Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Labi uzfilmēts gabals, man patika, kaut neesmu benzīngalva.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , binary teica:

Diez, kas mūs sagaida nākotnē?

doudžonss kāps 🤣.

Pirms 21 minūtēm , inteens teica:

gabals

Apmēram 3. minūtē izslēdzu. 😁

Nu nekāda  naida. Katram savs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Jurkins teica:

Apmēram 3. minūtē izslēdzu. 😁

Nu nekāda  naida. Katram savs.

Tev vajadzētu kirilicaa un lai žigulis pret nojaatu efektīvi menedžeru Mercedes brauc un uzvar :)

 

Bet cepuri nost robyworks un HGK, nes Latvijas vārdu pasaulē ar rokām un prātu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zin... teica:

Tev vajadzētu kirilicaa un lai žigulis pret nojaatu efektīvi menedžeru Mercedes brauc un uzvar

Tie ir Tavi slapjie sapņi "efektīvais" 😉

Jau rakstīju, ka katram savs - man tamlīdzīgas kuiņas vispār iet tālu garām. Vai pretīgu degošas gumijas smaku rada žigulis kiriļicā vai meibahs latīniski 😁.

 

p.s. bet provokācija izdevās

Link to comment
Share on other sites

Nu Robyworks ir līmenī, un tādai kvalitātei LV ir krietni pa maz.

Esmu šo to paskatījies (ieskaitot labos perekupus).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Varam jau ņirgt par leišiem un tere tere traktors, bet pienavīrs ir pasaules topos, un, ja nebūtu viena stulba frāze datorspēlē, igaunis nebūtu izmests no Red Bull akadēmijas.

Kur ir tie letiņu panākumi, kas Pasaulei liek nodrebēt sajūsmā?! Mūzika? Katrs jaunais "censonis/e" grib sākt angliski, tālāk aplauziens, un vismaz jāturpina vismaz vietējā kluba publikas uzmanību pieturēt.

Link to comment
Share on other sites

Vakar paskatījos 1:1 ar Gati Šļūku - interesanti, iesaku. Nejauši pievērsu uzmanību, ka raidījums caur Z burtu sevi piesaka. :D

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Arī ar interesi noskatījos, cik saprotu, politiskie karikatūristi ir tāda izmirstoša suga...Diemēž.

Pa miglu atceros vēl Dadžus ~80tos, ko, sīks būtams, šķirstiju dienām. Bija pieejams arī arhīvs.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 13 minūtēm , M@R$$ teica:

Pa miglu atceros vēl Dadžus

Absolūti neslēpts propagandonu izdevums, tāpat kā bērnu grāmatas "Pasaules bērni", utt. Pozitīvi, ka tika arī iekšējie jautājumi mazliet cilāti, bet daudz kam arī manas paaudzes domāšanā sekas ir tieši Dadzī, un ne vienmēr tas ir labi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , versatile teica:

Absolūti neslēpts propagandonu izdevums

Skaidrs tak! Katra sistēma propagandē savas "vērtības" un cenšas tās iebāzt visiem galvās. Tāda pati propaganda kā teletūbiji un tas Kārlis, kurš piepeši sagribēja būt Klāra un vēl viss, kas cits. Tikai "vērtības" citas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , versatile teica:

"Pasaules bērni",

Atzīstieties, toč kāds to kuiņu bērnībā tika lasījis?

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā! Grāmatas. Nevis kaut kādu kuiņu no "obligātās literatūras".

 

Bet, ja kas, tad lai vai kā tas kādam būtu kā ar sirpi pa olām 🤣, tad tajos laikos vismaz manā pusē līmes ostītājus varēja uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt.😉 Bijām dzirdējuši, ka tādi ir, bet redzējuši nebijām.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Jainit teica:

Kurš līmi maisiņā ostīja, kurš grāmatas lasīja.. katram savs.

Varēja takš to procesu arī apvienot?

Cita lasīšanas bauda jopt, nevis kaut kāda vīna glāze, bet kārtīgs Moments!

Labots - M@R$$
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

nu ja - bērnības baudāmākais vīns - Agdams :D atceros, kā pirkām veicī :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , Jurkins teica:

Tieši tā! Grāmatas. Nevis kaut kādu kuiņu no "obligātās literatūras".

Pasaules bērni vai tad bija obligātā? Btw, tur viss nebija kuiņa. Pats esi lasījis vai vnk spriedelē?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , Racer teica:

Pats esi lasījis vai vienkārši spriedelē?

