Jump to content

Shimano GRX


AndrisBB
 Share

Recommended Posts

AndrisBB
pirms 1 stundas , kaads teica:

bet nu ja rati no plastilīna, tad tādu uzparkti gan jau vajag.

Vaitad tur kautko izdosies 'iztaisnot' pārspieķojot, ja rats ir vienkārši saliekts?

Link to comment
Share on other sites

17.07.2023. , 21:52, binary teica:

Šķiet, pienācis laiks pašam apgūt ratu taisnošanas mākslu

nekādas mākslas tur nav... ratam spieķi ir pamīšus - viens uz labo pusi, otrs uz kreiso... kuru spieķi pievilksi, uz to pusi rats palieksies...

18.07.2023. , 10:33, AndrisBB teica:

Nez vai vispār bez statīva var jēdzīgi pārspieķot ratus

tas sīcis ar to ričuku startēs starptautiska mēroga sacensībās? ja ne, tad īstais uz kā trenēties spieķošanu... nevajag nekādus adapterus, statīvus vai tml...

1) ričuku vēkšpēdus...

2) ieņemam ērtu pozu perpendikulāri regulējamā ripuļa asij...

3) iegriežam riteni un skatamies uz kuru pusi vairāk met...

4) lai atrastu vietu, kur vaig pievilkt, pieliek īkšķa pirmo falangu starp velo rāmi un disku... ripulis nobremzēsies vietā, kas met uz attiecīgo pusi...

5) pievelk pretējās puses spieķus... tikai nevajag pievilkt vienu vai divus spieķus - slodze jāizdala uz vairāk spieķiem, vairāk pievelkot vidējo, mazāk pa malām...

piemēram: 1,2,3,3,2,1, kur cipari apzīmē spieķa uzgrieznīša apgriezienus...

varbūt uzreiz nevajag pievilkt vairākus apgriezienus, lai nepārvilktu spieķus, izņēmumi ir galīgi vaļīgi spieķi...

6) atkārtojam soļus 3...5 kāmēr ripulis taisns... īzī...

 

nu labi nedaudz jāpiešaujas ir, bet pilnīgi mierīgi var izvilkt disku ikdienas braukšanai, lai nebūtu:

17.07.2023. , 21:52, binary teica:

aploce brīžam beržās te gar vienu bremžu kluci, te gar otru

pēdējos mikrometrus izvilkt uz aci var būt pagrūti, bet te, cik noprotu, tas nav vajadzīgs...

 

p.s. esmu spieķojis uz speciāla stenda un atšķirību ērtībās un rezultātā zinu, taču ikdienas vajadzībām pilnībā pietiek ar manu aprakstīto metodi... vienīgais, kas nepieciešams, ir lietotājs bez degradētām smadzenēm un rokām ne no pakaļas...

Labots - Athlons
kvalitatīvs foruma doublepostings...
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Neaizmirsti, ka ratam ir 2 dimensijas. Ir elementāri dabūt taisnu olu.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Riepu pirms spieķošanas labāk noņemt vai atstāt? Riepa ar kameru, noņemšana/uzlikšana elementāra.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Athlons teica:

5) pievelk pretējās puses spieķus... tikai nevajag pievilkt vienu vai divus spieķus - slodze jāizdala uz vairāk spieķiem, vairāk pievelkot vidējo, mazāk pa malām...

piemēram: 1,2,3,3,2,1, kur cipari apzīmē spieķa uzgrieznīša apgriezienus...

varbūt uzreiz nevajag pievilkt vairākus apgriezienus, lai nepārvilktu spieķus, izņēmumi ir galīgi vaļīgi spieķi...

 

Par punktu pieci, es tāpat darīju. Bet video redzēti arī, ka velk pēc kārtas. Par vairākiem apgriezieniem, to gan nevajag darīt, bet vilkt pamazām. Ir labi video youtube, tieši par šo vienā teica, ja nav pieredzes, vilkt pa ceturtdaļu. Vēlāk jau, kad roka piešauta var vilkt pēc izjūtas, pusapgriezienu. Nu par vienu apgriezienu nezinu, tur mega lielam astotniekam jābūt, lai vienā piegājienā ta vilktu. Krč var iebraukt auzās. Ja nav žēl aploces, trenēties jau var...

Labots - Aigus
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Aigus teica:

Ja nav žēl aploces, trenēties jau var...

