Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

raiviic
(labots)
pirms 2 stundām , Jurkins teica:

vēl izglītotiem inteliģentiem derētu zināt, ka bez vārda "pali" ir arī vārds "plūdi".

Pirms ko raksti, vajadzētu tomēr zināt, ka latviešu valodā ar vārdu "pali" apzīmē tekošu ūdeņu (upju, strautu) nedarbus pavasarī, bet plūdi ir pavisam kas cits - paaugstināts ūdens līmenis ūdenskrātuvēs (dīķi, ezeri u.t.t.), applūduši lauki, pļavas, mājas. 

 Jā, plūdus var izraisīt pali, bet ne tikai - kaut vai pilsētā plīsusi ūdensvada caurule, bet plūdi un pali tomēr ir divas dažādas situācijas.

  Tiešām neesi pamanījis, ka latviešu literārajā valodā ir jēdziens "pavasara pali", bet nekur nav redzēts "pavasara plūdi" - ja nu vienīgi kāds efektīvais skribents tā uzrakstījis.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 10 minūtēm , raiviic teica:

Tiešām neesi pamanījis, ka latviešu literārajā valodā

Ko es neesmu pamanījis, ir ka jebkurā literārajā valodā (iespējams, izņemot krievu un korejiešu valodas) būtu atļauto un auzliegto jēdzienu saraksts.

image.png.d8569d4a5ef4c2770e5faa7c2f016c57.png

Ļoti specifisks apzīmējums, ne? Pēc Tavas loģikas ir arī "rudens pali", "ūdensvada pali" un kas tik ne vēl.

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
Pirms 47 minūtēm , raiviic teica:

Pirms ko raksti

Pļa, kārklu inteliģent, nu davai sacentīsimies, kurš burtu "p" kaligrāfiskāk uzrakstīs.

https://skrivanek.lv/pali-pret-pludi/

 

Vai tik neesi advokāts 🤣, nu jurists toč.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
1 stundu atpakaļ, maize teica:

Tur plūdi ir bijuši vienmēr

Pali! Un kā jau @jacobs minēja, cilvēkiem patīk dzīvot pie ūdeņiem. Un tie, kuri dzīvoja palienēs, loģiski ka applūda.

 

Vecmamma dzīvoja ~100m no Daugavas. Māja celta ~1860.gadu. Otrā dzīvoklī 70-tajos dzīvoja tantiņa tuvu pie 100, visu mūžu tajā mājā. Pat 1931.gada plūdos nebija ūdens istabā. Bet 1981. gadā bija ~1m, 1983.gadā ~20cm. Pagājušogad arī būtu bijis (ja māja vēl būtu), bet šogad stabili nē.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 17 minūtēm , Jurkins teica:

Un tie, kuri dzīvoja palienēs, loģiski ka applūda.

Jā, Egil, kas dzīvo palienēs, tie applūst, bet tie, kas nedzīvo palienēs, tie neapplūst.

Link to comment
Share on other sites

atkarigais
pirms 3 stundām , Raimonds1 teica:

...........Pasūta metālistiem speciālo ledlauzi "JURKINS" Kā sākas atkušņi un ledus paliek plānāks, tā "JURKINS" samaitā makšķerniekiem pēdējo ledu, uz kā uzlīst un ielūst. Normāla štelle.

........

Tak savulaik Pļaviņas bija uzmeistarojuši Leduszāģi "Marta" :D

Vari iegūglēt un padomāt - cik liela jēga no viņa bija.

Link to comment
Share on other sites

zeds
(labots)
pirms 4 stundām , binary teica:

Tiešām vairākus simtus gadu pirms HES būvniecības tās teritorijas, kas šajā gadsimtā mēdz applūst, ne reizi nepiedzīvoja plūdus?

🤣 Krasti tur izskatījās apmēram šādi, jā tur nebija plūdu. Staburadzi atceries? 

Lorelejas jeb Nāru klints ... Autors: Naffy Daugavas senleja pirms Pļaviņu HES.

