Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Pirms 4 minūtēm , 138 teica:

To gan es neesu nekad neesu sapratis kapēc daudzi brauc pie zobārsta uz LV.

Tapēc ka nevar angliski izstāstīt 

Jo Latvijā zobārsta pakalpojumi izmaksā lētāk, nekā UK.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Stasss teica:

Nu redz. Tu esi pierādījums, ka pat armija par vīrieti nevar uztaisīt, ja nav lemts..😁

 

Pļe, šis ir dienas citāts! 😄

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

 

Pirms 21 minūtēm , base7 teica:

Jo Latvijā zobārsta pakalpojumi izmaksā lētāk, nekā UK.

 

Nekas tur nav īpaši lētāk. Atveru gūglē pirmos divus zobārstus,  konsultācija - vienā 15 eiriki, otrā 30. Un tas tikai konsultācija. Ja vajag rentgenu, kautkādu hiēnas pieslīpēšanu, tad maksā papildus. UK GBP22, to visu iekļauj.

Nākamais cenu slieksnis GBP62 - iekļauj visu, anestēzijas, plombēšanas, kanālu tīrīšanas utt, neatkarīgi no tā cik vizītes tas aizņems. LV par katru sīkumu 20 - 50 eiriki, kopā salāsās dārgāk.

Maksimālais ko var paprasīt ir 268, bet tad visu muti var salabot, neatkarīgi cik daudz jādara. Laikam tas bij uz gadu. Kamēr gads nav pagājis, tikmēr vairāk naudu prasīt nevar.

 

Tas viss protams NHS, pie privātajiem dārgāk. Kautgan visi viņi privāti, tik tas ka NHS apmaksā.

 

Pirms 27 minūtēm , 138 teica:

UK ir NHS latviešu zobārsti?

 

Protams, ierakstu savu rajonu, atveru pirmo klīniku no tās kompānijas lapas, kura tuvāk. Uzreiz jau var latvieti atrast, ilgi nebij jāmeklē. :D Katrā mikrorajonā rajonā tā var atrast. Un tas tik viens, dentistu tīkls. Paskaties zem "Meet the team".

https://www.mydentist.co.uk/dentists/practices/england/south-west-england/bristol/94---96-filton-road

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pag pag... Par Latvijas zobārstiem runājot - ir starpība, vai zobus labo kādā Dental klīnikā, Valī, vai arī kādā lauku rajonā..

Es piemēram zobus braucu labot uz savu dzimto mazpilsētu, un tur cipari ir cilvēcīgi.

Tai pašā laikā man ir paziņas, kas no pāķiem brauc uz Rīgu, jo redz - Rīgā taču dārgi, bet kruta..

Es gan tur neko krutu neredzu, jo zobi tiek kvalitatīvi salaboti arī mazpilsētā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , 138 teica:

u nas vse dokumenti v porjadke

Krievu humora shovaa Nasha Rasha bija pareizi ilustreets shis scenaarijs:

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , aoma teica:

Vai tik tā nav neliela skaudība, ka pāris cilvēkiem ir izdevies sakārtot savu dzīvi tepat Latvijā?

pirms 9 stundām , aoma teica:

Es šodien kožu, man nav grūti papļerkstēt ar visiem :)

Man kaut kā šīs divas lietas neiet kopā :crazy:

 

Pirms 12 minūtēm , Stasss teica:

Es gan tur neko krutu neredzu, jo zobi tiek kvalitatīvi salaboti arī mazpilsētā.

Veicas. Es savus zobus uzticu konkrētai zobārstei (valis.lv). Pirms tam biju gājis kaut kur citur, tur jekbo par 20 Ls laboja, bet kā pamēģināju valī, tā tomēr palika "kvalitatīvāks iespaids".

 

Bet nu tai pašā valī arī ne bez prikoliem. Reiz ar stiprām zobu sāpēm aizbraucu, izrādās - zobārste atvaļinājumā. Nu neko, viņas kolēģe paskatījās. Saka, jādodas uz stomatoloģijas institūtu un jāoperē ārā gudrības zobu (izraut nereāli). Domāju, ko nu darīt - operēt vai nē. Nolēmu tomēr sagaidīt, kad tā manējā zobārste atgriezīsies. Izrādījās, ka gudrības zobam viss OK, pie vainas (ja atmiņa neviļ) sestais zobs. Vēl nodemonstrēja man, ka man tas sestais zobs ir principā miris, dēļ kā puse žokļa sāp.

