Jump to content

Boņa nedienas ar VID, Jurkina nedienas ar kapitālismu un elektroauto cena.


Jurkins
 Share

Recommended Posts

Pirms 27 minūtēm , AndrisBB teica:

kamēr reāli nepāries uz atjaunojamiem resursiem.

Aizmirsti! Ar pašreizējo ekonomikas modeli tas ir pilnīgs fufelis. Strīdēties nav vērts 😉, mēs tāpat paliksim katrs pie sava. Labāk pagaidīsim gadus 10, kā saka, vesna pokažet, kto gdje sral.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ko tur piekrist vai nepiekrist.

Pagaidām vismaz UK ir trends ka atjaunojamie palielina savu daļu par kādu 1 - 2% gadā. Pārsvarā uz ogļu rēķina, tās pa lielam ir izzudušas aizstājot ar vēju. Nafta/gāze turās diezgan stabili. Bet palielinoties elektroauto daudzumam, arī naftas daļa ganjau ar laiku sāks samazināties. Līdz nullei jau visdrīzāk nenonāks.

Pārsvarā runā tagad par to ka viss šis kara pasākums procesu var pat mazliet paātrināt.

 

PR13295-01-e1624968093520.png

 

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Athlons
Pirms 51 minūtēm , Jurkins teica:
1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

kamēr reāli nepāries uz atjaunojamiem resursiem.

Aizmirsti! Ar pašreizējo ekonomikas modeli tas ir pilnīgs fufelis.

tieši esošais ekonomikas modelis būs kā dzinējspēks pāriešanai uz "zaļākām" technoloģijām... neba jau nu plānveida ekonomika ar 10-mitgades plāniem veicina attīstību, bet gan konkurence... JĀ, UN KĀDS NOTEIKTI UZVĀRĪSIES PA CEĻAM!... 😂

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Jau teicu - nestrīdēšos 😉. Tāpat kā man patīk sabiezināt krāsas kipišam, tāpat jums arī patīk iekrist otrā galējībā.

Dažas piebilde tikai ...

konkurence, tas ir tad, kad tipa oiks?

ja ne kapitālisms pašreizējā veidolā, tad noteikti oponentam (vai tomēr pašiem?) prātā sociālisms vai, pasarg dievs, komunisms 🤣?

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Piekrītu, problēmas mūs sagaida lielas, t.sk. ekonomiskas un sociālas. Diemžēl, "zaļš" ir sinonīms vārdam "dārgs" - gandrīz da jebkas "zaļais" ir 2-3 X dārgāks, kā "parastais". Par to zaļo enerģiju - nekādi vēji un saules neder bāzes jaudām. Tās ir labas mantiņas, lai vispār kaut ko saražotu un būtu biki neatkarīGĀKS, bet tajā brīdī kā tev ir sausais gads (šovasar) vai vēji pūš mazāk, tev jāpiemet ogles. Bāzes vai balansējošās jaudas, neatkarīgas no klimata kaprīzēm tāpat vajadzīgas.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kreizā Kāja teica:

Zb šitie dīvāna neeksperti

Jā, Boni, zb tu jau..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Zin... teica:

Tak nestrīdies, pašreizējais ekonomikas modelis nekam neder. Ideālajā variantā katram mājās pa vēja ģeneratoram vai ogļu stacijai, blakus mazs veikaliņš, kur tu tirgo savu produktu barterī pret citu saimnieka produkciju. Nekādas bankas un naudu un pasargdies - augļošanu. Katrs kuļas ka pats māk, raža vai neražas gads. Tikai tas ir pareizais modelis. Nevis kaut kādi lielrupnieki vai kooperatīvi kas kaut kādu budžu naudu aizņemas, lai ražotu vairāk nekā reāli spētu atļauties bez tā kredīta. 

Šis jau izklausas pēc standarta latvieša, kam viss ir slikti, sapņu dzīves paraugmodeļa. Aizmirsi tik piebilst, ka nekādu nodokļu..😀

Link to comment
Share on other sites

Regisss
pirms 9 stundām , Zin... teica:

Tak nestrīdies, pašreizējais ekonomikas modelis nekam neder. Ideālajā variantā katram mājās pa vēja ģeneratoram vai ogļu stacijai, blakus mazs veikaliņš, kur tu tirgo savu produktu barterī pret citu saimnieka produkciju. Nekādas bankas un naudu un pasargdies - augļošanu. Katrs kuļas ka pats māk, raža vai neražas gads. Tikai tas ir pareizais modelis. Nevis kaut kādi lielrupnieki vai kooperatīvi kas kaut kādu budžu naudu aizņemas, lai ražotu vairāk nekā reāli spētu atļauties bez tā kredīta. 

