Jump to content

[Fleims] Pastiprinātāji, DAC, vadi, audiofīli utt.


tomy91
 Share

Recommended Posts

Pat iekš wikipedia viss paskaidrots

 

Būs laiks, palasīšos. Tai wiki bildītē kak raz mans tagadējais kabelis nofočēts ;)

 

Ja kādam pieejams нтв+, pa kanālu наука 2.0 patlaban raidījums kā reiz par skaņu un kā to dzirdam mēs, cilvēki.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 947
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • JJP

    86

  • Inspektors Caps

    118

  • JDat

    118

  • RudeWolf

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

@@JJP, kevins būvē skandas nevis aparātus. Labas pasīvās skandas starp citu. Bez tam tev noteikti speciāli jāuzver kabeļu klausīšanās. Tu māksīgi tā dari naivuma pēc, vai arī tāds esi jau no dabas? Tas wiki links arī tev noderētu, ja vien neesi aprobežots.

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

ja pa to LAN kabeli netiek dzīts kaut kas dīvains

Ciparu audio no rūtera uz resi... 



 

 

Argusam nav?

Pilnīgi lētu čainu gan negribētos. 

Link to comment
Share on other sites

· Hidden by Mezavecis, Jūnijs 5, 2013 - Sviests
Hidden by Mezavecis, Jūnijs 5, 2013 - Sviests

 

 

Tu māksīgi tā dari naivuma pēc, vai arī tāds esi jau no dabas? Tas wiki links arī tev noderētu, ja vien neesi aprobežots.
:) jā daru, lai tevi tracinātu :)  , tu tik jauki cepies! kā Jāņu nakts šašliks uz iesma! :)
Link to comment
Inspektors Caps

 

 

Atšķirībā no tevis, Kevins būvē (izstrādā) reālu skaļruņu reālas sistēmas un saprot, ko dara un  ko pats runā. Tur tā galvenā atšķirība.

Pirmkārt, skandas un elektronika ir diezgan ļoti dažādas lietas. Otrkārt, kur Tu rāvi, ka ir atšķirība? Es tieši izstrādāju elektroniku, un ar to ņemos jau no bērna kājas! Treškārt, ar Kevinu redzi mums PM ir sakarīga diskusija! Cilvēcīga un ar argumentiem! Kaut ko viens, kaut ko otrs, bet abi ir loģiski domājoši cilvēki, kuri savu teikto mēģina objektīvi pamatot. Lūk te ir atšķirība man un Kevinam no tāda diletanta tukšmuldētāja kā Tu!

 

Vai Tu saproti, ka Ethernet ir pakešu protokols, kur aparatūra tikai streamo binārus datus? Kādēļ, pārraidot failu pa USB vai Ethernet, man Word dokumentā nemainās fonta lielums, krāsa vai pat teksts? Tu domā arī, vai tikai lasi savus Cardas mārketinga tekstus?

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

ka tas attiecas uz radio frekvencēm

Vispār jau elektroapgādē par skin effect domā jau pie 50 Hz . 

Link to comment
Share on other sites

caps, zini man pie kājas jebkādas tavas diskusijas PM, man pilnīgi vienaldzīgi tavi teksti par tavām mistiskajām izstrādēm, kamēr kāds tās nav paklausījies, salīdzināji, testējis! Vēl jo mazāk mani interesē tavi sasniegumi pie tava darba devēja medicīnas tehnikas remonta jomā! kad kaut ko reālu no pastiprinātājiem, DAC, austiņu pastiprinātājiem utt, uzbūvēsi,  kaut vai no kita salasītu un nobeigtu, tad arī piesakies, būs laiks paklausīšos. ja patiks tā arī te paziņošu! Bet pagaidām- tukša muca tālu skan!



 

 

Kādam nav uz tirgošanu normāls skandu kabelis, 2.5mm, 10m ?

dafuq, ko tu domā ar "normālu" skandu kabeli, un kas vainas atbilstoša diametra ķīnietim?? 

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

tad arī piesakies, būs laiks paklausīšos. ja patiks tā arī te paziņošu!

Nu bet šā vai tā , tas tomēr būs tavs subjektīvais vērtējums ?

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

JJP, es jau Tev jautāju - vari notestēt aparatūru? Man būs ko testēt! Tev ir ar ko? Ja Tev nav ne aparatūras, ne zināšanu, kas tad Tev vispār ir? Nekas! Tu esi tā tukšā muca, kas tālu un pārāk ilgi skan. Uz ko Tu audio jomā vispār esi spējīgs, ja neskaita cilvēku krāpšanu? Apmierināt sevi aurāli?

