Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Pirms 13 minūtēm , e = d teica:

vaimanātāju

Atslābsti. Nav nekādu vaimanu. Čista konstatācija.

 

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 22 minūtēm , msp teica:

Robežas pārkāpšana jebkurā valstī ir krimināli sodāms pasākums.

Saki, zviedri kara gados labi darīja, kad letiņus atdeva sajuzam?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , msp teica:

Mūsu cilvēktiesības dzīvot drošībā

interesē tikai mūs pašus. Nu un ir tādi, kuriem pat tam smadzeņu nepietiek.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , versatile teica:

Saki, zviedri kara gados labi darīja, kad letiņus atdeva sajuzam?

 

No letiņu viedokļa nepareizi.

No zviedru viedokļa tā bija reālpolitika. Ar uzvarētājiem Baltijas jūrā bija jāsadzīvo.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , versatile teica:

Saki, zviedri kara gados labi darīja, kad letiņus atdeva sajuzam?

Vai Tev pašam nešķiet, ka Tu tagad salīdzini impi ar pirkstu? 😉 Paņem globusu un salīdzini maršrutus LV - Zviedrija un  "visāda čučmekistāna" - Polija/LT/LV.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 18 minūtēm , Jurkins teica:

Vai Tev pašam nešķiet, ka Tu tagad salīdzini impi ar pirkstu? 😉

Paņem globusu un izdomā, kāpēc pirms Kanādas daduzi letiņi, piemēram, Vaira, nonāca visādās Āfrikās, vai, kā mani radi, Austrālijās.

 

Te, protams, ir cits stāsts. Protams. Savā ziņā.
Bet sēdēt un sūru ģīmi stāstīt par to, cik svētas ir valstu robežas nācijai, kuras inteliģence lielā mērā izdzīvoja pateicoties valstīm, kas atvēra robežas - nu tā, par pieckapeiku liekulīgi šķiet.

Link to comment
Share on other sites

Palasi vai paprasi saviem radiem (man arī bija Austrālijā), kā bija ar tām ieceļošanas atļaujām un kritērijiem. Atvēra robežas nebūtu īsti pareizi teikts. Lai gan Tu jau pats uzrakstīji  "inteliģence", bet laikam neievēroji.

Nezin kāpēc tie melnīgsnējie ārsti, inženieri un skolotāji necenšas vis nokļūt savu ticības brāļu nebūt ne nabagajās valstīs, kas atrodas kaimiņos.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 6 minūtēm , Jurkins teica:

Lai gan Tu jau pats uzrakstīji  "inteliģence", bet laikam neievēroji.

Neba nu visi bija inteliģence. Ne tuvu ne visi. Parasti cilvēki, strādāja ar rokām. Vismaz mani radi.

Un tad vēl bija tie, kas Jūkejos bija pirms 2004. gada maija. Ar atņemtām pasēm, pa padsmit vienā vagoniņā, bez vīzas, bez naudas, bez tiesībām.


BY gadījumā man patiesi žēl to migrantu - pasaka, ka vedīs uz Vāciju, izmet Minskā un ar stobru dzen pāri robežai. Gan jau vēl pārdesmit pakas par lidojumu un pakalpojumu nokāš.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Inteliģents var būt arī galdnieks, virpotājs, grāvjracis, sētnieks u.t.t.

 

Man žēl, bet nemaz nav viņu žēl.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , versatile teica:

daduzi letiņi, piemēram, Vaira

 

Pag, viņi tak caur distribution points gāja. Ne jau uz savu galvu ar tūristu vai studentu vīzām brauca..

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Inteliģents var būt arī galdnieks, virpotājs, grāvjracis, sētnieks u.t.t.

Neba nu nabagi tur cenšas šķērsot to robežu, vis tas pasākums lai tiktu tik tālu maksā nopietnu naudu. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:

Man žēl, bet nemaz nav viņu žēl.

Nu tāda mēs tauta esam - vieni prasa kameras intensīvās terapijas nodaļās, lai pie alķīša var skatīties kā citi smok, citiem ādas krāsa definē inteliģenci.
Ne labi, ne slikti, bez nosodījuma - tikai fakti. Subjektīvi, protams.

