātāji ir ieslēgti pretfāzē - brīdī, kad viens dod izejā piemēram +5 V, otrs dod -5 V. Akustiskā sistēma parasti ir ieslēgta starp viena pastiprinātāja izeju (+5 V) un masu (0 V), bet tilta slēgumā to ieslēdz starp šo divu pretēji darbojošos pastiprinātāju izejām: +5 V un -5 V. Tādā veidā uz akustisko sistēmu padotais spriegums pirmajā gadījumā ir 5 V, bet otrajā 10 V. Citiem vārdiem sakot, spriegums tiek dubultots. Un, tā kā jauda ir P = U^2 / R, tad, dubultojot spriegumu, jauda teorētiski četrkāršojas. Praksē gan efekts parasti nav četrkāršs, jo tranzistori, kondensatori, vadi un citas komponentes nav ideālas - tām nav ideāli mazu iekšējo pretestību.

 

Vēl nekur neesmu dzirdējis viennozīmīgu atbildi par to, vai ir vērts pīkstuļiem izmantot atsevišķu pastiprinātāju un vidiem/basam arī atsevišķu pastiprinātāju, ja skandām ir pasīvais krosovers

Tātad vispirms vispārīgie fakti. Viens skaļrunis nenoklāj visu diapazonu un tādēļ tos vajag 2 vai 3. Ja tos vajag vairākus, tad arī audio signāls kaut kur noteikti ir jāsadala tik pat joslās. To veic krosoveris. Paliek tikai jautājums kāds tas ir un kur atrodas. Tad nu no sliktākā uz labāko:

1. Pasīvais jaudas signālā (parasti akustiskajā sistēmā).

2. Aktīvais analogais lineārajā signālā.

3. Digitāls DSP digitālajā signālā.

Protams, ka 2. un 3. gadījumā vajag tik pastiprinātājus uz kanālu, cik joslās sadali, bet 3. gadījumā vēl vajag arī tik pat DAC-us. Toties iegūtā audio kvalitāte un koriģēšanas iespējas arī pieaug tādā pašā secībā. Tikai tie 2. un 3. ir jāregulē katram akustikas modelim individuāli, kas nozīmē, ka, ja tas process nav automatizēts, tad parastajam lietotājam nav nekādu cerību...

 

Teiksim, divi skaļruņi. Pīkstulis un basinieks. Nav ne jausmas kas un kā saslēgts krosoverī. Ja vajag konkrētu piemēru, var izvēlēties Phonar Monitor IIs.

Man interneta bilde rāda, ka ieejas ir divi pāri. Tātad.. Tipisks akustiskās sistēmas krosoveris. (A1 daļa kreisjā pusē) Tur katram skaļrunim ir savs filtrs. Tajā shēmā tiem ieejas un masas ir savienotas paralēli kopā, bet Tavā variantā izvadītas uz atsevišķām spailēm, ko vari pats savienot vai nesavienot. Jā, bi-amping variantā sanāk, ka Tu izmanto gan aktīvo krosoveri, gan vēl akustikā esošos pasīvos filtrus, kas tad tiešām ir lieks posms. Ņemot vērā manus iepriekš minētos 3 punktus, biamping variantam būtu labāk, ja to pasīvo filtru tur nebūtu vai būtu atslēdzami.

 

Nu, DAFUQ un ediots, tā starpcitu un par godu visādiem bezsakara gaudotājiem pasakiet godīgi - es māku saprotami paskaidrot vai nē? ;)

 

 

Jā, tikai nevajag aizmirst, ka pasīvi dzesēts dators arī nav nekāds lētais prieks, ja to izmanto arī citām vajadzībām kā tikai audio. Pliks pasīvais barošanas bloks maksā jau tuvu Ls 100. Pirkt citu datoru, izteikti mazjaudīgu, lai dzese klusa, ssd vai arī pielietot ekstra pasākumus hdd klusināšanai? Un to visu tikai mūzikas atskaņošnai? Plus vēl DAC. Vai varbūt tomēr palikt pie kvalitatīva CD atskaņotāja un klāt pienākošo jauno materiālu ierakstīt matricās.

