Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Pirms 1 minūtes , Duncan F teica:

Pieņemu, ka pats šo metodi jau sen lieto un kuru katru brīdi varēsi vairs nestrādāt?

Nē, diemžēl sāku lieto stipri par vēlu. Bet tagad lietoju.


Piemēram 

https://www.google.com/search?q=google+stocks&{google:acceptedSuggestion}oq=google+stocks&aqs=chrome..69i57j69i64l2.10110j0j4&sourceid=chrome&{google:instantExtendedEnabledParameter}ie=UTF-8

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ronalds said:

Pēc manām domām maigā pāreja - lēnām samazinam nodokļus un piedāvājam uzkrāt. 

 

 

Tas strādātu tikai utopiski apzinīgā sabiedrībā. Realitātē (pasaulē ir piemēri) tāds modelis noved pie liela pensionāru-trūkumcietēju skaita.

Tu, protams, vari argumentēt pretī, ka arī šobrīd Latvijā ir daudz pensināru-trūkumcietēju, bet esmu pilnīgi pārliecināts, ka ar tavu metodi viņu kļūtu tikai vairāk.

Latvijā vidusmēra pieaugušais neko negrib dzirdēt ne par personīgiem uzkrājumiem, ne investīcijām, ne pensiju 3. līmeņiem, neko. Tas viss ir kaķiem.

Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 6 minūtēm , Ronalds teica:

lēnām samazinam nodokļus un piedāvājam uzkrāt.

Veca ziņa kā pasaule, pie mums jau tā ir - 1., 2. un 3.līmenis

Ja pieaug 1. un 2. - tad pietrūkst nauda esošajiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Duncan F teica:

Latvijā vidusmēra pieaugušais neko negrib dzirdēt ne par personīgiem uzkrājumiem,

Tad kāpēc man un iespējams tev jādomā par tiem, kuri neko nejēdz uzkrāt? 

Takš pat esi savas laimes, jeb pensijas kalējs...  

Link to comment
Share on other sites

Fakts ir tāds, ka visticamākais ka pēc 20 gadiem nebūs kas maksā soc nodokli un pensijas nebūs arī tiem kas tagad maksā soc nodokli pa pilno...   

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ronalds said:

Tad kāpēc man un iespējams tev jādomā par tiem, kuri neko nejēdz uzkrāt? 

Takš pat esi savas laimes, jeb pensijas kalējs...  

 

Pa lielam dēļ vispārējas stabilitātes un sabiedriskās kārtības. Lai policijai būtu mazāk, ko darīt.

Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz - tas ko tagad piedāvā valsts ir tipiska finašu piramīda, diemžēl visas finanšu piramīdas sabrūk - agrāk vai vēlāk...  

Es tīri subjektīvi uzskatu ka tagadējie pensionāri ir pēdējie, kuri saņem +/- ciešamas pensijas no šīs sitēmas. Mums nespīd.

 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Ronalds teica:

es nezinu ko darīt

Ko tur nezināt. Jāceļ pensionēšanās vecums. Ideālā variantā pensionēšanās vecums lielāks par vidējo mūža ilgumu. :D

To es neizgudroju. Guglē var atrast.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , superKrona teica:

Ja nedzemdēs bērnus, jā, bet vai tad jāsatraucās tiem, kas nedzemdēs?

Cilvēku skaita pieaugums ģeometriskā progresijā nav iespējams bezgalīgi....  

Bērnus dzemdēs, bet tā, lai aizvietotu mirušos. Lai cilvēku skaits paliek stabils. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ronalds said:

Vēlreiz - tas ko tagad piedāvā valsts ir tipiska finašu piramīda, diemžēl visas finanšu piramīdas sabrūk - agrāk vai vēlāk...  

Es tīri subjektīvi uzskatu ka tagadējie pensionāri ir pēdējie, kuri saņem +/- ciešamas pensijas no šīs sitēmas. Mums nespīd.

 

Esošajai pensiju sistēmai nav nekādas vainas pieņemot, ka iedzīvotāju (nodokļu maksātāju) skaits saglabājas nemainīgs vai arī palielinās. Un šai problēmai jau vairs nav nekāda sakara ar nodokļu sistēmu. Tas jau ir demogrāfijas jautājums, kāpēc ģimenes veidojas vēlu un bērnu vai nu vispār nav vai arī ir tikai 1. Ja 2 tad tas jau ir ļoti labi.

Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 1 minūtes , Ronalds teica:

Bērnus dzemdēs, bet tā, lai aizvietotu mirušos. Lai cilvēku skaits paliek stabils

Pie šitā piramīda pat nesāk veidoties, kaut kāds taisns stabs

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ronalds said:

Bērnus dzemdēs, bet tā, lai aizvietotu mirušos. Lai cilvēku skaits paliek stabils. 

