Jump to content

Shimano GRX


AndrisBB
 Share

Recommended Posts

AndrisBB

Nu ja bieži braukā pa ceļiem, tad jau droši vien kāds labums ir. Radars pats par sevi jau nav tik dārgs.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Nomainīju vāģi  un saprotu, ka laikam rudenī, kad sāksies lielie dubļi, negribēšu ričuku/s vest salonā. Āķis nav un tuvākajā laikā arī nebūs, kā arī nav dzīvoklī, kur to āķa turētāju iestādīt.

Līdz ar to, uz to laiku vajdzētu pagādāt jumta stieņus un veloturētāju/s. Auto Kia Ceed hečbeks ar skrūvju vietām jumtā.

Jautājums vairāk tāds - ko ir vērts skatīt, ko nav un no kā jābēg pa gabalu. Un vai tikai ņemot Thule būs laime, vai ir arī kādi citi (lasi lētāki) labi varianti.

Link to comment
Share on other sites

no jumta stieņiem - ņem kaut lētos melnos kantainos mont blanc - negaudo un ir lēti. Ja var atļauties - thule aero, bet nez vai ir jēga (ir abi lietoti, zinu ko runāju). Neņem lētos no name alumīnija pa 50 EUR...gaudo kā suņi stiprinājumu vietās.

Jumta bagāžniekivelo vadāšanai  man bija mont blanc baracuda - pāris bija pa lēto ar atlaidi - labais un kreisais. Tagad laikam viņi savādāk saucas, bet fatbaiku viņos neieliksi. Cena lētāka kā thule. uz āķa stiprināmie nepatīk, noķēzī ričuku- uz jumta liekot - jāatceras ka par parkingiem..redzēju kā puika olimpijā ričukus norāva...un auto apskādēja..🥲 Ja augums un spēks ļauj cilāt - es 100% par jumta bagāžniekiem.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ceed'am OEM jumta stieņu nav?

Es savam Golfam eBeyā lietotus oriģinālos nopirku, nav ne vainas. Un sanāca pa 1/3 cenas.

Pašus veloturētājus paņēmu tādus, kas bez priekšējā rata stiprinās, sanāk mazliet zemāk par tie kas ar ratu. Abi Thule, drabojas bez problēmām. Priekšējos ratus bagāžniekā nav liela problēma ielikt.

Tjip tādus

2Q8A4268_360731662_626113581-scaled.jpg

 

 

Bet ir arī Yakima mēģināti, ar nav ne vainas.

https://www.roofbox.co.uk/scripts/rbvehsel4_tab.php/car-specific-accessories/yakima_black_highspeed_8002125/Qx%40w%2C6M42VAwp3%40Rb{~cC4ure_CRNA

 

 

Link to comment
Share on other sites

uij, kantainie noteikti nē, visiem tie aprūsējuši, velo turētāji jāpieskrūvē ar cilpām, , utt.

pašam man ir Thule Aero Bar 86... ( neatceros, bet vismaz pēc neta bildes  tādus rāda, garākā versija liekas) un 3 gab Barakudas. Ja uzlikti ir visi trīs velo turētāji nekas nesvilpo.  ja reizēm ir tikai viens turētājs , tad svilpo, bet to var novērst, šķērstienī atpakaļ iestumjot tās gumijas. Velo turētāji ir iestumjamie šķērstienī, visus trīs uzlikt sastāda min +-10, noņemt kādas 3-4 min. ja zinu ka kādu laiku neizmantošu, turētājus, tos ņemu nost, paliek tikai šķērstienis, uz kura reizēm  var vedot kaut ko garu uzlikt, ja nevar salonā iebāzt. Visu pirku lietotu, labā stāvokli, SS, kaut kad rudenī ziemā, kad cena tiem ir laba.

image.png.5f6b247c86583928e87aba8167767af1.png image.png.07e6c30c7d87c60184d3b709601e1544.png

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , Kazarms teica:

Nomainīju vāģi  un saprotu, ka laikam rudenī, kad sāksies lielie dubļi, negribēšu ričuku/s vest salonā.

