Jump to content

Triatel (Telekom Baltija) bezvadu internets (CDMA, EVDO) — zemūdens akmeņi un citas nianses


Kloons
 Share

Recommended Posts

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mafijs

    9

  • ridao

    8

  • kapis26

    11

  • Semorka

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Puis, lai spriestu par antenām, nav jābūt Triatel darbiniekam vai IT speciālistam, pat no IT nekas nav jājēdz . Radioviļņu izplatīšanās principus vēl neviens nav atcēlis un īpaši tik augstās frekvencēs vismazākās neprecizitātes (virziens, polarizācija, koks ar biezu lapotni) var stipri ietekmēt signāla stiprumu.

Nu šitas

da nu nah, viņam tāpat ir jāķer
liecina, ka no fizikas un radioelektroniksa neko nejēdz :yahoo: . Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Nu loģiski ka nejēdzu, tapēc gribu sajēkt un noķert tos lielos triatel solījumus!

Link to comment
Share on other sites

N u ja nēsi triatel darbinieks, ko tad tu gudri runā par antenām, kas tu IT speciālists vai?

 

Jaunais cilvēk, es vairākus gadus esmu licis triatel antenas, tā ka zinu, ko runāju.

Link to comment
Share on other sites

Tad lūdzu pasaki kā rīkoties, manā situācijā, jo kā apgalvoja triatel IT saucamais IT speciālists, viņš maksimums ko pie pašas datu bāzes sasniedza 7 megabīti, un neko vairāk nav redzējis un teica ka vairāk par 10 megabītiem nebūs! Mana antena atrodās uz jumta, pāri visiem kokiem, man ir 15 m garš kabelis, antena ir nopirkta triatel ofisā vislielākā, tēmēju ar tehniskās palīdzības speciālistu, pa telefonu kurš man teica uz kuru pusi virzīt antenu, un tad lielīgi noteica, vo tev ir 4 reizes tagad ātrāks internets, tas ir 4 megabīti, un arī apgalvoja to, ka jo vairāk lietotāji pieslēgušies, jo mazāks man ātrums paliks, un kā arī noskaidroja, viņi kautkādā veidā viņi ir nobloķējuši torrentus? Jo man ātrums ir pēkšņi torrentiem 20 reizes samazinājies, jebkurā gadījumā!

Link to comment
Share on other sites

Nu,ja modema uzrada ,pilnu signala skalu,tad neko super atraku nedabusi un ka BSbus vairak lietotaju vienlaicigi-braligi dalisit atrumu....man pasam ir lmt ar ara antenu -signals ideals,bet vakara nets 0,35mbs...

runajot par torentiem un citam failu apmainas programam,tad,ja triatels var tos atslekt,bet vai ir drikst to darit tas jau cits jautajums...galvenais to antenu jatrapa uz triatel torni-nebus ta,ka uzcel masta un viss notiekas...

Link to comment
Share on other sites

Triatels ir bloķējis torrentus, karo4 sāku kačāt parādās 500kbs, tad pēkšņi sāk krist līdz 60-100kbs, un tā ir ar visiem torrent failiem, kačājās filma 8 stundas!

Link to comment
Share on other sites

Mobilie interneti nav domati kachasanai,bet klients nosledz ligumu,kura naav nekas minets,ka nevaretu lietot torentus....un,kas klientam par dalu par BS noslogotibu?jasaka sadi-es maksaju kadel par apmaksato pakalpojumu nevaru lietot ka gribu?

Tad jau noperkot dvd ar nedrikst skatities filmu,kas garaka par 1stundu

bet pats zinu viens kacha a pats vari pie neta besities,jo nets knapi kust

Link to comment
Share on other sites

Nu sorry man līgumā bij rakstīts bezlimitapaka, jaunais krutais modēms viss ies, un tikai tāpēc ka bezlimita paka, man teica ka man nebūs ierobežojuma, kas tad tā par bezlimita paku.

Link to comment
Share on other sites

Vakaros minimums kas ir bijis - Un No rīta līdz pusdienām maximums kas ir bijis! Tā antena ir sasodīti precīzi jātrāpa, jo tālāks attālums, pagriežot antenu kautvai vienu miilimetru, tu vari nošaut garām, es joprojām mēģinu atrast īsto zonu, gavenais lai antena būtu uzstādīta pāri lapu galotnēm, un nevis kā standarts antenu uzstāda horizontāli, bet tieši otrādi, vertikāli ir jāuzstāda antena!!

