Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

AndrisBB
Pirms 5 minūtēm , marrtins teica:

kas ir spējīgi uztaisīt veikalu, salikt izdevumus un ienākumus, uzņemties risku

Tak nejau viņi to veikalu dibināja un ne viņiem viņš pieder, tur 100 un 1 akcionārs. Veikals dibināts jau 150 gadus atpakaļ, bosi mainās ik pa 3 - 4 gadi.

Liela daļa akcionāru pat cīnijās pret to lai bosiem tik lieli bonusi, bet tāpat zaudēja. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Piemēram man darbs apmaksā 5k gadā mašinas izdevumus, ko kautkādā veidā iepin uzņēmuma izmaksās pirms nodokļiem, tas jau 1k nodokļos ietaupīts. Ganjau tur vēl interesanti veidi kā cilvēki "ietaupa"

Dabīgi, ka ietaupa. Īsteni mahinatori. Re - mahinatori ir arī UK kā izrādās :lol:

 

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Tak nejau viņi to veikalu dibināja un ne viņiem viņš pieder, tur 100 un 1 akcionārs. Veikals dibināts jau 150 gadus atpakaļ, bosi mainās ik pa 3 - 4 gadi.

Tu laikam nesaprati līdz galam. Manis teiktais idejiski jau no tādām niansēm nemainās.

 

Ja tiem 100k darbiniekiem ir kādas problēmas ar bosu algām - dibināt savu veikalu. Man gan aizdomas, ka lielākā daļa ir apmierināta, sevišķi, ja ierosina kaut ko pamainīt dzīvē - tad atbilde: "baigais čakars, man jau vispār pa lielam viss kedā".

 

Kaut uzņēmums pieder citiem un dibināts ir akmens laikmetā, bet, lai atrastu 3 bosus nepieciešams tiem maksās 33k ne-bosu algas, tad ģenialitātes līmenis jau no tā nemainās. Nav jau nekāda pašvaldība, kas var maksāt algas, izejot tikai no simpātijām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , marrtins teica:

Dabīgi, ka ietaupa. Īsteni mahinatori. Re - mahinatori ir arī UK kā izrādās 

kāpēc tu saki - mahinatori?

valsts ir radījusi noteikumus un izņēmumus, viņi tos pilnībā efektīvi ir izmantojuši.

drīzāk jau pārējie, kas maksāja pa pilnu klapi ir - antiņi. (gluž kā mūszemē arī)

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 11 minūtēm , AndrisBB teica:

Liela daļa akcionāru pat cīnijās pret to lai bosiem tik lieli bonusi, bet tāpat zaudēja. 

Kā tas izpaudās? Ir kāds links? Kā īpašnieks(-i) var zaudēt pieņemot lēmumu. Vainu tur atkal kaut kādi komunistu (atvainojos, sociālistu) likumi, vai īpašnieku struktūra ir tāda, ka vieni grib vienu un mazākie zaudē, vai kaut kādi dīvaini līgumi saslēgti, bet tas jau atkal paģēr, ka īpašnieku struktūrā kaut kas nav līdz galam.


Just now, ervie teica:
Pirms 7 minūtēm , marrtins teica:

Dabīgi, ka ietaupa. Īsteni mahinatori. Re - mahinatori ir arī UK kā izrādās 

kāpēc tu saki - mahinatori?

valsts ir radījusi noteikumus un izņēmumus, viņi tos pilnībā efektīvi ir izmantojuši.

drīzāk jau pārējie, kas maksāja pa pilnu klapi ir - antiņi. (gluž kā mūszemē arī)

Sarkasmu neredzi? Tāpēc, ka te iepriekš, piemēram, tika minēts, ka ir negodīgi pārreģistrēt auto kaimiņzemē  bet braukāt te (mahinācija). Lai arī viss pēc likuma (tagad jau, laikam, likumos tagad kaut kas mainīt un apgrūtināts. Nez, nav aktuāli).

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu visādas nodokļu atlaides jau te ir. Tiem pašiem pensiju fondiem. Manliekas ka tur ienākuma nodoklis pēctam tāpat nav, tādā veidā viņi mēģina pierunāt cilvēkus investēt privātajos fondos.

Tagad taisos pirkt jaunu velo. To ar var nopirkt "pirms nodokļiem" kā attaisnoto, tur ietaupījums sanāk pat kādi 42%. Griesti ir tikai cik tu pelni. Ar to auto jau arī nekādi caurumi netiek meklēti, visi par to zin, un daudzi izmanto kā bonusu.

Ak jā privātā medicīnas apdrošināšana arī neapliekas ar nodokļiem, to arī daudzi izmanto. Kautgan NHS tikuntā ir par brīvu, acīmredzot privātie dakteri labāki (vismaz nav rindu), par laimi gan nav nācies izmantot.