Man tieši otrādi, negribās ķēzīt to velo uz jumta rudenī :) Kādu vismaz 5l miglotāju līdz ar ūdeni, un veo būs diezgan tīrs. Var, protams, kādu karcher maziņo uz aķiem, ja nauda ir.

 

pirms 16 stundām , osscar teica:

bet fatbaiku viņos neieliksi.

baracudās jau normāla MTB riepa īsti nelien, nu tādas, 2,2+. OK, skatos, ka man ir 2.25 vienam. Iespiest jau vēl var, bet nu tā.

pirms 14 stundām , AndrisBB teica:

Pašus veloturētājus paņēmu tādus, kas bez priekšējā rata stiprinās, sanāk mazliet zemāk par tie kas ar ratu.

Te pat ne tik cik zemāk kaut kas, bet tauta runā, ka oglekļšķiedras rāmjiem ne visai tie stirpinājumi, ka as ķeras pie rāmja.

Man vienam apakšējā caurule pie tam tāda plata un kvadrātaina, vairāk kā =, t.i. divreiz platāka kā augstums. It kā var arī to baracudu stiprināt, bet īsti tomēr neturas. Noslīd nost no tās. Reāli tikai uz kādas apaļas caurules turās.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Okey, paldies par idejām, ir ko apdomāt.

pirms 15 stundām , AndrisBB teica:

Ceed'am OEM jumta stieņu nav?

Par šādu variantu nebiju iedomājies. Palūrēs.

 

pirms 13 stundām , kaads teica:

kantainie noteikti nē, visiem tie aprūsējuši,

Es it kā neesmu estēts, bet jā, uz jauna, gaiša autiņa negribētos turēt sarūsējušus stieņus.

Pirms 49 minūtēm , ju teica:

Man tieši otrādi, negribās ķēzīt to velo uz jumta rudenī

Uz mežu jau nekas, atpakaļ ne visai. Es jau arī ar miglotāju noskaloju, bet tāpat tas ritenis ir slapjšs un piecūkā visu. Vecajā Passatā, tas protams bija pie kājas, bet jaunā autiņā vismaz gribas kādu laiku uzturēt tīru. Nu un arī mēs mēdzam ar ričukiem braukt uz laukiem, kur bez riteņiem ir vēl kaudze parpalu, ko kraut pa virsu ričukiem negribas. Tā kā turētāji ir vajadzīgi un stieņi kā tādi noderēs arī visādu cauruļu, dēļu un vēl sazin kā gara pārvadāšanai, ko iepriekš krāvu salonā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

Es beigās šitādu nopirku

lādētājs un baterija komplektā ?

 

Link to comment
Share on other sites

nez man melnie nebija sarūsējuši par cik tur gadiem 5...bet thule aero gan vien skrūve ierūsējusi  pa 5 gadi bija tā ka ar seškanti  kas nāk komplektā "nolauzu " galvu..tagad jādomā kā izskrūvēt :D Varēja jau tās skrūves ņeržas uzlikt...pipuki - 300 eur stieņiem. 

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Nē nu jaunus es viņus noteikti nepirkšu, bet tas ka skrūves iekorodē - nu tā viņas dara. Jāsasmērē pie montāžas, tad pat piekares skrūves pēc vairākiem gadiem var normāli atskrūvēt. 

 

Citādi, man šķiet, ka šādā slogojamā vietā nemaz ņeržu nevar likt, par cietu un trauslu.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Kazarms teica:

ņeržu nevar likt, par cietu un trauslu

Vai tad nu, kāds no 200 pazīstamajiem Inox sakausējumiem 😉nederēs? Un ir jau vēl titāns.Arī nekāda eksotika. Tāpat biežākai skrūvēšanai priekš Inox vītnes lieto misiņa uzgriežņus.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms
Pirms 23 minūtēm , jacobs teica:

Vai tad nu, kāds no 200 pazīstamajiem Inox sakausējumiem 😉nederēs?

Tāpēc saku - man šķiet, jo ko tādu esmu lasījis. Ja tā nav, atvainojos par dezinformāciju, mans darbs ir konvertēt taustiņu klabināšanu kodā un naudā. Metālus cenšos saprast tik cik hobijiem vajag. :)

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Atjaunojos par glupu jautājumu, bet par kurām skrūvēm te ir runa?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ah, laikam sapratu, Ceedam caurumi jumtā pie kā stieņi pieskrūvējas.

