Jump to content

Malkas zāģis - ripzāģis


Maris77
 Share

Recommended Posts

Ir doma iegādāties ripzāģi malkas zāģēšanai. Resnās pagales normāļi arī ar benzīnnieku sagriezt varu, bet šogad pēc jaunaudzes tīrīšanas ir krava ar papīrmalkas izmēru. Ar benzīnnieku baigais čakars. Diemžēl mājai nepienāk trīs fāzes, kādas ir atsauksmes par vienfāzu ripzāģiem? Līdz 10cm diametrā malku varēs sagriezt? Ātrumā internetā atradu tikai apšaubāmas firmas piedāvājumu: https://www.xnet.lv/lv/darza-preces-un-instrumenti/darza-tehnika/zagi/ripzagi/stacionarais-ripzagis-hecht-8220_ffa07ad5/

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

paņem un izmēģini, ja nepatiks, tad 14 dienu laikā atgriez atpakaļ, bet 10 cm diametrā tievus tas 2,2 kw zāģis varētu arī pavilkt

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Maris77 teica:

benzīnnieku baigais čakars.

šāda tipa uzparikte (bulk log stand) nederētu? Var arī no zemē sadzītiem mietiem izlīdzēties.

bulk_log_stand_.jpg.9affc0e2df7e24905c26e5d33ecb4b47.jpg

Link to comment
Share on other sites

vikvaktors
Pirms 20 minūtēm , Maris77 teica:

 Diemžēl mājai nepienāk trīs fāzes

vai tad mūsdienās vairs tinumu slēgumu neviens trīsfāzu motoram nevar pamainīt, lai palaistu vienfāzu tīklā?

cik atceros no padomijas laikiem, tad jaudas zudums šajā pasākumā ap 30%...

 

savulaik 2,2 kw ripzāģi sev galdā ieliku... oriģinālā ripiņa 185 mm..  50 mm blankas jau ar dievvārdu palīdzību nākas muļļāt...

Link to comment
Share on other sites

Autora piedāvātajā aparātā un cenu kategorijā šie aparāti parasti ir nekam nederīgi nīkuļi. Visticamāk tas 10cm baļķī ģībs nost, rezultātā čakars vēl lielāks vai nodedzis motors..

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 2 minūtēm , snukurins teica:

Priekš kam tādu parodiju?ņem un tāpat kā stāv kaudzē arī zāģe.Nekas nekur nav jāstaipa.

piekrītu

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , vikvaktors teica:

vai tad mūsdienās vairs tinumu slēgumu neviens trīsfāzu motoram nevar pamainīt, lai palaistu vienfāzu tīklā?

Vienai fāzei būs kādi 20A.  Jācer tad vēl, ka C līkne. Tas nozīmē, ka malkas zāģēšanas laikā neko citu mājā darbināt nevarēs. Labākā gadījumā tie būs kādi 4kW. Tā pašvaki būs tik vai tā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Un, ja jau parasts rokas ripzāģis (kam arī ir 2.2kW) gandrīz ģībst pie kādiem 5cm, tad kur tad malku 10cm . Ja nu vienīgi svaiga, slapja varētu vieglāk zāģēties.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , alusbundza teica:

piekrītu

par 100 %. Man ir 2 huši, gan elektriskais, gan benzīnieks. Ja vienu dēli pārzāgēt, kas tur, pāris grami bendžas. Ja sētā stāv  lielāka kaudze ar "dēļiem", ņemu elektrisko, uz mežu gan to ķēmu neaizstiepsi, pat ja tesla būtu no jauna izgudrota.

Autoram: par malkas zāģiem ir vesela kaudze likumu: ripas diametrs, motora jauda, skriemeļu (ja siksnas piedziņa) izmērs utt. 

Mans nelaiķa sencis bij profs par visu šito, es tik tāds mazs meža dīvainīts  :)

Labots - aoma
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ju teica:

Vienai fāzei būs kādi 20A.  Jācer tad vēl, ka C līkne. Tas nozīmē, ka malkas zāģēšanas laikā neko citu mājā darbināt nevarēs. Labākā gadījumā tie būs kādi 4kW. Tā pašvaki būs tik vai tā.

Ja tīkls atļauj, tad max var uzlikt 40A automātu uz vienu fāzi. Vairāk nekādā gadījumā nedos pieslēgumu uz 1F. Pats sev tādu pieslēgumu esmu realizējis.

Labots - energys
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Uz ripzāģa mazus baļķus ir kudiš ātrāk un ērtāk sazāģēt. Bet 2.2 kw - tas nav nopietni. 

