Jump to content

Malkas zāģis - ripzāģis


Maris77
 Share

Recommended Posts

Uldi, el. motoru palaišanai ir daudz un dažādi apstākļi, nosacījumi...

Bet vispār, 3x16A pieslēgums tāds sūds vien, privātmājai ir....

Tas tikai, ja kādi apstākļi spiež, bet kapeiku iepist, tas ir garām...

Kā vēl kādreiz, idioti sabāza ar B tipa ievadautomātiem...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , jacobs teica:

Kā vēl kādreiz, idioti sabāza ar B tipa ievadautomātiem

nu man pašam ir 3x32A ar C ievadautomātu, nesūdzos, ka kaut kad būtu pietrūcis - pagaidām..

Labots - uldise
Link to comment
Share on other sites

Tā jau cita lieta...

Man savulaik kad mājas 50A pieslēgumam, šie tuvējā cilpu kastē bija iebāzuši arī 50A drošinātājus...

Virpas 7.5kW dzinējs startā tos svilināja ārā, ieliku 80A un viss OK...

Lai gan, tagad man tas pats pieslēgums ir pārsaukts uz 40A un stāv ''D'' tipa automāts...

Link to comment
Share on other sites

Topika autoram: ņem šito un strādā. Diezin vai ko lētāku atradīsi. Jā cits aparāts  dārgāks un vajag tik laiku pa laikam, tad jau jāapsver vai nan lētāk noīrēt kādus vietējos alkonautus ar divroku zāģī.

 Starp citu te minēja invertoru kas uz trim fāzēm - mūsdienās tie maksā smiekla naudu, nu kaut vai  cenas šite  . Kad ir jēga? Vispirms iestartēs motoru lēni, nebliezīs aŗā vārgus drošinātājus. Pašam invertoram var salikt setingos vis kaut ko , lai arī darba laikā nesit drošinātājus. Bet pats galvenās- var likt zāģi pa taisno uz motora ass un pacelt apgriezienus krietni virs tiem 3000, kas max tīkla motoram. Nu vienīgi jāskatās kādus max atļauj zāģa ripa. Varbūt dažreiz vajag mazākus . 

 Bet mūsdienās pašam ''krāmet '' to ripzāģi, nu nezinu . Vienmēr sanāks dārgāk kā gatavs ja pierēķina paša darbu.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , oxygen teica:

Bet pats galvenās- var likt zāģi pa taisno uz motora ass un pacelt apgriezienus krietni virs tiem 3000, kas max tīkla motoram. Nu vienīgi jāskatās kādus max atļauj zāģa ripa.

Tā tāda teorētiska spriedelēšana par to , ko pats nekad nav redzējis , ne darījis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , oxygen teica:

Bet mūsdienās pašam ''krāmet '' to ripzāģi, nu nezinu . Vienmēr sanāks dārgāk kā gatavs ja pierēķina paša darbu.

Nu ja sāksim visā rēķināt "savu algu", tad man laikam izdevīgāk ir vispār gulēt gultā un skatīties TV, kamēr ciema dzērāji par pārdesmit eiro un cigarešu paciņu izdara visu manā vietā..

Bet nu man jēdzīgāk liekas izdarīt pašam, ja es to varu izdarīt..

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Viss jau atkarīgs cik pašam vērtīgs savs laiks... Lai gan, ja darbs priekam, tad eirikos to grūtāk izteikt...

Taču tā kā, īsti labu, perfektu malkas zāģi nemaz nopirkt nevar, tad atliek tikai izgatavot, ja to pats iespēj un atbilst augšminētie faktori...

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Mūsdienās būtu prefekti, ja to līniju automātika vadītu un operators nebūtu vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Stasss teica:

Bet nu man jēdzīgāk liekas izdarīt pašam, ja es to varu izdarīt..

