Jump to content

Boņa nedienas ar VID, Jurkina nedienas ar kapitālismu un elektroauto cena.


Jurkins
 Share

Recommended Posts

VebKamera

Vēsturē daudz piemēru, ka finanšu sistēma pati radījusi krīzes, kur pietiekami liela daļa cilvēku sāka ziepēt striķi. Un bija tādi, kas to reāli pabeidza (ziepēt) un maigi pakārās aiz bezcerības. Un te es piekrītu biedram @Jurkins, ka tā tam nav jābūt. Lielā depresija, Amerikā, enerģētikas krīze 70-tajos, 2009. gada krīze, utt.

Faktiski, finansisti saka, ka globālo krīžu cikls ir 7-15 gadi, kad kāda nozare akumulē kaut ko negatīvu un aiziet maksātnespēju/bankrotu vilnis. Problēma - pirms krīzes neviens tā īsti nespēj noprognozēt kurā nozarē nākamā krīze sāksies.

 

Tiešām tas ir labākais, ko mēs ar visu superpieredzi spējam radīt?

 

Man, piemēram, vēl līdz šim nav skaidrs kāpēc ekonomikas aksioma ir tāda, ka ekonomikai visu laiku jābūt augošai. Cik esmu runājis ar finansistiem - tā ir aksioma veselīgai valstij. Kāpēc? Kāds pamats? Ir tikai viens veids kā to panākt - palielināt dabas resursu ekspluatāciju, jo "uz nekā" pieaugumu nav iespējams panākt. A Zeme ta ir galīga. Ja uz Marsu nepārcelsimies, vienā brīdī viss būs sūdīgi, ne? Tās bezgalīgās kāpnes?

 

 

  • Patīk 4
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , VebKamera teica:

Un te es piekrītu biedram @Jurkins, ka tā tam nav jābūt.

Un kā ir jābūt? Dabā ļoti daudz kas ir ciklisks, tikai ciklu ilgums atšķiras.

 

Pirms 6 minūtēm , VebKamera teica:

Man, piemēram, vēl līdz šim nav skaidrs kāpēc ekonomikas aksioma ir tāda, ka ekonomikai visu laiku jābūt augošai.

Nē, nav jābūt. Cilvēkam arī vienu gadu jāpelna 1000 naudiņas, nākamo gadu 1200, aiznākamo gadu 800, tad 600, pēc tam 700, 500, 300, 200, … Pieņemot, ka "naudiņas" nav pakļautas inflācijai un tml lietām. Cilvēks būs par to ļoti priecīgs, pārlaimīgs, ka ienākumi nebūs augoši un varēs atļauties arvien mazāk, mazāk, mazāk, … Ap 30-35 gadu vecumu pat bērnus pabarot nevarēs - būs starā par šādu "ne augšanu".

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Var jau arī neaugt. Piemēram LV var palikt līmenī kur ir tagad, apmēram 60% no veco Eiropas valstu viduvējā.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 55 minūtēm , Zin... teica:

vai risinājumi

Kādus risinājumus Tu gaidi no manis? Tak jocīgs esi?

Es vēlreiz atkārtoju, ka, ja man šķiet, ka kaut kas nav kārtībā, es tā arī saku, un saku, ka nezinu tieši kas. Tā vietā sarīkot ovācijās?

Ne risinājums, ne priekšlikums. Mans viedoklis - nedrīkst(ēja) ļaut naudai taisīt naudu.

Varētu varbūt naudu sasaistīt ar kaut kādu iegūtās enerģijas vienību, kas nebūt nav mana fiksā ideja, bet nākusi no cilvēkiem (nenosaukšu un nemeklēšu), kuri sajēdz 1000x vairāk nekā visi mūsu viedie biedri kopā). Kā? Nezinu kā. Bet jau redzu, ka problēma būs tur, ka finansu prostitūtas tūlīt izdomās kaut kādus atvasinātos finansu instrumentus un veidu kā "piešķirt" šiem tās jauniegūtās enerģijas īpašības.

 

Un vēlreiz varu atkārtot, ko teicu par zālēm un indi.

 

Vēl gan jau kādam tūlīt uzkāpšu uz varžacs. Kapitālisms pašreizējā veidolā ir spējīgs eksistēt, kamēr ir "metropole" un "nomales".

