Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Pirms 1 minūtes , CAP teica:

zini vecīt..

 

Pirms 6 minūtēm , Stasss teica:

Zinu ka tulīt centīsies mani pārliecināt, cik es aplami domāju. Vari necensties..😁

:haha:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Stasss teica:

Tu tur gateri mājā darbini?

Vēl nē :)

 

Pirms 2 minūtēm , CAP teica:

bail pat prasīt kāds rēķins tagad :D

Mazāks. Pagaidām. Bet nu cerams, ka drīz sāksies apkures sezona, tad varētu pieaugt :D

Link to comment
Share on other sites

izlaists esi po žižņi.. tāpēc ar paļci vejerom :D

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Kā mākam, tā dzīvojam.

Es saprotu ka tev grūti pieņemt, kad kāds pretī runā, un varbūt pasauli redz citādākās krāsās, bet pacenties.

😉

Link to comment
Share on other sites

Man Valmierā mājai pēdējo gadu bija 23.76 eur (viss kopā - ieskaitot regulāru zāles pļaušanu ar elektrisko zāles pļāvēju)... Tagad būs 33.96 eur - izlīdzinātais... tas viss pie aptuveni vienāda patēriņa... tā ir pilnā cena...

 

Labi var redzēt kad kondiķis darbināts... :D

 

image.png.8bba97f36c084af18c8df3059719503c.png

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

Nez. Pāķos rēķins arī tāds pats kā bija. Gan te, gan tur it tas tarifs, kur maksā par izlietoto. Dinamiskais laikam skaitas, vai kā tur.

Meloju - ekonomiskais

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stasss teica:

Nez. Pāķos rēķins arī tāds pats kā bija. Gan te, gan tur it tas tarifs, kur maksā par izlietoto. Dinamiskais laikam skaitas, vai mā tur.

Jābūt pieaugumam vismaz par 40-50% kopumā...

Link to comment
Share on other sites

Ir dinamiskais, slinkums vērt vaļā elektrum mājaslapu, lai precīzi nosauktu, visu laiku ap 100 eiro bija, drīzāk zem 100, divus mēnešus rēķins palielinājās, tad pagājušā mēnesī samaksāju virs 140 eiro. Jaunais rēķins vēl nebija.

Link to comment
Share on other sites

Pa lielam jūs - tie kas izmanto biržas cenas tarifu plānu, esiet zaudētāji šajā situācijā. Jo neviens jau elektro cenas lēcienu neparedzēja, līdz ar to zaudētājs uz šī fona ir pakalpojuma piegādātājs, jo viņš ir nosolījis tādu cenu, kādu nosolījis uz noteikto termiņu, un tur nav kur likties.

P.S. Tarifa plānos, kur cena par kilovatu ir līgumā atrunāta..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Stasss teica:

Pa lielam jūs - tie kas izmanto biržas cenas tarifu plānu, esiet zaudētāji šajā situācijā.

Tagad, jā. Toties gadiem maksājām mēnesī pāris eiro mazāk. Uz priekšu kā būs nezinām, bet, nebaidies, mācēs tirgotājs paņemt no visiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nedaudz cita pakalpojumu  sniedzēja tēma.
Kompānija,clean r, šķēles kantoris , man un pieņemu vairumā LV privātsektorā, privātmājām iebildumi nebija.Šobrīd no viņiem saņemtais SMS >> sia clean r aicina veikt kavēto ŗēķina apmaksu, Jūsu parāds sastāda 3eur un +eurocenti!!! <<  ,tas kantoris nav spējīgs izrakstīt korektu rēķinu un nav spējīgs pielikt"viņuprātparādu?" summa neliela, bet laicīgi apmaksājot viņu piestādītos tekošos rēķinus(fiziski liekveikalā noskanējot svītrkodu) , kāds parāds var izveidoties?

Labots - Edis7
norediģēju rupjus lamuvārdus
Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , Stasss teica:

zaudētāji šajā situācijā.

Nu jau vairs īsti nē. 

Starp citu arī fiksētie lēnām jau sāk krist.

