Jump to content

Parunāsim par vēja un saules satacijām, to ietekmi uz energosistēmu.


Dundurs
 Share

Recommended Posts

pirms 4 stundām , xp teica:

Vēl neaizmirstiet, ka pēc 10 gadiem tos paneļus vajadzēs kaut kā utilizēt. Vai nebūs kā ar azbesta šīferi, kurus pieņem pa paaugstinātu sasaksu.

 

Vācieši, beļģi šobrīd aktīvi atjauno saules parkus. Problēmu ar 10 gadus vecu paneļu utilizāciju kā tādu nepastāv - poļi demontējot parku, uzstādot jaunos paneļus, vecos 10-12 gadīgos  paneļus ved uz Poliju, tirgo privātpersonām, efektivitāte 85-90% no sākotnējās, visi priecīgi...

 

20 gadus veci lietoti paneļi uz urrā iet projām uz jaunattīstības valstīm...

 

Pa lielam ilgtermiņā defektīvu paneļu procents ir ļoti mazs - pārsvarā vai nu mehāniski defekti, vai izdeguši celiņi. Pirms 10 gadiem tepat Baltijā malači arī defektīvos remontēja, atjaunoja - tagad to dara jaunattīstības valstis.

 

Citēt

 


Es skatos kaimiņam visi paneļi nosniguši. Tā arī neviens tos netīra.

Ja es uzstādīšu, tad laikam uz zemes - vismz var patīrīt normāli.
 

 

 

Vasaras-ziemas periodā ražošanas jauda atšķiras 10-11 reizes. Tiešām ir vērts čakarēties un tīrīt sniegu tikai tāpēc lai paneļi "vismaz kautko" saražotu?

 



Un no tiem 10000, kuri ir tos SP uzstādījuši, labi ja kāds 1% ir tiešām iedziļinājušies kas tie tādi un no kurienes ir dabūti.

Tajā ziņā, vajadzētu atvērt kādu kantori un uz lētticīgo ļautiņu fona ieraut piķi ar lētajiem defektīviem ķīniešu SP un invertoriem

 

Varbūt ir kāds konkrēts piemērs vai tā ir tāda vispārīga bubināšana? Cik ir manīts, Enefit, Elektrum utt. strādā tikai ar Tier 1 ražotājiem, uzstādītāji tikai uzstāda, aprīkojumu nodrošina pats Enefitu.

 

Nav manīts, ka super aktīvi kāds Latvijā piedāvātu nezināmu ražotāju paneļu sistēmas. Pat tajā pašā ss.lv figurē sludinājumi ar Longi, Trina, Hiku - ļoti reti parādās kāds, kurš ir atvilcis no ķīnas konteinerus ar  "lētajiem defektīviem ķīniešu SP "

 

 

Labots - LPC
papildinājums
Link to comment
Share on other sites

Visi (kam ir iespējas) saliek paneļus. Vasarā lieto savu un vēl "uzkrāj" enerģiju, kuru ziemā varēs paņemt atpakaļ. Kur ziemā dabūs to enerģiju? Un, galvenais, cik tā maksās. Bet jāatdod būs par brīvu. Ir kaut kāda (nav svarīgi kāda) elektrostacija, kuras enerģiju vasarā nevienam nafig nevajag, jāstāv dīkā u.t.t. Bet ziemā - davai dodiet. Tas arī ir bizness. Ok, ņemiet eiro par kilovatstundu. Negribiet? Vediet ar kuģiem no Ķīnas. Skaidrs, ka sabiezinu krāsas. Bet būtība no tā nemainās.

Nē, man neskauž un mani tas nesatrauc. Kā būs, tā būs. 😉

Vēsturē ir bijuši piemēri, kad katrā sētā mēģina tēraudu kausēt.

Jā, jā. Supravadītspējas kabeļi, kuri apjož visu lodīti un sadala enerģiju visiem, visiem, visiem. Tehnoloģijas WOW! Nu varam ticēt fantāzijām.