Labots - zeds
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

e = d

Kāda šitam jūsu bazaram jēga? Neviens tos hesus pāris applūdušu pagalmu dēļ nost nejauks.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Pasaulē vispār nekam nav jēgas. Vari mierīgi iet un nosist sevi ar tabureti.😁

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Laxe
(labots)
pirms 1 stundas , zeds teica:

🤣 Krasti tur izskatījās apmēram šādi, jā tur nebija plūdu. Staburadzi atceries? 

Lorelejas jeb Nāru klints ... Autors: Naffy Daugavas senleja pirms Pļaviņu HES.

 

Lielākā daļa mājas tur ir pēc 60s taisītas ko redzam aplūdušas.

 

Šī nav nekāda dabas stihija. ja katru gadu draud plūdi un tu taisi mājas tādā zonā tad tas viss ir uz tevis paša.

 

Vajadzētu iekasēt no tiem īpašniekiem naudu par visām izmaksām kas tiek terētas par glābējiem/uzraugiem, norobežojumu uzlikšanām utt.

 

Tie pāris pamuļķi uz kuriem tiek tērēta mūsu nauda ir iemesls kapēc daudz kur citur trūkst.

pirms 7 stundām , zeds teica:

laxe: tas ir tikai daļēji.

Atceries ,ka daudzas mājas tur ir uzceltas pirms uzbūvēja HES un tad šādu problēmu tur nebija.

Visas Pļaviņas pastāvēja vismaz vairākus simtus gadu pirms tam.

 

 

Hesu cēla pirms 60 gadiem. ta tev 60 gadus smeļās ūdens mājā. un tu neko nēsi darijis lai to labotu, tad nu sorry. dabiskā atlase.

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

e = d
Pirms 6 minūtēm , Jurkins teica:

Vari mierīgi iet un nosist sevi ar tabureti.😁

Atturēšos. Redzu pēc tevis kas ar cilvēku notiek, ja 100 reizes mēģina un neizdodas.

Link to comment
Share on other sites

Laxe

HouseAddAboveDFE_FEMA-P-499_12-10.jpg

Jeņkos tapēc ir noteikta plūdu līmeņa zona un ja tev nav šādi upgreidota māja tad viss ir uz tevis un pat var pasludināt māju kā nedrošu dzīvot un valdība to likvidēs.


Tas ir vienīgais kā cīnīties ar pamuļķiem

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
pirms 4 stundām , e = d teica:

Redzu pēc tevis kas ar cilvēku notiek, ja 100 reizes mēģina un neizdodas.

Nu kur nu man salīdzinājumā ar tevi, tu tak mums esi advansēts korifejs. Tev noteikti izdotos.🤣

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Nupat ziņās - situācija uzlabojas.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
(labots)

Vakar bij saruna ar drošības virsnieku . Viņš jauniesaucamajiem kaut kādas nodarbības vada un kaut ko stāsta , māca . Nu lūk , uz lekcijas beigām , pēc visa stāstīta viens tautietis saka - Seržanta kungs , tas viss ir labi , bet laikam jums to vienam nāksies realizēt , jo visticamāk , ka mes būsim tālu prom no šitā visa . Uz ko no aizmugurējam rindām pieceļas viens krievu jaunēklis , un saka - Seržanta kungs , neuztraucieties , mēs būsim ar Jums !

 

Tas tā , par patriotismu .

 

P.S. Bez saubām 5. koloonnas lielums pie mums ir vājprātīgs . 

P.P.S. Paaudze kura nav PSRS pieredzējusi un nav propagandas sapista uz dzīvi skatās savādāk .

Labots - Grossmeister
Link to comment
Share on other sites

M@R$$
Pirms 9 minūtēm , Grossmeister teica:

P.S. Bez saubām 5. koloonnas lielums pie mums ir vājprātīgs . 

Viņa ir biezā slānī, un ir rajoni, kas šauj 22-23.00 uguņošanu. Un tie nav daži bezsmadzeņu indivīdi.

No viņiem arī būs jāuzmanās nākotnē, jo pie pirmiem s*diem šie galvas invalīdi pagriezīs stroķus pret mums.

Bet būsim reāli, parašaTV skaloja savu patiesību gadus ~30? Ko mēs gribam? 

Link to comment
Share on other sites

maize
pirms 22 stundām , Jurkins teica:

Pali! Un kā jau @jacobs minēja, cilvēkiem patīk dzīvot pie ūdeņiem. Un tie, kuri dzīvoja palienēs, loģiski ka applūda.