 

Par ātrumu ierobežošanu triatels man atbildēja šādi

post-92570-0-55690000-1352376771_thumb.png

post-92570-0-75159900-1352376776_thumb.png

post-92570-0-78025800-1352377100_thumb.jpg

Labots - Semorka
Link to comment
Share on other sites

Milimetrs neko neizteiks, bet polarizācija jāparbauda abās veidos, vienā būs labāk. Otrs - jābūt stabiliem dBm un DRC radījumiem. nu puslīdz stabili jāstāv, nedrīkst strauji un lielā amplitūdā mainīties.. Ja tie lēkā strauji - antena nav noregulēta vai arī ir sliktā uztveršanas vietā, jeb uz nepareizo pusi vispār, vai uztver traucējumus (metāla jumts, antenas masta metāla atsaites, sat bļoda metāliska blakus)

Reizēm tas viss nav tik vienkārši kā tev liekas. Tālāk - darbojies pats.

Link to comment
Share on other sites

Man teica triatel IT speciālists, ka antenas vispār netraucē, jo tās ir uz citas frekvences!

Link to comment
Share on other sites

Hrenovijs "speciālists" ! Jadomā ka šis antenas ir regulējis neizejot no opisa. Ne jau par frekvencēm ir runa, bet par atstarotajiem signāliem un tādām lietām.

Labi, man jau apnika.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Priekš vietas, kur nekā cita nav, 4 - 5 Mbit/s ir labs ātrums, pat ļoti labs. Gribās 100? Lūdzu par savu naudu ir iespējas rakt Optiku.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par merijuma rezultatiem,piekritisu,ka 4-5mbs ir loti labi vietas,kur neka cita nav,bet lidz bridim,kad BS bus vairak lietotaju ta atrums kritisies un to vares loti just,bet pec siem tarifiem,kas paslaik ir triatelim-saubos ,vai laukos bus daudz klientu...

Runajot par torentiem-aprunajos ar vairakiem pazinam,kam triatel nets-tiesam piegriez torentus-tik,kad viniem pasiem pajauta-neko nezinam-iespejams,ka triatelim BS ir loti,loti maza caurplude un viens kachatajs ta citiem neta nav...ka teikt Triatels hitra kompanija-ne velti parsvara tik sliktas atsauksmes!

Nez domaju,ka citas antenas ietekme gan,bet tas jau vairak jautajums Didzim-vairak vares pastastit ,vai triatel antenai traucet var citas antenas?

Link to comment
Share on other sites

Jebkurš dzelzis,kurš būs priekšā Triatel antenai,traucēs tās darbību. Tāpat kā traucēs biezs mežs vai kalns,kurš būs torņa virziena. Te jau pieminēja balticmaps eu karti un tajā var ļoti labi redzēt gan topogrāfiju ar visiem augstumiem,gan mežus, kuri signāla ceļā.Triatel frekvence ir daudz zemāka par 4G frekvencēm, kur vispar signals cauri mezam nelien, bet tāpat antenu vēlams pacelt pēc iespējas augstāk. Ja kāds te reklāmas saskatījies un sakalusijies domā,ka varēs pagultē iemest triatel modēmu un cer dabūt lielu ātrumu, tad rūkti maldās. Radioviļņu izplatīšanās likumi nepakļaujas reklāmas saukļiem :sarkasms: . Ja par blakus esošam antenām, tad tās parasti ir uztverošās TV vai SAT un tās nu nekādīgi nerada traucējumus. Ja nu vienīgi kāds poļu traukurežģis ar pašu "krutāko" pastiprinātāju, kurš ierosinās. Bet tad parasti TV lāga nerāda.Savukart Triatel modēms gan rada pamatīgus traucējumus TV signālam. Selteka uztvērējam ir problēmas, ja blakus triatel modēms strādā. Tāpat poļu pastiprinātājiem "mute ciet" kā triateks darbojasm un TV bilde klučos.