Un nē @Stasss un vēl daži 😉, nečīkstu. Tāds ir mans viedoklis. Visa šitā huiņa ir apgrozījums biznesam. Un viss. Un nē, man nav nekas pret Saules paneļiem, vēja ģeneratoriem, ģeotermālo enerģiju, viļņu enerģiju, paisuma enerģiju u.t.t. Bet līdzko sākas  "atbalsta programmas", tā ir pilnīgi skaidrs, ka tas viss ir tikai un vienīgi bpiznesa apgrozījums. Jā, tas ir patoloģiski vajadzīgs, jo citādi esošais ekonomikas modelis sabruks ar lielu burkšķi.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu apskaties grafikus, no kurienes tad nāk enerģija pa mēnešiem, kautvai tiem vararas mēnešiem, kad iestājas sausums un HESos nav ūdens, tapēc jākurina TECi. Jo vairāk paneļi, jo mazāk gāze jākurina. To pašu gāzi pēctam var ziemā nodedzināt.

https://www.ast.lv/lv/electricity-market-review?year=2022&month=10

 

Jeb īsumā saskaitāmos mainot vietām summa nemainās, jo vairāk paneļi, jo mazāk gāze jādedzina, vai tas vasarā, vai ziemā. 

Link to comment
Share on other sites

Ko Tu pats teiktu, ja Tavs bizness būtu gāzes stacija un vasarā Tev teiktu  - ej irst ar savu enerģiju, ziemā mēs par sviestmaizi no Tevis pirksim, jo jādod tiem, kuri vasarā "uzkrāja". Protams, gāzes stacija ir ļoti slikti. Bet...

Patirsta atomenerģija, patirsts laiks, patirsta izpēte AES jomā, patirsti speciālisti un speciālistu apmācība.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Izskatās ka tev vēljoprojām nav pielecis kā tā sistēma darbojas. 

 

Par AES vari vienkārši aizmirst, LV tam vienkārši nav naudas. Paskaties cik izmaksā tādas citur izbūvēt un uzturēt.

Link to comment
Share on other sites

Nav pielecis, kāpēc vajadzēja patirst visas iestrādes, kas bija. Ne jau LV, bet visā Eiropā. OK, varbūt domāju nepareizi. To laiks parādīs. Matus tāpēc neplēsīšu. Efektīvo manageru klātbūtne jebkuru tehnoloģisko procesu sadārdzina vismaz 10x.

Stulbie krievi (viņiem jau pat raķetes nelido) tikmēr savāc visus Eiropas kodolatkritumus (efektīvoprāt), kas patiesībā ir degviela cita veida reaktoriem, kuru prototipi jau (diemžēl 😁) strādā.

Link to comment
Share on other sites

Par ko vispār runa? Par 10000 useru SP? Tak tas pat uz LV fona ir piliens jūrā. Un tā kā LV ne katram mētājās padsmit štukas, tad tik drīz arī nebūs baigais bums.

Un nestāstiet te par atbalsta programmu - tāpat vienkāršam iedzīvotājam, kurš pārtiek no algas -> uz algu - nebūs liekas naudas. Pēc manām domām, varbūt tie arī ir tie, kuriem pa īstam vajadzētu SP - kaut vai kāds cents mazāk ir jāmaksā par EL. 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, xp teica:

Tak tas pat uz LV fona ir piliens jūrā.

Nu tad tas ir tikai apliecinājums tam, ka tā ir pilnīgi debīla huiņa - tikai un vienīgi kādam piznesam apgrozījums.

Link to comment
Share on other sites

Varētu kāds uztaisīt padziļinātu pētījumu - no kurienes šim visam aug kājas. Būtu ļoti interesanti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , xp teica:

Tak tas pat uz LV fona ir piliens jūrā

Šovasar, saulainās dienās SP pienesums esot bijis 10% no nepieciešamā apjoma. Tas ir piliens? Visas vēja elekstrostacijas saražo mazāk

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Daiļais teica:

SP pienesums esot bijis 10% no nepieciešamā apjoma

Kur tas minēts?