Datoru kā reizi ar S/PDIF vai HDMI var aiznest kur nostāk un tas skaņu neietekmēs. Un tagad jau vēl ir arī Ethernet, ar kuru vispār var datoru nolikt blakus istabā, NAS ar datiem bēniņos, to visu vadīt no planšetes dīvānā un atskaņot ar modernu resīveri ar integrētu DAC. Nu tas ir tāds maksimuma piemērs, bet datoru nolikt blakus telpā gan nav nekādu problēmu. Un kādēļ pie TV nenolikt mazu HTPC, kas bez stresa velk mūsdienu lielās operētājsistēmas ar skaistiem interfeisiem, atskaņo FullHD un raiti tiek galā ar visu Tavu kolekciju? Kas vainas mazai kastei ar Intel Atom vai AMD E sēriju, mazu SSD un laptopa 19 V barošanas bloku, kur visam ir pasīvas dzeses? HDD nemaz nevajag, jo datus var šārēt Gigabit tīklā no sava lielā datora citā istabā. Piemēram Intel DN2800MT. Piemet SODIMM DDR3, mSATA SSD, laptopa 19 V barošanas bloku, ieliec kastē un HTPC par Ls ~150 gatavs. Tagad parēķini cik maksā labs CD/DVD/BD atskaņotājs un pat cik maksā labas CD matricas pāris gadiem. Un tad vēl neaizmirsti par ērtībām un neskaitāmajām papildus jaunajām iespējām, ko šis HTPC risinājums Tev dod!

 

Gaidīšu šim mērķim piemērotas planšetes, varbūt tad.

Planšete būs ideāla vadības pults, nevis atskaņotājs. :) Skat. augstāk un mēģini iztēloties sadzīvi ar planšeti kā audio, video un visas mājas vadības pulti...

 

Pats blakus topkā uzstādīji tādus apstākļus trokšņa saklausīšanai vadā

Tas bija runājot par nebalansētā savienojuma spēju vai nespēju nodrošināt cilvēka dzirdes sistēmas maksimālajām spējām atbilstošus parametrus. Nelieku nevienam obligāti izmantot balansētos savienojumus, tikai stāstu kas ir efektīgāk un prātīgāk. 

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

martinno

@@Inspektors Caps, sanāk, ka jēga maza bi-ampot skandas tādā "komplektācijā" kādā tās ir... Nu katrā ziņā man nav ne mazākās nojausmas, kas tur iekšā ir. 

Link to comment
Share on other sites

Inspektor cepli:

Par fīliju- neesi gribējis saprast to ko es Tev teicu! Jeb to, ka Tu konkrētam cilvēkam piedēvē lietas, ar kurām viņam ir maz sakara.

Kas attiecas uz to 12 metru RCA vadu- vai Tu domā, ka es un Tornis ir viena un tā pati persona, kad Tu tagad stāsti, ka es izmantoju 12m garu vadu? Bet nu, ja jau pats iesāki, man būtu interesanti pajautāt- Tu kā reiz taču apgalvoji, ka, ja ir puslīdz normāls vads, tas skaņas kvalitāti uz puslīdz normālas, "korektas" audio sistēmas neietekmē, vai ne? Tā taču Tu esi teicis, ne, kad gānījies par JJP? A redz kā sanāk- ka ietekmē??? Huļi tad Tu brīnies par to, ka jūzeris saka, ka viņš nekādu fonu nedzird? Jebšu Tu vēlies tagad tehniski pamatot, sākot no kāda garuma tāds vads sāk ietekmēt skaņu??? :D

Nu, ok, pieņemsim, Arcamam apskatījies servisa manuāli. (Brīnos gan, ka Tu skatoties Arcam AV888 servisa manuāli, pavisam nejauši nebiji pamanījis, ka tam trūkst gala pastiprinātāju, bet nu lai jau būtu..). Man jau interesē par savu Denon pajautāt- vai cienītskungs, lūdzu, nevarētu tagad forumiešu priekšā paķidāt mana Denona servisa manuāli un tehniski pamatot kāpēc mans Denons ir labs aparāts, bet ne top līmenis? :D Jo tā taču Tu esi teicis- tad nu pamato! :D