Pirms 3 minūtēm , msp teica:

Pag, viņi tak caur distribution points gāja

No Latvijas uz turieni bija vēl jātiek. Zviedrijas robežu brutāli pārkāpa un brutāli atsūtīja atpakaļ.

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

vis tas pasākums lai tiktu tik tālu maksā nopietnu naudu. 

Letiņiem aizmirsās, kā par iekārtošanu darbā Anglijā 2000o sākumā prasīja štuku latu vai pat vairāk (un tas bija diezgan daudz tai laikā), pēc fakta - noņēma pasi, no absolūti kapeicīgās algas ieturēja plielāko daļu par dzīvošanu un cilvēks vēl visu laiku "bija parādā". Valodu neprata, čupojās ar savējiem, darīja mellos darbus, un laiku pa laikam arī kko noziedzās. Inteliķence, jopta.

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB teica:

Neba nu nabagi tur cenšas šķērsot to robežu

Nu tak skaidrs. Mēs ar @versatilejau par letiņiem plēšamies.😁

Te jau pavisam cits stāsts. Es jau uzsvēru, ka nezin kāpēc tā varza necenšas tikt nebūt ne nabagajās savu ticības brāļu valstīs.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Te jau pavisam cits stāsts. Es jau uzsvēru, ka nezin kāpēc tā varza necenšas tikt nebūt ne nabagajās savu ticības brāļu valstīs.

A tu palasi, kā afgāņi un pakistānieši dzīvo Dubajās :)) Ar ticību nekāda sakara, vergu darbu visur mīl.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , versatile teica:

man patiesi žēl to migrantu

 

Nevajag. Viņi tie naivie un glupie nesaprata kā pasaule iekārtota, vai ne.

Pārsvarā vīrieši, 20-30g.

Tas ir apzināts likumpārkāpums, merkantīlu mērķu vadīts.

  • Atbalstu 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, versatile teica:

kā afgāņi un pakistānieši dzīvo Dubajās

Gan jau neticēsi, bet man pajāt, kā viņi tur dzīvo.

Nezin kāpēc "progresīvās demokrātiskās pasaules" sabiedriskā doma par to neko nesaka (uzmini nu, kāpēc), bet, ja poļi kādam "nodarīs pāri" nedod dievs.

Link to comment
Share on other sites

versatile

O, par poļiem bija labs stāsts nupat.

Karoč, sieviete ap 30, viens bērns ir, gaida otro. Sarežģīta grūtniecība, skaidrs, ka nebūs.

Tad nu ārsti gaidīja, kamēr auglis vēderā zaudē dzīvības pazīmes un tikai tad sāka kaut ko darīt.

Nākamajā dienā poļu pane nomira no sepses. Kuras nebūtu, ja laicīgi izbeigtu grūtniceību ar 100% paredzamo iznākumu.

Bet, tpu, tu, tpu, vismaz aborti aizliekti!

Pirms 4 minūtēm , latscrap teica:

laist tādus iekšā savā valstī - nacionālā pašnāvība

Par to nav īsti strīda. Nav arī strīda, ka viņi līdz Latvijas robežai pašu spēkiem neatkultos. Sasolīja labāku dzīvi un devās, tāpat kā letiņu varza 2000o sākumā, laimi meklēt. Jeb tu teiksi, ka letiņi - zemeņu lasītāji - bija inteliģence un zilās asinis? Vai arī tomēr vienīgās 2 atšķirības - letiņi nebaidās šnabi dzert un tumsā uz ceļa vairāk gaismas atspīd?

 

Es nesaku, ka vieni migranti ir labi, citi slikti.

Bet ir brīži, kad tautai ar tādu vēsturi, kā mūsējā, pienāktos vismaz, ja ne paklusēt, tad nemētāties skaļiem izsaucieniem par varzām un tā.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Un, ja lietuvietis. Nu, aiziet, kādu šausmu stāstu.