 

Vecmamma dzīvoja ~100m no Daugavas. Māja celta ~1860.gadu. Otrā dzīvoklī 70-tajos dzīvoja tantiņa tuvu pie 100, visu mūžu tajā mājā. Pat 1931.gada plūdos nebija ūdens istabā. Bet 1981. gadā bija ~1m, 1983.gadā ~20cm. Pagājušogad arī būtu bijis (ja māja vēl būtu), bet šogad stabili nē.

Labots Pirms 22 stundām - Jurkins

Tas, ka cilvēkiem patīk dzīvot pie ūdeņiem bez šaubām. Un nemācās no pagātnes kļūdām :D
Par vēsturi interesanti, vispār Jēkabpils stacijai ūdenslīmeņa dati pieejami vairāk kā 100 gadu garumā, jāizdomā, ka tik vizualizēt visu periodu un salīdzināt. Pārskrienot pāri šķiet, ka senos laikos lielākoties (ar izņēmumiem) atkusnis un ledus iešana gandrīz kā pulkstenis, ziemā zema līmeņa periods, aprīļa beigās īslaicīgi pali un tad atkal zems līmenis.  Ir izņēmumi, kur jau ziemā augsts līmenis ar kāpumiem kritumiem (pieļauju, ka dēļ atkušņiem/sala) un palos vēl augstāks līmenis ilgāku laiku. Šķiet, jo tuvāk tagadnei, jo svārstīgāki līmeņi un ledus iešanas laiki.  Varētu arī salīdzināt, vai ir acīmredzamas izmaiņas pēc Pļaviņu HES.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

maize
Pirms 23 minūtēm , Grossmeister teica:

Tas tā , par patriotismu .

Vienmēr ir atšķirīgi cilvēki visās vecuma grupās. Zinu jauniešus, kuri jau 16 gadu vecumā ir gatavi atšaudīties (un prastu to daudz labāk par vairumu) no urļakiem un citiem ielīdējiem. Zinu sava vecuma uzņēmējus, kuri reāli apsver ideju, ka jāsadala pierobeža pa sektoriem un ar saviem resursiem jāsāk būvēt nocietinājumu līnija.

Ja pienāks brīdis būs *irsā līdēji, būs bēdzēji un būs palicēji un cīnītāji.

  • Patīk 2
  • Ļoti patīk 2
Link to comment
Share on other sites

base7

Vakar netā bija ielikts video, kur viens, it kā no Latvijas gaida krievu atbrīvotājus. Esot no Jelgavas.

 

Video var atrasts Edvīna Šņores X profilā.

Link to comment
Share on other sites

ggg97

Vienu no Jelgavas tikko sašnorēja par okupācijas muzeja dedzināšanu. 

Link to comment
Share on other sites

Luckystrike

relax.. :D

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
4.03.2024. , 13:50, Raimonds1 teica:

intervija-atvalinatais-diplomats-gints-jegermanis

Ja viņš necenstos tik toleranti runāt caur puķēm, tad būtu ok.

Link to comment
Share on other sites

jema
Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Ja viņš necenstos tik toleranti runāt caur puķēm, tad būtu ok.

Esi drosmīgāks uztaisi savu coming out!

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 3 minūtēm , jema teica:

uztaisi savu coming out!

Ja es uztaisu, tad šeit vienam otram sākas nežēlīga depresija 😁.

Bet, ja jau uzprasījies, tad īsais stāsts - kopš 2.p.k., ja Čibrikstāna gribēja nopirkt naftu no Pipeļistānas, tad viņiem vajadzēja nopirkt dolārus un apdrošināt kuģi un kravu kādā Salas blēžu ebreju kantorī un, varbūt, veikt vēl kādas standarta darbības (Bretonvudas lēmumu ietvaros). Nu... vari man nepiekrist (man pohuj😉), bet tas sāk pamazām izbeigties. Savukārt vidējais eiropietis jau nesaprot, ka viņš aizvien var darīt intelektuālu darbu uzvalkā un kreklā ar baltu krādziņu tikai tāpēc, ka visu melno darbu par viņiem (par to saņemot ~neko) izdarīja (un vēl jau dara) visādi ķīnieši, vjetnamieši, taivānieši, filipīnieši un citi līdzīgi domājošie. Nu... tas arī pamazām sāk izbeigties. Vai izbeigsies? Nu tas ir jautājums par miljons bitkoiniem. Nezinu.

