Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

Tā vien izklausās, ka esi eksperts jēgā?

Nu un ko tu panāksi ar savu bezgalīgi demagoģiju te forumā? Tak ej pie Kariņa un runā ar viņu, redzēs cik tālu tiksi.

 

Link to comment
Share on other sites

@marrtins - bet ir jārod kompromiss, ņemot vērā seku apmēru. Braucot ar mašīnu vari notriekt vienu/divus/trīs gājējus uz pārejas (es par gadījumu, kas nav apzināts un nav radies teroristam iebraucot cilvēku pūlī) vai arī ir kāds cietušais/mirušais vairāku auto sadurmes gadījumā. Katrā ziņā, tas negadījums ir noticis un rezultāts +/- būs uzreiz zināms. Bet viens slimnieks, uzturoties cilvēku pilnā vietā, var aplipināt desmitus, kuri neilgā laikā aplipinās vēl citus...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB teica:

bezgalīgi demagoģiju

Demagoģija balstās uz sabiedrības aizspriedumiem, emocijām, bailēm, kā arī citām jūtīgām tēmām...Lai ar demagoģijas palīdzību ietekmētu cilvēkus, tiek likti lietā dažādi paņēmieni, piemēram, faktu tīša sagrozīšana. Gan jau kaut kur izmetu kādu savu faktos nebalstītu vai nepierādāmu viedokli, bet tad nocitē dažus, ja tā ir bezgalīga?

 

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu un ko tu panāksi

Man nav plāna neko panākt vai kādu ietekmēt. Es izmantoju savas tiesības izteikties.

  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

Es izmantoju savas tiesības izteikties.

Tak jau izteicies 70 reizes. Visiem jau skaidrs tavs viedoklis.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , martinno teica:

bet ir jārod kompromiss, ņemot vērā seku apmēru.

Es es jau taisni par to pašu runāju :)

 

Pirms 6 minūtēm , martinno teica:

Bet viens slimnieks, uzturoties cilvēku pilnā vietā, var aplipināt desmitus, kuri neilgā laikā aplipinās vēl citus...

Slimiem nav jāvazājas apkārt. Bet veseliem tāpēc nebūtu jāizolējas, jāzaudē darbs. 

Tāpat kā psihiem/pālī/nemākuļiem nebūtu jābrauc ar auto. Un tāpēc, ka daži psihi/pālī/nemākuļi izraisa sekas, pārējiem nebūtu jāliedz sēsties pie stūres vai limitēt ātrumu līdz absurdam.

Pirms 4 minūtēm , Jurkins teica:

Labi! Ko nozīmē neklanīties valdībām?

Neklausīt absurdiem likumiem/lēmumiem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Arī es izteicu savu viedokli. Man pilnīgi vienalga vai vajag potēties vai nevajag, neko tas man nemaina. Mana rinda vēl nav pienākusi, labākajā gadījumā uz rudens pusi varbūt pienāks.

Tas pats arī par maskām. Ir kas grib atgriežoties ofisā obligāti valkāt maskas. Mans viedoklis ka no tā lielas jēgas nebūs, jo noteikts cilvēku skaits ofisā visu dienu un maskas tur neko nemainīs, ja kāds būs slims, tad aplipinās tāpat. 

Veikalos tas cits stāsts, tur īslaicīga saskarsme ar lielu daudzumu nejaušu cilvēku, tapēc tīri statistiski maska var palīdzēt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Tak jau izteicies 70 reizes. Visiem jau skaidrs tavs viedoklis.

Man arī ir skaidrs tavs viedoklis par manu izteikšanos. Kāpēc to atkal atgādini ik pa dažām lapām?

Link to comment
Share on other sites

Nū a kāpēc ne? :) Bezjēdzīgi - iespējams. Mēģināt iznīdēd bezjēdzīgas nodarbes - arī savā ziņā bezjēdzīgi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marrtins teica:

Neklausīt absurdiem likumiem/lēmumiem.

Kā Tu to iedomājies?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jurkins teica:

Kā Tu to iedomājies?

 

Kā kā? Tikai viņam ir taisnība, viss pārlējais ir absurds un bezjēdzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marrtins teica:

Nū a kāpēc ne?

To bezjēdzības bacili var iznīcināt tikai kopā ar nēsātāju 😁

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Veikalos tas cits stāsts,

par veikaliem tiešām ir interesanti, jo , ja veikalos tik ātri varētu ificēties, tad visas pārdevējas, un veikala darbiniecies uz slimības lapām būtu, un lielveikali slēgti būtu, bet kaut kā tās pārdevējas reti saslimst, vai ne @martinno ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Kā Tu to iedomājies?

