Jump to content

Ko tehnoloģiju progress jums ir atņēmis un nedod neko vietā?


midix
 Share

Recommended Posts

Raimonds1
 

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/krustpunkta/krustpunkta-liela-intervija-programmetajs-tehnologiju-entuziasts.a189120/

 

Krustpunktā Lielā intervija: programmētājs, tehnoloģiju entuziasts Elviss Strazdiņš

No Latvijas iedzīvotājiem internetā ir izkrāpti miljoni eiro un šīs dienas raidījuma viesis ir uzsācis nesaudzīgu cīņu ar krāpniekiem. Krustpunktā Lielā intervija ar Digitālās drošības centra dibinātāju, programmētāju, tehnoloģiju entuziastu Elvisu Strazdiņu.

Droši vien viņš šobrīd ir Latvijā zināmākais entuziasts, kas daudz laika pakārtojis, lai citus arī mācītu, kā pasargāt sevi no krāpniekiem, kas diemžēl tagad ir mūsu realitāte. Mainoties tehnoloģijām, mainās krāpšanas shēmas, un droši vien Latvijā ikkatrs ir saskāries ne reizi vien ar dažādiem mēģinājumiem izvilināt viņu naudu. Domāju, ka nekļūdos, apgalvojot, ka pavisam tuvā nākotnē šis būs vispār viens no lielākajiem izaicinājumiem - kā sevi pasargāt un neiekrist krāpnieku nagos.

Krustpunktā saruna gan par tehnoloģijām un zināšanām, gan arī par valsts politiku un to, kam ir jānotiek Latvijā un visā Eiropā, gatavojoties pārmaiņām tehnoloģiju jomā.

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
(labots)

No intervijas. Pilsonis jau ir zaudējis kādus tūkstošus un konsultējas ar speciālistu. Tas pasaka, ka lai noraksta zaudējumos. Tad pilsonim atsūta ziņu citi (vai tie paši) blēži, ka viņi var par salīdzinoši mērenu, bet taisnīgu summu palīdzēt atgūt pakāsto naudu. Tas skan daudz labāk, nekā ieteikums norakstīt zaudējumos. Nu, kad sarēķina, samaksāšu tik, atgūšu tik.  Rezultāts, protams, tāds pats.

.....

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Deja-vu.

90-tajos valstij (nepatīk man šis bezpersoniskais apzīmējums, bet nu labi) bija pofig uz cilvēkiem, kuri iemesti no attīstīta sociālisma :haha:  pirmatnējā kapitālismā nesaprata, ka aiznesot savu naudu uz auseklīti, pīlāru u.t.t. jā, arī uz banku baltija, olimpija u.t.t. viņi būs auzās. Un valsts atļāva visiem tiem dibenzelliiem netraucēti "strādāt".

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Skaties, Copilots tiks integrēts iekš Win ar nākamo relīzi, Kur tas darbojas? Uz mākoņa. Ganjau ir idejas kā viņi viņu monetizēs. Nav jau jāsaprot tas mākonis tik kā bilžu bekapi. Bet faktiski jebkādi servisi.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Skaties, Copilots tiks integrēts iekš Win ar nākamo relīzi

Nejūtos ārkārtīgi apdalīts, ka nezinu, kas ir Copilots.😁

Un vispār ļoti iespējams, ka nākamā relīze man būs kaut kāds ubuntu😁.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

M_J
Pirms 3 minūtēm , Jurkins teica:

Nejūtos ārkārtīgi apdalīts, ka nezinu, kas ir Copilots.

Līdz brīdim, kamēr bez "Copilota" neļaus aiziet pačurāt, arī negribu zināt.

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

jacobs
Pirms 7 minūtēm , Jurkins teica:

aiznesot savu naudu uz auseklīti, pīlāru u.t.t. jā, arī uz banku baltija

Aha, un ko tie letiņi jeņķu pensionāri domāja, arī tur iegrūzdami savu naudu?😀

Es arī ieliku un visu dubultā atpakaļ paņēmu.

Jā, daudzi skopākie, gan tikai skaitīja % un gaidīja...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Vaitad tur vispār kautko varēja nopelnīt un inflācija nepārsniedza pieaugumu jebkurā gadījumā?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

versatile

"nopelnīt"... Interesanta definīcija. Persona A ieliek naudu, persona B ieliek naudu - personas B naudu samaksā personai A, un tā visiem stāsta, cik labi "nopelnījis", a vot persona B muļķis.

Bet nu tādi laiki bija.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tagad tā visur raksta par valsts penziju sistēmu, ka tas pats Ponzi vien ir un pastāv kamēr ir jauni maksātāji.

