Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Laxe
pirms 4 stundām , Aigars teica:

PSRS laikā bija mērķis radīt no visām PSRS tautām viendabīgu krievvalodīgu cilvēku masu. Daudz krievu inteliģentu aizgāja bojā visādos "lāģēros". Piemēram kā Baltās–Baltijas jūras kanāls, kur ieslodzītos ziemā izmeta bez pajumtes un normāliem darbarīkiem un vajadzēja cietā Karēlijas klintī cirst kanālu. Kad skatījos  video par to, tad tas nebija ar prātu aptverams. Ja krieviem arī bija kāda kultūra, tad tā tika veiksmīgi boļševiku iznīcināta. Ja paskatās uz pirmsrevolūcijas koka mājām Krievijā, tad ļoti raksturīga detaļa ap logiem uz durvīm izgriezti ornamenti. Tas tomēr liecina par zināmu kultūru. Par padomju laika daudzdzīvokļu māju koka elementu apstrādes kultūru nav jāstāsta.

 

Tas pats ko Žīdi dara ar Eiropas savienību un Amēriku.

Nesanāca ar Pidorusiju, tagad meģina citur.

Link to comment
Share on other sites

jacobs
Pirms 5 minūtēm , Laxe teica:

Žīdi dara ar Eiropas savienību un Amēriku.

Tas no tās pašas dziesmas: ''Jesļi v uņitaze ņet vodi, značit vodu vipiļi židi''?😀

Link to comment
Share on other sites

Aigars
Pirms 17 minūtēm , Laxe teica:

Tas pats

Kāpēc tad pie "apsolītās" zemes robežām nav kārtība?

Link to comment
Share on other sites

msp
Pirms 11 minūtēm , Jurkins teica:

Mēs no viņiem daudz varētu pamācīties

 

Arī normāls soms vai zviedrs to uzskata par goda lietu!

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
pirms 2 stundām , msp teica:

Arī normāls soms vai zviedrs to uzskata par goda lietu!

Nu es nesaku, ka tā nav, bet pārbaudīt šiem to par laimi nav nācies pēdējos... cik (?) gadus. 1939. gadā tā bija. Pa to laiku ir daudz ūdens aiztecējis.

Bet Izraēla ir acu priekšā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 4 stundām , e = d teica:

Šīferim uz ceļa arī nav nekādas vainas

Ja pa virsu ieklāj asfaltu, varbūt. Bet procesā tāpat lūzīs, un šķiedras lidos. 

Un vējš putekļus ujjjj ku tālu nēsā.

Piemērs? Man ir alerģija pret alkšņu putekšņiem. Šogad sākās, kad mums vēl bija mīnusi - a Polijā plusi...

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Gan jau mani sniegpārsliņas centīsies nospārdīt 🤣. Man un tiem delveriem, kas auga kopā ar mani, jau sen bija jābūt krematorijas pacientu sarakstā. Viena no mīļākajām nodarbēm bija ugunskurā "spridzināt" šīferi. Un cik vecu šīferu tika sadauzīts tāpat. Vairāk nekā indigo paaudze savā mūžā ir vispār redzējusi.

Kuš! Pilnīgi noteikti tās azbesta šķiedras nav nekas veselīgs. Bet šitā huiņa, kas tagad notiek, līdzinās cīņai pret globālo sasilšanu vai par LGBT tiesībām. Vecā šīfera utilizēšanas oficiālais process ir kaut kāds ierēdņu un citu iesaistīto personu bezjēdzīgās eksistēšanas attaisnošanas meistarstiķis.

 

p.s. nekā personīga, tas ir mans personīgais viedoklis 😉

Labots - Jurkins
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Vispār Masks beidzot uzšāvis savu stāršipu gaisā. Viss līdz galam laikam nav nogājis gludi. Bet viss ir labi - tuvējā kosmosa piemēslošanas strauja paātrināšanās tiek nedaudz atlikta.

Link to comment
Share on other sites

Racer
Pirms 44 minūtēm , versatile teica:
pirms 5 stundām , e = d teica:

Šīferim uz ceļa arī nav nekādas vainas

Ja pa virsu ieklāj asfaltu, varbūt

Tas tak sarkasms bij. 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

@Racer, neņem pierē! Sniegpārsliņām šīferis aprakts dienvidu puslodē pie Magelāna jūras šauruma noteikti ilgtermiņā radīs prostatas vēzi.