 

[Te bija bezsakars]

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

[Te bija kaut kāds bezjēdzīgs teksts]

 

 

 

Nu bet šā vai tā , tas tomēr būs tavs subjektīvais vērtējums ?

 

tieši tā! un tā arī teikšu, ka tas ir mans subjektīvais viedoklis  ...un kas tur slikts, te taču forums, viedokļu un domu apmaiņa, nevis absolūtās taisnības diktāts!

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

ieleja, a ko tu pats teiktu kaa skan, ja nezini kaa ir pareizi jaaskan ? logjiski ka savaadaak. kaads paulam sakars ar to, kaa tiek atskanjota kautkur aarzemees ierakstiita gjitaara ?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vispār jau elektroapgādē par skin effect domā jau pie 50 Hz . 

 

Grossmeister,

 

padalies ar infu, interesants arguments! 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

[Te bija kaut kas par aizvēršanos]

 

Vispār jau elektroapgādē par skin effect domā jau pie 50 Hz .

Viena no retajām lietām, kur varu piekrist JJP - interesants arguments. Kaut kā impulsu barošanas blokiem ar 100 kHz šis efekts neparādās...

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja reiz kāds ir saklausījis atšķirības starp dažādiem kabeļiem, tad lūdzu, testa rezultātus studijā bez visiem "man liekas", "ir labāk". Kur ir problēma apstiprināt (grafiski, skaitliski, analītiski) to kabeļu efektivitāti? īsti speciālisti var un spēj notestēt to, ko viņi pārzina. 

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Nekā daudz nav - tik cik kursos pieminēja , cik netā paskatīts , bet tur tas saistīts ne ar trokšņiem , bet jaudas zudumiem elektropārvades līnijās .

 

P.S. Tas par to skin effect .

Labots - Grossmeister
Link to comment
Share on other sites

· Hidden by Mezavecis, Jūnijs 5, 2013 - Sviests
Hidden by Mezavecis, Jūnijs 5, 2013 - Sviests

 

 

TEHNIKAS forums, nevis
nevis tehniķu forums! tehniķi dalās ar pieredzi elfa forumā! Un vēlreiz atkārtoju, tavām teorētiskām zināšanām ir graša vērtība, ja nu vienīgi tavas pašapziņas celšanai!   
Link to comment

Skinefekts ir pat pie 0.0001 Hz. Nu un ko. Ja cilvēkam nepielec, tad tas ir uz ilgu laiku. Tu vienkārši paķer faktu ka ir un viss. Bet cik daudz salīdzinot ar ko. Tas tevi neinteresē. Tav tikai jāturpina aurāli aizstāvēt savus makaronus un viss. Tāpat tu arī nemāki atzīt savas kļudas un nezināšanu. Tās ir pareizās rakstura īpašibas marketingam, bet tehniskai analīze pilnīgi nederīgas.

 

Jēga no tevi tā no muspapīra.

 

USB kabelis USB datus neietekmē, toties ietekmē visādus draņkus lētiem DACiem. Tagad visi sapērkam lētus DACus un mēģinam uzlabot skaņu ar vadiem. Te kaut kas nelīmējas kopā. Es arī māku mētāties ar dažādem citātiem.

Lūdzu:

 

Roger Russell – a former engineer and speaker designer for McIntosh Labs – details how expensive speaker wire brand marketing misinforms consumers in his online essay called Speaker Wire – A History. He writes, "The industry has now reached the point where [wire] resistance and listening quality are not the issues any more, although listening claims may still be made....The strategy in selling these products is, in part, to appeal to those who are looking to impress others with something unique and expensive."

 

 

Kā dadzis acī. Viss. Aizmirsti. Nav vairs ne 50-tie ne 60-tie. Atzīsti ka karini spraud batonus ausīs. Pie tam ar putām uz lūpām. Tagas sajūtas un fīlinki kas un kā skan tiešām ir kaķim zem astes.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

JJP, tehnikas forumā ir tehniski argumenti. Tev tādu nav. Kādēļ Tu te vēl eksistē? Stāsti par USB kabeli, rādi analogo savienojumu mērījumus, rīko ABX testus vai... klusē! Taviem subjektīvajiem ausu un smadzeņu gļukiem šeit ir nulles vērtība, bet manas zināšanas citiem noder. Un atkārtoju speciāli Tavām kurlajām ausīm - tās ir arī praktiskas!