Tak letiņu ar pietiek. Domā, jūkeja bobiji savos iecirkņos tāpat vien raksta informāciju latviešu valodā?

Neticēsi, "varza" ir jebkurā tautā.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Liela daļa varzas no UK uz Īriju vai Holandi aizpleesushi... Un līdz arī to "vagari, kas ņem to pasi nost". Paldies dievam. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 13 minūtēm , latscrap teica:

Neviena ekonomiskā migranta žēl nevar būt - un ekon-migrants kurš atsakās kulturāli integrēties uzņēmējvalstī - ir viens no šī laikmeta morāli zemākajiem radījumiem, pēc būtības pelnījis visu kas pār viņa galvu gāžas

Skarbi Tu pret pāris simtiem tūkstošu mūsu tautiešu šobrīd.

Just now, Zin... teica:

Liela daļa varzas no UK uz Īriju vai Holandi aizpleesushi

Nu, tās jau ir nianses.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , versatile teica:

O, par poļiem bija labs stāsts nupat.

Karoč, sieviete ap 30, viens bērns ir, gaida otro. Sarežģīta grūtniecība, skaidrs, ka nebūs.

Tad nu ārsti gaidīja, kamēr auglis vēderā zaudē dzīvības pazīmes un tikai tad sāka kaut ko darīt.

Nākamajā dienā poļu pane nomira no sepses.

Bet, tpu, tu, tpu, vismaz aborti aizliekti!

Esmu ļoti skeptisks pret to ko un kā (((prese))) atgremo un pamet mums silē kā "ziņas", it sevišķi šībrīža situācijā, kad uz pilnu klapi iet vērtību kariņi informācijas telpā - ungārs slikts, polis slikts, gejrops labs.... anekdotiski gadījumi ir anekdotiski gadījumi - neiešu jau vilkt ārā stāstu par to kā tukumā p!dars pašaizdedzinājās un presse tur teju izpūta "Zilo lives matter", esot homofobiskie policisti vainīgi....

ja tevi interesē, atsevišķi abortu jautājumā man, personīgi, nav pārliecības ka vajadzētu tik kategoriski aizliegt - BET ja tā ir daļa no cīņas par vērtībām - tradicionālajām, ģimeniskajām - tad cita runa...

Pirms 14 minūtēm , versatile teica:

Sasolīja labāku dzīvi un devās, tāpat kā letiņu varza 2000o sākumā, laimi meklēt. Jeb tu teiksi, ka letiņi - zemeņu lasītāji - bija inteliģence un zilās asinis?

 

Es nesaku, ka vieni migranti ir labi, citi slikti.

Bet ir brīži, kad tautai ar tādu vēsturi, kā mūsējā, pienāktos vismaz, ja ne paklusēt, tad nemētāties skaļiem izsaucieniem.

pēc būtības "palikušajiem" mātes zemē ir liels pamats "nīst" ekonomiskos aizbraucējus - lv gadījumā (nav pārapdzīvotības) katrs aizbraukušais padara palikušajiem dzīvi grūtāku.

bet es ne par to - cilvēka dabā ir meklēt kur sliltāks - un tad jau varētu aizfilozofēties ka nedrīkst no pilsētas/ielas/mājas/dzemdību nama pārvietoties uz citu...

 

es par to ka ja tu reiz aizbrauci - nu tad integrējies, maita - ja tu 8tajā gadā aizbrauci uz uk, dzīvi tur ietaisīji, līdz šim atpakaļ neesi atbraucis - tad tu neesi vairs latvietis bet anglis - un ja tu viņiem bāz sejā savu "latvietību" katru pavasari kūlu dedzinot - tad tu esi tāds pats invalīds kā tie 8totā maija kolrābji...

Labots - latscrap
  • Patīk 3
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ja paskatās UK, tad irākieši, afgāņi utt, diezgan ātri iedzīvojas un ļoti labi (tā saucamā inteleģence).

Ja paskatās kas brauc ar tiem visiem Range Roveriem, Mersedesiem, izpērk mājas utt, tad tur visai maza daļa ir vietējie. No £50 nedēļā pabalstiem tā nepadzīvosi.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 1 minūtes , latscrap teica:

anekdotiski gadījumi ir anekdotiski gadījumi

aha, es ar - tāaaaa rēcu par šito.

