Jump to content

Ko tehnoloģiju progress jums ir atņēmis un nedod neko vietā?


midix
 Share

Recommended Posts

Jurkins
1 stundu atpakaļ, androidz teica:

Tev ir kaut kāda pataloģiska anālā fiksācija

Paldies, proktolog! 😁 Bet vai tik neesi pārvērtējis savas spējas strādāt attālināti? :haha: Sevišķi kaimiņzemes imperatoram interesē tavs viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 14 minūtēm , versatile teica:

aha, kā Tev patīk laptopa ieslēgšanas poga augšējā pogu rindā, starp print screen un delete pogām? Ieslēdz nu to verķi tumsā.

Man darba laptopam tur kā reiz ir. IR ok, nav bijušas problēmas ar laptopa ieslēgšanu vai izslēgšanu.

 

Privātajam laptopam ir šādi:

image.png.8628ee3ace5098741ff757e832f85e56.png

Par šādu lēmumu gan dažu labu lēmumu pieņēmēju būtu jāatlaiž no darba :D Grūti pat pateikt, cik reižu tas dators ir ticis nejauši izslēgts. Beigās nācās Windows settingos to pogu "atslēgt", lai Windows uz tās piespiešanu nereaģētu.

 

Pirms 14 minūtēm , AndrisBB teica:

Nezinu ko jūs ar tām klaviatūrām darat,

Kamēr tu piedalies meetingos un sit klaču virtuvē, tikmēr citi "kaut ko dara ar klaviatūrām".

 

Pirms 12 minūtēm , versatile teica:

Fn novietojumu (pie šī grūti pierast, ja mainās)

Man pa lielam vienalga, kur atrodas Fn. Man svarīgāk, kur atrodas kreisais Ctrl - tam jāatrodas stūrī, citādi nav lietojams (spiežu ar plaukstas "sānu", nevis ar pirkstu).

Link to comment
Share on other sites

versatile

Man tai augšējā stūrī ir Page Down poga, domāju, ka ir tikusi nospiesta vien tīrot klaviatūru.

Rašistam ļebeģevam bija laba ideja, kad katra poga ir oled ekrāns un definē taustiņus, kur gribi.

Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Pirms 2 minūtēm , binary teica:

Man pa lielam vienalga, kur atrodas Fn. Man svarīgāk, kur atrodas kreisais Ctrl - tam jāatrodas stūrī, citādi nav lietojams (spiežu ar plaukstas "sānu", nevis ar pirkstu).

Ja nav vienaldzīga Ctrl pozīcija, tad nevar būt vienaldzīga Fn pozīcija. Jo tā tieši lien Ctrl vietā. Manuprāt, ļoti tizls dizaina lēmums (Thinkpadi). 
 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Racer

Taustiņmaniaki! Man kaut kā vienalga... :D 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

maize
Pirms 5 minūtēm , TOoMoOT teica:

Jo tā tieši lien Ctrl vietā. Manuprāt, ļoti tizls dizaina lēmums (Thinkpadi). 

Dažiem var biosā samainīt vietām vai arī ar viņu keyboard settingiem windowsā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Pirms 1 minūtes , Racer teica:

Man kaut kā vienalga...

Ir jāizpildās diviem nosacījumiem, lai nebūtu vienalga.
1. Daudz jālieto Ctrl

2. Aktīvi jāizmanto vismaz divi datori, kuriem savstarpēji atšķirās Ctrl pozīcija

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 18 minūtēm , binary teica:

Man darba laptopam tur kā reiz ir. IR ok, nav bijušas problēmas ar laptopa ieslēgšanu vai izslēgšanu.

 

Es īstenībā diezgan daudz rakstu.

 

Drīzāk mazliet kaitinoši ir pārslēgšanās starp Maka un PC izkārtojumiem. Kad pie monitora piesprausts, tad jau vienalga, tad tāpat izmanto 'ārējo' un ar pluginiem iekš OS var salikt, lai darbojas identiski.

kautvai tādi sīkumi kā ALT-TAB, lai fiksi pārslēgtos starp logiem 

Link to comment
Share on other sites

binary
(labots)
Pirms 13 minūtēm , TOoMoOT teica:

Ja nav vienaldzīga Ctrl pozīcija, tad nevar būt vienaldzīga Fn pozīcija. Jo tā tieši lien Ctrl vietā.

Kā saka, katrā jokā ir daļa joka.

Tieši šī iemesla dēļ arī ieminējos par Ctrl.

Bet vispār Fn mēdz atrasties arī citur.

image.png.e048523a6ce97b80fb5334261aa078a6.png

 

Pirms 6 minūtēm , Racer teica:

Taustiņmaniaki! Man kaut kā vienalga... :D 

Man arī alga ir viena… :)

Bet lai to nopelnītu, ir jābūt taustiņmaniakam!

