Jump to content

Shimano GRX


AndrisBB
 Share

Recommended Posts

Un sis ir velo topiks, kur tiek runats par velobrauksanu. Apgerbs viena no svarigakajam komponentem.

Pirms 1 minūtes , versatile teica:

šis ir tehnikas forums, nevis pusmūža vīru likras parāde :D

 

Pirms 2 minūtēm , kaads teica:

nomin 50km minimums   intensīvi un iesvīdīsi 🙂

Nu es jau par ikdienas brauksanu uz darbu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

velo topiks

Shitmano gāeriks, imho, ir gana tehniska komponente, nevis velo braukšana konceptuāli.

Enīveis, man jau nekādu iebildumu nav, manis pēc var arī padalīties ar labākajiem kāju atspalvošanas paņēmieniem (visu laiku nagi niez uzvilkt velobikses un tad pa virsu pāriet ar trimmeri - lai jau kaut kādi matiņi uz stilbiem paliek, bet lai nelien no biksēm ārā) - bet padomājie par konservatīvo foruma publiku - atvērs, ieraudzīs vīriešus apspīlētās drēbītēs un saies vēl gejā!

Link to comment
Share on other sites

versatile
Just now, kaads teica:

labi ka vēl Latex nepieminēji

Ir te tāda tēma? Man, iespējams, ir bildītes!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , versatile teica:

Shitmano gāeriks, imho, ir gana tehniska komponente, nevis velo braukšana konceptuāli.

 

Sen jau bij ierosinajums topiku parsaukt, bet tadas opcijas nav.

 

Pirms 4 minūtēm , versatile teica:

atvērs, ieraudzīs vīriešus apspīlētās drēbītēs un saies vēl gejā!

Lidz sim te neviena apspileta drebe nav piemineta vai iepostota :D

Bet nu ka jau parasti, ja nepatik, tad nelasa.

Link to comment
Share on other sites

@kaads es nekorekti uzrakstīju :) , saku, ka grūtāk atrast, bet esmu atradis - ir pat divas - viena oranža, otra sarkana ar baltu, tad bikses arī ar zaļu paplatu stŗipu sānos, ir zaļa ķivere, tā pat kaut kādi goretex tūristu mokasīni ziemai. NU vajadzētu man būt redzamam :D

 

Pirms 13 minūtēm , versatile teica:

ka šis ir tehnikas forums,

Kas ir tehnika- nu te arī savā ziņā, šīs lupatas ir hi-tec . Plāna jaciņa u.c., bet silts, ja kustās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ju teica:

tad bikses arī ar zaļu paplatu stŗipu sānos, ir zaļa ķivere

Pustumsa krasai jau visdrizak nav nozimes, ja nav neka atstarojosa. Pa dienu cits stasts.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , ju teica:

tad bikses arī ar zaļu paplatu stŗipu sānos, ir zaļa ķivere,

kā ģenerālis  😀 (joks)

es tikai par to, lai velobraucēji uz ceļa ir pamanāmi. Jo arī pats pārstāvu gan velo gan auto braucēju. Galvenais ir drošiba uz ceļa.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Pustumsa krasai jau visdrizak nav nozimes

Nav jau runa tikai par pustumsu. Spilgtais apģērbs palīdz jebkurā dienannakts laikā un arī gadalaikā. Kaut vai lai labāk pamana starp visām melnajām un pelēkajām automašīnām.

Link to comment
Share on other sites

Varbut. Vakara velreiz japapeta, bet cik atceros vienu vakaru braucu un domaju, kada jega ka cilveki uzvelk tas dzeltenas jakas, bet nav ne atstarojoso elementu, ne gaismu. Neredz vinus tapat. No melnas jakas ar atstarotaju vai jebkadu spuldziti, butu lielaka jega, pamanitu uzreiz. It ipasi uz velojoslas, kur nav nekada apgaismojuma, peksi no nekurienes preti kads paradas. Atstarojoso jau atrak pamanitu.

 

Acis jau vairak pamana izmainas gaismas daudzuma, neka krasa. Pec tada principa ari visadas video kompresijas darbojas, visi 4:2:2, 4:2:0 utt. Kompresejot saglaba katram pikselim spozumu, bet atmet krasu, jeb izmanto no blakus piksela un cilveki nepamana atskiribu, tik ilgi kamer spozums saglabats.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tak atņemat kādam sētniekam vesti,vai no rīta,pirmdienā, uz darbu braucot samainat pret alus pudeli un būs labi.:mrgreen2:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

27.01.2023. , 09:35, versatile teica:

Jū, īsi radziņi ir štelle. Nav jau viņi jāapķer no sirds, pietiek vienkārši rokas atstutēt.

