Jump to content

Shimano GRX


AndrisBB
 Share

Recommended Posts

16.04.2023. , 17:04, osscar teica:

jā es ar gribu nopirkt tās stangas ar  ko posmu ātro izņemt, feel free ir, būs rīt jāiebrauc

tas mazais dubļu sargs dod kādu efektu vērā ņemamu ?

Svētdien šo nepamanīju. Stangas es arī nopirku, noder, var protams arī flaķenes ar 2 skrūvgriežiem, bet ar specstangām tomēr ērtāk. Galvenais, lai viņas nav kkādas ļurceniskas.

 

Jā, savu uzdevumu tas mazais dubļusargs pilda - dubļi nelido mutē. Pats jau, protams, ka esi netīrs, bet tas izbraucienos ne uz darbu pie kājas. Pilnos ar "stīpu" šim ričukam likt negribēju, tie 1 punktā stiprināmie grabuļi pa taciņām arī ātri izbeigtu savu dzīvi, tāpēc šis ir tāds gana ok kompromiss, lai seja tīra :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Šodien prefekts laiks, izdomāju pa ilgiem laikiem pabraukāties pa bezceļiem.

Beigās gan vairāk sanāca pa pusei pārgājiens, nekā izbrauciens. Kalnā augšā pa tiem akmeņainajiem ceļiem uzbraukt bezcers. Lejā gan perfekti, ar 650b un 45mm riepām pa tādu cieto zāli ripo ideālim tik no akmeņiem un aitām jāizvairās :D

 

Kopā 25km, no lejas līdz augšai kādi 400+ metri.

 

 

PXL_20230429_113603022.jpg

PXL_20230429_104742326.jpg

PXL_20230429_102133327.jpg

PXL_20230429_104328613.jpg

PXL_20230429_104851404.jpg

PXL_20230429_105030064.jpg

PXL_20230429_102121881.jpg

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ir kāds eksperimentējis ar ķīniešu bremžu klučiem?

 

Oriģinālie Shimano kautkā baigi dārgie palikuši.

Sanāk £45 par pāri

https://www.amazon.co.uk/dp/B09PQP1WH4

 

Ķīniešu sanāk uz pusi lētāk. Un tie nav paši lētākie varianti.

https://vi.aliexpress.com/item/1005005079346806.html

 

Laikam jānopērk pārītis tīri eksperimentam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vajag vairāk mīt, nevis bremzēt. 

Es nez, man viens velo pat 5 gadus bija, nevajadzēja mainīt klučus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Man kautkā patīk bremzēt, negribās kaklu nolauzt, kad laiž no kalna lejā, tapēc nodilst tie kluči apmēram pa gadu.

Nopirku abus, Shimano un tos Ķīniešu, jāpaskatās būs vai ir kāda jūtama atšķirība.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Meh, bildē īpaši labi nevar redzēt, bet vienā pusē nav palicis īpaši vairāk kā tā metāla atspere biezumā. Kādu laiku jau droši vien vēl var pabraukt.

Visdrīzāk par labu arī nenāk ka mainu ratus ik pa laikam.

Varbūt jāmaina klučus kopā ar ratiem, kluči kānekā piediluši pēc tiem diskiem :D

 

 

 

PXL_20230501_160319266.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Regisss

Šovakar nominu pirmos 25km šogad 🤪

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Laiks ideāls mīšanai :D

 

Link to comment
Share on other sites

Regisss
1 stundu atpakaļ, osscar teica:

Laiks ideāls mīšanai :D

 

Vēl labāk būtu ja reizi pārdienās normāli nolītu... ;) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Regisss teica:

labāk būtu ja reizi pārdienās normāli nolītu... ;) 

Ilgojies pēc slapja pampera ? 😀

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Just now, kaads teica:

Ilgojies pēc slapja pampera ? 😀

Nē... nepatīk putekļi, putekšņi utt... :(

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ir ok , nav tik traki vairs ar tiem putekļiem kā bija. Nez es jau pie cietās selles pieradu, ka vakar 40 nieku bez papmperenēm nominu...tuvojos jau 700km :D 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 27 minūtēm , osscar teica:

ir ok , nav tik traki vairs ar tiem putekļiem kā bija. Nez es jau pie cietās selles pieradu, ka vakar 40 nieku bez papmperenēm nominu...tuvojos jau 700km :D 

Es šodien uz Vecāķiem aizmīšu... būs 35 šodien... jāsāk lēnām kustēties...