Labots - binary
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 1 minūtes , binary teica:

Bet lai to nopelnītu, ir jābūt taustiņmaniakam!

Vajag specializēties vairāk, tad varēs arī to pašu algu nopelnīt 3 rindas dienā uzrakstot 😂

Link to comment
Share on other sites

vvv
Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Es īstenībā diezgan daudz rakstu.

Vai iekš UK laptopiem tastatūras ar Enter pa divām rindām un ar mazo kreiso Shift?

Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Vajag specializēties vairāk, tad varēs arī to pašu algu nopelnīt 3 rindas dienā uzrakstot 😂

Bet man patīk rakstīt :)  Man "runāšana ar datoru" tuvāka par "runāšanu ar cilvēkiem".

Bet vispār par šo varētu atsevišķu tēmu (vai privāti). Man drīzumā varētu būt aktuāli, gribas kaut ko pamainīt.

Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Pirms 4 minūtēm , binary teica:

Bet vispār Fn mēdz atrasties arī citur.

Mēdz jau mēdz.. Meitenes mēdz arī mani saukt par izskatīgu un Bootā mēdz pie tēmas pieturēties.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

binary

Nu pogu izkārtojums kā reiz atbilst beztēmai "ko tehnoloģiju progress ir neatgriezeniski sačakarējis jūsu dzīvē"

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
Pirms 43 minūtēm , binary teica:

Grūti pat pateikt, cik reižu tas dators ir ticis nejauši izslēgts.

He he, man tāds pats variants, vecajam Asus K73E tur bija END taustiņš, jaunajam Asus Zen Book 17 tur atrodas Ieslēgšanas/Izslēgšanas poga. Kā tavā skrīnšotā.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 15 minūtēm , vvv teica:

Vai iekš UK laptopiem tastatūras ar Enter pa divām rindām un ar mazo kreiso Shift?

Tāda uz laptopa

 

s-l1600.jpg

 

Tāda klaviatūra

 

s-l1200.webp

 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
(labots)

@AndrisBB tādas klavieres nav lietojamas iekš Emacs, kur uzsvars ir uz Ctrl un Alt taustiņiem.

Emacs-am vislabākā ir klasika.

 

Edit:

Papētīju rūpīgāk, tad otrā klaviere vēl ir ok. Iespējams, ka iekš Emacs darbosies.

Labots - HIGH-Zen
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Itkā emacs būtu kautkāds ikdienas tūlis 😂

Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Pirms 21 minūtēm , binary teica:

Nu pogu izkārtojums kā reiz atbilst beztēmai "ko tehnoloģiju progress ir neatgriezeniski sačakarējis jūsu dzīvē"

Jā, es tikai to tā vispārīgi pieminēju. :)

Ja par to, kas manipersonīgi visvairāk kaitina: Sociālie tīkli un viss ap tiem.
- Cilvēki tos lieto pārmērīgi.

- Dezinformācija.
- Sievietes ir reāli mainījušās Instagram dēļ. Savstarpēji sacenšās ("dalās") ar nenozīmīgām lietām. Tās absurdās lūpas uzskatu arī par Instagram blakni.

- Mārketings ir pārāk efektīvs šajās platformās. Tas ir absurds, kādus tik mēslus nepārdod par milzīgām naudām. Tas rada gana daudz bagātus influencerus, kuri turpina influencēt tajās pašās platformās. Citi skatās uz viņiem un sačakarē savas ekspektācijas par dzīvi. Visi tā nevar un nemaz nevajag.

- Kaudze cilvēku redz cenzūru sociālajos tīklos (marketinga dēļ) un uzskata, ka valsts viņus apspiež. WTF? Visi tie amīši, kuri sludina "lielāku brīvību Krievijā nekā ASV". 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

vvv
Pirms 18 minūtēm , AndrisBB teica:

Tāda

Vai visam tā?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu tāds tas UK izkārtojums +- ir.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
Pirms 25 minūtēm , AndrisBB teica:

Itkā emacs būtu kautkāds ikdienas tūlis 😂

Tieši tā, bez tā nekādi nevar iztikt. :)

 

Man tagadējam Asus Zenbook 17 klaviatūra knapi der Emacs-am dēļ bezjēdzīgajām izmaiņām. Labais Ctrl ir aizbraucis pa kreisi blakus Alt Grey.

 

Es Ctrl spiežu ar saliektu mazo pirkstu, lai spaidot to neizlauztu.

Link to comment
Share on other sites

vvv
Pirms 13 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu tāds tas UK izkārtojums +- ir.

 

Tad jau tev vieglāk, visam UK izkārtojums.

Latvijā uzmanīgi jāskatās pērkot klaviatūru. Kādas tik nav... :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nēnu šad tad jau atsūta kādu laptopu ar US izkārtojumu.