 

Link to comment
Share on other sites

Ar kapitālismu pašreizējā veidolā ir tāpat kā ar Tavu lietoto auto. Tas spēj eksistēt kamēr galīgi salūzt. Bet, pateicoties tam, ka pasaule sastāv arī no darbīgiem cilvēkiem ne tikai vaimanātājiem, ar kājām jāiet nebūs. Gan jau atradīsi auto aizvietoāju, kurš būs pat labāks . Ja pats spēsi ne tikai vaimanāt.

Tas pats notiks ar kapitālismu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , VebKamera teica:

Man, piemēram, vēl līdz šim nav skaidrs kāpēc ekonomikas aksioma ir tāda, ka ekonomikai visu laiku jābūt augošai. Cik esmu runājis ar finansistiem - tā ir aksioma veselīgai valstij. Kāpēc? Kāds pamats? Ir tikai viens veids kā to panākt - palielināt dabas resursu ekspluatāciju,

Ekonomikas pieaugumu jau ne vienmēr mēra tonnās. Nav obligāti palielināt dabas resursu ekspluatāciju, lai ražotu naudas izteikismē vērtīgākas lietas. Kamaz vietā izgatavojot Mercedes būs ekonomikas pieaugums, bet vide varbūt pat būs mazāk sapostīta.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 51 minūtēm , VebKamera teica:

vēl līdz šim nav skaidrs kāpēc ekonomikas aksioma ir tāda, ka ekonomikai visu laiku jābūt augošai.

Viens no iemesliem, ka iedzīvotāju skaits pastāvīgi pieaug (protams, ir izņēmumi, ja skatās konkrētas valstis). Ja ekonomika stāvēs uz vietas, tad iedzīvotāji dzīvos relatīvi sliktāk.

Otrs ir parastā cilvēka vēlme dzīvot labāk un tērēt vairāk. Ja ēdi kartupeļus, tad gribas arī lasi un garneles. Ja brauci ar zirgu, tad gribas ar mašīnu. Protams, ka ne visiem, bet tendenci tas rada. Nu jā - visas problēmas rodas no salīdzināšanas. If you have tried black you never go back :D

Tālāk seko ienākumu nevienlīdzība un pārējās ekonomikas problēmas. Nez vai visu miljardieru simtos miljonos vērtās jahtas būtu iespējamas neaugošās ekonomikās. Ja būtu, tad tev vajadzētu ēst tikai to, ko vari atrast priežu mežā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
1 stundu atpakaļ, e = d teica:

Tas pats notiks ar kapitālismu.

Lasi uzmanīgāk! Vai es cenšos pateikt ko citu?

Jūs jau man piedēvējat sociālismus un komunismus.😁 Lai gan neesat pat tik tālu aizdomājušies, ka ne sociālisms, kur nu vēl komunisms, nekad nav iespējams mantkārīgo, varaskāro un egoistisko "cilvēku - saprātīgo" sabiedrībā. Pilnīgi un absolūti nekad. Un tā kuiņa, kas bija psrs un vēl joprojām ir zk un ko daži (arī šeit) dēvē par sociālismu, bija es nezinu kas, bet sociālisms jau nu noteikti nē. Lai gan, ok , nu dēvējiet. Kāda starpība. Teorētiskais sociālisms tāpat nav iespējams.

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 17 minūtēm , kreizā Kāja teica:

kas jau sāk notikt un notiksies krievijā, baltkrievijā, izskaidrots uz pirkstiem.

Nu, vecīt, esmu tups, ok. Paskaidro, kas tad tur notiek. Manuprāt, nenotiek nekas un vēl ilgi nekas nenotiks. Ceru, ka kļūdos.

Pirms 3 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Pircēji lai nepārmaksā, bet brauc uz Balviem paši pakaļ!!!

Es jau teicu, ka viens un tas dzeramais var būt zāles un inde. Viss atkarīgs no devas.

Pirms 4 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Lai cik es arī nepiekristu

Jā, es apzināti sabiezinu krāsas, nenoliedzu.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
pirms 3 stundām , Zin... teica:

lai viņš saprot pieprasījumu - piedāvājumu?

visi finansisti ir maukas... ;)

pirms 2 stundām , Zin... teica:

Nestaigāju tak pa visu forumu un nebļaustos, ka kkāda programmēšanas valoda ir mesls,jo vienkārši mesls, pofig, ka no programmēšanas nav ne mazākās nojēgas. 

@Jurkins jau arī no tā neko nesajēdz... viņam vajag tikai viņam saprotamu piemēru... :D 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Just now, kreizā Kāja teica:

Ķēdes reakcija pēc garažas piemēra shēmas

zk pastāv jau... 2/3 no gadsimta, kas ir riktīgs "ilgtermiņš", kāpēc krievija vai/un baltkrievija nevarētu līdzīgā veidā tusēt? Tauta tādam scenārijam ir pietiekoši "attīstīta".