Lielos vilcienos - nepakļauties. Tam gan vajadzīgs nedaudz vairāk par dažiem indivīdiem.

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Kā kā? Tikai viņam ir taisnība, viss pārlējais ir absurds un bezjēdzīgs.

Tu mani apsūdzi par nodarbošanos ar demagoģiju, bet nevienu piemēru nespēj dot. Tajā pašā laikā lūk pats nodarbojies ar demagoģiju.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , marrtins teica:

Slimiem nav jāvazājas apkārt.

 

Bet Tu taču saproti, ka viss nav tik vienkārši - vieni zin, ka ir slimi, bet vazājas, otri nenojaušs neko par slimību un vazājas...
Iedomājies, kāds darbs būtu jāpaveic, lai tos, kuri ir slimi, piespiedu kārtā izolētu no sabiedrības? Nu, labi, daļu no tiem "darbiem" šobrīd dara - ierobežo cilvēku kustību, nosaka piespiedu distancēšanos, u.t.t. Vai tiešām mēs gribam tālāk dzīvot ar šiem ierobežojumiem?
Vieglāk taču ir vakcinēt un vakcinēties. Protams, cits jautājums ir par vakcīnas aizsardzību pret šo vai to paveidu, bet ne par to stāsts.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , alusbundza teica:

par veikaliem tiešām ir interesanti, jo , ja veikalos tik ātri varētu ificēties

Nav jau runa par ātrumu, bet tīri par statistisku varbūtību. Jo ar vairāk cilvēkiem kontakts, jo lielāka varbūtība inficēties, ja to visu pareizina ar to ka cilvēki vazājas pa dažādiem veikaliem, tad tas viss reizinās, jeb aiziet ģeometriskajā progresijā. Ja maska kaut mazliet samazina varbūtību, tad ir ietekme. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , alusbundza teica:

pārdevējas reti saslimst

 

Ir pa kādam saslimušajam, bet neviens nevar pateikt, kur vīruss ir "noķerts" - darbā vai mājsaimniecībā.

Šobrīd tirdzniecības vietās tie noteikumi ir tādi, ka darba vide ir diezgan droša. Drīzāk var saslimt kāds birojos vai uzņēmumos, kur cilvēki neievēro piesardzību. Darbiniekiem tirdzniecības telpās viss ir diezgan strikti - distance, maska, norobežojumi, u.t.t. Un arī īsti neviens nekontaktējas ar klientiem 10-15 min.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , martinno teica:

Bet Tu taču saproti, ka viss nav tik vienkārši - vieni zin, ka ir slimi, bet vazājas, otri nenojaušs neko par slimību un vazājas...

Šīs slimības sakarā nav tāds "nenojauš" - ja esi slims, to uzreiz pamanīsi. Asimptomātiska izplatība ir praktiski 0.

 

Pirms 4 minūtēm , martinno teica:

Vai tiešām mēs gribam tālāk dzīvot ar šiem ierobežojumiem?

Ja turpināsim pakļauties katrai kaprīzei (tas ir globāls jautājums, ne mūsu valdības), tad arī tā dzīvosim.

 

Pirms 4 minūtēm , martinno teica:

Iedomājies, kāds darbs būtu jāpaveic, lai tos, kuri ir slimi, piespiedu kārtā izolētu no sabiedrības?

Tas nemaz nebūtu jādara. Ja tu esi slims, tad drīzāk pats vārtīsies pa gultu.

 

Pirms 5 minūtēm , martinno teica:

Vieglāk taču ir vakcinēt un vakcinēties. Protams, cits jautājums ir par vakcīnas aizsardzību pret šo vai to paveidu, bet ne par to stāsts.

Vienkāršāk noteikti. Daudzas lietas ir vienkāršāk. Pats princips - obligāti brīvā kārtā - ir nepareizs (protams, manuprāt).

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , marrtins teica:

Asimptomātiska izplatība ir praktiski 0.

 

Šobrīd kāds uzņemas to 100% apgalvot?
Manuprāt, mēs vēl pārāk maz zinām par šo visu, lai kaut ko apgalvotu.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

100%īgs praktiski nekas nav. Gads ir pagājis. Var salīdzināt dažādu valstu pieredzes.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , marrtins teica:

Ja tu esi slims, tad drīzāk pats vārtīsies pa gultu.