29" velo un platajām stūrēm neliek radziņus... pilnīgi neprasās vairs... Man ir 70cm stūre... bet neatteiktos no 74cm...

27.01.2023. , 09:37, osscar teica:

kādi glītāki lock on gripi...

Kā gripi man patīk švammes... man nepatīk tie modernie silikona...

Link to comment
Share on other sites

man nepatīk tās platās stūres - nav ērti - biju testēt scott ar 740 ...baigi platā - 680 man ir ok. radziņi tīri kur rokas atpūtināt, man patīk. jo taisnajai stūrei atšķirībā no graveļa/šosejas stūrēm prasās pamainīt roku novietojumu, bet tas iespējams individuāli. man tie īsie radziņi netraucē un noder garos gabalos. Bet nu katram savas prasības uzsēdei šķiet manam 26niekam xxl no stūres līdz beņķa vidum bija kādi 84cm ..šim kaut kas ap 82...nu ja kas pabīdīšu beņķi biku uz atpakaļ. man garas rokas. nu un iznesums šim arī mazs - škiet 80mm ...bet nu jāpabrauc garāks gabals rīt iespējams, tad sapratīšu kas un kā.

Link to comment
Share on other sites

Man patīk ka uz platās stūres var likt rokas pa vidu uz asfalta un vēl dažādi balstīties... ;) 

Ja gribi ilgstošāk braukt, ieteiktu pie spečukiem saregulēt pareizu uzsēdi! ;) 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

ar uzsēdi viss ok vienkārši prasās rokas pamainīt..man vismaz. pa vidu es ar savām lāča ķetnām baigi nesagrābšu - nebūs vietas pat uz 700+ jo tur gadžeti pa vidu, luktura stiprinājums, telefons...tad ar pilnīgi pliku stūri  jābrauc... + man šifteri un bremzes ir apm 20cm no stūres galiem  nobīdīti ( plata roka) 

man drīzāk uztrauc vai ar 32t nebūs par maz...vismaz uz aci izskatās ka vieta ir lielākam stabili. slikti ka ražotājs nenorāda max priekšējo zobrata izmēru. citi ražotāji norāda. bet izskatās ka 36 derēs...protams tas atkal būs cipars :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , osscar teica:

vismaz uz aci izskatās ka vieta ir lielākam stabili.

Izgriez no kartona un piemēri :D Vismaz es ta darītu pirms pirktu lielāku.

 

Pirms 28 minūtēm , osscar teica:

26niekam xxl no stūres līdz beņķa vidum bija kādi 84cm

XXL jau baigi lielais rāmis. Ja pareizi atceros tad tev tāpat kā man bij ap 1.90m.

Es visdrīzāk domātu starp L un XL, bet ganjau paņemtu L.

 

Link to comment
Share on other sites

tas kā kuram ražotājam - man uz  xl baigi tuvu bija  stūre....+ kāju roku garuma proporcija :D

Man rokas/kājas  garas - tapēc labāk uz xxl jūtos, kā jau minēju. copes apģērbam piem , ir xl -l varianti ( arī krekliem glaunajiem)  - ar pagarinātām ekstremitātēm. Jā XL arī derētu - bet prasītos garāku iznesumu + sēdekļa stuti ar offsetu.

 

un tas ka man nepatīk garās beņķa stutes - man tagad jau gandrīz 20cm izbīdīta - puse. uz xl būtu 30cm/

Link to comment
Share on other sites

Nu es skatijos Cube Reaction, cik saprotu tas ir tas ko nopirki. Tur ir arī kalkulātors.

Bet nu salīdzināju te ar savējiem

https://99spokes.com/en-GB/compare?bikes=cube-reaction-c62-one-2023;*z.XXL|w.29,bmc-urs-one-2023,cannondale-topstone-1-2021;*z.LG|w.700

 

Man pie 1.89m ar 85cm kāju garuma saka XL. Ja saka XL, tad jāņem L. Mūžīgi ražotāji iesaka vienu izmēru par lielu. Ja mazliet par 'īsu'─ tad iznesumu lielāku uzliksi, bet ja par garu, tad īsāku nepataisīsi vai būs ļoti grūti. Man ar rokas garas.