Nu es cilvēks vienkāršs. 😁 Ja atmiņā nekas nav palicis, tātad kuiņa. Ja man kāds prasītu nosaukt bērnībā lasītās grāmatas, tad šo nebūtu nosaucis. Neatceros. @versatile atgādināja, ka tādas bija. Kaut ko kā pa miglu atceros, ka jā, kaut kas tāds bija.  Bet brīvprātīgi neko tādu noteikti nelasīju. Starp citu, toreiz bija trends Toms Soijers un... kaut kas tur. Tipa visiem bērniem patīkot. Es tiku līdz kādai padsmitajai lappusei. Tā kā, nu jā, iespējams nessmu inteliģents 🤣

Link to comment
Share on other sites

Latvijā ir sava Sanideila. Pirmo reizi pie mums notika Helovīnu šausmu nakts. Vēl var paspēt atbraukt (parks strādās līdz 5.novembrim).

Te var palasīt sīkāk

https://bauskasdzive.lv/sausmu-parku-bauska-burtiski-gaz-rinki/#comment-264258

Tajā 29.oktobrī bija vairāk cilvēku nekā 80-tajos gados, kad uz Bausku atbrauca

Rozenštrauhs ar koncertu.
Pilsēta tagad izsludinās vakanci uz Bafijas posteni.
 

 
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, base7 teica:

Pirmo reizi pie mums notika Helovīnu šausmu nakts.

Pats neesmu bijis, bet paziņa bija aizbraukusi. Teica, ka latviešu valodu maz dzirdējusi, pārsvarā leiši sabraukuši, vismaz pirmajā dienā.

 

Link to comment
Share on other sites

scAvenger
pirms 1 stundas , Racer teica:

Pasaules bērni vai tad bija obligātā? Btw, tur viss nebija kuiņa. Pats esi lasījis vai vienkārši spriedelē?

 

Tieši tā, šo sēriju dēvēt par kuiņu nebūs īsti godīgi. Protams, tur bija arī klaja propaganda, kā nu bez tās — bet tur bija arī lieliski Azimova, Bredberija, Klarka, Darela, Simenona, Kiplinga, Setona-Tompsona, Velsa utt. stāstiņi, bez jebkādas propagandas.

 

https://egramatas.com/category/kategorijas/berniem/pasaules-berni/

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
pirms 3 stundām , Jurkins teica:

Tāda pati propaganda kā teletūbiji un tas Kārlis, kurš piepeši sagribēja būt Klāra un vēl viss, kas cits. Tikai "vērtības" citas.

Te pat ir tēma

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , base7 teica:

Latvijā ir sava Sanideila. Pirmo reizi pie mums notika Helovīnu šausmu nakts. Vēl var paspēt atbraukt (parks strādās līdz 5.novembrim).

Te var palasīt sīkāk

https://bauskasdzive.lv/sausmu-parku-bauska-burtiski-gaz-rinki/#comment-264258

Tajā 29.oktobrī bija vairāk cilvēku nekā 80-tajos gados, kad uz Bausku atbrauca

Rozenštrauhs ar koncertu.
Pilsēta tagad izsludinās vakanci uz Bafijas posteni.

 

Tas izskaidro kapēc visa iecava bija sastrēgumā sestdien. cargo-cult masa brauca uz to herņu

 

mQc9Gt4.png

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, scAvenger teica:

šo sēriju dēvēt par kuiņu nebūs īsti godīgi

Atzīstu, ka kļūdījos ar šo sēriju. Jocīgi, lai gan mājās grāmatu bija daudz, lasīju ļoti daudz, šo sēriju toč nezinu. "Piedzīvojumi, fantastika ceļojumi", "Apvārsnis", vēl viena bija... neatceros... par dabu, gan dzīvo, gan nedzīvo. Tās visas tika izlasītas un pārlasītas. Bet šādas nebija. Tas "pasaules bērni" atmiņā asociējās ar kaut kādiem stāstiņiem par daudzu tautību bērnu grūto dzīvi nežēlīgajā kapitālismā. Pie tam, šķiet, bija obligātajā literatūrā (jā, jā, bija tāda kuiņa). Ar draugiem jau daudz tika pārrunāts par izlasītajām grāmatām. Jocīgi, ka manā burbulī pilnīga nulle par konkrēto sēriju.

 

Tikko paskatījos dažas... nu ir jau graudi starp sēnalām, bet nu nezinu. Sajūta, ka nebūtu bijusi mana mīļākā literatūra.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Laxe teica:

cargo-cult masa brauca uz to herņu

Tik skarbi varbūt nevajag. Katram savs. Un tautai taču vajag maizi un izpriecas.

Lai gan mani helovīni pilnīgi neuzrunā.