Labots - Jurkins
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

binary
pirms 1 stundas , Jurkins teica:

Viena no mīļākajām nodarbēm bija ugunskurā "spridzināt" šīferi. Un cik vecu šīferu tika sadauzīts tāpat. Vairāk nekā indigo paaudze savā mūžā ir vispār redzējusi.

Nu un ko tu ar to gribēji pateikt? To, ka pa retam īslaicīgi *varbūt* varēji paelpot azbesta devu, kas *mazliet* pārsniedz "fona līmeni"?

 

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

šīferis aprakts dienvidu puslodē pie Magelāna jūras šauruma

Parasti jau aprok savā/kaimiņu piebraucamajā ceļā - ikurāt tajā, par kura putekļiem pēc tam lamājas (viss auto netīrs, tāpat arī logi).

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Just now, binary teica:

To, ka pa retam īslaicīgi *varbūt* varēji paelpot azbesta devu, kas *mazliet* pārsniedz "fona līmeni"?

Nu un kur tad ir problēma? Tev visi apkārtnes ceļi ar azbestu nobērti? Vai speciāli kaimiņš kafijas dzirnaviņās maļ un pūš ar fēnu virsū no krūmiem?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Vai speciāli kaimiņš kafijas dzirnaviņās maļ un pūš ar fēnu virsū no krūmiem?

Vasaras sausajos periodos, kad mašīnas brauc pa azbesta nobērtu ceļu, tad neveidojas milzīgi putekļu mākoņi?

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Nē, nu :fool: ... tātad eksistē tikai divas galējības? Nobērt ar azbestu ceļu vai izlikties, ka šis ir 58 reizes bīstamāks par U235.

Nav ienācis prātā, ka patiesība ir kaut kur pa vidu.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Nenu esot jau tādi kas to azbestu uz sviestmaizēm var smērēt un nekādas vainas (līdz pēkšņi atstiepj kājas) un esot tādi, kam pat mazas devas jau rada problēmas.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Nu esot arī tādi, kam ir veģetatīvā distonija.

Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

tātad eksistē tikai divas galējības? Nobērt ar azbestu ceļu vai izlikties, ka šis ir 58 reizes bīstamāks par U235.

Runa taču ir konkrēti par ceļa nobēršanas galējību. Un tā galējība ir bieži piekopta prakse. Ja tu ņirgājies par cilvēkiem, kuriem nepatīk tāda prakse, tad atbildi konkrēti uz manis iepriekšuzdoto jautājumu: "Vasaras sausajos periodos, kad mašīnas brauc pa azbesta nobērtu ceļu, tad neveidojas milzīgi putekļu mākoņi?"
 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Es ne par vienu neņirgājos. Ja kāds ber azbestu uz ceļa, tad viņš ir stulbs un vislabākais būtu pēc iespējas agrāk tādu ar kobalta lielgabalu nosteralizēt, lai nerada tikpat intelektuālus pēcnācējus. Bet tas legālais šīfera likvidēšanas process... nu attiecībā uz ierēdņiem prasās iepriekšminētais process.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Bet tas legālais šīfera likvidēšanas process... nu attiecībā uz ierēdņiem prasās iepriekšminētais process.

Likvidēšanas process tiešām būtu jāuzlabo. Jāpadara lētāks. Tagad pat būvgružu konteineri ir tik dārgi, ka meži visdrīzāk cieš.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Tak gan par parastajiem būvgružiem gan, piemēram, par minētajām vecajām lapām ir tieši tas pats.

Link to comment
Share on other sites

M_J
pirms 3 stundām , Jurkins teica:

Man un tiem delveriem, kas auga kopā ar mani, jau sen bija jābūt krematorijas pacientu sarakstā.

Arī. Studiju laikā pa sestdienām/svētdienām, lai piepelnītos, likām vienā kolhozā šīfera jumtus. Cik loksnes nav piezāģētas, lai derētu īstajā vietā. Bez kādiem respiratoriem.  