 Ja ir kārtīgi aprīkota darbnīca , tad jau var uztaisīt lai nesanāktu tāds tjap-ļap darinājums. Piedevām zāģis ir savā ziņā bīstama parikte. Ja kaut kur būsi nolaidis feileri, var sanākt arī nopienti gadījumi. Nu  ja ir hobijs krāmēties ar dzelžiem, var . Tik cena ar visiem materiāliem sanāks nevāja ( ja tik nestāv ''lūžņu placis'' aiz mājas). Pliks 2,2kW vienfāzes motors 115eur utt.  Padomju laikos bija cits stāsts- ko pats uztaisīji, tas arī bija. Atceros radagabalam bija līdzīgs motors , kas darbojās ar petroleju (tik palaišanai vajadzēja benzinu ''nāsī'') un kārtīgs malkas ripzāģis ar ripu ap metru. Zāģējām malku talkā ka šnakstēja. Lielākā problēma bija ka 80 gados jau petroleju īsti nevarēja nopirkt. Sāls bija tur ka kārtīgi spararati - fiksi grūž to baļķēenu uz ripu un ir pušu, bet motoram apgriezieni nokrīt tuvu 0 . Kamēr piebīdām jaunu baļķēna galu pie zāģa , atkal apgriezieni uz pilno. Tas viss 80-tajos gados.  Nu nebija jau izvēles, vai nu lēnām mokies ar družbu, vai ... Ar družbu arī man bija iespējas nedaudz pazāģēt. Vienīgais plus kad mežā nevajadzēja dikti locīties kad garināju nogāzto koku . Kā ne kā rokturi augstāk par zāģi.Toties vakarā rokas nevar palocīt. Nu svars.  Atceros kā radagabals priecājās kad nopirka Huskvarnu...

 LaikamTak- labi ka ieliki video. Nu labi redzams ka ar ASU zāģēt tīri fiksi pat ar 2,2kW

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Stasss teica:

gulēt gultā un skatīties TV, kamēr ciema dzērāji par pārdesmit eiro un cigarešu paciņu izdara visu manā vietā..

Tie dzērāji ieradīsies ar saviem perfektiem instrumentiem, vai Tev, bez cigarešu paciņas, ir vēl kas, ar ko viņi varēs minēto darbu paveikt?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , ggg97 teica:

Tie dzērāji ieradīsies ar saviem perfektiem instrumentiem

Tiem tādu nav un nebūs..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tad Tev tur ciemā viss pa nopietno saregulēts. Gan jau inkaso viņiem arī vēl uz krāgas.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Vainas nav nekādas augšminētajam verķim tikai cenā...

Bet līdz perfektumam tur, kā rāpus līdz Mēnesim ?

Tātad ņemam no tā tikai pamatelementus(motoru, asi, ripu) un izgatavojam no jauna malkas zāģi...

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, jacobs teica:

Bet līdz perfektumam tur, kā rāpus līdz Mēnesim

Malkas zāģim nav jābūt perfektam, pilnīgi pietiek ka viņš zāģē malku! ;) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pēc video jau tas Hecht nemaz tik slikti nezāģē, bet kā ir dzīvē? Reklāmas video ir reklāmas video. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Maris77 teica:

Mājas vajadzībām ar 3f / 16A pietiek , piemēram tam pašam ripzāģim? 

Laukos man ir 3F 20, zāģis ārā nesit.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Maris77 teica:

Pēc video jau tas Hecht nemaz tik slikti nezāģē, bet kā ir dzīvē? Reklāmas video ir reklāmas video. 

Uzprasi Voldemāram, varbūt šis nereklamē.

 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

zāģim nav jābūt perfektam

Vispār jau tas bija ss sludinājuma autora apgalvojums...

Bet katrai ierīcei ir jābūt nobeigtai konstrukcijai un arī drošai,

Lai tas

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

pietiek ka viņš zāģē malku

piedevām nenozāģē vēl kuli ...?          

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Maris77 teica:

Pēc video jau tas Hecht nemaz tik slikti nezāģē, bet kā ir dzīvē

Kāpēc lai nezāģētu, ja konstrukcija , kas zāģē līdz vājprātam vienkārša . Motors uz kura ass ripzāģis.  Vai tas Bosh vai Ķina, vienalga. Galvenais lai pats zāģis būtu ass un uzasināts šķerszāģešanai. Cits stāsts ir cik tā lētuča konstrukcija ir izturīga . Vai viss nesalocīsies ja mēģināsi uzstutēt virsū garāku baļķēenu kas gan smagāks gan garuma dēļ plecs lielāks. Nu tipa kaut kā viens uzlikšu uz nu tik zāģēšu pieturot lai gals kas silē , nesāk slieties augšā. Ja standarta trīsmetrīgie, tad problēmu nebūs.