Link to comment
Share on other sites

scAvenger
Pirms 30 minūtēm , Jurkins teica:

...vēl viena bija... neatceros... par dabu, gan dzīvo, gan nedzīvo...

"Stāsti par dabu". Vēl mūsdienās ir lasāma sērija.

IMG_2784 .JPG

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 5 stundām , scAvenger teica:

tur bija arī lieliski Azimova, Bredberija, Klarka, Darela, Simenona, Kiplinga, Setona-Tompsona, Velsa utt. stāstiņi, bez jebkādas propagandas.

Najvā Nellija!

Apstākļos, kad eksistē cenzūra, viss ir propaganda.

Tie stāstiņi, lai gan lodveida formā un vakuumā, varbūt arī nebija slikti, tomēr pūta vienā un tai pašā naratīvā. Apspiestie darba ļaudis, labie vienkāršie cilvēki, kam nauda nav galvenais, un kā viņi cīnās ar pasaules netaisnībām, utt, utjpr.

Relatīvi normālas bija pasaules tautu pasakas, es vēl tagad pabrīnos par kaut kādām random zināšanām, kas izlien vajadzīgos brīžos. 

 

Tas pats Kestners, Remarks, Londons - visi viņi bija izdevīgi režīmam, tāpēc arī varējām lasīt.

Tāpat kā mīts par septiņsimt verdzības gadiem vācu jūgā, tāpat skolu programmās izceltie rakstnieki. Es bērnībā izlasīju tiešām abnormālu kalnu ar grāmatām, arī tādām, ko, teiksim, 9 gadu vecumā lasīt ir jocīgi (piemēram, tas pats Remarks, Edgars Alans Po, un vēl visādi). Un diezgan ātri sapratu to vienveidīgumu, sistemātiskumu, un kopīgo naratīvu.

 

A vot grāmatas par celojumiem man vienmēr likušās garlaicīgas. Laikam tāpēc patīk pašam ceļot, nevis lasīt, kā citiem gājis. Ar izņēmumu augstkalnu ekspedīcijas, to es sev lieku kā sarkano līniju, kur līst negribu, un par tām var palasīt.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Jurkins teica:

Pie tam, šķiet, bija obligātajā literatūrā (jā, jā, bija tāda kuiņa).

Es ļoti labi atceros obligāto literatūru padumjajos laikos, bet man 80% ir pārliecība, ka Pasaules bērni tur nebij. Nu pofig, piekrītu, ka liela daļa tajā sērījā bij par briesmīgo kapitālismu, bet to jau vajarēja atkost pirmajās lappusēs un lasīt tālāk kādu citu stāstu. ;)  Btw, es biju traks un ātrs lasītājs un varēju mierīgi pa vakaru 1-2 grāmatas izlasīt. Vistrakāk gāja ar Žoržu Sandu un Gosvertija Forsaitu teikas sāgu - piegriezās, jo beigās jau to varoņu par daudz utt. Man pa vasaru no kādas 4. klases neuzdeva ne obligāto, ne neobligāto literatūru. :D Visas te pieminētās izdevumu sērijas lasīju un bija riktīgi interesanti - to pašu Darelu vēl tagad labprāt pārlasu izklaidei. :) 

Pirms 6 minūtēm , versatile teica:

Apspiestie darba ļaudis, labie vienkāršie cilvēki, kam nauda nav galvenais, un kā viņi cīnās ar pasaules netaisnībām, utt, utjpr.

Nepārspīlē.

Link to comment
Share on other sites

scAvenger
Pirms 17 minūtēm , versatile teica:

Apspiestie darba ļaudis, labie vienkāršie cilvēki, kam nauda nav galvenais, un kā viņi cīnās ar pasaules netaisnībām, utt, utjpr.

https://egramatas.com/2015/10/25/pasaules-berni-tresais-gadagajums/

Vaclava Kaidoša fantastiskais stāsts "Pūķis". Kur tur ir kaut kas tāds? (vienkārši ļoti iespiedies atmiņā no bērnības tas stāstiņš).

 

Pirms 18 minūtēm , versatile teica:

Tas pats Kestners, Remarks, Londons - visi viņi bija izdevīgi režīmam, tāpēc arī varējām lasīt.

Protams, ne jau visu padomju vara ļāva tulkot un publicēt, kaut vai par fantastikas korifeju Hainlainu uzzinājām tikai pēc PSRS iznīkšanas, jo šamējais bija kaut ko ne visai glaimojošu pateicis par komunistiem.

 

Link to comment
Share on other sites

Vairums no tolaik pieejamās fantastikas arī atbilda šim naratīvam.