Kaut kur dzirdēta loģika… vai ne @Jurkins un @Ronalds? 😁 Gan jau vēl te vairāki tādi stagnāti… 😉 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
Pirms 8 minūtēm , Stasss teica:

Šis jau izklausas pēc standarta latvieša

@Stasss, Tu nesaprati. Tajā postā @Zin... pēc sava prāta sagrozīja it kā "manus" uzskatus 🤣. Būtā daudziem tā ir viena no mīļākajām izklaidēm.🤣

 

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Būtā daudziem tā ir viena no mīļākajām izklaidēm.🤣

Kurš finansistus (vismaz to ko saprot, asociē ar finansistiem) sauc par maukām? 🙄

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 1 minūtes , Regisss teica:

vai ne @Jurkins 

@Regisss, tas pats, ko tikko rakstīju.

Jebkura (nu gandrīz, izņemot triperi, vēzi un vēl šo to) lieta piemērotās devās ir laba un strādā, bet pārdozēta pārvēršas par indi.

Pirms 1 minūtes , Regisss teica:

Kurš finansistus (vismaz to ko saprot, asociē ar finansistiem) sauc par maukām?

Kāpēc ne?

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 17 minūtēm , VebKamera teica:

Diemžēl, "zaļš" ir sinonīms vārdam "dārgs"

Redz, visā mūsu ne tik ilgajā (dažiem ilgtermiņš ir 5 gadi🤣) civilizācijas pastāvēšanas laikā progresīvāka tehnoloģija ir uzvarējusi ne tikai godīgā cīņā, bet pat par spīti aktīvām pretdarbībām. Tagadējā "elektrifikācija" pilnīgi pretēji - atlaides, subsīdijas, oiki, bla, bla, bla. Un lai aiztaupītu dažiem spazmas - nē, elektrība nebūt nav slikta, pat otrādi, bet bez "zaļā" infantīlisma.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 10 minūtēm , Jurkins teica:

Kāpēc ne?

Kā teiksi komunistu pakalpiņ! ;) 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Redz, visā mūsu ne tik ilgajā (dažiem ilgtermiņš ir 5 gadi🤣) civilizācijas pastāvēšanas laikā progresīvāka tehnoloģija ir uzvarējusi ne tikai godīgā cīņā, bet pat par spīti aktīvām pretdarbībām.

Esi visos vēstures posmos stāvējis klāt, ja reiz vari tā apgalvot?

Agrāk gadījumā nebija tā, ka pateica "tagad būs šitā" un tautai īsti nebija iespēju kaut ko iebilst? Vai nav bijuši laiki, kad "atlaides, subsīdijas, oiki, bla, bla, bla" izpaudās kā mūsdienās pašsaprotama iespēja tikt pie vakariņām?

Pateica, piemēram, "jūs, tur, uztaisiet 20m augstu mūri, bet jūs pie mūra izrociet 10m dziļu grāvi, būs mums progress cietoksnis" un cilvēkiem tak nekas cits neatlika kā ķerties pie darba.

Pirms 2 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Piemērs: es mierīgi varu atļauties nopirkt garažu, bet nevaru to izdarīt jo nevaru dabūt kredītu.

Ja varētu atļauties, tad kredītu nevajadzētu :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 30 minūtēm , Regisss teica:

komunistu pakalpiņ!

Nu ko es teicu 🤣. Dažiem prātiņš nekur citur kā vecās, nederīgās teorijās netiek.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Nu ko es teicu 🤣. Dažiem prātiņš nekur citur kā vecās, nederīgās teorijās netiek.

Tur jau tā lieta ka ar Tevi tikai šādi, jo savādāku info Tu vienkārši nesaproti ;) 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Neesmu. Bet, redzi,  ar kaut kādu tvaika dampi (neiespringsim tieši ar kuru) varēja ātrāk un tālāk nogādāt smagāku kravu nekā ar zirgu. Ar tvaikoni varēja neatkarīgi no mātes dabas kaprīzēm aizbraukt kur vajag un ātrāk. Un tā tālāk.