Link to comment
Share on other sites

Edis7
pirms 18 stundām , Mielestapa teica:

ka X stundā varēs konfiscēt visu īpašumu, tātad arī tankus krieviņiem varēs atņemt.

vatņikiem tas nebūs X stundas biedēklis. orku vatņikiem ar =140M iemītnieku

kopējā masā, no kur iem piem. 10% rekrutēti karam no krievijas reģioniem, pie #irsas jēdziens >>varēs atņemt<<.

pirms 18 stundām , Mielestapa teica:

ka X stundā varēs konfiscēt visu īpašumu, tātad arī tankus krieviņiem varēs atņemt.

vatņikiem tas nebūs X stundas biedēklis. orku vatņikiem ar =140M iemītnieku

kopējā masā, no kur iem piem. 10% rekrutēti karam no krievijas reģioniem, pie #irsas jēdziens >>varēs atņemt<<.

Link to comment
Share on other sites

Edis7
pirms 18 stundām , Stasss teica:

Un tad ir vēl viena likumsakarība - šie īdētāji par neizdevušos valsti, drausmīgo valdību (kura mums jau esot 30 gadus, jo lai kas nāktu, visi ir slikti), ir tie, kuriem pašiem tā dzīvīte tāda neizdevusies. Palūkojieties kaut vai uz savu paziņu loku, pamanīsiet..

Likumsakarība,  Un tālāk?   Mans pilsoniskais pienākums ir aizrādīt ,ja tautas kalpi "liiki sāk stūrēt" es peņemu,katram pilsonim ir viedoklis ,kuru viņš var izteikt publiski par nejēdzībām valsts pārvaldē. 

Link to comment
Share on other sites

Edis7
pirms 18 stundām , Racer teica:

Ko tu tur puksti? Pats uz sevi? Tev bija visas iespējas pašam celt ar iespējām darboties valsts pārvaldē, vai kaut vai ar savu balsi vēlēšanās! Īgņa... 😛 

īgņa ir tas kas ar visu samierinās. Man ir nesabojāta domāšana attiecībā no valsts pārvaldes ierēdņu   ,, loģikas un viņu lēmumiem,, bet lai kritizētu stulbumu nebūt nav nepieciešams nodarboties valsts pārvaldē. Es pieņemu,-tas degradē, ja velti sevi birokrātijas mašīnā,kā skrūvīte bez domāšanas.

Link to comment
Share on other sites

Racer
pirms 18 stundām , TOoMoOT teica:

@Racer grāmatu plauktā ir skaidrojošā vārdnīca, kurā rakstīts:
"Debates - Savstarpēja manipulatīva demagoģija."

Nav ne mazākās nojausmas kas tā par grāmatu (ja nu kas ir arī tezaurs.lv utt.) un kāpēc izvēlējies šeit esošo domu apmaiņu saukt par debatēm (kas manuprāt nav īsti atbilstošs termins) , nevis, piemēram, diskusiju, bet po... Gan jau dialektika arī nav svešs jēdziens, ne? 

 

Man piezīme pēc būtības bija par ko citu - lai aizstāvētu savu ideju par veicamajām izmaiņām ir jābūt argumentiem par to kādi būs ieguvumi un iespējamā negatīvā ietekme. Tad par to var spriest kopā gan ar idejas aizstāvjiem, gan pretiniekiem un izvērtēt ieguvumus/zaudējumus. Piesaukt to, ka kādreiz tualetes bija ārā, zirgi paliks un automašīnas nepatiks, vai cilvēki baidījās no uguns utt., vienkārši liecina par argumentācijas trūkumu savas idejas aizstāvēšanai un tāpēc tā ir demagoģija... ;) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Pirms 5 minūtēm , Racer teica:

Nav ne mazākās nojausmas kas tā par grāmatu

Fiktīva grāmata, pašizdomāta grāmata, kas palīdzēja izteikt manu domu.
 