 

Esi pārliecināts? Pazīstu daudzas ģimenes kur ir tikai 1 bērns, dažas ar 2, un nevienu ar 3.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Duncan F teica:

Esošajai pensiju sistēmai nav nekādas vainas pieņemot, ka iedzīvotāju (nodokļu maksātāju) skaits saglabājas nemainīgs vai arī palielinās.

Jā. tomēr  esošā sistēma strādā tikai tad, ja nodokļu maksātāju ir jūtami vairāk par pensijas saņēmēju. 

Ja nodokļu maksātāju skaits krītās dēļ tā ka mākam kontracepciju lietot, un LV gadījumā- daudzi darba spējīgi aizbrauc.... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , Ronalds teica:

Es atbalstu tos, kas saka ka valsts ir veidojums kurš paredzēts lai elites uzturētu esošo kārtību un turpinātu nodrošināt elitēm šiku dzīvi. 

Nē, nu vajadzēja jau kā ar sirpi pa olām 😁😁😁.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tak lielā daļā "pārtikušo" valstu visi krāj paši savas pensijas, jo valsts pensija ir ļoti maza. Nejau par valsts pensijām tie pensionāri ceļo apkārt un izskatās pārtikuši, bet tā ir maza daļa no pensionāriem. Tepat UK maksimālā valsts pensija ir ap 800 un ar to izdzīvot, ja pašam nav savas mājas un jāmaksā īre ir visai grūti. Tapēc visi krāj paši. 

Tipiskais scenārisjs ir krāj paši, plus kad paliek jau galīgi vecāki, tad pārdod māju, lai samaksātu par aprūpi. Tapēc te arī tas maju tirgus ir ļoti stabils, tapēc ka visa pensiju būšana uz to balstās un cenas aug nepārtraukti.

Populārs variants ir kad iet pensijā, tad pārdod UK māju un pa 1/3 cenas nopērk ko līdzīgu kautkur Spānijā, tur veselas pilsētas ir tikai ar angļu/vāciešu pensionāriem. Pa atlikušo naudu dzīvo.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Karoč nekas revolucionāri jauns nav jāizdomā. Kaut kādai +- obligātai sistēmai būtu jābūt no valsts puses lai garantētu kaut nelielu pensiju arī tad, ja cilvēkam nav pieticis smadzeņu kādā dzīves posmā sākt pašam domāt par pensiju. Ja ir pietiecis smadzeņu - ļoti jauki, būs turīgākas vecumdienas. Tas arī viss.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Ronalds teica:

sistēma strādā tikai tad, ja nodokļu maksātāju ir jūtami vairāk par pensijas saņēmēju

Vajadzēs tikai vairāk kurinātāju pieņemt, kuri godīgi darīs savu darbu un piestrādās pie tā, lai saņēmēju skaits turētos zem maksātāju skaita. Pret tiem jau te nevienam nav iebildumu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , superKrona teica:

Japāna, katrs krāj sev

 

Āmurika. Tik problēma ir tāda, ka lauztas rokas sadakterēšana (reāls piemērs) vietējā klīnikā maksā 35kusd. T.i. bez vietējās veselības apdrošināšanas, kuru dabūt tur nav nemaz tik vienkārši.


pirms 2 stundām , vvv teica:

Ideālā variantā pensionēšanās vecums lielāks par vidējo mūža ilgumu.

 

2.līmeni tak var arī mantot, ja nemaldos.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , msp teica:

i. bez vietējās veselības apdrošināšanas, kuru dabūt tur nav nemaz tik vienkārši.

Cik lasīts, tad USA veselības apdrošināšana sākot no 500 usd mēnesī. Ņemot vērā ka pat prastos darbos var ap 5k mēnesī nopelnīt nav nemaz tik dārgi.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Ronalds said:

Cik lasīts, tad USA veselības apdrošināšana sākot no 500 usd mēnesī. Ņemot vērā ka pat prastos darbos var ap 5k mēnesī nopelnīt nav nemaz tik dārgi.

Un? Mums arī ir tik attīstīta ekonomika? Mūsu valūta arī ir viena no starptautiski populārākajām?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Ronalds teica:

Ņemot vērā ka pat prastos darbos var ap 5k mēnesī nopelnīt

Average Income by Age

Around the world, the average income varies depending on the age and experience of people. Here are the average salaries for each age bracket in 2017, according to the US Bureau of Labour:

  • 65+ years of age: $47,008.
  • 55–64 years of age: $50,232.
  • 45–54 years of age: $50,700.
  • 35–44 years of age: $50,752.
  • 25–34 years of age: $40,352.
  • 20–24 years of age: $27,300.
  • 16–19 years of age: $21,944.

Source: Bureau of Labour

Link to comment
Share on other sites

Meklēju kontaktus ar zemniekiem, kuri audzē liellopus gaļas audzēšanai.

 

Interesē nopirkt kuņģi, priekšējās kājas.

 

Jauku dienu!

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

Cik lasīts, tad USA veselības apdrošināšana sākot no 500 usd mēnesī. Ņemot vērā ka pat prastos darbos var ap 5k mēnesī nopelnīt nav nemaz tik dārgi.