Tad vēl man interesēja pajautāt par tiem balancētajiem savienojumiem. Redz, nav topika, kur Tu nebūtu pagānijies par sasistajiem audiofīļīem, kas korekta balancētā savienojuma vietā izmanto "nekorekto" nebalancēto savienojumu un pēc tam taisa "vadu reliģiju". Tajā pat laikā, kad tiek runāts par konkrētiem audio sistēmu modeļiem, Tu kā absolūto top produktu reklamē kaut kādu Arcam AVR600. Nu ok, apskatījos es tā aparāta bildīti, bet kaut kā nevienu XLR ligzdu tur neieraudzīju. Jebšu man monitorā nepareizi rādās? Ja tur balancēto ieeju/izeju tiešām nav, bik nekonsekvence sanāk- vienā vārdā iesaki jūzerim pirkt "nekorektu" audio aparatūru un tad pēc tam jūzeri lamāsi, huļi viņš korekta balancētā savienojuma vietā izmanto sūdīgo nebalancēto savienojumu. :D Ko tad Tu neesi īsts vecis un nepiedāvā aparatūru ar "korektām" savienošanas iespējām?

Par tām atsevišķām komponentēm- reti kurā labā CD aparātā, piemēram, ir divi vai vairāki barošanas trafi. Neskaitot to, atsevišķu komponentu lielākais ieguvums, kā jau iepriekš teicu- ir elastība. Redz kur pats Tu aģitē uz to, ka CD aparāti ir jāmaina pret PC. OK, tik tālu viss labi. Tik jautājus- cik tas maksās, ne jau tikai PC iegāde vai arī iespēja, nepieceļoties no dīvāna pārtīt vienu dziesmu uz priekšu, bet gan cik maksātu, piemēram, DAC, kurš atskaņotu mūziku tik pat labi kā mans Sony CDP-338ESD? Te nu parādās atsevišķu aparātu priekšrocība. A ko man darīt ar savu Sony, vai mest ārā? Vai arī, ja man tam Sony lāzeris iet uz beigām? Ja man būtu atsevišķš transports un atsevišķs DAC, nebūtu problēmu pieslēgt pie tā kompi vai vēl kaut ko.

Par to, ka vinils ir neērts, es par to nemaz nestrīdos (neesmu vinila fans), bet nu nevajag jau salīdzināt galējas lietas. Man, piemēram, no plauktiņa paņemt CD ripuli, ielikt to CD atskaņotājā, ērti apsēsties dīvānā, ar tālvadības pulti ieslēgt dziesmu un paralēli pašķirstīt CD bukletiņu sagādā vien baudu. :)

Par tiem Giantiem Rūdolfs droši vien tā bija spriedis, vadoties no šīs tēmas: http://www.elfaforums.lv/threads/5859-T-klases-jaudas-pastiprin%C4%81t%C4%81js-uz-TK2050-b%C4%81zes./page15

Redz, par spīti Taviem nievājošajiem izteicieniem arī par tādiem foruma biedriem kā Torņisu, Ivo vai Kaspiču, šamie atšķirībā no Tevis, aparatūru reāli jauc, pēta un arī taisa. Tu vien gudri spriedelē, apskatot vien datu sheetus vai labākajā gadījumā servisa manuāli, ja internetā uz ātro izdodas atrast..

Link to comment
Share on other sites

Par teemu - vakar piesleedzu Fiio D03K DACu, pirmie subjektiivie iespaidi - 

vairaak augshu, plashaaka stereo baaze. Skatoties filmas (LTC dekoderis), likaas, ka balsis skan skaidraak.

Agraak mainot subim faazi (0 vai 180) nedzirdeeju nekaadu starpiibu, tad tagad to var sajust.

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

ērti apsēsties dīvānā, ar tālvadības pulti ieslēgt dziesmu

@@Luke, neuztver personīgi - pults taču ir lieka un neiederas kārtīgā setapā  :mrgreen:



 

 

balsis skan skaidraak

Man tas pats novērojums. 



Vēl vienu nevajag? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...