 

O, veči, iečekojiet kā korupcija bliež pa šo forumu - mani teksti sarkani un tiek saukti par bezsakaru! :DJJP sakarīgie teksti gan netiek aiztikti!!! EDIT: Ak, arī viens viņa teksts patīrīts.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Caps, to ko tu domā par JJP vai viņš domā par tevi, var izteikt caur PZ. Veļu mazgājiet citur. 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

ieleja, JJP ir tautas ienaidnieks un tātad arī mans. Uzskati mani par Robinu Hudu kaut vai! :D

 

Skrandainais, tas būtu ideāli - tikai konkrēti argumenti par tēmu. Tikai... jums tad jāizdzēš gandrīz visi JJP teksti!

Link to comment
Share on other sites

Kevins, protams,ka mūsdienās gaiss ir konkrēti pesārņots ar radiotraucējumiem un ar tiem ir jācīnas. Skaidrs, ka Maximas vads ar pāris matiņiem zeķē ar traucējumiem galā netiek, bet visparastākais RG6 TV kabelis ar foliju zem zeķes, kurš maksā 9 santīmus metrā, tīri labi noekranē traucējumus. Problēma tikai, ja starp blokiem būs uzlikts balts TV kabelis, tad aparatūras īpašniekam krāniņš uzreiz paliks īsaks  :sarkasms:  Galu galā, ja tiešām konkrētā vietā ir problēmas ar radiotraucējumiem, tad cik tur darba uztaisīt faradeja būri. Apliec ap tumbočku, kurā stāv aparatūra, metāla sazemētu sietu un neviens radiosignāls tam cauri netiks. Nu jā, skaņu "uzlabo" aparatūras izskats un faradeja būris aizsegs smukos aparātus :sarkasms: . Vārdu sakot, ar traucējumiem ir iespējams cīnities un tas galīgi nemaksā milzu naidu. Nav mūsdienās arī pilnīgi nekādu problēmu nomērīt radiotraucējumu amplitūdu aparāta ieejā, tikai hifilisti nekad neko nemēra. Radiotraucējumiem gan nav nekāda sakara ar sudraba vadiem, vadu sildīšanu, ftoroplasta izolāciju un bezskābekļa vara izmantošanu.

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Te nedaudz infas par  metālu elektro vadīt spēju:

http://lv.wikipedia.org/wiki/S%C4%ABmenss

un nedaudz angļu valodā:

 

Electrical Conductivity - One of the determinant parameters for the effectiveness of a cable is the electrical conductivity of signal conductors. Electrical conductivity is the ratio of the current density to the electric field strength and it measures how well a material can accommodate the movement of an electric charge. The values of electrical conductivity are measured in units of SI (Siemens per meter), but they are also reported as a percentage of IACS (International Annealed Copper Standard). The conductivity of annealed copper (annealed copper standards: density of 8.89 g/cm3, length of 1 meter, weight of 1 gram and resistance of 0.15328 ohms) is the benchmark and it is defined as 100% IACS at the temperature of 20°C. The conductivity values of all other materials are measured as a percentage of IACS compared to the value of annealed copper. The below table presents a classification of metals according to their conductivity values as a percentage of IACS:
 
    By reading the data of the table, we can assume that copper, silver and gold are excellent conductors of both electricity and heat and the best way to increase their electrical and thermal conductivity is to decrease their impurity levels. Nowadays, the cable industry has amazingly improved the processing techniques of these metals, offering purity levels that exceed standard values reported on the list of IACS. A good example of that could be a copper conductor of 99.99997% (6N) purity that is able to provide a greater conductivity levels than the benchmark value of the annealed copper, approaching even the IACS value of silver.
 
Ja kādam ir vēlme , lai pamato ka viss tas ir štrunts un uz ZF signāla plūsmu caur vadītāju ietekmi neatstāj. Būs interesanti palasīt.

 

Link to comment
Share on other sites

JJP , tas peedeejais posts par elektrovadiitspeeju gan biku ne pa teemu. visi tak zin ka varsh un sudrabs ir labaakie vadiitaaji. bet kas attiecas tiiri uz pretestiibaam, tad tur nav nekaadas starpiibas ir 99,999 vai 99,9995 tiirs varsh. Cita lieta, vai ir peetiits, ko tie piejaukumi maina signaala paarvadee. reaali meeriijumi / apraksti/ testi. tur jau taa lieta, ka taadu tehnisku skaidrojumu par to teemu nav. tas ja tiiri no vadiitaaja pretestiibas viedoklja skataas .....