Link to comment
Share on other sites

Es tā arī neesmu iemācījies lasīt... :t_p_o_n_e:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

darklight
pirms 1 stundas , scAvenger teica:

Vaclava Kaidoša fantastiskais stāsts "Pūķis". Kur tur ir kaut kas tāds? (vienkārši ļoti iespiedies atmiņā no bērnības tas stāstiņš).

Ha, man tieši tāpat. Bērnībā atstāja baigo iespaidu, tagad vienīgais, kuru visas Pasaules bērnu sērijas atceros. Vēl gan tur arī Bredberijs iekšā, bet nevaru atsaukt atmiņā, par ko tas stāsts bija.

Labots - darklight
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , versatile teica:

Nabagu un cietēju kults.

Precīzi. Literatūras skolotāja bija uz mani traki dusmīga, kad es reiz pateicu, ka mums ir tikai bārenītes, cibiņi, edžiņi, atraitnes dēli, naves ēnā, žūpas purva bridēji un citi lūzeri.

pirms 2 stundām , Racer teica:

a Pasaules bērni tur nebij

Nu jā, es jau rakstīju, ka man termins "pasaules bērni" asociējās nezin kāpēc ar kaut kādu citu grāmatu, kas bija obligātajā literatūrā, nevis šo sēriju.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

darklight
Pirms 16 minūtēm , Jurkins teica:

bārenītes, cibiņi, edžiņi, atraitnes dēli, naves ēnā, žūpas purva bridēji un citi lūzeri.

Nāves ēnā šai sarakstā īsti neiederās, bet visādi citādi pilnībā piekrītu. Es biju baigais lasītājs vēl pirms skolas, pirmajās klasītēs mācoties bliezu cauri kārtīgus, biezus romānus, bet tā obligātā literatūra bija kā zobu sāpes. Izlasīt jau nebija grūti, grūti bija kaut ko sakarīgu par tiem gaudu gabaliem pēc tam pateikt/ uzrakstīt.

Bija jau gan arī izņēmumi: piemēram, Mērnieku laiki man patika, arī augstāk pieminētajam Blaumanim visā visumā nav ne vainas.

Labots - darklight
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Man patīk Cibiņa tēls no J.Poruka "Kauja pie Knipskas". Puiškāns lietoja kaņepīti, apzaga buržuju Buņģi, beigās vēl nosala pamatīgā reibumā, un kļuva par Tautas varoni literatūrā!

  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

@versatile pļe, ka tu māki sabojāt visu, bērnībā tā multene patika, tagad 2x vairs gan jau nevarētu paskatīties 😁

 

Bet par to mūsu rakstnieku depresīvo rakstniecību, bija reiz saruna ar vienu valodnieci, kas šo arī atzina, ka mēs jau no bērnu kājas tikām potēti, ka mēs esam cietēji un nabagi. Tiesa bērnībā arī daudz lasīju, mājās bija grāmatu plaukts pilns ar padomju literatūru, kaut kā biju iemācījies lasīt pašu stāstu un to propagandas blāķi kas stāstā bija ietverts iekšā raut kaut kā pāri. Tiesa tagad gan jau tie stāsti vairs neliktos tik aizraujoši jo lasītu nu jau caur pieaugušā prizmu.

Labots - AVilks
Telefona autocorrect
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 20 minūtēm , AVilks teica:

kas šo arī atzina, ka mēs jau no bērnu kājas tikām potēti, ka mēs esam cietēji un nabagi.

Tas arī savā ziņā ir papildus no padomju literatūras saraksta kultivēts, kopā ar 700gadu verdzības mītu. To pašu Poruku, tak varēja civilizēti analizēt, sak, risini problēmas citādāk; neatgrūd palīdzību (skolotājs tak mēģināja pabarot, bet cibiņam sprūda kaklā, a vot zagt gan viss čotka).

 

Tad vēl pirtnieks Ansis - džekam iedod iespēju, viņš, nabadzības nogudrināts, izmanto un neprot apstāties, pieļauj dažas kļūdas, attiecīgi, galīgi končennijs un visu darījis nepareizi. Tā seklā analīze, pašapmierinātās literatūras skolotājas, kas tālāk par puscentimetru bērniem no pasaules nerāda, vļē.
Un tai pat laikā, par Ziedoņa Epifānijām skolotāja pateica - i necentieties saprast, baisi murgaini. Nu votafak, ko?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , versatile teica:

 

Un tai pat laikā, par Ziedoņa Epifānijām skolotāja pateica - i necentieties saprast, baisi murgaini. Nu votafak, ko?

Tad jau galīgi slikta tā skolotāja nebija, vismaz kaut ko pareizi pateica 

  • Patīk 1
  • Haha 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...