Ja te kāds sasapņojies,ka bezvadu internets ir pats krutākais pasaulē, tad tā nekad nebūs. Jo būs vairāk lietotāju,jo ātrums kritīsies gan Triatelam, gan ari 3G un 4G. Tā tas ir un tur neko neviens operātors izdarīt nevar- visiem ētera nepietiek! Pareizi dara,ka operātoru griež nost ātrumu visādiem filmu kačātājie, nu nav domāts neviens bezvadu tīkls lielu failu kačāšanai un arī nekad nebūs. Gribi filmas,slēdzies pie optikas vai majas DSL. Jebkura bezvadu varianta vienigā prieksrocība ir ērtums un tikai. Optikas atrumu nekad neviens bezvadu risinājums nesasniegs!

Link to comment
Share on other sites

Bet man liekas, ka viņu mērķis tieši arī ir izkonkurēt konkurentus, un kāpēc viņi nevar tad to bāzi uzstaisīt tādu ka pietiek viesiem internets, via tad mūsdienu tehnoloģijas nepastāv???

Link to comment
Share on other sites

Nē,nu ja katram klientam uzliks savu torni ar bāzes staciju, tad jau var mēģināt :sarkasms: Lai gan tāpat nekas tur nesanāks. Tipisks piemērs ir Wi Fi, kur daudzdzīvokļu mājās tik daudz apraides punktu,ka tie sen viens otram traucē. Tad nu gudrinieki liek visadus pastiprinātājus, be ja visi paceļ jaudu, tad tāpat nekas prātīgs tur nesanāks. Triatel ideja ir izmantot zemu frekvenci un aptvert lielāku teritoriju, bet jo lielāka teritorija, jo vairāk klientu- mazaks ātrums.Es gribu teikt,ka gan Triatel, gan 3G un 4G ir izmisuma solis, nevis kārtīgs interneta pieslēgums. Nu nekad tās bāzes stacijas nevarēs daudz klientiem nodrošināt vienlaicīgi lielu ātrumu. Vienīgais normālais interneta pieslēgums ir tikai ar kabeli vai vēl labāk optiku!. Bezvadu variants nenoliedzami ir ērts,lai teiksim vilcienā braucot ieietu draugos, bet ne jau lai HD filmas kačātu. Triatel tehniskās iespējas salidzinošiir daudz ierobežotākas par 3G un 4G mobilo inernetu. Toties Triatel velk tur,kur līdz tiem "G" kā līdz mēnesim. Gan jau savu vietu tirgu uz lauku klientiem saglabās un tas arī ir viss. Pie Triatel izdalītā radio frekvenču joslas nav tur nekādas iespējas paplašināties. Paskat kā mobilais internets grib atņemt frekvences televīzijas kanāliem un lien uz augsu līdz 2,4GHz. Lai pārraidītu milzīgus datu daudzumus vajag plašu radiofrekvenču diapazonu, bet tas ir ierobežots un nekad visiem nepietiks. Kabelis un tikai kabelis var atrisinat interneta problēmas!

Link to comment
Share on other sites

Savukart Triatel modēms gan rada pamatīgus traucējumus TV signālam. Selteka uztvērējam ir problēmas, ja blakus triatel modēms strādā.

 

Vot ka gribās Tev oponēt. :preved: Abas antenas uz viena masta, Selteka un modems blakus istabās, bet kaut kā netraucē ņefiga. Tā ka ir laikam arī izņēmumi :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Var jau būt. Man pāris reizes ir bijuši gadījumi ar Selteku, bet jāatdzīst, tur bija aktīvas antenas. Galvenais jāsaprot,ka traucējumus viena antena otrai, pareizak sakot uztvērējiem, var radīt tikai raidosās antenas. Mājā parasti raidošas antenas nav, ja nu vienīgi esi radioamatieris. Triatel antena vienlaicīgi ir gan raidošā, gan uztveroša un raidīšanas brīdī, ta bieži rada problēmas decimetru viļnos TV uztveršani. Nu dikti tuvu ir Triatel un TV radio frekvenču diapazoni.