Link to comment
Share on other sites

Ja tīri pa vadītspēju, tad turpat wikipēdā vajadzētu būt rakstīts, ka tā ir tas pats, kas 1/R, tātad aktīvā pretestība, kas signālu neiespaido. 

Kā jau kevins teica, ja kāds pierādīs, ka tomēr arī plika vara drāts ar saviem piejaukumiem sāk strādāt tipa "reaktīvi" (nekad nesaki nekad, bet pētījumu un secinājumu nav), tad cita lieta.

Pēc tās pašas wikipēdjias sanāk, ka skinefekta slānis pie 20kHz ir ~500mkm, t.i. 0,5mm. Cik resna ir signāla kabeļa centrālā dzīsla? d~1mm un par mazāk. Līdz ar to signāla kabeļa gadījumā par skinefektu varam nerunāt. 

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

dafuq, ko tu domā ar "normālu" skandu kabeli, un kas vainas atbilstoša diametra ķīnietim?? 

OK. Manā skatījumā nav ne vainas ķīnietim. Tad kāpēc Tu stāsti, ka citi vadi skan labāk?! Baigā pretruna sanāk... 

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

 

 

JJP, tehnikas forumā ir tehniski argumenti. Tev tādu nav. Kādēļ Tu te vēl eksistē? Stāsti par USB kabeli, rādi analogo savienojumu mērījumus, rīko ABX testus vai... klusē!

Izskatās, ka esi kaut ko sajaucis. Vai tiešām tehnika un tehniski argumenti ir viens un tas pats? Vai patērētājam vienmēr ir detalizēti jāpārzina tā uzbūve un darbības principi, ko viņš pērk? Ja nezinās un izvēlēsies ne pēc tehniskajiem parametriem un vēl apgalvos, ka tā prece ir baigi labā, tad viņa subjektīvais viedoklis uzreiz miskastē metams? Protams, ir labi, ja cilvēks par patērējamām lietām interesējas dziļāk, bet, ja viņš kādu noteiktu ēdienu vai dzērienu izvēlas pēc garšas, nevis pēc tā pagatavošanas tehnoloģijas, kas varbūt nav tehniski precīza (neatbilst kaut kādam recepšu etalonam), tad lietotājam ir jānokaunas un jāizvēlas kaut kas pareizāks, par spīti tam, ka tas varētu mazāk garšot? Nē, patērētājam neinteresē skaitļi, viņa mērķis ir gūt maksimālu baudījumu no tā, ko viņš iegādājas. Protams, ir arī interesanti paskatīties, kādi parametri nodrošina to, kas viņam to garšas, taustes, redzes vai dzirdes prieku sagādā, lai pēc tiem varētu vadīties tālākā izvēlē, bet lielākoties beigās tāpat viņš izvēlēsies ar tausti, redzi, garšu un dzirdi, nevis pēc matemātiskiem aprēķiniem. Varbūt viņš pat sapratīs ar prātu, ka tie parametri nav tie labākie, bet skanējums sniedz klātesamības sajūtu un baudu dvēselei.

Neesmu autovadītājs, bet pieņemu, ka auto forumi arī nav paredzēti tikai inženieriem un mehāniķiem, bet arī cilvēkiem, kas veic braucienu testus un novērtē ne tikai ar tehniskiem argumentiem.

Starp citu, foruma apakšsadaļa ir Audio un audio tehnika.

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

Nē, patērētājam neinteresē skaitļi, viņa mērķis ir gūt maksimālu baudījumu no tā, ko viņš iegādājas.

Interesē gan. Mani ļoti interesē, kāpēc man būtu jāpērk kabelis par 350Ls, ja tādu pašu var nopirkt par 1Ls. Un te ir vajadzīgs tehnisks pamatojums, kas var izpauzties tikai un vienīgi ciparos. 

Link to comment
Share on other sites

Njā, man arī interesē, vai saldējums ir no sūkalām vai tiešām piena, jo līdzšinējā pieredze tomēr rāda, ka no piena ir garšīgāki.

Tāpēc jau tas ražotājs raksta, ka super tīrais vara kabelis viņam ir, un pircējs pērk, jo tas rullē. Vai tas dod efektu (procentu daļas tīrībā), tas jau ir cits jautājums.

