Jump to content

mājas kinozāle (23.nov)


Daiļais
 Share

Recommended Posts

Sveicināti. Ir sekojoša situācija. Telpa ~25 kv.m. No viena punkta uz visiem četriem griestu stūriem ir izvilkts kabelis uz kura ir uzraksts "IBA 100 PRO BASE AUDIO CABLE 1.0mm2 ISO 9002 CE Rohs". Piekto kabeli, protams, arī var noorganizēt. Ir vajadzība iegādāties un pieslēgt kādu mājas kinozāli ar tumbu novietojumu griestos vai pie griestiem. Tiks skatīta tikai kāda filma un varbūt kādreiz klausīts Džeimsa Hetfilda vokāli instrumentālais ansamblis. Nekādas plates, kasetes vai CD klausīti netiks, varbūt Spotify retu reizi. No skaņas pilnīgi neko nejēdzu, esmu palasījis šī foruma attiecīgās tēmas, bet, diemžēl, nesaprotu par kādu kosmosu tur iet runa. Kaimiņu nav.

 

Vai šādā pilnīga profāna gadījuma variet kaut ko ieteikt? Budžetu nekonkretizēšu, bet pontus mētāt man nav nepieciešams, manā paziņu lokā arī neviens to nenovērtēs. Iepriekš pateicos par iespējamām atbildēm un ieteikumiem.

Link to comment
Share on other sites

Ņemot vērā izejas datus, efektu skandas pie 5.1 nav paredzēts likt pie griestiem, vajadzēs tos vadus pagarināt līdz ausu līmenim (sēžot dīvānā), tā teikt.

Piekto kabeli jau griestos nevajag, tā ir centra skanda, kas būs kaut kur pie ekrāna, kur arī, visticamāk blakus būs resis.

Tad ņem kādu 5.1. resi ar Spotify atbalstu, kādu skandu komplektu.

Varbūt šādu, ja negribas baigi domāt https://avex.lv/lv/denon-avr-s650h-/-magnat-monitor-supreme-1002/102/c252/sub202a-black

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Biedra @ju norādītajā saitē ir redzami seši skaņas avoti. Kā viņus izvieto? Četri pa stūriem un divi kopā, piem., pie televizora? Vadus es vairs pagarināt nevaru, nekas taču nenotiks, ja tumbas pielikšu pie griestiem? Kā vispār kulturāli nobeidz audio kabeļus sienā? Ar šādām rozetēm? :

 

image.png.2d4eeaa52374552c3fb0f0d75615d45e.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Visas tās shēmas ir cilvēkiem, kuriem ir speciāla telpa skaņas baudīšanai. Pats sēž centrā un kaifo.  Tādad, ja šādas speciālas telpas nav tad atliek vien samierināties ar to ko televizors spēj piedāvāt?

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc uzreiz "ar to ko televizors spēj piedāvāt"  .

Saliec tumbas pēc shēmas, iespēju robežās protams, apsēsties kur sēdēsi pamatā / pārsvarā,  iestatīt attālumus līdz katrai tumbai resivera setingos un kaifo. Nebūs varbūt  ideāli, bet vai tad to arī uzreiz venmēr vajag ? Jebkurā gadījumā būs daaaudz labāka skaņa nekā no TV.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Daiļais teica:

Kā vispār kulturāli nobeidz audio kabeļus sienā? Ar šādām rozetēm? :

 

image.png.2d4eeaa52374552c3fb0f0d75615d45e.png

 

varbuut esmu vecmodiigs, bet pa manam, jo mazaak savienojumu, jo labaak -

vadus pasleepu skandas kronshteinaa

20211205_080237.thumb.jpg.ea4f2f64a1e27d8501c0c98a68955ecc.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, MartiniB teica:

vadus pasleepu skandas kronshteinaa

Paldies, bet kā otrā galā - pie skaņas aparatūras?

Link to comment
Share on other sites

Tieši tāpat - vads pa tiešo pie resivera. Nevajag nekādas tur papildus klemmes, kur kontaktam pazust.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Daiļais

karoče, ir turpinājums! Nopirku tumbu komplektu. Apnicis viesiem skaidrot kas tie par vadiem karājās istabas stūros. Iegādājos Yamaha NS-P41. Variet apņirgt :) Cik saprotu vajadzīga vēl kaut kāda huiņa lai tās tumbas skanētu. Skatījos Yamahas produktus. Neapmierina fiziskie izmēri. Pārāk augsts. Variet atkal apņirgt :) Kas man ir vajadzīgs? Pastiprinātājs vai resīvers? Vai tās ir dažādas lietas? Skaidrs ir tas, ka jābūt iespējai pakaļā iespraust 5 skaļruņus un vēl sabvūferi. Pēdējais ir vienmēr jālieto, vai arī to var neslēgt iekšā ja ar sirdi kādu vakaru nav tik labi?