Pirms 7 minūtēm , Racer teica:

kāpēc izvēlējies šeit esošo domu apmaiņu saukt par debatēm

image.thumb.png.88ead5c62e24ed7b3c9c12e453f95e55.png

Man liekās OK

 

Pirms 8 minūtēm , Racer teica:

Gan jau dialektika arī nav svešs jēdziens, ne? 

ir svešs, bet paldies, ka iepazīstināji

 

Pirms 8 minūtēm , Racer teica:

lai aizstāvētu savu ideju par veicamajām izmaiņām ir jābūt argumentiem

Es neesmu visus komentārus jūsu diskusijā izlasījis, tāpēc iespējams neesmu objektīvs, bet man liekās, ka par lapu dedzināšanu visi argumenti jau tika aizvakar izteikti? Ja diskusija turpinās pēc argumentācijas, tad protams vietā nāk izklaidējošākas lietas kā pārspīlēti tualēsu salīdzinājumi un pārspīlēta šilte "manipulatīvs demagogs" :D Nu ko, es gribēju pievienoties stilīgo puišu bariņam un apmeloju tavu grāmatu plauktu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 10 stundām , Jurkins teica:

58 reizes bīstamāks par U235.

Vispār, azbests uz kaimiņu ceļa ir vēl vairāk bīstamāks par U235, kura kaimiņam nav.

Pirms 31 minūtēm , Racer teica:

lai aizstāvētu savu ideju par veicamajām izmaiņām ir jābūt argumentiem par to kādi būs ieguvumi un iespējamā negatīvā ietekme

Baigi labā ideja! Ja tik vēl uz cilvēkiem argumenti strādātu.
Pats biju mājas kopsapulcē, kur babuļas: "silķinat? mņe ņe nada! ņe budu kreģit braķ! dļa majei žizņi hvaķit".

Nu, ko lai saka - kad kara dēļ siltuma rēķini aizgāja kosmosā, vispār ne kapeiku to babuļu nebija žēl.

Link to comment
Share on other sites

versatile
(labots)
pirms 8 stundām , jacobs teica:

Strādādams jaunībā kaitīgajās ražotnēs, kur veči gāja pensijā no 50 un sievietes no 45 gadiem, tā aŗi atceros, tikai vienu profesionālās saslimšanas gadījumu.

Jo, protams, veči 2x gadā gāja pie ģimenes ārsta uz pārbaudēm, bija pieejama tāda pati diagnostikas aparatūra kā tagad, utt. Nomira, un nomira, kāda starpība no kā, tajā laikā. Dzēra un dabūja aknu cirozi - a tas jau nekas, ka tās aknas tos kaitīgos materiālus filtrēdamas bija nojātas varbūt x reižu vairāk, kā tikai no alko.

Nesaku, ka visi, kas pieskārušies kaut kam kaitīgam tūlīt bojā aizies, bet pat jurkinam būtu jāsaprot, ka bērnībā paspridzināt šīferi pāris vasaras dienas, un konstanti elpot visuresosšus putekļus no piebraucamā ceļa ir 2 galīgi dažādas lietas.
Te bija diskusija par skaņotājiem - nu vot, no viena skaļa konča galīgi kurls nepaliksi, bet tiem, kam nepatīk skaļums, rādīt skaņotāju un teikt - "tu ir indigo, šamais visu mūžu šitai troksnī un nekas, dzīvs" ar nav pareizi - jo tāpēc jau griež tik skaļi, ka kurls.

Esmu bijis Černobiļā, stāvējis blakus tam kausam, ar kuru grafītu no jumta grāba - kādu minūti, divas. Bet mani daudz vairāk satrauktu, ja Rīgā radiācijas fons palielinātos kaut tikai 5x, bet paliktu tāds konstanti. Ietekmi veido deva*ekspozīcijas laiks. Viens bez otra ir nekaitīgs.

Labots - versatile
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Aigars

Neatceros, kad parādījās pirmās ziņas, ka azbests ir kaitīgs, laikam 90-gadu sākumā. Pirms tam tika novēroti sildītāji, kuriem spirāles aptītas ar azbestu, gludinamie dēļi, kuriem gludekļa paliknis bija no azbesta. It sevišķi labs bija gludekļa paliknis. Atceros biju ciemos, tur saimnieks gludināja kreklu. Paliknis bija tādā pussabrukšanas stadijā. Es aizrādīju, ka azbests kaitīgs. Tas uzpūta uz palikņa un azbesta daļiņas aizlidoja pa gaisu.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 16 minūtēm , versatile teica:

konstanti elpot visuresosšus putekļus no piebraucamā ceļa ir 2 galīgi dažādas lietas.

Es augstāk skaidri un gaiši izskaidroju savu viedokli. Tev patīk pakasīties. Ok. Vēlreiz mēģinu...