Tagad ir impulsu frekvences pārveidotāji, kas no 1f taisa 3 un pie tam bonusā maina frekvenci un līdz ar to motora apgriezienus. Bet nepietiks tīkla jaudas vienai fāzei mājas pieslēgumam....  Un lēti viņi nav.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Papīreni vieglāk būs sazāģēt ar ķēdes zāģi, ja mājās nav 3f španungs.

Un nav jācilā baļķi. Muguru šrotā nenopirksi.

Paskaties elektriskos ķēdes zāģi ar ko zāģēt mājās, lai nav jādeldē benzīnieku

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pareizi, šeit biedri raksta...

Ja malkas ripzāģis, tad tam jābūt arī riktīgi izgatavotam...

Izturīgs rāmis, pats viegli pārvietojams, sile ne īsāka par 1,5m,  dzinējs >= 4kW, atbilstoši apgr./ diametrs utml.

Zinu, jo man tāds godam kalpo n gadus un pat vienam ar to sazāģēt 3m malku 4 pagalēs, nav problēmu...

Nekas tur nav jāstaipa, smagākus stumbrus vienkārši uzkantē, jo sile izturīga...

Protams, resnākie koki tiek sazāģēti ar el. ķēdes zāģi...

Taču katram savs, jo tāds ''riktīgs, pareizs'' malkas zāģis jau ļoti reti kuram ir...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pacel viens pats baļķi pareizi. 

Ne velti rotbandu fāzē pa 25kg, jo paredzēts, ka krāvējs īslaicīgi var celt 25kg, lai pēc tam nav jāārstē muguru.

Visi "spēkavīri" pēc 40 smērē muguru ar fastumgēliem. 

Link to comment
Share on other sites

Es tomēr esmu citos laikos uzaudzis, tā kā mēs jaunībā dragājam, tagadējie uzreiz turpat apdi rstos...?

Un tur nav nekāda sakara ar ''spēkavīriem'', bet tikai pareizi darba paņēmieni un rūdījums...

Un 3m baļķēnus, ka rakstīju, noslien uz gala un ''uzlaiž'' uz siles...

Es ciest nevaru darbus kad d irsa par galvu jātur augstāk, un ne jau tāpēc mūsu senči piecēlās uz divām kājām, lai ''rāpus'' atkal atgrieztos...

Un malkas kaudzei ātri pienāk apakšējā kārta, bet ar ripzāģi tikai reizi jāpaliecās...

Taču katram savs, kā jau rakstīju un es jau arī sen neesmu puika?...

Un vispārm, pēdējos gados laika arī pašam pamaz un vietējie ''dzērāji'' pie manis labprāt dodās pavasarī palīdzēt, jo zin ka neesmu skops?...

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , vikvaktors teica:

savulaik 2,2 kw ripzāģi sev galdā ieliku... oriģinālā ripiņa 185 mm..  50 mm blankas jau ar dievvārdu palīdzību nākas muļļāt...

Es 1400W ripzāģi vajadzības gadījumā laižu arī 50mm un 70mm dziļumā, nekas tur neslāpst, bet malkai varētu pietrūkt tempa.

 

Pavasarī ar sievastēvu kaudzīti jauno bērzu sazāģējām ar benzīna zāģi - izdarīt var. Ja apjomi lieli, tad manai mugurai tas nepatiktu - @jacobs minētais "ciest nevaru darbus kad d irsa par galvu jātur augstāk".

 

Autoram - varbūt kādā nomā ir pieejams kāds sakarīgs vienfāznieks?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , binary teica:

Es 1400W ripzāģi vajadzības gadījumā laižu arī 50mm un 70mm dziļumā,

palaist jau var, tikai cik ātri ies uz priekšu?

pirms 11 stundām , energys teica:

Ja tīkls atļauj, tad max var uzlikt 40A automātu uz vienu fāzi.

Cik man zināms, tas nav īsti legāli. Un tur pat nav tik daudz tīkla spējas jāskatās, jo parasti ir pat lielāka rezerve, bet esošā noslodze uz katru fāzi tajā tīklā.

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu kas par smagumu ir celt līdz 10cm diametra 3m sprunguļus? Vot locīšās ar zāģi katra sērkociņa dēļ, gan nav diezko laba mugurai. Laikam jau uz priekšdienām jādomā par trīs fāzēm, un jāpērk kārtīgs krievu laiku ripzāģis. Kā ir reāli ar tām trīs fāzēm, rēķins ir lielāks? Es pēc viņu kalkulatora pētiju, it kā tas pats, kas ar vienu fāzi. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Maris77 teica:

Laikam jau uz priekšdienām jādomā par trīs fāzēm, un jāpērk kārtīgs krievu laiku ripzāģis.