 

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Jā, Ceedam ir caurumi jumtā.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
4.06.2023. , 18:09, kaads teica:

visiem tie aprūsējuši

Entos gadus bija melnie, kantainie MontBlanc… nekas nebija nekur aprūsējis… bet Barracudām svilpoja, ar 2 Barracudām bija klusi. Uz 3 mašīnām lietoju…

pirms 15 stundām , ju teica:

bet tauta runā, ka oglekļšķiedras rāmjiem ne visai tie stirpinājumi, ka as ķeras pie rāmja.

Nevajag jau ar nereāli spēku taisīt ciet. Nekad nav bijušas problēmas ar Barracudas ķepu… kaut kādam Trekam bija rāmis ko ar pirktu varēja paspaidīt… ar to arī beigās nebija problēma…

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nu ko trakie tinēji ? :D

 

Sanāca tāds neplānotais trips Ziemeļvidzeme/ Igaunija..Kādi 220km 3 dienās +-..

Atziņas:

1. ciska švaka, ja sastaptās meičas ar somām uzbrauca kalnos, bet es stūmu :D jātrenējas..

2. Beidzot jāsaliek somas un bāgūzis jāpieskrūve

2. Cube inženieri ir dibenzeļļi :D

 

bildes dažas:

 

Nakts tornī

DSC-0592.jpg

 

 

DSC-0600.jpg

 

11DSC04187.jpg

 

DSC-0578.jpg

kapija:

DSC-0561.jpg

 

ja man būtu liek štuka :D

1DSC04151.jpg

 

 

 

2DSC04154.jpg

 

 

3DSC04158.jpg

 

4DSC04162.jpg

 

DSC-0625.jpg

ar mugureni nav labi:

IMG-20230624-WA0024.jpg

 

nu dibenzeļļi ar savu slēpto stiprinājumu  2x jāņem rats nost - lai pielaikotu, saregulētu un uzliktu...

DSC-0665.jpg

 

iznāca pa lēto acid/cube 2x20L (gribēju ortlieb, bet te cena 2x zemāka un arī ūdensdrošas) somas ieķert uz stūres somu no force 9L ar 30% atlaidi! Būs labi!

DSC-0679.jpg

 

 

tagad laikam vēl jāatbalsta LV prece un ModernNomad šūpuļtīkls jāņem :D

Lai labs visiem  ceļavējš...un stipra ciska :D

 

ā un iekšējās slēptās skrūves bāgūzim ne seškante , bet zvaigznes kā rotoriem, dibenzeļli. Pārējās 2 - seškante :D  

Labots - osscar
  • Patīk 2
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

un pasēju vienam pedālim to gultņu noseg skrūvi galā ..ieizskrūvējas hvz...bet putekļi iekšā un griežas biku sliktāk par otru - uzsūtīju ebajā..cerams derēs...būs jājauc un gultņi jāmaina vai jāsmērē...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gan jau lielie brendi drīz sāks stutēt virsū kā mikroshift. Vēl šķiet šiem boja rusinājums, ka jebkuru pārslēdzēju var uztaisīt psrvdaļēji elektronisku....uz rāmja aizmugurē mazabkadtīte un īsa teosīte no kastes uz pārslēdzēju....protams elektronikas pisziņas uz stūres

Link to comment
Share on other sites

kā tur filmās bija, palaiž kaut kādu elektromagnētisko impulsu vai kaut ko tamlīdzīgu un visa elektronika noklājas, bet vecās labās trosītes un morzas ābece turpina strādāt 😀😀

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
1 stundu atpakaļ, osscar teica:

Vēl šķiet šiem boja rusinājums, ka jebkuru pārslēdzēju var uztaisīt psrvdaļēji elektronisku....uz rāmja aizmugurē mazabkadtīte un īsa teosīte no kastes uz pārslēdzēju

Starpcitu Shimano tādu risinājumu vēl pavisam neser rādija patentos

1 stundu atpakaļ, kaads teica:

un visa elektronika noklājas,

Tik tas ka visi kam tgādi ir, tik brauc un viss čotka, jau gadiem.