Link to comment
Share on other sites

Tas gan kabel nets vienmer bus labaks par bezvadu netu,bet diemzel LV ir loti daudz vietu laukos,kur tik bezvadu internets pieejams,tai skaita man-nebutu jau sudigs,bet ja atrums internetam butu stabils,bet no ritus ir stabili 2mbs,bet vakara knapi 0.35mbs

man vel ir izveleLMT/Tele2/triatels/Bet citur ir tik viena izvele ar edge tiklu

Link to comment
Share on other sites

Pie tam laukos jau BS ar loti mazu caurpludi-ne velti operatori cinas ar kachatajiem,jo palielinat kapicitati izmaksa loti daudz paris tukstosus un del viena kachataja operators neizmetis paris tukstosus vieglak vinu nogriezt no torenta :hunter:

Labots - kapis26
Link to comment
Share on other sites

Lai bāzes stacijai dabūtu ātrumu,tai jāpievelk optiskais kabelis un tās operātoriem ir baigas izmaksas. Tapēc toņi pārsvarā savienoti ar radioreleju līnijām, kurām ātrumsir ierobežots un viasa tas pašas problēmas ar radioētera "šaurumu" . Triatelam gan lielajām bāzes stacijām ir optika, bet tur atkal citas problēmas.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Didzi,bet tas BS ,kas savienotas ar radioreleju linijam -teiksim viens BS ir loti noslogota ta reize nenoslogo ari to BS ar kuru savienota,kaut vina nemaz nav tads noslogojum?sanaks,ka viens kachatajs aisit vienu kanalu tam BS kuram radioreleja linjam savienotas un negribot sanak pazeminat neta atrumu vairakam BS

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Manuprāt, tas Rev B. standarts ar saviem 14.9Mb/s nebūs Triatel glābējs, ja varētu attīstīt LTE 450MHz joslā, tad tas būtu fantastiski un ārpus pilsētas tam nebūtu konkurentu, bet diemžēl nozare man nesaprotamu iemeslu dēļ to nevēlas.

 

Pašlaik es kā daļējs lauku tertitorijas iedzīvotājs ceru uz ''vidējās jūdzes'' projektu, kur tiks pievilkta optika un pēc tam to vietējie uzņēmēji laidīs gan pa kabeļtele'vīzijas tīklu, gan izmantojot bezvadu risinājumus, piemēram, WiMAX IEEE 802.16

 
Link to comment
Share on other sites

Pašlaik es kā daļējs lauku tertitorijas iedzīvotājs ceru uz ''vidējās jūdzes'' projektu

 

Var jau arī pārcelties uz pilsētu un baudīt kūkas ar speķi tūlīt un tepat.

Link to comment
Share on other sites

Īstais speķis un kūkas ir tieši laukos, bet nu runājot par Triatel, izskatās, ka drīz vien LMT to izkonkurēs, jo tagad jau dziļos laukos ar antenu var uztvert 3G un LMT pluss ir salīdzinoši zemākā cena.

 

P.S. Lietuvā daudzos lauku rajonos WiMAX IEEE 802.16 ir ļoti attīstīts

http://www.speedtest.net/result/2317715917.png

Labots - Touareg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sveicinati!

Vai varat padalities,kas izmanto Triatel jauno revb tiklu-kadi neta atrumi vakaros?vajadziba pec interneta padzilos laukos,bet negribas iegrabties!

tviteri atbildeja,ka videji no 5-7mbs ,bet zinot triatel manisanos,velos aprunaties ar cilvekiem,kas izmanto jauno revb tiklu,vai ir stabils ,vai vakaros nav ka LMT ,ka atrums ir 0.20-050mbs???

Zinu var notestet,bet pietiekami esmu dzirdejis,ka testa laika viss ir super,bet ka nosledz ligumu sakas visadi brinumi!

Link to comment
Share on other sites

Labāk jau nu ņem vien un notestē. Kāds jau nu Tev konkrētajā vietā tas ātrums būs testa laikā, tāds arī pēc līguma noslēgšanas. Neticu gan, ka ir starpība (vismaz man tā nebija).Tas ko Tev citi ziņos nebūs objektīvs rādītājs, jo daudz kas atkarīgs no konkrētās atrašanās vietas. Es lietoju vēl veco Triatel modemu un man ātrums praktiski nenokrīt zem 1 mb/s. Pie kam īpaši neizjūtu atšķirību rīts, dienas vidus vai vakars. Naktīs gan ir stabilāk ap 1,8-2 mb/s.

Tas pats attiecībā uz LMT. Pašreiz pāris nedēļas intereses pēc patestēju O kartes internetu datorā. Pašam par pārsteigumu ar parasto O kartes puļķi bez kādas ārējās antenās ātrums turās robežās 5-8 mb/s. Nevienā brīdī nav nokritis zem 1 mb/s. Tā ka nav ne vainas, bet vēlreiz saku- daudz kas atkarīgs no dislokācijas vietas uztveršanas apstākļiem, neta lietotāju skaita tuvējā apkārtnē.

