Jump to content

Parunāsim par vēja un saules satacijām, to ietekmi uz energosistēmu.


Dundurs
 Share

Recommended Posts

Bieži nē, bet kad pazūd, tad kaitina, ka nevar ne tēju uztaisīt, ne uz wc aiziet, ne rokas nomazgāt (ūdens sūknim tak arī vajag elektrību). Tāpat arī kaut kas liek domāt, ka siltumsūknim restarti varētu nebūt veselīgi.

Link to comment
Share on other sites

kukuruku
2.06.2023. , 07:24, binary teica:

Tai Deye specenē par jaudu tai portā neko neatrodu. Tas ports kā UPS strādā?

Specenē ne, bet manuālī bija info par jaudu. Un saprotu ka jā, kā UPS.

2.06.2023. , 07:24, binary teica:

 

Labots - kukuruku
Link to comment
Share on other sites

Uzcēlu uz jumta vel divus paneļus klāt vakarnakt. Itkā jau cilvēki saka ka nav ekonomiska pamatojuma tam visam, bet pa 250 euro tagad varu pārkāpt 90kWh slieksni

 

gfdh.thumb.jpg.1181bcef97b16e6bf2756ef7fe1c8d20.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tādēļ jau otro dienu, pa dienu elektrība ir ar - zīmi, paldies tev! :tender:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Laxe teica:

Uzcēlu uz jumta vel divus paneļus klāt vakarnakt

Cik tagad kopā Tev ir kW?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , jema teica:

Tādēļ jau otro dienu, pa dienu elektrība ir ar - zīmi, paldies tev! :tender:

 

Saki paldies Lietuvjiem, 65% no visas LV elektrības šodien nāca no viņiem :)

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Laxe teica:

 

Saki paldies Lietuvjiem, 65% no visas LV elektrības šodien nāca no viņiem :)

Diez kam pa godu...

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Laxe teica:

Uzcēlu uz jumta vel divus paneļus klāt vakarnakt. Itkā jau cilvēki saka ka nav ekonomiska pamatojuma tam visam, bet pa 250 euro tagad varu pārkāpt 90kWh slieksni

Paneļi (ar/bez stiprinājumiem) par 125 eur/gab? Kādas firmas? Kur pērc?

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Samērā lēts, ar sīkiem strāvmaiņiem, paneļa ''Energy Analyzer''.

https://vi.aliexpress.com/item/1005005455949237.html

https://tense.com.tr/wp-content/uploads/2021/02/doc_en-dk-092-1-tpm-01eshengpdf-products-2020-06-08-3ba62a0435c73fba2c76771683ca1b31-1.pdf

file:///E:/Downloads/rukovodstvo_po_ekspluatatsii_tpm_01esh.pdf

TPM-01E.jpg

Labots - jacobs
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , jacobs teica:

Samērā lēts

Izskatās interesants projekts, varētu pastāstīt sīkāk?

Link to comment
Share on other sites

Tas viss pārējais, kas apkārt enerģijas mēraparātam, jau vairāk tēmā ''Kandžas aparāti'' ir aprakstīts.🙂

Link to comment
Share on other sites

Mani interesē tas korpuss. Kur tādu var iegādāties?

Pirms 9 minūtēm , jacobs teica:

viss pārējais

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , jacobs teica:

Jā, tā ir FIBOX

Paldies, izskatās foršs variants kādam projektam.

Pirms 57 minūtēm , jacobs teica:

kaste

Un tie turekļi?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , jacobs teica:

citai proftehnikai.

Šis labs - paldies

Labots - PC_RAT
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , binary teica:

Paneļi (ar/bez stiprinājumiem) par 125 eur/gab? Kādas firmas? Kur pērc?

 

Es caur paziņu bet viņš visu laiku Proelektro ņem. Bet viņus cik sapratu vacieši atnāca ar naudu un tagad integrēja veikalu savā zīmolā. https://solarshop.baywa-re.lv/lv/

 

Ja Solarus. ir ļoti labi cena/performance aspektā.


Es pieliku klāt šos divus - https://solarshop.baywa-re.lv/lv/jasolar-photovoltaics-module-jam54s30410mr-jam54s30410mr

 

pārejie paneļi man šie - JAM54S30 405W /MR 1722x1134x30mm

 

 

Labots - Laxe
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izrādās, tos Ja Solar paneļus, kas baywa-re ir par 159 eur/gab, tirgo arī Depo par 133 eur/gab.

Link to comment
Share on other sites

@Murlo, kas tas par sertifikātu? Vai tas, ka depiņā ir ar sertifikātu, ir slikti?