 

Tad sanāk, ka šobrīd vīruss diezgan strauji un plašos apmēros izplatās ar knapi staigājošu, bezspēcīgu un gultā guļošu indivīdu palīdzību?

@marrtins - es saprotu, ko Tu saki, bet tas galīgi neiet kopā ar to realitāti, kas šobrīd ir aiz loga...

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 13 minūtēm , marrtins teica:

Ja turpināsim pakļauties katrai kaprīzei (tas ir globāls jautājums, ne mūsu valdības), tad arī tā dzīvosim

Ja neviens nepakļausies, iestāsies sen apspriestā anarhija. Nebūsi pirmais, kas slēpsies pagrabā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , martinno teica:

strauji un plašos apmēros izplatās

Es tādus epitetus nelietotu :D

 

Pirms 3 minūtēm , martinno teica:

ar knapi staigājošu, bezspēcīgu un gultā guļošu indivīdu palīdzību

Es teicu "drīzāk" vārtīsies un tas jau neizslēdz "vienmēr uz strīpas" censoņus kā arī inficēties mājās vai slimnīcā no gultā guļošā.

Pirms 8 minūtēm , martinno teica:

kas šobrīd ir aiz loga

Bet nu nopietni - kas ir aiz loga?

Link to comment
Share on other sites

Rezumē - inficēties ar vīrusu šobrīd ir reālāk, nekā tikt notriektam uz gājēju pārejas. Tāpēc arī autobraucējiem neliek braukt uz 10 km/h, bet cilvēkus mudina potēties, lai saslimstība samazinātos. Ja autobraucēji sāks katru dienu notriekt pa 100 gājējiem, tad arī pret tiem vērsīsies masveidā. Likumsakarīgi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Un kāds tam cēlonis? Nepiemērota braukšanas ātruma izvēle visdrīzāk, pa lielam pofigisti un tie kam liekas ka svarīgāki par citiem. Kautkas līdzīgs antivaxeriem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja nespēj saskatīt atšķirību starp nelaimes gadījumu un infekcijas slimību, tad nebūs saprast citas, plašākas, cēloņsakarības. Uztveres īpatnības nepārveidot 😆

Link to comment
Share on other sites

Inficēšanos tāpat var uzskatīt par nelaimes gadījumu. Un ne es to piemēru ar auto izcēlu, bet, ja reiz izcelts, kāpēc neattīstīt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , marrtins teica:

Kā antivaxxeri iespaido tavu veselību?

Kā tu domā, kā veidojas vīrusu mutācijas?

 

Link to comment
Share on other sites

Mutācijas veidojas neatkarīgi no tevis. Kāpēc jautā?

Link to comment
Share on other sites

Es šad tad pa štīmi te kaut ko ierakstu, bet nu sēdēt forumā caurām caurām dienām un atbildēt uz katru postu, tad ir jābūt apveltītam ar "īpašām" spējām :D

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Ja godīgi, tad es nesaprotu šo antikovida vakcīnu kipišu. Kur ir problēma? Blaknēs? Nu tad lielāka varbūtība tikt notriektam uz gājēju pārejas vai aizrīties ar šašliku.

Jā, atzīšu, pret gripu nekad neesmu vakcinējies. Bet ne jau aiz kādām fobijām. Tāpēc ka pagaidām neesmu riska grupā dabūt kaut kādas sekundārās kaites. Protams, par šo kovidu kaut ko loģiski varēs spriest, nu nezinu, pēc gadiem pieciem. Bet tagad izskatās, ka atšķirībā no gripas, kura katru gadu atnāk un aiziet!!!, šī zaraza prom neiet.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

aizrīties ar šašliku

 

Nožēlojama nāve... Beigtais, gardi pagatavotais sivēns atriebjas pāridarītāju sugai.

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
1 stundu atpakaļ, androidz teica:

veidojas vīrusu mutācijas?

Tās vīrusa mutācijas tieši tā pat var veidoties sapotētajos, kuri vīrusu izplata tālāk. Vienīgā atšķirība ir tajā, ka nepotētie ir piesardzīgi, bet sapotētie bieži uzskata, ka ierobežojumi uz viņiem neatiecās. Nemaz nerunājot par to, ka ir iespējamas vīrusa mutācijas pie kurām pote neefektīva. Par to arī nevajag aizmirst. 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...