 Bet doma ka var zāģēt ar lielo fleksi ir cienīga Darvina balvai . Saķīlēs, izrausies no rokam un labākā gadījumā aizlidos. Sliktākā nozāģēs kādu ķermeņa daļu. Nu neba par velti tiem rokas ripzāģiem ir aizsargs kurš pats aizveras. Ir gadījies kad saķīlē un zāģis aizlido , bet aizsargs ir aizcirties un skāde minimāla.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Atcerējos man viens kaimiņs bija ienācis, lai pieriktējot 230mm fleksim zāģripu...

Patriecu ar visu...

Nevēlējos viņa pašnāvības mēģinājumā piedalīties...

Vēl ilgāku laiku nebiju redzējis vienu tālo kaimiņu''sīkzemnieku''...

Vienreiz ienāk ar kādu vajadzību...

Skatos šim vaigā liela, svaigi sadzijusi, dziļa rēta...

Jā, esot arī ar lielo fleksi lūžņu bleķus griezis un kā ''īstie vīri'' bez aizsarga...

Nu, jā, tikai vienu daļu diska esot izspļāvis... ?

Es tikai noteicu, labi ka vēl tos gabalus no priekiem nenoriji...

Tā iet ar to drošības tehniku...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vispār griežot ar fleksi jālieto sejas aizsargs. Daudzi iztiek ar brillēm. Vismaz labi, ka lieto brilles

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Sejas aizsargu darbojoties ar fleksi  Latvijā var redzēt tikai flekšu un sejas aizsargu reklāmas materiālos.

Link to comment
Share on other sites

Katram brīva izvēle staigāt ar flekša zaķa lūpu.

Normāls darba devējs i brilles nopērk, i sejas aizsargu ar norunu, ka lietosi un apkārt nemētāsi

Labots - Murlo
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , snukurins teica:

Manuprāt ērtākais variants,piedevām nav jādomā kur to lieko verķi glabāt pārejā laikā

Tai video zāģē riktīgus baļķus un loģiski, ka tad nav ko muguru mocīt un cilāt tik resnus kokus. Ar motorzāģi ļoti grūti zāģēt tievu malku. Es pat teiktu, ja nav kas to ''zīmuli'' pietur, tās ir bezjēdzīgas mokas. Var jau teikt, kas tā par malku, bet piemēram lazda ir ļoti spēcīga un laba malka, kuru daudz vieglāk sazāģet uz ripzāģa. Katrai darbam jāizmanto piemērots instruments. Ja runa, ka vieglāk pasaukt kaimiņ Jāni, kurš pa vīna pudeli visu sazāģēs. Pēc tam tikai skaties, ka vara vadu rullis pazudis, vai stūrī nolikta elektromotora vairs nav. Kad pieķer kaimiņu pie zādzības, tad atbild, ka tu tak tos vadus tāpat neizmanto un uz metālu nodošanas punktu nenesīsi, bet redz viņš ir tev ''palīdzējis'' un nodevis ''atkritumus''. No viņa nodzero smadzeņu viedokļa tā ir, bet man tas bija materiāls antenai.  Tapēc labāk svešu cilvēku savā pagalmā nelaist.

 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Lai neceptu jaunu topiku paturpināšu šo pašu. 

 

1. Vai kādam ir šāds ripzāģis - https://www.stokker.lv/ripzagis-hs410-405-mm-22kw-scheppach-c-5905114901-schep ?

Griež līdz 14 cm diametrā.

 

2. Cik ilgi tur ripa šādiem zāģiem? 

 

Atveda 30 m3 kravu ar 3m alkšņiem. Neliela daļa ir būtiski resnāka, bet priekš tiem man ir motorzāģis. Iepriekš vienmēr sanāca pasūtīt no vietējiem jau bluķos sagarinātu vai saskaldītu malku. Šogad eksperiments ar trīsmetrīgiem. 

 

Lietošanas biežums paredzēts 1x - 2 gados, lai sazāģētu šādu kravu (ja viss labi ies), varbūt arī vasarā kādus sīkumus. 

Labots - Metrs
Link to comment
Share on other sites

Nav šāda zāģa, bet ar zāģripām attiecības draudzīgas. Ja ripa ar cietsakausējuma zobiem (gan jau tā ira) un malka ir alkšņa un nav netīra, smilšaina, tad, visticamāk, par ripas klātbūtni zāģī vispār aizmirsīsi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vēl vēlams, zāģa ''malkas sili'' pagarināt līdz 1,5m, lai var arī viens pats zāģēt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , jacobs teica:

Vēl vēlams, zāģa ''malkas sili'' pagarināt līdz 1,5m, lai var arī viens pats zāģēt.