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Jurkins teica:

Bet līdzko sākas  "atbalsta programmas", tā ir pilnīgi skaidrs, ka tas viss ir tikai un vienīgi bpiznesa apgrozījums

 

Atbalsta programma mājsaimniecībām manuprāt ir pirmā šāda veida programma, kura nav realizēta caur d**su. Es nesaprotu kur ir problēma - maksimālais atbalsta apjoms 4000 EUR, ļoti vienkāršoti noteikumi atbalsta saņemšanai (iegādājies aprīkojumu Latvijā, atrodi elektriķi). Tobiš - ļoti labi noformulēti noteikumi lai sasniegtu mērķauditoriju.

 

Bet nu nekas - lielo parku būvnieki jau sāk vilkt deķi uz savu pusi, stāstīt, ka mikroģeneratori esot "aizņēmuši jaudas" - domāju,ka tev par prieku programma drīz beigsies, būs granti un standarta shēmas lielajiem uzņēmumiem un "pietuvinātajiem"

pirms 2 stundām , Jurkins teica:

Nu tad tas ir tikai apliecinājums tam, ka tā ir pilnīgi debīla huiņa - tikai un vienīgi kādam piznesam apgrozījums.

Protams, ka debīla huiņa. Kā nekā mājsaimniecības patērē apmēram 26% no kopējā patēriņa. Un ja vasaras sezonā jau šogad (1. gadā kad ir sācies SP bums) MĀJSAIMNIECĪBAS 10% spēj saražot paši - nu takš pilnīga huiņa. (Uzsveru - šeit iet runa tikai par mikroģeneratoriem un mājsaimniecībām...)

 

 

Citēt

Un nestāstiet te par atbalsta programmu - tāpat vienkāršam iedzīvotājam, kurš pārtiek no algas -> uz algu - nebūs liekas naudas. Pēc manām domām, varbūt tie arī ir tie, kuriem pa īstam vajadzētu SP - kaut vai kāds cents mazāk ir jāmaksā par EL

 

 Būšu sasodīti neiejūtīgs un izteikšos, ka 2500 - 3000 EUR (1.5 - 3.0kw sistēma) arī nav nu galīgi nepaceļama summa "vienkāršajam iedzīvotājam" kurš dzīvo virs nabadzības sliekšņa, ņemot vērā visus pieejamos nomaksas variantus utt.

 

Labots - LPC
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , LPC teica:

Būšu sasodīti neiejūtīgs un izteikšos, ka 2500 - 3000 EUR (1.5 - 3.0kw sistēma) arī nav nu galīgi nepaceļama summa "vienkāršajam iedzīvotājam"

Tu zini, ka tā tiešāmviņiem ir nepaceļama summa. Vēl vairāk tas, ka tie SP tūlītēju rezultātu nesniedz.

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , dzincha teica:

Bet savādāk labāk tie 5-10k uz jumta un pelna (ietaupa)$$$, nekā devalvējas bankas kontā. Un pietam vēl jāsamaksā bankai kādi 25-30 eur gadā par šādu investīciju. 

 

Būtu intresanti parēķināt vai nav cilvēkiem izdevīgi paņemt kredītu un uzlikt paneļus un beigās vel sanāks ka maksāsi mazāk ar visu kredīt likmi nekā ja tik pirktu elektrību.

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , AndrisBB teica:

Teorētiski jau ja zem 10 gadiem var "atpelnīt" to investīciju, tad jau no finansiāla skatu punkta ir jēga. Ja nevar, tad to jau var ielikt hobija kategorjā.

 

Ja cenas nemainīsies tad atmaksāsies man jau trešajā gada deļ lētām pašizmaksām darot visu pašam un paneļus/inv. dabūjot caur darba kontaktiem bez uzcenojuma.

 

Ja Septembrī saražoju virs 1000kWh un bija apmākušās un lietainas dienas. domāju ka pa sezonu vajadzētu ~8000kWh saražot droši. pašlaik ar visiem nodokļiem etc. maksāju 0.27 par 1 kWh. tas jau sanāk ~2100eur

 

Es teiktu ka bija labs hobijs + investīcija manā gadijumā. tā vietā lai sedētu visu laiku pie datora uzlīdu pa jumtu paspēlēties

 

 

Labots - Laxe
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , xp teica:

Vēl vairāk tas, ka tie SP tūlītēju rezultātu nesniedz.

