Jump to content

Malkas zāģis - ripzāģis


Maris77
 Share

Recommended Posts

2023.02.24. , 12:27, Metrs teica:

Vai ir kāda pāreja, kas pārveido veco krievu 3 fāžu kontaktu par mūsdienu variantu? Cik saprotu visiem jaudīgajiem variantiem ir resnais, apaļais štekeris. Man pie šķūņa ārpusē ir šāds: 

 

136618f4-e6fc-4687-a4b2-092bfb24dd92.jpg

šī nu laikam ir tā reiz kad labāk ir samaksāt elektriķim lai izdara.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , zeds teica:

šī nu laikam ir tā reiz kad labāk ir samaksāt elektriķim lai izdara.

Ja nav pamatskolas izglītības fizikā un abas rokas kreisās (un aug no pakaļas), tad noteikti!

Labots - Insekc
0-
Link to comment
Share on other sites

Šis nav tas antīkākais. Vēl joprojām ir nopērkami elektro veikalos un tā pat kā citi, tur 25A. Lūk šis gan ir diezgan vecs un komplektējošās detaļas vairs nepērdodas.

1363365995_trehfaznaya-rozetka.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tas ir kkāds kolekcijas eksemplārs un visam jābūt autentiski oriģinālam?

Ja vienkārši lietošānai, nopērc

 IZN1653 3-fāzu k-ligzda 16A 380V IP44

un

IVN1653 3-fāzu k-dakša 16A 380V IP44

saskrūvēt pāris skrūves, salikt fāzes nav nekāda raķešzinātne.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Insekc teica:

Ja nav pamatskolas izglītības fizikā un abas rokas kreisās (un aug no pakaļas), tad noteikti!

Es  savā dzīvē esmu redzējis tik daudz elektrisko samopalu un arī gandrīz nosities kad uz korpusa zemes vietā ir fāze  , mans viedoklis paliek spēkā - cilvēkam kas prasa ko darīt ar trīsfāzu rozeti labāk ir pasaukt elektriķi.

Turklāt - kā jau daži minēja - izskatās ,ka zemes tur arī nav, tā ka vispār jāskatās kas tur sadarīts. 

Es pats esmu savilcis kilometriem vadu t.sk elektrisko un droši vien ar šādu darbu arī tikktu galā,  bet atbildīgas , dzīvībai bīstamas lietas (380v kā nekā) tomēr uzticu elektriķim un par to nekaunos.

 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Man arī bija gandrīz liela šaize. Bija jaunbūve, kur viss barojās no 1fāzes, caur 3fāzu štepseli.

Vienā jaukā dienā latvenergo pieslēdz 3 fāzes un bāc! ar to kolchozu aiz sadales skapja neviens nerēķinājās, sanāca, ka tagad bija 2 fāzes vadi, tobiš 380V.

izcepās radio un akumulatoru lādētājs tikai, paldies Dievam.

  • Patīk 1
  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Velns rāvis, pagājuši jau vairāk nekā 30 gadi no tiem krievu laikiem un mēs vēl cilājam tos ''j obanijus melnos kontaktus''.🤨Es tos iznīcināju, kā šķiru, uzreiz pie pirmās iespējas savā ne mazajā saimniecībā, tāpat kā rūpnīcā. Visas trīsfāzīgās iekārtas taču sen pārdodās tikai ar ''piecu puļķu standarta'' papu. Es vēl rokas norautu tirgotājiem, kuri tur plauktos to ''četru puļķu standartu'' Latvijā.

Atceros izgatavoju iekārtu  tikai ar divu fāzu barošanu. Sev par nelaimi nokomplektēju ar 4-vadu kabeli, bet 5 kontaktu papu, kur L3 palika brīvs. Taču klients ''Kuļibins nedataisītais'' 😄bija nomainījis ar 4 kontaktu papu, jo lūk viņam tur viss tā. Sekas atbilstošas...

Labots - jacobs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , inteens teica:

Ja vienkārši lietošānai, nopērc

 IZN1653 3-fāzu k-ligzda 16A 380V IP44

un

IVN1653 3-fāzu k-dakša 16A 380V IP44

saskrūvēt pāris skrūves, salikt fāzes nav nekāda raķešzinātne.

IMHO tikai un vienīgi tad, ja tur pieejams zemējums… Pretējā gadījumā nav ko rozetē "simulēt" zemējuma pieejamību.