Kātad, pavisam vienkārši 500+ nolocīt katru mēnesi, ja tāds viduvējs strādnieks, kurš kautko māk saņem uz rokas ap 2.5k. Parēķini ka mājokļa izmaksas tur ir jūtamas, bez 1k mēnesi pat mazu dzīvokli nenoīrēsi.

Ja strādā low-skilled darbu - supermārketā utt, tad ap 1800 mēnesī var rēķināties. Tad arī parasti vairs med. apdrošināšanas netiek pirktas, jo vienkārši nevar atļauties.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

Cik lasīts, tad USA veselības apdrošināšana sākot no 500 usd mēnesī. Ņemot vērā ka pat prastos darbos var ap 5k mēnesī nopelnīt nav nemaz tik dārgi.

Nu tad jau relatīvi mums 50 Eur mēnesī par apdrošināšanu būtu ok pie 500 Eur algas? Par ko raudam, ja jau viss tik rožaini?

Link to comment
Share on other sites

Lieta jau arī tāda ka tie 5k lai vai uz rokas vai papīra ir pastiepti līdz ar ausīm, reāli ir vairāk 3.5k uz papīra.

Tad proporcionāli jāsalīdzina 50 no 350 "uz papīra"

Link to comment
Share on other sites

Pag, bet ir kaut kur jau redzami kādi iespējamie cipari?

Ja man būtu jāsaka savs verdikts - es būtu gatavs maksāt obligāto apdrošināšanu nu teiksim līdz 20 Eur mēnesī, ar noteikumu ka vajadzības gadījumā man medicīniskā palīdzība tiek sniegta bez liekām ierunām. 240 Eur gadā, tā būtu pietiekami ok "apdrošināšanas polise" pie pašreizējās situācijas LV.

Ja vairāk, tad es esmu pret šo pasākumu.

Link to comment
Share on other sites

Ņewm vērā arī to ka tie 500 ir ja pa lielam neslimo. Tiklīdz piemetīsies kautkas hronisks, tā apdrošikāšana būs 5x lielāka.

Tāpat kā ar auto apdrošināšanu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Stasss teica:

240 Eur gadā, tā būtu pietiekami ok "apdrošināšanas polise" pie pašreizējās situācijas LV.

Ja vairāk, tad es esmu pret šo pasākumu.

Par to naudiņu iznāks tik "plāna"polise, kas nesegs gandrīz neko. Parunā ar apdrošinātājiem, bez 500 EUR nekas prātīgs nesanāks un tas jau daudziem liksies par dārgu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Ronalds teica:

(..), tad pēc 20 gadiem viņam būs uzkrājums ap 120 keur. Kas nodrošinās pensiju tikai no procentiem ap 800 eur mēnesī.

Un kas 2040. gadā būs €800? Man ir aizdomas, ka varētu būt kaut kas līdzīgs pašreizējajiem €50, varbūt €100.

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Ronalds teica:

Cik lasīts, tad USA veselības apdrošināšana sākot no 500 usd mēnesī. Ņemot vērā ka pat prastos darbos var ap 5k mēnesī nopelnīt nav nemaz tik dārgi.

Prastos darbos tur nepelna 5k. Ar prastiem domāju visādus Walmart veikala darbiniekus (pats tur esmu strādājis, tas ir kkas līdzīgs Maximai), maķīšus un tamlīdzīgos. Komplektā ar nenormālo patērētāju kultūru tie zemāko darbu darītāji visbiežāk ir kredītos līdz ausīm (vairākas kredītkartes).

Link to comment
Share on other sites

Tur pamatīgas kļūdas matemātikā Ronaldam. Sanāk uzkrājums ap 45k, ja mēnesī atliek 170 un procentos pēc tam.... Procentos, pag procentos sanāk, a nekas nesanāk - https://www.seb.lv/uzkrajumi-ieguldijumi/uzkrajumi/terminnoguldijums#cenradis

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

e=d, ne jau bankas noguldījumos :D

Akcijas, indeksi (S&P 500, kkas tāds), varbūt kādam tas ir nekustamais izīrēšanai etc. Bankām naudu pakaļ sviež pat ar negatīvām likmēm, loģiski, ka nav jēgas par noguldījumiem kko maksāt.

Link to comment
Share on other sites

Ja pa 170 naudiņām liek iekšā katru mēnesi un saņem 10% gada atdevi, tad man nesanāk 120k pēc 20 gadiem nekādi.

 

Link to comment
Share on other sites

Iegooglē compound interest calculator. Bet nu diezgan smieklīgi, ka te boot.lv kādam būtu tādas lietas jāskaidro.

Link to comment
Share on other sites

Procentus rēķina katru mēnesi? Tad excelī:

=FV(10%/12;20*12;-170)

€129k


Tikai par tiem €129k pēc 20 gadiem maz ko varēs nopirkt.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...