Pirms 20 minūtēm , Edis7 teica:

parāds

Apmaksas dokumentus studijā un mutes šiem ciet.

Tāpēc ir labi rēķinus maksāt.ibankā vai ar maksājumu karti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , Edis7 teica:

fiziski liekveikalā noskanējot svītrkodu

Šitas nav tik tāds penšu pasākums, kas datoru lietot nemāk?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Stasss teica:

Šitas nav tik tāds penšu pasākums, kas datoru lietot nemāk?

Noteikti nē. Pakalpojuma saņēmējs līgumā ir norādījis fizisku pasta adresi, lai saņemtu pa pastu tekošos rēķinus apmaksai. Kad iesaistījos šajā "kazusā" , tad lai saņemtu no clean r,no viņiem  KOREKTU rēķ, t.i. man pa tel.  aizņēma +/_3h. Tas ir no viņu puses 3h. lai noskaidrotu viņu kantorī un darbību nepilnības.

 

Pirms 39 minūtēm , CAP teica:

Apmaksas dokumentus studijā un mutes šiem ciet.

Tāpēc ir labi rēķinus maksāt.ibankā vai ar maksājumu karti.

Šeit neredzu starpību kādā veidā tiek apmaksāts piestādītais tekošais rēķins, ibanka ir un tas nebūs arguments. Visa bļatstva ir sekojoša: pienāk SMS >>Jums ir  parāds! << Saprotams viņš ir simbolisks, bet šāda lieta nav pieņemama.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Edis7 teica:

neredzu starpību

es nerunāju par starpību, es runāju par pierādīšanas, ka neesi ēzelis vienkāršāku būtību. Ja vien, protams, skrupulozi nesaglabā visus čekus.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , vvv teica:

Ir dinamiskais

izstāstiet, kā tas īsti darbojas - maksā tieši tādu tarifu, kāds ir konkrētā dienā, jeb kaut kādu vidējo vēsturisko? Lasiju pie Elektruma apraksstu, nesapratu..

man kā reiz vienā adresē tūlīt no 10 un 15 paleksies, tad nu domāju, ka varbūt jāpāriet uz dinamisko..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , uldise teica:

maksā tieši tādu tarifu, kāds ir konkrētā dienā

maksā par patērēto pēc konkrētās stundas tarifa..

 

15c/kWh ir daudz.. tad labāk birža

https://nordpool.didnt.work/

 

piemērs iz mana rēķina:

image.png.15cbc4d9c1fb0f8d65e92100107e7d49.png

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Tai biržas cenai nāk klāt vēl "fiksēts" uzcenojums, kaut kādi 0.5 centi par kWh, laikam atkarīgs no patēriņa konkrētajā mēnesī.

 

image.png.4caaba0af08f26c61633aff7670b85e8.png

image.png.34bf54356488be3dc15c974e55c00a0a.png

image.png.a387505ae35912eba08571058e6523dc.png

 

 

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , uldise teica:

izstāstiet, kā tas īsti darbojas - maksā tieši tādu tarifu, kāds ir konkrētā dienā, jeb kaut kādu vidējo vēsturisko?

Tas nozīmē to, ka tu ieslēdz televizoru tikai tad, kad esi jau zem segas, un priecājies, ka tobrīd skaties TV pa lēto. Svētku pīrāgs arī jācepj naktī, jo tad tas sanāk ar "vislētāko" piegaršu.😂

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Stasss teica:

nozīmē

ierunājās optimists :D

nē nu.. pamatā ideja pasniegta pareizi, tik akcenti nepareizi.

 

lielāks ieguvējs principā būs tas, kuram mājoklī ir kādi lielie patērētāji un pamainot paradumus, nezaudējot dzīves kvalitāti var arī ietaupīt rēķinā. Protams, ka uz 100 un pat 200kWh tur īsti, ko iespringt nav.