 

Pirms 2 minūtēm , latscrap teica:

katrs aizbraukušais padara palikušajiem dzīvi grūtāku.

Tas letiņu gadījumā. Austrumu tautas rūpējas par visu to savu ģimeni un, jā, kad iekārtojas, velk pa vienma vien uz turieni. Jo tās pakas personas eksportam - bieži samet visa ģimene vai pat ciems.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , latscrap teica:

cilvēka dabā ir meklēt kur sliltāks

Tas ir visas cilvēces evolūcijas un progresa pamatos, ja dzīvotu kur dzīvoja un nemeklētu, kur labāk, vai kā kautko izdarīt vieglāk, tad vēl tagad alās dzīvotu kautkur Turcijas/Irānas kalnos.

Kauvai par piemēru ASV.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 6 minūtēm , latscrap teica:

p!dars pašaizdedzinājās

Kas uz citiem saka, tam uz ... krāna? kaka...

Labots - versatile
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , versatile teica:

No Latvijas uz turieni bija vēl jātiek.

 

Jā ar ļoti nedaudzajām transportkuģu iespējām uz Vāciju. Ar milzīgiem riskiem, jo kara zona. Palasi par kuģa Wilhelm Gustloff pēdējo reisu, piemēram. Tā bija reāla kara zona ar reālām kara bēgļu nometnēm. Un tikai pēc miera līguma amīšu administrācija tos izmētāja pa visvisādām pasaules valstīm.

 

Kas attiecas uz zviedriem - jā, nesmuki. Cietsirdīgi. Bet pieļauju, ka lielajā bildē viņiem nebija nekādu manevra iespēju. Lai gan es arī šodien par zviedriem neesmu diez ko augstās domās.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , versatile teica:

Skarbi Tu pret pāris simtiem tūkstošu mūsu tautiešu šobrīd.

Saprotams ka arī man - domāju kā ikvienam latvietim - ir pazīstami cilvēki klaidās aizgājuši... nu neturu es sirdī ļaunumu - nu negāja cilvēkam latvijā - nu aizbrauca, lai - bet viedoklis ir palicis kā par vāju cilvēku... tas ja tīri dēļ "neiešanas" aizmuka...

ir pārītis kas dēļ citiem iemesliem - tos gaidu atpakaļ - tie, par laimi sakās aizbraukuši uz laiku :)

Pirms 10 minūtēm , AndrisBB teica:

Tas ir visas cilvēces evolūcijas un progresa pamatos, ja dzīvotu kur dzīvoja un nemeklētu, kur labāk, vai kā kautko izdarīt vieglāk, tad vēl tagad alās dzīvotu kautkur Turcijas/Irānas kalnos.

Kauvai par piemēru ASV.

nu redz, cilvēka dabā ir arī pist visu kustas un apēst to kas vairs nekustas - bet tāda mums tā civilzācija iekārtojusies ka mēs reizēm bišķi valdamies - mērkaķimpulsi ir jākontrolē. un ja reiz esam izdomājuši ka pa lielam dzīvosim "valstīs"/"nācijās" ar savu kultūru un tradīcijām - nu tad pie tiem sarunātajiem noteikumiem vajadzētu taču pluss mīnuss turēties, vai ne?

 

gļēvulis kurš aizmuka no savas kultūrtelpas uz citu, bet atsakās pāriet jaunajā ticībā - nu kas viņš ir, ja ne nožēlojams divkosis?

 

nu trūkst globālajā diskursā drosmes un principu meinstrīm viedokļu līderiem paziņot, ka visas kultūras nav savstarpēji savietojamas līdz ar to arī diametrāli pretējas kultūras vardarbīgi saliekot (ar imigrāciju) vienā telpā - neizbēgami notiek konfrontācija...

Labots - latscrap
Link to comment
Share on other sites

Just now, msp teica:

 

Kriminālkodekss!

a ja es tevi mežā - kur neviens neredz, un tu pēctam nevienam nevari vairs izstāstīt - tā tad drīkst, ja?