Tiklīdz sāks pietrūkt 'jaunie' maksātāji, tā vecie paliks ar garu degunu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

M_J
(labots)
Pirms 11 minūtēm , versatile teica:

"nopelnīt"... Interesanta definīcija. Persona A ieliek naudu, persona B ieliek naudu - personas B naudu samaksā personai A, un tā visiem stāsta, cik labi "nopelnījis", a vot persona B muļķis.

Bet nu tādi laiki bija.

Manuprāt visa globālā ekonomika pamatā tā tikai darbojas. Ar retiem izņēmumiem tajos gadījumos, kad tiešām tiek radīta kaut kāda pievienotā vērtība.

Labots - M_J
  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Latvijā tā ir, jā.

Jo bija paaudze, kurai pensijas jāmaksā, bet nav no kā, jo nekāda uzkrājuma viņiem nav.

Normāla sistēma ir tāda, kā 2. un .3 līmenī.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 1 minūtes , versatile teica:

Latvijā tā ir, jā.

 

Nu tā ir visās vietās, kur ir valsts 'pensija' klasiskā.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 44 minūtēm , M_J teica:

bez "Copilota" neļaus aiziet pačurāt

Nu tas nav nekas nereāls. :haha: Jo pat vislētākajam podam ikejā noteikti pēc neilga laika būs savs konts, mākonis (ar fotogrāfijām 😁) un Copilots, nemaz nerunājot par ekskluzīvākiem modeļiem. Bez autorizācijas ni-ni. Savukārt, ja mēģināsi līst krūmos, tad Tevi nopeilēs drons ar 32K kameru un 7G un drons-policists nekavējoties uzspricēs uz čibrika piparu gāzi un pēc tam samazinās sociālo reitingu un uzliks administratīvo sodu, ko automātiski atvilks no bankas konta.

Link to comment
Share on other sites

Racer
1 stundu atpakaļ, Raimonds1 teica:

Krustpunktā Lielā intervija: programmētājs, tehnoloģiju entuziasts Elviss Strazdiņš

Satrāpījās tā, ka braucu mašīnā un daļu intervijas dzirdēju, ieinteresēja un pēc tam noskatījos visu - sakrīgs džeks, iesaku.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

M_J
Pirms 14 minūtēm , Jurkins teica:

Nu tas nav nekas nereāls. :haha: Jo pat vislētākajam podam ikejā noteikti pēc neilga laika būs savs konts

Kas zina, varbūt jau tagad tā ir realitāte. Kaut kā nav bijusi vajadzība izmantot publisko tualeti, piemēram, Rīgas centrā. Varbūt bez Copilota vairs nelaiž iekšā.

Pirms 18 minūtēm , Racer teica:

Satrāpījās tā, ka braucu mašīnā un daļu intervijas dzirdēju, ieinteresēja un pēc tam noskatījos visu - sakrīgs džeks, iesaku.

Jā, intreresanti. Paskatījos viņa jūtūbes kanālu. Lai gan daļa no tiem "caurumiem", kur viņa paaudzes džeki bāž savus "daiktus", neinteresē.

Link to comment
Share on other sites

binary
pirms 7 stundām , M_J teica:

zb jau visi tie konti! Lai iegūtu kaut kādu infu, par kādu remontējamo, netalantīgi konstruēto, krāmu nākas taisīt kārtējo kontu, bez tāda, nu nekādi. Kaudze ar tādiem kontiem, kuri pēc tam dzīvē nekad nebūs vajadzīgi, no visiem nāk spams, vaļā tikt bezmaz neiespējami, spēj tik dzēst.

Google "temp mail", dabū kaut kādu random e-pasta adresi, ar kuru var uztaisīt to vienreizlietojamo kontu tevi intersējošajā lapā. Viena reize, nekādu saistību, tu pēc stundas viņu vairs pat neatcerēsies (to e-pasta adresi).

pirms 7 stundām , Jurkins teica:

Aploudot savas bildes uz mākoni vispār ir nopietna psihiska novirze. Nu jā, tāds ir mans viedoklis.

Īpatnējs tev tas viedoklis. Man, piemēram, šķiet tīri ērti, ka varu no photos.google.com downloadēt un/vai izdzēst bildes, kas sabildētas ar telefonu vai saņemtas whatsappā. Tas pats arī otrā virzienā - print screen (vai win+shift+s) no kādas lapas ar interesējošo info (karte, kāds produkts vai jebkas cits), tad atveru photos.google.com, spiežu ctrl+v, pēc tam telefonā veikalā vai citur varu atvērt to "nobildēto" screenshotu ar nepeiciešamo info.