Ja būtu žēl, tad tā tiktu nolikta plauktiņā un nekad mūžā netiktu lietota, nemaz nerunājot par tās došanu bērnam 😮

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Klau biedri... vai kāds drīzumā ko plāno no bike24.de sūtīt? Es te 2 nedēļās ap 400km esmu nominis... atkal iepatikās... un turpinot mīt vajag šādus tādus sīkumus iepirkt + Oakley bričkas... ;) 

Atsāku arī ar šosi mīt… salādēju baču un kā parasti - pa virsu standarta stūres gripam uztinu arī over gripu ;)

 

IMG_6771.thumb.jpeg.63045477565e2c125f3164bdd3b237f2.jpeg

 

IMG_6769.thumb.jpeg.f84fe55f299c39b96b541bf3e7a462ed.jpeg

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

bija doma kaut kādus pedāļus pasūtīt, bet vēl jāsabriest :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , Regisss teica:

uztinu arī over gripu

Kāds ir precīzs šī produkta nosaukums?

Nesen atklāju, ka vispār eksistē gumijotie, gludie teipi, kādi ir sastopami, piemēram, uz Trek Domane 2, un tie man patīk!

DomaneAL2Disc_21_33083_A_Alt4.png.4d4f324cdd6556077fff2a6d8f0221bc.png

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , 138 teica:

Kāds ir precīzs šī produkta nosaukums?

Over grips ir Tenisa, Badmintona rakešu grips :) ko tin pa virsu pamata (līmējamam) gripam. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , AndrisBB teica:

Ne obligāti tieši to, bet kaut ko līdzīgu no jebkāda ražotāja.

Paldies, tā Trek lenta Rīgā pie dīlera ir, bet TRĪSDESMIT EIRO, KARL!!!

https://veloprofs.lv/lv/stures-lentas/2751-stures-lenta-bontrager-perf-line-melna-601842120316.html

Bet laikam tagad jebkura lenta apmēram tā maksā? Šķiet ka kaut kas no velo daļām ir nokritušas no pandēmijas kosmosa, bet lentas kaut kā ir tur palikušas.

Link to comment
Share on other sites

Yonex Super Grap Overgrip 3 ,Black,One Size : Amazon.co.uk: Sports &  Outdoors

 

Es šo overgripu tinu... raketēm balto, ričukam melno. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 5 minūtēm , 138 teica:

Ne obligāti tieši to, bet kaut ko līdzīgu no jebkāda ražotāja.

 

Aizej uz veikalu un apskaties, 100 un 1 tāda lenta 😂. Visi Lizzard skini utt.

Makš visas viņas 15 - 30 atkarībā no brenda/labuma.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , AndrisBB teica:

Aizej uz veikalu un apskaties, 100 un 1 tāda lenta 😂. Visi Lizzard skini utt.

Lizardskini, tie kas dzīvē ir redzēti, ir ar struktūru, un ne tik gumijaini, bet šis Bontrager ir riktīgi gumijains un gluds, un tajā pat laikā diezgan mīksts. Veikalu, kurā būtu uz vietas 100 un 1 teips, diemžēl nevaru Rīgā iedomāties, ja būs 5 tad tas būs daudz, un vismaz 4 no tiem būs spoooortistu švammīgie, kuri šmulējas, un plīst, tiklīdz tu atstutē ričuku pret sienu.

 

Pirms 18 minūtēm , Regisss teica:

Es šo overgripu tinu... raketēm balto, ričukam melno. 

Kur Rīgā nopērkams?

salidzini un kurpirkt atrod tikai kaut kādu poļu tennis-zone.lv

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , 138 teica:

Kur Rīgā nopērkams?

Veikals SETS. Rīga, A.Čaka iela 59 (ieeja no Bruņinieku ielas).

Pagājušajā nedēļā tur biju. paņēmu biku tos Yonex overgripus. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 5 minūtēm , 138 teica:

Lizardskini, tie kas dzīvē ir redzēti, ir ar struktūru, un ne tik gumijaini, bet šis Bontrager ir riktīgi gumijains un gluds

Ņem sagriez vecās kameras un tin ap stūri, būs riktīgi gumijains un gluds 😂 

Plus atkritumu daudzums samazināsies. Win-Win

Link to comment
Share on other sites

@Regisss, kāds ir tenisa gripu garums salīdzinājumā ar ričuku gripiem? Cik tenisa gripus vajag vienai stūrei?