Link to comment
Share on other sites

Müller
Pirms 5 minūtēm , Daiļais teica:

Kas man ir vajadzīgs? Pastiprinātājs vai resīvers?

5.1 resiveris

 

Pirms 5 minūtēm , Daiļais teica:

Pastiprinātājs vai resīvers? Vai tās ir dažādas lietas?

atkarigs par kadiem resiveriem ir runa. stereo resiveris ir tas pats stereo pastiprinatajs tikai ar papildus funkciju, piemeram, iebuvetu FM tuneri.

 

Pirms 5 minūtēm , Daiļais teica:

Pēdējais ir vienmēr jālieto

nav

Labots - Müller
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Müller teica:
pirms 2 stundām , Daiļais teica:

Pēdējais ir vienmēr jālieto

nav

Nu konkrētajā gadījumā tie 7cm skaļaruņi nedos normālu skaņu bez tā subja ...

Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , Daiļais teica:

Iegādājos Yamaha NS-P41.

Šitam brīnumam nenāk pat nekāda uzparikte, lai tas vispār skanētu?:SOH:

Kāpēc tāda izvēle?

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , Daiļais teica:

Neapmierina fiziskie izmēri. Pārāk augsts.

Un kādus izmērus tad gribēji?

5.1 resiveru augstums 15+ cm. Visiem. Transformatoru tak kaut kur jāiebāž.

Link to comment
Share on other sites

Iespējams. D-klase, neko dižu cerēt nevar, bet filmām gan jau OK. Ja prasības nav augstas.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , ju teica:

pīkstuļiem būs OK

Tas ir 3.1.2 🙄 nekādi neies kopā ar 5.1 skaļruņiem normāli 

 

 

Meloju, šis arī tomēr māk 5.1. nezinu cik galvā būtu jābūt sistam, lai tomēr taisītu 3.1.2

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Zin... teica:

cik galvā būtu jābūt sistam, lai tomēr taisītu 3.1.2

 

Kas vainas 3.1.2? Saprotu, ka tie ir fronts, centrs, subis un divi skaljrunji virs galvas. Kkaads efekts filmaas tak buus?

Link to comment
Share on other sites

Daudz lielāks efekts būs no 5.1

 

 

Atmos atbalstu un arī var dzirdēt atšķirību , bet 3.1.2 ir maazhoshanaas, ja nav surround skaļruņi proper.

Link to comment
Share on other sites

Daiļais
pirms 3 stundām , ju teica:

Gan jau šāds ar tiem pīkstuļiem būs OK

Rāda, ka nekur nav dabūjams

 

pirms 4 stundām , Stasss teica:

Kāpēc tāda izvēle?

Kā jau rakstīju, nav nekāda poņa, bet ir savilkti vadi pa istabas stūriem, tātad četras tumbas vajadzēja kā minimums. Novembrī uzsāktā diskusija nekādu dižo skaidrību man neradīja

Link to comment
Share on other sites

Kur vadi savilkti pa stūriem? visos četros stūros pie griestiem?  To vajag tikai uz aizmugures tumbām. Tak paskaties reiz kāda resivera manuāli, tur smuki norāda kur un kā tumbas izvietot.

nu kaut vai šeit !  Nu kur vēl saprotamāk.

Ar resiveriem ir problēma, ja nav budžets tūkstošos.

Vienkārši nav zemākajās cenu kategorijās.

 

Link to comment
Share on other sites

Daiļais

augstāk jau piedāvāja šādu shēmu. Atkal telpa speciāli TV baudīšanai. Nav man tāda. Kā Fomins dziedāja : "Bet dzīvē viss ir savādāk..."

Link to comment
Share on other sites

Tādēļ soundbāri ir vienkārši dzīves jaukums. Atkrīt jeblja ar šo 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iespējams no manis var dabūt pionieri vsx 510 slim

Pasen vairs nav nepieciešamība pēc "plānā" resīvera

Šis ņem pretī arī 4omu tumbas.., a vot sameklēt tad tikai vietā pašam kautko kas ņem pretī 4omus laikam būtu problemātiski.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Daiļais teica:

Atkal telpa speciāli TV baudīšanai

Blēņas raksti. Jebkurā telpā izvietojums ir pēc tādas shēmas jāliek. Citādi no 5.1 nav nekādas jēgas, ja taisies tumbas sakraut kaudzē pie TV.