Link to comment
Share on other sites

Kazarms
pirms 3 stundām , osscar teica:

ok , nav tik traki vairs ar tiem putekļiem kā bija

Ir traki. :D Nogalē biju paķēris ričuku uz laukiem Ventspils pusē, nominu kādus 60km pa divām dienām, lielāko daļu pa granti un meža ceļiem. Nu mans melnais ričuks kļuva par gaiši brūnganpelēku un pašam arī smiltis vēl abus vakarus starp zobiem skrapstēja. :D

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 11 minūtēm , AndrisBB teica:

Runājot par putekļiem/dubļiem, ir kāds mēģinājis tos 'portāblos' mazgātājus? Doma vienu nopirk ko iemest bagāžniekā.

Nu kautko līdzīgu šim.

 

https://www.chainreactioncycles.com/p/mobi-v-15-portable-bike-pressure-washer 

Esmu mēģinājis...

Es lietoju šādu miglotāju - ar 10l ūdens velo tīrs - https://agrimatco.lv/produkti/augu-smidzinataji/1/8761/smidzinatajs-5-ltr.-ab3050-gb9050

Ja vajag, paņemu arī līdzi mašīnā + 2 5l ar ūdeni ;) 

Link to comment
Share on other sites

it kā jau ričukus ar spiedienu neiesaka mazgāt ...nez es tik cik vienkārši ar šļūteni paleju un ar lupatiņu pāreju pāri...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Just now, osscar teica:

it kā jau ričukus ar spiedienu neiesaka mazgāt ...nez es tik cik vienkārši ar šļūteni paleju un ar lupatiņu pāreju pāri...

Ar spiedienu neiesaka... bet ar spiedienu var mazgāt zinātāji nelaižot virsū uz kustīgām detaļām... ;) + jābūt gatavam pārjaut velo, ja nu kur, ne tur, ūdens tomēr salīdis iekšā...

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Es arī mazgāju ar miglotāju, jo nu dzīvoklī ņemties ar kkādiem augstspiedieniem nav nopietni. Lielos dubļus var nomazgāt gluži labi, ja kkur neskalojas ārā, pabrucinu ar mīkstu pindzelīti, beigās noslauku ar lupatiņu, lai slapjšs nav jānes iekšā.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tur diezgan lielu spiedienu vajag, lai kautkā būtiski traumētu gultņus utt. Tiem portāblajiem jau nav tādas jaudas.

 

Mājās ja baigi dubļains, tad mazgāju vienkārši ar dārza šļūteni no krāna. Ja slinkums vilkt ārā šļaukas no šķuņa, vai ārā ne pārāk patīkams laiks, tad vienkārši iestumju pirmā stāva dušā :D

 

Bet nu, vajag kautko ar ko nomazgāt pēc brauciena un pirms bāžšanas bagāžniekā. Variantu ar āķiem droši vien nav jēgas, no auto piepīpētāja varētu būt OK.

 

Kautgan šitādi var arī ūdeni iesūkt no jebkurienes, paņem tik līdz 10 - 20L kannu un miers.

https://www.screwfix.com/p/worx-hydroshot-22bar-20v-2-x-2-0ah-li-ion-powershare-cordless-portable-pressure-washer/176pv

(ir arī lētāki varianti).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Link to comment
Share on other sites

Es arī, kad jau noņemta vai vēl nav uzlikta šļūtene, tad ar miglotāju. Protams, arī atbilstošiem mazgājamajiem no tā paša mucoff.