Link to comment
Share on other sites

  

Pirms 5 minūtēm , latscrap teica:

neizbēgami notiek konfrontācija...

 

Pa lielam visa tā konfrontācija utt ir vairāk vai mazāk dzeltenās preses uzpūsts burbulis, ar dažiem izņēmumiem, kur politisku iemeslu pēc kāds tiek radikalizēts utt. Bet tā, visi tie musulmaņi dzīvo savās komunās, nevienam īpaši netraucē. Par to vairāk trako tieši visādi vietējie labējie, kuri nespēj izturēt ka kāds ir mazliet citas krāsa vai ģērbjas savādāk.

Labots - AndrisBB
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , latscrap teica:

nu tad pie tiem sarunātajiem noteikumiem vajadzētu taču pluss mīnuss turēties

 

Ā, nē, vajag taču ļaut burkās staigāt, jo tas esot kultūras fundaments!

Bet, es kad aizbraucu, uz Abu Dabī vai Karači, gribu no rīta iedzert glāzi konjaka ielas kafejnīcā. Tā ir manas kultūras sastāvdaļa. Bet, sukas, neļauj. Un pat ar bargiem sodiem baida!

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

nevienam īpaši netraucē

 

Nevajag. Pats esi dzīvojis pakistāņu rajonā?

Es savulaik gadu nodzīvoju Rotterdamas turku rajonā. Nestāsti man par miermīlīgiem musulmaņu brāļiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

  

 

Pa lielam visa tā konfrontācija utt ir vairāk vai mazāk dzeltenās preses uzpūsts burbulis, ar dažiem izņēmumiem, kur politisku iemeslu pēc kāds tiek radikalizēts utt. Bet tā, visi tie musulmaņi dzīvo savās komunās, nevienam īpaši netraucē. Par to vairāk trako tieši visādi vietējie labējie, kuri nespēj izturēt ka kāds ir mazliet citas krāsa vai ģērbjas savādāk.

nu man pagalmā krievi jau bērnībā nepatika.... varbūt biju radikalizēts :)

Pirms 2 minūtēm , msp teica:

 

Ā, nē, vajag taču ļaut burkās staigāt, jo tas esot kultūras fundaments!

Bet, es kad aizbraucu, uz Abu Dabī vai Karači, gribu no rīta iedzert glāzi konjaka ielas kafejnīcā. Tā ir manas kultūras sastāvdaļa. Bet, sukas, neļauj. Un pat ar bargiem sodiem baida!

vajag iet uz by robežu cept cūkas šašliku - kas ēd tos ņemt, pārējos prom

Labots - latscrap
  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, latscrap teica:

vajag iet uz leišu robežu cept cūkas šašliku - kas ēd tos ņemt, pārējos prom

 

Beidzot konstruktīvs ieteikums..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , latscrap teica:

nu man pagalmā krievi jau bērnībā nepatika.... varbūt biju radikalizēts :)

Pirms 6 minūtēm , msp teica:

Savā ziņā jā. Gan viena gan otra puse radikalizēta.

Kad parunā ar angļiem par to ka latvieši ar krieviem nevarēja sadzīvot, tad visi kasa paurus un īsti nesaprot kur problēma un par ko kašķis.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB teica:

Gan viena gan otra puse radikalizēta.

 

Manā mikrorajonā tikai 80-o gadu beigās uz brandmūra blakus uzrakstam "Beiķe gansov" parādījās uzraksts "Sitiet krievus". To pirmo es atceros tik ilgi, cik atceros sevi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

par to ka latvieši ar krieviem nevarēja sadzīvot,

Angļi paši ar frančiem nebija nekādi sirds draugi.

Link to comment
Share on other sites

Krievu ponti un šovinisms un propogandas par izredzēto nāciju bijušajā psrs teritorijā kur visiem ir jārunā krieviski un jaabučo kājas par atbrīvošanu. 

Pārspīlētais dažu latviešu nacionālisms un aizvainojums. 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...