Tieši tā. Vai arī uzbūvēt pašam, ja rocība atļauj..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Maris77 teica:

Kā ir reāli ar tām trīs fāzēm, rēķins ir lielāks?

Nē, ''mazāks'', jo tā radīsies iespēja ko vairāk pašam un citiem 

tavās mājās paveikt, nopelnīt....☺️

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , ju teica:

Cik man zināms, tas nav īsti legāli. Un tur pat nav tik daudz tīkla spējas jāskatās, jo parasti ir pat lielāka rezerve, bet esošā noslodze uz katru fāzi tajā tīklā.

Tas ir legāli. Protams, jautājums vai to jebkurā vietā var iedot (vai tīkls ļauj). Kad nomainīju gāzes plīti uz elektrisko + veļas žāvētājs utt, tad šādu pieslēgumu arī pieteicu un realizēju. Bet, tas ir daudzdzīvokļu mājā ar jauniem stāvvadiem un mans pieslēgums baigo nesimetriju uz visu maju neradīs :) Laukos gan tā varētu būt problēma.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Ja nav trīs fāzu, bet ir kāds traktorveidīgs transporta līdzeklis, vēl ir variants pieķīķerēt ripzāģi pie traktora jūgvārpstas.

Link to comment
Share on other sites

Ļoti daudz jaudas var ietaupīt uz pareizu ripzāģa ripu. Ne jau katra derēs malkas zāģēšanai. Lielākā daļa mūsdienās nopērk ripu ar uzkausētajām cietkausējuma plāksnītēm. Tāda ripa sevi attaisno tikai naglainu dēļu zāgēšanā, bet parastā kokā iet smagi. Malkas zāģēšanai vajadzīga ne visai bieza ripa ar zobiem zāģēšanai šķērsvirzienā. Tad zāģis griež viegli un darbs nav mokas. Protams arī pareizi izasināta, kas mūsdienās jau kļuvusi par problēmu.

Link to comment
Share on other sites

Visu mūžu esmu malku zāģējis un izmēģinājis visus te pieminētos variantus, pat šādu kronšteinu uztaisīju 

Nav slikts verķis, bet ar ripsāģi process notiek ātrāk. Skaidrs, ka resnus kous nevajag cilāt, muguru bendēt un zāģēt ar motorzāģi vietā, kur tas stāv. Problēma ir ar ''zīmuļiem'', kurus ar motorzāgi vienam pašam zaāģēt nu ļoti grūti. Ja ir otrs cilvēks, kurš kokus pietur un padod, tad cita lieta. Vienam pašam visātrāk zāģēt ar ripzāģi. Vēl krievulaikos lauku mājā bija tikai viena fāze ar sešpadsmit kvadrātu gaisvadu līniju. Toreiz nekādu pieslēgumu strāvu nebija. Liec cik gribi ampērīgus korķus. Precīzāk gan uzlāpi korķi ar kādu drāti gribi. Tad nu vietējais spečuks pārtina no trīsfāzu motora vienfāzu monstru. Palaist to bija pagrūti, 16A sita laukā momentāli, bet kautkā jau iegriezās un savu veida mīksto staru deva gaisvadu līnija, jo mājā, pie palaišanas strāvas, gaisma palika tumša. Kad motors ieskrējās, tad tīri ņipri zāģēja arī resnus kokus, bet protams, ne jau kā ar traktoru, kurš jebkura resnuma pagali sekundēs nozāģēja izspļaujot tikai melnu dūmu no izpūtēja. Ļoti svarīgi bija regulāri uzasināt zāģa ripu, jo ar asu zāģi cita aršana. Ja kas, man tas viefāzu mutors ir saglabājies un varu to par simbolisu metāllūžņu naudu notirgot. Vienkaŗši žēl mest laukā kaut cieņas pēc, jo stipri atviegloja manu dzīvi jaunībā.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tagad tirgū pieejami benzīna motori. 6zs, tas ir 4kW ap 120-150EUR, ja ņem ar rezervi - 10zs - 7.5kW - kādi 250 EUR. Ja patīk ķimerēties, ir taču visādi lietoti auto motori. Darbina uz kādu 1/5 jaudas. Jāpiemeklē siksnas, pārvadi un viss. Reizi gadā 3-4 dienas dažas stundas tas agregāts tādā režīmā strādās desmitiem gadu. Pie viena var uztaisīt kombināciju ar dārza traktoru, sniega šķūri un zāles pļāvēju.

https://www.ss.lv/lv/transport/spare-parts/

http://veikals.provento.lv/index.php?route=product/category&path=130

Ja noteikti gribas paņemt enerģiju no tās vienas fāzes, tad vajag kaut kādu enerģijas uzkrāšanu.