Link to comment
Share on other sites

Sanāca biku uztīt brīvdienās...Rīga, Tukums, Engure, Slokas ezers, Ķemeru parks (rožu bildes nav :D) , Rīga, Salaspils, Rīga...kaut kā tā . Ķēde pagaidām turas labi pie 2,5K kādi 0,5 % izstiepums.

 

IMG-20230710-WA0061.jpeg

 

 

IMG-20230709-WA0010.jpg

 

IMG-20230709-WA0001.jpg

 

IMG-20230710-WA0025.jpg

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Labsrīts visiem

Osscar tā neko nominis 😮 

Klau ieminējies par ķēdi..., pajautāšu, kāds ir jūsu favorīts ar ko eļļojat ķēdi?

Tā kā vellopēds jauns, gribētos to labāko liet/smidzināt virsū.

 

Salasījos divus variantus, ka esot labi..:

Prolong SPL 100

Prolong spl100

 

Motul C3 offroad

Motul

Pēc Kazarms ieteikums šis Motul atkrīt

 

P.s 90% pilsētas režīms

 

Labots - kicker
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , kicker teica:

Motul C3 offroad

Šo nē. Tā paredzēta motocikliem un ir daudz par biezu un lipīgu velo ķēdēm.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

No populārajām:

 

- Finish Line ir diezgan labas.

- Muck-Off diezgan lieli sūdi, varbūt dārgākās ir OK, bet 'standarta' ne visai. Labāk lai pieturās pie šampūnu tirgošanas.

 

Bet nu 100 un 1 labs lubrikants, nopērc kādu čupiņu un izmēģini kurš labāk patīk.

Ja kā svētdienas braucējam, tad skaties tādu no kuras ķēde melna pēc 15 min nepaliek :D

Tās motociklu ganjau tādas arī būs, savāks visu drazu ļoti ātri.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 16 stundām , osscar teica:

Gan jau lielie brendi drīz sāks stutēt virsū kā mikroshift.

Vispār jau interesanti ka nav arī mazie brendi saradušies, kas tirgotu veļukus ar SENSAH/L-TWO. Ganjau kāds ir, bet nav manīti. Vai es vienkārši ne tanī kategorijā skatos.  Ramjus jau iepērk, pārbrendo un tirgo.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , AndrisBB teica:

Bet nu 100 un 1 labs lubrikants, nopērc kādu čupiņu un izmēģini kurš labāk patīk.

Ja kā svētdienas braucējam, tad skaties tādu no kuras ķēde melna pēc 15 min nepaliek :D

Es, svētdienas braucējs būdams, kā pirms 12 gadiem nopirku 2gab 120ml Finish Line, tā joprojām viņas neesmu izlietojis. Gan jau vēl kādiem 5-10 gadiem pietiks. Labi, ka toreiz nopirku tikai divas, nevis kādu čupiņu, lai tikai izmēģinātu :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Nu ja regulāri tīra ķēdi, tad jau aiziet vismaz 3 - 4 pudeles pa gadu. It īpaši ziemā.

Un ieteikums par čupiņu bij ne-svētdienas braucējam :D Bet nu maksā jau viņi kapeikas, arī 7 dienas braucējs ganjau pārdzīvos.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

 Ziemā es nebraucu ( ja nu vienīgi, ka tīras ielas bez sniega utt), eļļoju vairākus ričukus - izskatās ka šogad  toč pietiks ar tiem 50 ml... Protams, ja brauc pa piķi - ilgāk var neeļot - pēc grantenēm vai pēc jūras - ja vējš - viss velo ir smiltīs...tad gan pat pēc viena brauciena nākas mazgāt/eļļot

mazo iepakojumu + ka var ņemt līdzi ceļā nelielā apjomā. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Te pie manis ziema tas ir 80% laika lietus un dubļi/netīrumi, arī pa pilsētu braukājot velo ir iespējams netīrāks kā izbraucot vasarā pa granteni.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...