Link to comment
Share on other sites

Nav man vēl tas rev.b modems, bet pēc ilgāka periodiska ātrumu krituma/cēluma, liekas, būs mūspusē beidzot saveduši jaunās iekārtas kārtībā - lai gan signāls ir kļuvis nedaudz vājāks, ātrums ir pieaudzis jūtami.
Pašlaik ir stabils megabits, pirms tam svārstījās 400-600 kbiti, esmu nolēmis vēl nogaidīt, pavasarī šie sola savest visu kārtībā līdz galam, tad jau redzēs.

Ir man arī LMT ar it kā normālu 3g signālu, bet nu nestabils bez gala, brīžiem vispār atslēdzas, tā kā no Triatela atteikties negribas, pavasarī sliešu jaunu antenas kārti, tad arī varēšu objektīvāk spriest. Vakaros vismaz LMT ir nelietojams, Triatels ~0.4-0.6 sasniedz.

 

Protams, jātestē pašam, kā jau te teica, 2 vienādu apstākļu nebūs, pat daži metri var kardināli izmainīt situāciju.

Link to comment
Share on other sites

Tur jau ta lieta,ka LMTvakaros nelietojams!zvanits viniem sie tik saka BS noslodze neko nevar izdarit...

Tadel ar velos zinat par triatelu,jo vakar tviteri atbildeja,ka savedot kartiba tikls bus lidz 24.5 mbs,bet drosvien atkal bus jauni modemi...tadel laikam janogaida,ka te saka,kad bus savedusi visu kartiba

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
(labots)

Tā. Iepirku to rev.b modēmu, varu padalīties ar iespaidiem. Jau paņemot rokā, liekas tāds nopietns aparāts, ar veco (vw210) pat salīdzināt nevar, cita kategorija. Vienīgi vecā āra antena vairs neder, pareizāk, štekeris. Ir dabonamas pārejas, uz vietas tai Talsu bodītē nebija, tāpēc pasūtīju, bet arī ar istabas antenām signāls krietni labāks un ātrums attiecīgi pieaudzis ievērojami, ja pirms tam pa dienu bija max megabits, tad tagad: http://www.speedtest.net/result/2543035583.png

 

Pie tam šiem tagad ir akcija - līdz 16.martam jauniem klientiem bezlimita pieslēgums 15.90, nācās lauzt līgumu un pieteikties pa jaunu :D bet nekas, bija atsaucīgi un visu nokārtoja, pagaidām tas mani apmierina, kad pieslēgšu āra antenu, rezultātiem vajadzētu uzlaboties.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Es tikai varu piebilst, ka tik ātri attstošā jomā kā bezvadu internets slēgt ilgtermiņa līgumu ir neprāts. Uz doto momentu visprogresīvāko tehnoloģiju - mazākos pingus, labāko ātrumu piedāvā LMT ar LTE tehnoloģiju. Jā - pagaidām maza pārklājuma zona, tomēr zinot ka LMT plāno šogad vairākus desmitus LTE stacijas uztaisīt....  Un LTE stacijai cauraides spēja ir nesalīdzināmi lielāka par 3g un par triatel...

Tipa komercnoslēpums, bet neviens operators nestāsta par savu staciju max caurlaides spēju. Tas tā - pārdomām....

Link to comment
Share on other sites

kapis26

LTE jau tiek attistita tik pilsetas-man pietiek ar Tele2 nav mazaks atrums par 5mbs...vienigi taisniba,ka slekt ilgtermina ligumu par mobilo internetu nav prata darbs,jo strauji attistas un ,lai izmantotu jaunos iepejamos neta atrumus vajag atkal jaunus modemus...jega pirkt to paslaik triatel piedavato modemu,ja pec gada vinu tikla tiks piedavats jauns modems ar max atrumu 24,5mbs un atkal japerk jauni modemi-kaut gan tikls triatelim jau tagat atbalsta 24.5mbs atrumu,bet piedava modemu lidz 14mbs -gudri,jo pec gada atkal jaiegadajas jauns modems ,lai varetu lietot vel atraku netu

Link to comment
Share on other sites

  • Ronalds unpinned this tēmaa

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...