Jump to content

Ko tehnoloģiju progress jums ir atņēmis un nedod neko vietā?


midix
 Share

Recommended Posts

binary
Pirms 58 minūtēm , jacobs teica:

Man jau šķita, ka vairums biedru tur regulāri iegriežas? Es nezinu nemaz cik tūkstošus

šiem esmu kopā atstājis, gadiem tur pērkoties. 😉

Nu tā jau tai dzīvē bieži vien ir, ka par citiem spriež pēc sevis. Un ja pēkšņi izrādās, ka kādam citam dzīve citādāka, tad uz to uzreiz skatās kā uz neizdevušos cilvēku ;)

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Neatceros gan, ka kādu šeit par ''nedataisīto'' būtu saukājis? 😀

Pirms 5 minūtēm , binary teica:

tad uz to uzreiz skatās kā uz neizdevušos cilvēku

Mēs vienīgi uzsmējām par sadzīves neveiksmēm, kuras visur vajā, taču?

 Bija, jā, vienreiz ''muļķis'' arī, bet nopelnīti.

Link to comment
Share on other sites

oxygen
1 stundu atpakaļ, binary teica:

Tiešām? Kontaktoriem, impulsa slēdžiem derēs?

Nezinu par konkrētiem modeļiem, nav mana profesija skrūvēt elektrību, bet cik sadzīvē, tad jaunajos skapjos (pat desmit gadu vecos) visiem tādas skrūves . Pa lielam viegli atpazīt - skrūves galva šāda

Link to comment
Share on other sites

binary

@oxygen, es to vairāk par izmēriem. Man Schneider automātiem un noplūdniekiem ir diezgan palielas skrūves un tie caurumi automāta plastmasas korpusā. ABB pārslēdzī par skrūvēm nemācēšu teikt, bet caurums plastmasā ir mazāks. Tiem kontaktoriem un impulsa slēdžiem jau ir krietni mazākas skrūves, uz sitiena pat nepateikšu, vai tur 5mm resns skrūvgriezis vispār tiks līdz skrūvēm.

Tāpēc arī jautāju, vai tiešām ar 2 izmēriem varētu pietikt "visām dzīves situācijām" (sadalnē).

Es gan saprotu, ka tie kontaktori un impulsa slēdži ir mazliet "ekskluzīvi" (ne tas, ka dārgi, bet vienkārši reti kurā mājsaimniecībā tiek lietoti).

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Lai ar izolētiem skrūvgriežiem piekļūtu vairumā visām skrūvēm jāpērk to slim tips.686159_1.webp.e5c086de3f160bd8f50c06de52032996.webp

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
pirms 2 stundām , jacobs teica:

brenguli dzerot, no ''progresa ratu pakaļas'' būsi paspējis ārā izvelties?

Nu es jau nekad neesmu bijis elektriķis. Kā saka, dzīve piespieda. 🤣 Mani vienmēr mazās strāvas un spriegumi vairāk interesējuši. Bet nevienu skrūvi gan neesmu aprāvis ar parastajiem izolētajiem skrūvgriežiem (ko tad ar šiem skrūvē, ja ne visādus kontaktorus?) staigādams pakaļ "elektriķiem" un pievilkdams skrūves visādos kontaktoros un termoaizsardzībās u.t.t.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

jacobs
pirms 1 stundas , Jurkins teica:

Kā saka, dzīve piespieda.

Nekas, līdz maniem gadiem, tā darba dzīve, ja to pa īstam dzīvosi, piespiedīs vēl ne to.😉

Un darba devējs jau mīl uzkraut tikai aizvien vairāk tam vilcējam. Un ko neviens nesaprot, tas automātiķim ir jāsaprot pēc noklusējuma.

pirms 1 stundas , Jurkins teica:

staigādams pakaļ "elektriķiem"

Krievu laikos jau ''KIP un A'' 5. kategorija nozīmēja elektriķa 6. kategoriju.😏

Bet KIP un A 6. kategorija bez tehnikuma vai vismaz n. augstākās nemaz nepienācās.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jurkins
(labots)

Jāpakaitina efektīvie. 😁

Malkas maisiņu aizkausēšanai izmantojam UK ražojuma "sīlerus". Šodien visvecākā vietā tika uzstādīts jauns. Elektroniski/elektriski tas verķis ir vienkāršs kā zābaks. Topošo šuvi silda ar karstu gaisu, ko nodrošina teni un pid regulators. Ziniet tāds elementārs pid regulators ar 4 ciparu led displeju un trim pogām. Babababammmm!!! Tā vietā tagad ir tačskrīns. Lai pamainītu darba temperatūru jāievada paroli. Vēl varu piebilst, ka sākuma parole no manuāļa nestrādā.:haha:  Nē, inženieris vai konstruktors tik stulbs būt nevar. Tur noteikti savu roku (impi drīzāk) ir pielicis kāds efektīvais manageris.:haha:

Tā kā sapnis par WC ar tačskrīnu savienotu ar gudro māju, balss komandām, pieslēgumu mākonim u.t.t. ir tepat līdzās.

Labots - Jurkins
  • Patīk 1
  • Haha 3
  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

jacobs
Pirms 12 minūtēm , Jurkins teica:

Nē, inženieris vai konstruktors tik stulbs būt nevar.