Link to comment
Share on other sites

Tūbij, cykablyat, tev ir kaut kāds ikdienas mīnusu likšanas plāns, kurus tu izvieto pilnīgā randomā?

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , Arcane teica:

pareizi ilustreets shis scenaarijs

Tas vispār bija visu laiku labākais Krievijas sitkoms un šie bija vislieliskākie personāži ;(

Kas tur bija tajā epizodē par naktsklubu, vari atgādināt?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , drunk_lizard teica:

velns ar aaraa!!! kaads to kropleenu arcane var beidzot nahrenizeet?! ar visiem vinja video, puukjiem, tarakaaniem un godiigumu...

Tikai peec tevis. Pashu ar dereetu na#renizeet uz laiku. Te arii visa probleema..patiesiiba un taisniiba vecbiedriem aciis un ausiis kozh. Tev shis forums nepieder kjirzaka nav ko lekties. Es noteikumus ieveeroju. Citaa forumaa kur nav cenzuura man pat ir ljoti smuka reputaacija un labas atsauksmes par mani. Takshto aplauzies pats. Ne visi "indigo" ir tupi.

P.S.Tad kad es biju jaunaaks ar hormoniem..Tev smagi nenoveiktos par to komentu ap orientaaciju. Tajaa vecumaa man bija taada agresija pret shaadiem nezoliidiem uzbraucieniem ka buutu ja ne dziivi liikji tad vismaz pa kluso nedziivi..piem mashiina pie dziivoklja cietusi utt. Neprovocee jaunos. Kopaa dalam sho planeetu. Bet nu prieksh tam ir karma.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Arcane teica:

vecbiedriem

Ko piepisies vecbiedriem. Ķirzaks tevi abižo, saki viņam «pašol tu» un miers. Nevis taisi pārdzīvojumus.

  • Patīk 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

...taatad lai nepizdjiitu vecbiedrus un vinju mashiinas ir jaaiet kkaados iipashos ciinjas kursos kur paliek bez hormoniem, jo armijaa ir djedovsh4ina.... :)

 

Link to comment
Share on other sites

...citos forumos reiz arii bija bardaks ar tiem vecbiedriem

kameer sniga visus izveda uz mezju ragavinjaas  cilveeks bez hormoniem...

:)

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Arcane teica:

Internetaa visi baigie 'krutie' bet aarpus interneta kautko sasniegushi esiet ar savu "krutumu"?

Nu, pieņemsim, ka kaut ko jā - ir viens otrs kaut ko sasniedzis. Vispār mazliet būtu vēlams izskaidrot terminus (es tāds vecmodīgs) - kas ir krutums? Zināšanas, pieredze un spēja adekvāti paskaidrot tēmā kuru jēdz un uzjautāt par tēmu, kuru nesaproti? Vai viszinošie ģedi, kuri Tev dara pāri un nesaprot, ka esī īpašs? :) 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Stasss teica:

Pag pag... Par Latvijas zobārstiem runājot - ir starpība, vai zobus labo kādā Dental klīnikā, Valī, vai arī kādā lauku rajonā..

Es piemēram zobus braucu labot uz savu dzimto mazpilsētu, un tur cipari ir cilvēcīgi.

Tai pašā laikā man ir paziņas, kas no pāķiem brauc uz Rīgu, jo redz - Rīgā taču dārgi, bet kruta..

Es gan tur neko krutu neredzu, jo zobi tiek kvalitatīvi salaboti arī mazpilsētā.

Tas ir atkarīgs ,kā kur ,jo zinu Rīga vietas kur ar zobu labošanu var norauties....


pirms 4 stundām , Padjoms teica:

...citos forumos reiz arii bija bardaks ar tiem vecbiedriem

kameer sniga visus izveda uz mezju ragavinjaas  cilveeks bez hormoniem...

:)

Tā ir visur patiesība ,bet nesaprotu ko ņem pierē  ,dažreiz kritika noderīga ,bet ja viedokļa dēļ iet auzās var atbildēt tieši tāpat vai ignorēt..

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , ieleja teica:

 

nu šitā ir kaut kāda publiska pašapkakāšanās pie Brīvības pieminekļa morāla pašdiskvalifikācija

 

Nav viss. Man jau augot maaciija pashkontroli. Es tikai paskaidroju ka ir lietas ko nevajag dariit. Un tie dubultstandarti ka vecbiedriem ir ljauts tas kas nav ljauts jaunbiedriem vai shajaa gadiijumaa pavidubiedriem..