Link to comment
Share on other sites

Regisss

Krievi un baltkrievi ir redzējuši normālu dzīvi... redzējuši tehnoloģijas... redzējuši ļaunās rietumu mašīnas utt... Neticu ka viņi piekritīs būt pilnīgi izolēti no pārējās pasaules. 

Kaut kā visas krievu blogeres utt... smuki iemācījās lietot VPN un turpina lietot, gan instu, gan twitter, gan FB... tikai vietējiem vaņām jau savus cičus nerādīs... :D 

Link to comment
Share on other sites

ZK vienkāršā tauta nekad nav redzējusi labu dzīvi. Tāpēc arī pastāv tik ilgi. Varu derēt, ka daudzi no viņiem vispār pat nestādās priekšā kā dzīvo vidusmēra eiropietis vai ASV iedzīvotājs.

Ru un BL viss tas bija rokas stiepiena attālumā, tagad būs aiz dzelzs priekškara. Daļa uzņēmīgāko tesīs prom, kā rezultātā paliks bidlas un visa dzīve deģenerēsies. Bet, te ir federācijas faktors! Lokālās varas vēl eksistē ar diezgan lielām pilnvarām. Sabrukuma riski palielinās, armija pēc kara jau visi redz ir sūds.

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Veči, pilnīgi piekrītu par to, ka zk tauta vispār neko nav redzējusi, bet man nav ne datu ne pārliecības, ka krievu tauta (pārliecinoši lielākā daļa) ir redzējusi citu televizoru kā tikai ar putina ģīmi uz ekrāna. Gribētos jau kļūdīties, bet ...

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Mani gan kas cits, nu neteiksim, ka bažīgu dara, bet nu tā nejauki... Ka tik nesākas "darbaļaužu" neapmierinātība tajās pārtikušajās rietumvalstīs - jūs, sukas(valdība), negribējāt lēto krievijas naftu, gāzi, minerālmēslus u.t.t., tagad mums te jācieš - būs ārzemju brauciens 2 nedēļas 3 vietā, jaunu auto varēs nomainīt tikai pēc 6 gadiem nevis pēc 4 u.t.t.

Atkal jāsaka - ļoti ceru, ka tā nav/nebūs un varēs mani par panikotāju dēvēt🤣.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Protams ka būs neapmierinātība.

Ja cenas degvielai, apkurei, pārtikai pieag, tad loģiski ka vainos esošo valdību. Tur pat nav tieši jāsasaista ar sankcijām pret Krieviju. Ja vainos esošo vadību nekompetencē, neizdarībā utt, tad kuram gribās nākamajās vēlēšanās palikt opozīcijā. Tapēc nedarīs neko, kas būtiski ietekmēs cenas. Nu tur kur neko nevar padarīt, tur protams arī neko nedarīs tāpat.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Regisss teica:

Krievi un baltkrievi ir redzējuši normālu dzīvi... redzējuši tehnoloģijas... redzējuši ļaunās rietumu mašīnas utt... Neticu ka viņi piekritīs būt pilnīgi izolēti no pārējās pasaules. 

Pie labām lietām ātri pierod, pie netik labām - arī pierod. Vajag tikai "pareizo motivāciju" tādai pierašanai.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 16 minūtēm , AndrisBB teica:

Tapēc nedarīs neko, kas būtiski ietekmēs cenas.

Pa kluso pirks krievu naftu/gāzi?

Link to comment
Share on other sites

ruukjis
20.03.2022. , 22:54, AndrisBB teica:

Bet palielinoties elektroauto daudzumam, arī naftas daļa ganjau ar laiku sāks samazināties.

Nē. Elektro auto ir problēmas pārbīdīšana no viena sektora uz citu - litijs nerodas no zila gaisa, to rok... ar smago tehniku... kurai vajag dīzeli. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 51 minūtēm , Jurkins teica:

Pa kluso pirks krievu naftu/gāzi?

Pirks jau tāpat kādu laiku, jo īstermiņā tur neko padarīt nevarot, vai ja varot, tad vienkārši tas būs dārgi.

Vidējā termiņā varot samazināt gāzes pirkšanu no Krievijas pa 2/3. Ar naftu jau vienkāršāk, to ko pirka Indija no Arābiem, to vedīs uz Eiropu un vietā uz Indiju vedīs no Krievijas. 