Var, var gan arī tie.☺️ Jo nekad nav bijis un nebūs nopietni pašam ar savu radīto jāstrādā.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
Pirms 29 minūtēm , jacobs teica:

arī tie

Nu tad man būs jāievieš vēl termins "efektīvais inženieris"?😁

 

Jā, un tā vietā, lai padeves ātrumu elementāri pamainītu ar potenciometru (nez, efektīvie zina, kas tas ir?), tagad efektīvi jābaksta tačskrīnā ft/min.:haha:

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
pirms 1 stundas , Jurkins teica:

Vēl varu piebilst, ka sākuma parole no manuāļa nestrādā.:haha:  Nē, inženieris vai konstruktors tik stulbs būt nevar. Tur noteikti savu roku (impi drīzāk) ir pielicis kāds efektīvais manageris.:haha:

Tā kā sapnis par WC ar tačskrīnu savienotu ar gudro māju, balss komandām, pieslēgumu mākonim u.t.t. ir tepat līdzās.

Traki - nezinot default paroli var pietaisīt bikses .

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Usins

Parole Tev ietaupa plombētu orgstikla plāksni, kam būtu jābūtu priekšā, kad Tu auditā skaidrosi kādā veidā tiek nodrošināts lai personāls ar nepietiekamu kvalifikāciju nemainītu iekārtu uzstādījumus t.i. process notiktu saskaņā ar noteikto procedūru un parametriem.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
1 stundu atpakaļ, Grossmeister teica:

nezinot default paroli var pietaisīt bikses

Gan jau efektīvie izdomās, ka tādiem gadījumiem ieliekot kredītkarti vai glaudāmlāpstu ar NFC par īpašu samaksu atļaus pa ātro. Bet, ja nebūs kredītkartes vai glaudāmlāpstas, tad gan švaki.

Pirms 50 minūtēm , Usins teica:

Parole Tev ietaupa plombētu orgstikla plāksni, kam būtu jābūtu priekšā

nahuj nevienam nevajadzīgajam tačskrīnam, kuru tie projektētāji varētu sev uz ānusa uzstādīt. :haha: Pilnīgi saskaņā ar noteikto procedūru un parametriem.

Labots - Jurkins
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Usins

Ja Tu šajā ražotnē atbildi par tehnoloģisko procesu parametru nodrošināšanu būtu priecājies par vienu vietu, ko - Tev pagriežot muguru, nevar izmainīt :)

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Redz, tam cilvēkam tieši otrādi laiku pa laikam ir jāpieregulē temperatūra.

 

Bet šitā tačskrīnu un operētājsistēmu bāšana visur, ... zajebē. Pēc cik ilga laika šeit būtā panesīsies mahačs, kurš linuks distributīvs bidē ir labāks un sāksies mērīšanās ar papagaiļiem. 😁 Jā, nu mož forums dzīvāks paliktu.

 

Nesen līdzīgi bija ar rotācijas enkoderiem (ne tiem, kas mēra apgriezīenus un/vai pozīciju un ir ļoti derīgi elementi).

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

jacobs

Gadus 40 atpakaļ mūsu rūpnīcai nopirkām Bosch pakojamo automātu. Pakojamais materiāls plēve.

Kamēr ņēmos ar vāciešiem ar viņu līdzdoto plēvi viss bija OK. Bet kad nācās pāriet uz krievu plēvi, tad 

pirms 4 stundām , Jurkins teica:

elementāri pamainītu ar potenciometru

bija galvenā tās mašīnas apkalpošanas rūpe.😉Starp citu tieši tāds potenciometra rokturis vēl tagad tirgū pieprasīta prece.🙂

362532_1.webp.97b7833d3956709ad948d06422140516.webp

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Nu šitas jau pa biezo. Mūsu gadījumā pilnīgi pietiktu ar parasto.

Piemēram:

image.jpeg.d65b21c635fd5eeec5d53b9727f0c4bd.jpeg

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

jacobs

Kas nu tur pa biezo?🙂Es pat savu aparātu jaudas regulatoru 10kΩ; 10 apgr. počiem daudz tādus salicis esmu. Ļoti kvalitatīvs un ērts.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
3.04.2024. , 19:55, Jurkins teica:

Pēc cik ilga laika šeit būtā panesīsies mahačs, kurš linuks distributīvs bidē ir labāks un sāksies mērīšanās ar papagaiļiem. 😁 Jā, nu mož forums dzīvāks paliktu.

Tak sen jau skaidrs , ka openbezde !

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Mja... man šķiet, ka 24-tās nemas pa līdzīgu cenu ņēmu.

Bet paprasi efektīvajiem:haha:, viņi Tev pastāstīs.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Šodien biku ''ohujel''. Tas ir 5.5 kw frekvenčnieks. Tas tur netīri baltais ir čips... 3f taisngriezis+invertors+fpc.

65553022_WhatsAppattls2024-04-10plkst_20_09.30_d35f3a3b.thumb.jpg.1279b3ae9f80674a29bb3982d276c558.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
7.03.2024. , 15:50, versatile teica:

Un vispār, kādreiz, kad sanāca darba vajadzībām daudz rus lietot, principiāli rakstīju translitā.

Otrā galā nelamājās ka acis lūzt lasot?

Ка ту юстос я тев буту яласа шитаис?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 19 stundām , 138 teica:

Otrā galā nelamājās ka acis lūzt lasot?

Zini, man ar krievu valodu nav problēmu, bet, ja man Latvijā jālasa specenes krievu valodā un jākomunicē krieviski, tad arī man tas rada neērtības. Tā ka visiem vienādas pozīcijas.

Link to comment
Share on other sites

15.03.2024. , 23:33, Jurkins teica:

Ak, riebīgais es. Kā zeme mani tur? 🤣

Es savu vel nēsmu saņēmis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , PC_RAT teica:

Es savu vel nēsmu saņēmis.

Es tādas lietas par velti nedalu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , Jurkins teica:

Es tādas lietas par velti nedalu.

Laikam jau paldies jāsaka. 🤔

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...