@rooyar

Es jau vairaakus gadus nenjemu pieree bet ja saak reaali njirgaaties par taadiem kaa es kas ir normaali bet atshkjiriigi normaali tikai taapeec ka nav gaajushi padomju gemorojam cauri un vienkaarshi liktenis iedaliijis citas kaartis tad..es tieshaam gribu redzeet kaadi pashi bijaat mazinji..nebriiniishos ja veel trulaaki jo augaat laikos kad nebija informaacija. Diezvai biblioteekas bija modee vai pieejamas uz katra stuura.

 

Te iederas teiciens "Pēc kara visi gudri."

Labots - Arcane
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Arcane teica:

Diezvai biblioteekas bija modee vai pieejamas uz katra stuura.

Tev nav ne jausmas..😁

Klau. Cik tev gadu, man rodas jautājums?


1 stundu atpakaļ, Arcane teica:

Man jau augot maaciija pashkontroli.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , 138 teica:

Tūbij, cykablyat, tev ir kaut kāds ikdienas mīnusu likšanas plāns, kurus tu izvieto pilnīgā randomā?

Pis Tu uz saviem lombardiem!

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Arcane teica:

Nav viss. Man jau augot maaciija pashkontroli.

neizskatās.

pirms 2 stundām , Arcane teica:

Es jau vairaakus gadus nenjemu pieree

arī neizskatās.

zini, te ir tā smalkā prasme sajust kurā vietā pārtraukt "parasto kasīšanos", un sapratne par to, vai uzrakstītais dos ko derīgu apkārtējai pasaulei.

 

pirms 2 stundām , Arcane teica:

Diezvai biblioteekas bija modee vai pieejamas uz katra stuura.

bija modē. tāpat kā grāmatveikali un skolas bija modē un pieejami.

nebij jau daudz ar ko izcelties, tikai ar zināšanām un spēju ko sasniegt. t.s. grūtā bērnība, rotaļlietas no koka....

 

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
Pirms 22 minūtēm , ervie teica:

zini, te ir tā smalkā prasme sajust kurā vietā pārtraukt "parasto kasīšanos", un sapratne par to, vai uzrakstītais dos ko derīgu apkārtējai pasaulei.

 

Neiespējami. Demokrātija balstās uz projekciju, vainīgo meklēšanu, glābēju meklēšanu, idealizāciju, seojošu vilšanos, deidealizāciju, jaunu glābēju meklēšanu un cikla atkārtošanos.

 

Jēdzīga diskusija un risinājumu meklēšana tiek traucēta.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Racer teica:

Vispār mazliet būtu vēlams izskaidrot terminus (es tāds vecmodīgs) - kas ir krutums? Zināšanas, pieredze un spēja adekvāti paskaidrot tēmā kuru jēdz un uzjautāt par tēmu, kuru nesaproti? Vai viszinošie ģedi, kuri Tev dara pāri un nesaprot, ka esī īpašs?

Manuprāt, ir divu veidu krutumi, apmēram kā tu saki, bet ja precīzāk -

1) krutums, kuru ciena un apbrīno kā autoritāti, un kurš sastāv no pieredzes, zināšanām, "kaut ko sasniedzis", uzņēmības, talanta un vēl visādām tādām lietām, komplektā ar nebūšanu p1mpim un neskatīšanos uz citiem no augšas (vismaz ne no pārāk lieliem augstumiem),

2) un krutums, kuru mētā, tas ir, kurā ietilpst pārliecība (un tās izrādīšana), ka esi pirmais džeks rajonā, un var ietilpt vai neietilpt pieredze, zināšanas, talants utjpr.

Biedrs Arcane ķirzakas izteicienos saskata šo otro.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Arcane teica:

kas ir normaali bet atshkjiriigi normaali

Vo šitas ir labais 🤣.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , 138 teica:

Manuprāt, ir divu veidu krutumi,

Starpība ir tāda, ka tie pirmie kas dzīvē izsitušies un sasnieguši kaut ko ar savu "krutumu" būs piezemēti.

Bet tie otrie, kam īsti nav ar ko izcelties, tad nu līdīs kaut no ādas ārā, lai tikai pierādītu savu "krutumu" un beigās paliktu muļķa lomā.