Protams, 99.99% laikā, kad saule ražo elektrību to nepatērē nemaz 😆 Bet, jā, ir izredzēti, kuri uzreiz, par mēnesi kad saules paneļi ir uzstādīti un ražo maksā mazāk par elektrību. Ja skatās kā uz to kā ieguldījumu, pirmajā mēnesī  saņem dividendes.

Nekāda utopija tā nav, bet tik pesmistisku skatu uz saules paneļiem kā tev, parasti var lasīt tikai portālu komentāros 😆
 

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , LPC teica:

 

Nav manīts, ka super aktīvi kāds Latvijā piedāvātu nezināmu ražotāju paneļu sistēmas. Pat tajā pašā ss.lv figurē sludinājumi ar Longi, Trina, Hiku - ļoti reti parādās kāds, kurš ir atvilcis no ķīnas konteinerus ar  "lētajiem defektīviem ķīniešu SP "

 

Vienam enefit piedāvajumā bija paneļi, atbrauca un salika 2/3 and cita ražojuma, aizmirsu kuri paneļa modeļi bet citas firmas. tas sāka pukstēt un atbrauca pēc 2 nedeļām un nomainija lai visi ir huawei.

+ Enefits arī lai paceltu reķinus samet iekšā visādas foršas lietas kā piemeram huawei moduļi ko pieliek starp paneļiem vel pa virsu kas lasa/raisa cik paneļi patērē/ražo un ar iespēju atomātiski atslēgt tos. Protams ka var noderēt ja jumts ar elementiem kas met ēnu. un tādus uzliekot speciāli tur kur vajag. bet par to jau viņi neiedziļināsies paņem un piepako piedāvājumu pa maksimumu ko var. un ja kāds uzķerās tad nopelna labi.

 

Japaskatās man kautkur arī ir enefit piedavājums. ja gribi redzēt smieklīgus ciparus.

 

Man būtu kauns ja Enefit profesionāļi uzliktu uz mājas šādi paneļus. Bilde no enefit mājas lapas.

 

5G7OyQq.jpg

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , Laxe teica:

 

Japaskatās man kautkur arī ir enefit piedavājums. ja gribi redzēt smieklīgus ciparus.

 

14 Canadian Solar 375W paneļi + Huawei 4kW inverters = 3700Euro

Uzstādīšana + materiāli 6000 Euro.

+ Ekstra ja gribi papildus paneļus 310 Euro gabalā, kautkādi optimizātori pa 60 euro un smart meteri 3Fāžu pa 240 euro.

 

Un sola batonus labus ka 5250W paneļi saražos gadā 5250kWh,

 

Uzskatu ka Enefits ne ar ko neatšķirās daudz no ātro SMS kredītu firmām kas meģina apkrāpt cilvēkus, jas vien ka sola gadā 5250kWh ir izsmiekls Latvijā ar tādu piedāvājumu.

Labots - Laxe
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Par vāciju runājot, nu nav jau vairs tiem tāda darba kvalitāte kāda bija pirms gadiem.

Reku labs profiņu darbs -

 

Link to comment
Share on other sites

Tak pilnīgi skaidrs, ka jebkuru firmu, kura nodarbojas ar paneļu uzstādīšanu, interesē tikai peļņa (un nevajag te filozofēt par vērtībām 😁). Un tas ir pilnīgi normāli.

Bet jautājums, kur ņems enerģiju, kura būs jāatdod, paliek. Gan jau jebkura efektīvā managera atbilde būs - nopirksim brīvajā enerģijas tirgū. Nu loģiski. Varat teikt, ka esmu pesimists 😁, bet kaut kā galīgi neticās, ka laikā, kad ziemeļu puslodē būs ziema, brīvais bazārs būs pilns ar lētu enerģiju. Miniet trīs reizes, ko dara efektīvais, kad sākas zaudējumi, pat tikai nojausma, ka iespējami zaudējumi.