 

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 6 minūtēm , AndrisBB teica:

Manliekas ka tur ienākuma nodoklis pēctam tāpat nav

Nevar būt. Neesmu 100% pārliecināts kā ir citur, bet pie mums un, piemēram, ASV IIN jānomaksā tad, kad tu sāc ņemt ārā no tā fonda. Tajās zemēs ar izteiktiem progr. IIN sliekšņiem var sanākt, ka pensijā vienkārši maksā zemākus procentus, nekā gadījumā, ja iztērētu uzreiz pēc algas.

 

Pirms 6 minūtēm , AndrisBB teica:

Ak jā privātā medicīnas apdrošināšana arī neapliekas ar nodokļiem, to arī daudzi izmanto. Kautgan NHS tikuntā ir par brīvu, acīmredzot privātie dakteri labāki (vismaz nav rindu), par laimi gan nav nācies izmantot.

Mums jau arī, ja nemaldos, kaut kādas iemaksas vai to daļa dažādās dzīvības apdrošināšanās un/vai veselības apdrošināšanās arī neapliekas ar IIN. Vai var paprasīt atpakaļ kā attaisnotos. Bet nu tad jāskatās detaļas, šis man nav diezko aktuāli, kaut kas tikai virspusēji dzirdēts.

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ai tur baigi sarežģīti, slinkums iedziļināties. Var izņemt 25% kas ir bez nodokļiem. Pārējais apliekas ar nodokli.

Bet var izņemt tikai tos 25% (nav nodokļi), tad nopirkt par atlikušo "annuity", kas būtībā ir lēni maksājumi. Tad parastie noteikumi, 11k gadā neapliekas, pārējais 20% lidz 50k.

Karoče var tikt cauri nemaksājot, bet tad jāvelk garumā.

Ja grib visu summu uzreiz, tad būs jāmaksā nodoklis no tiem 75%.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Kā jau gandrīz viss, kas saistīts ar valsts "pakalpojumiem" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , marrtins teica:

Sarkasmu neredzi? Tāpēc, ka te iepriekš, piemēram, tika minēts, ka ir negodīgi pārreģistrēt auto kaimiņzemē  bet braukāt te (mahinācija). Lai arī viss pēc likuma (tagad jau, laikam, likumos tagad kaut kas mainīt un apgrūtināts. Nez, nav aktuāli).

sarkasms ne sarkasms - viedokļi par godīgumu mēdz būt stipri dažādi.

piem es uzskatu ka ir negodīgi pensijas otro līmeni guldīt fondā ar ārzemju akcionāriem, bet nodokļa atlaidi prasīt no Latvijas.

savukārt jautājums par savas saimnieciskās darbības reģistrācijas vietu (tajā skaitā kur reģistrējam automašīnas) ir pilnīgi biznesa jautājums kur nav vieta demagoģiskiem prātojumiem. (tagad Latvijas birokrāti speciāli samuģīja lai citās ES valstīs reģistrētiem biznesiem darboties Latvijā būtu komplicētāk, bet, .... es savā Rīgas centrā neesmu redzējis būtisku izmaiņu - kā braukāja limo ar bāleliņu numuriem, tā braukā.)

 

PS: man jau liekas ka sen būtu jāatsakās no šīs sīkmuižu domāšanas un jāvienojas par harmonizētu likumdošanu vismaz Baltijas valstīm. skaidrs, ka tas ir tikpat nereāli kā pirms 100 gadiem.

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

Latvijā nav neviena cita efektīgāka legāla nodokļu samazināšana kā caur Sia un dividendēm.

Savs Sia, kurā tiec nodarbināts par minimālo, un atkarībā no tā cik talantīgs pa gadu esi, izņem dividendes.

Jo ne jau ienākuma nodoklis ir killers, bet gan sociālais. Tādējādi tiešo nodokļu slogu ir iespējams samazināt no 58% līdz ~30%. Tiesa, būs slikta statistika iekš VSAA, bet saprātīgs cilvēks pats rūpējas par vecumdienām, nevis paļaujas tikai uz valsts atbalstītām un kontrolētām piramīdām.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 16 minūtēm , ervie teica:

viedokļi par godīgumu mēdz būt stipri dažādi.

Tā ir. Piemēram, vienam godīgs ir tas kas likumā rakstīts, citam - kas bībelē rakstīts, citam - izejot no jebkādiem saviem (a)morāles principiem un kombinācijas dažādās proporcijās.

 

Pirms 14 minūtēm , msp teica:

Latvijā nav neviena cita efektīgāka legāla nodokļu samazināšana kā caur Sia un dividendēm.

