Jump to content

Saules paneļi - mana pieredze.

Ronalds
 Share

Recommended Posts

inteens
Pirms 25 minūtēm , aoma teica:

aizdomīgs un nerentabls pagaidām šis pasākums.

Kriptovalūta drošāka.

Ronalds
pirms 7 stundām , aoma teica:

Nesitiet bargi, bet ja šādus paneļus varētu izrakt no zemes, ok. Bet, ja saražošana un uzstādīšana nevar nosegt izmaksas laikā, kamēr tiem paneļiem beidzas kalpošanas laiks? Līdzīgi ar vēja enerģiju, kaut kā aizdomīgs un nerentabls pagaidām šis pasākums.

Pagaidām man izskatās ka paneļi saražos visu manu gada patēriņu. 1/3 es tērēju uzriez, 2/3 caur ST "akumulatoru", maksājot pārvades tarifu + abonēšanas maksas. Mēnesī ietaupījums ap 70 eur. Tātad 4000/70/12= atmaksājas nepilnos 5 gados. Ceru ka paneļi vismaz 10 gadi nostrādās (sola 20). Tātad manā gadījumā atmaksājas. 

pirms 14 stundām , Tārps teica:

Nu jā , lietderības koeficients ir zems, bet ja elektrību ražo ar saules b. vai vējģeneratoru, tad varbūt tik bezcerīgi nemaz nav. 

Baigi zems. teorētiskais ap 50% gan ražojot no ūdens ūdeņradi, gan fuel celiem, lai elektrību ražoto. Kopā ciklam teorētiskais tik 25%..... Reālais vēl mazāks.  Liion aķiem reālais tagad ap 80 -90%.
Un vēl visādi ūdeņraža "jaukumi". 

pirms 7 stundām , aoma teica:

Bet, ja saražošana un uzstādīšana nevar nosegt izmaksas laikā, kamēr tiem paneļiem beidzas kalpošanas laiks?

Es kaut kad rēķināju,ka pie neto norēķina, sliktākais sanāca 10 gados atmaksāšanās. Paneļiem normāls mūžs esot ap 20 gadiem.

Tagad gan norēķinu plāno mainīt pēc biržas cenas. Ja realizēsies visi projekti, tad dienas laikā biržas cena varētu būt diezgan zema. Līdz ar to atmaksāšanās var arī vairs nesanākt.

• Patīk 1

• 3 weeks later...

Beidzot dabūju savejos apstiprināt.

nav slikti pa semi-makoņainu dienu kas bija šodien 42kWh.

varbūt janomazgā jo kaimiņš izracis pamatus un putekļi sadzīti.

2064069956_Screenshot2022-08-23202615.thumb.png.35ed13db36f4576350d2d1158cdd9f4f.png

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tirgojas divu veidu invertori - ar zemu frekvenci un augstu ( nejaukt ar izejas frekvenci 50 Hz). Kāda atšķirība un kurš labāks ?

• 2 weeks later...

pirms 6 stundām , raivix95 teica:

Es pareizi saprotu, ka tas zem paneļiem ir vecais labais šīferis?

Nē sudainais kuram nav asbesta iekšā. maita plāns jau palicis, domāju ka varētu izdarīt kā francijā dara un uzmaukt virsū skārda, tur pat asbestniekus nemaina vienkārši apšuj

1000_F_311237565_aegOkLIm5s0D1o0lao2lrk2iHh3eoFpF.jpg.0e888f31511d4914cb5e8bc169ac51fc.jpg

Septembris makoņais un lietains. saražoja tā pat visai zolīdus 973kWh

sept.PNG.2a5b1103c4e6cb3616eab1daa261534f.PNG

septsept.thumb.png.b20f8cb6895861f807b3066df55733a9.png

Edited by Laxe
  • Patīk 3

Kas domāts ar jēdzienu patērētā jauda 792.579 kWh? Tu dalies ar kaimiņiem, vai arī tev ir energoietilpīgi hobiji?

Edited by ggg97

Pirms 39 minūtēm , ggg97 teica:

Kas domāts ar jēdzienu patērētā jauda 792.579 kWh? Tu dalies ar kaimiņiem, vai arī tev ir energoietilpīgi hobiji?

Tik cik paņēmu no Sadales tīkliem viņu enerģiju kad neražojās sava. Nē paliela saimniecība ar 2.5 ēkām un 3 paudzes kas visi lieto datorus.  abi pensionāri katrs pie sava datora + fonā katram savs TV :D

Tīklā nodotā = kad pārražoju vairāk nekā patērēju tad atdevu Sadales tīkliem.

Reku piemērs 4. septembra diena. Saražoja ieverojami vairāk nekā patērēju, bet tā kā saule nespīd mums visu diennakti tad iedevu pa dienu + nosedzu pašpateriņu. velāk Neto sistēmu paņemšu atpakaļ tās parražotās stundas pa ~4 centiem nevis pilnu samaksu.

28.PNG.4507516d8374527cf4147f028cb1d076.PNG

Mans mikroģenerators pašlaik pa septembri saražojis jau 980kWh

No Sadales tīkliem

Patērētā elektroenerģija (A+) izvēlētajā periodā : 792.579 ( kWh )

Tīklā nodotā enerģija (A-) izvēlētajā periodā : 631.75 ( kWh)

Tas izriet ka nosedzu 384.25kWh pateriņu tieši kas ir brīva saules enerģija

Par 631.75kWh (nodotā ST) maksāšu ~4 centus per kWh

Un  792.579-631.75 = 160.829hWh maksāšu 23centus per kWh

pēc nedeļas kad atnāks reķins uztaisīšu  intreses pēc atšifrējumu kas un kā sanāca un cik par ko izmaksāja. Parasti mums ap 1200-1400kWh bija normāls meneša pateriņš.

Edited by Laxe
  • Patīk 4

Interesanti kas būs ziemā, man jumtam arī apmēram tāds slīpums, bet nu ir bijis ziemas kad tur kādi 30 cm sniega sakrājās, kad nāk lejā kā lavīna!

pirms 2 stundām , saf teica:

Man ar 9.6kW setupu bruto 740kWh septembrī sakasīts. Man tik 16 paneļi uz austrumiem, 10 uz rietumiem...

Man precīzi pa vidu starp  Dienvidiem un Rietumiem, 20x405W paneļi 45' un 10x405W paneļi 20'

993kWh

Gribētos vel kādus 8 piemest bet jaskatās vai nav par daudz 11k Inverteram

pirms 2 stundām , saf teica:

Tad Tu tos paneļus zemēji? 

Nē. Jezus aizsargās.

Edited by Laxe