 

(uztaisa žēlabainu ģīmi un raudādams skrien pie valsts)

 

p.s. tā tas ir bijis ar bankām, metalurgiem, lidotājiem...

Link to comment
Share on other sites

Mans vēja ģenerators arī pēdējo divu nedēļu laikā nav ne reizi iegriezies tik, lai iedarbinātu invertoru. Redzu , ka lielā Tārgales vēja parka propelleri arī ( 150 m augstumā) knapi kustās. Saules paneļu īpašnieki aizbildinās ar sniegu. Kur tad ņemt enerģiju ? Tikai no TECiem. 

   Smieklīgi izklausījās TV mazo HESu īpašnieku asociācija ar paziņojumu, ka galīgas krīzes apstākļos viņi varētu glābt patērētājus. Pirmkārt, viņi nemaz netiktu pie tīkla, jo nebūtu sinhronizācijas. Tieši tāpat, kā saules paneļu īpašnieki. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ir lielā mērā ticams, ka sistēma, kad ziemā saņem tik kWh, cik vasarā iepūti tīklā, mūžīgi nestrādās. Drīzāk būs tā - par cik EUR vasarā saražoji, par tik EUR ziemā varēsi saņemt.

 

Ja tiešām visi sabūvēs saules paneļus un vasarā enerģiju nebūs kur likt, tad vai nu jāražo ūdeņradis vai jāpumpē Daugavas ūdens atpakaļ ūdenskrātuvā.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Tārps teica:

mazo HESu īpašnieku asociācija

Šie būtu daudz laba visiem izdarījuši, ja būtu nomiruši bērnībā.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Laxe teica:

Bilde no enefit mājas lapas.

Man ir ļoti slīps jumts, bet ziemā virsū ir vismaz 20-30 cm  sniega, ja šī tā liek paneļus viņi būs zem sniega 100 punkti

Link to comment
Share on other sites

Just now, Insekc teica:

tad vai nu jāražo ūdeņradis

Ar ūdeņradi ne viss ir labi. Ir dzirdēts, ka tiekot pētīti procesi, kā dabūt ogļūdeņražus. Bet tad iestājas vēl viens "krievu kažokzvērs" - ja katrs (pietiekami liela daļa) saliek sev paneļus, propelerus... nezinu vēl ko😁, ražo elektrību un piemājas reaktorā iegūst lētu šķidro kurināmo, tad ekonomika aiziet pa skuju taku (gan jau bišķi pārspīlēju). Milzīgs apgrozījuma sektors izkrīt no efektīvo ietekmes.

 

Pirms 1 minūtes , Daiļais teica:

Šos pasūtīja konkrēti

gan tikai pēdējo reizi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Laxe teica:

Man būtu kauns ja Enefit profesionāļi uzliktu uz mājas šādi paneļus. Bilde no enefit mājas lapas.

Nu ne tikai. Tak bija bez tabu, ka cilvēks caur elektrum pirka SP. Tur atbrauca kaut kādi ukr strādnieki un uztaisīja normālu kolhozu. Ar makgaiverieni aizlikti caurumi sienā, caururbti kabeļi u.t.t.

Tajā bildē no enefit - nebrīnos, ka tagad tur jumts vēl tek

Tā ka laikam jau jāliek pašam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Jurkins teica:

efektīvo ietekmes

Šausmīgi jau patīk uz efektīvajiem ar pirkstiem rādīt, bet nemaz nepadomājam par to ka ja efektīvie nedarīs savu darbu, cilvēce drīz pati savos sūdos nosmaks.

 

Liksim visus efektīvos cietumā, un dzīvosim skaisti. Brauksim ar lieliem motoriem ar mīļo degvielu par kapeikām, svilināsim radiātorus par atomenerģiju par kapeikām, griezīsim mežus un pirksim tos par kapeikām. Slaktēsim visu, lai ēdam par kapeikām. Ļausim lai krievs apsit visus, lai tikai visi viņa labumi par kapeikām.... un tā tālāk..

Cik tālu tiksim ar tādu ideoloģiju?

 

Varbūt varētu beigt katrā teikumā pieminēt efektīvos?