Kā var pagarināt malkas sili? Kaut kas papildus jāpiepērk vai jātaisa steķītis? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Metrs teica:

Kā var pagarināt malkas sili? Kaut kas papildus jāpiepērk vai jātaisa steķītis? 

Es tā saprotu, ka šo "pagarinājumu" vajag garāku:

 

242611751.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lai gan pagarināt laikam vajadzētu abas puses. Otrā galā viņam tāda pagarinājuma nav.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , binary teica:

Lai gan pagarināt laikam vajadzētu abas puses.

Nevajag, gatavā pagale vienkārši nokrīt zemē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

OK, tad laikam pārpratu - biju domājis, ka malkas sili jāpagarina, lai 3m var vienatnē zāģēt. Grūti iedomāties, kā tas 40kg smagais verķis varētu negāzties apkārt, ja 3m uzreiz mēģina zāģēt pagalēs. Ja vispirms ar motorzāģi sazāģē pa metram-pusotram, tad jā, gan jau var tik vienu pusi pagarināt. Bet tad jautājums, vai ir vērts kaut ko pārbūvēt/uzlabot - metrīgos jau tāpat ar viņu var zāģēt.

 

Pēc bildes spriežot - atbilstoša izmēra kvadrātcaurule, kurai galā piemetina (vai pieskrūvē) "v-veida balstus"?

Labots - binary
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tiešām, kapēc pirkt par 350 eirikiem, ja ripzāģi grozās cenā ap 100 eirikiem un var pat lētāk nopirkt. Noteikti vajag trīsfazu motoru un vismaz 4kW. pārejais jau tam zāģim vienkāršs kā cirvim un cilvēka mūža laikā nekas nenolietosies. Maksimums dzensiksna jāmaina. Pati zāģa ripa parasti ir bez kādiem cietkausējuma zobiem un tos arī īpaši nevajag. Galvenais lai ripai ir izlocīts zāģim ceļšs un zobi uzasināti. Es ar fleksi katru pavasari uzfrišinu zobus un ar to pietiek. Vislabāk ir ripai lai trsstūra šķēszāģa zobi. Protams, pa naglām un dubļaunām pagalēm zāģēt nevajag. Nekādu garu sili arī nevajag. Paņem tīsmetrīgo pagali aiz viena gala un otru galu laiž pie ripas. Pirmie zāģējumi varbūt bišku grūtāki, bet tālāk pa vieglo. Protams, resnos un garos zāģē ar husi.  Tāpat, nečakarējos ar zaraino bluķu skaldīšanu, bet uz ripzāģa sazāģēju plānās ripās un miers. Pati zāģa ripa cilvēka mūžā nav nobraucama. tikai nedrīkst to pārkarsēt.

Labots - Didzis
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Didzis teica:

Paņem tīsmetrīgo pagali aiz viena gala un otru galu laiž pie ripas.

Aha, un precizitātei vēl glāzi šņabja vajag izdzert😄

 

Pirms 17 minūtēm , Didzis teica:

pārejais jau tam zāģim vienkāršs kā cirvim un cilvēka mūža laikā nekas nenolietosies.

Esmu agrāk dučiem tādus ''vienkāršos sūdus'' redzējis.

Labs malkas zāģis prasa nopietnu darbu, lai tas būtu ērts un drošs lietotājam,  viegli pārvietojams.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, vispār jau parasti ir palīgs, ar ko kopā to 3 m baļķēnu uzceļ, nozāģē pāris bluķus un tad palīgs iet pēc nākamā.

 

Vai arī atmet jau nozāģētos nost no zāģa. Citādi tur ātri vien izveidojas kaudze.

 

Jaunā parauga vieglie ripzāģi ir kaut kā jānostiprina, lai negāžas.

Tā drošības sistēma tiem rūpnieciski ražotajiem ar tiem ripas "apvalkiem" izskatās pārdomāta.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Raimonds1 teica:

Nu, vispār jau parasti ir palīgs, ar ko kopā to 3 m baļķēnu uzceļ, nozāģē pāris bluķus un tad palīgs iet pēc nākamā.

Saki man, lūdzu, kurš tad būs tas "parastais palīgs" tradicionālā (t.i., ne mūsdienīgā) ģimenē, kurā ir tikai viens vīrietis?

Pieņemsim, ka piecgadīgiem puikām vēl īsti negribas prasīt, lai viņi cilā trīsmetrīgus baļķēnus.

 

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...