 

Pirms 3 minūtēm , Regisss teica:

ar Tevi tikai šādi

Oj! Kā mani tas aizskar! 🤣

Pirms 38 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Piemērs: es mierīgi varu atļauties nopirkt garažu, bet nevaru to izdarīt jo nevaru dabūt kredītu. Ļoti gribu, esmu maksātspējīgs, bet nevaru.

🤣🤣🤣 Gan jau nelegālie ienākumi.

Link to comment
Share on other sites

No svina caurulēm arī varēja ātri un lēti uztaisīt ūdensvadus.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
Pirms 50 minūtēm , kreizā Kāja teica:

bet tad tā vairs nemaksās 15 000 EUR, bet kaut kur 20 000 -25 000 EUR.

Tāpēc, ka vieglas uzvedības sievietes visdažādākajos veidos "piedrukās" naudu 🤣🤣🤣

Pirms 10 minūtēm , e = d teica:

No svina caurulēm arī varēja ātri un lēti uztaisīt ūdensvadus.

Tici man 🤣, ka uz svina kaitīgumu tur bija nospļauties. Nāca vietā cita tehnoloģija un pilnīgi godīgi konkurences cīņas veidā uzvarēja.

 

p.s. labi, ok, beidzu (šoreiz 😁) piespamot tēmu un aicinu citus darīt tāpat.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Jurkins teica:

Neesmu. Bet, redzi,  ar kaut kādu tvaika dampi (neiespringsim tieši ar kuru) varēja ātrāk un tālāk nogādāt smagāku kravu nekā ar zirgu. Ar tvaikoni varēja neatkarīgi no mātes dabas kaprīzēm aizbraukt kur vajag un ātrāk. Un tā tālāk.

Ātrāk, tālāk, smagāk, … Bet tu zini, cik tāds tvaika dampis izmaksāja? Un cik gadus (jebšu - cik gadsimtus) vajadzēja, lai sabiedrība sāktu tādus izmantot?

 

Piemērs no mūsdienām - būvniecība. Tehniski jau stipri daudzus gadus ir iespēja uzbūvēt "pasīvo māju" (nu vai vismaz gandrīz pasīvo), kur apkure principā nebūtu vajadzīga. Kas tādu uzbūvē, tam pēc tam nav jāpukst par to, ka gāze kļūst dārga, malka dārga (pa ausu galam dzirdēju, ka baļķi kļuvuši 2x dārgāki), granulas dārgas (esot nedēļas laikā +50% pie cenas), elektrība dārga (decembrī daudzi esot slēguši ārā siltumsūkņus, lai ietaupītu elektrību, rezultātā sistēma atdzisa tiktāl, ka pēc ieslēgšanas SS atteicās slēgt kompresoru un kurināja ar teniem) utt utjp. Vot pasaki tagad - ja ir iespēja izvēlēties, tad būvēt pasīvo māju (progress) vai nebūvēt (pa vecam, ātrāk, lētāk, vienkāršāk)?

 

Veselais slimais saprāts saka priekšā, ka jātiecas uz pasīvo. Protestanta gars saka priekšā, ka ja reiz ar normatīvu palīdzību spiež būvēt pasīvās, tad kaut kas tur nav tīrs, jāaprobežojas ar 200mm nesiltinātu gāzbetonu un elektriskajiem infrasarkanajiem sildītājiem, tas noteikti būs pareizāk nekā virzīties pa "uzspiestā progresa taciņu".

 

Es par ko? Par to, ka cilvēks-parastais neredz tālāk par savu degungalu. Visādas atlaides, normatīvi un tml nebūt nenozīmē, ka virziens nav pareizais. Dažiem, protams, gribas "20x lēnāku progresu", bet citus nepamet sajūta, ka mums nav atvēlēti n-tie gadsimti laika mazu pārmaiņu ieviešanai.

Labots - binary
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Regisss

@Jurkins paskaidro kas ir izdevīgāk pēc Tavas loģikas.

Ne tik tālais 2004.g., students pabeidz maģistrus un attiecīgi jāizvācās no kojām… Students paralēli studijām jau sen strādā Rīgā, uzņēmumā, kur var veidoties viņa tālākā karjera… Studentam ir tikai 2 varianti Rīgā:

1. Meklēt īres dzīvokli;

2. Meklēt pirkšanai mazu dzīvokli (protams izmantojot maksimumu no tā laika hipotekāro krediītu iespējām).

- jāņem vērā ka pirmā iemaksa praktiski nav, bet ir iespējas pie tās tikt… lai gan tad jārēķinās ar sausiņiem kādu gadu vismaz…

 

@Jurkins nu, kas tad ir izdevīgāk tagad atskatities uz ~17 gadu neseno pagātni?