 

pirms 3 stundām , zeds teica:

Es pats esmu savilcis kilometriem vadu t.sk elektrisko

Tāda palielāka privātmāja vien sanāk :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , binary teica:

IMHO tikai un vienīgi tad, ja tur pieejams zemējums… Pretējā gadījumā nav ko rozetē "simulēt" zemējuma pieejamību.

Da pofig, ir vai nav. Izpildījums stabilāks par to bakelīta?/hvz/ izstrādājumu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , inteens teica:

Da pofig, ir vai nav.

IMHO nav pofig.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Mazliet nolohojos. Ja rozetei ir 5 caurumi, tad tās ir 3 fāzes, nulle un zeme. Rozetē ar četriem caurumiem ir 3 fāzes un zeme (bez nulles)?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , jacobs teica:

Es vēl rokas norautu tirgotājiem, kuri tur plauktos to ''četru puļķu standartu'' Latvijā.

Tad jau Tev jāsāk ar Latvenergo, kurš ietiepīgi ignorē Eiropas praksi un joprojām velk tikai 4 vadu sistēmas kabeļus.  

   Ja kas, tirgojas arī tie pelēk/sarkanie ar četru vadu kontaktiem, tad Eiropai arī rausi nost rokas. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , binary teica:

Mazliet nolohojos. Ja rozetei ir 5 caurumi, tad tās ir 3 fāzes, nulle un zeme. Rozetē ar četriem caurumiem ir 3 fāzes un zeme (bez nulles)?

Nē nulle bez zemes. ja par ripzāģi, tad rāmis tāpat uz zemes.😄

Link to comment
Share on other sites

Nu ko cepās. blakus rozetei iedzen lomiku zemē, un būs zemējums😃.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , Tārps teica:

tirgojas arī tie pelēk/sarkanie ar četru vadu kontaktiem,

Jā, arī tiem tirgotājiem, protams.''Pričom'' tur Eiropa?

Tāpat ka visiem, kas tādus joprojām šodien montē, tikai lai haosu un apdraudējumu radītu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , Insekc teica:

Nē nulle bez zemes. ja par ripzāģi, tad rāmis tāpat uz zemes.😄

Ar pieciem kontaktiem ir 3P+N+PE, ar četriem - 3P+PE.

N ir "neutral", PE ir "protective earthing".

Man pēc tiem apzīmējumiem nu nekādi nesanāk, ka tur jābūt nullei.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pašam 3F motoram tak nulli vispār nevajag. Kur ta jūs šamo slēgsiet klāt? Tā skrūve, kas ir uz korpusu, ir zeme.

 

Nav tik traki "nosimulēt" no ieejas sadales to N un PE atsevišķi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Rūpnieciskās iekārtās ar trīsfāzu motoriem nafig nevajag piecu kontaktu rozetes. Tur vienkārši nav kur to piekto vadu pievienot.Trīsfāzu motoram vajag tikai aizsaedzības zemējumu, kurš obligāti galvenajā sadalē savienots ar Sadales tīkla neitrāli vai pa vecam nullesvadu un atkārtotā zemējuma kontūru. Tā kā nav vis tā, ka tikai pieckontaktu štepseli ir lietojami.

pirms 4 stundām , jacobs teica:

Es vēl rokas norautu tirgotājiem, kuri tur plauktos to ''četru puļķu standartu'' Latvijā

Ja runa par vecajiem krievulaiku bakelīta štepseļiem, tad ar tādu savienojumu malku var zāģēt tieši tāpat kā ar visjaunāko štepseli. Malkas zāģim nevajag pieckontaktu moderno savienojumu un vecais arī atomsprādzienu izturēs. Protams, ja taisa jaunu instalāciju, tad loģiski, ka neliks vecus kontaktus, bet ja mājā malku zāģē jau piecdesmit gadus ar vecajiem kontaktiem, tad kāda jēga ko mainīt mainīšanas pēc. Malka no maiņas labāk nezāģēsies.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Didzis teica:

Tā kā nav vis tā, ka tikai pieckontaktu štepseli ir lietojami.