 

Jā, un es par to nepriecājos. Mani baigi apmierināja tā pasaules kārtība, kas bija.

Link to comment
Share on other sites

jema

Biedri, tad jau jūs esat komunistu ideju piekritējs! Es esmu bijis dažās Āfrikas valstīs, kur tos nīstos baltos ir izdzinuši, un tagad vietējie pie varas, zini kas ir pēdējais krokodilu fermā žogu labojis, lai šie tūristiem kājas neatkostu - baltas :sarkasms:

Par Zimbabves baltajiem fermeriem jau pat nerunāsim, bet nu bīdi savas domas tālāk

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Neesmu bijis Āfrikas valstīs. Un pilnīgi nealkstu uz turieni braukt. Bet mans viedoklis nekādi nav pretī Taviem novērojumiem.

Ja gribi zināt manas domas par Āfriku... tad nekādas atbrīvošanas kustības tur nekad nav bijis. Vienkārši efektīvajam kapitālistam izrādījās daudz izdevīgāk, ka teritoriju kontrolē vietējais cilvēkēdājs  neatkarīgais buržujs, nevis metropolei jārūpējas par izglītību, veselību u.t.t. Kamēr derīgo izrakteņu atradnes saskaņā ar līgumiem ar vietējo cilvēkēdāju tāpat kontrolē bijušās metropoles korporācijas.

Pļa... , bet saproti... ir problēma. Tas arī sāk izbeigties. Tie sukas cilvēkēdāji pavelkas uz Vāgnera psiholoģiju. Nav tā? Pašķirsti internātu. Ak jā, un ne tikai Vāgners, Ķīna arī aktīvi piedalās.

 

Es īsti nesaprotu, kur Tu redzi komunistu idejas? Pat interesanti.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

jema

Tu sapņo par kaut kādu vienlīdzību, tu ienīsti augstāko tehnoloģisko slāni, kas visu to rada, es nerunāju par naudas maisiem, tev ir kaut kāds jocīgs uzskats, ka tie dara ļaunumu, tik jautājums, ja viņu nebūtu, kas radītu progresu, es saprotu ka tev patīk ēst lauku olas dzīvoklī, bet ir tehnoloģiskais ceļš, kā viņas līdz tevīm nonāk :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Pļa, @jema, noliec to pudeli un nekad vairs neņem rokā. 🤣 Tu tak glups paliec. Es nesapņoju ne par kādu vienlīdzību. Kur Tu vispār šitādu huiņu esi izrāvis. Pats stulbākais, ko rietumi varēja izdarīt Āfrikā, ir tas, ko viņi izdarīja. Bet nu skaidrs, ka viņi to izdarīja, lai tanī brīdī norautu maksimālo piķi. Un tagad par to būs jāmaksā.

 

p.s. bioloģiskai būtnei, kuru mēs pazīstams ar kļičku "cilvēks" nekad, nekur nevar būt nekas līdzīgs "vienlīdzībai".

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

jema

Vai tad es tagad par Āfriku runāju, pats pudeli noliec!

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Vēlreiz! Mani ahujeķ kā apmierināja pasaules kārtība, kura bija vēl ... nu 10 gadus atpakaļ. Atšķirība ir tur, ka es uzskatu, ka tā pasaules kārtība virzās (jau ir) uz miskasti. Bet Tu vēl aizvien dzīvo ilūzijās. Pļa, vecīt, cik būtu forši, ja tās Tavas ilūzijas nebūtu ilūzijas.