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 18 minūtēm , Regisss teica:

students pabeidz maģistrus

Tas tak pēc jurkina domām automātiski pie maukām pieskaitāms, ko par tādiem satraukties?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , kreizā Kāja teica:

Piemērs: es mierīgi varu atļauties nopirkt garažu, bet nevaru to izdarīt jo nevaru dabūt kredītu.

Tas nozīmē, ka Tu nevari atļauties garāžu, bet vari atļauties kredītu, kuru nevari dabūt. Nejauc zirgus ar knīpstangām. :) 

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Jājautā gan no kurienes tā mantra ka atjaunojamie resursi ir dārgāki kā fosilie?

Tas ka tas prasa lielākas investīcijās sākumā, tas gan. Ar naftu/gāzi jau vienkārši, tik pumpē un dedzini, īpaši daudz nav jādomā, pat krievi un arābi tiek galā.

 

Ar atjaunojamiem resursiem ir tāpat kā ar jebkuru investīciju ražošanā, iesākumā izmaksā dārgi, bet ilgtermiņā ir lētāk.

Protams tiek kas sēž uz naftas peļņas, tie jau neko darīt negrib, nauda jau nāk tāpat un nekas nav jādara. Stagnāti tik protams piebalso.

 

Ja tagad vajadzētu iesākt naftas ieguvi, transportēšanu, pārstrādi utt no nulles, tad tas arī būtu dārgi.

Tapēc arī ir tā ka īstermiņā fosilie izmaksā lētāk un aizstāšana notiek diezgan lēnu.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 25 minūtēm , AndrisBB teica:

bet ilgtermiņā ir lētāk.

Ne vienmēr, bet to var kompensēt ar lieko cilvēciņu (kurus tāpat jānostrādina) čaklajām rociņām.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 41 minūtēm , AndrisBB teica:

Jājautā gan no kurienes tā mantra ka atjaunojamie resursi ir dārgāki kā fosilie?

Tas ka tas prasa lielākas investīcijās sākumā, tas gan.

 

Cilvēkiem Nav Brīvo Līdzekļu Tām Investīcijām. Punkts.

Es, piemēram, savu senci labprāt pārsēdinātu no 1992. gada folksvāgena uz kādu elektrōautō. Viņam kā pensim ap 80 tas būtu kā kulaks uz acs. 100 EUR jau ir, pagaidām pietrūkst tikai kādi 39 000 .

Tāda pati situācija ir arī man un vairākiem labiem draugiem, starpība tik proporcijā. Dažiem pietrūkst vairs tikai 37 500.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , Racer teica:

Tas nozīmē, ka Tu nevari atļauties garāžu, bet vari atļauties kredītu, kuru nevari dabūt. Nejauc zirgus ar knīpstangām. :) 

zirgi :)  nauda, krievu "baņķieriem" , tas viss tiks apmaksāts UA santehnikai, UA  enerģētisko resursu izbūvei, UA  infrastruktūru,

Pundurīti visa pasaule ēd nost. Bet  viņš  izliekas, ka tankā ir.))

 

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 7 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Muļķības, es varu atļauties arī 3 garāžas, banka gribētu man dot kredītu, bet tas ir valsts līmenī aizliegts. Varu paņemt kredītu ārpus banku sistēmas, problēmu nav, vienīgi nedaudz augstākas izmaksas. Es jau esmu agrāk ņēmis pamatīgus kredītus ko banka "nedrīkstēja" dot, bet apzināti pieņemot falšas izziņas deva ar entuziasmu (tagad šis ir piegriezts).


Šis viss izklausās kaut kā mazliet jautri… daži mani pieņēmumi:

- Tu esi parādnieku sarakstā…

- Tu esi LV un ES (EEZ) nerezidents…

- Tu esi melnajā sarakstā… 

Ja pirmos 2 punktus vari labot, tad 3. jau vairs nē… :D 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 3 minūtēm , VebKamera teica:

1992. gada folksvāgena uz kādu elektrōautō.

Tu jau arī salīdzini divas dažādas lietas. Šodienas Passāts arī maksāk ap 30k.

Pirms 26 minūtēm , superKrona teica:

Ne vienmēr, bet to var kompensēt ar lieko cilvēciņu (kurus tāpat jānostrādina) čaklajām rociņām.