 

Kāds izmanto mūsdienu tehnoloģiju piedāvātās iespējas, lai atvieglotu sev dzīvi, bet tu to dēvē par nopietnu psihisku novirzi. Nevarētu būt, ka kaut kādas novirzes tomēr ir tev, nevis visiem citiem? Lai gan it kā jau visiem ir…

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

binary
pirms 7 stundām , AndrisBB teica:

Skaties, Copilots tiks integrēts iekš Win ar nākamo relīzi, Kur tas darbojas?

Nopietni? Tas tikai Windows 11? Ko viņš Windowsā darīs?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 31 minūtēm , binary teica:

Nopietni? Tas tikai Windows 11? Ko viņš Windowsā darīs?

Nu tak, lasi, ja jau tik ļoti interesē 😂

https://www.microsoft.com/en-us/windows/copilot-ai-features?r=1

Pirms 1 minūtes , zeds teica:

Nesalīdzināmi feināk bija fotografēt ar analogo eksponometru , attīstīt filmiņu, žāvēt, pēc tam laboratorijā eksponēt to uz fotopapīra, attīstīt, fiksēt,žāvēt ,glancēt, apgriezt un tad nosūtīt pa pastu visiem  radiem.

Vaitad kāds tagad to liedz?

Link to comment
Share on other sites

zeds
Pirms 6 minūtēm , AndrisBB teica:

\Vaitad kāds tagad to liedz?

Using analytics to detect sarcasm

Link to comment
Share on other sites

Insekc

Nekas NAV un nebūs pa vecam. Vai nu mums tas patik, vai ne. BET man tā jaunā dzīve tīri labi patīk.

p.s. es jau tāds senils pesionārs 70+

Link to comment
Share on other sites

Zin...

Kopilots jau tagad ofisā un outlook dzīvojas. 

 

Par mākoņiem. Man arī patīk uz telefona uzņemt un datorā atvērt un tālāk ar bildi strādāt. Arī otrādi, uz datora strādā ar dokumentu. Datoru aizver, kaut kur ārpus ofisa vajag ātri uzmest aci Excel dokumentam, telefonā atver un apskaties. Vai tās pašas kopīgotas mapes uz makoņa no kura var vairāki cilvēki strādāt, asistente tiek klāt visam kam vajag un redzam izmaiņas ko abi esam veikuši, nevajag sūtīt pa labi un kreisi dokumentus. Nemaz nerunājot, kad notiek migrācija no veca telefona uz jauna, viss pārliekas.

Kādas šeit ir novirzes, grūti saprast.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
pirms 3 stundām , binary teica:

Īpatnējs tev tas viedoklis.

Jā. Īpatnējs. Uzsveru vēlreiz, tas ir mans viedoklis. Tā arī neesmu iemācījies ar telefonu bildēt kaut ko tā, lai tās bildes būtu vērts saglabāt. Un bildes mākonī toč man nevajag.

Vēl ir jautājuma, vai drīz vispār būs vajadzība bildēt kaut ko. Tak AI jums uzģenerēs visu ko vajag. 🤣 Drīz jau beibēm spogulis ar AI sāks izlabot grumbiņas un pumpas ņemt nost.

 

edit: jā, jā, man tūlīt kāds gan jau ieteiks nopirkt 24-samsungu vai 15-to aiponu. Tad es labāk normālu foķiku nopirkšu.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
Just now, Zin... teica:

Ir spogulis ar AI

Beibi slaidāku arī pataisa un rezerves riepu samazina?🤣 

 

Vēl varētu būt svari ar psihoterapeitu tiešsaistē. Oh, un ja hakeri tāds uzlauž. Tad vajadzīgs psihiatrs stacionārā.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Racer
Pirms 22 minūtēm , Jurkins teica:

Tā arī neesmu iemācījies ar telefonu bildēt kaut ko tā, lai tās bildes būtu vērts saglabāt.

Varbūt vaina nav rīkā, bet tā izmantotājā? 🙄😎

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Just now, Racer teica:

Varbūt vaina nav rīkā

Pilnīgi noteikti. Man riebjas fotografēt ar to plakano sūdu 🤣.

Link to comment
Share on other sites

M@R$$
Pirms 18 minūtēm , Jurkins teica:

Pilnīgi noteikti. Man riebjas fotografēt ar to plakano sūdu 🤣.

Kopš parādījās platleņķa kamera, kvalitāte pilnībā apmierina, ntie GB un mazs, plakans s*ds 24/7 pie rokas, atkrita jebkāda velme staipīt to lielo, smago ķieģeli (spoguļkameru).  Kaut kā tā.

Varbūt, reizi gadā, ir radusies velme kaut kā paspiest uz zoomu un kvalitāti, visādi citādi pofig rudzi :)

Link to comment
Share on other sites

vvv
Pirms 51 minūtēm , Jurkins teica:

Beibi slaidāku arī pataisa un rezerves riepu samazina?