 

Pirms 8 minūtēm , AndrisBB teica:

sagriez vecās kameras un tin ap stūri, būs riktīgi gumijains un gluds

bet nebūs mīksts 🥲

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , 138 teica:

@Regisss, kāds ir tenisa gripu garums salīdzinājumā ar ričuku gripiem? Cik tenisa gripus vajag vienai stūrei?

Tie konkrētie Yonex ko ieliku - es tinu pa virsu velo lentai un tikai stūres augšējai daļai. Man vajag katrai pusei pa vienam overgripam - skaties manu sākotnējo bildi. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@Regisss, ieskatījos un sapratu ka tev "parastais teips" ir kaut kāds "gludais", nevis švammīgais. Kāda motivācija tādam tīt virsū overgripu? Par švammīgo lentu man būtu viss skaidrs – lai mazinātu viņas švammīgumu un šmulīgumu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , kaads teica:

Velo realitāte nomīta, var tālāk dzīvi baudīt :declare:

Kā gāja? Cik km un cik stundas? Cik reizes izliji?

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , Regisss teica:

Ja nu kāds ko sūta no Bike24.de, tad es labprāt piemestos… gribu šos:

https://www.bike24.com/p2149980.html

tas tu prasīja p..    macho sarkanos gripus, vai pieejami :)  ? 

ESI gripi citos veikalos vēl tiek tirgoti dažādos garumus, vismaz agrāk, kad sievai pirku, varēja izvēlēties.

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , kaads teica:

tas tu prasīja p..    macho sarkanos gripus, vai pieejami :)  ? 

?!?! WTF?

Melnie pašlaik bike24.de nav pieejami, tāpēc iepostēju tos sarkanos…

Nesapratu tavu komentāru…

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , Regisss teica:

Nesapratu tavu komentāru…

vienk.  pazīstamajam, viens tieši prasija sarkanos rokturus, vai ir pieejami Ridefyl Silicon grip (kas apmēram līdzīgi ESI ), tāpēc iedomājos, ka tas tu esi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , kaads teica:

vienk.  pazīstamajam, viens tieši prasija sarkanos rokturus, vai ir pieejami Ridefyl Silicon grip (kas apmēram līdzīgi ESI ), tāpēc iedomājos, ka tas tu esi.

Nu vecīt… 🤪

Link to comment
Share on other sites

@kaads visu cieņu!

Es arī nobraucu, laiks mazliet virs 19h. Sajūtas viss kā rakstīji. Sāku ļoti gribēt gravelim mīksto dakšu. 

Man pirmā reize, citiem, kam ne pirmā, teica, ka šī reize esot bijusi lieliska priekš iesācējiem, lai neaizbiedētu uzreiz prom -  salīdzinoši daudz asfalta, un  mazāka distance un laikapstākļi arī diezgan labi, vienīgi nakts aukstums neļāva ilgi atpūsties, tāpēc bija jāmin.

Pēc sajūtām pēdējie 50 km bija vismokošākie. divus kalnus neuzbraucu, nevis tāpēc ka fiziski nevarētu, bet tāpēc ka morāli sagrāva "grantene+trepe+pretvējs+kāpums" supercombo.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu malači trakie tinēji, es gan tik šādu braucēju noķēru (laiks solās sūdīgs, tad lāčplēsis, tad DM tallina) :

 

IMG-20230723-WA0105.sized.jpg

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , mickys teica:

Sāku ļoti gribēt gravelim mīksto dakšu. 

uzvarētāja velo :)

 

image.png.0aec4cb689b3ff469086b94d849d018c.png

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

protams, viss atkarīgs no braucēja gabarītiem utt,,,bet pilnīgi uzbūru micky skarbo kombo :D ..kaut gan jo biežāk braucu - jo mazāk stumju

trepe laikam tumsā vēl sūdīgāk - jāķer lauks kur gludāks

Gēla cimdi diez nepalīdz > ? Graveļu dakšas jau parasti 40mm gājiens - it kā ok trepei,,,puika viens teicās nopircis YT industries  graveli ar dakšu - nekad tādu nebiju dzirdējis,

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , osscar teica:

Gēla cimdi diez nepalīdz > ?

 

biju pa tādiem domājis, pēc pagājušā gada brauciena un gandrīz pasūtīju,

bet tad apskatījos tādus Hawai express vai Veloprofā, neatceros vairs, nekas īpašs jau nav viņos, nez kāpēc tos biju iztēlojies savādākus. Vai arī nebija īstie tirgošanā. Uzliku citus gripus un bija savādāk, nu lab asfalts arī bija gana daudz, bet pag. gadā bija daudz latv. meža ceļu, kas arī ir labi, nevar salīdzināt ar latv, valsts ceļiem.