 

Pirms 42 minūtēm , ruukjis teica:

to rok... ar smago tehniku... kurai vajag dīzeli. 

Tās muķķibas jau sen ir zinātniski atspēkotas un sakalkulētas. Uzražošanai varbūt patērē vairāk resursus, bet lietošanas laikā samazina. Rezultātā kopējais patērēto resursu daudzums ir mazāks.

Tāpat arī atkarīgs kur tas auto tiek lietots. Polijā kur dedzina ogles, tur liels ieguvums nav. Latvijā, kur 50% elektrība nāk no atjaunajomiem resursiem iegumums ir liels.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , AndrisBB teica:

Uzražošanai varbūt patērē vairāk resursus, bet lietošanas laikā samazina. Rezultātā kopējais patērēto resursu daudzums ir mazāks.

Aha, un kur elektrība rodas? Sadedzinot gaāzi. ĻOOti zaļi. Nu noteikti zaļāk nekā darbināt auto ar gāzi!!!

Teikšu vēlreiz, ka elektroauto kļūs zaļi tad, kad būs ZAĻĀS ELEKTRĪBAS PĀRPALIKUMS.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Un ko tad es saku? Polijā nav zaļi, Latvijā ir.

 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Te tāds apburtais loks.

Vācieši pērk gāzi no krieviem - slikti. Kapēc nav pārstājuši pirkt?

Ok, tad nepirks no krieviem un vedīs no otra pasaules gala, bet tad būs dārgāk. Atkal slikti, ziemā daudz jāmaksā, nestabilas cenas, biržās haoss.

Ok, tad palienās alternatīvos un atjaunināmos resursus. Atkal slikti, jo galu galā tas nav zaļi :D

 

Tad nekas cits neatliek kā nočortoties ar tiem ukraiņiem un pirkt gāzi no krieviem 😕

 

 

Nu vēl var kā tagad iesaka samazināt maksimālo braukšanas ātrumu par 6mph/10kmh. 

Tas došot būtisku degvielas patēriņa samazinājumu un attiecīgi arī cenu kritumu.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Nu vēl var kā tagad iesaka samazināt maksimālo braukšanas ātrumu par 6mph/10kmh. 

Tas došot būtisku degvielas patēriņa samazinājumu un attiecīgi arī cenu kritumu.

Latvijā tas diez vai strādātu.

Link to comment
Share on other sites

ruukjis
pirms 5 stundām , AndrisBB teica:

Tās muķķibas jau sen ir zinātniski atspēkotas un sakalkulētas.

Nekautrējies iedod saiti. Vismaz vienu.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tu arī vari nekautrēties un iedot saiti kas parāda uz ko pretēju.

 

Bet nu ja tev patīk lasīt, tad kautvai te tāds sasummējums

https://www.eea.europa.eu/publications/electric-vehicles-from-life-cycle

 

Pa lielam precīzi tas ko jau es teicu arī ir secinājumos.

In general, GHG emissions associated with the raw materials and production stage of BEVs are 1.3-2 times higher than for ICEVs (Ellingsen et al., 2016; Kim et al., 2016), but this can be more than offset by lower per kilometre use stage emissions, depending on the electricity generation source (Figure 6.1). Hawkins et al. (2013) reported life cycle GHG emissions from BEVs charged using the average European electricity mix 17-21 % and 26-30 % lower than similar diesel and petrol vehicles, respectively (Figure 6.1).

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Pirmā kolona ir faktiski vidējā situācija (LV īstenībā ir pat labāk), otrā PL. (kā jau minēju vienā no maniem postiem)

 

Screenshot from 2022-03-25 21-14-40.png

Pirms 19 minūtēm , ruukjis teica:

Nekautrējies iedod saiti. Vismaz vienu.

Vienu kur pa lielam viss sasumēts ieliku.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

ruukjis
Pirms 10 minūtēm , AndrisBB teica:

Tu arī vari nekautrēties un iedot saiti kas parāda uz ko pretēju.

Man nav, es vienkārši zinu, ka litiju roka ar mega tehniku. Kāda pēc tam ir CO2 izmešu attiecība, es nezinu. Viss ir manas spekulācijas.... nu un man patīk lasīt ciparus tāpēc uzprasos.

Link to comment
Share on other sites

Nu neko - sāks dzīvot atbilstoši ienākumiem un plānot. Mazāk rozā sapņu par to ko "var atļauties".

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...