Link to comment
Share on other sites

Visi Tier 1 paneļi ir ar sertifikāti :) Konkrēti depiņā, iepircēji bija nedaudz nomudījušies un JA paneļus iepirkuši Āzijas tirgum paredzētos (teorētiski kvalitātes kontrole sūdīgāka, reālā jauda varēja atšķirties). Kā ir tagad grūti teikt.

Link to comment
Share on other sites

Tiem Āzijas tirgum paredzētajiem paneļiem modeļa kods bija tāds pats kā citiem tirgiem paredzētajiem?

Link to comment
Share on other sites

14.06.2023. , 00:56, Murlo teica:

Depiņā viņi iet ar sertifikatu

 

katram JaSolar paneim virsū ir svītru kods pēc kura var parbaudīt vai tie ir legāli un izsekot kas importējis/pardevis etc.

14.06.2023. , 00:24, binary teica:

Izrādās, tos Ja Solar paneļus, kas baywa-re ir par 159 eur/gab, tirgo arī Depo par 133 eur/gab.

 

Tajā baywa-re cenas ir tādas nenoteiktas, katram klientam tur dod citas. ja kāds ņem tur regulāri tiem ieverojami lētāk nekā depā

 

 

Labots - Laxe
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , binary teica:

Tiem Āzijas tirgum paredzētajiem paneļiem modeļa kods bija tāds pats kā citiem tirgiem paredzētajiem?

Jap. Tas bija gada sākumā, pašā saules enerģijas "buma" karstumā. Bet ņemot vērā, ka tagad tirgus ir piesātināts, cenar ir lejā - nemācēšu komentēt, vai nākamās partijas jau tika ņemtas EU tirgum paredzētās (no otras puses - nav ne jausmas par citiem JA Solar izplatītājiem, varbūt tur ir līdzīgs stāsts - nav īsti iespējams izsekot, kurš ņem pa tiešo no rūpnīcas, kurš no kāda pārpārdevēja utt - Latvijas/Baltijas tirgus ir salīdzinošo mikroskopisks, ļoti šaubos, ka kāds šeit strādā pa tiešo ar rūpnīcām/ražotājiem. Gan 10 gan 20 konteineru pasūtījumi ar saules paneļiem ir spļāviens jūrā salīdzinot ar lielo saules parku attīstītājiem Eiropā).

 

Bet tas tā, viela pārdomām, arī Āzijas tirgum paredzēts JA Solar būs viennozīmīgi uzticamāks par nezināmas izcelsmes V-TAC.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Laxe teica:

ja kāds ņem tur regulāri tiem ieverojami lētāk nekā depā

Privātmāju īpašnieki jau principā nevar būt regulāri paneļu pircēji. Nav jau šņabja pudele?😀

  • Atbalstu 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

https://beztabu.tv3.lv/sudzibu-delis/dazadi/pusi-rekina-sastada-sadales-un-pvn-izmaksas/


Heh, labs. 36 Euro reķins ar visu izdevīgo biržas pieslēgumu patērējot 200kWh

 

Tikmēr man ar ~1100kWh Maija pateriņu 40 Euro reķins

un 860kWh stundas ukrātas ziemai no Maija saulītes vien.

 

Totāli nav ekonomiska pamatojuma likt paneļus :D

 

Capture.PNG.e2b4eccbf3c193ed72a0c2af388aed45.PNG

 

 

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Laxe teica:

Tikmēr man

Tā itkā paneļus būtu kāds uzdāvinājis...

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Padalies ar skaitļiem. Gan jau būsi sarēķinājis, pēc cik gadiem paneļi vispār sāks atmaksāties (respektīvi, ieguldītais), neskatoties uz to, kā vēl laika gaitā pieaugs apgādes izmaksas un jautājums vēl par nezināmo paneļu ekspluatācijas ilgumu.

Negribu noliegt, ka paneļi ir laba lieta, bet nevajag tēlot petušaru ar 40 Eur rēķinu, tā itkā tas rēķins būtu loterijā vinnēts.

Link to comment
Share on other sites

Pagaidām neko nesmu vinējis. tikai priecājos par investīcijas atguvi.

 

Kad brīvs laiks būs es varu apkopot reķinus, bet provizoriski saule saražoja 7835kWh no 1. septembra 2022. kad palaidu staciju. un reķinot tas ir jau gandrīz ap 2000 Euro atgriezies no investīcijas ar manu elektrības tarifu

 

Protams neņemot verā to ja es būtu tur pargājis uz biržas piesaistītu cenu ar 2023 janv. tur samerā liels čakars aprēķināt potenciālo ieguvi. varētu noņemt pāris simtus euro.