Esmu pa n-tajām lielākām rūpnīcām, pārstrādes uzņēmumiem darbojies, teiksim pēdējās desmitgadēs, bet nekur vairāk neesmu satapis pie sienām, pie sadalēm, pie iekārtām 4 kontaktu štekerējumus 3 fāžu patērētājiem. Tikai 5. Protams par visādiem ūķiem un apsūnojušām privātbūdām nerunāšu. 🙂

Pirms 17 minūtēm , Didzis teica:

Ja runa par vecajiem krievulaiku bakelīta štepseļiem

 Tu bļin kā tāds vatņiks no krievu portāliem ar nostaļgiju par PSRS labajiem laikiem😄

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , jacobs teica:

nekur vairāk neesmu satapis pie sienām, pie sadalēm, pie iekārtām 4 kontaktu štekerējumus

Es arī nekur nemontēju četrkontaktu kontaktus, bet tas drīzāk, lai visu visur varētu saslēgt. No drošibas un elektrības viedokļa elektromotoram nevajag piecus kontaktus. Mēs tak par malkaszāģi runājam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Didzis teica:

Es arī nekur nemontēju četrkontaktu kontaktus, bet tas drīzāk, lai visu visur varētu saslēgt.

Lūk, beidzot mēs arī nonācam pie kopsaucēja, ka tos 4-kontaktniekus vajag izskaust kā šķiru, lai gaisu nemaisa.🙂

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , jacobs teica:

ka tos 4-kontaktniekus vajag izskaust kā šķiru, lai gaisu nemaisa.

Domā, ka izdosies panākt visus visur vienādus? Zinu, ka lielākām strāvām lielāka izmēra kontaktspraudņi un kontaktligzdas. Ko tad? Lai gaisu nemaisa, visur jāliek paši lielākie?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , vvv teica:

Zinu, ka lielākām strāvām lielāka izmēra kontaktspraudņi un kontaktligzdas.

Tā jau pavisam cita dziesma. Cik nu bieži ''cilvēks parastais'' ir štekerējis kaut vai 32A,(15-18кW iekārta🙂) nemaz nerunājot par 63A un 125A. Mēs runājam vairāk par pagātnes mantojumu ar četriem puļķiem. Es jau pilnīgu no tādiem esmu atradis, tikai veikalu plauktos tie mētājās kopā, traucējot 5 kontaktnieku atrast un jaucot cilvēkiem galvu.Visas trīsfāzu iekārtas taču tirgojās tikai ar 5 kontaktu štekeriem arī sadzīvei, par rūpnieciskajām nemaz nerunājot. 4-kontaktnieki ir tikai pašdarbība.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , jacobs teica:

Visas trīsfāzu iekārtas taču tirgojās tikai ar 5 kontaktu štekeriem arī sadzīvei, par rūpnieciskajām nemaz nerunājot. 4-kontaktnieki ir tikai pašdarbība.

Nezinu daudz sadzīves 3 fāzu iekārtas. Savā laikā elektrisko plīti pirku, nenāca nekāds štekeris komplektā, vads un štekeris bija jāpērk atsevišķi.

Šitie kontakti, kā augstāk Intēna ieliktajā bildē, skaitās industriālie, atbilstoši standartam, un tas «4-kontaktnieks» tajā pašā standartā ir, nekāda pašdarbība tā nav.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

«4-kontaktnieks» tajā pašā standartā ir, nekāda pašdarbība tā nav.

Es tev tikai saku, ka neesmu sastapis nevienā uzņēmumā nekur tādas  4k. mammas, ne redzējis pārdošanā tādas iekārtas. Un ko katrs bāž savā šķūnītī u.c. tā ir pavisam cita dziesma un tīrāka pašdarbība, jo derēs tur atkal tikai paštaisīta vai pārtaisīta iekārta.

Es arī klientiem izgatavoju ne mazums 3 f. iekārtu, bet es, pat ja tomēr piedzertos😄, nekad nelietotu 4k. papu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , jacobs teica:

Cik nu bieži ''cilvēks parastais'' ir štekerējis kaut vai 32A

Man bija no padomju laikiem betona maisītājs, ilgus gadus godam kalpoja, beigās salūza, neatradu, kur salabot, vairs nav. Betona maisītājs trīsfāzu, padomju laika orģinālo apaļo trīsfāzu kontaktspraudni, nomainīju kā veikalos parādījās šie standarta, kontaktligzdu izveidoju, tikko apskatījos :D kā reiz 32A kontaktligzda, jo toreiz veikalā tāds bija.