Es saprotu ka tev interesē vēl nodzīvot savus 20-30 gadus pa skaisto un tālāk tev ir pohuj, kas ar šo planētu notiek, bet EFEKTĪVAJIEM laikam nav domāšana tādā īstermiņā, diemžēl vai paldies dievam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Stasss teica:

Es saprotu ka tev interesē vēl nodzīvot savus 20-30 gadus pa skaisto un tālāk tev ir pohuj, kas ar šo planētu notiek, bet EFEKTĪVAJIEM laikam nav domāšana tādā īstermiņā, diemžēl vai paldies dievam.

Un pastāsti sīkāk kā notiek to SP ražošana u.t.t. - cik zaļa tā ir 

Tas pats kas ar EV auto - cik zaļi, kaut gan apakšā tam visam nekas zaļš nav.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Jurkins teica:

Milzīgs apgrozījuma sektors izkrīt no efektīvo ietekmes.

Nelasi uz nakti pieaugušo grāmatas! Varbūt atlaidīs!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , xp teica:

Un pastāsti sīkāk

Es atļaušos domāt, ka EFEKTĪVIE ir sen to aprēķinājuši, kāds zaļums ir svarīgāks. Varbūt tas, lai dēļ CO Eiropā pēc gadiem 1000 neparādas tuksnesis ir ilgtermiņā svarīgāk.

Bet kopumā, atkarībā no jums, universālajiem ekspertiem, neņemos spriest par lietām, par ko nav ne mazākās saprašanas. Tāpēc paļaujos uz EFEKTĪVAJIEM prātiem, kas to labāk zin, bet tajā laikā domāju par sev aktuālām lietām.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Laxe teica:

Man būtu kauns ja Enefit profesionāļi uzliktu uz mājas šādi paneļus.

Kā uz šī jumta tos būtu likt pareizāk?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Laxe teica:

Vienam enefit piedāvajumā bija paneļi, atbrauca un salika 2/3 and cita ražojuma, aizmirsu kuri paneļa modeļi bet citas firmas. tas sāka pukstēt un atbrauca pēc 2 nedeļām un nomainija lai visi ir huawei.

Huawei piedāvā tikai inverterus, nevis paneļus 😄

 

+ Enefits arī lai paceltu reķinus samet iekšā visādas foršas lietas kā piemeram huawei moduļi ko pieliek starp paneļiem vel pa virsu kas lasa/raisa cik paneļi patērē/ražo un ar iespēju atomātiski atslēgt tos

 

Optimaizeri? Galīgi nav slikt lieta privātmājai (protams pēc apstākļiem) ja kopējais paneļu skaits nav liels... Optimaizeri nevis vienkārši lasa datus un atslēdz paneļus - pamatdoma ir sekojoša: tikko kāds no paneļiem ķēdē noēnojas, visi paneļi ķēdē zaudē efektivitāti. Ozliekot optimaizerus - katrs panelis strādā nosacīti neatkarīgi (noēnotais atslēdzas vai ražo minimāli - pārējie turpina strādāt un dot ārā pilnu jaudu)

Link to comment
Share on other sites

@Stasss, šinī brīdī tieši Tev varētu pārmest sazvērestību teoriju 😉. Kad Tu raksti, ka tie efektīvie sen visu ir aprēķinājuši uz priekšu un viedi vada pasauli uz gaišo nākotni. 😁 Es domāju tieši pretēji. Mērķis ir peļņa tagad un šobrīd, ok tuvākā nākotne, a pēc tam... vai šahs vai ēzelis vai pats Hodža...

Neieciklējies uz to terminu. Kāpēc man būtu jāraksta savādāk katru reizi.