Ir trakāk. Ne pārāk sen rakstu lasīju, parasta instagrama beibe, liek savas bildes, savus video, izskatīga, šo pamana, sarodas pielūdzēji, starp tiem pasaules mēroga slavenības arī, kaut ko sarakstās utt.

Beigās izrādās, ka beibe AI ģenerēta, caur caurēm, visas bildes un video tādas, ka neatšķirsi no dzīvas...

Jautri, vai ne?

A tu saki, ka tas viss figņa :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

raiviic
Pirms 45 minūtēm , Jurkins teica:

riebjas fotografēt ar to plakano sūdu

Nu ja bildi liek purnugrāmatā vai jebkur citur internetā, kā arī, kā tagad 95% publikas visu skatās tikai telefonā, pie tam vertikāli - viss OK.  Ja kam nopietnākam - izstādei, tipogrāfijai, kaut vai mājā pie sienas normāla 30x40 izmēra - bez vismaz APS-C matricas nekas nesanāks. 

  Bet jā - man arī alerģija ne nu pret bildēšanu ar mobilo, bet ar jebkādu kameru, kurai nav pie acs liekams skatumeklētājs, jo tikai tā var normāli iekadrēt bez kā lieka un greiza.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

binary
1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

Tā arī neesmu iemācījies ar telefonu bildēt kaut ko tā, lai tās bildes būtu vērts saglabāt. Un bildes mākonī toč man nevajag.

Man liela daļa foto ir drīzāk kā atgādinājumi, nevis "mākslai un atmiņām".

 

Nu kā piemērs - braucu uz veikalu, sieva palūdz nopirkt šampūnu. Tak tur simtiem to šampūnu. Viņa parāda internetā, kuru konkrēti vajag, nobildēju datora ekrānu ar to pašu telefonu (nu vai datorā screenshotu no weba iekopēju "mākonī"), pēc tam jau veikalā telefona galerijā atrodu konkrēto šampūnu. Un nē, galīgi nav tā, ka pietiktu iegaumēt nosaukumu vai krāsu, lai nopirktu pareizo.

 

Nu vai cits atgādinājums - vajadzēja graudus nopirkt, aizbraucu, pie reizes ar telefonu(!!!) nobildēju tirgotāja izkārtni. Tagad jebkurā brīdī, kad savajagas graudus, varu paskatīties gan adresi, gan telefona numuru, gan darba laiku. Turklāt arī datorā (bilde tak mākonī), nevis mēģināt sameklēt telefonā.

 

Bet nu jā, lai ko tādu iemācītos un izmantotu, jābūt "ar nopietnu psihisku novirzi". Normālie Jurkini uz veikalu paķertu līdzi nevis telefonu ar šampūna foto, bet sievu, savukārt kaut kādus telefona numurus un adreses pierakstītu piezīmju blociņā.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

@raiviic, nu es tak arī saku, ka tas ir mana dīvainība. Bet nu...😁 mani tas netraucē.

@binary, man arī precīzi tā, bet es tās temporary bildes nekur neglabāju. Piemēram vadu izkārtojumu elektroskapī, ja kaut kas jānomaina, es sāku bildēt vēl ar podziņnieku, kad visi elektriķi man apkārt ar blociņiem skraidīja.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Un es nekādi neaicinu nevienu vilkt ārā veco Zenītu un vanniņas ar attīstītāju un fiksāžu.

Kas vēl nesaprot, pārlasiet tēmas nosaukumu. 😉

Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 30 minūtēm , Jurkins teica:

@binary, man arī precīzi tā, bet es tās temporary bildes nekur neglabāju.

Nu nevar būt, ka precīzi. Man kā reiz viena no tām ērtībām ir tā, ka nobildēju telefonā, ir pieejams datorā (vai otrādi - datorā kaut ko pieglabāju, pēc tam bez liekām papildus darbībām telefonā var paskatīties).

Telefons + google konts + mākonis = ērtība, nevis psihiska novirze.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Labi, neprecīzi 😁, man nav mākoņa un temporary bildes nakuj nevajag pēc tam. Bet kā piezīmju blociņu izmantoju, iespējams, vēl agrāk par Tevi.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu un kā tu ar kodu dalītos, ja nav mākoņa, ja teiksim 50 cilvēki pie tās strādā? Ar disketēm sūtītu apkārt?

Link to comment
Share on other sites

vvv
Pirms 13 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu un kā tu ar kodu dalītos, ja nav mākoņa, ja teiksim 50 cilvēki pie tās strādā?

Ierakstītu kodu boot.lv forumā un pārējiem pateiktu, lai izlasa... :D

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...