 

Pirmstam biju nopircis vienu kas par lielu, sanāk baigā mocīšanās. Pat ja iznesumu uzliek īsāku, tad atkal stūrēšana ne pa tēmai. Starpcitu, jo lielāks rāmis un tālāk stūre, jo neērtāk braukt ar platāku, rokas par īsu :D Nākas likt šaurāku stūri vai pacelt uz augšu. Bet nu to ar var darīt līdz brīdim, kad stūrēšana paliek tik asa (ar super īsu iznesumu), ka nav tas lielākais prieks braukt.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

nē man ar acid - paradokss - reaction tipa dārgāks - bet rumbas pat nav deore kā acidam, bet sūdīgākas. tas ka labākas bremzes + shimano deore 1x12..bet cena + 200 eur vai pat vairāk.

bet nu rāmis tas pats

jāpabrauc vairāk tad sapratīs - bet xxl veterāns man bija ļoti ok pietvīkots - varēju ilgi mīt ..cerams ar šo ar sadraudzēšos :D

tu laikam karbonu skaties - šiem judy silver ne suntour

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , osscar teica:

ar uzsēdi viss ok vienkārši prasās rokas pamainīt..

Uzsēde ir ļoti svarīga, gan no ērtuma viedokļa, gan jaudas viedokļa... ;) 

Pirms 29 minūtēm , osscar teica:

man drīzāk uztrauc vai ar 32t nebūs par maz

Nu 32 ir pamaz... 34 ir mazākais ja aizmugurē ir 10nieks mazais... 

Un par rāmjiem atceraties... var izdalīt 3 veidu ģeometrijas... ir lētais gals (braukšanai pa ielu), tad ir tāds tūrisma un jau sākuma sacensība līmeņa, biku cita ģeometrija un tad sacīkšu rāmji, kam atkal cita ģeometrija... uz 26" racing rāmija bija izteikti garāki... 29" gadījumā neva tik liela atšķirība, bet tāpat ir... Šosejniekiem līdzīgi...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , AndrisBB teica:

kad stūrēšana paliek tik asa (ar super īsu iznesumu), ka nav tas lielākais prieks braukt.

Cik skaitās īss iznesums?

Link to comment
Share on other sites

Uz šosejnieka man liekas īsāko biju 60 uzlicis, tas vairs nav braucams setups. (kad nez kapēc biju nopircis XXL izmēra Scott Speedster :D, pārdevu - bij stipri par lielu.

Uz MTB jau var arī īsāku uzlikt.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

imho galvenais kā pašam ērti...pofig standarti , stereotipi utt...bet protams rēcīgi kad uz mtb liek brooks atsperu beņķi vai krūīzera stūri 😂

vienkārši es zinu kas man patīk - pie cietā beņķa ātri pierod - jāmin biežāk.. un viss. tas ka radziņi ļauj sagriezt rokas 90 grādos... ko nevar uz taisnās stūres...nu un vēl pēc tā rokas lūzuma saites biku sāp...garos gabalos🙄 gribu radziņus ..mazus īsus

26 niekam šķiet iznesums bija 125 mm vai kas tāds - tagad - nu ja mēra no centra līdz centram - tad tagad 80mm

nezinu kā tagad, bet kādreiz tas mainījās atkarībā no rāmja izmēra

ā nē uz iznesuma rakstīts 70mm

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , osscar teica:

nu ja mēra no centra līdz centram - tad tagad 80mm

Šādi mērot man ir 90mm

Bet nu man ir 176cm... racing rāmis (M izmērs) un 700mm stūre. Bet nu jauniem 29" jau ir cita ģeometrija...

Link to comment
Share on other sites

Nu jo "slīpāka" dakša, jo mazāks iznesums sanāk OK. 

Plus vēl visi rake utt. Tur visdrīzāk jāmēģina dzīvē.

Man arī labāk patī kā stūrējas kad uzlieku savējam 650b ratus, mazliet izmainas ģeometrija.

 

Bet nu vispārējā 'gudrība' ir ka ja ir vēlme mainīt 'standarta' iznesumu uz īsāku un stūri uz šaurāku, tad visdrīzāk ir nopirkts rāmis, kas ir par lielu. Reizēm jau ir ražotāji kam ir tik 3 izmēri un tad nekas cits neatliek.

Pieradums ar nav īsti rādītājs, iespējams ir ilgi braukts ar tādu setapu, tapēc liekas ka tā ērtāk. Pabrauktu ar citu setupu, varbūt tas pēkšņi labāk iepatiktos. 