Bet nu es jau tāpat pārslēdzos starp UK un LV izkārtojumu visulaiku. Tākā bieži lietojamie (programmētājiem) #, | ,  ',  \  utt tāpt jau nesakrīt.

Bet nu tākā pierasts, tad jau mentāli pārslēdzas uzreiz starp abiem izkartojumiem un no galvas zin kur viņi ir.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
Pirms 42 minūtēm , TOoMoOT teica:

- Mārketings ir pārāk efektīvs šajās platformās. Tas ir absurds, kādus tik mēslus nepārdod par milzīgām naudām.

Tas gan. Nupat feisbūkā reklamē lāzera metināmo. Video safilmējuši. Smuki. Un bildē - lāzera devaisa rokturis ar piestiprinātu tīkla vadu! Maksā mazāk par simtu! Izplatītājs - reālai personai līdzīgu vārdu un uzvārdu!

Pirms 45 minūtēm , TOoMoOT teica:

influencerus, kuri turpina influencēt tajās pašās platformās. Citi skatās uz viņiem un sačakarē savas ekspektācijas par dzīvi. Visi tā nevar un nemaz nevajag.

Nupat Aizliegtajā paņēmienā par eksaktajiem skolotājiem. Skolnieki uzskata, ka viņiem matemātiku, fiziku un ķīmiju nevajag! Visi būs influenceri! https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/320905/aizliegtais-panemiens-kur-pazud-jaunie-pedagogi

Pirms 47 minūtēm , TOoMoOT teica:

Sievietes ir reāli mainījušās Instagram dēļ. Savstarpēji sacenšās ("dalās") ar nenozīmīgām lietām. Tās absurdās lūpas uzskatu arī par Instagram blakni.

Vēl labāk. Agrāk, ka kāds gribēja plikas sievietes, varēja ierakstīt kādu zināmu afresei un skatīties. tagadf, feisbukā tie interesanto video apkopojumi, tur daba, arhitektūra, kaķu video. Un starp tiem kāda dāma, nu tik runās par attiecībām! Nu, paklaisīsimies ar! Bet acis tādas viltīgas, viltīgas, un pēkšņi, flop, video pagriežas, un redzamas biksītes! Dažas piesedz vairāk, dažas mazāk! Un tēlo pārsteigumu! Kā tad tā!

Tas ir kaut kāds amazonā nopēkams devaiss, kas to telefonu groza, vai tā ir video montāža?

https://www.facebook.com/reel/1160538938305141

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

pārslēdzos starp UK un LV izkārtojumu

Ir kaut kādas atšķirības? Pēc tā, kas uz pogām rakstīts, vienīgais, ko redzu - kur LV ir #, tur UK laikam ir mārciņas simbols. Nu un, protams, "dead key" mīkstinājuma un garumzīmēm.

 

Pirms 3 minūtēm , Raimonds1 teica:

Tas ir kaut kāds amazonā nopēkams devaiss, kas to telefonu groza, vai tā ir video montāža?

Gan jau devaiss, tikai nevis nopērkams, bet izaudzējams. Saucas "rokas".

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 11 minūtēm , binary teica:

Ir kaut kādas atšķirības?

lai dabūtu:

#:

Ar GB izkartojumu -> OPT (vai alt) + 3

Ar LV izkārtojumu -> SHIFT + [poga pa kreisi no 1]

 

` (backtick):

Ar GB izkartojumu -> Poga pa labi no kreisā shift

Ar LV izkārtojumu -> Tā arī neesu atradis, nākas pārslēgties uz GB 😂

 

 

Bet nu var jau pieregulēt kā gribās.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

#:

(..)

Ar LV izkārtojumu -> SHIFT + [poga pa kreisi no 1]

Dīvaini… Parasti tas ir Shift+3.

 

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

` (backtick):

(..)

Ar LV izkārtojumu -> Tā arī neesu atradis, nākas pārslēgties uz GB 😂

Nav tā poga, kas blakus kreisajam shift (tikai bez shift)?

Ar shift - tilde (~)

Bez shift - backtick (`)

 

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Bet nu var jau pieregulēt kā gribās.

Windowsā pagrūti. Ir kaut kādi "predefinēti" layouti, kurus tad arī nākas izmantot.

Bija reiz softs, ar kuru varēja izveidot jaunu layoutu, bet neatceros, ka varētu kaut kādā vienkāršā veidā pamainīt esošu layoutu.

Varianti ar hookiem, kas pārķer kaut kādas "messages" un konvertē tās uz citām - tas tāds neinteresants haks.

Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 1 stundas , binary teica:

ko tehnoloģiju progress ir neatgriezeniski sačakarējis jūsu dzīvē

Vairs neražo mazlietotus Audi 80 ar gāzi!