 

Man totālās izmaksas 6400 Euro.  protams likšanas uz jumta darbu es neskaitu izmaksās jo tas pašam bija kā hobijs + pasaucu paligā bračku, un senci  pensionāru nodarbināju custom stiprinājumu izveidei lai nav japerk. tas viss nav iekļauts jo tas laiks tiktu pavadīts tā pat neliederīgi gudri deiršot internetā :D

 

 

Labots - Laxe
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Laxe teica:

Man totālās izmaksas 6400 Euro.  protams likšanas uz jumta darbu es neskaitu izmaksās

Tad jau mans hobijs, tāpat citu šeit, un ja vēl darbu neskaita 😉,ir krietni izdevīgāks?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Laxe teica:

Tikmēr man ar ~1100kWh Maija pateriņu 40 Euro reķins

Pie tava patēriņa tie paneļi gan jau atmaksāsies relatīvi drīz. Pie mana - vasarā 100kWh, ziemā 220kWh, ilgi būs saulē jāgozējas, līdz atmaksāsies. Ja nu vienīgi uzkrātās kilovatstundas ziemā apkurei nodedzināt.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
pirms 6 stundām , Daiļais teica:

Pagaidām ar biržas cenu  izmaksas bez nekādiem papildus pasākumiem ir tīri pieņemamas:

 

image.thumb.png.de591be2c749ca02c2f12870d8e7ad83.png

Aizdomīgi maza cena bez nekādiem papildus pasākumiem.

Es šādu cenu varēju izspiest tikai, ja sekoju līdzi nākamās dienas cenai un boileri sildu tikai naktīs/weekendos/lētajās stundās.

Link to comment
Share on other sites

Daiļais

Nekā aizdomīga nav. Man lielākais patērētājs ir SS, kurš seko līdzi biržas cenām. Pats arī ikdienā sekoju tai līdzi un visas mazgāšanas un žāvēšanas cenšos organizēt pa lēto. Tāds kā azarts

image.png.ced5dcdf77458ec967d006d75a9a8af5.png

Link to comment
Share on other sites

versatile

Klau, a cik no visas šitās sekošanas tarifiem sanāk reāls ietaupījums? Bez paneļiem!
Īpaši, ja nav ne ss, ne elektroauto.

Paņemt faktiski samaksāto par iepr mēnesi un sareizināt faktisko patēriņu ar kkādu standarta fiksēto tarifu. sadali/pārvadi ignorējot.

Kas sanāk?


Es saprotu, ka var ietaupīt. Bet ja man nedēļa, braukājot ar ICE, izmaksā ~50-60 eur tikai degvielā, bet 2x ar granny chargeri uzlādēt apmēram 60% baterijas (20-80%) iekš EV ir kopā 75 kwh, kas izmaksā ~15 eur, tad nav kaut kā motivācijas investēties vēl kaut kādā gudrā wallboxī, pārslēgties pie biržas tarifa un riskēt ar kkādu kāpumu. Es nez, skaidrs, ka vienmēr var iemīlēt kapeiku VĒL vairāk, bet nu...


Azartu es saprotu, tas jā. Bet apnīk taču.
Tas pats ar paneļiem. Nu nespēju es atrast loģiku tagad investēties 8-10k, lai 10 gados varbūt ko atpelnītu - un tas ar to, ka, būsim godīgi, liela daļa paneļu ir kaķi maisā un hvz kā kalpos pēc 5-8 gadiem. Īpaši pērn pīķī liktie. Varbūt esmu pārāk konservatīvs, neeju līdzi progresam, bet nu neredzu jēgu, ja vien paneļi nenokrīt no gaisa. Vispār, jāpagaida kāda stiprāka vētra, moš kādam kaimiņam sūdīgi stiprinājumi...

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Daiļais

es domāju, ka vislielākās iespējas ietaupīt ir tiem, kam ir biržas cenas,  elektriskais ūdens sildītājs un liels siltā ūdnes patēriņš. Kaut vai izlaid to sildītāju caur wifi slēdzi. Labi, nesildi pa lēto, bet vismaz neļauj tam sildīt ūdeni kad cena ir maksimumā.

Daudzi biržas cenā ir iekūlušies pilnīgi nejauši, kā es, piemēram, bet slēgt nemainīgo pa 20 cnt/kWh kaut kā negribās.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...