Principu redzi kas un kā? Nu tad pielāgo izvietojumu savai istabai.

Pat tavu  Yamaha NS-P41 manuālī 5 lpp ir parādīts kā izvietot, nu piekar aizmugurējās tumbas savos stūros un miers.

 

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , mafijs teica:

D-klase, neko dižu cerēt nevar, bet filmām gan jau OK.

Protams, ka D klase vai tml. Ja jau paņemti kaut kādi 5.1 pīkstuļi, tad ko tur saspringt. Un arī tēmas autors nekur nav teicis, ka ir kāds audio gurmāns.

Ja vēl skatamies tādās cenās, kā tas pioneer, tad tur starp klasēm skanējumā nekādas baigās atšķirības nebūs. D klase pat varētu nodrošināt asāku basu.

Link to comment
Share on other sites

Reālajā dzīvē tā mājas kinozāle tāda spēļlietiņa vien ir. Tas tāpat. kā ar 3D brillēm. Paspēlējas un nomet tās tmbas šķūnītī. Tad vadi sāk maisīt sievai istabu mazgāt, tad tumbas gāžas un sasit kādu sievietes mīļo vāzi, tad pats aizķeries aiz vadiem, vai bērni izbaksta skaļruņus, u.t.t. Nē, nu ja ir māja ar speciālu kinotelpu, bet ne dzīvojamajā istabā. Beigās, labākajā gadījumā, paliek stereo variants un i tad tumbas cieši blakus teļukam, tā, ka nekāda stereoefekta, toties nemaisa. Tiešām labāk sondbāru, lai gan tie arī ir sūdi, bet nu par teļuka pļerdakiem skan bišku labāk. 

  • Patīk 4
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Didzis teica:

Reālajā dzīvē tā mājas kinozāle tāda spēļlietiņa vien ir.

Oij, Didzi, vecais stagnātiskais ūpi.😁

Es saprotu ka tev iestājies dzīves apnikums, un savos pensijas gados tev viss jaunais liekas nekam nederīgs, bet nu saņem sevi rokās, un nemuldi par lietām ko tava novecojusī smadzeņu kroka vairs neņem pretī.

 

Ticu ka tu par vecu lejierkasti ar patafonu būtu daudz lielākā sajūsmā, kā par jaudīgu soundbāru.

  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau Didzim šoreiz taisnība. Ja nav mājās istabā īpaši izbūvēti vadu kanāli un vietas skandām, tās aizmugurējās sāk traucēt un tiek utilizētas atsevišķi vai kopā ar kinozāli. Tāpēc jau soundbar parādījās un paskaties veikalos tagad to ir vairāk kā all in one kinozāļu. Vairumam dzīvokļos soundbar ir daudz pieņemamāk no praktiskās puses. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , e = d teica:

Ja nav mājās istabā īpaši izbūvēti vadu kanāli un vietas skandām,

Takš lasīji ka šis nav tas gadījums.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Stasss teica:

Oij, Didzi, vecais stagnātiskais ūpi

 Neesmu es ne stagnāts ne ūpis un klausos profesionālu stereo skaņu tehniku. Es tikai saskaros ar klientiem, kuri mājas kinozālēs nometuši kautkur pieliekamajā vai šķūnītī. Neba nu visi viņi stagnāti.

 

Pirms 30 minūtēm , Stasss teica:

tev viss jaunais liekas nekam nederīgs

Mākjas kinozāles nav pilnīgi nekas jauns, bet kautkā plaši neaiziet tautās. Kā man viens klients teica, nah** man tā apkraušanās ar tumbā, es skatos filmu, man sižets interesē un pie dibenss vai šauj skaņa vienā vai otrā ausī. Viņš savulaik bija vairākus tūkstošus JBL tehnikā ielicis, bet tagad aizmugures tumbas nomestas istabas sturī un stāv noputējušas. Nu jā, laikam arī stagnāts 😁

  • Patīk 2
  • Ļoti patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc individuāli gadījumi ir jāpataisa par dzīves patiesību?

Man personīgi katrā istabā, abos mitēkļos + garāžās ir sava kaut cik jēdzīga skaņu sistēma un viss tiek pēc vajadzības izmantots. Ko tagad?

Patīk diemžēl plus mīnus kvalitatīva mūzika, nevis telefona pīkstulis katrā vietā.