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , 138 teica:

Manuprāt, ir divu veidu krutumi, apmēram kā tu saki, bet ja precīzāk -

1) krutums, kuru ciena un apbrīno kā autoritāti, un kurš sastāv no pieredzes, zināšanām, "kaut ko sasniedzis", uzņēmības, talanta un vēl visādām tādām lietām, komplektā ar nebūšanu p1mpim un neskatīšanos uz citiem no augšas (vismaz ne no pārāk lieliem augstumiem),

2) un krutums, kuru mētā, tas ir, kurā ietilpst pārliecība (un tās izrādīšana), ka esi pirmais džeks rajonā, un var ietilpt vai neietilpt pieredze, zināšanas, talants utjpr.

Biedrs Arcane ķirzakas izteicienos saskata šo otro.

Aptuveni..pirmajaa gadiijumaa ir pareiza autoritaates izpausme a otrajaa nepareiza. Prezentaacijai video(spoilerii lai nebizhojas):

Vienaa gadiijumaa notiek savstarpeeja cienja un sapratne a otraa gadiijumaa vienkaarshi nepelniitas provokaacijas.

Link to comment
Share on other sites

Interesanti kurš tas ir mēģinājums pāraudzināt vecos? 

Atceros, ka ko šādu forumā redzēju, kad vēl bija programmētāju sadaļa forumam, kaut kā Lizards spēj turēties pretī, pārējie kaut kur pazuduši (kas tai saulē, kam apnika).

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Arcane teica:

Un tie dubultstandarti ka vecbiedriem ir ljauts tas kas nav ljauts jaunbiedriem vai shajaa gadiijumaa pavidubiedriem..

Piekritīšu. Vecbiedri var šitpostēt, bet ja netikvecbiedri šitpostē tad vecbiedri (šķiet ka dažkārt pat tie paši, kas mēdz šitpostēt) ir neapmierināti.

 

pirms 3 stundām , Arcane teica:

kas ir normaali bet atshkjiriigi normaali tikai taapeec ka nav gaajushi padomju gemorojam cauri

Vari paskaidrot, kā tu definē "atšķirīgi normāli", un tieši kāda tavuprāt ir saikne starp to un iešanu vai neiešanu cauri padomju gemorojam?

Lūdzu paskaidro saviem vārdiem, nevis iesaki izlasīt kādu grāmatu vai noskatīties video :)

 

pirms 3 stundām , Arcane teica:

Diezvai biblioteekas bija pieejamas uz katra stuura.

Tu neticēsi, bet uz to pusi bija. Vēl šī gadsimta sākumā Rīgā rajonu bibliotēku, RCB filiāļu, bija daudz vairāk nekā tagad. Piemēram, centrā vien tādas vēl tolaik bija - Klusajā centrā uz Eksporta ielas, Vecrīgā, pie Dzemdību nama, Grīziņkalnā (šī vēl ir), pie Barona centra, noteikti vēl kāda ko nezinu. Ja nekļūdos, laukos arī katram kolhozam bija bibliotēka, arī rūpnīcām bija bibliotēkas. Cita lieta - kas tur bija pieejams. Bet tehnisko literatūru padlaikos izdeva daudz. Vai bija iespējams katrā bibliotēkā atrast, piemēram, televizoru remonta rokasgrāmatu, nezinu, bet nebrīnītos, ja bija. Tika izdoti arī dažādi DIY žurnāli (gan par namdaru darbiem, gan elektroniku, bija pat žurnāls par motorlaivām), daudz advancētāki nekā, kas tagad ir, DariPats, tā tas saucas?- kur var izlasīt tipa kā sanaglot putnubūri vai nokrāsot ķeblīti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , 138 teica:

Piekritīšu. Vecbiedri var šitpostēt, bet ja netikvecbiedri šitpostē tad vecbiedri (šķiet ka dažkārt pat tie paši, kas mēdz šitpostēt) ir neapmierināti.

Nu bet tak vēsturiski - Kas atļauts Jupiteram nav atļauts vērsim. Samierinies! :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Arcane teica:

Prezentaacijai video

Epta, čali, vai tiešām "būt augušam laikā, kad ir pieejama informācija"' tev nozīmē skatīties visu sūdu jūtūbē un tur redzēto nemācēt atstāstīt, bet kā argumentus mest šos video?