Nu vēl jau var pieskaitīt:

* Lēnu pašindēšanos un vides bojāšanu (par cik to var novērtēt?).

* Milzīgi līdzekļi pamet valsti, kas varētu būt ieguldīti atpakaļ kautkamā citā

* Tie līdzekļi kas pamet valsti, parasti nionāk visādu kleptomānu/maniaku rokās, kas rītdien tev uzmetīs bumbu uz galvas par tevis paša samaksāto naudu.

Link to comment
Share on other sites

Nu tas nozīmē, ka tu maz maksā nodokļos, un uzrādi minimālo algu, pareizi dara ka neko tev nedod!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Īsti jau ar nav saprotams priekš kam viņam kredīts, ja vēl nesen lielijās pa pa nepilnu mēnesi varēja savu kapitālu desmitkāršot (n;akamajā komentārā jau 100-kāršot) ieguldot Bitcoinos utt. Citus par muļķiem vēl saukāja, jo neesot klausījuši. Kredīti tak priekš plebejiem, nejau kažoku baroniem.

 

Labots - AndrisBB
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 37 minūtēm , AndrisBB teica:

Šodienas Passāts arī maksāk ap 30k

Man liekas, ka vairāk gan.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu tas bij tīri minējums. 

Bet ja paskatās līdzvērtīgus auto, tad viduvējs Golfs maksā ap 27 - 30k. ID3 ap 30 - 34k. (mārciņās).

Apmēram 10 - 15% atšķirība. Nekāda kosmiskā atšķirība jau nav. Domājams ka uz uzturēšanas izmaksām atmaksājas ierastajos 4 gados.

 

Pirms 5 minūtēm , versatile teica:

Man liekas, ka vairāk gan.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Bet ja paskatās līdzvērtīgus auto, (..)

Kas skaitās "līdzvērtīgs auto"? Kad skatījos, tad salīdzinoši "low end" ar iekšdedzes dzinēju bija reizes 2-3 lētāks par "low end" elektrisko.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Golfs un ID.3 būtu diezgan līdzvērtīgs. Nav tur 2 - 3x atšķirība.

Nu ja paņem kautkādus tipiskos parketniekus, tad Škoda Karoq ap 30 - 35, un Eniaq ap 34 - 40. Ar nav 2x atšķirība.

Galīgi mazajā segmentā kā Peguet 208, tur lielāka starpība 18 vs 28.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, kreizā Kāja teica:

Muļķības, es varu atļauties arī 3 garāžas, banka gribētu man dot kredītu, bet tas ir valsts līmenī aizliegts. Varu paņemt kredītu

Vēlreiz - Tu vari paņemt kredītu, nevis garāžas. Tas nav viens un tas pats. Atļauties kaut ko paņemt nozīmē naudas daudzums ko vari dabūt kredītā?

Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 1 stundas , kreizā Kāja teica:

es varu atļauties arī 3 garāžas, banka gribētu man dot kredītu

Tev pašam smiekli nenāk par savu atļaušanos? Atļauties tu vari to, kam pietiek līdzekļu tavā kontā, zeķē, stikla burkā 35 soļus no līkās priedes u.t.t. (zilais gaiss, tfu, bitkoni neskaitās). Jāņem kredīts - tātad finansiāli nespējīgs.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , rooyar teica:

 

Nevaig aizmirst par Putina paranoja?

pirms 2 stundām , Racer teica:

Tas nozīmē, ka Tu nevari atļauties garāžu, bet vari atļauties kredītu, kuru nevari dabūt. Nejauc zirgus ar knīpstangām. :) 

zirgi :)  nauda, krievu "baņķieriem" , tas viss tiks apmaksāts UA santehnikai, UA  enerģētisko resursu izbūvei, UA  infrastruktūru,

Pundurīti visa pasaule ēd nost. Bet  viņš  izliekas, ka tankā ir.))

 

Link to comment
Share on other sites

Faustit
pirms 6 stundām , kreizā Kāja teica:

Beidz muldēt par to ko nezini! Zb šitie dīvāna neeksperti

 

"So many flavors, but you chose to be salty". Ja jau esam uz tu, Boni, iemet arī kādu saiti vai info, citādi tā neērti sanāk, pārmest un dzesēt mutīti.

 

https://nypost.com/2022/03/08/saudi-uae-leaders-ignore-biden-when-he-calls-to-talk-gas-prices-report/

https://www.japantimes.co.jp/opinion/2022/03/20/commentary/world-commentary/saudi-oil/

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...