 

Es gan iemetu linku ar pašreizējām biržas cenām.. es tik dārgu fiksēto šobrīd neņemtu, paņemtu biržu (jo bez problēmām (lasīt - līgumsodiem) jebkurā brīdī var pārslēgt) un pagaidītu labu fiksēto (kas mani apmierina) vai lietotu biržu

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Bet pēc šī apraksta nudien nevar saprast, kā tā cena veidojas :D

 

image.png.c8405fe4cd4538679de38cc56d5f87eb.png

 

 

Parokoties mazliet dziļāk, var tikt pie sakarīgāka apraksta:

image.png.a99d803a23ff3217bed6a5be61eb6a4e.png

 

Laikam jāuzinstalē tā "lietotne", lai neuzrautos uz $15'000 rēķinu :D

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Viedajam skaitītājam jābūt, tad konkrētā laika elektrības cena tiek piemērota, kamēr viedais skaitītājs nav, tad, laikam, kaut kādu vidējo mēneša rēķina.

Link to comment
Share on other sites

https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/vitenbergs-no-nakama-gada-oik-maksajumu-elektroenergijas-rekinos-planots-samazinat-par-65.d?id=53747997

 

izsmiekls.. tā oik daļa rēķinā ir tik smieklīgi maza.. nu relatīvi.. bet troksnis visskaļākais

 

Citēt

Zemgalē nevienā pašvaldībā nav vērojams cenu kāpums, ir pat pašvaldības, kurās cenas ir samazinājušās.

ministrs melis..  No šā gada 1. novembra siltumenerģijas tarifs Jelgavā būs 55.94 EUR/MWh (bez PVN) un tas ir par 6,6% augstāks nekā līdzšinējais tarifs – 52.47 EUR/MWh.

Pirms 3 minūtēm , Stasss teica:

Čista zbal jau..

no gultas ar ne to kāju izkāpi? :D gribi kasīties, pakasi sev kko.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Var jau savu laiku tērēt bezgalīgi sūkstoties par cenu kāpumu.

Bet var arī darīt ko, lai kompensētu to.

O, jāskrien, klients atkal pie durvīm zvana...🙂

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Te savulaik kāds teica, ka latvietis nemitīgi mēģina izdomāt, kā ietaupīt, bet vajadzētu domāt, kā nopelnīt. Nu bet patiesībā tā arī ir.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Vajag abus apvienot un atrast zelta vidusceļu. Jo citādi, ja aiziet domāšana tikai kā nopelnīt, sākas tas, ko dēvē par žurku skrējienu. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , raivix95 teica:

Te savulaik kāds teica, ka latvietis nemitīgi mēģina izdomāt, kā ietaupīt, bet vajadzētu domāt, kā nopelnīt. Nu bet patiesībā tā arī ir.

Ir jāsabalansē gan ieņēmumi, gan izmaksas. Ir jāvar gan vairāk nopelnīt, gan samazināt izmaksas. Uzpūstas izmaksas ir kā liekais svars!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , raivix95 teica:

bet vajadzētu domāt, kā nopelnīt

Domāt jau ir labi, bet ar to nepietiek. Par atomelektrostaciju domāja, domāja, saplēsās, jo nevarēja sadalīt ādu lācim, kurš vēl nav piedzimis, mežā, kurš vēl nemaz nav iesējies.

 

Kā izdarīt tā, lai "zaļā" enerģija uzvarētu slikto, neekoloģisko? Varianti divi. Vai nu dabūt lētāku zaļo vai nu dārgāku slikto. Pirmais variants cauri neiet. Nu ko...

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , e = d teica:

atrast zelta vidusceļu

Tā mēdz būt tikai pasakās. Un arī ne visās 😁.

Link to comment
Share on other sites

Eh ja visiem viss būtu tik vienkārši: situācija , vientuļā mamma ar vairākiem bērniem kurai nav diža izglītība ? Ja nosacīti jauna tad var labi nopelnīt strādājot par....( m....u) , ja nē , cik dižas iespējas? Sadārdzinājums par to, kas tiešam vajadzīgs ( siltums, elektrība) vienkārši dzen bezizejā. Večiem jau vienkāršāk ja vien pats neesi slīmests. Parasti jau nav vienlaicīgi ''jāgana'' bērni un jāpelnī tiem ''maizei'' .  Man, piemēram , pofig tās elektrības un siltuma sadārdzinājums. Bet kaimiņiem no blakus dzīvokļa , diviem pensionāriem virs 70, nu , laikam galīgi nav pofig.