Miglotāju kaut kad pasen jau iepirku, kad vēl ar sacensībām niekojos. Tad pats varēja apmazgāties, gan biezumus velo uzreiz noskalot.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ķēdes tīrīšanai man ar ir tas verķis. Tik tie visi tīrītāji tādi vārgi, it īpaši tie kas Bio utt.

Laikam slinks sāku palikt, tīru ar WD-40 tagad, nopirku 5L kannu, pietiek kādam laikam :D Noņem visu.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Ķēdes tīrīšanai man ar ir tas verķis. Tik tie visi tīrītāji tādi vārgi, it īpaši tie kas Bio utt.

Laikam slinks sāku palikt, tīru ar WD-40 tagad, nopirku 5L kannu, pietiek kādam laikam :D Noņem visu.

Agrāk tīrīju ar parastu dīzeli... bet apriebās kā viss pēc tam smird!

https://veloprofs.lv/lv/tirisanai/318-395-tirisanas-lidzeklis-muc-off-drivetrain-cleaner-5037835295009.html#/67-apjoms-500ml Šis ir ļoti labs... 100 gadus vairs negribu smirdīgu dīzeli vai ko tādu! un pēc šī zāle apakšā neizdeg kā pēc dīzeļa... 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Pašai ķēdei jau vienkārši. Noņemu, iemetu kādā traukā ar WD40, 3 sekundēs noņem visu 'melno'. Starpcitu biju nopircis Muc-Off gan sauso, gan slapjo ķēdes lubrikantu, sliktākie kādi bijuši, pievelk drazu vairāk kā vajag. Visādi Shimano, FinishLine utt 10X labāki.

Bet nu pēc WD40 peldes ķēde spīd un laistās. Noskalo, uzliek atpakaļ, uzliek lubrikantu un ir pa pirmo. Nav ne ar kādiem dīzeļiem jālaistās. Nekas tur arī nesmird tādos daudzumos.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Nekas tur arī nesmird tādos daudzumos.

protams ka smird... ;)

Es lietoju ķēdei šo eļļu... - Prolong SPL100... Es gan nepūšu virsū ķēdei, bet iepūšu tādā nelielā plastmasas pudelē ar snīpīti un sapilinu tad uz ķēdes... 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Nu ja arī mazliet smird, tad kāda starpība, kas tur šķūnī smird mazliet pēc petrolejas. Tāpat tur visu zāles pļāvēji, degvielas kannas utt smird vairāk :D Pēc 10 min neko tu tur vairs nejutīsi. 

Es arī rokas nomazgāju ar WD40 :D noņem eļļu burvīgi, neko labāku neesu redzējis. Pēctam ar Fairy pa virsu, un ir OK.

 

Bet nu tā nav lielākā pasaules problēma, mazgā kaut at Head and Shoulders, kas nu kuram labāk patīk, galvenais jau rezultāts.

Vajag kautkādu mazgājumo aparātu izvēlēties, ko bagāžniekā iemest. 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Bet nu tā nav lielākā pasaules problēma, mazgā kaut at Head and Shoulders, kas nu kuram labāk patīk.

Vajag kautkādu mazgājumo aparātu izvēlēties, ko bagāžniekā iemest. 

Šodien esi ļoti nervozs... + neviens nekādu matu mazgājamo Tev neiesaka ;) 

Link to comment
Share on other sites

0,50-1,00 euro ,atkarīgs cik netīrs velo ir, Puto mazgātuvē un velo tīrs. ja mazgā ar prātu, nekas gultņos nepiesitas.

Ķēdei divas piena pudeles ar plato kaklu. Vienā bendža , otrā acetons attaukošanai. Pirmajā iemet ķēdi, izkrati,  noturi dienu, izkrati met otrā pudelē. saeļļo ar,     image.png.87580e7fe29ab30c5a3f47b85b08b52e.png       un mauc.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Šodien atnāca Aliexpress bremžu kluči. Izskatās identiski tiem ko nopirku Amazonā, abi kautkādi brūni. Veloveikalā pirktie bij pelēki. Iepakojums arī mazliet savādāks.