Viens teiks godīgi - cits negodīgi.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 20 minūtēm , ervie teica:

jāvienojas par harmonizētu likumdošanu vismaz Baltijas valstīm

Es te nesen Youtūbā skatijos video, kur tika apspriesta varbūtība ka EST, LV un LT apvienojas vienā valstī. Diezgan interesanta ideja.

Protams tas nebij ekskluzīvi par Baltiju, tika apskatīta arī "irijas un Ziemeļīrijas apvienošanās, kas bij visreālākais un diezgan ticami ka notiks. Rumānija un Moldova utt.

 

Pat karogu no "United Baltic Dutchy" bij izvilkuši :D 

 

330px-United_Baltic_Duchy_flag.svg.png

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , msp teica:

Latvijā nav neviena cita efektīgāka legāla nodokļu samazināšana kā caur Sia un dividendēm.

Savs Sia, kurā tiec nodarbināts par minimālo, un atkarībā no tā cik talantīgs pa gadu esi, izņem dividendes.

jā, bet: SIA neder nabagiem. tantiņai kas savu dzīvokli izīrē vienalga lētāk ir tas variants ar 10%


Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Es te nesen Youtūbā skatijos video, kur tika apspriesta varbūtība ka EST, LV un LT apvienojas vienā valstī. Diezgan interesanta ideja.

Protams tas nebij ekskluzīvi par Baltiju, tika apskatīta arī "irijas un Ziemeļīrijas apvienošanās, kas bij visreālākais un diezgan ticami ka notiks. Rumānija un Moldova utt.

dažādas situācijas, kaut gan - pēc austrumu kaimiņa izdarībām ukrainā starptautiski viss var notikt.

rumānija un moldova + piedņestra ir vēsturiski viena teritorija, īrija-ziemeļīrija arī. baltija savukārt ir stipri nesavietojama, sākot jau ar atšķirīgajām valodām....

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu tur arī bij par Beneluxu, kas arī itkā nesavienojams, bet kautkā jau viņi tur Beļģijā sadzīvo. Protams ne bez kasīšanās.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 8 minūtēm , AndrisBB teica:

Pat karogu no "United Baltic Dutchy" bij izvilkuši

Nē nu ar humora izjūtu viņiem vismaz viss kārtībā :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , AndrisBB teica:

EST, LV un LT apvienojas vienā valstī

Tas jau nav nekas jauns - pirms WW II tāda ideja bija, bet pat līdz nopietnām sarunām nenonāca. Hvz, ja lielais lācis tik ātri nebūtu ienācis, varbūt arī kas sanāktu.

Bet tagad - nu ja par LV un LT vēl varētu fantazēt, tad ja arī EST ar kādu apvienotos, tad 100% tā būtu Somija. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , marrtins teica:

Bet pagaidām vēl tas tāpat labāk kā maksāt pilno soc. nodokli, kas būtu jāmaksā kā standarta nodarbinātajam.

pareizi Tu saki, ka pagaidām -  grasās jau visiem likt maksāt pilnu sociālo.

bet labākais ir tas, ka VIDs nesaprot, ka cilvēki var un grib strādāt mazāk par pilnu slodzi - tikko nav pilna slodze, uzreiz esi aplokšņu algu saņēmējs.

laikam tiešām domā, ka ir tikai jāvergo no gaismas līdz gaismai. 

 
Labots - uldise
Link to comment
Share on other sites

Te man nav ko gandrīz ko piebilst: aizbraucēji paļci vejerom - palicēji sūkā ledu. Problēma ir tajā, kā te cienījamais Andris no Bristoles apraksta, kā tu tiec pie cilvēka cienīga atalgojuma, nav svarīgi, kurā pasaules malā atrodies. Ir te pāris pāķu, kas mēģina aizstāvēt latviskās saknes un Dzimtas māju vērtības, bet tas ir mazākums. Secinājums: kalps esi, kalps paliksi.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 9 stundām , AndrisBB teica:

Tapēc arī maksāju diezgan daudz privātajā, plus darbadevējs vēl to dubulto.

un , kur tev ir garantija, ka to saņemsi vecum dienās?, paskaties ārā pa logu, vai paklausies ziņas ........., vai neredzi, ka vis iet uz grunti ?, tu savu naudu pašlaik izmet vējā, un kādi frukti uzvārās ...., bet pats esi savu vecumdienu laimes kalējs ...., gan jau, ka bez dzimtenes, un dzimtas īpašuma, ko noniecini, varēsi zem tilta kartona kastē izdzīvot ....

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 39 minūtēm , aoma teica:

Problēma ir tajā
 

rūgtais maksims ērgļa dziesmā minēja, ka

Рожденный ползать летать не может!

vot, kurā līmenī tas lidojums sākas, ja teju katram augstākstāvošajam liekas, ka visi, kas ir zem viņa - rāpo...
 