2 kilovati tomēr ir par maz. 

Te ir visādi varianti malkas zāģim https://www.youtube.com/results?search_query=diy+saw+for+firewood

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimond, beidz, neticu, ka šitos palagus un arī linkus kāds lasa. Ja nu vienīgi tautas apdolbītākā daļa, aļa, kas balsoja par Kaimiņu un Gobzemu.

Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Tādi, kam vajag, lai visu ar karoti iebaro un viņu vietā visu izdara, tādi tiešām nelasa. Tādi pirž dīvānā un gaida, kad visu uz paplātes pasniegs un ja nepasniedz, tad sūdzas forumā, cik valdība slikta un visapkārt tikai muļķi.

Link to comment
Share on other sites

ar ripzāģi tas pasākums tomēr iet ātrāk jo saubos ka tu ar husi sazāģēsi atrak kaudzi ka ar ripzāģi kaimiņš jau 3 gadu sev malku zāģē ar ripzāģi 12 kubus savīlējām pa 3 stundām ar visām pipauzēm 

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 9 minūtēm , snukurins teica:

čupā tak koki nav pie zemes

jā, tā čupa gaisā karājas, apm. 1.2 m no zemes

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vienkāršāk ir nedarīt neko, un gaidīt kamēr pašvaldība kaut ko piemetīs.

 

Par tēmu runājot, atceros, ka taisot jaunu zāģi, bij svarīgi, kādā leņķī atrodas "sile", lai pati stumtos klāt ripai, un drīzāk nāktos piebremzēt, nevis stumt.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , snukurins teica:

Nez,esmu zāģējis tikai viens,īpašu problēmu neredzu.Piespiež ar kāju un zāģē.Tiesa gan ka tiecākus par kādiem 5cm nav nācies zāģēt.Tievākus žagarus neesmu redzējis ka kāds lietotu kā malku.No gatera tās atzāģu skaidas nav malka.Vienreiz paņēmu un sapratu ka nu i napig.Tas gan ir pretīgi zāģēt piedevām krāsnij noteikti tādas neder.

Taisīšu steķi, krāmēšu un zāģēšu. Šoreiz ir tiešām daudz tievu, jo kā jau iepriekš teicu, tika jaunaudze kopta. Resnākie aizgāja tarņikā. Palika, kas palika. 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , energys teica:

Bet, tas ir daudzdzīvokļu mājā ar jauniem stāvvadiem un mans pieslēgums baigo nesimetriju uz visu maju neradīs

Uz vienu fāzi tā mājā ir vieglāk to slodzi arī pa fāzēm sadalīt, un ja vēl svaigi vadi, tad jau OK. Pie tam, Sadales tīklam bijis nebijis, kas tur iekšā mājas tīklā notiek, tāpēc jau arī iedod.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , snukurins teica:

kamēr vienu stiep uz ripzāģi tikmēr tas jau ar benzīnieku ir sazāģēts

Ja vienam pašam jažāģē ''zīmuļi'', tad ar ripzāģi noteikti ātrāk un normālā situācija kokus nokrauj pa rokai pie ripzāģa. Nekur nekas nav jaštiepj. Var protams taisīt steķi, bet es esmu vienkaŗši zemē nometis resnāku baļķēnu, gar malām sadzen mietiņus un starp tiem met iekšā tievos kokus. Tad zāģejot motorzāģa ķede nekad netiek līdz zemei. Kamēr krauj  un čakarējas ar motorzāģi, viss jau ar ripzāģi sazāģēts. Katram darbam vajag savu instrumentu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Man ir 3F/16A. Iztikt  var, ripzāģim pietiek. Tomēr pa laikam izbliež. Gribētos vairāk,

Link to comment
Share on other sites

Ripzāģis sākas no vismaz metru ripas un 4 kilovatu elektromotora, visi mazākie s*di ir tikai zēmeri.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bet topiks un TSa jautājums nav jau par tevi un ko un kā tu proti. Jeb tu piedāvājies aizbraukt un TSam sazāģēt to malku?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , Maris77 teica:

Mājas vajadzībām ar 3f / 16A pietiek , piemēram tam pašam ripzāģim? 

viss jau no konkrētā zāģa jaudas atkarīgs.

pa 3x16A 400V būtu jāvar palaist vismaz 10kW..

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...