Link to comment
Share on other sites

Zin...
1 stundu atpakaļ, TOoMoOT teica:

Mārketings ir pārāk efektīvs šajās platformās. Tas ir absurds, kādus tik mēslus nepārdod par milzīgām naudām. Tas rada gana daudz bagātus influencerus, kuri turpina influencēt tajās pašās platformās. Citi skatās uz viņiem un sačakarē savas ekspektācijas par dzīvi. Visi tā nevar un nemaz nevajag.

Lēts un mērķēts mārketings. Kā teikt, rādīs tikai to, kas tev potenciāli varētu interesēt nevis visu pēc kārtas.

 

Par influenceriem. Ja pārāk uz viņiem neskaties, pārāk viņi arī feedaa nelien

 

 

Par raimja biksīšu problēmu - ik pa laikam parādās visādi trendi kā šīs sievietes gūst popularitāti. Ja agrāk filmējās "seksenees", tad tagad ir iisie reels ar "negadījumiem", kas jau tālāk ved saiti uz onlyfans kontu. Bet atkal, parādās, ja meklē kāds mājās.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 1 minūtes , binary teica:

Nav tā poga, kas blakus kreisajam shift (tikai bez shift)?

 

Iespējams ka ar US klaviatūru citādāk.

 

 

Link to comment
Share on other sites

vvv
Pirms 3 minūtēm , binary teica:

Windowsā pagrūti. Ir kaut kādi "predefinēti" layouti, kurus tad arī nākas izmantot.

Bija reiz softs, ar kuru varēja izveidot jaunu layoutu, bet neatceros, ka varētu kaut kādā vienkāršā veidā pamainīt esošu layoutu.

Kā reiz vienkārši. MS KLC, atrodams MS mājaslapā, ļoti viegli esošos izkārtojumus pārveidot pēc savas patikšanas. Arī jaunu layoutu izveidot var.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Uz maka pieinstalē Ukelele vai kādu līdzīgu appu un taisa kādus layoutus vien patīk.

Nu uz Linuxa jau vienkāršāk, tur vairāk kontroles.

Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 8 minūtēm , AndrisBB teica:

Iespējams ka ar US klaviatūru citādāk.

Man šķita, ka US un UK klaviatūrām atšķiras tikai fiziskais pogu novietojums, nevis virtuālie layouti.

 

Pirms 6 minūtēm , vvv teica:

MS KLC, atrodams MS mājaslapā

Ar šo savulaik (šķiet, vēl XP laikos) uztaisīju sev pāris layoutus, vienu LV, otru RU. Nezināju, ka ar viņu var rediģēt esošus layoutus.

Link to comment
Share on other sites

vvv
Pirms 12 minūtēm , AndrisBB teica:

` (backtick):

Ar GB izkartojumu -> Poga pa labi no kreisā shift

Ar LV izkārtojumu -> Tā arī neesu atradis, nākas pārslēgties uz GB 😂

Latviešu (QWERTY) un Latviešu (standarta) izkārtojumā pa kreisi no ­1 (bez Shifta)

Link to comment
Share on other sites

Zin...

Ei, vai tad nav klavierurastu topiks kāds?

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

vvv
Just now, binary teica:

Nezināju, ka ar viņu var rediģēt esošus layoutus.

Var, var...

File -> Load Existing keyboard... Būs saraksts ar visiem iekš Windows iebūvētajiem izkārtojumiem... Jebkuru izvēlies un rediģē.

Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 1 minūtes , vvv teica:

Latviešu (QWERTY) un Latviešu (standarta) izkārtojumā pa kreisi no ­1 (bez Shifta)

Tā poga, kas "pie mums" ir pa kreisi no 1, Andra bildēs fiziski atrodas pie kreisā shifta, starp shift un z. Nu vismaz uzraksts uz tās pogas identisks.

Pirms 2 minūtēm , Zin... teica:

Ei, vai tad nav klavierurastu topiks kāds?

 

Link to comment
Share on other sites

vvv
Pirms 1 minūtes , binary teica:

Tā poga, kas "pie mums" ir pa kreisi no 1, Andra bildēs fiziski atrodas pie kreisā shifta, starp shift un z.

Uzraksti uz pogām atbilst UK izkārtojumam. Andris jau raksta, ka mēdz pārslēgties uz LV izkārtojumu. Tad nespiedīsies tā kā uz pogām uzrakstīts.

Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

Ei, vai tad nav klavierurastu topiks kāds?

Tehnoloģiskais progress arī klavierurastiem atņem :D

Link to comment
Share on other sites

vvv
(labots)
Pirms 9 minūtēm , binary teica:

:D

Binary, es lietoju ŪGJRMV izkārtojumu. QWERTY esmu aizmirsis pilnībā.

Drukāšanai latviešu valodā ideāls

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...