 

p.s. Tieši efektīvie radīja situāciju, ka Eiropa ir atkarīga no krievu resursiem.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , jema teica:

Nelasi uz nakti

Nekad neesi (bērnībā😁 kaut) pafantazējis - vot, wow un kārtējais kapanadze izgudro samērā vienkāršu ierīci uz svētītiem magnētiem, kas velk brīvo enerģiju no paralēlā visuma 😁. Vispārēja labklājība! A vot i nē. Absolūts kolapss.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Nekad neesi (bērnībā😁 kaut) pafantazējis - vot, wow un kārtējais kapanadze izgudro samērā vienkāršu ierīci uz svētītiem magnētiem

Jāatzīstas mani pubertātes sapņi vairāk bija tendēti uz pupiem un piskām, tehniskām lietām kaut kā trūka laika, laikam grūta bērnība! ;(

  • Atbalstu 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Nu te vēl liela daļa no tiem 10k ir pakaļskrējēji. Kaimiņam ir, man arī vajag un vēl labāk.

Tas kaut kur atsauc atmiņā 2000 sākumu, kur hajs bija, ka azbesta jumtus visiem jāmaina, Protams, liela daļa uzreiz arī mainīja - uz lētajiem onduline, kuri pēc 10 gadiem jau bija atkal jāmaina. Līdzīga situācija tagad ir ar SP

Protams, es atbalstu dažādus enerģijas ieguves, uzkrāšanas veidus, bet ne tā kā tas notiek pašlaik LV.

Tam visam ir jābūt pamatotam, caurspīdīgam un parastam userim saprotamam. "Es ieguldu tik, saņemu tik ar garantiju", nevis varbūt, nu kaut kad nākotnē, potenciāli 10 gados u.t.t.

 

Atbalstu šo lietu (vismaz pašlaik), ja tas ir hobija līmenī. Man arī patīk experimentēt

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Jurkins teica:

Nekad neesi (bērnībā😁 kaut) pafantazējis - vot, wow un kārtējais kapanadze izgudro samērā vienkāršu ierīci uz svētītiem magnētiem, kas velk brīvo enerģiju no paralēlā visuma 😁. Vispārēja labklājība!

Bet tas jau notiek! Tikai ne fizikā bet ekonomikā, kur teikšana ir "efektīvajiem". Tikai nevis brīvo enerģiju, bet kredītus un nevis no paralēlā visuma, bet no starptautiskajiem aizdevējiem. Un ir "vispārējā labklājība" un "naudas tik daudz kā nekad". Fizikā jau sen ir noskaidrots, ka mūžīgo dzinēju nesanāks uzbūvēt, "efektīvie" līdz šādai atziņai vēl nav tikuši.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Insekc teica:

Ir lielā mērā ticams, ka sistēma, kad ziemā saņem tik kWh, cik vasarā iepūti tīklā, mūžīgi nestrādās. Drīzāk būs tā - par cik EUR vasarā saražoji, par tik EUR ziemā varēsi saņemt.

 

Pagaidām nebūs jo Sadales tīkli paņem pa dienu vasarā mūsu elektrību, pardod to par 500+ Euro, un tad tu naktī 'pērc' atpakaļ kad tā maksā ~150 Euro.

Un tad vel nopelna 4 centus par katru 1 kWh ar neto sistēmu.

 

Protams ja sataisīs briesmīgi daudz saules parkus visā baltijā un polijā tad var tā rasties, tas jau ir anglijā tā daudzās vietās.

 

Tu un es kā elektro patērētājs esi nekas, visu cenu diktē un nosaka rupniecība un industrija kas arī lielako tiesu stradā pa dienu.

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , jema teica:

Man ir ļoti slīps jumts, bet ziemā virsū ir vismaz 20-30 cm  sniega, ja šī tā liek paneļus viņi būs zem sniega 100 punkti

 

nav tik traki, viņi slideni pēc velna. 0 saule un tie kas 45' lenķī nav parāk apsniguši. tie kas zemāk 23' tie gan zem sniega sēž.


Būs jauzmet aci kad saule sāks vairāk spīdēt, moš aliņam saražos elektrību.  :D

 

wY1BM4d.jpeg

Pirms 50 minūtēm , 138 teica:

Kā uz šī jumta tos būtu likt pareizāk?

 

 

izvietojums ne jau tas trakākais bet tas ka tie nevarēja normāli smuki nogriezt alumīnija profilus, vai vismaz nocentrēt tā lai nelakstī katram savadāks garums. tu maksā par premium servisu un dabū letāko un slinkāko

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...