Sorī, priekš tā pat es esmu pārāk vecs un normāls :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
1 stundu atpakaļ, ieleja teica:

Jā pozīcija izskatās pēc tādas ko es diendienā daru un ganjau dabūt to darbu nebūtu lielas problēmas, kompānijas tips ar tāds pats kur tagad strādāju. Alga - nu tā, ja izspiestu no viņiem to augšējo norādīto, tad varētu domāt.

Bet nu lielākais šķērslis tie ēbreji :D man vairāk savus nervus žēl, maz ticams ka es ietu strādāt tanī kompānijā UK arī pa lielāku algu. 

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , 138 teica:

Tika izdoti arī dažādi DIY žurnāli (gan par namdaru darbiem, gan elektroniku, bija pat žurnāls par motorlaivām), daudz advancētāki nekā, kas tagad ir, DariPats, tā tas saucas?- kur var izlasīt tipa kā sanaglot putnubūri vai nokrāsot ķeblīti

Latviešu valodā nekādu advancētu žurnālu nebija. Tā kā nevajag liet. Ja skatāmies citas valodas, tad šobrīd ir pieejami daudz advancētāki un plašākā izvēlē kā toreiz.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , e = d teica:

Latviešu valodā nekādu advancētu žurnālu nebija. Tā kā nevajag liet. Ja skatāmies citas valodas, tad šobrīd ir pieejami daudz advancētāki un plašākā izvēlē kā toreiz.

Vispār nebiju tā aizdomājies, bet taisnība - viss noderīgais bij krieviski.

Link to comment
Share on other sites

On 7/30/2020 at 1:03 AM, AndrisBB said:

Īsumā no šī visa var izsecināt ka @alusbundza un @aoma ir absolūtākie latvietības etaloni, viņu viedoklis ir vienīgais pareizais, visiem jābūt un jādara kā viņi. Ja kāds nedara, tad nav cienījams un nav pieskaitāms pie latviešiem. Lielāki par viņiem latvieši ir tikai viņu vectēvi. Zaudēt viņu cienu ir faktisi nāvespriedums.

Viņi arī nosaka visas ētikas normas, kas ir un kas nav atlauts, gan forumā, gan ārpus tā.

 

Tu ko. Tak nē. Pareizais viedoklis ir Tavs! Pareizi ir rakstīt visus draiverus c++. UN tamlīdzīgi.

Un, ja tiešām izstrādā softu avionikai - tad mums atliek tikai iekļauties Idiocracy filmas ideja.

Link to comment
Share on other sites

Vienīgi, šodien, kad viss ir tik pieejams, vēlama būtu tāda pat radoša degsme, kā toreiz...

Savādāk tam ''krutumam'', tā pamaz lietišķo pierādījumu..😃

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , e = d teica:

Latviešu valodā nekādu advancētu žurnālu nebija.

Vai tad es saku, ka bija?

Stāsts ir par to, ka biedram Arcane šķiet, ka padlaikos informācijas un grāmatu pieejamība bija kā viduslaikos, un es viņam paskaidroju, ka afaik tā gluži nebija.

 

Pirms 2 minūtēm , Racer teica:

viss noderīgais bij krieviski

Viss augstāk advancētais, šķiet, jā, bet arī latviski bija tādas grāmatas, kādu tagad.. nav, ja nekļūdos?

Piemēram, man plauktā stāv - Vispārīgā Elektrotehnika (ar h, bet uz ārējā vāka ar ch), J. Zolbergs, "Zvaigzne", 1968., "grāmata paredzēta augstskolu neelektrotehnisko specialitāšu studentiem", tirāža 10 000, ir bik jaunāka un bik vienkāršāka Elektrotehnika tehnikumiem paredzēta (to es pat esmu lasījis 😎 ), tagad nav pie rokas, laikam šī, eksistē arī Elektrotehnika vidusskolām.

Plauktā stāv arī Pastiprinātājiekārtas un elektroakustika, V. Muromcevs, Latvijas Valsts izdevniecība, 1960.

Kaut kas kaut vai šāda līmeņa mūsdienās tiek izdots latviski? Nifiga. Šķiet, kaut kādu mūsdienu elektrotehnikas grāmatu tehnikumiem/arodskolām esmu turējis rokā, bet tā bija diezgan briesmīga, mazajiem par zvēriņiem.