A tagadējie betona maisītāji vienfāzu.

Link to comment
Share on other sites

Jā, ir tādi cilvēki, kuriem vajag jaukas lietiņas, bet par kuru darbību un nozīmi ir maza jēga. 

Ir tie apaļie pelēk/sarkanie labi, bet lielākais viņu labums ir tas, ka viņus var sviest zemē , un visādi pašķobīt, bet tie nesaplīst. Tas , ka ir 5 kontakti, nenozīmē to labumu neprašu rokās. Te agrāk ir palagu palagi pierakstīti par nulles un zemes pievienojumiem un nozīmēm. 

  Starp citu, arī vecākos PSRS laikos bija apaļi - līdzīgas konstrukcijas kontakti ar kontaktdakšām metāliskās čaulās un fiksāciju pret atvienošanos.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , jacobs teica:

Es tev tikai saku, ka neesmu sastapis nevienā uzņēmumā nekur tādas  4k

Tas skaidrs, bet nav arī problēma, ja kāds savam malkas zāģim izveido to «4 kontaktīgo», standarta... Kāpēc tev satraukums? Nav tev jābrauc pie viņa štepselēties ar saviem «5 kontaktīgajiem» papiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

Kāpēc tev satraukums? Nav tev jābrauc pie viņa štepselēties ar saviem «5 kontaktīgajiem» papiem.

Sanāk, redzi, visādies un ko tikai tie ''nedataisītie kuļibini'' paši nav vien sameistarojuši. Un ne jau man, bet viņam pašam ir jāštepselējās kādreiz arī ar to 5k.

 

Pirms 9 minūtēm , Tārps teica:

Starp citu, arī vecākos PSRS laikos bija apaļi

Jā kādas vien visādas ''huiņas'' tad nebija, viena trakāka par otru un viena vairāk par otru pussasista, alumīnija kabeļa galā. Jo lokanais kapara gumijnieks bija deficīts vai sen nozagts.😄

Ja dzirdu vēl tagad kādu slavējot to sovjetu vājprātu ražošanā, tad man iekšas sagriežās. Jo biju tur iekšā līdz ausīm, jau no 1970.gada visās tā melnākajās izpausmēs, sākot ar ķīmisko rūpniecību.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , jacobs teica:

Un ne jau man, bet viņam pašam ir jāštepselējās kādreiz arī ar to 5k

Iespējams, ka būs jāštepselējas, iespējams, ka nebūs. Man, kopš trīsfāzu betona maisītāja vairs nav, 3 fāzu rozete netiek izmantota, ja neizdomāšu sev kādreiz nopietnu darbnīcu, kur būs arī trīsfāzu iekārtas, tā arī paliks neizmantota.

Nav taču problēmu blakus esošai «4-kontaktīgajai» izveidot otru «5-kontaktīgo», ja nu tiešām tāda vajadzība kādreiz parādās.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , vvv teica:

Nezinu daudz sadzīves 3 fāzu iekārtas.

Lūk, atnāca man dienās tāds grinderītis 🙂darbnīcai ar 3f 1,5kW motoru un protams ar 5k štekeri. Lai gan tur tikai el motors ar slēdzi.

https://batkomachines.com/product/batko-rm-time-saver-1-5kw-400v-1220x50mm-and-1220x75mm-2x48/?v=a7bdee32cb21

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Katram jau savs prieciņš, lai darbi labāk sokās. Pietiekoši krievu laikos ar visādiem štruntiem esmu p isies, vajag paspēt sevi palutināt, kad rokas jau nogurušas flekšus cilāt.🙂

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu nav viss tik viennozīmīgi ar industriālo tehniku - itāļu Pinosa skalu mašīnas... visas atnāca ar 4 puļķiem, pie tam ieekonomējuši pāris eiro uz "fāzu releju" 😈. Mums viss ir uz 5 puļķiem, nav problēmu... pārliekot uz 5 puļķiem vienādi visām mašīnām vienādu krāsu dzīslas, puse griežas uz vienu pusi, puse uz otru 🤣.

  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Jurkins teica:

visām mašīnām vienādu krāsu dzīslas

Gadi, brālīt, brilles jau jālieto, lai numerāciju spētu saskatīt.😄

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Jurkins teica:

puse griežas uz vienu pusi, puse uz otru

vot tas ir pizģec, šitā pateikt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...