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau te tā diskusija par tīīīīīk specifiskām lietām... :D pārsvarā rūpīgi izvēlos ričuku... jau uzreiz jaunam salieku visu kā gribu un tālāk tikai braucu... un pamainu riepas un braucu... 

Vienīgo ko esmu upgreidojis ir kundzes velo... kuru nu jau daudzus gadus 95% es izmantoju... :D 

Link to comment
Share on other sites

Nu daudziem graveļ veļukiem jau ir tie ovālie ielikšņi, kur var dabūt mazliet asāku/īsāku ģeometriju vai pretēji.

Tāpat arī aizmugurē.

 

Rondo-Rutt_adjustable-geometry-fat-tire-

Link to comment
Share on other sites

man vairāk prasās garāku iznesumu - vai sēdekļa stuti ar offsetu - bet tad svars vairāk uz "pakaļu". Jāpabrauc ilgāk..varbūt viss  ok 😂

Link to comment
Share on other sites

Sēdekļa augstums jau ar maina cik tev daudz svars uz pakaļu. Jo augstāk, jo vairāk pārnesas uz priekšu, it īpaši ja stūre diezgan zemu.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , osscar teica:

man vairāk prasās garāku iznesumu - vai sēdekļa stuti ar offsetu - bet tad svars vairāk uz "pakaļu". Jāpabrauc ilgāk..varbūt viss  ok 😂

Velns... es Tev teicu ka jāregulē uzsēdi! ;) Prasās viņam... nu jeibogu... ;) Ir jābūt pareizai sēdpozīcijai... pareizam beņķa augstumam, pareizam ceļa attiecībai pret pedāli... pareizi stūre sagriezta utt... jautājums vai Tu zini to visu regulēšanu, ja runā par ofsetiem utt...

 

Ir elementāras lietas jāievēro, kad regulē pedalēšanu - tas ir sēdekli... un elementāra regulēšana stūrei... jo stūre nav taisna... ;) 

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Sēdekļa augstums jau ar maina cik tev daudz svars uz pakaļu. Jo augstāk, jo vairāk pārnesas uz priekšu, it īpaši ja stūre diezgan zemu.

jo augstāks... jo beņķis brauc uz aizmuguri un braucējs liecas uz priekšu... bet liekšanās uz priekšu ne vienmēr nozīmē svaru vairāk uz stūri!!!

@osscar kā Tu regulē sēdekļa augstumu un to cik to bīdi uz priekšu vai atpakaļu?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

Un vispār... šķiet kamēr nav velo kurpes ar fiksētu pozīciju... tikmēr par pareizu pedalēšanu nevar īsti runāt... attiecīgi arī sēdpozīcija nosacīta... 

Link to comment
Share on other sites

Šodien domāju iesmērēšu un 'ieeļošu' savam braucamajam aizmugurējo elastometru/'amīti'.

 

bmc-rear-elastomer-mtt-kit-for-urs-30208Sāku lasīt manuāli. Izrādās pirmāmkārtām jāiesmērējot ik pēc 25h braukšanas un nez kapēc neiesaka 'litija' smēri, bet tieši teflona.

Teflona nav pa rokai, kas tieši litija smērē tik slikts?

Jāsmērē laikam ar litija būs, jo citas nav. Kānēkā izjaucu jau un tgad tik sāku lasīt :D

Nākamnedēļ jājauc atkal, pasūtiju smēri, bet tā tik rīt atnāks.

Nebiju jaucis viņu kopš nopirku, viss tur bij pilnībā izkaltis un sauss. Pat lai izvilktu to 'buksīti' nācās pačakarēties.

 

https://www.bmc-switzerland.com/media/downloads/download/MTT_Service_EN.pdf 

 

 

 

 

 

 

 

 

Screenshot from 2023-02-05 14-00-09.png

Link to comment
Share on other sites

Meklējot manuāli, skatos ka BMC ir ustaisījuši jaunu iznesumu (stem) kopā ar Redshift (to pašu kas man jau bij), tik daudz glītākā izpildījumā.

 

https://www.bmc-switzerland.com/eu_en/mtt

 

 

 

 

Jaunie modeļi jau nāk standartā ar viņu, mazliet škrobe ka man tāda nav.

https://www.bmc-switzerland.com/intl_en/bmc/bmc/gravel/gravel/urs.html

 

Izskatās diezgan zolīdi.

bmc-23-10619-010-urs-01-two-splatter-whi

 

 

 

 

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...