 

Link to comment
Share on other sites

Par ko arī ir šis drūmais stāsts: tiklīdz vienam zemestārpam ir ir izdevies izsisties, līdz, viņaprāt, vidējam  līmenim, atpalicēji automātiski ir neveiksminieki.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , laikamTak teica:

Рожденный ползать летать не может!

Ezis - lepns putns, neiespersi, nelidos.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Just now, AndrisBB teica:

murgojat.

redzi, džekiņ, tu jauns un apmulsis, un ar rozā brillēm skaties nākotnē ...., bet tā nebūs, tici pieredzējušākiem vīriem, un palasi vēsturi, vēsture atkārtojas

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tak tiem pseido patriotiem nekad nav labi, nav jēgas runāt. Iedomājušies ka kāds viņiem ir kautko parādā, kautko nodevis un ir tie pareizākie noteicēji, kas ir un kas nav "pa latviskajam" :D

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 2 minūtēm , LPC teica:

Andris noniecinātu dzimteni,

Andrim nav dzimtene, viņam pofig, kur dzīvo, galvenais, ka šodien maksā

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 3 minūtēm , alusbundza teica:

tu jauns un apmulsis, un ar rozā brillēm skaties nākotnē

tu vecs un mežā dzīvo, ziņas neskaties
 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 8 minūtēm , laikamTak teica:

ziņas neskaties

man pietiek ar to, ka redzu, kurā virzienā kraukļi un vārnas aizlido ..., tur šiem būs ēdamais

Link to comment
Share on other sites

Mums vakar ciemā parādījās '"šokoladakas" < katru gadu brauc, vīrietis, liela auguma, melns kā zābaksmērs, sieviete vietējā, blonda, bet nu maziņie tādi smukiņi, smukiņi...

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 1 minūtes , aoma teica:

vīrietis, liela auguma, melns kā zābaksmērs

minēšu... 50 gadus nemazgājies latvietis?
 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Just now, laikamTak teica:

minēšu.

nu ir tormazi tie ikauņnieki ...........................................

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Es te nesen Youtūbā skatijos video, kur tika apspriesta varbūtība ka EST, LV un LT apvienojas vienā valstī.

 

Countryballs ir labs

bet kaapeec Latviju asociee ar kartupelju braaliibu? 😃

Link to comment
Share on other sites

Stulbs, vai? Latviešu zeltenes nelegālajiem migrantiem ir uz uz izķeršanu.

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 4 minūtēm , aoma teica:

Latviešu zeltenes nelegālajiem migrantiem

man prieks, ka latvieši no visas pasaules nelegāli raujas uz Dzimteni!!!
 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , alusbundza teica:

Andrim nav dzimtene, viņam pofig, kur dzīvo, galvenais, ka šodien maksā

100 un viens procents taisnība, pareizā pēdiņās algu un nodokļu sistēma liek daudziem meklēt darbu ārzemēs. Es nenosodu Andri, pašam 2 māsasdēli sen dzimteni pametuši. No otras puses, tādi, kā Andris, nezin, kas ir dzimtā sēta, dzimtais ozols, savs kaktiņš, savas stūrītis zemes...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kā tu zini ko es zinu un ko es nezinu?

Kapēc tu domā ka man LV nav māja un ka man nav zeme? 

 

Kā tu zini ka mani uztrauc tikai tas cik saņemu? Kapēc tu domā ka ja atrastos interesants darbs LV, tad es nestrādātu arī par zemāku algu? Cik daudz laika īstenībā es pavadu LV? Varbūt izrādas ka plus mīnus tikpat cik UK.

Tās ir visas tikai kautkādas tavas fantāzijas.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 2 minūtēm , aoma teica:

tādi, kā Andris, nezin, kas ir dzimtā sēta, dzimtais ozols, savs kaktiņš, savas stūrītis zemes...

viņi prot raķeti palaist.......................
 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tak dentisti LV maksā tikpat vai dārgāki kā UK (NHS), it īpaši ja daudzkas jālabo, jo tur ir vienkārši "griesti" cik var samaksāt. 

To gan es neesu nekad neesu sapratis kapēc daudzi brauc pie zobārsta uz LV.

Tapēc ka nevar angliski izstāstīt kas pa vainu? Arī maz ticams, jo te latviešu zobārstu netrūkst, 3 pazīstu personīgi Bristolē vien. Ja ieiet tais dentistu lapā, kur visi uzskaitīti, tad pēc vārda var ātri atrast jebkurā pilsētā.

 

Ārsti un slimnīcas ar pa brīvu. Nekad neesu sapratis to loģiku. Nu varbūt LV var ātrāk tik pie kautkādiem speciālistiem, plus dakteri iejūtīgāki.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...