Link to comment
Share on other sites

Tu jau kā reiz savu individuālo gadijumu par tādu taisi. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bet te bija jautājums, ko izvēlēties, nevis - neņem neko, viss tāpat tiek izmests. Ne tā? Jums taču neviens nejautāja - vajag vai nevajag.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izmantoju Atmos soundbar ar bezvadu aizmugurējām skandām. Ne vadi maisa, ne kaut kas jāpārslēdz - ja stereo, tad stereo, ja PlayStation vai normāla filma, tad skan visi skaļruņi.

 

Nespēju iedomāties skatīties labu filmu ar tupu stereo skaņu. Daļa no filmu veidotāju ieguldītā darba vienkārši tiek ignorēta. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , Stasss teica:

Man personīgi katrā istabā, abos mitēkļos + garāžās ir sava kaut cik jēdzīga skaņu sistēma

Ts ir tikai normāli, ka nevari ciest sliktu skaņu, bet neba nu katrā istabā pa sešām tumbām no kinozāles stāv.

 

Pirms 2 minūtēm , Zin... teica:

ar bezvadu aizmugurējām skandām

 Nu nu, un kā ar elektrības vadiem?

 

Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

Nespēju iedomāties skatīties labu filmu ar tupu stereo skaņu

Uz telefona, bez austiņām, pat stereo nav, bet lielākā daļa jaunatnes, parkā uz soliņa,  tā skatās.

Labi, stāsts par resīveri priekš tumbām. Es ņemtu kādu pavecāku modeli un nekādā gadījumā ne D klases. Cik nācies saskarties ar D klases resīveriem, tad neesmu dzirdējis, kurš labi skanētu. Jā efektiem un lielai jaudai D klase varbūt der, bet ne priekš kvalitatīvas mūzikas klausīšanās mājās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Didzis teica:

Nu nu, un kā ar elektrības vadiem?

Jā, vesels viens elektrības vads istabas stūrī ir gan. Baigā jau nu problēma. 

 

 

Pirms 4 minūtēm , Didzis teica:

Cik nācies saskarties ar D klases resīveriem, tad neesmu dzirdējis, kurš labi skanētu. Jā efektiem un lielai jaudai D klase varbūt der, bet ne priekš kvalitatīvas mūzikas klausīšanās mājās.

Tu paskaties kādas tumbas tiks izmantotas. Šaubos vai šeit tiks mēģinātas saklausīt nianses par to kura gada vijole tiek izmantota šajā skaņdarbā.

 

Pats tak saki, ka

Pirms 6 minūtēm , Didzis teica:

Uz telefona, bez austiņām, pat stereo nav, bet lielākā daļa jaunatnes, parkā uz soliņa,  tā skatās.

Bet tanī pat laikā zākā D klasi. Jebkurš resivers šeit jau būs baudas virsotne salīdzinot ar tupu zilzoba tumbiņu.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Zin... teica:

Bet tanī pat laikā zākā D klasi. Jebkurš resivers šeit jau būs baudas virsotne salīdzinot ar tupu zilzoba tumbiņu.

Tur nu var tikai piekrist, bet gribās jau ieteikt ko labāku. ja tumbas ir, varbūt vajag aizņemties resīveri, lai saprastu, kas ir kas un ko gribās dzirdēt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 52 minūtēm , Stasss teica:

Kāpēc individuāli gadījumi ir jāpataisa par dzīves patiesību?

Man patīk šis kipišs 😁. Gaumes jautājumos gan katra individuālais gadījums ir viņa dzīves patiesība. 😉

@Didzis jau tikai izstāsta pēc savas pieredzes. Es arī reiz(ļoti sen) meitām (gan nopirku lētāka gala) 5.1 sistēmu kompim, gan tādu, kur visi pastūži pļerkstekļi 😁 ir subī. Aizmugurējās jau sen tiek izmantotas vienīgi kā nelielu puķu podu paliktņi.

Bet nu autora gadījumā (jo komplekts jau!!! ir nopirkta) jebkurš resīveris, kuram ir izejas (skat. manuālī) vai esesā pārdot un nopirkt citu. Neesmu pārliecināts, ka uz šī komplekta atšķirtu D klases skaņu no A klases lampinieka. Var jau būt. Vispār komplekts samērā dīvains - subis aktīvais, pārējiem vēl kaut ko klāt vajag...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Jurkins teica:

Bet nu autora gadījumā

Sūtītu to komplektu atpakaļ, kamēr 14 dienas vēl spēkā (ja ir protams)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...