Link to comment
Share on other sites

Neviens jau neprotestē pret to, ka cilvēkam patk klausīties lampu skaņu, pastiprinātāju pa daudziem kilolatiem, vai, nostaļģijas dzītam ,1965 gada Simfonijas tumbas. Tās atmiņas par vecajiem labajiem gadiem mierīgi kompensē aparatūras skaņas nepilnības. Ar to viss ir OK. Cilvēkam patīk un klaušas. Problēma sākas, kad audiofīli, pilnīgā bezpoņā,  sāk  bārstīties ar  tehniskiem apzīmējumiem un skaidrojumiem. kaut vai par ftoroplasta kabeļu sildīšanu vai skin efektu. Ko tad klusēt, ja skaidri redzi, ka tiek stāstītas muļķības un galvenais, nav pilnīgi nekādu pierādījumu teiktajam. Viens "sludinātājs" kautkur internetā ko pateicis un "draudze" ar putām uz lūpām tikai atkārto. Vai tad kāds apstrīd, ka vadi var ietekmēt skaņu, tikai vajag meklēt, kapēc tas notiek. Kādas ir shēmas nepilnības, bet varbūt tieši šīs nepilnības patīk cilvēku ausij. Tipisks piemērs ir lampu pastiprinātajs, kuram kropļojumi ir ļoti lieli, bet tak patīk un viss. Tur tehniski viss skaidrs un saprotams, bet kad tiek gvelzts par datortīklu vai elektrības vadu ietekmi uz skaņu, nu tad ir pipec.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Dafuq, neviena audio ierīce neskan tik labi, kā tā, ko esi pats uzbūvējis! Tas ir tāds kā vecāka/bērna efekts, kas aktivizē visus iespējamos placebo un subjective bias.

 

Un kabeļus tak nav nekāda problēma pašam uzķibināt.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Man ir RCA kabelīši ar apsudrabotā vara vadiem, kam kopējās izmaksas bija ap 7LVL... Par skaņu nezinu. Skan tā kā mūzika.

Link to comment
Share on other sites

Te pie kabeļu tēmas gan būtu godīgi piebilst, ka audio žurnālos rekomendē kabeļiem tērēt ap 10% no audio sistēmas vērtības!

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

bet tas jau nebūs tāds, kā krutajā veikalā par 350Ls...

 

neticēsi, bet var būt arī tāds par niecīgu daļu no cipara

Link to comment
Share on other sites

martinno

Nav jau tā, ka es ticu vai neticu - vienkārši gribu saprast, jo nesaprotu :) Kā tas ultra dārgais LAN kābelis var ietekmēt tos bitus... steroīdus pa ceļam iebaro?!

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Nejau bitus tam kabelim ir jāietekmē, bet gan apziņu, ka esi izdarījis visu, lai tie biti droši nonāktu tur, kur tiem ir jānonāk. Tiem kabeļiem vispār nav nekāda sakara ar tehnisko veiktspēju- galvenais lai tie nesabojātu skaņu! Audiofīlija ir galvā un ar galvu arī visi šie produkti strādā!

Link to comment
Share on other sites

martinno

Viņi jau nonāk, jo es dzirdu to, kam tur vajadzētu būt - viss taču skan. Un bitu līmenī taču īsti nevar būt errors, ka kāds bits nav aizgājis - vai nu ir visi vai nu nav neviens.

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

 

 

Interesē gan. Mani ļoti interesē, kāpēc man būtu jāpērk kabelis par 350Ls, ja tādu pašu var nopirkt par 1Ls. Un te ir vajadzīgs tehnisks pamatojums, kas var izpauzties tikai un vienīgi ciparos.

 

Ja Tu paklausies savu tehniku ar abiem kabeļiem, bet atšķirību nemani, tad kāda vella pēc Tev vēl tos ciparus vajag? Nepaklausīties un iegādāt kabeli par 350Ls pēc tehniskajiem parametriem gan būtu stulbi, manuprāt.

 

 

 

Njā, man arī interesē, vai saldējums ir no sūkalām vai tiešām piena, jo līdzšinējā pieredze tomēr rāda, ka no piena ir garšīgāki.

Redz, Tu runā par pieredzi, nevis par to, ka izlasīji vienu vai otru speceni. Tu pagaršoji un tad paskatījies parametrus, nevis otrādi.

Link to comment
Share on other sites

martinno

@@Darkheart, lai paklausītos, tādu kabeli vajag iegādāties - a iegādāties var, ja tam ir pamatojums. Šobrīd secinājums tāds - nav pamatojuma, ka tas mega dārgais ir labāks, tātad, tas ir tāds pats, kā par 1Ls = tas viss ir herņa aitām. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...