Tas idiots, kurš ber azbestu uz ceļa, ir utilizējams (nu jā, nedemokrātiski un kur vēl cilvēktiesības... tikai mans viedoklis😉), bet sataisīt tādu jezgu ar to šausmīgi kaitīgā azbesta šausmīgi darb/laik/līdzekļietilpīgo un šausmīgi sarežģīto utilizāciju ir jābūt izcili talantīgam efektīvajam managerim ar specializāciju naudas plūsmu apsaimniekošanā ar mērķi uz procesu nevis uz rezultātu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Jā, esmu pats gana daudz juvelierizstrādājumu lodējis uz ar azbestu apklāta šamota ķieģeļa. Kamēr nekustina un šķiedras nenonāk gaisā, kaitīguma risks gana neliels. Kā mums teica tas pats Černobiļas pavadonis, īsajā drošības insturkcijā - Pripjatā kāpņutelpās margas nelaiziet.

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Vēlreiz mēģinu

Vai tad es strīdos, ka utilizācijas process ir debils un nav uz rezultātu vērsts?

Pats kaut ko izdomā un man pārmet. Nē, nu, efektīvs pracess.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

oxygen
(labots)

Ar to azbestu ir interesanti: ir kaut kādi pētījumi, kad tiem kas darbojās ar azbestu, varbūtība saslimt ar plaušu vēzi, pieaug 1,5 reize, BET ja tas pats cilvēks smēķē , tad ta varbūtība pieaugot 100x (!). Bet ej nu atrod ''īstu veci'' kurš nesmēķē...

 Starp citu, tiem kas nestrādājot ar azbestu, bet smēķējot, tā vēža iespējamība  pieaugot 10x . Tā ka paši varat secināt kas būtu jāaizliedz vispirms nevis nu tik jāplēš nost mājam šifera jumti.

 Es  tas pāris loksnes šifera, kas mētājas fazendā, vienkārši apraku kāda metra dziļumā. '' Kas no zemes nācis , tas''. Izmantot ka beramo materiālu uz ceļa nu gan nav prata darbs, kaut , man kā nesmēķetājam...

 

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

jacobs

Man vēl rezervē mājās stāv beramā azbesta maisa gals un kāds izolācijas un blīvslēgu striķis tāpat. Varu iedot kādam ''pagaršot''.😀Atceros gadus 30 atpakaļ, kad ar zviedriem rekonstruējam

kalti, jaunie uzreiz pamuka ārā uzpīpēt, zelēt savu tabaku, kad sākam azbesta izolāciju dīrāt nost. Bet viņu meistars, padzīvojis zviedru onkulis, tikai nosmēja un elļainās rokas tajā vatē noslaucīja.☺️

Link to comment
Share on other sites

versatile

Jā, mums bija arī pažarnieki, kas pacēlāja drošības instrukciju un deklarēto kravnesību par blēņām uzskatīja, un vēl visādi varoņi. Īsti veči, ne tur kaut kādi mīkstie.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

M_J
Pirms 11 minūtēm , versatile teica:

Jā, mums bija arī pažarnieki, kas pacēlāja drošības instrukciju un deklarēto kravnesību par blēņām uzskatīja, un vēl visādi varoņi. Īsti veči, ne tur kaut kādi mīkstie.

 Un bija birokrāti, kas visus "Maximas" būvkonstrukciju aprēķinus par skaidru patiesību pieņēma, visus papīrus perakstīja. Un bija celtnieki, kas visiem tiem papīriem noticēja, bēra tik zemi virsū un vēl pieblietēja. Kaut kā nevienam prātā neienāca, ka papīros var sarakstīt arī muļķības.

Link to comment
Share on other sites

versatile
(labots)

Nu ja, īsti veči visās vietās. Viens vecis paļāvās, ka otrs pareizi sarēķinājis, trešais vecis zināja, ka visur tak vēl rezervi ieliek, un tā tālāk.

A vēl vienam vecim kopni bija grūti no angāra līdz objektam aizvest, tāpēc sataisīja div daļās. Nu kas tad tur notiks, citur stāv, te ar stāvēs, atradušies te gudrinieki. Kuram normālam cilvēkam tik garu vajag?

Labots - versatile
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...