 PS un beigās var pat būt situācija , kad arī man nebūs pofig, ja daudzīvokļu māja kaudze kas nespēj samaksāt par siltumu, tad bez tā var palikt visa māja parādu dēļ. 

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Nevajag arī piemirst, ka maksājot vairāk, mēs dažkārt maksājam vairāk arī mūsu oponentiem vai konkurentiem, piemēram - Krievijai.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , oxygen teica:

Eh ja visiem viss būtu tik vienkārši:

Es jau vairāk biju domājis, ka mūsu tehniskā foruma biedri nav nekādi nespējnieki. Vēl vairāk; sabiedrības advancētākā daļa.🙂

Link to comment
Share on other sites

Nu lielākā daļa no forumiešiem jau ''negrauž tik sakaltušu maizīti'' . Starp citu, interesanti kas būs artiem kas tomēr strādā klātienē, pēc 15. decembra, bet ne pārslimojuši , ne potēties ni un ni? Ja palasa likumus , tad paliek bez algas. Forumiešu vidū jau tādu daudz nav, bet cik saprotu daži tomēr ir. Vai arī visi tik distancē?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , vvv teica:

Viedajam skaitītājam jābūt, tad konkrētā laika elektrības cena tiek piemērota, kamēr viedais skaitītājs nav, tad, laikam, kaut kādu vidējo mēneša rēķina.

ar to problēmu nav, tagad jau lielākajai daļai būtu jābūt.

man izvēli ierobežo arī tas, ka tipa esmu kā aizsargātais lietotājs (3+), a tad jāizvēlas start TET vai Elektrum, citi kantori pagaidām šajā shēmā nepiedalās..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , uldise teica:

izvēli ierobežo arī tas, ka tipa esmu kā aizsargātais lietotājs

https://likumi.lv/ta/id/323662-aizsargata-lietotaja-tirdzniecibas-pakalpojuma-noteikumi

nu jau vairs nē

 

"2. Pakalpojuma sniedzējs var būt jebkurš elektroenerģijas tirgotājs."

 

https://lvportals.lv/skaidrojumi/332170-elektribas-maksajumu-atlaidem-jauna-kartiba-2021 + var palasīt

 

bet, ja runā par dinamisko, tad principā tet un elektrum arī ir ok varianti.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

pirms pāris dienām zvaniju Enefit, pateica, ka būs iespējams nākošgad.. tā kā likums gan jau ka ir, bet kamēr dzīvē ievieš..

Link to comment
Share on other sites

bet vispār valsts aizsargātos lietotājus labi uzmeta.. un galvenais pasniedz to kā sasniegumu :D

 

40. Laikposmā no 2021. gada 1. novembra līdz 2022. gada 31. decembrim aizsargātajam lietotājam piemēro maksājuma samazinājumu šādā apmērā:

 

hmm.. interesanti.. līdz pat 2023.g. tomēr mazliet vairāk naudiņas. 20 eur arī ir nauda

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Izlasīju terminu "aizsargātais lietotājs" - sāku pētīt, kas tas par zvēru. Izrādās arī es daudzus gadus teorētiski varēju būt šajā statusā - aprūpē bija 1. grupas invalīds. Teorētiski, jo nebija ne jausmas par šādu iespēju. Nu jā - pats vainīgs, vajadzēja pašam aktīvi meklēt iespēju iesipt santīmu, kas man principiāli riebjas.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, CAP teica:

bet vispār valsts aizsargātos lietotājus labi uzmeta

uzmeta gan. tipa uztaisija reformu, jo nespēja vairs tik daudz sponsorēt, rezultātā atbalsts saruka vairāk kā uz pusi. tagad tipa pielika atpakaļ..

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...