Pirms 17 minūtēm , osscar teica:

.kaut gan jo biežāk braucu - jo mazāk stumju

stumt nestūmu, pareizos pārnesumus jāsaslēdz un īstajā laikā :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , osscar teica:

protams, viss atkarīgs no braucēja gabarītiem utt,,,bet pilnīgi uzbūru micky skarbo kombo :D ..kaut gan jo biežāk braucu - jo mazāk stumju

Tie bija vieni no pašiem pēdējiem kalniem, pirms pašas Siguldas. 

Šoreiz tiešām nebija runa par fizisku nespēšanu, bet morālu.

Pa Latgales salīdzinoši plakano reljefu diemžēl morāli tādiem bezgalīgiem kāpumiem uztrenēt grūti...

Pirms 45 minūtēm , kaads teica:

uzvarētāja velo :)

Tur protams cits sagatavotības līmenis, man ar visu realitāti šogad tikai 1600km nobraukti.

 

Pirms 24 minūtēm , kaads teica:

pag. gadā bija daudz latv. meža ceļu, kas arī ir labi,

Jā, šī gada posms pirms Vidagas, pa Vālodzes ceļu un tālāk - bauda braukt, min un priecājies.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 48 minūtēm , kaads teica:

uzvarētāja velo :)

 

Vaiad te pirms kāda laika cilvēki nesmējās par graveli + aerobāriem? :D

 

Pirms 44 minūtēm , osscar teica:

Gēla cimdi diez nepalīdz > ?

Gēls zem lentas īstenībā diezgan uzlabo to pasākumu, bet man arī lenta tāda pieza un pufīga jau pati par sevi.

Pirms 46 minūtēm , osscar teica:

Graveļu dakšas jau parasti 40mm gājiens - it kā ok trepei,

Ātrumā jau noteikti uzlabo, it īpaši no kalna lejā maicot. Bišķu labāka saķere un velo nelido pa gaisu un katras kočkas. 

Man gan 30mm. 

Link to comment
Share on other sites

Nu man liekas velo jau ļoti saistīts ar psiholoģiju vairāk kā fizisko..ja vien beņķis nesit pa dibenu

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , kaads teica:

uzvarētāja velo :)

 

image.png.0aec4cb689b3ff469086b94d849d018c.png

 

Vai tad čalis ar šo velo uzvarēja? Man likās, ka viņu pēc pēdēja KP apdzina 2 sekotāji, bet nu rezultātus velomens nav ielicis, tik cik pēc bildēm un strava flyby varu spriest.

 

pirms 4 stundām , mickys teica:

@kaads visu cieņu!

Es arī nobraucu, laiks mazliet virs 19h. Sajūtas viss kā rakstīji. Sāku ļoti gribēt gravelim mīksto dakšu. 

Man pirmā reize, citiem, kam ne pirmā, teica, ka šī reize esot bijusi lieliska priekš iesācējiem, lai neaizbiedētu uzreiz prom

Pagājušogad bija vieglāk - 300km distance, LVM grantenes ļoti labi ripoja, kāpuma metri daudz mazāk kā šogad un nebija beigu vēja :D

 

 

Esmu nobraucis 3 velorealitātes ar 3 dažādiem velo - ar gravelu bija vislielākais vidējais ātrums, bet nu tad principā visu nakti maucu pačkā un rīta puse jau biju nost, līdz ar to nākošajās reizēs sāku prātīgāk :D Šogad braucu ar normālu MTB - 2.25 riepas, ap 2 atmosfērām tajās un 100 mm dakšu - grantenes tāpat krata, bet nu smiltiņās ir daudz drošāk un labāk iet cauri. Uz asfalta traktorriepas un ne aero poza protams nerulle, bet iztikt var. Plus manam MTB ir labāka zobratu attiecība priekš kalniem kā gravelam, tā ka palīdzēja tikt visos kāpumos.

Labots - Biete
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Biete teica:

Vai tad čalis ar šo velo uzvarēja?

image.thumb.png.003da7ca992386e28912df151a6cfaec.png

 

Pirms 6 minūtēm , Biete teica:

bet nu rezultātus velomens nav ielicis,

Tvitter ī esot uzvarētājs it kā, bet tā kā neesmu nevienā soc. tīklā, 100% nevaru apgalvot

Finišā taču bija rezultāti uzvarētāju, nemaniji ?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...