Protams, ir augstskolu e-studiju materiāli. Bet nestudentam ko šādu latviski atrast bibliotēkā vai tīmeklī - skuju.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, 138 teica:

Epta, čali, vai tiešām "būt augušam laikā, kad ir pieejama informācija"' tev nozīmē skatīties visu sūdu jūtūbē un tur redzēto nemācēt atstāstīt, bet kā argumentus mest šos video?

Sorī, priekš tā pat es esmu pārāk vecs un normāls :D

YouTube nav suuds. Taa ir taada pati biblioteeka tikai ar audiovizuaaliem materiaaliem. Tas ka tur atrodami gan deriigi gan nederiigi video ir taapat kaa biblioteekaas ar deriigaam un nederiigaam graamataam. Un ja kaadi citi ir daudz sakariigaak to pashu domu pateikushi tad citeejot tos caur video ir taspats kas kaadreiz lietojot slavenu cilveeku citaatus.

Veelviens piemeers korektai autoritaatei ir Dans Pena

https://m.youtube.com/c/DanPena-TheTrillionDollarMan/videos

Vinjsh tajos video biezhi lamaa publiku tachu atshkjiriibaa no dazhiem vecbiedriem dara to korekti un paskaidrojot un apmaacot. Nevis vienkaarshi piesienoties.

Konkreeti es tad varu atstaastiit kas tajos video bet gari jaaraksta un buus palags tachu taapeec ir teiciens "Bilde pasaka vairaak kaa 1000ots vaardu.

Labots - Arcane
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu katram laikam savs. Tajos, padomju, lai ''izdzīvotu'' vajadzēja ''naturālo saimniecību'' kad vajadzēja pašam mācēt visu taisīt/''lāpīt'' jo jauns vai nu deficīts vai privātajam nepienācās. Tagad... saplīsīs kāds verķis, aiziesi uz veikalu un nopirksi jaunu jo... piemēram prasts radio  maksā kādus 10 eur, bet alga kāda? Tajos laikos padumjajos tas aparāts maksātu pusi no algas (ja vispār varētu nopirkt). BET... varu iedomāties kas notiks ja pēkšņi kāda globālā katastrofa, piemēram kārtīgs saules uzliesmojums ( kāds bija 19 gs kad no telegrāfa aparātiem šķīda ugunis). Liela daļa satelītu ''čau'', elektroapgādes tīkli beigti uz daudziem mēnešiem utt. Un tad modernajiem, kas visu inf. smeļas no interneta iestāsies ''pastarā diena'' ...  Kam vēl vecais ''izdzīvošanas'' rūdījums, gan jau kaut kā izdzīvos. Un nevar vainot jaunos ka ''tupi'', vienkārši tāda tā civilizācijas labumu blakne. Tupu ļaužu ir pieticis visos laikos.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Arcane teica:

citeejot tos caur video ir taspats kas kaadreiz lietojot slavenu cilveeku citaatus.

 

Citēt

Citāts ir burtisks izraksts no kāda teksta vai precīzi atkārtoti kādas personas vārdi. Vārdu pa vārda atkārtots teksts vai teksta daļa

Citēt 500 lappušu grāmatu pilnā apmērā nav tas, ko parasti saprot ar citātu. Tieši tāpat, piecu vai piecpadsmit minūšu video nav citāts.

Ķirzaka tevi kritizēja par video postēšanu kā tādu. Manuprāt, video postēšana pati par sevi nav nekas nosodāms, bet mest kaut kādu tevis redzētu video kā argumentu diskusijā, nevis pašam pateikt tajā pausto domu, nozīmē nemācēt analizēt un apstrādāt informāciju. Ir slikti būt kā švammei, kas uzsūc visu, un vēl sliktāk ir būt kā notekai, kas visu šļuru, kas tajā ietek, pilnā apmērā novirza tālāk.

Labots - 138
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

@oxygen beidzot kaads kam pieleca fishka bet ieskaidro to visaadiem 138..uzeedushies un ignoree kontekstus.

Labots - Arcane
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , oxygen teica:

Tagad... saplīsīs kāds verķis, aiziesi uz veikalu un nopirksi jaunu jo... piemēram prasts radio  maksā kādus 10 eur, bet alga kāda?

Arī tāpēc, ka - cik tagad maksā apjomīgāks datora, telefona, veļasmašīnas remonts salīdzinot ar jauna cenu?

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...