Sanāk ka arī Amazonā visdrīzāk feiki, tik tirgo pa oriģinālo cenu.

 

Jāpabraukā ar Amazona variantiem un tad jāuzliek Aliexpress, salīdzināt vai var just atšķirību.

 

 

PXL_20230510_184932101.jpg

Link to comment
Share on other sites

uzlikām jau krāsa no modeļa (materiāla) atkarīga, jeb tu tādus pašus identiskus nopirki, nevadījies pēc vizuālā skata?

 

image.png.0cf993a52fbdb22816224479f1b3b72c.pngimage.png.c7f623fa2bb2f88db4c38baf2edc527a.png

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Identiskus. Oriģinālajiem izskatās ka arī kantīte 'lenķī' pieslīpēta, kloniem noslinkojuši.

 

 

58234.jpg

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nez cik ilgi ķēde iet ? It kā man NX eagle, bet ķēde kaut kāda lētā sx ko liekot tikai oem un nemaz tā nevar nopirkt ( nākošo likšu gx jo maksā to pašu ko nx ) ..pēc 700km izskatās ok - nav baigi padilusi ..gan jau vienu 1000 izvilks (nopirku tooli šodien ) :

DSC-0352.sized.jpg

 

Vēl netīšām tiku pie zipp aka sram stutes - vieglāka par gramiem 100..jo vienā gabalā nevis skava iepresēta + melnas skrūves - viss pēc fen šui,,,nu ne pēc svara dzinos, bet vienkārši gadījās :D un viņai ir slīpuma/grādu atzīmes...nav ar līmeņrādi jāregulē.

DSC-0353.sized.jpg

 

p.s. six pack gripi gan jau tādi padiluši..būs jauni drīz jameklē..kaut kā ātri,,,kā tie foam vai silikona - ilgi tur > ?

 

 

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , osscar teica:

Nez cik ilgi ķēde iet ?

skatoties kā ārdies, ir bijis ka knapi 700 novelk, ir bijis ka ap 1700 izvelk

Vai arī min, kamēr sāk pārlekt 😀, bet tad papildus mainīsi kasetei visticamāk vienu vai divus zobratus mazos.

Labots - kaads
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu nez, man esošajai sanāk ka ir 2.5k+ km, nekādu nodilimu vai izstiepšanos nemanu.

Ar mērāmo ar rāda OK.

 

700km jau pa 1 - 2 mēnešiem uz darbu braukājot sanāk. Nez vai tik ātri kautkas tur izstiepjas :D

 

Bet n u visgudrais internets saka ka 3 - 8k km vidēji ejot.

Link to comment
Share on other sites

nu lai 3-8k novilktu, tad tur jāripina visu laiku aiz auto laikam.

CN-HG701  11-speed neizvelk, ja aktīvi min

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Varbūt man ar jānomaina ķēde, kautvai profilakses pēc, šim veļukam mainījis vēl neesu. Stāv virsū tā, kura nāca ar velo, kautkad iepriekšējā janvārī, sanāk gads un pāris mēneši. Pēc Gārmina datiem sanāk pat 3.9k km.

Bet nu pirms pāris kāda mēneša mēriju un viss bij kārtībā. Bet nu es arī regulāri viņu nopucēju un iesmērēju.

Sanāk pat pavisam budžetīga ķēde https://www.sram.com/en/sram/models/cn-1110-a1

Kautkur kastēs ir pāris KMC, jāuzmontē jaunu laikam rīt, savādāk ko viņas tur stāv.

  

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Lēta..gx un nx apm 22 eur...gx esot hromēta ..utt...lv gan gx ap 40...bikediscountā panemšu ar kaut kādiem tūristiem komplektā😵

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...