Link to comment
Share on other sites

raiviic
(labots)
Pirms 28 minūtēm , Jurkins teica:

efektīvajam kapitālistam izrādījās daudz izdevīgāk, ka teritoriju kontrolē vietējais cilvēkēdājs  neatkarīgais buržujs

Hmmm, it kā jau esi bijušais padumjijas iedzīvotājs, tikai dīvaini, ka neesi pamanījis, kura valsts "rūpējās" lai Āfrikā notiktu tas, kas notika. Nu jā, lai nebūtu tik uzkrītoši, piesaistīja kādas nelielas salas pārstāvjus, jo izskatījās līdzīgi, taču arī pašu kontingents šur tur atradās, ne tikai Angolā, par ko vairāk bija zināms.  Un sākās tas viss pēc WW II, tāpat kā Izraēlas izveidošana (starp citu, tās pašas valsts ietekmē un ar to pašu mērķi, tikai ar Izraēlu nokļūdījās).

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jema

Kādās tad ilūzijās es dzīvoju, apgaismo mani? Es barikādēs sēdēju, puča laikā, mēs pirmo privāto TV palaidām gaisā! Es tos komunistus vienkārši mīlu!

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Just now, jema teica:

Es tos komunistus vienkārši mīlu!

Da pričom te komunisti?

Just now, raiviic teica:

tikai dīvaini, ka neesi pamanījis, kura valsts "rūpējās" lai Āfrikā notiktu tas, kas notika.

Tieši ko neesmu pamanījis? Ja "imperiālistiem" nebija olu, tad ir tā kā ir.

Link to comment
Share on other sites

jema
Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Da pričom te komunisti?

Es teiktu tā, varēju pateikt krievi, bet nevar nāciju norakt dēļ pidarasu valdības un viņu pakalpiņu kaudzes

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
Pirms 2 minūtēm , jema teica:

Es teiktu tā, varēju pateikt krievi

Nu labi! Pričom te krievi. Būtu "imperiālistiem" bijušas olas, tad būtu bijis pofig krievi, kubieši vai sīriusieši.

Bet, ja olu vietā ir bankas konti, tad nu sorry.

 

Starp citu, DĀR neesi bijis (man viens paziņa ir bijis, daudz ko stāstīja)? Tak visa tolerantā, demokrātiskā un progresīvā pasaule bija pret "aparteīdu". Un kāds ir rezultāts?

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
Pirms 13 minūtēm , jema teica:

Kādās tad ilūzijās es dzīvoju, apgaismo mani?

Elementāri! Acīmredzot, Tu domā, ka dzīvosi tāpat kā rietumi dzīvoja 30 gadus atpakaļ - tā kā bija tad, kad sēdēji barikādēs. Aizmirsti par to!

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

jema
Pirms 4 minūtēm , Jurkins teica:

tad būtu bijis pofig krievi, kubieši vai sīriusieši.

dīvaini tavi lēmumi, jo gan vienus gan otrus uztaisīja krievi, tu vecs cilvēks tu nevari neatcerēties  tādus vārdus, trubas, trubas, cukurs, cukurs, fidels kastro mūsu draugs, a sīrija bija mūs draugs, Damaskas gāze, krievi tak nemācēja paši nehuja iegūt! Gadiem no Sīrijas gāzi pirka!

 

Pirms 8 minūtēm , Jurkins teica:

Starp citu, DĀR neesi bijis (man viens paziņa ir bijis, daudz ko stāstīja)? Tak visa tolerantā, demokrātiskā un progresīvā pasaule bija pret "aparteīdu". Un kāds ir rezultāts?

Diemžēl, neaizbraucu, DĀR bija finanšu centrs kamēr baltie bija, cēla pasaku zemes virsu, tagad melnie piedirš 16 liftu šahtas un iet uz citu māju, jo kāpēc aiz sevis ir jātīra!

Pirms 3 minūtēm , Jurkins teica:

Tu domā, ka dzīvosi tāpat kā rietumi dzīvoja 30 gadus atpakaļ

Tā domā tikai tu, es spēju mainīties :TPON:

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Just now, jema teica:

DĀR bija finanšu centrs kamēr baltie bija

Nu a es par ko?

Bet tas ir no mūsu viedokļa. Acīmredzot, kādam bija izdevīgi, ka ir tā kā ir. Ne uz kādu citu spēku to norakstīt nevar. Tolaik ASV bija vienīgā reālā lielvara uz Zemītes. Tā kā pieņem to sūro patiesību, ka visu šo huiņu (mūsu skatījumā) uztaisīja viedā Amerika.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...